Maatregelen voor water toevoer in oorlogstijd. Waar komt het vandaan? DINSDAG 18 JUtl 1939 HAARDEM'S D'AG BE AD 9 Raad Zandvoort. Een wijziging van de verordening op de begraafplaats. Weer voetbalvelden aan „Zandvoort" verhuurd. Maandagavond vergaderde de voltallige raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Van Alphen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Zandvoortsche Hockey Club om een tweede speelveld te mógen huren. Overeen komstig het voorstel van B. en W. werd be sloten voor het seizoen 19391940 aan de Z.H.C. te verhuren de bestaande twee velden voor de som van f 500. Het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werd verricht door de heeren Van Rijnberk. G. v. d. Werff en Groen. De geloofsbrieven werden in orde bevonden, waarna werd besloten de drie nieuw benoemde raadsleden, de heeren G. Kuiper, W. v. d. Werff en A. Kerkman, toe te laten. In verband met het voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een diesel-aggregaat voor het gemeentelijk waterleidingbedrijf, omdat de bestaande reserve drijfkracht ge heel onvoldoende is, werd allereerst het woord gevoerd door'den heer Elffers. Spreker kon zich met het voorstel wel vereenigen, doch hij betreurde het, 'dat deze uitgave moest wor den gedaan met het oog op den dreigenden oorlogstoestand, waarbij de mogelijkheid groot was. dat de electrïsche centrale voor geruimen tijd geen stroom voor de machines zou kunner leveren. De heer Molenaar wilde het voorstel aanhouden om te onderzoeken of de levering van een electrischen motor door een inwoner van Zandvoort geen besparing van kosten op leverde. Nadat de voorzitter er nadrukkelijk op gewezen had, dat er geen electro-motor noodig was. maar een reserve-drijf kracht die onafhankelijk van de electrïsche centrale, zoonoodig geruimen tijd echter elkaar voor de watervoorziening kon zorgen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stem van den heer -Molenaar tegen. Besloten werd de verordening op de alge- meene begraafplaats te wijzigen. Bij overlijden van den rechthebbende worden eigen graven en huurgraven overgeschreven op een zijner erfgenamen, mits deze niet later dan een jaar nadat zij door Burgemeester en Wethouders met den inhoud van dit artikel in.kennis zijn gesteld een daartoe strekkend verzoek bij B. en W. hebben ingediend en de.kosten van overschrijving voldaan heb ben. Bij verzuim van de aanvraag om over schrijving binnen den zoo juist genoemden termijn, vervalt het recht op de grafruimte en de daarop geplaatste voorwerpen, zon der dat de gemeente deswege tot eenige ver goeding is gebonden. Het volgende punt van de agenda was het voorstel tot verhuur van voetbalvelden. Op 14 September a.s. loopt de huur af van de twee voetbalvelden met clubhuis, tribune en verdere accomodate, welke voor f 1000 per jaar aan de voetbalvereeniging Zandvoort met ingang van 15 September 1939 opnieuw voor den tijd van twee jaren te verhuren de twee voetbal velden met clubhuis, tribune enz. voor f 750 per jaar onder voorwaarde, dat moet worden betaald f 15 per week en f 30 voor eiken thuiswedstrijd, welke door het eerste elftal wordt gespeeld, totdat in het huurjaar f 1000 is betaald, namelijk f 750 huur en f 250 af lossing huurschuld, die aan het einde van den huidigen huurtijd nog ongeveer f 1700 zal bedragen. De heer Joustra wil het voorstel aanhouden tot de penningmeester de boeken heeft over gelegd. De heer S1 e g e r s