I ECHTE WALES-ANTHRACIET WITTOP KONING Gretha de Bruyn BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 15 JU El 1939 HAAREEM'S D'AGBEAD 2 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Voor de late bezoekers. De nachttreinen. Op verzoek van het bestuur van V.V.V, heeft de directie der Ned. Spoorwegen beslo ten gedurende het hoogseizoen (van 19 Juli tot en met 23 Augustus) eiken Woensdag en Zaterdag een extra-trein te laten loc.pen voor degenen, die het in Zandvoort extra gezellig vinden. Deze treinen vertrekken uit Zandvoort om 0.29 uur, stoppen te Overveen en Haarlem en komen bm 0.53 uur te Amsterdam aan. De toeschouwers bij het vuurwerk, dat a.s. Woensdag op het strand voor Riche zal wor den ontstoken behoeven zich zeker niet te haasten om den laatsten trein te halen. Na afloop van het vuurwerk kunnen ze nog rustig even verpoozen om met den trein van 0.29 uur naar huis terug te keeren. Voor de N.S. is het een proefneming. Blijkt er werkelijk voldoende belangstelling te be staan voor dezen treinen, dan is de kans groot, dat gedurende het volgende seizoen ook op andere dagen deze nachttreinen worden ingelascht. ZANDVOORTSCHE HOCKEY CLUB. Het ledental van de Z.H.C. is zoodanig toe genomen, dat met September a.s. acht elf tallen aan de competities zullen deelnemen. Daar het onmogelijk is, alle wedstrijden op één veld te spelen, heeft het bestuur aan B. en W. verzocht, een tweede veld in gebruik te mogen nemen. B. en W. maken geen bezwaar de bestaande twee velden aan de Z.H.C. te verpachten voor f 500 per jaar, mits de club genoegen kan nemen met de bestaande velden, zooals deze daar liggen. Intusschen zijn reeds plannen in overweging om door middel van werkverschaffing aan de velden zoodanige uitbreiding te geven, dat de Hockey Club een volgend jaar de beschikking over drie velden kan krijgen. DE HARDDRAVERIJ. Voor de korte-baandraverij. die Zondag door de V.V.V. met medewerking van de hard- draverijvereeniging „Prins Bernhard" te Be verwijk op den Boulevard de Favauge te Zandvoort wordt georganiseerd, blijkt een groote belangstelling te bestaan. In verband met inschrijving van vele zeer goede paarden verwacht men een zeer spannenden strijd. AERDENHOUT ZANG EN MUZIEK VOOR HET BRUIDSPAAR VAN DAM. Hot echtpaar Van Dam, Juliana van Stol berglaan, is Vrijdagavond door de bewoners uit de buurt gehuldigd. Zooals voor eenige dagen gemeld werd, zal het morgen, 16 Juli, 55 jaar geleden zijn, dat dit echtpaar in den echt wierd verbonden. Het begon- Vrijdagavond met een zanghulde door kinderen uit de buurt van de Juliana van Stolberglaan. Onder leiding van mevr. Van Kampenvan den Brink, weiden met pianobegeleiding een paar gelegenheidsliedjes gezongen, waarvan mevr. SterokProot den tekst had vervaardigd. Mevr. Van Kampen hield een vriendelijk toespraakje en bood namens de buurtkinderen- een fraaie bloe menmand aan. Om 9 uur volgde een nieuwe verrassing. De Haarlemsche Postfanfare kwam het jubilee- rende echtpaar een serenade brengen. Opgesteld voor het nederige huisje, gaf de „Fanfare" een paar vroolijke marschen ten beste. De heer G. Kalkman, voorzitter der Postfanfare, hield een toespraak en compli menteerde het echtpaar namens de leden der vereeniging met de heugelijke gebeur tenis. De heer Van Kampen sprak namens het echtpaar Van-Dam een woord van dank voor de serenade en voor de vriendelijke woorden van den voorzitter. Nadat nog een koraaltje was geblazen en de muzikanten een verfrisschende dronk had den genoten, werd onder het spelen van een vroolijke marsch afgemarcheerd. 