De Franschman Fournier wint weer 'n étappe INSTITUUT „ORANJE NASSAU' KLOOSTERHUIS Z A T EZD A G IS J TT T. T 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Albert Mwt Scfiendel 7la. 8 Uit Nantes, 14 Juli (Van een specialen ANP- verslaggever). De vijfde étappe is wederom ge wonnen door den Franschman Fournier, die reeds eenmaal eerste werd. De Nederlanders hebben het er in deze be trekkelijk kalme étappe uitstekend afgebracht. Albert van Schendel heeft zich wederom goed geklasseerd; hij eindigde als achtste. In de al- gemeene rangschikking zijn alle Nederlanders, met uitzondering van Gommers, die zich echter precies gehandhaafd heeft, vooruit gegaan. Deze 5de étappe was zeker de gemakkelijkste. Wel lag het aantal kilometers boven de 200, doch de breede, uitstekende wegen met weinig heuvels boden toch geert moeilijkheden. Alleen 7 K.M. na den start was er even van strijd sprake. Toen waren er stoutmoedigen tusschenuit gegaan, n.l. Le Grèves, die het sein tot den aanval had ge blazen, Vlaemynck en Archambaud en ten slotte Romain Maes, die er echter voor zorgde, dat het peloton de vluchtelingen weldra kon in halen. De heuvels van de vorige étappen verdwenen allengs en op het laatste gedeelte van de route was het landschap vrijwel vlak. Bij Saint Na- zaire was het uit met de rust. Er waren toen 146 van de 207 K.M. achter den rug en nu werd er aan den kop harder aan getrokken, doch iedere uitlooppoging werd in de kiem gesmoord, waarbij vooral de Belgen zeer actief waren en rusteloos de wegloopers weer bij de groep brachten. Ten slotte werd bij Savenay, 30 K.M. voor Nantes, de snelheid zóó groot, dat er zich enkele groepen vormden, echter op zeer geringen afstand van elkaar. Mede door het feit, dat de weg steeds iets afliep, noteerden wij snelheden van 45 a 50 K.M. Voorop zaten o.a. Sylver Maes, Marcaillou, Four nier, Meulenberg, Archambaud en Albert van Schendel. Vijf K.M. voor Nantes liepen Romain Maes en Albert van Schendel nog uit, zij namen 200 me ter op de acht anderen, doch juist bij het binnen komen van de baan werden beiden ingeloopen. De sprint op de baan te Nantes moest toen de beslissing brengen. De tien renners kwamen te gelijk de baan op, waarbij Albert van Schen del direct naar voren kwam. Helaas kreeg ook deze sprint, evenals die te Lorient, een onregel matig verloop, omdat men vergat de tweede groep, die 30 seconden er achter zat, bij de poort van de baan vast te houden. In volle sprint lagen de tien eersten toen de renners van de tweede groep zich tusschen hen mengden. Van een sprint kwam zoodoende niets terecht. Fournier werd eerste en Albert van Schendel werd derde achter Fréchaut. Ten minste, zoo zagen w ij het, die speciaal op Albert van Schendel hadden gelet, maar de ver antwoordelijke leiders wisten het zelf niet, vol komen begrijpelijk overigens in deze ontzaglijke verwarring. Men noemde maar een aantal namen achter elkaar op en zoodoende werd Albert van Schendel als 8e geplaatst. Door dit volkomen willekeurig vaststellen van den uitslag, ontging Van Schendel een prijs. Anton van Schendel, Lambrichts, Dominicus, De Korver