Zxmec- Opmimiug) Tled&dand Seizoen-Opruiming WEILL ZOON 15 Juli Zaterdag 15 Juli NOORDERBAD ZANDVOORT Ochtendbeurs Amsterdam AGENDA. Kleedingmagazijn V R" IT DAG 14 JUG I 1939 HAAR GEM'S D AGE GAD 2 begint onze iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Japonnen Mantels Costumes Barteljorisstraat 26-28 (Adv. Mgez. Med.) WINDBESCHUTTE TERRASSEN. HET MOOISTE ZITJE - DIRECT AAN ZEE. ZONDAGMIDDAG 2 uur bij gunstig weer MODERNE POPPENKAST. ZATERDAG 22 JULI a.s.: GROOT KABOUTERBAL. DAGELIJKS DANSEN GEEN ENTREE. WOENSDAG 19 JULIGROOT VUURWERK voor Paviljoen ZUIDERBAD. (Adv. Ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam, van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 197 AKU. 35j4 Unielever 121'A U. S. Steel 36 Republic Steel 11 15/16 Anaconda 19'A HAARLEMSCHE BESTUURDERSBOND Ledenvergadering. De Haarlemsche Bestuurders-Bond hield Don derdagavond in de groote zaal van café-restau rant Brinkmann aan de Groote Markt een druk bezochte ledenvergadering. In zijn openings woord antwoordde de voorzitter, de heer A. Mars op verschillende tot het bestuur gerichte vra gen, dat nog steeds geen definitief antwoord is binnengekomen omtrent het stempelen der werk- loozen op een vastgesteld half uur. Ook spreker betreurt het dat hiermede zoo lang gewacht wordt. Het feit dat werkloozen te Haarlem an ders behandeld worden dan in verschillende an dere plaatsen (ook plaatsen uit' de naaste om geving) acht spreker niet goed voor den naam van onze stad. Verder gaf spreker in overweging, nauwkeurig op te letten dat de plaatsvervangers-militairen hun ondersteuning over de schijf der organisaties dus over de verzekering, ontvangen en dat niet. zooals men voornemens was, de vrouwen bij Maatschappelijk Hulpbetoon den steun moeten halen. Het N. V. V. zal ook in de komende winter maanden een ontwikkelingscursus organiseeren en spreker verwacht een groote deelneming door het kader der Haarlemsche vakbeweging. Op het verzoek der afdeeling Heemstede van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond tot toeslating bij dezen bestuurdersbond werd met algemeene stemmen tot deze toelating besloten. Voorts werd als secretaris in de plaats van den heer J. Timmer den heer J. Smitz en wer den als nieuwe bestuurders de heeren J. Hunnik en G. Lichtenberg, respectievelijk bestuurders van de Handels- en Kantoorbedienden, Slagers gezellen en den Bouwarbeidersbond, gekozen. De voorzitter bracht namens het bestuur en de aangesloten organisaties aan de scheidende be stuurders J. Timmer en Walbeek hartelijk dank voor het vele werk, dat zij voor de vakbeweging hebben verricht. Zoo'n ziek geradbraakt gevoel. Dag-in, dag-uit dezelfde klachten. Loodzware armen en beenen, doffe zagende hoofdpijn, prikkelbaar en dan ook nog die stramme pijn in armen en beenen. Dat zijn zekere teekenen van oververmoeidheid door onzuiver bloed. Kruschen zal dat verhelpen, zooals het deed bij tienduizenden mannen en vrouwen, die zich eens even ellendig voelden als gij nu, Neem Kruschen Salts! Kruschen's zes minerale zouten sporen Uw bloedzuiverende organen, lever, nieren en ingewanden, aan tot grootere werkzaamheid, waardoor alle schadelijk teveel aan zuren uit Uw gestel wordt gefilterd. Begin iadelijk Uw Kruschen-kuur. Over enkele