Waar komt het vandaan BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 13 JUUI 1939 HA AR t EM'S DSGBEAD lï UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL BLOEMEN DAALS CUE G YMN ASTIEKVEREEN1GING In ons vorig nummer werd medegedeeld dat door bovengenoemde vereeniging Woens dagavond een propaganda-marsch in Over- veen zou worden gehouden. Dit was onjuist. De marsch wordt heden Donderdagavond gehouden. De stoet vertrekt te acht uur van de school aan de Willem de Zwijgerlaan. ONGELUK AAN HET BLOEMENDAALSCHE STRAND. Woensdagmiddag was de zeven-jarige jongen W. uit Haarlem met zijn moeder aan het strand. De jongen liep van den Noorde lijken afrit en viel beneden op een steen, waarbij hij vrij ernstig aan zijn linkerbeen gewond werd. Hij werd aan den politiepost verbonden en later met zijn moeder met een taxi naar de Mariastichting te Haarlem ver voerd om de wond te laten hechten. VOLKSZANG OP KRAANTJE LEK. Dinsdagavond 18 Juli houdt de afd, Bloe- mendaal van Volkszang een zangavond in den tuin van Kraantje Lek. Hier zal om den bekenden boom de ode aan den hollen boom van Henk Bakker worden gezongen. Plannen zijn in voorbereiding voor het op voeren van enkele volksdansen door de dans groep van den heer H. v. d. Wateren. Alle zanglustigen zijn op dezen avond wel kom. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. In het Jeugdhuis had Woensdag de laatste bij eenkomst plaats van de Bloemendaalsche Schaakclub, welke bijeenkomst een eenigs- zins feestelijk karakter droeg. De voorzitter de heer J. H. Caro heette al len welkom, inzonderheid wethouder ir. J. Ouwehand. De heer Caro begon hierop de prijzen uit te reiken van den zomerwedstrijd in totaal 18 prijzen voor 48 deelnemers. Den eersten prijs verwierf de heer M. H. Wierseana met 5'/, van de 6 punten. Hierop vond de uitreiking plaats van den wisselbeker en de medailles voor de afd. kam pioenen door wethouder Ouwehand. In een geestige inleiding haalde spr. herin neringen op uit zijn eigen schaaktijd en be tuigde zijn spijt, dat hij door drukke werk zaamheden niet zelf lid van de schaakclub kon worden. De beste wijze voor schaken, meende spr., is wachten op een fout van den tegenstander, maar de beste wijze van verdedigen is aan vallen. Daarom ging hij dadelijk tot den aan val over en reikte den beker uit aan H. Mar seille, die hierop voor de tweede maal beslag legde. Mocht de heer Marseille den beker nogmaals winnen, waardoor deze definitief diens eigen dom zou worden, dan mocht het bestuur een beroep doen op den spreker voor een nieuwen beker. De medailles werden uitgereikt voor le afd. aan W. P. Rotteveel, 2e afd. aan R. J. Plomp, 3e afd. aan W. v. d. Hoef en B. Hoekstra, 4e afd. aan T. Kout. Nadat de voorzitter den heer Ouwehand be dankt-had, volgde een gongwedstrijd om prij zen. Het mocht den heer Ouwehand gelukken tot de prijswinnaars te behooren. VOGELENZANG CONCERT „KUNST NA ARBEID". Hedenavond 8 uur geeft de muziekvereeni- ging „Kunst na Arbeid" haar jaarlijksch con cert te Vogelenzang, in de Graaf Florislaan, onder leiding van haar directeur, den heer Renier van 't Hoff. AERDENHOUT KLEUTERSCHOOL. Een tentoonstelling van kinderwerk wordt georganiseerd in de Aerdenhoutsc'he Kleuter school, Juliana van Stolberglaan 27, Vrijdag en Zaterdagmiddag a.s. BENNEBROEK