en Sijen eindigden in het tweede pe loton met ongeveer 30 seconden achterstand, ter wijl Gommers in de derde groep zat met twee minuten verschil op de eerste groep; Hellemons kwam onmiddellijk na Gommers binnen Toch heeft deze kalme étappe nog uitvallers gebracht; 80 K.M. na Lorient hadden de Zwit sers Gross en Jaisli een aanzienlijken achter stand, terwijl Mithouard eveneens teruggevallen was. Hij had met een zware inzinking te kam pen. Mithouard en de beide Zwitsers slaagden er niet in, zich bij het peloton te voegen. Mithouard staakte ten slotte den strijd, evenals Gross en Jaisli. Bidinger, Vrijdagavond de laatste in de alge- meene rangschikking, is volgens de reglementen geschrapt, zoodat er nog 69 renners in de ronde zfjn. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Frankrijk) 28 uur 30 min 26 sec. 2. M. Clemens (Luxemburg) 28 uur 30 min. 32 séc. 3. Disseaux (België) 28 uur 31 min. 32 sec. 13. Lambrichts 28 uur 38 min. 39 sec. 21. Albert van Schendel 28 uur 43 min. 09 sec. 28. De Kor ver 28 uur 46 min. 18 sec. 33. Sijen, 28 uur 49 min. 08 sec. 44. Dominicus 28 uur 52 min. 54 sec. 48. Anton van Schendel 28 uur 57 min. 22 sec. 57. Gommers 29 uur 7 min. 32 sec. 59. Hellemons 29 uur 9 min. 57 sec. Het landenklassement luidt: 1. West Frankrijk 85 uur 43 min. 43 sec.; 2. België B 85 uur 49 min. 45 sec.; 3. Frankrijk 85 uur 52 min. 14 sec. 8. Nederland 86 uur 8 min. 6 sec. VOETBAL ZOMERAVOND WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden waren: Spaarnestad ASierkan I 6—2 Spaarnestad BMerens 12 Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 17 Juli: Spaarnestad AS.A.C Dinsdag 18 Juli Sierkan 2Sierkan I. Woensdag 19 Juli H K.S.V.Merens. De stand is momenteel: esp gew. gel. verl. "pnt. V.—t. Spaarnestad A 6 6 0 0 12 23—9 Sierkan A 8 4 0 2 8 29—17 H. K. S. V. 7 3 1 3 7 26—24 Spaarnestad B 8 3 1 4 7 2019 Merens 7 3 0 4 6 12—21 S. A. C. 6 2 0 4 4 25—23 Sierkan 2 6 1 0 5 2 1133 LAWNTENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN TE SCHEVENIXGEX. Teschmacher schakelt Van Swol uit in de kwartfinale. De groote verrassing van het jubileumtour- nooi van den N. L. T. B. was Vrijdagavond wel de overwinning van Teschmacher op den natio- nalen kampioen 1938, Van Swol in de kwart finale van het heerenenkelspel; nog wei een overwinning in straight sets, n.l. 6—3. 6—1. 6—3. Heden Zaterdag worden de halve finales TeschmacherKarsten en ReidtHughan ge speeld. Daarna volgen de halve eindstrijden dei- dames, mej. Rollin Couquerque tegen mej. Mechel en mevr. Jonquière tegen mej. Kerck hoff. De finales worden Zondag gespeeld, te één uur het damesenkelspel, te twee uur het heeren enkelspel. Zondagmiddag vier uur hoopt men ook reeds de finale in het heerendubbelspel te spelen. De uitslagen van Vrijdag luidden: Damesenkelspel, kwart-eindstrijd: Mej. R. Mechel sl. mej. A. Knottenbelt 6—1, 97; mevr. M. Jonquière sl. mej. D. de Ronde 60, 64 mej. A. Kerckhoff sl. mej. M. Sluis 60, 64. Heerenenkelspel. Kwart-eindstrijden: D Teschmacher sl. H. van Swol 63, 61, 63, W. Karsten sl. H. de Vries 62, 64, 61; A. C. Reidt sl. W. Heynen 46, 62, 64, 