weken zult ge U weer de oude voelen en fit en op gewekt Uw dagelijksch werk doen. Kruschen Salts .verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak), Fabrikanten E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 14 JULI Palace Familie Cinema: „Lauter Liigen" en „De ploeg der Gedoemden", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Van kwaad tot erger" en Nancy breekt drie harten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jaloezie", 2.30, 7 en en9.15 uur. Rembrandt Theater: „Love Affair", 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 JULI Gem. Concertgebouw: Opera Italiana. 8.15 uur. Terrein Sportparklaan: Openingsvoorstelling Circus Strassburger. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. EXAMENS H.B.S. A. Geslaagd voor het toelatingsexamen: Robbert Anthonijsz, Freddy A. J. Beumer, Henrietta J. Bootsma, Gerard Bos, Hilda ten Brink, Abel H. Brinkman, Eduard van Brug gen, Elisabeth A. Bijvoets, Max E. Dros, Marie sen, Louis Evers, Willem Faber, Jantje Fran- II. Dijkstra, Jan van Eck, Henri E. Engelbert- kena, Elisabeth H. Goos, Hans Gras, Jeanne H. van Ham, Leendert v. d. Hoonaard, Dirk B. Horstman; Mar got E. W. Keukelaar, Janke Kist, Alida W. Klumper, Andrea W. Kroon; PetroneUa L. Kuylen; Alida J. de Langen; Dick Lennings, Gerard Metz, Helena U. Meyer, Simon J. Molenaar,H. Cornela Mulder, Willem de Nie, Cornelia H. Nottrot, Edward C. R. van Peperzeel, Lucas Prins, Dirk Roggeveen, Sieg fried Roozendaal, Cornelia P. Saas, Herman Schmersal, Ida C. Smit, Gijsbertus I. Stam de Jonge, Johanna A. Steensma, Johanna Sterkman, Hendrik Stokvis, Cornells Tromp, Petronella H. v. d. Veen, Lamkje H. Veenstra, Klaas Visser, Madzy Vleming, Nicolette Wee- nin'k, Johanna Zaok, Dirk Zonneveld, Elisa beth J. van Zijderveld, Gerardus Fortgens, Eric E. W. de Rooy, Jan A. v. d. Hoelc, Leendert N. Jongejans, Gerlof Muntinga, Minko T. Buwalda, Roeland de Wilde, André Schip pers. R.K. Lyceum voor Meisjes. Bevorderd: Naar klas 6 Gymnasium: Hermine Everard, Occa Gall, Riet Gründe- mann, Lexa Herbermann, Corrie Herber- mann, Nel Kimman, Roos Litjens, Liesbet Versteegh, Marguerite Cuypers, Lenie Goe- mans, Annie Marlet (met lof), Doroth Tom- brock; afgewezen 3. Naar klas 5 M. M. S.: Nelie van Beek (met eervolle vermelding) Mies Brans, Dora Bosman, Hannie Faase. Aggie Filbry, Joke Jaspers, Annie Kamp (met lof), Net Kimman, Anty Kohschulte, Ria Kohschulte, Sannie van Liemt, Leida Schulte, Freddy Teilens, Willy Luyiben, Tilly Peeper- korn, Wies IJsselmuiden, Zr. M. Ernestine, Zr. Waltera; afgewezen 3. Naar klas 4 M. M. S.: Ilse Alofs, Julie Bakker, Do Beijnes, Truidie Bröcker, Kitten Francken, Emmy Harm. Ria van der Heijden, Rita Koot. Berna van Liemt, Greet Muller, Liesbet Smit, Hannie Bijvoet, Jet Lefeber; afgewezen geen. Naar klas 5 Gymnasium: Ida de Bruyn, Riet van Leeuwe (met eer volle vermelding)Marloes Liesker, Lenie Lips 'met lof1. Agnes Schneiders, Els van der Sloot Elly Stuyt, Elly Dee (met lof); afgewezen 3. Naar klas 4 Gymnasium: Gertrud Brandner, Greet Dirks (met eer volle vermelding)Ria Dijkzeul, Ada Goossens Corrie Peeperkorn, Fiet Rings. Annie Santen, Margret Stockmann, afgewezen 5. Naar klas 3: Mia Bosse, Mlek Broersen. Cootje Goemans (met groote lof), Ans van