VEILING. In veiling zijn geweest de perceelen plaat selijk geteekend no. 35 en no. 9 met bijbe- hoorende opstellen, erven en grond, groot 18 Are en 22 c.A. Niet verkocht is het verkave lingsperceel no. 5. De verkavelingsperceelen 1 t. 4 m. zijn verkocht voor 3411 aan C. H. J. Jaques te Bloemendaal HAARLEMMERMEER KATHOLIEKE LANDDAG TE HOOFDDORP. Zondag zal te Hoofddorp de Katholieke Land dag worden gehouden op het groote concours- terrein. Het woord zal worden gevoerd door den pastoor W. v. Alphen uit Badhoevedorp en den heer H. J. Kuiper, 2e voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond. ZANDVOORT EEN GEVAARLIJKE HOND. Woensdagavond wandelden een dame en heer met een hond aan den riem op den Boulevard de Favauge. Ter hoogte van de Dr. Smitstraat werden zij lastig gevallen door een grooten bouvier, die eerst de dame zoodanig aan rechter hand en arm toetakelde, dat zijzich onder be handeling van dr. Tichelaar moest stellen. Daarna kreeg ook de heer zijn deel. Niet alleen zijn jas werd danig toegetakeld, ook kreeg hij bloedende bijtwonden aan pols en bovenarm. Nadat de heer Harpman in de Dr. Smitstraat de eerste hulp had verleend, werd ook door hem de hulp van dr. Tichelaar ingeroepen, die de won den verder behandelde. HARDDRAVERIJ. Zondag 16 Juli, wordt op den Boulevard de Favauge weer een korte baandraverij georga niseerd, waarvan de technische leiding berust bij de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" te Beverwijk. Op het oogenblik zijn al 25 paarden inge schreven. Het is mogelijk, dat er bij deze 25 nog enkele deelnemers bijkomen. Wenschelijk is het echter niet. Het programma zou daardoor wel wat overladen worden. Indien het weer ook maar eenigszins mede werkt is het zitten op den Boulevard op zich zelf reeds een genot. We twijfelen er dan ook geen oogenblik aan of de belangstelling voor deze wedstrijden zal zeer groot zijn, vooral om dat de baan zoodanig ligt, dat men van bijna iedere plaats de baan kan overzien. De loting zal plaats hebben Zondagvoormiddag in café Neuf, Haltestraat 25. De eerste prijs bedraagt f 300, de tweede f 150, de derde f 75 en de vierde f 25. De wedstrijden beginnen 's middags half drie. SANTPOORT ACTIE-COMITé GROEP HEEREMANS. Door bovengenoemd actie-comité was gisteren een vergadering belegd in het „Stations-Koffie huis". Op deze vergadering spraken de gekozen raadsleden van deze groep, de heeren Stevens en Heeremans, over: „Onze strijd vóór en het succes na de gehouden gemeenteraadsver kiezing". De avond werd op de gebruikelijke wijze ge opend door den voorzitter van het actie-comité, den heer H. J. Haver. Spr. memoreerde, hoe door het comité de strijd op eerlijke wijze was gevoerd. Voorts wenschte hij de gekozenen ge luk met hun verkiezing. Hierna gaf hij het woord aan den heer Ste vens. Spr. roemde het enthousiasme van de kiezers, om dan stil te staan bij het royemeni van den heer Van Geelen, die met voorkeurstem men op de lijst van de R.K. Staatspartij was ge kozen. De voorzitter van de Centrale Kiesver- eeniging had den heer Van Geelen reeds nu toegezegd, dat hij, als hij voor zijn plaats be dankte, over 4 jaar van een goede plaats op de ranglijst verzekerd kon zijn. Het is dus al weer mis: De zetels worden al weer verdeeld, zonder de kiezers er in te kennen. Naar