6—2; T. Hughan sl. Jhr. R. de Brauw 60, 63, 75. Damesdubbel. Tweede ronde: Mej. Knotten belt en mej. Mechel sl. mej. Van Lidth de Jeude en mej. Menko 61, 63. Halve eindstrijd: Mej. Rollin Couquerque en mevr. Boutmy sl. mej. v. Hefting en mej. D. de Ronde 60, 61. Heerendubbelsepl. Kwarteindstrijd: Boon en Borren sl. Marinkelle en Weber 57, 64, 62; Jhr. R. de Brauw en F. Wiegers sl. Fabius en Van der Graaf 86, 63. Gemengddubbelspel. Tweede ronde: Mej. Kleyn en J. A. Jacobson sl. mej. H. Dijckmeester en C. Fabius 63, 16, 64. Kwart-finale: Mej. A. Kerckhoff en Jhr. R. de Brauw sl. mevr. Boutmy en Heynen 16, 64, 75; mej. Mechel en D. Teschmacher sl. mevr Van Loon en A. Rap 61, 75. IDI!lllllllllllll!lllllllllllllil!IIUlllllllllU_ KROCHT 1 Opgericht 12 Februari 1904. TELEFOON 12172 DAMMEN KIJK UIT. Bovengenoemde vereeniging organiseert ter viering van haar 2-jarig bestaan een grooten damwedstrijd om fraaie prijzen voor thuis- dammers. n.l. voor hen die bij geen enkele vereeniging zijn aangesloten. De wedstrijd wordt gehouden op 27 Juli in het clublokaal aan den Rijksstraatweg (speeltuin van de Ver eeniging voor groote gezinnen. De deelneming Is kosteloos. Het secretariaat Is gevestigd bij M. d. Vink, Reigerstraat 111. WATERPOLO H.V.G.B. VERSLAAT POELMEER MET 2—1. In Oegstgeest speelde H.V.G.B. haar besten wedstrijd van het seizoen; zij was veel sterker dan Poelmeer. De voorhoede van H.V.G.B. zwom voortdu rend vrij en de aanvallen waren zeer gevaar lijk. Het is ook ditmaal weer aan keeper Ydens te danken, dat het doel van Poelmeer slechts tweemaal doorboord werd. Onmiddellijk nam H.V.G.B. het spel in han den. Keeper Ydens wist eenige malen fraai red ding te brengen. Plotseling trok K. Anthonie er tusschen uit, zwom tot vlak voor het doel door en passeerde Ydens. (01). Poelmeer bracht het niet verder dan tot eeni ge verre schoten. Na rust was H.V.G.B. weer mee in den aan val. Toch kwam Poelmeer er beter in. Haver- schmidt bleek echter moeilijk te passeeren. Ten slotte moest hij toch zwichten voor een kei hard schot van 6 M. afstand. (11). Twee minuten voor het einde kreeg Ketelaar een vrijen worp te nemen, dien hij uitstekend plaatste; K. Bongertman gaf een doorslagbal en Ydens was wederom onhoudbaar gepasseerd. (1—2). U. Z. C.—D. W. R. (4—2) Het is aan de Waterratten niet gelukt deze be langrijke wedstrijd in verband met promotie naar de hoofdklasse te winnen De eerste aanvallen zijn voor U.Z.C.; de Haar- lemsche achterhoede krijgt al direct handen vol werk. Het gelukt aan Joppe, de score te openen (10). De Haarlemmers spelen over het alge meen niet zoo goed als in de laatste wedstrijden. Na keurig samenspel tusschen Van Konings- brugge, v. d. Bogaerde en Van Viersen plaatst de laatste den bal goed naar Kollerie. die met een goed schot scoort (11). Weer volgt een goede aanval van de Waterratten, maar als Van Viersen den bal verkeerd plaatst, weet Overhage hier van te profiteeren om aan UZC opnieuw de lei ding te geven (21). Opnieuw komt UZC terug; als J. Kollerie even weifelt is het Joppe die den voorsprong vergroot (31). Na de hervatting heeft DWR de