't.Is te be grijpen, dat een en ander heel wat publiek op de been had gebracht BLOEMENDAAL OUDERMIDDAG ST.-LAURENTIUSGROEP. Zondagmiddag 3 uur komen de ouders van welpen en verkenners in „de Campagna" aan de Dennenlaan bijeen om aan de onderlinge besprekingen deel te nemen. Het programma voor den middag bevat o.m.: een rede van den hoofdaalmoezenier dr. A. C. Ramselaar; hopman Van der Mey zal spreken over: „Het Zomerkamp". Akela de Bruyn, de leidster van de kleine welpen, neemt officieel afscheid van de ouders. Bij deze ge legenheid zal aan Akela de Bruyn. namens de ouders der tegenwoordige en oud-welpen een blijvende herinnering worden aangeboden voor de goede zorgen welke zij aan deze „jonge wolven" heeft besteed. Tevens is er gelegenheid om met leidsters en leiders van gedachten te wisselen. Des avonds 8.15 uur is er een groot kamp vuur in het Amphitheater aan den Dennen weg (naast de Campagna). Het wordt een avond vol afwisseling, DEMONSTRATIE VRIJWILLIGE LUCHT BESCHERMINGSDIENST. Vrijdagavond gaf de Vrijwillige Bloemen- daalsche Luchtbeschermingsdienst op ver schillende plaatsen in onze gemeente demon straties. Met beide brandweerauto's ging het loeiend door Bloemendaal's straten. Eerst reden zij naar den Rijperweg, waar in een snel tempo de slangen werden uitgerold. Binnen een paar minuten lagen de slangen, aangesloten op de waterleiding, klaar om water te geven. Er werd eenigen tijd in de lucht gespoten, waar na men de slangen weer inrolde om bij Duin en Daal het zelfde spelletje te herhalen. Alleen werd het water uit een hier aanwezigen vijver opgezogen. Hier vandaan ging het naar de Noordlaan, waar de demonstratie veel bekijks had. De laatste oefenplaats was bij het station Bloemendaal. Hier werd gebruik gemaakt van den ladderwagen. Een jong vrijwilliger klom op de. tien tallen meters hooge ladders, om van van die plaats af een waterstraal naar beneden te laten komen. De Vrijwillige Bloemendaalsche Luchtbe schermingsdienst heeft een goede oefening achter den rug en zij zal in tijd van gevaar in zeer korten tijd handelend kunnen op treden! EEN PRACTISCIIE SCHUILKELDER. De heer J. H. Baggerman, Dr. Bakkerlaan 33 heeft een schuilkelder vervaardigd, die de be langstelling van het publiek ten volle waard is. Achter in den tuin en vrij van eventueel in vallende muren is de kelder gebouwd, die plaats biedt aan 8 personen. Door een gummibekleeding van het luik kan de kelder eventueel ook gasvrij worden ge maakt. Hij is geheel waterdicht en rondom opgetrok ken van zwaar gewapend beton. Een voordeel van dezen kelder is, dat een hooge stand van het grondwater geen bezwa ren oplevert". De kelder wordt geheel gemaskeerd door een smaakvol steenen muurtje, terwijl boven op een beplanting is aangebracht. De heer Baggerman is gaarne bereid, den schuilkelder aan belangstellenden te laten zien. £.10 afm. 22 35 ƒ1.95 afm. 15/22 ƒ1.65 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) HILLECOM Voor forensen. Een betere treinenregeling. Bij de thans vigeerende zomerdienstregeling der Ned. Spoorwegen zijn verschillende treinen niet meer aangewezen als stoptrein te Hillegom, waardoor vele Hillegommers, willen zij des morgens op tijd op hun kantoren in Amsterdam zijn, eerst naar Vogelenzang moe ten fietsen. Dit heeft aanleiding gegeven tot tal van klachten en verzoekschriften. Van de zijde der Spoorwegen is nu bericht ontvan gen dat met de klachten voor de a.s. winter- dienstregeling rekening zal worden gehouden, zoodat verbetering van den toestand te wach ten is. EVANGELISATIE. Hedenavond te 8 uur organiseert de Geref. Evangelisatie een openlucht-bijeenkomst op een terrein nabij de Steenfabriek. Als sprekers zullen optreden de heéren Ds. Dondorp van Heemstede en P. de Vries, alhier. AANBESTEDING. Door den architect W.. Kuitens is aanbe steed het bouwên van een dubbele landarbei- derswoning aan den Parallelweg, alhier. In geleverd werden 11 biljetten. Hoogste C. Veelenturf, Hillegom f 6483; laagste J. Smit en Zn,, Haarlem f 4500. De gunning werd aangehouden. M-U.L.O.