De Haarlemsche Sportweek 9iet sCuUinysfeest Waardig slot van zeven dagen sportvreugde. DONDERDAG 13 JUKI 1939 HA'AREEM'S D'A'GBE'AD De Haarlemsche Sportweek zit er weer op! Zeven dagen lang heeft het Haarlemsche pu bliek, voor zoover het dat tenminste nog niet gedaan heeft, kennis kunnen maken met een groot aantal takken van sport, die in onze stad zoo intens beoefend worden. De balans is natuurlijk nog niet opgemaast, maar wij durven wel op het resultaat vooruit te loopen. Dat zal stellig wel precies gelijk zijn aan dat van verleden jaar, toen tal van vereenigingen veel personen als lid mochten inschrijver.. Want dat is juist het mooie (en trouwens ook het doel» van de Haarlemsche Sportweek: de geweldige propaganda, die er mee voor de beoefening van de sport ge maakt wordt. Vele jongeren, die nu gezien hebben, welk een prettige geest op verschil lend sportgebied heerscht, en hoe lenig en flink men er van wordt, nemen nu het be sluit om zich aan te meiden. Hoorden we Dins dagavond bij den Honkbalwedstrijd Haarlem- The Seagulls, die door een paar duizend men- schen werd bijgewoond, niet een jongeling tegen zijn vriend zeggen: „Wat 'n fijne sport is dat! Daar wil ik méér van weten!" Wethouder A. G. Boes sluit op het .Haarlem"- terrein de Haarlemsche Sportweek 1939. En zoo gaat het natuurlijk met alle takken van sport, die in de afgeloopen week gede monstreerd werden of waarvan demonstraties plaats hadden. Het is dan ook te hopen dat de Haarlemsche Sportweek, die bovendien zoo vee] levendigheid in de stad brengt denkt maar eens aan den moolen optocht van Don derdagavond elk jaar wederom zal worden georganiseerd. Voor de onvermijdelijke kosten behoeft men het gelukkig niet te laten. Het geld, dat noo- dig is, wordt gaarne door de toeschouwers be taald. Ook hier geldt het spreekwoord: „vele kleintjes maken een groote", want de toe gangsprijs was in den regel zeer laag gesteld, zoodat velen een paar dubbeltjes voor het bij wonen van een interessante sportgebeurtenis over hadden. Het vorig jaar, toen de Sport week voor de eerste maal plaats had, behoef de de Commissie dan ook van de gemeente lijke garantie geen gebruik te maken. En als de voorteekenen niet bedriegen zal er ook nu wel een klein batig saldo zijn. Daarvoor was het noodig, dat vooral het sluitingsfeest door veel publiek moest worden bijgewoond. Om dit te bereiken, was een bij zonder interessant programma samengesteld en wel voor „elck wat wils", met als knal nummers Volksdansen onder de beproefde en bekwame leiding van den heer H. ~J. v. d. Wateren, en de voetbalwedstrijd tusschen het Haarlemsch en een Westelijk Elftal. Welnu, de Commissie heeft niet verkeerd gegrepen: de belangstelling was alleszins bevredigend; alle tribunes op het Haarlem-veld waren tjokvol. Bij het begin van den avond waren o.a. aan wezig de wethouders A. G. Boes en E. van der Wall en de heer M. Woud, waarnemend Com missaris van Politie. Tijdens de atletiekwed strijden kwamen de Burgemeester van Haar lem en Mevrouw, die door de heeren Dr. C. Spoelder en H. L. Warnier naar hun plaatsen werden geleid. Met groote belangstelling heb ben de autoriteiten de verrichtingen op het groene veld gadegeslagen. Korfbaldemonstratie O os- terkwartier"—„Rest van Haarlem". De aandacht van het publiek werd Woens dagavond half acht het eerst gevraagd voor de korfbaldemonstratie tusschen de bekendc- Haarlemsche club „Oosterkwartier" en de „Rest van Haarlem". Het was met recht een demonstratie, want het werd een fraai en rustig partijtje korfbal, dat door „Oosterkwar tier" met 10 gewonnen werd, dank zij een doelpunt van Hommers. De aanwezigen gaven blijk, ook dezen tak van sport wel te waar- deeren. Vijf