spr. meening zal de heer Van Geelen zich bij de groep- Heeremans aansluiten. Spr. gaf voorts de verzekering, dat hij Heere mans, dien men 4 jaar in de steek had gelaten, krachtig zou bijstaan. Rechtvaardige voorstellen zou men, zonder te zien van wie ze afkomstig waren, steunen en als goede Katholieken het geloof verdedigen. Na een overzicht gegeven te hebben van de werkwijze der Centrale Kiesvereenignig, noem de spr. de geruchten, als zou reeds een verzoe ning zijn tot stand gekomen, onjuist. Daarin zouden de kiezers zeker gekend zijn. Spr. besloot met mede te deelen, dat in de toekomst af en toe vergaderingen zouden be legd worden, om de kiezers van de gang van zaken op de hoogte te houden en zeide omge keerd te hopen, dat de kiezers met de raads leden zouden meeleven. De heer Heeremans begon met te zeggen, dat hij, ondanks de hem aangedane beleedigingen, nog steeds voor de volle honderd procent „Staats- partïjer" is en dit wil blijven ook. Ook nu weer laakte spreker de politiek van wethouder Dun nebier. Het deed hem leed, zou zeide spr., dat vele van zijn vroegere vrienden thans vijandig tegen over hem stonden, maar spr. meende, dat hij niet anders kon en mocht handelen. De bewe ring van den heer Maas, dat spr. in een fractie vergadering zou gezegd hebben, dat hij geen nieuwe candidatuur zou aanvaarden, noemde hij beslist onjuist. Den strijd met de plaatselijke R.K. Staats partij heb ik, aldus spr., riiet gewild. Nog 4 weken vóór de verkiezing heb ik tegen den fractie-voorzitter gezegd, dat ik alle kwesties in het openbaar wilde behandelen en tot alle redelijke offers bereid was. Men heeft mijn aan bod niet aanvaard. Men mag op mij gerust cri- tiek oefenen, als men maar eerlijk blijft. Na nog eens de geschiedenis van de kolen- loods van den heer Böhm gememoreerd te heb ben, zeide spr., dat hij in de toekomst zou blijven doen, wat hij ook in de afgeloopen 4 jaar had gedaan: Werken in het algemeen belang. Dank bracht spr. aan het actie-comité en de kiezers, door wier gezamenlijk toedoen de actie van de plaatselijke R.K. Staatspartij was mislukt. VELSEN De verduisteringsproef van morgenavond. De commandant van de positie IJmuidcn deelt ons het volgende mede: In verband met de te houden verduisterings oefening op 14 Juli a.s. kan van 22 tot 24 uur op het volledig branden van de sluis-, kanaal- de havenverlichting te IJmuiden geen staat worden gemaakt. Het in- en uitloopen van de havens, als mede het passeeren van de Velserbrug is ge durende dien tijd niet aan te raden, aange zien er van 23 tot 24 uur niet zal worden geschut. Vrijwilligers zullen alle woningen „op licht" controleeren. Tijdens de luchtbeschermingsoefening op Vrijdag, 14 Juli des namiddags van 10—12 uur zullen ongeveer 300 personen (Vrijwilli gers bij den Luchtbeschermingsdienst en leden van de Velser Burgerwacht) hun medewer king verleenen om de oefening zoo goed mo gelijk te doen slagen. Een groot aantal vrijwilligers is aangewe zen om gedurende de oefeningsuren alle wo ningen in de gemeente te controleeren, waar toe de gemeente in pl.m. 70 blokken is inge deeld. De burgerij wordt met nadruk verzocht deze vrijwilligers, die zich beheel belangeloos ter beschikking van den Luchtbeschermingsdient stellen, te helpen in hun taak om gebreken in de lichtafschenning