-EXAMEN. Voor het R.K. M.U.L.O.-diploma slaagden onze plaatsgenooten Th. Litjens. C. van Maris P. Bersee, M. Duinhoven, A. Goemans, H. Heemskerk, A. Houtzager en J. Rood. WATERPOLO. H.Z.V.H.P.C. (1—6L (Dames). De Heemsteedsche dames zwemmen sneller, weten beter elkander den bal toe te spélen en hebben dan ook 'n groot overkicht op hun tegenstandsters. Bij H.Z.V. is telkens het verband zoek. Rust komt met 02. Na de rust weet Ada Veldhuis een tegenpunt te scoren maar HPC is verreweg de meerdere; zij voert het aantal goals regelmatig op tot 6. EEN NIEUWE SCHAAKCLUB. In de bibliotheek van St. Joseph te Hille gom is Vrijdagavond een vergadering gehouden ten einde te trachten een afdeeling op te richten van het R.K. Dioc. Schaakverband. De heer H. J. v. d. Linden, voorzitter van het R.K. Schaakverband te Rotterdam, gaf een uiteenzetting van doel en werken der vereeniging. Achttien personen traden als lid toe. Het bestuur is samengesteld als vcJgt: S. Lieverse, voorzitter, E. Th. la Geber, secr., L. C. M. Koeken, penningm. en J. J. Balm, com missaris. Voor GOEDE OPTIEK Naar ERDTSIECK. Diploma Vakschool voor Opticiens. Ziekenfondsleverancier. ZIJLSTRAAT 57 TELEFOON 19225. (Adv. ingez. Med.) IJMUIDEN Te verwachten vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Prothms, Urn. 85. Vangst: 170 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 25 m. gul, 20 m. radio, 20 m. makreel, 10 m. varia, 10 m. stook a'bit, totaal 400 m., benevens 25 st. stijve kabel jauw. Erin, IJm. 12. Vangst: 690 zeekisten haring, 140 m. haring, 120 zeekisten makreel, 60 m. makreel, 120 m. varia, 150 stuks- stijve kabel jauw. Gerberdina Johanna, IJm. 38. Vangst: 80 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 50 m. gul, 200 m. makreel, 20 m. plat- visch, 10 -m. varia, totaal 510 m., benevens 50 st. stijve kabeljauw. Jacqueline Clasine, IJm. 10. Vangst: 110 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch, 30 m. radio, 50 m. gul, 100 m. makreel, 30 m. platvisch, 20 m. varia, 40 m. wijting, totaal 460 m., benevens >0 st. stijve kabeljauw. Maria van Hattem, IJm. 1. Vangst: 190 m. schelvisch, 130 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 20 m. gul, 25 m. hake, 10 m. platvisch, 150 m. makreel, totaal 575 m., benevens 40 st. stijve kabeljauw. Walrus, IJm. 24. Vangst: 185 m. schelvisch, 165 m. braadschelvisch, 45 m. radio, 40 m. gul, 15 m. wijting, 15 m. platvisch, 5 m. varia, totaal 700 m., benevens 200 kleine kisten ma kreel en 85 st. stijve kabeljauw. Antje RO 15. Vangst: 70 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 30 m. radio. 20 m. plat visch, 45 m. gul, 20 m. makreel, 15 m. varia. Totaal 300 m., benevens 70 stuks stijve kabel jauw. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Enkele regenbuien met kans op onweer. Meest zwaarbewolkt, iets warmer, zwak ke tot matigen wind uit Zuidelijke rich tingen. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 3.02 uur; n.m. 15.26 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.30 uur. Maandag v.m. 3.47 uur; n.m. 16.11 uur. Strand berijdbaar van 8.45—14.