tien honderd duiven losgelaten. Ook de Haarlemsche Bond van Postduiven- liefhebbers heeft van de welkome gelegen heid. door de Commissie voor de Haarlemsche Sportweek geboden, een dankbaar gebruik ge maakt om het Haarlemsche publiek met de postduivensport kennis te laten maken. Toen de Korfbaldemonstratie afgeloopen was werd een convooi van niet minder dan vijftienhonderd duiven als groet aan de be zoekers en aan de deelnemers aan de Sport week losgelaten. Het was een imposant schouwspel: eerst vlogen de gevederde vrien den in een wijden boog over het terrein en teen vlogen ze allemaal in de richting van de stad. een bewijs dr-t de eigenaren ook zoo goed als allen Haarlemmers waren. Aan de bestuursleden van den Haarl. Bond van Postduivenliefhebbers werd ter herinne ring een vaantje aangeboden. De Atletiekwedstrijden. De Roode (Haarlem) loopt de 800 M. in 2 min. IA sec. Zeer verheugend is het. te kunnen melden, dat het ditmaal een Haarlemsche athleet ge weest is, die, wat betreft het athletiekgedeelte van den Sluitingsavond, de beste prestatie van den avond geleverd heeft. Deze eer viel te beurt aan De Roode, in wien Haarlem een 800 M. looper gevonden heeft, die ongetwijfeld de voetsporen zal drukken van zijn groote voorgangers als Hoogerwerf, Tackema, Van der Booren e.a. in 2 min. 1.4 sec. won hij de race met verbluffend gemak. Alleen de A.A.C.'er Middelkoop kon hem nog eenigszins volgen tot op een 250 M. Daarna maakte hij zich los van hem, en zette in een goed tempo door, waar door het hem lukte bovenvermelden goeden tijd te maken. Middelkoop moest inmiddels nog alle moeite doen. zich De Roy van Zuyder- wijn van het lijf te houden. In één adem met De Roode mag zijn club genoot Koopman genoemd worden, die de loOO M. won in een tijd van 4 min. 13.2 secwaar door hij momenteel in Nederland, wat den tijd betreft, als nummer twee genoteerd staat na den recordhouder De Ruyter. Ook Visser van Holland maakte een besten indruk. De goede tijd is voor een deel ook te danken aan Berk houwer (Alkmaar), die voor een hoog aan- vangstempo zorg droeg, waarvan hij tenslotte zelf het slachtoffer is geworden. Op de sprintnummers ontbraken wel eenige bekende namen, maar toch was de 100 M. zeer fraai. De Holland-man Nota, heeft hard moe ten vechten voor de overwinning. Zoowel Grij seels (P.P.) als zijn clubgenoot Knuttel gaven hem slechts zeer weinig toe. Bij de 400 M. voor Haarlemmers leverde de Haarlem-voetballer Visser een „athletische" prestatie, door op zeer energieke wijze een tijd van 54.6 sec te doen noteeren. Ook de tijden van G. van Balen Blanken en den Bloemen daler Van Schalie mogen er wezen, n.l. 56.2 sec. en 56.3 sec. Bij de dames trad, evenals verleden jaar de ploeg van de B.G.V. weer op den voorgrond. Mej. Berendes en mej. Boorsma, beiden van de B G.V., bezetten de eerste plaatsen op de 100 M., terwijl ook de 4 x 100 M, in de wacht werd gesleept. Bij dc heeren werd dit nummer gewonnen door de A.V. '23, die echter versterkt was met Grijseels. De Haarlem-ploeg moest hier, doordat haar tweede looper een spier verrekte, van verde ren strijd afzien. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Finale 100 M. Dames: l. F. Berendes B.G.V. 13,2; 2. T. Boorsma B.G.V. 13.4; R. A. Bolwidt Gita 13.4. "■100 M. Heeren. Ie serie: 1. W. Nota, Holland 11; 2. D. L. Martini V. L. 11,2; 3. Van Leeuw- arde A.A.C. 11,5. 2e Serie: 1. J. Grijseels, Pro Patria 11,1; 2. A. Knuttel, Holland 11,1; 3. A. Schaap, Haarlem 11,4. 3e Serie: 1. B. Heyn, A.V. '23 11,2; 2. E. Spaak, A.A.C. 11,2; 3. Noordhoek, V. L. 11,3. 400 M. voor Haarlemmers. Ie serie: 1. G. C. v. Balen Blanken. Haarlem 56,2; 2. C. v. d. Schalie. Bloemendaal 56,3; 3. D. Jordens, N.A. S.B. 57,2. 