van de woningen te con- stateeren en de bewoners daarop opmerkzaam te maken. Bovendien wordt er nogmaals op gewezen, dat men verplicht is mede te werken en zich bij weigering blootstelt aan strafvervolging met ernstige strafbedreiging. Door de geheele gemeente zijn voorts posten opgesteld op gevaarlijke punten, ten einde te voorkomen, dat zich ongelukken voordoen. Wie niet noodzakelijk op straat behoeft te zijn, blijve thuis! De verkeersregeling bij de pont. Er komt gelukkig licht. De verkeersregeling bij de pont heeft nu eenigen tijd gefunctionneerd en alhoewel de zaak nu juist niet altijd vlot verliep, beginnen de bestuurders van verschillende voertuigen er zoo langzamerhand aan te wennen. Er was nog een puzzle voor het van den Stationsweg komende verkeer, bestemd voor den overkant. Moesten bijv. auto's, bestemd voor het Noor den ook de rondreis langs het verkeersplein maken wanneer de Westelijke pont vóór lag? Dit schijnt inderdaad het geval te zijn, be halve wanneer er niets vóór staat. In dat ge val mag direct uit den Stationsweg links-af naar de pont gereden worden. Maar wanneer er ook maar één auto voor den slagboom staat moet de „tour de Velsen" gemaakt worden. Gaat alles overdag dus vrijwel naar wensch en geeft alleen een al te lange file nu en dan eens reden tot klagen, des avonds is het rij den van bepaalde routes vooral voor wielrijders een puzzle. Dit geldt vooral voor degenen die de Meervlietstraat van Zuid naar Noord be rijden. Ze komen dan voor het stopbord, slaan dan, als ze dit niet over het hoofd zien, rechts af en komen dan door den onverlichten weg voor nieuwe moeilijkheden. Maar ook dit wordt verbeterd, want er zijn inmiddels eenige flinke lichtmasten geplaatst. Zoodra deze gereed zijn zullen ook degenen, die voor het eerst met de nieuwe regeling ken nis maken, den juisten weg beter kunnen vinden dan tot nu toe. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: manden: 390 Silvain, UM 1162530 445 Caroline, IJm. 26 2670 400 Ewald, IJm. 48 1890 Loggers: RO 9 940; SCH 107 1170; KW 28 780; KW 134 370. 3LVRKTBERICHT Tarbot 7044 ct. per KG. Tong 160—92 ct. per KG. Heilbot 106 ct per K.G. Griet 2814 per KG. Zetschol 23—19 idem. Kleinschol 2511 idem. Bot 13.50—6 idem. Schar 8—3.10 idem. Tongschar 2616.50 idem. Poontjes 4.201.40 idem. Groote schelvisch 15 idem. Middel schelvisch 1311.50 idem. Kleinmiddel schelvisch 11.509.10 idem. Kleine schelvisch 9—6.20 idem. Groote gul 98.20. Kleine gul 8.106 idem. Makreel 107.50 idem. Versche haring 86 idem. Kabeljauw 4422 per 125 KG. Vleet 0.30 per stuk. Koolvisch 0.600.33 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Delft IJm. 17. Vangst: 4.30 zeekisten haring, 25 zeekisten makreel, 80 m. diversten. Knikker IJm. 4. Vangst: 250 m. diversen. 200 st. stijve kabeljauw. Tentoonstelling P. W. A. Cort v. cl. Lindenschool. De tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstukjes op gebied van handwerkene slojd, teekenen, enz. die Maan dag, Dinsdag en Woensdag in eenige lokalen van de P. W. A. Cort v. d. Lindenschool werd gehouden, heeft zich in een groote belang' stelling der ouders mogen verheugen. Ongetwijfeld zullen zij met genoegen het werk der kinderen bezichtigd hebben. Alles was zeer overzichtelijk uitgelegd, in volgorde van de laagste naar de hoogste klas