der Griendt, Lenie Gründemann, Trees de Haas. Miep Hattink, Anneke Hoogenbosch, Igna Kerkhoff, Tonia Krouwels, Cilia Liesker, Fiet Lindner, Lenie Matla, Yvonne Muller (met eervolle vermel ding). Ada van de Pavoordt, Annie Peeper korn. Willy Peeperkorn. Annie Reckman. Hansje Schwartz. Hannie Timmerman. Agnes Tonino, Suze Verberne, Greet van der Weiden (met groote lof). Riet van de Weijer. Mijntje Westerwoudt, Marianne Groot; afge wezen 8. Naar klas 2: Lenie Blom. Loekie Bouwman. Maria Blocker. Elsje Bijvoet, Marietje Drukker. Luudje Fischer. Hannie Gründemann. Ank Hellebrekers, Willy Herbermann. Betty Hoogenbosch (met eervolle vermelding)Resie Kahman, Virginie Koopen (met lof), Jackie Krijt. Jet Overdijk. Thea van der Pas. Riekie Pot. Miep Strack van Schijndel, Mieke Smit (met eervolle vermelding). Elsje van der Som- me, Treesje Tervoren. Ans Timmer. Marianne Vasen, Marthe van Vlijmen (met eervolle ver melding). Ria IJsselmuiden. Hannie Aarden burg (met. eervolle vermelding), Joep Boos- man. Annie Bregman, Mia van den Broek Rosemarie v. Ditzhuyzen. Betteke Dujmstee (met. lof). Eta Francken (met eervolle ver melding). Thea de Haas. Anneke Hof te. Treesje Jünger, Greta Kloet (met. lof), Mia Kouwenaar. Annie Lucas. Treesje Paanakker. Carla Pollé. Riet Post,, Fifi Poulen, Nel van den Putten, Greet Rings. Corrie Spook (met lof) Igna van Son, Els Timmer, Josepha Wenting; afgewezen 8 ZWEMWEDSTRIJDEN U. L. O.-SCHOLEN A.s. Zaterdagmorgen van 9—12 uur zullen in de Gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart zwemwedstrijden voor de leerlin gen van de U.L.O.-scholen A. B. en C. plaats hebben. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het Zuidwesten: Aanvankelijk regen met kans op onweer, later breken de bewolking, koeler. Zwakke tot mati gen, tijdelijk krachtigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Voor het Noordoosten: Aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt, droog warm weer. Later regen met kans op onweer en af koeling; zwakke tot matigen meest Zui delijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 64 F. 58 F. 60 F. Het depressiesysteem over de Britsche eilanden werd nog iets dieper. Langs de schei dingslijn tusschen de koele luchtmassa's, die onder invloed van een gebied van hoogen luchtdruk over IJsland en Groenland, over den Oceaan worden gevoerd en de warmere, die uit Zuidelijke richtingen stroomen, ont wikkelden zich achtereenvolgens nieuwe sto ringen, die zich naar öe Britsche eilanden voortbewogen. Zij werden daarbij geleidelijk dieper en brachten over Schotland, Ierland en West-Engeland voortdurend veel neerslag. De windkracht nam er eveneens toe. De koele luchtmassa's dringen geleidelijk over het Kanaal in onze richting door en brengen in West-Frankrijk reeds veel regen. Een storing verplaatste zich over Denemar ken Zuid-Noorwegen en Zweden. De bewolking nam toe en er viel eveneens Veel regen. Langs de scheidingslijn tusschen zeer warme droge luchtmassa's die over Italië uit het Saharagebied komen en de vochtiger warme luchtmassa's, die over Spanje stroomen. ont wikkelden zich in Zuid-Frankrijk en Noord- Italië plaatselijk zware onweders. Over Oost- Europa breidde zich een gebied van hoogen luchtdruk uit, waarvan het centrum over Polen is gelegen. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. (Adv. Ingez. Med.) De „gecamoufleerde" marine in Dantzig. Twee der genoemde loggers liggen in.... IJmuidcn. Gisteren drukten wij het bericht uit Dantzig af dat aldaar werd gewerkt aan een gecamou fleerde marine en wel door de loggers „Kalthof" „Mariensee", „Matzkau" en „Gutland". Thans blijkt ons dat twee dezer loggers, n.l. de „Matz kau" Dzg. 22 (ex KW 96) en de „Kalthof" Dzg 19 (ex KW 102) in de haven van IJmuiden lig gen om netten bij te laden. Het bericht uit Dant zig is dus zeker gedeeltelijk onjuist, en op grond van een en ander zou men de juistheid van het heele bericht in twijfel kunnen trekken. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen 8.79 3/4 Berlijn 75.40 Parijs 4.98 Brussel 31.93 Zwitserland 42.38 New York 1.87 15/16 12.uur. Londen 8.8OV2 Berlijn 75.40 Parijs 4.98 Brussel 31.96 Zwitserland 42.39 Kopenhagen 39.32 Stockholm 45.38 Oslo 44.25 New York 1.88 1/8 Italië: Vrije lire 9.92y2, reislire 9.—, bank papier 6.50 Onze zeer belangrijke Afd. Kleeding naar maat e,xtxa lage ptijzett- beginfZaterdag Groote Houtstraat 36 (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt had hedenmorgen een onge stadig verloop. Aanvankelijk meende men de politieke constellatie hier te lande op gun stige wijze te moeten interpreteeren en de gul den legde een vaste houding aan den dag, het geen weerspiegeld werd door een voortgezet te daling van de buitenlandsche munteenhe den. Die daling was echter geenszins van op vallenden aard, want de koersen waren maar even lager dan gisteren ïaatbeurs. Reeds spoe dig echter ging men er zich rekenschap van geven, dat omtrent de samenstelling van een nieuwe regeering nog niets te zeggen valt. En dit werd weergegeven door een kleine verzwak king van de Nederlandsche gulden, waarna later op den ochtend weer een kleine verbete ring intrad. De Britsche ponden werden ingezet op circa 8,79'/», liepen op tot omstreeks 8,81, en ver volgens werd weer afgedaan tegen 8.80%. Amerikaansche dollars opendon op omstreeks 1,87 7 8 en stegen tot 1,88'A, nadien werd ech ter gehandeld in de omgeving van 1,88 1/8. Fransche francs bewogen zich tusschen 4.9714 en 4.98J4, Belga's tusschen 31,93 en 31.99, Zwitsersehe francs tusschen 42.36 en 42,42: Duitsche marken werden afgedaan tegen prij zen, varieerende tusschen 75.35 en 75.45. De Scandinavische deviezen kwamen algemeen wat lager te liggen. Op de termijnmarkt ver dween het kleine agio, waarmee ponden de laatste dagen op 1 en op 3 maanden waren verhandeld. Amerikaansche termijn-dollars werden verhandeld met een agio van 3/16 pet. voor 1 maand en cica 11/16 pet. voor 3 maan den. Voor Fransche francs werd een disagio genoemd van A cents voor 1 maand en -)4 cents voor 3 maanden en resp. 2 cents en 8 cents. Het niet-officieele effectenverkeer was he denmorgen van zeer kalmen aard. De koersen van de locale aandeelen en van de Ameri kaansche fondsen waren, vergeleken met de slotnoteeringen van gisteren weinig veran derd. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed: het schoon- en roestvrij maken, herstellen en met bescher mende lagen bestrijken van de stalen vloed deuren van de groote sluis van de Oranje sluizen te Schellingwoude, met bijkomende werken. Het laagste werd ingeschreven door J. van der Vlies te Sliedrecht voor 15.926. De „Squalus" gedeeltelijk gelicht en weer gezonken. Bij de pogingen de gezonken onderzeeër „Squalus" te lichten is tegenslag ondervonden, nadat men het vaartuig gedeeltelijk had weten te lichten, is het wederom naar den bodem ge zonken. Omtrent het mislukken van de poging den gezonken onderzeeër „Squalus" te lichten wordt nader gemeld, dat men poogde het wrak door middel van zeven, met lucht gevulde pontons te üchten. Twee van de vijf voorste pontons kwamen reeds aan de oppervlakte, hetgeen erop wees, dat de onderzeeër 85 voet was gelicht, zooals men wenschte en reeds maakte men toe bereidselen om het wrak vier mijl verder te sleepen, waar het op 155 voet water aan den grond gezet zou worden, als voorbereiding tot de volgende stappen. Doch plotseling schoot de „Squalus" los en zonk weer tot den bodem van den Oceaan. Twintig voet van den boeg van het vaartuig rezen plotseling uit zee op, waarna het zonk. Franco in September naar Italië. Mussolini zou tegenbezoek aan Spanje brengen. MADRID, 14 Juli (Ilavas-A.N.P.) Ciano heeft Franco officieel uitgenoodigd voor een bezoek aan Italië in September a.s. Franco heeft de uitnoodiging aanvaard en het is mogelijk, dat hij van de gelegenheid gebruik zal maken om. alvorens naar Madrid terug te keeren, gevolg zal geven aan de uitnoodi ging van Hitier naar Duitschland te komen. Naar Italiaansche kringen verklaren, heeft Mussolini te kennen gegeven, dat hij op zijn beurt gaarne een tegenbezoek aan Spanje zou brengen en derhalve verwacht men in den herfst de komst van den Duce. VACANTIE IN DE BOUWBEDRIJVEN. 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. De vacantie in de bouwbedrijven wordt dit jaar gehouden van Maandag 31 Juli tot en met Zaterdag 5 Augustus a.s. BOKSEN BILLY CONN WERELDKAMPIOEN HALFZW AARGEWICHT. In het Madison Square Stadion te New York hebben de titelhouder Melio Belttina en Billy Conn een gevecht geleverd om het wereldkam pioenschap in het halfzwaargewicht. Conn won op punten, waardoor hij den titel van wereld kampioen verwierf. POSTDUIVEN DE SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Orleans, afstand 534 K.M., los 6 uur. Eerste duif 12 u. 49 m. 57 sec.; 1306,43 M.; laatste 13 u. 42 min. 0.1 sec.; 1156,50 M. Uitslag: J. H. Somers 1, 3, 25; C. de Waard 2, 4, 14, 22, 23; J. v. Duyn Jr. 5; G. Koster 6, 10, 11; P. Kersten 7, 8, 26; J. Ducroo 9, 19, 28; W. Bakker 12; J. Staphorst 13, 16. 17, 18, 20; J. de Goede 15, 29; Jac. T. v. Duyn 21. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. „Gasmaskers verouderen niet." In haar naschrift vraagt de Ned. Ver. voor Luchtbescherming om een antwoord. Hierbij wil ik eerst het volgende opmerken: a. Het stukje, waar ik bezwaar tegen had, ging over het masker voor de burgerbevolking, niet over het legergasmasker. b. De opmerking, dat de „obtieve-koolvulling vrijwel alle practisch bruikbare strijdgassen van verleden, heden en toekomst absorbeert is al hoogst onwetenschappelijk. Veel wordt en werd op het gebied van oorlogsgassen onderzocht en heusch niet alles gepubliceerd. Met de mogelijk heid van het vinden in de toekomst van'bruik- bare, niet door kool te absorbeeren gassen moet rekening gehouden