opstelling ge wijzigd: aanvankelijk gaat het iets beter. Dan moet Van Viersen wegens te vroeg wegzwem men het water uit. Met een speler méér Is UZC nu in den aanval, doch de Waterratten-achter hoede weet goeed stand toe houden. Wanneer Pieters den bal naar Kollerie plaatst, slaat deze het leder in eens door (32). Joppe weet den stand op 42 te brengen. H.P.C.U.Z.C. OP MAANDAG 17 JULI. Deze ontmoeting is door de Waterpolocom- misöie vervroegd vastgesteld op Maandag avond 17 Juli in Groenendaal. Deze wedstrijd tegen U.Z.C. is van buitengewoon belang voor de bezetting van de tweede en derde plaats, zoodat H.P.C. al haar krachten zal inspan nen om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. H.P.C. 2—HET IJ 2. De reserves van Het IJ hebben H.P.C. 2 te Heemstede met 40 geklopt. D.W.R.—II.Z. EN P.C. (1—2). Ook ditmaal hebben de Waterratten het niet tot een overwinning kunnen brengen. Vooral het schieten was slecht. De meerder heid. welke zij vóór de rust op H. Z. en P. C hadden, wisten zij niet in doelpunten uit te drukken; een snelle uitval van HZ. en P.C leverde kort voor de rust succes op. Na de hervatting wogen de partijen goed tegen elkaar pp: wanneer W. Comput vlug komt opzwemmen. weet zij den stand gelijk te maken (11). DWR. wordt op eigen helft teruaeedron- gen; bij een schermutseling weet de Haagsche middenvoor den bal in het net te werken Cl2). waardoor D.W.R, 2 kostbare punten heeft verspeeld. CHRISTELIJKE OPLEIDINGSCHOOL voor U.L.O.. Middelbaar- en Gymnasiaal onderwijs. - FRANSCHE CURSUS, beginnende in het 4e leerjaar. - In de hoogste leerjaren wordt het onderwijs in - - twee afdeellngen gegeven A. VOORBEREIDINGSKLAS voor U.L.O. enz. B. VOORBEREIDINGSKLAS voor H.B.S., Lyceum en Gymnasium. Inlichtingen en inschrijving van leerlingen dagelijks aan het schoolgebouw. gjg Het Hoofd der School, .Het Bestuur, A. LENS. Dl'. A. A. v. SCHELVEN. Voorzitter. |j| A. v. DRIEL, Secretaris. P. J. ANDRé, Penningmeester. iinii^iiiüi niin^iiiHiiniii'niimm.iiRitiimwiMiiiiiifl]!' i i'üiiQin^i i ir i i .ü'^inr:i i 1 i', /-v, i (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De vijfde ronde, welke te Amsterdam dooi den titelhouder dr. Max Euwe werd bijge woond, had een spannend verloop. De twee favorieten Van den Bosch en Landau hadden moeilijke momenten te doorstaan en het scheelde weinig of zij hadden verloren. De uitslagen luiden: LandauRoele 10. WijnandsVan Scheltinga 01. De RondeSterk 01. Van DoesburghVan Steenis 10. Van den Bosch—Stumpers afgebr. De stand na de 5de ronde luidt: Landau 4 pnt., Van den Bosch 3 pnt., Van Scheltinga en Van Doesburgh 3 pnt., Roele, Wijnands en Sterk 2'/2 pnt., De Ronde 2 pnt., Van Steenis 1 pnt., Stumpers Vi pnt. CRICKET De wedstrijden voor Zondag. Haarlem zit blijkbaar in het bekende hoekje, waar de even bekende slagen vallen. Er wor den punten verloren, wat vaak aan pech te wijten Is. Het helpt haar niet veel, of alle bladen schrijven, dat H.C.C. I slechts met de grootste moeite van Haarlem heeft kunnen winnen: de punten worden zoodoende door de tegenpartij ingepikt en Kleefstra c-s. blijven er gespeend van. Met