'e Serie; 1. M. Visser, Haarlem 54,6; 2. Van Esveld, Bloemendaal 57,7; 3. Van Gooi, Haar lem 57,8. 400 M., H.A.V. Haarlem: 1. H. Kok, Haarlem 54; 2. C. Lamoree 55,2; 3. H. Bocage 56,6. 100 M. Finale. H.A.V. Haarlem: 1. H. de Ronde 11,8; 2. V. Mans 12; 3. H. J. v. d. Put ten 12,1. 100 M. Finale Heeren: 1. W. Nota, Holland 11,1; 2. J. Grijseels, Pro Patria 11,1; 3. A. Knut tel. Holland 11.2. 1500 M.: 1. J. Koopman, Haarlem 4 min. 13,2; 2. A. Visser, Holland 4 min. 15,6; 3. Van Houtert V. L. 4 min. 20,6. 800 M.: 1. J. A. A. de Roode, Haarlem 2 min. 1.4; 2 G. Middelkoop. A.A.C. 2 min. 3,4; 3. J. de Roy van Zuydewijn 2 min. 3,5. 4 x 100 M. estafette Dames: 1. B.G.V. 53,3; 2. G.I.T.A, 55; 3. Rapiditas 57,2. 4 x 100 M. estafette Heeren: 1. A.V. '23 44,3; 2. V. L. 44,4; 3. A.A.C. 45. De Volksdansen. Een der aardigste nummers van het pro gramma waren ongetwijfeld de Volksdansen onder leiding van den heer H. J. v. d. Wate ren. De dames en heeren werden door een ac cordeonspeler, die daartoe bij dc microfoon plaats had genomen, op voortreffelijke wijze geleid. De volgende dansen werden vertoond: „Mona's Delight (Engeland), „Geestlander Quadrille (Duitschland) en „Schwedisch Schottisch" (Zweden). Het bleek, dat deze levendige, maar moeilijke dansen uitstekend ingestudeerd waren. Na eiken dans weerklonk dan ook een klaterend applaus. De heer v. d. Wateren verdient lof voor de wijze, waarop hij dezen sluitingsavond met zijn staf heeft opgeluisterd. Ook zij ontvingen uit handen van den heer G. Voogd herinneringsvaantjes Voetbalwedstrijd Haarlemsch El f tal—Westelijk Elftal. De volgende elftallen kwamen onder leiding van scheidsrechter Twisterling tegenover el kaar: Haarlemsch elftal: Michel. Van Gooi, Zandstra, De la Mar, Schijvenaar, Van Olphen. De Winter, Balvers, Woudenberg, Smit, Sterk. Westelijk elftal: Bergman, De Boer, Elswijk, Schreuder, Willems, (BI. W.), (Sparta), (U.V.V.), (D.H.C.), ('t Gooi) Steger, Paulus, Paulus. (BI. Wit), (S.V.V.), (S.V.V.), Slot (BI. Wit), v. Stokken (D.W5.), Pino (U.V.V.). Het begin gaat gelijk op; een hard schot van Sterk verdient, vermelding; het gaat echter langs het doel. Bij het Westelijk elftal zijn vooral de vleu gelspelers actief; als Willems goed voorzet is Bergman naar binnen geloopen, maar zijn kopbal ketst tegen den paal. Aan den anderen kant kopt Smit een voorzet van Sterk in, maar Pino redt vallende. De strijd is rijk aan gevaarlijke momenten, want als Michel uit zijn doei is geloopen schiet Bergman in, maar op het laatste moment voorkomt Van Gooi een doelpunt. Direct hierna brengt Michel redding door zich op den bal te laten vallen. Als Zandstra even treuzelt, is Elswijk hem te vlug af; hij gaat recht op Michel af en geeft aan de bezoekers de leiding (01). Een hard schot van De Boer stopt Michel vallend, maar kort hierna is het Bergman, die een voorzet van Willems in schiet (02). De gastheeren komen nu meer in den aanval; spoedig scoort Smit tegen (1—2). Direct na het begin in de tweede helft pakte het Westelijk elftal energiek aan; de verde diging der gastheeren moet er herhaaldelijk aan te pas komen. Een hard schot van Schreu der krijgt Michel niet klemvast. maar de toe- loopende Elswijk trapt het leder tegen den paal. Na een vrijen trap, goed door Smit ge nomen, scoort De Winter een mooi doelpunt, maar hij veroorzaakte een vrije trap, zoodat het niet werd toegekend. Beter lukt dit bij het Westelijk elftal; als Zandstra valt, neemt Elswijk den bal met de hand mee. Dit ontgaat den scheidsrechter; de stand wordt 13. De Haarlemmers geven zich niet gewonnen; als Smit er met een hard schot 23 van heeft gemaakt kwam er zelfs nog