deelt mede dat alle beschikbare gegevens aan den raad zijn ver strekt. De vorige penningmeester weigert de boeken af te geven. De K.N.V.B. wil niet dat de politie er in gemengd wordt voor dat de K.N.V.B. alle middelen om de boeken uit handen van den ex-penningmeester te krij gen, heeft toegepast. De heer Molenaar heeft bezwaar tegen de bepaling dat de Zandv. Politie Sportver. op werkdagen gebruik mag maken van de aan „Zandvoort" verhurude terreinen. De heer Van der M o o 1 e n meent, dat door de aanneming van de voorgestelde regeling, de voetbalvereeniging en de gemeente Zand voort beide zijn gebaat. Getracht wordt een fusie tusschen Zandvoort en Zeemeeuwen tot stand te brengen. Indien dit gelukt zal het dragen der lasten gemakkelijker worden. De voorzitter zegt dat „Zandvoort" bij het huren der terreinen te optimistisch is ge weest. Nu 't niet gelukt is tweede klasser te worden, komt de vereeniging voor moeilijk heden te staan. De gemeente kan nu moeilijk anders dan een tegemoetkomende houding aannemen. Nadat gebleken was, dat het voorstel van den heer Joustra om het voorstel van B. en W aan te houden, niet werd gesteund, werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de heeren Molenaar, Van Toombergen en Joustra tegen. De exploitant der radiocentrale ontving, in verband met de minder gunstige bedrijfsuit- komsten over de jaren 1937 en 1938 een be paalde reductie op het aan de gemeente te betalen recht, berekend naar het aantal aan sluitingen. De heer De Jong heeft zich thans tot de gemeente gewend met het verzoek, de werking van deze reductie-bepaling te ver lengen. De heer Molenaar wilde aan dit verzoek niet voldoen en desnoods een anderen conces sionaris zoeken. De heer Van der Moolen verdedigde het voorstel van B. en W om de reductiebe paling ook voor de jaren 1939 tot en met 1941 van toepassing te verklaren. Met de stemmen van de heeren Molenaar en Van Toombergen tegen, werd het. voorstel tangenomen BLOEMENDAAL Verlaging van den gasprijs. Voor kleine verbruikers 1 cent per M3 voor grootere verbruikers een lager vastrecht bedrag. De Commissie van bijstand in het beheer van het gas- en waterbedrijf heeft aan B. en W. in overweging gegeven om te bevorderen, dat de gasprijs na de meteropneming in Juni of Juli 1939, worde verlaagd, daarbij overwegende, dat gas behalve voor koken-,, bakken- en braden, ook voor andere doeleinden, zooals voor verwar ming, warmwatervoorziening, badgelegenheid enz. dienstbaar is te maken, hetgeen voor de verbruikers een besparing op hun uitgaven be- teekent. Met deze opvatting volkomen instemmende, stellen B. en W. voor tot verlaging van den gas prijs over te gaan. De vermindering aan ont vangsten, daaruit voortspruitende, worden ge schat op f 8000 per jaar. B. en W. willen het tarief nu als volgt be palen: a. f 0.98 per M3., indien het verbruik minder is dan 25 M3. in een maand; b. f 0.06 per M3. plus een vast recht van f 0.50 per maand, indien het verbruik in een maand 25 M3. of meer-, doch minder dan 100 M3. be draagt; c. f 0.05 per M3. plus een vast recht van f 1.50 per maand, indien het verbruik meer is dan 100 M3. in een maand: d. bij een verbruik van 5009 M3. of meer in eenig jaar, wordt een zoodanige reductie gege ven, dat de gemiddelde prijs van het gas, afge nomen in dat jaar, niet meer zal bedragen dan f 0.05 per M3. VERBETERING STATIONSPLEIN. B. en W. stellen aan den Raad voor 48 M2 grond (tegen f 10 per M2) aan te