worden. c. Het naschrift spreekt van een verre van eenvoudig vraagstuk. Is een stukje, als dat in H. D. van 13/6, dat een ongemotiveerde gerust heid kweekt bij bezitters van gasmaskers dan verantwoord? d. Verouderen kan ook betrekking hebben op de rubberonderdeelen. Alleen bij ideale bewaar omstandigheden hebben deze een voldoenden levensduur. e. De eigenlijke vraag. Er is een door kool practisch niet te absorbeeren, sterk pharmaco- logisch naphtaline-chloorderivaat (Hantl: L'Industrie Chim. 22e jrg., Mei-aflevering, 1935; Gasschutz und Luftschutz 5e jrg. bl. 263, Oct. 1935). Verder werken de netelstoffen dadelijk in (op de huid), waardoor men het met opgezet gas masker er in niet uit kan houden, voor dichloor- formoxim en dibroomformoxim beschreven door Prndtt en Sennewld in de Ber. d. D. Chem. Ges. 62e jrg., bl. 1754,- 1929 en door Paolinï in de Gaz. chim. It. 60e jrg., bl. 700, 1930. Van Fransche zijde wordt nog steeds de mo gelijkheid aangenomen metaalcarbonylen te ge bruiken, die in de gasmaskerkool CO afsplit sen. Een specile aanvullende vulling verhoogt den ademweerstand sterk en is aan een bepaal den tijdsduur gebonden, ook wanneer er geen CO. in de lucht aanwezig is. (Chem. Weekblad 34e jrg., 1937. bl. 122). Volgens Hamae zijn onder de aminen spe ciaal goede oplosmiddelen voor CO. Voor het geven van verdere inlichtingen houd ik me gaarne aanbevolen. G. De gas-kwestie te Heemstede. Nadat B. en W. van Heemstede eerst aan den Raad hadden voorgesteld om f 170.000 beschikbaar te stellen voor vernieuwingen in de Heemsteedsche gasfabriek, werden de in gezetenen van Heemstede thans verrast door berichten in de pers dat er een aannemelijke basis gevonden zou zijn voor het betrekken van gas van Haarlem. Haarlem heeft dus blükbaar intusschen een aanbieding gedaan, die de voordeelen van een eigen gasproductie heeft doen omslaan in een nadeel. Hoe groot dit verschil is blijft in nevelen gehuld. Om een groot bedrag kan het niet gaan, omdat de fabricage-kosten van Haarlem en Heemstede niet veel uiteen loopen. De fabri cage-kosten in Heemstede zullen door de uit breiding iets stijgen, maar ook Haarlem zal eventueel beiangrijke werken moeten uitvoe ren en kapitaal investeeren om de levering aan Heemstede mogelijk te maken. Het voordeel dat Haarlem aan Heemstede kan bieden, kan bij lange na niet opwegen tegen het verlies van de voordeelen van een eigen onafhankelijk bedrijf in deze Gemeente. Tenzij er andere factoren een rol spelen. Betreft het hier geheel of ten deele een levering van gas door de Hoogovens te Velsen, die het gas als bijproduct van het Cokesoven- bedrijf over hebben en daardoor voordeeliger kunnen leveren, dan is tusschenschakeling van Haarlem voor de Heemsteedsche onafhanke lijkheid ongewenscht. Op den technischen en economischen kant van de kwestie wil ik hier voorloopig niet in gaan. Mijn doel is alleen, een waarschuwend woord te doen hooren, opdat niet voor een nabijliggend oogenschijnlijk voordeeltje de be langen in de toekomst van een eigen bedrijf geofferd worden, en de Heemstedenaren straks, als de nevel om de gaskwestie opgetrokken is. voor een fait accompli staan, hetgeen op een ontgoocheling zou kunnen uitloopen. O» V,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2