spanning. Het was een slot van de Sportweek dat pakte. De officiëele sluiting. Het was ook goed gezien van den samen steller van het programma, om de officieele sluiting van de Sportweek niet aan het einde van den slultingsavond te doen plaats hebben, want na afloop van den voetbalwedstrijd zou de belangstelling daarvoor stellig niet groot zijn geweest. Het gebeurde thans te half tien, na de eerste helft van den voetbalwedstrijd, dus toen alle bezoekers nog aanwezig waren en toen de honderden turnsters en turners tot dicht voor de overdekte tribune waren opgemarcheerd. Wethouder A. G. Boes kreeg het woord voor de sluitingsrede. Hij herinnerde er aan, dat hij het vorige Jaar de verwachting had uitgesproken, dat de toen voor het eerst gehouden Sportweek door meerdere zou worden gevolgd Deze verwach ting is in vervulling gegaan; we kunnen nu gelukkig vaststellen, dat de tweede Sportweek een even groot succes is geworden als de eer ste. De hoofdbedoeling was de beoefening van de sport in al haar vormen te propageeren, een doel, dat ongetwijfeld werd bereikt, aldus spr. De deelnemende vereenigingen hebben ieder op eigen terrein getoond, waartoe oefe ning kan leiden. Zij hebben ons gewezen op den invloed van de sport op de ontwikkeling van het lichaam. Voor deze prachtige propa ganda komt aan alle deelnemende vereeni gingen en aan de deelnemers persoonlijk een woord van warmen dank toe. Er was ook vooruitgang, in vergelijking met het vorige jaar. Deze vooruitgang bleek reeds bij den indrukwekkenden optocht, die bij allen, die hem zagen voorbij trekken, een indruk ach terliet van frischheid, opgewektheid, schoon heid en orde. Doch ook de overige demonstra ties slaagden uitstekend. En dit alles heeft zich mogen verheugen in de op zoo sympa thieke wijze tot uiting gebrachte belangstel ling en bewondering van de Haarlemsche bur gerij. Namens het gemeentebestuur wil ik dan ook onze waardeering en erkentelijkheid uit spreken voor de inspanning en den tijd, die velen beschikbaar stelden om dit sportfeest te doen slagen. Laat deze sportweek voor velen een opwekking zijn geweest, om niet langer afzijdig te blijven, doch zich te voegen in de reeds groote gelederen van sportbeoefe naren. De tweede Haarlemsche sportweek is straks geëindigd. Moge zij door meer worden gevolgd en zoo worden tot een jaarlijks terug- keerend Haarlemsch sportfestijn van groote beteekenis!(Luid applaus). Dal voor den sluitingsavond van de Haarlemsche Sportweek op het „Haarlem"- vcld een buitengewoon groote belangstelling bestond, bewijst wel deze foto. Onze fotograaf nam de foto tijdens de volksdansen onder leiding van den heer fl. J, v. d. Wateren. Dr. C. Spoelder beantwoordde namens het Uitvoerend Comité de sympathieke rede van wethouder Boes op geestige' wijze. Hij zou het kort doen, „want", zei hij, „het wordt een beetje dampig en ik zou niet gaarne willen dat de turnsters en turners, die hier zoo keurig staan opgesteld, kou zouden vatten. Ons Comité is zeer dankbaar, dat de Burge meester de vorige week de Sportweek wilde openen en dat wethouder Boes die op dezen avond officieel heeft willen sluiten. Ik dank allen die zich voor deze Sportweek verdien stelijk hebben gemaakt en er zich voor hebben geïnteresseerd, van onzen Burgemeester af tot den eenvouaigen werkman, die geholpen heeft het terrein in orde te maken, en tot de leden van den Ongevallendienst. Zij allen hebben nuttig werk verricht. Onze dank gaat ook uit naar de deelnemers aan de Sportwek, zonder wie het feest immers niet geslaagd zou zijn. Zeker, er zijn organisatorische fouten ge maakt. die aan de Commissie echter veel ge leerd hebben; zij zal er een volgenden keer stellig haar