koopen van den heer E. v. Popta, gelegen op den hoek StationspleinVijverweg, waardoor het mo gelijk zal zijn dit plein belangrijk te verbete ren. HET BROUWERSHUISJE. Nu het „Brouwerhuisje" op het buiten ..Koekoeksduin" aan den Vogelenzangschen weg door de eigenaars gerestaureerd is. stellen B. en W. aan den raad voor de indertijd uit gesproken onbewoonbaarverklaring in te trek ken. HET UITBREIDINGSPLAN. Door B. en W. wordt aan den raad voorge steld af te wijzen de bezwaren die door de heeren S. Rinkema en H. F. Roosdorp zijn in gediend tegen het uitbreidingsplan. B. en W. deelen daarbij mede dat indertijd met adres santen overeenstemming verkregen was over de bestemming van hun gronden. Een ge deelte van den grond is bestemd voor sport terrein, waarop dus niet gebouwd mag wor den. B. en W. willen dit terrein voor f 8100 koopen. Deze prijs is lager dan B. en W. beta len willen voor het terrein dat zij van een an deren onderneming willen koopen, maar die grond is bestemd voor schoolbouw en was ook in het uitbreidingsplan voor bebouwing be- «stemd. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het programma van het concert te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdag 19 Juli, des avonds 8.15 uur, is als volgt: 1 Florentijnsche Marsch J. Fucik. 2 Lustspel-ouverture Kéler Béla. 3 Doornroosjes Bruidsvaart, Karakterstuk Max Rhode. 4 Zigeunerliefde, Wals Fr. Léhar 5 Marschpotpourrï, Op Marsch, Willem Ciere 6 Prins Eitel-Friedrich, Marsch, Blankenburg 7 Keizerwals Johann Strauss. 8 Fantasie uit de Operette „De Zigeunerba ron" Johann Strauss 9 Met zwaard en lans, Marsch A. Winter. AANKOOP STROOK GROND. B. en W. stellen den Raad voor, van E. Voet en consorten voor f 1 aan te koopen een strook grond (thans greppel met bermen) achter eeni ge perceelen aan de Dr. D. Bakkerlaan en de .g.n. Bispincklaan. De greppel kon dan gedempt en er kan een riool in gelegd worden, in de kosten waarvan de eigenaar van de aangrenzende terreinen, J. Th. Kruining te Santpoort, f 150 wil bijdragen. DE TE VERWACHTEN BLIJDE GEBEURTENIS. Crediet van f 3000 gevraagd. Voor de feestviering bij de te verwachten ge boorte van een Prins of Prinses verzoeken B. en W. hun een crediet groot f 3000 te verleenen. Van dit crediet zal f 2000 uitgekeerd worden aan het Centraal Oranje Comité dat voor deze gebeurtenis f 2500 heeft verzocht. DEMONSTRATIE BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade houdt Woensdag 19 Juli een groote demonstratie aan het Bloemendaal-strand voor het gebouwtje van de B.R.B. Dit is ongeveer 500 M. benoorden den Zeeweg. Onder leiding van den hoofdleider, den heer W. Buddingh, wordt gedemonstreerd met de reddingflotteur, reddingslijn, stok met grijptouwen, Bergmann-kar, en bij gunstig weer met een kano. Dit is zeker de moeite waard om een tochtje naar het strand te maken om kennis-te maken met het werk van de Bloemendaalsche Red dingsbrigade. VERRUIMING STATIONSPLEIN. B. en W. stellen den Raad voor, van E. van Popta te Bloemendaal voor f 10 per M2. een strook grond aan te koopen, groot ngeveer 48 M2., op den hoek van het Stationsplein en den Vijverweg, ter verruiming van het Stationsplein, bij de uitmonding op dat plein van den Vijver weg en den Zuider-Stationsweg. OVEREENKOMST MET HET PROV. ZIEKENHUIS B en W. stellen den Raad voor, mede met het oog op luchtbescherming, met het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, welke inlichting zelf een