slechts twee punten staan ze hopeloos onder aan de ranglijst. Morgen leggen ze een tegenbezoek af bij Her- mes-D.V.S., die aan den Schoterweg een paar weken geleden ook al met de overwinning ging strijken. Veel hoop kunnen we aan Haar lem niet geven. De cricketliefhebbers kunnen morgen aan de Spanjaardslaan van een echten tradiotionee- len wedstrijd genieten. H.C.C. I komt op be zoek! Dat belooft dus een warmen strijd, voor al nu Rood en Wit zulk een fraaie kans op het kampioenschap heeft. We betreuren het in dit verband, dat er op het oogenbllk zulk een groot verschil in het aantal gespeelde wedstrijden bestaat, zoodat de ranglijst geen zuiver beeld vertoont. Bij de crickefcsport kijkt men bij het opmaken van de lijst In den regel alleen naar de reeds behaalde punten, maar wanneer men, zooals bij voetbal, rekening houdt met het gemiddelde, dan zou Rood en Wit nu op detweede plaats staan! Thans staat zij op de vierde, omdat zij di'ie wedstrij den minder gespeeld heeft, dan het leidende P.W., zoodat Rood en Wit nog niet zooveel punten heeft kunnen verzamelen als de club „e Enschedé. Tegen het einde van het seizoen komt dit alles echter wel terecht. We vinden het heelemaal geen waagstuk meer, een over winning voor Rood en Wit te voorspellen. Dat doen we dan ook nü weer. V.O.C. krijgt op eigen terrein V.R.A. te be strijden; dat zal wel een overwinning voor de thuisclub worden. In Den Haag kan men naar een plaatselijken strijd gaan kijken. Het gaat tusschen H.C.C. II en H.B.S., twee partijen, die elkaar nog niet in de eerste klas ontmoet hebben. Het zou nog zoo gek niet zijn, als H.B.S., die zich op zulk een kranige wijze aan het herstellen Is, op beide punten beslag legt. P.W. en V.V.V. hebben een vrijen Zondag; dat zal aan den stand van de ranglijst ten goede komen. Het programma is voor morgen als volgt samengesteld: Eerste klasse: Hermes-D.V.S.—Haarlem. Rood en Wit—H.C.C. I V.O.C.V.RA. H.C.C. 2H.B.S. Overgangsklasse C.V.H.—Quick (N.) ExcelsiorSparta. Tweede klasse A: V.R.A. 2Rood en Wit 2. V.V.V. 2—Hercules. KampongU.V.V. Tweede klasse B; Ajax (L.)Haarlem 2. L.C.C.—A.C.C. 2 H.B.S. 2—Rood en Wit 3. Derde klasse A: R.I.O. 2—Kampong 2. Olym plaHi 1 versum Hercules 2S.C.H.C. 2. Haarlem 3—C.V.H. 2. V.V.V. 3V.R.A. 3. KORFBAL ZOMERFEEST „MEERLEBOSCH". Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Speeltuinvereniging „Meerlebosch" wordt Zondag op het terrein aan de Nachtegaal straat een adspiranten Korfbaltournool ge houden. Het programma luidt als volgt: Van 10 tot 11 uur Meerlebosch AOoster- kwartier A. 11.30 tot 12.30 Meerlebosch BOoster- kwartier B. Van 1 tot 2 uur Meerlebosch CNieuw Flora B. 2.30 tot 3.30 Meerlebosch AAnimo Ready A. Te 4 uur prijsuitreiking. Voor eiken wedstrijd wordt een medaille ter beschikking gesteld. CRICKET IN ENGELAND. Van de drie leidende counties hebben de Midd lesex en Gloucestershire hun wedstrijd verloren Middlesex werd Donderdag reeds door Der byshire verslagen. Surrey behaalde een fraaie 7-wickets overwinning, op Gloucestershire dat haar captain W. Hammond miste. Gloucester scoorde 210 en 349-9 (F. R. Brown 4-83) tegen