voordeel mee doen. Wij hopen, dat het volgend jaar nog meer takken van sport gedemonstreerd zullen worden, o.a. de ruitersport, die er ook bij hoort. En tenslotte hopen wij. dat er onder de verschillende sportbeoefenaren meer eenheid zal komen, speciaal wat de wielrijders betreft. Het zal ons een groot plezier doen, als ze het volgend jaar allemaal meedoen. De Sportweek zal er door op een hooger plan komen. Het moet zóó worden dat men in andere steden, wat een heid en eendracht betreft, een voorbeeld aan de Haarlemsche Sportweek zal nemen. Ik dank u namens de Commissie allen hartelijk voor uw medewerking". (Langdurig applaus). De laatste turndemonstratie. Na de eerste helft van den voetbalwedstrijd was de beurt aan de gymnasten van den Ken- nemer Turnkring. Vijfhonderd dames, heeren, jongens en meisjes zouden aldus het programma dit nummer verzorgen, maar de animo was van dien aard, dat dit getal ruimschoots over schreden werd. zoodat de massale indruk aan beteekenis won. Het nummer dat zou worden uitgevoerd, bestond uit de „Arnhemiania" d. z. de op speciale muziek ontworpen K. N. G. V.-series oorspronkelijk dienende voor de Pinkster- Bondsfeesten te Arnhem. Onmiddellijk nadat de voetballers het ter rein hadden verlaten, marcheerde in de ko lommen verdeelde stoet van de zijde van de Jan Gijzenvaart het werkterrein op. Onder leiding van den heer C. Th. Smal (de al- gemeene regeling was in handen van den heer B. J. Wieland Los) werd daarna de serie volle dig uitgevoerd. De verschillende kolommen (zes in getal) werkten daarbij afzonderlijke oefeningen af voor dames, meisjes, jongens en heeren, zoodat door de tegenstellingen een bijzonder effect kan worden vericregen. Het resultaat werd nog vergroot door de belichting die juist vóór den aanvang van de oefeningen ontstoken was. Ongetwijfeld is de uitgevoerde serie vrije oefeningen van groot lichamelijk nut, maar hier trad voor het publiek uiteraard de „show" op den voorgrond. Welnu ook in dit opzicht voldeed het nummer uitstekend en het daverende applausu dat op de serie volgde, getuigde daarvan. De algemeene waardeering voor het prachtige werk van de gymnasten bleek nogmaals, toen de kleurige K.T.K.-stoet onder den afmarsch de tribunes passeerde. Een woord van lof aan den algemeen leider, den heer B. J. Wieland Los, is hier zeker op zijn plaats. Prijsiiitdeeling in Hotel „De Leeuwerik" Vele Sportweekdeelnemers en bezoekers gingen Woensdagavond laat naar Hotel „De Leeuwerik", waar de prijzen zouden worden uitgereikt. De geestige en vlotte wijze, waarop de voor zitter van liet uitvoerend comité, Dr. C. Spoel der de prijzen uitdeelde, maakte ook dit ge deelte van de Sportweek tot een geslaagd be sluit. Voor iederen prijswinnaar had hij een vriendelijk woord. Nadat hij zijn medeleden van het comité voor hun vele werk had be dankt, bracht hij nog enkele „stille" werkers van de Haarlemsche sportweek naar voren. Hij noemde den heer Bovenkamp. die wel geen lid was van het uitvoerend comité, maar die toch nagenoeg altijd de vergaderingen van het comité bijwoonde. Den heer Du Ru werd een woord van dank gebracht voor het vele werk, dat deze artist in aesthetisch opzicht voor de sportweek heeft gedaan. De heeren Wieland Los en Small werden door spreker geschetst als twee harde werkers, die je nooit te spreken krijgt om ze te bedan ken, omdat ze dan reeds weer met iets anders van hun uitgebreide taak bezig zijn. „Het slagen van den s'.uitingsavond". zei de heer Spoelder, is wel voor een zeer groot gedeelte te danken aan den Haarl. Voetbalbond, met aan het hoofd den heer Van der Aart en aan het bestuur van de voetbalclub „Haarlem", in casu den terreinknecht, die op zoo'n