waterbedrijf exploiteert met een maximumcapaciteit van 70 M3. per uur, een overeenkomst aan te gaan tot we- derkeerige hulpverleening wat waterlevering betreft, in geval van bedrijfsstoornis of stag natie in de watervoorziening van de gemeente of van het Provinciaal ziekenhuis Ingeval door de gemeente aan het Prov. Ziekenhuis of omgekeerd, water geleverd wordt, zal het geleverde water verrekend wor den tegen 10 cent per M3. HEEMSTEDE De Heemsteedsche Dreef. Nu bijna geheel voltooid. Dezer dagen is een begin gemaakt met de bebouwing van het terrein hoek Heem steedsche DreefLanckhorstlaan. Als dit werk gereed is, zal de Heemsteedsche Dreef tusschen de Zandvoortbrug en de Blauwe brug volgebouwd zijn. In 1912 werden de eerste villa's gebouwd, zoodat het 17 jaar geduurd heeft voor de bouw geheel voltooid werd. STRIJD TEGEN DE T.B.C. De hier aan de R.K. Kerken gehoudeh bloempjesverkoop ten bate der t.b.c.-bestrij- ding onder den middenstand, uitgaande van de Vereeniging „Santos", heeft opgebracht f 107.18. HILLECOM ZWEMWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag werd in de gemeentelijke zweminrichting het jaarlijksche zwemfeest der H. Z .V. gehouden. De uitslagen waren als volgt (baan van 43 meter): Vrije slag meisjes beneden 16 jaar: 1. R. Lom- merse 58 sec.; 2. C. J^ommerse 59 4/10 sec. Vrije slag jongens beneden 16 jaar: 1. J. van Rooden 36 2/10 sec.; 2. H. L. M. Kessels 40 5/10 sec. 5x43 M. Estafette vóór Hillegomsche scholen, meisjes: 1. Chr. Burgerschool 4 m. 17 sec. (wis selbeker); 2. Openbare school 5 m. 21 4/10 sec. H. Z. V. buiten mededinging 3 m. 23 sec. Idem voor jongens: 1. R.K. Ulo school 3 m 31/10 sec. (wisselbeker); 2. Chr. Burgerschool 4 m. 4/10 sec. Schoolslag meisjes adsp. H. Z. V.: 1. A. Velt- huys 40 2/10 sec.; 2. L. Schreuder 41.2 sec. Id. jongens adsp. H. Z. V.: 1. H. Roeland 50.2 sec.; 2. G. Schreuder 54.5 sec. Rugslag dames leden H. Z. V.: 1 L. Schreuder 45 sec.; 2. M. Schreuder 48.3 sec. Vrije slag heeren leden H. Z. V.: 1. J. H. Möhlmann, 28 sec.; 2. C .de Graaf 28.2 sec. Rugslag meisjes: 1. L. Schreuder 49.2 sec.; 2. A. Kessels 52,4 sec. Schoolslag dames leden H. Z. V.: 1. M. Schreu der 42.6 sec.; 2. Ras 46 sect 5x43 M. Esta\?tte Hilleg. Sportvereenigingen dames: 1. Chr. Gymn. Vereen. „Jahn" 4 m. 18.4 sec.,(wisselbeker); 2. Reddingsbrigade 4 m. 25.4 sec.; H. Z. V. (buiten mededinging) 4 min. Idem heeren: 1. De Zwaluwen (wisselbeker) 2 m. 44.5 sec.; 2. De Trekkers 3 m. 15 sec. Vrije slag jongens adsp. H. Z. V.: 1. H. Roe land; 2. C. Schreuder (geen tijden). Schoolslag heeren leden H. Z. V.: 1. P. Velt- huys 36 sec.; 2. A. Meskers 37.2 sec. Buiten me dedinging B. v. d. Boogaard (D. W. R.) 33 sec. Vrije slag heeren boven 16 jaar: 1. R. Schilp- zand 38 sec.; 2. D. H. Huys 38.6 sec. Vrije slag meisjes adsp. H. Z. V.: 1. L. Schreu der 40.1 sec.; 2. A. Velthuys 40.2 sec. Rugslag heeren leden H. Z. V.: 1. J. H. Möhl mann 36.2 sec.; 2. C. de Graaf 40.2 sec Vrije slag dames leden H. Z. V.: 1. S. de Bra bander 39.6 sec.; 2. L. Schreuder 41.6 sec. Onder water zwemmen heeren H. Z. V.: 1. K. Hoogmoed; 2. C. de Graaf. Waterpolo-wedstrijd H. Z. V.D. W. R. 13. De voorzitter, dr. C. M. Wijkmans, reikte aan het slot de bekers en fraaie medailles uit. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: R. Vledder, 2e Loosterweg 66, bruine porte- monnaie inh. 6 ct. en potlood; P. v. Rooden, Jhr. Mockade 31, een paar gele heeren hand schoenen, van Beelen, Hoofdstraat 27, een zwart hondje, Winkelaar, Molenstraat 13, idem, D. v. d. Veld, Vossedw.straat 29, idem; L. Lam mens, Pastoorslaan 8, bruine portemonnaie met inh., W. v. d. Lans, Brouwerdw.straat 3, porte monnaie inh. 27 cent. Bij de politie: een zilveren potlood, zwarte borstel, bruin gespikkelde jas. badmuts met haarkam, bruine alpinomuts, rijw.bel. merk in étui. BENNEBROEK Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Catharina Maria, dochter van L. J. van Bakel en A. Timmers. Ondertrouwd: J. Chr. Weijling. wonende te Makassar (Ned.-Indië) en E. Schenk, wonende te Bennebroek. Overleden: B. J. Kres, echtgen. van L. A. Apswoude, oud 38 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: een kinderschoentje. Weggeloopen: een herdershond. COLLECTE. De collecte van het fonds tot bestrijding der tuberculose „Draagt elkanders lasten" gehouden, heeft f 48.44y2 opgebracht. HAARLEMMERMEER KARWIJOOGST. Op verschillende plaatsen in Haarlemmer meer heeft de karwijoogst reeds zijn beslag gekregen en is het bij 't dorsen van dit over het algemeen door de geleden vorstschade zoo dun opgegroeide gewas gebleken, dat de op brengst kwantitatief hier en daar beneden het middelmatige, doch kwalitatief nogal mee gevallen is. Het is een gelukkige omstandigheid, dat het minder ruime beschot door flinke prijzen weder eenigszins goedgemaakt wordt. OVERVEEN Magenta. Op 4 Juni 1859 werd den Oostenrij kers bij Magenta, in Italië een beslissende nederlaag toegebracht door de Fran- schen en Sardiniërs. In het zelfde jaar werd een nieu we kleurstof uitgevonden een prachtig paars-rood. Ter eere van de behaalde overwinning werd deze kleurstof „magenta" ge noemd. Corset. Reeds in de 17e eeuw regen de mannen zich in: aan vankelijk noemde men het daar toe dienende toestel „bodice" of keurslijf; later sprak men. voor mannen zoowel als voor vrouwen van „corset". ONGELUK OP DEN ZEEWEG. Maandagmiddag ruim half drie reden twee meisjes, de 14-jarige C. H. en de 15-jarige K. M„ wonende te Amsterdam, per fiets op het rijwielpad van den Zeeweg in de richting Overveen. Beide meisjes reden te dicht naast elkaar en de trappers van de fietsen kwamen met elkaar in aanraking, zoodat de meisjes vielen Het 14-jarig meisje bezeerde zich vrij ernstig aan haar rechterknie. Zij werd naar het ma gazijn van gemeentewerken van Bloemendaal gebracht en door een ambtenaar voorloopig verbonden. Inmiddels was Dr. Immink ont boden die haar verder heeft behandeld- Per auto werd zij naar het Station Overveen ge bracht om per spoor naar Amsterdam verder vervoerd te worden. ONVOORZICHTIG AUTOBESTUURDER Maandagmiddag half drie reed een kleine vierpersoons auto op de Kleverlaan. De be stuurder wilde den overweg passeeren, terwijl dc seinhuiswachter de afsluitboomen reeds in dalende richting had gebracht. Het gevolg was dat de auto tegen den tweeden afsluit boom terecht kwam, waardoor deze vrij ern stig werd beschadigd. Toen de trein gepas seerd was bleek de autobestuurder verdwenen te zijn. De seinposthouder had inmiddels het autonummer genoteerd, zoodat de politie ver der de zaak zal onderzoeken. SANTPOORT HARDDRAVERIJ-VEREENIGING „SANTPOORT EN OMSTREKEN". De harddraverij-vereeniging „Santpoort en Omstreken" organiseert op 2 Augustus a.s. haar jaarlijksche ringrijderij om fraaie kunstvoor werpen. Des morgens kunnen de dames en hee ren toonen in hoeverre zij deze kunst machtig zijn op de fiets en het losse paard; des