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Verduisteriiigsoefening. Gedurende twee uur heeft de gemeen te Velsen al haar kunstlicht gedoofd of verduisterd" en al dien tijd zaten de ruim 47.000 Velsenaren achter geslo ten gordijnen of geblindeerde vensters, bij waxinelichtjes, olielampjes en an dere verliclitingsapparaten, die alleen nog maar in gevallen van nood voor den dag gehaald worden. In het begin van de verduisteringsproef kon den de hulpmiddelen nog best gemist worden, De langste dag is nog maar kort achter den rug en het is in dezen tijd van het jaar 's avonds half elf nog lang niet donker. Goed donker werd het pas tegen het middernachtelijk uur. Vele burgers waren in den overgangstijd buiten om het effect van de verduistering te zien, misschien ook wel om te controleeren hoe de buren hun maatregelen hadden uitgevoerd. En dan zullen ze tevreden kunnen zijn, want de bevolking heeft deze proef serieus opgevat. Op onzen tocht van ruim lVs uur door IJmuiden hebben we slechts hier en daar licht in een en kele woning kunnen zien en dan nog zoo zwak, dat het niet het minst storend was. Maar toch waren er nog eenige sabo teurs, die zich van. de heele verduiste ringsproef niets aantrokken. Aan den controlepost in IJmuiden-Oost, waar onze tocht eindigde, werd ons, verteld, dat de politie een drietal processen-ver baal had opgemaakt tegen personen, die opzettelijk de voorschriften gene geerd hadden. Wij vernamen voorts nog van den heer Weijburg, dat het alarmsysteem vermoedelijk in October gereed zal ko men. Er komen tien sirenes, die van een centraal punt gecommandeerd kunnen worden. De sirenes hebben een draag wijdte van 500 tot 1000 M. De geheele gemeente zal dus met cirkelvlakken be legd kunnen worden, die met de sirenes bestreken kunnen worden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Versche visch). IJmuiden, 15 Juli 1939 (A.N.P.). Tarbot 7250 ct. per kg. Tong 180—83 ct. per kg. Groote schol f 1917 per 50 kg. Middel schol f 1917 idem. Zetschol f 23—21 idem. Kleinschol f 184.40 idem. Bot f 7.501.60 idem. Schar f 8.50—3.70 idem. Poontjes f 4.60—3.70 idem. Kleine roode poon f 10.50 idem. Wijting f 3.60—1 idem. Logger: KW 154 f 530. HEEMSTEDE COLLECTE VOOR HET FONDS VOOR OUD-MILITAIREN. In de wee k van 17 tot en met 22 Juli zal thans voor den 123sten keer, de jaarlijksche col lecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds voor Oud-Militairen (Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den Gewa- penden Dienst in de Nederlanden). Het be stuur van voormeld Fonds noodigt de ingeze tenen der Gemeente uit, deze oude en eer biedwaardige collecte met ruime bijdrage te steunen. Het doel is dien steun alleszins waard. Blijkens het laatste jaarverslag werden door bedoeld Fonds 799 verdienstelijke oud-mili tairen, die hulpbehoevend waren geworden, financieel gesteund. In totaal werd aan hen door het Fonds een bedrag van f 51.588,491/s uitgekeerd. Daarentegen bedroeg de opbrengst van de collecten in - het geheele land slechts f 11,567,49. Het bestuur van het Fonds hoopt, dat de in gezetenen, ieder naar zijn vermogen, zullen medewerken om de voortzetting van het nut tige werk van het Fonds mogelijk te maken. ZWEEFVLIEGTUIG MAAKTE NOOD LANDING. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over 4 maak te een zweefvliegtuig, de PH 91, bestuurd dooi den heer J. Houwink uit Delft, die om half 3 op het vliegveld Ypenburg was opgestegen, een noodlanding op een weiland tusschen de Leid- sche vaart en de spoorbaan nabij de Manpads- brug te Heemstede. Het was van den piloot zijn eerste uitstapje buiten het vliegveld, zoodat deze eerste trip nu niet direct gelukkig was. Tot Heemstede, zoo vertelde de piloot, was de tocht goed geslaagd. Hij had een maximum hoogte van 1300 M. be reikt, maar boven Heemstede was hij tot 300 M. gedaald. Op deze hoogte kon hij geen op- waartschen wind vinden en was verplicht te landen. Even had hij nog het terrein verkend, hij zag eenige goede terreinen en koos een stuk vlak weiland van ongeveer 500 bij 50 meter, gele^ gen naast een goeden weg voor het vervoer van het vliegtuig. Hij streek rustig neer midden op het land, zoodat het toestel niet het minste let sel keeg. Het toestel is in den loop van den avond ge demonteerd en op transport gesteld naar Ypen burg. Een en ander trok veel publieke belang stelling. W. H. BIRKENHaGER NEEMT AFSCHEID VAN DE BRONSTEESCHOOL. Vrijdag den laatsten dag voor de vacantie, heeft den heer W. H. Birkenhager, die dezer dagen benoemd is tot hoofd van een ULO school te Apeldoorn, afscheid genomen van personeel en leerlingen der Bronsteeschool. waar hij ruim 10 jaar als onderwijzer heeft gewerkt. In de versierde gymnastiekzaal waren ook aanwezig leden der oudercommissie en de heer Th. M. Schelling, namens het gemeente bestuur. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer J. de Jong, hoofd der school die er aan herinnerde, dat op 1 Mei 1929 de heer Birkenhager als een jonge man van 28 jaar hier zijn taak begon. Hij heeft de school zien groeien en bloeien en in dien bloei heeft hij een groot aandeel gehad, dank zij zijn gaven van hoofd en hart. Zijn paedagogische gaven waren een sieraad voor de school. Moge de 10 jaar, hier doorgebracht, in uw levensboek zijn gegrift en moge u in uw nieu wen werkkring onze jongens en meisjes, de oudercommissie en 't personeel in uw gedach ten houden, eindigde spr. die namens het per soneel den scheidenden onderwijzer een fraaie bureaulamp aanbood. De heer D. J. Botje, voorzitter der ouder commissie dankte den heer Birkenhager voor wat hij voor de kinderen heeft gedaan en be sloot met den wensch dat hij nog vele jaren met succes moge arbeiden in het schoone Apeldoorn. Namens de oudercommissie bood spr. een fraai bloemstuk aan. Hans Westering Bosdijk, een der leerlin gen, die de school nog niet verlaat, zeide het zeer te betreuren dat „meester Birkenhager" nu weg gaat. Hij schetste diens wijze van les geven, streng maar steeds wijzen raad ge vend. Maar ook zullen de leerlingen hem mis sen in de uitstapjes naar buiten, naar de dui nen vooral, waar h'ij hun zoooveel geleerd heeft van het schoone in de natuur. Als blijvend aandenken ontving de heer Birkenhager van de leerlingen een fraaie ra diotafel, terwijl aan mevr. Birkenhager bloe men werden aangeboden. Namens degenen die nu de school zullen ver iaten sprak Kick Disselkoen, die op humoris tische wijze uiteenzette den omgang tusschen den scheidenden onderwijzer en de leer lingen. „In den gewonen omgang was u onze oom!" Wij, aldus spr. verliezen in u een goeden kameraad, mogen uw toekomstige leerlingen in u krijgen een trouwen vriend. Een album met de handteekeningen van alle „neefjes en nichtjes", vergezelde deze harte lijke woorden. De heer Birkenhager dankte bewogen voor dit zoo onvergetelijk afscheid. Ik heb, aldus spr. mijn best gedaan, den kinderen iets te leeren, en uit de hartelijke woorden mag afgeleid worden, dat mijn pogen niet vruchteloos is geweest. Zich tot den heer De Jong richtend, zeide spr. hem te hebben leeren kennen als een va derlijken vriend. De 10 jaar hier gearbeid zijn de beste geweest van mijn loopbaan; ik kon van het hoofd veel leeren. Ten slotte dankte spr. voor de groote colle gialiteit van het personeel ondervonden. De medewerking van het gemeentebestuur en ouders was boven alle lof. en met