en steeds kon men duidelijk de vorderingen, gemaakt in de verschillende categorieën waarnemen. Het hoofd der school, de heer Keizer en het overige personeel was steeds aanwezig om de ouders over de vorderingen hunner kinderen de gevraagde inlichtingen te verstrekken. BEVERWIJK Driehonderd ballons de lucht in. De Winkelierscombinatie „Plan West" heeft Woensdagmiddag den door haar aangekondig- den ballonwedstrijd doen houden. Zoo'n wed strijd is voor de jeugd altijd een attractie en zoo waren er ook nu wel 300 jongens en meis jes, die voorzien van „Plan West-ballons" hun kansen op de uitgeloofde prijzen kwamen ver dedigen. Sommigen kwamen zoover niet, want een aantal ballons ontplofte nog voor de groote reis naar onbekende oorden was aangevangen. Het evenement van den middag was natuurlijk de massale opstijging van alle ballons. De vreugde was maar van korten duur, want spoedig waren de honderden ballons, voortge dreven door den wind, uit het gezicht verdwe nen. Eu nu moeten de deelnemers maar gedul dig afwachten tot de berichten van de daling bij het bestuur zijn ingekomen. Aanbesteding pompgebouwtje. De directeur van Openbare Werken heeft aanbesteed den bouw van een pompgebouwtje op een terrein aan de Ringvaart. Ingeschreven werd als volgt: J. de Vries f 1447; H. Bruin 1415; J. P. Boot, Velsen-Noord, 1385, fa. Lokhorst en Welagen 1185; fa Gebr. Schram 1165; J. M. Tromp 995; J. Kalf 740; fa. Van Minnen en Smit 625. De gunning is aangehouden. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 3046 Postelein per kl. kist 1826 Sla per 100 krop f 0.501 60 Andijvie per 100 0.801.30 Wortelen per bos 35 Rabarber per bos 24 Selderij per bos l1/»2 Pieterselie per bos 1l»/s Aardappelen (klei) per kg. 34.10 Tomaten per kg. 810 Waspeen per kg. 2Vs3'/s Bloemkool I per stuk 812 Idem II 35 per stuk Komkommers I per stuks 34 Idem II per stuk 22l/s Snijboonen per kg. 2530 Dubb. boonen per kg. 2532 Doppers per kg. 814 Raspers per kg 1216 Capucijners witte per kg. 1013 Idem bruine per kg. 1014 Peulen per kg. 1220 Tuinboonen per kg. 25 Aardbeien per doosje 1014 Idem per slof 75105 Frambozen per doosje 1015 Roode bessen per slof 4550 Zwarte bessen per slof 951.30 Kx*uisbessen per slof 4555 staatslieden waren van meening dat waak zaamheid geboden is. Het zou immers kunnen zijn dat Duitschland's houding slechts een tactische manoeuvre is. WIJK AAN ZEE Ballonnenoptocht was een succes. De eerste ballonoptocht, die de V. V. V. georganiseerd heeft, is, begunstigd door bui tengewoon goed weer. een waar succes gewor den. Om kwart over 8 stelde de stoet met Arion vooraan zich op het Julianaplein op en mar cheerde het dorp door. Jammer was het. dat de beide koloniehuizen geen kinderen konden leveren, omdat er juist gewisseld werd, maar toch waren er ruim 150 ballonnen uitgereikt. Omstuwd door de gansche dorpsjeugd en de tallooze vaders en moeders werd het Julia naplein weer bereikt, waar het sein tot oplaten gegeven werd en even later dwarrelde de bal lonnetjes als stipjes in het luchtruim. Zaterdagmiddag te 5 uur wordt de uitslag bekend gemaakt van dezen geslaagden bal lonnenwedstrijd. fis reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Britsch-Fransche leening aan Polen overwogen. LONDEN 12 Juli (United Press). Na een onderhoud tusschen Halifax