Surrey 259 en 301-3 (Gregory 137 n.o.) Yorkshire heroverde de eerste plaats door een inningsover- winning op Northamptonshire. Yorkshire sloot de eerste innings op 502-4. Verity met 6-68 in de tweede innings, zorgde voor een snelle beslissing. Na 216 in de eerste gemaakt te hebben kwam Northants in de 2de innings niet verder dan 188. Lancashire 493-5 won met 9 wickets van Wor cestershire 272 en 273 (Cooper 104), Sussex 286 en 237-4 versloeg Hampshire 301 en 221 met 6 wickets. Notts 278 en 263-4 tegen Leicestershire 246 en 26-1, alsook Essex 474 tegen Glamorgan 273 en 32-0 eindigden in een draw. In de beide laatste wedstdrijden moest de strijd wegens re gen gestaakt worden. De stand van den wedstrijd Eton—Harrow welke Vrijdag op Lords een aanvang nam Eton 268, Harrow 118-4. C. KAHMANN v.h. Directeur i. d. firma N.Z. VOORBURGWAL 332, Tel. 33016, A DAM VERLICHTINGSARTIKELEN - BRONZEN 15 Juli15 Aug. sterk gereduceerde prijzen. (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Eindexamens Middelbare Techni sche School te Haarlem. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma: Af deeling Bouwkunde: A. J. Brand, Ensche dé; W. J. Derx, J. M. v. Gasteren, Haarlem, G. R. Gerrits, 's-Gravenhage; L. Hendriks, Santpoort; T. Houtkamp, Haarlem; P. A. Leemhuis. Bloemendaal; A. G. Postma, Gorssel; J. G. F. Suemle, Overveen; J. Zeeman, Haar lem. Afgewezen: geen. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde; H. Camstra, Deventer; W. Fehres, Haarlem; M. Glimmerveen, Amsterdam: J. E. Hellinga, A. A. Hofman. Haarlem: J. G. R. Huitker. 's-Gra- venhage; Y. Inpijn, Haarlem; P. J. Jongens, Alkmaar; M. F. Koert, Oegstgeest; L. Kuiper Hillegom; M. F. Melchers, Amsterdam: P. W. Th. Mulder, Rijswijk; J. Nugteren, J. E. Pan man, Haarlem; F. v. Praagh, 's-Gravenhage; J. Prins, IJmuiden; A. Stroeve, 's-Gravenha- ge;R. Timmerman, Haarlem; J. Verkerk, Sant poort; J. Visser, Hengelo (O.); J. J. H. Wiert- sema. Alphen aan den Rijn; J. H. Zwart, Haarlem. Afgewezen: geen. Afdeeling Werktuigbouwkunde: A. Andela. Heemstede; P. J. Barnhorn, Haarlem; J. Bliek- man, J. Brinkers, Th. J. Broers, 's-Graven hage; K. Buitenhuis, Heemstede; J. J. Duy- vendak, Helmond; P. Hendriks, 's-Graven- e; F. v. Hout, Haarlem; D. Ingerman, Heemstede; W. F. Janné, Hengelo (O.); W. J. Kaufman. Heemstede; P. J. Keyman, Alk maar; J. Klingen. Haarlem; J. v. d. Land, Bloemendaal, B. H. Langerijs, Haarlem; S. Lisser, Bloemendaal; C. A. Lukaart, N. P. v. de Meulen, Haarlem; C. A. Oosterhuis, 's-Gra venhage; J. Polak, Overveen; A. W. Pos, 's-Gra venhage; P. Spits, Beverwijk; A. Stevenhagen, Haarlem; M. G. v. d. Steen. 's-Gravenhage; J. Verkroost Haarlem; P. N. Vet, Arnhem; J. D. Wolsink, Hengelo (O.); J. J. Zitman, Zoeterwoude, S. J. de Vries, Haarlem. Afgewezen 9. Afdeeling Electrotechniek. J. J. J. Beets, Heemstede, R. F. Boelsume, 's Gravenhage, H. H. Brand, A. B. Bronkhorst, Haarlem, G. A. Bus, Nieuw Vennep, H. J. M. Fischer, Alkmaar, R. v. Graft;, St. Pancras F. M. Hauber, Haarlem, S. J. Hellinga, Heem stede, L. Hupkes, Arnhem, M. Huvers, Heem stede, L. Kooreman, Bloemendaal, H. P. Krabbendam