weemoed, aldus spr., zal ik Heemstede verlaten. Na nog een woord van dank gericht te heb ben tot den concierge voor de altijd bereid willige medewerking, dankte spr. voor de fraaie cadeaux, die altijd een herinnering zullen blijven aan de Bronsteeschool in Heem stede. BEVERWIJK Verbetering van de straat verlichting in voorbereiding. Reeds geruimen tijd hebben B. en W. zich bezig gehouden met de vraag op welke wijze verbetering zou kunnen worden gebracht in de openbare ver lichting. Zij zagen zich genoopt deze vraag onder het oog te zien, daar het huidige verlichtingssysteem met name in het gedeelte der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin niet geacht kan wor den aan redelijke eischen te voldoen. Zelfs ontbreekt in dat deel ten eenen- male een behoorlijke nachtverlichting, welk gemis steeds ernstiger wordt ge voeld. B. en W. voegen hieraan onmid dellijk toe, dat ook de straatverlichting op het gebied van oud-Beverwijk op meerdere punten gebrekkig is en in het belang van de openbare veiligheid eenige aanvulling en verbetering drin gend is geboden. Wijziging der maximum-snelheid. Ingevolge artikel 55 octies der Motor- en Rij wielbeschikking moeten de bestaande waarschu wingsborden, welke een snelheidsbeperking bin nen de bebouwde kom tot 30 K.M. per uur aan duiden, voor 16 Juli 1939 vervangen worden door borden volgens model 3 dier beschikking. Echter bepaalt artikel 32 van het Wegenver keersreglement, dat binnenkort in werking zal treden, de maximum-snelheid voor de bebouw de kommen op 45 K.M. per uur. Het gevolg hiervan is, dat thans borden zouden moeten worden aangeschaft, die een snelheidsbeperking tot 30 K.M. vermelden en bij het in werking treden van de nieuwe wet met haar uitvoerings bepalingen vervangen moeten worden door bor den met een andere aanduiding. Teneinde dit te .voorkomen lijkt het B. en W. juister om de bestaande snelheidsbeperking in gevolge artikel 85 der politieverordening thans reeds aan te passen aan het daaromtrent be paalde in het Wegenverkeersreglement en der halve de maximumsnelheid te stellen op 45 K.M. per uur. De Gemeenteraad vergadert. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 19 Juli, des avonds te half acht. SANTPOORT CONCERT UITGESTELD. Het concert, dat het harmonie-gezelschap .,Soli Deo Gloria" onder leiding van Jan Groot op Maandag a.s. in het Rijkenspark zou geven, is uitgesteld tot Donderdag 27 Juli a.s, Uw SPORTMAGAZUN voor KAMPEEREN ATHLETIEK TENNIS ZEILEN PAARDRIJDEN Twijnderslaan 7, Tel. 15116 1015 °/o korfing (Adv. Ingez. Med.) OM DEN BISSCIIOTBEKER. Zondag wordt op het „Santpoort"-teiTein de beslissingswedstrijd van den Bisschopsbeker gespeeld tusschen W. S. V. uit Wormer en G. D. A. uit Loosduinen, welke vereenigingen spelfen in de le klas D.H.V.B. en in de le klas I.V.C.B.. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Afscheid van leeraar R. Klaver. Donderdagmiddag werd in de docenten kamer van de H.B.S. A in intiemen kring af scheid genomen van den heer R. Klaver, leeraar in de Engelsche taal- en letterkunde, die het onderwijs na 45 dienstjaren met pen sioen gaat verlaten. Waren enkele dagen daarvoor de leerlingen der H.B.S. A in de gelegenheid geweest, van hun Engelschen leeraar afscheid te nemen, nu hadden zich de docenten in de met bloemen versierde leeraarskamer verzameld om blijk te geven van hun genegenheid voor den heen- gaanden collega. Hartelijk en gevoelvol sprak de directeur der H.B.S. A, Ir. M. Voorzanger, den heer Klaver en zijn echtgenoote toe. Spr. schetste met woorden van oprechte waardeering de toewij ding, waarmede de heer Klaver zich