middags zal het steekspel met paard en tilbury beoefend worden. Dit feest wordt gehouden in de Molen straat. Op 3 Augustus wordt een narddravery ge houden om flinke geldprijzen. Daar de Hard draverslaan zich tot dit doel niet zoo goed meer leende, heeft het bestuur den Hagelingerweg tusschen Kruidbergerweg en Kweekerslaan, ge kozen, waarmee tevens bereikt zou worden, dat het harddraversfeest meer in het centrum van het dorp zal worden gehouden. Het bestuur hoopt met medewerking van de betrokken autoriteiten zijn plannen in dezen te kunnen verwezenlijken. BEVERWIJK GEEN LEVENSGEVAAR 1MEER AANWEZIG. Omtrent den toestand van de vrouw, die bij het vullen van een petroleumtoestel in een woning aan den Heemskerkerweg In brand geraakte en met ernstige brandwonden in het Roode Kruis Ziekenhuis werd opgenomen, ver namen wij, dat het levensgevaar thans ge weken is. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) EXAMENS 's GRAVENHAGE 17 Juli. Voor de examens nuttige handwerken te Rotterdam werden 13 candidaten geëxamineerd. Geslaagd is A. Konst te Aerdenhout. Meisjesschool voor M. O. te Haarlem. Geslaagd voor het eindexamen afdeeling A: B. v. Basten, E. Botje, T. Brouwer. H. Duiker, D. v. d Goot, B .Hemmes. L. v. d. Horst, N. Hulst, L. Joustra, B .Kamp, A. de Klerk, H. Langerijs, F. Posthumus, F. Reus, N. Stoker, R. Talsma, L. v. Thiel, B. Thon, S. v. d. Weg, L Zaalberg. Afgewezen: 6. R.K. Mulo-examens. De in de R.K. Vereenigingsgebouw te Heem stede gehouden R.K. Mulo-examens hadden tot resultaat: Geslaagd voor examen A 28 candidaten. Af gewezen geen. De geslaagden zijn: M. Kimman, H. Kronen burg. B. van Loenen, A. Offers, M. van Oosten, L. Reusink, A. Schumacher, L. Seveke, N. Sle per, M. Stals, S. Tazelaar, E .van der Veldt en F. Vooges, allen te Haarlem; G. v. d. Berg, H. Haaster, J. van Hage, A. Hoekstra, J. Hoes, Th. van de Berk, S. Be.igelsdijk, J. van Dijk, A. van van Kampen, C. Verdoorn. M. Witsenburg en C. van den Zwet, allen te Lisse: H. Breed en A. Bruin te Heemstede en A. Reijnen te Vogelen zang. Christelijke School voor U. L. O. HAARLEM Maandag. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken te Haarlem aanbesteed het bouwen en gedeeltelijk verbouwen van een. school voor Christelijk U.L.O. aan de Nassau- laan. Ingeschreven werd door: P. Sprengers te Haarlem73.400. P. J. van Hoften te Haarlemf 78.700. H. C. Ooievaar te Amsterdam 79.700. A. Castricum te Beverwijki 79.990.— S. Kuit te Driehuis f 81.300. G. en J. Broertjes te Heemstede en Bloemendaal f 81.580. Klein en Zoon te Assendelft f 81.700. Cobelens en Zoon te Haarlem f 81.800. G. Metselaar te Haarlemf 81.855. Willebrod te Beemster f 81.939.— Doedens en Schilder te Zandt 82,887.— Gebr. de Vries te Haarlem en Pur- merend 83 420.— J. Breevoort te Haarlem1 83.850.— S. A. Kruwer te Schagenf 85.000. P Duyn te Zandt f 85 000.— M. Ebbing te Haarlem 85.379. Mij. „Nrd.-Holland" te Heemskerk f 85.473. Joustra te Haarlem 85.483. N.V. W. Geels te Aerdenhout85.900. F. Brandsma en Bakker te HaarL f 86.500. C. Bot te Haarlem87.000.— J. C. de Geus te Haarlem87 242. Philips Bouwbedrijf te Haarlem.87.400.— H. J. Oppenkamp te Haarlem87.700, G. P. Hetem te Haarlem f 87 800. Gebrs. v. Putten te Heemstede 88.386. A. Handgraaf te Santpoort88.650. G. C. J. Evers te Bloemendaal 89.200. F. Philips te Haarlem f 89.625.— v. d. Putten te Haarlem 90 790. Kemp en Zoon te Zilwoldef 93.000. H. G. Hendriks te Wassenaar 97.797. G. R. v. Hoek te Delft 101.500.