IJmuiden, H. A. v. d. Laan, Haarlem, H. Loven, Rijswijk, W. v. d. Mark, Haarlem, H. de Mare, B. H. W. Mulder, A. Nijhuïs, 's Gravenhage, B. D. Oonk, J. C. Roelofs Haarlem. G. C. Roelse, Apeldoorn, J. Schippers, Voox-burg, B. S. Siewerda. Wierin- gerwaard, H. A. E. Spaanenburg, Deventer, A. H. Tomse<n, Scheveningen, H. v. d. Toorn, L. Chr. Verspoor, 's Gravenhage, N. Wing Easton, Heemstede. Afgewezen: 4. Teruggetrokken I. Afdeeling schecpsbouwkunde. P. Dozy Haarlem. A. v. 't Hooft, Aerdenhout, G. W. Pieterse. W. Snel, Haarlem, F. Voet Am sterdam, J. Vonk, Haarlem, A. H. v. Colzogen Kuhr, Bloemendaal. Afgewezen; 1. Afdeeling vlicgtuigbouwkunde: J. M. Bakker. Nieuw Vennep, W. H. Kruis- sink Koekange, C. P. Leersnijder, Doetinchem; J. A. Lok, II. Mühlnickel, Haarlem, J. Schaap, Beverwijk, W. Schalken, Heemstede, H. M. Schimmelpf.ixning, Overveen, S. Schuilwerve, H. P. Valentijn, J. A. Valentijn, Haarlem. Afgewezen: geen. School U.L.O.-C. (Parklaan 108) Bevorderd naar de tweede klasse: J. F. Brizee, Cr. Broei'tjes, L. H. Cornet, R. W. Coronel, E. van Dokkum, H. M. van Dor sten, L. Drijver. J. P. Eekhout, J. C. Frijn. D. M. van Groningen, F. W. v. d. Heyden. H. J. Hollander. N. Kistemaker, W. Klein, M. Ko ning, J. Kossen, E. J. v. d. Koxyl, J. Leuven, A. M. Piers, F. J. H. ter Linden, J. H. Pieterson, W. Akkernxan, A. Bakker, H. ter Horst. G. Ko ning, H. Mertens, C. Meyer, A. Mooy, M. Polak, J. van Raalte, A. Roetman, J. Scheellngs, J. Staphorst, W. Steenhuis, Olga Tames, D. van Velthoven, L. Visai'ius. M. de Vlieger, P. Voor- neveld, M. v. d. Water, G. v. d. Werf, J. Wolte ring, p. van Wijk, S. v. d. Zee, M. Zwart, A. Geeve, J. Fahrenfort, J. v. d. Ende. Bevorderd naar de derde klasse: P. Bakker, S. Bekooy, H. Bids, A. Blauw, C. van Bogget, W. Bouman. Th. Braakman, A. Bi'oekhuizen, G. Brouwer, W. van Dam, C. Dirkmaat, M. van Elk, W. Gx-oeneveld, E. van Halm, M. Heesemans, A. Heiloo, J. vaxx den Heuvel, H. van Hoof, E. Huybers, H. Konings, A. M. Kraay, C. Leeuwis, CV. Lindeman,, A. Outhuis, C. Prikker, H. Weseldijk, L. v. d. Leen, W. Burmeister. H. Joi-daaxi, G. Luykel, M. Otter. J. Posch, J. v. d. Schaar, E. Schoen, Dina Scholten, A. Stevenhagen, H. Stob, J. Stork, F. Tichelaar, Th. Venema, A. Verbrug- gen, W. Verkaaik, A. Verzeilberg, P. de Vo gel, M. C. v. d. Want. B. Waxmaar. C. Wernik, H. Weydema, M. Weyling, Tini van Wijk,, R. de Zaayer, C. M. Zwart, H. A. Dijkstra, Eri Overduin. L. Roos. Bevoxxlerd naar de vierde klasse: Gerda Bakker, J. v. d. Ban, A. Bolwidt, M. Bouwhuis, A. van Braam, S. ten Brink, J. van Daalen, J. W. van Dranen, E. Eikerbout, L. v. Esch, M Grobben, A. Hoogland, M. ten Kate, C. J. Klute, A. Koelemy, B. v. d. Kuilen, A. M. Leising, Bep Sonnevelt, A. J. Witkamp, W. Graal, W. Bercht, Annie v. d. Aardweg, B. Blijker, H. W. Brakel, Annie Donse, Dora de Jong, J. Landwehr Johanna, Riek van Lewe, J. van Looy, M. Meyer,, J. v. w. Mye, H. C. Pe ters, G. J. Piet, G. van Rijn, M. W. v. d. Schoot W. A. Schreyers, J. L. Simooiis, C. Sonnevelt, J. Stob, M. Talsma, P. Uvenhoven, A. Vermeu len, Mirjam de Vries, P. de Vries, D. C. Vrolijk, Netty van Wansum. Rie Beekman. INSTITUUT „ORANJE-IS'ASSAU". Voor het toelatingsexamen voor de Middelb. Scholen cn voor 't Gymnasium slaagden de vol gende 12 leerlingen van Instituut „Oranje-Nas- sau" (Krocht): Miesje Boonzaayer, Anton den Engelse, Arnold Erkendiep, Wim Hoogendijk, Tonny Lanz, Lenie Moerland, Dick van Put ten, Jopie Ravestein, Jan Roosen, Piet Rot, Hugo Sluyter, Klara v. d. Vliet. 