uitste kende wijze voor het in orde brengen van het terrein heeft zorggedragen. De heer Keppels, de leider van het Westelijke e'.ftal, werd dooi den heer Spoelder bedankt, alsmede de heeren Duinkcr en Mr. Veniet, die op goede wijze het athletiekprogramma van den sluitingsavond hadden verzorgd. De poloploeg van D.W.R. was de gelukkige, die het eerst op het podium mocht verschij nen, om uit handen van den voorzitter de Handelsblad-medaille in ontvangst te nemen Tevens ontvingen de zeven spelers een prach- tigen sigarettenkoker met aansteker. De schenker van deze mooie verrassing mocht niet genoemd worden. De door de Directie van Haarlem's Dagblad beschikbaar gestelde me daille werd gewonnen door No. 3 van het num mer 1500 M. hardloopen, J. van Houtert van „Vlug en Lenig". Nadat de kanosport een beurt gehad had en de leden van de H.K.V. eenige medailles en bekers in ontvangst genomen hadden, kwam de prijsuitreiking aan de prijs winnaars van den sluitingsavond. De heer Spoelder had lof voor Mej. Berendes, en voor de heeren De Roode en Koopman, die resp. op de 100 Mde 800 M. en de 1500 M. hadden gezegevierd. Ook de tweede en derde prijswinnaars wer den niet vergeten en de dames- en heeren- ploegen, die gezegevierd hadden, of tweede en derde waren geworden, kregen als herinnering een Sportweek-vaantje. Nadat de heer Keppels de herinnerings vaantjes voor de reeds lang vertrokken voet ballers in ontvangst had genomen, maakte de heer Spoelder er spoedig een eind aan. door aan de muziek te verzoeken zoo spoedig mo gelijk te gaan spelen om de aanwezigen in staat to stellen om te dansen. Ondanks het onverwachte einde, dat de heer Spoelder aan zijn taak trachtte te maken, ontkwam hij toch niet aan een woord van dank van den heer G. Voogd, die terecht op merkte, dat hij zich de Haarlemsche Sport week bijna niet meer zonder Dr. Spoelder kon voorstellen. Een spontaan door alle aanwezigen meege zongen „Lang zal hij leven" was het einde van het officieele gedeelte van deze prijs uitreiking. HONKBAL SCHOTEN—KINHEIM. Donderdagavond heeft op het Schoten- terrein bovengenoemde wedstrijd plaats voor de competitie van de 2de klas N.H.B. Schoten mag, wil ze de kans op de bovenste plaats be houden, in geen geval meer punten verliezen. BELGIë—NEDERLAND. Op Zondag 23 Juli wordt te Antwerpen de wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Nederland en België gespeeld. Li het Nederlandsche negental zijn de vol gende spelers opgesteld: Werper: De Mon (Haarlem), vanger: J. Baas (H.H.C.), eerste honk: Langereis (Haar lem), tweede honk: Schijvenaar (E.D.O.), korte stop: Meenhorst (V.V.G.A.), derde honk: Wilders (Blauw Wit). Verre velders: Mulder (H.H.C.), C. Holewijn (Quick), Van der Putten (E.D.O.) Reserves zijn: J. Blomvliet (Ajax), P. Hole wijn (Quick) en A. Schaling (V.V.G.A.). DAMMEN. IJMÜ1DER DAMMERS TEGEN MILITAIREN. In Badhuis List te IJmuiden had een treffen plaats tusschen eenige prominente D.C.IJ'ers en eenige militairen. De D.C.IJ.-voorzitter zette in een kort praatje de voordeelen van het damspel uiteen. Daarna lieten Laros en Dukel eenige fraaie fantasieproblemen zien, die een hartelijk applaus ontlokten. De blindpartij, die Dukel tegen Iedema (kampioen van Ede) speelde, stond op hoog peil; Dukel slaagde er in, deze lange partij tot het einde uit te spelen; remise was het resul taat. Tenslotte startte De Jong als simultaan- speler en hoewel dit zijn debuut was op dit gebied, bracht hij het er goed af; het resultaat was: 16 gewonnen, 3 verloren en 2 remise partijen. PAARDENSPORT HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Alles wijst er op, dat het jaarlijksche paar- densportfeest te Hoofddorp op Woensdag 19 Juli a.s. weer zal slagen. Voor echte paardenliefhebbers is er om 8.30 uur al te genieten van de voorkeuringen voor M. C. Merriën en dressuurproeven voor lan delijke ruiters en van 10.45 uur voor het groote publiek van aangespannen hengsten en springen met groepen van drie ruiters. Li den namiddag komen de tuigpaarden en rijpaarden en de parade van landelijke rui ters en het groote springconcours. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De partij Wij nans—De Ronde, welke in de tweede ronde werd afgebroken, is Woensdag voortgezet en gewonnen door De Ronde De derde ronde leverde groote verrassingen op. Van Scheltinga, die zoo schitterend be gonnen was door Van den Bosch te slaan en met Landau remise te maken, verloor van De Ronde. Roele heeft nu de leiding gekregen met 2'/2 uit 3; Van den Bosch, Landau en De Ronde volgen met twee punten. t CRICKET EN ENGELAND. Op den eersten dag van den wedstrijd Midd lesexDerbyshire vielen niet minder dan 26 wickets voor slechts 272 runs. Middlesex scoorde in de eerste innings 151 tegen Derbyshire 94. In de tweede innings verloor Middlesex 4 wickets, waaronder die van Robertson, Edrich en Comp- ton voor slechts 9 runs en op het eind van den eersten dag was de stand 276! Somerset verloor vóór de lunchpauze tegen Kent 3 wickets voor 146 runs. daarna vielen er 7 wickets voor 17 runs en Todd nam er daarvan 5 in 30 ballen voor 2 runs! In totaal nam Todd C46. Kent sloeg 195 runs voor 1 wicket bijeen. Essex 291-5 (Avery 161) tegen Glamorgan. Hampshire 301 (Arnold 159, Nve 5-100) tegen Sussex 101-3. De topscorer van den dag was Id- don, die voor Lancashire tegen Warwickshire 217 not out bijeensloeg uit 493-5 en met Oldfield (125) samen een stand van 265 runs opzette Gloucestershire 210 tegen Surrey 95-3. Northamptonshire 216 (Bowes 5-43) tegen Yorkshire 203-2, dat bij een nederlaag van Middlesex (2) en een draw van Gloucestershire (1) de leiding weer herovert, want Yorkshire (3) heeft de beste winstkansen. Notts 278 tegen Lei cestershire 113-3. West-Indië 330 (Wilson 6-126) tegen Northumberland 66-4. WATERPOLO H.P.C.—DOLFIJN (3—1). Voor de returnmatch kwam Dolfijn naar Heemstede. H. P. C. speelde ook ditmaal met 2 invallers, die zich evenwel goed geweerd hebben. Nadat Eldering een vliegend backhand-schot had overgeslagen kwam de bal bij Van der Kamp, die op fraaie wijze het leder achter keeper De Bruyn wist te plaatsen (0—1 Van Groningen weet dan den bal vrij te spelen. Hij plaatst dien snel en tactisch naar Eldering, die met een doorslag den Dolfijn keeper Rijke het nakijken geeft (1—1). Enkele scrimmages leveren niets op Aan voerder Braam tracht het spel naar de Dolfijn helft te verplaatsen. Hij stelt zich op het mid denveld op blijkbaar met het doel, zoodra de gelegenheid zich mocht voordoen, een snelle rush naar voren te ondernemen. Deze kans laat niet lang op zich wachten, als Mauritz den bal bij hem weet te plaatsen. Zwaar ge hinderd zwemt hij naar voren en op werkelijk buitengewone wijze geeft hij zijn club van dichtbij de leiding. (21). Dit fraaie staaltje waterpolo werd door het publiek bijzonder gewaardeerd. Nog is de H.P.C. niet in veilige haven. Weer komt zij terug en hoe Dolijn ook tracht den gelijkmaker te scoren; het lukt haar niet Ten slotte brengt Eldering H.P.C. definitief in veiligheid door een fraai backhandschot. (3—1). De stand in de le klasse is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pt. v.—t. Het IJ 5 5 0 0 10 25—5 H. P. C. 6 3 1 2 7 9—9 D. W. R. 5 2 1 2 5 11—8 U. Z. C. 5 1 2 2 4 6—12 Dolfijn 5 0 0 5 0 3—20 De wedstrijd H.P.C. 2—Dolfijn 2 eindigde met een 22 gelijk spel.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10