— J. Heemskerk te Delft f 103.100. De belde laagste (tevens de hoogste) in schrijvers hadden de voorwaarde gemaakt dat bij oorlog de prijzen zullen stijgen. Deze in- schrijfbiljetten werden onder reserve geaccep teerd. De gunning zal zoo spoedig mogelijk door het gemeentebestuur bekend gemaakt worden. KORTHALS-PRIJZEN Jaarlijks worden aan eenige leerlingen van de hoogste klassen der Openbare Lagere Scho len ter plaatse Korthals-prijzen verleend, als belooning voor ijver, gedrag en goede vor deringen. Deze prijzen worden verstrekt uit het fonds indertijd gesticht door Dr. Korthals. Dit jaar viel deze onderscheiding ten deel aan Nettie de Coninck, Miep Elkerooui. An- tonia Kalkoven, Janke Kist, Cornelia Kobes, Nellie Kuylen, Heiltje Schenau, Jan van Eek, Wim Kool, Vittorio Pauletta, Herman Schmer- sal en Jan van Uvenhoven, allen leerlingen van een der Centrale Scholen. In een daartoe belegde bijeenkomst zette de voorzitter van de vereeniging „Door Ver maak tot Nut" de heer J C. Tadema voor de bekroonde leerlingen en hun ouders en on derwijzers het doel der Korthalsprijzcn uit een. Daarna overhandigde hij aan de kinde ren een fraai diploma en een prachtig lees boek. Voor wat het verdere deel van de on derscheiding betreft, werden de ouders ver wezen naar den secretaris-penningmeester, den heer A. E. Thierry de Bye Dolleman. Een der schoolhoofden maakte zich tot tolk der aanwezigen door eenige woorden van dank te richten tot het bestuur der vereeni ging „Door Vermaak tot Nut"; spr. bracht de commissie tevens dank voor de uitstekende organisatie van 't jaarlijksche Artis-uitstapje. Bespreking der Nazus in Dantzig. PARIJS, 17 Juli (Havas). Moulier meldt uit Londen aan Excelsior: Volgens inlichtin gen, welke gisteravond uit gezaghebbende bron te Dantzig zijn ontvangen, heeft Greiser den vorigen avond een langdurig telefoonge- .?prek gehad met Hitler en met Förster, den leider der nationaal-socialisten in Dantzig. Na dit overleg werd besloten, dat de na- tionaai-sociaiistische leiders vandaag in den senaat van Dantzig zullen bijeenkomen. Greisler zal er het woord voeren. De clandestiene hermilitariseering van de vrije stad gaat stelselmatig voort. Gezagheb bende Poolsche kringen te Dantzig schatten het uit het rijk gekomen contingent Duit- schers op 15000 tot 17000. Deze Duitschers dienen thans in de Heimwehr van de vrije stad. Voorts zijn 400 man SB. uit Oost-Pruisen aangekomen. Men meldt ook de aanwezig heid in de straten van Dantzig van eenige motorrijwielen, bereden door soldaten van de Rijksweer in uniform. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 17 Juli 1939. Bevallen: 14 Juli: A. C Lamoree—Besa- musca d., M. Kersteman—Giljou z., C. M. Ligthart—Mosch d.. 15 Juli: G. M. Top—Kelf- kens z„ 14 Juli: G Korevaar—Tjeertes z., 15 Juli: M. M. Keijer—Frenaij d., 16 Juli: G. van den Tooren—van Gerven d„ 16 Juli: G A. Heijerman—Hagen d., 13 Juli E. M. Roggen— Lemmens d„ 15 Juli: M. J. van Honschoten— Willemse d., 16 Juli: A. HeemskerkRuygrok d„ 16 Juli: M. van Egmond—Westhof z., 16 Juli: A. Hartman—Besselsen z. Overleden: 15 Juli: Th. J. Kors 79 J„ Greb- berstraat: 15 Juli: S. L. L. Husmann 78 j., Schouwtjeslaan: 16 Juli: J. G. Martin 72 J., Schagchelstraat. Ondertrouwd: 15 Juli: A. H. P. Klementkow en W. H. P. van Loenen. 17 Juli: A. Pasman er. T Bruin: J. T. Groenman en A. J. Deinum.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7