2c H.B.S. B. Voor het eindexamen aan de 2e H.B.S. B zijn geslaagd: F. van Ommen, W. Oomen, B. Schijf, J. Schreuder, W. Scheen, R. Tijsseling, P. Venekamp en L. Wieringa. Aan het examen namen deel 39 candidaten. Teruggetrokken: één. Afgewezen: één. Het examen is thans geëindigd. Montessorischool. Van de Haarlemsche" Montessorischool aan de Louise de Colignylaan zijn tot de verschil lende Middelbare scholen toegelaten: Kennemer Lyceum (afd. Montessori): Lil lian Backer, Jan Beek, Willemien Cohen Ter- vaert, Bahati Fraenkel, Rob Guldemond. Wim van Marle, Tieneke Staring, Arientje Swellen- grebel, Ank Veldhuyzen v. Zanten, Hetta van der Wal, Peik van Waveren. Kennemer Lyceum: Paul Loeb van Zuilen burg. H.B.S. A: Ida Smit, Joop Zack. Gymnasium: Marijke Bakker, Kolle van Eekelen, Rob Klein. Geen der leerlingen werd afgewezen. Christelijk Lyceum te Haarlem. Eindexamen litterair-economische afdeeling H.B.S. met 5-j. c. Geslaagd de dames: J. A. Eibïnk, C. S. Fa bius, J. de Haan, L. Niebroek, Z. Pondman, A. J. Verhagen, S. Wesselius, E. J. Winterink en de heeren D. van den Abeele, A. A. Bruch, P. J. Homburg, C. H. van de Linde, G. M. van der Stadt. R.K. Mulo-examens. De Vrijdag in het R.K. Verenigingsgebouw te Heemstede gehouden R.K. Mulo-examens A hadden het volgende resultaat: Geëxamineerd 28 candidaten. Geslaagd 26, afgewezen 2. De geslaagden zijn: A. Woertman, N. Duits, H. Uileiibroek, J. Geerlings, C. de Graaf, E. I-Iietbrink, A. Hoeker en N. Koot te Haarlem; J, v. d. Geest, E. Hex-gax*den, M. Krabbe, P. Nlestexx en M. Seignette te Beverwijk; G. vaxi Dorp, A. Ho- man, E. Kiebert en H. Ammerlaan te Sassen- heim, A. Gozeling, C. Blauwhof en W. v. d. Bos te Heemstede, M. Nijssen, C. Prins en J. v. d. Vlugt te Voorhout, P. Vex-degaal te Noord- wijkerhout, J. Beentjes te Heemstede en M. Knoop te Overveen. WIELRIJDER GESLIPT. Vrijdagmiddag had de veertien-jarige J. de B.. toen hij op het Frans Halsplein een bocht wilde maken, te slippen, vermoedelijk doordat hij te snel reed. Hij brak zijn'rechter onder been. Door leden van den Ongevallendieixst werd hij behandeld, waarna hij per zieken auto naar het Diaceoxessenhuis werd vervoerd. De deelnemers aan de Jeugd-tenniskampiocnschappcn. die aan de Spanjaards- laan plaats hadden, posceren voor onzen fotograaf. Links op den stoel de kranige 13-jarige umpire Rieks Post, die een prijs kreeg voor het leiden van vele wedstrijden. Vliegtuig op een fabriek gestort. Bii Giants in Zwitserland is een vliegtuig van het Zwitsersche luchtwapen neergestort Het sloeg door het dak van een" papierfabriek heen. Het vliegtuig werd vernield, de piloot bekwam zware verwondingen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10