en den Poolschen ambassadeur Raczynski op het ministerie van buiteniandsche zaken, welke conferentie veer tig minuten duurde, werd bekend dat een plan ontwikkeld is voor een Britsch-Fransche lee ning aan Polen bestemd voor een herstabili satie van de Zloty op een lager niveau. Men neemt aan dat Londen en Parijs elk 5 mil- lioen pond aan Polen voor dit doel leenen. Het voornaamste doel hiervan zou zijn de stimu latie van den Poolschen export, in het bij zonder naar Engeland. De voorgestelde lee ning zal geheel afgescheiden zijn van het groote Britsche crediet van naar men zegt 15 millioen pond ter financiering van de drin gendste militaire behoeften van Polen, Halifax en Raczynski zouden in hun onder houd geconstateerd hebben dat Duitschland zich meer en meer schijnt af te wenden van een drastische actie in Dantzig, doch de beide Menhaden. Met dezen naam wordt in Amerika een niet-eetbaar soort zee- visch aangeduid. Deze viscli werd reeds in over oude tijden door de India nen op het land uitge spreid, bij wijze van mest. Dit noemden de Roodhui den „munnoquahtean" (bemesten). Dit werd door de bleekgezichten verbas terd tot „menhaden". Caucus. Dit woord werd in het begin van de 18de eeuw in de Amerikaansche spreektaal opgenomen. Het is afkomstig van het door de Algonquin- Indianen gebezigde woord „caucauasu" (raadsman), ter aanduiding van een hoofd man, die de leden van zijn stam toespreekt. Knoop als reclame voor Churchill. LONDEN, (United Press). 12 Juli. Een aantal parlementsleden van alle partijen heeft een witte knoop, waarop in blauwe druklet ters het woord „Churchill" gedrukt staat, ont vangen. Men tast nog in het duister wie deze knoopen heeft gedistribueerd. Het is duidelijk dat de campagne om Chamberlain te dwingen Churchill in zijn kabinet op te nemen thans ook in de parlementskringen is doorgedrongen. Bo vendien wordt nog gemeld dat 10 millioen van deze knoopen besteld zouden zijn. „Gazetta Polska" over Dantzig. WARSCHAU, 12 Juli (Havas) De offici euze Gazeta Polska schrijft in een hoofd artikel o.m.: In Duitsche militaire kringen zijn er ver standige lieden, die de legers van Polen en Frankrijk op hun juiste waarde weben te schatten en niet aarzelen, er waardeerend over te spieken. Hun diepe overtuiging is, dat er geen oorlog zal komen. Aangezien onder deze omstandigheden alle hoop, Polen te isoleeren, ijdel Is, is het niet onmogelijk, dat Berlijn over enkele'maanden zal begrijpen, dat 't een weinig goeden wil moet toonen, en dan zou men een eenvoudiger statuut kunnen opstellen dan dat van thans. Dit statuut zou Dantzig hand haven als een van Duitschland onafhankelijke vrije stad, die tot het Poolsche douanegebied blijft behooren en de rechten van Polen in Dantzig niet plaatst onder toezicht van wien. ook. Britsch-Roemeensche overeen komst geteekend. LONDEN, 12 Juli (Reuter-A.N.P.) Aan het departement van handel is heden de Britsch-Roemeensche handels- en betalingsovereenkomst geteekend. De overeenkomst behelst het verstrekken van een Britsch crediet aan Roemenië van 5V2 millioen pond sterling, en den aankoop door Groot-Brittannië van 200.000 ton Roemeensche tarwe. DE WATELER VREDESPRIJS TOEGEKEND. 