geduren de de bijkans twintig jaren, waarin hij aan de H.B.S. A verbonden was, van zijn onderwijs taak had gekweten en de vruchtbare wijze, waarop hij het zijne had bijgedragen tot de karakteiworming der leerlingen en de verrij king van hun kennis. Namens de docenten, die met den heer Klaver hadden samenge werkt, bood Ir. Voorzanger den scheidenden collega enkele fraaie geschenken aan als blij vend aandenken aan den band van genegen heid, die in den loop der jaren was gegroeid en versterkt. De heer Klaver sprak daarna zijn ingeno menheid uit met het intiem karakter, dat, geheel in overeenstemming met zijn wenschen, aan dit afscheid was gegeven. Hij dankte met warmte den Directeur en zijn collega's voor de kameraadschappelijke genegenheid, welke hem in den docentenkring steeds was betoond en roemde den opgewekten geest, die het samen zijn in de docentenkamer kenmerkte. Met na druk wekte de heer Klaver de jongere docen ten aan de school op, steeds op de bres te staan voor de belangen van het literair-econo- misch onderwijs, overal en steeds waar deze bedreigd zouden worden. Met door hun een voud treffende woorden sprak de heer Klaver zijn beste wenschen uit voor het welzijn van zijn collega's en hun gezinnen. Daarna bleef men nog geruimen tijd in de docentenkamer bijeen om dit laatste uur van den cursus door te brengen in gezelschap van den zoozeer gewaardeerden collega. HET RUMOER IN DE PARIJSCHE DAGBLAD WERELD. PARIJS, 14 Juli (Havas-A.N.P.) Verschei dene bladen melden, dat de twee personen, die betrokken zijn bij de ontdekte spionnage- affaire, zijn Aubin, informatiechef bij de „Temps" en Poirier, een publiciteitsagent, die voor rekening van de „Figaro" werkte. Zij doen opmerken, dat deze beide personen ge handeld hebben als particulier, buiten hun beroepswerkzaamheden om, en zonder mede weten van de bladen, waaraan zij verbonden waren." Verbouwing De Windt's Woning inrichting. Windt's Woninginrichting, de bekende zaak in meubileeringen, die thans reeds twaalf jaar aan den Wagenweg 146 is gevestigd, heeft weer voor de vierde maal een verbouwing onder gaan, die in alle opzichten een verbetering beteekent. De zaak, waar speciaal de meubel makerij en de betimmering op teekening den laatsten tijd zeer uitgebreid is, is belangrijk ver groot. Zoo is er een nieuwe monsterkamer ge komen voor de meer courante artikelen en een linoleumafdeeling. Vei-der is er ook een vitrage- af deeling terwijl ook de werkplaatsen voor de meubelmakerij aanzienlijk werden vergroot. De uiterst smaakvolle „showrooms" en de prettige groote winkelruiten zullen zeker vele bezoekers trekken en het is den heer Windt en zijn mede werkers wel toevertrouwd van deze kijkers ook koopers te maken. Zij tenslotte nog vermeld, dat ook de reperatie van antiquiteiten met speciale: zorg wordt verricht. Hedenmiddag is de ver bouwde zaak heropend en reeds in den loop van den morgen werden talrijke bloemstukken bezorgd. Zoowel moeder als baby genieten een deskundige verpleging in onze inrichting. Rustige en prettige omgeving. Kraaminrichting „BEATRIX" ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 14 Juli. Getrouwd 14 Juli: A. G. Brandsma en W. de Heer Kloots. Bevallen 12 Juli: S. C. Stadmanvan Vliet, d.; G. C. Aldersvan de Wijden, d.; 13 Juli: C. J. Jansende Jong, d.; 14 Juli: A. van Roon—van Dijk, z.; A. Th. Fakkeldij—van Looij, z. Overleden 13 Juli: J. Metselaar, 75 j., Oude- weg: D. Westendorp—ter Veen, 85 j.. Klever parkstraat; 14 Juli: J. Bouma—Verwer, 44 j., Saenredamstraat; A. R„ 9 m., z. van R. A. Kamer, Eikenstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2