'S-GRAVENHAGE, 12 Juli. Het bestuur der Carnegie-stichting in Den Haag heeft beslo ten den Wateler-vredesprijs voor 1939 toe te kennen aan den Friends' Service Council te Londen en het American Friends' Service Committee tc Philadelphia, op grond van de verdiensten dezer Quaker-organisaties voor de toenadering tusschen de volken door inter nationale organisatie van daadwerkelijke hulp aan hen die lijden in tal van deelen der we reld. Het bedrag van den prijs, na aftrek van schenkingskosten, is 18.000. Extra crediet voor liet Britsche leger. Londen, 12 Juli (Reuter-A.N.P.) Vandaag is een suppletoire begrooting voor liet leger in gediend. ten bedrage van 79 millioen pd. ster ling, waarvan het grootste gedeelte door een leening zal worden gedekt. Het bedrag zal o.a worden gebruikt voor de uitbreiding van het geregelde en van het staande leger en voor de vorming van een mi litie. Zangconcours te Aalsmeer. Ook vereenigingen uit Haarlem en Omstreken nemen deel. „Aalsmeer's Koorvereeniging" en „Aals- meer's Fanfarecorps" organiseeren een zang en muziekconcours te Aalsmeer. Aan het zang concours op 15 en 16 Juli nemen de volgende zangvereenigingen uit Haarlem en omstreken deel: Soli Deo Gloria (Hllligom), Animato (Haar lem), Het Noorderkoor (Haarlem), Soli Deo Gloria (Bennebroek)Zangvereeniging „J. S. Bach" (Haarlem), De Daad (Beverwijk), Zang en Vriendschap .(Castricum) en Polyhymnia (Haarlem) HAARLEM. 12 JulL Ondertrouwd 12 Juli: S. Hoffmann en E. A, Richter, R. J. van Roodselaar en J. M. Hoog- lugt, C. V. ten Brink en M. A. L. Jansen; C. Roubos en A. Bernhard; P. C. van Wieringen en A. M. Brouwer: S. Blankert en J. M. Jan sen; H. W. Wijkhuizen en M. C. Meijerink; W. Zwart en C. M. de Ligt; J. H. van Enge len en A. C. van der Zijden; J. de Vos en G. Jansen; J. de Lugt en A. Tijdgaat; D. B. H. Kühl en A. R. Glanitzer; A. A. van Hoorik en A. M. Ruijgvoorn; F. H. Rijbroek en M. Roelfszema; A. W. Eelman en C. P. Dalebout; J de Vries en E. M. Dasia. Ondertrouwd 12 Juli: E. A. J. Bronstring en M. E. van Tliienen; J. Versterre en P. van der Meer, A. de Kruijff en E. J. van der Mijle; J. H. Ter Meulcn en H. Ackermann, W. A. P. [landgraaf en J. E. Walker. Gehuwd 12 Juli: J. A. M. Pinxteren en W. A. Petri; J. Davidse en E. M. Siebcrt; H. J. Bakker en M. J. J. Horeman; j. II. van Hoof en C. M. van Maris; P. J. Smit en M. Ch. Kors; IJ. Laadstra en G. van Klooster; C. M. M. van Kipshagen en M. D. E. Ronde; J. W. van den Abeele en H. A. Zalm: J. Post en A. C. Zwart: J. Offenberg en E. Gras; M. J. van Noort en A. B. Angene: D. Overdam en M. G. Blok; C. Dollé en M. Schipper; P. J. C. den Burger en A. M. Baaij; A. Braber en J. C. Vrolijks: J. Baas en S. Buurman; G. Koper en D. M. Bodde; J. Sturm en J. M. Stienebos; A H. Selhorst en Th. de Boorder; J. C. van Beem en W. Harpering; J. F. A. van Leeuwen en H. Monnler; G. de Mon en Th. A. van Burgh: M. Pel en H. A. van der Hulst. Bevallen9 Juli: K. F. de Bruijn—Klöser, d.; 11 Juli: E. Ch. Nieuwdorp—Rothhaas, z.; J. Gruijters—Deen, d.; H. M. Nolet—Kenter, <L$ D. Post—Visser, d.; 12 Juli: G. C. Appelman-» Appelman, z.; H. Leunk—Bassner, d.; M. A. de Vries—Meuffels, z.; A. Rom—Akkerman, z. Overleden 11 Juli: J. Lans, 79 j., Maerten van Heemskerkstraat; M. Vromans—Kelting, 63 j„ Hazepaterslaan; J. Peetermans, 84 j., Ged. Voldersgracht;' G. Koel—Schcc'-'vja, 61 jaar, ZJjlweg.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7