Het concours-hippique te Hoofddorp. PAARDENSPORT^ Ritmeester Sirtema HET SPORTGESPREK DONDERDAG 20 T TT I' T '1939 TT ARC EM'S DAGBEAD 8 wint het springconcours. Onder een vroolijk zonnetje heeft de ver eeniging „Vooruit" op het gemeentelijk sport terrein te Hoofddorp het 29e concours-hip pique gehouden. Het sportterrein zag er fraai uit met de 15 hindernissen. Van de tribunes wapperde vroolijk de driekleur, terwijl het fan faregezelschap „Excelsior" uit Hoofddorp het publiek met vroolijke muziek bezig hield. Uit alle deelen des lands waren bezoekers gekomen met auto's en autobussen. Te half negen werd begonnen met de Dres- suurproef voor viertallen. De jury bestond uit de heeren G. de Gier en H. Beker. De uitslag luidt: l L. R. Bucephalus te Bar- singerhorn, 2 L. R. „De Develruiters" te Rid derkerk, 3 L. R. „De Venneper ruiters" te Nw.- Vennep. Drcssutirproef voor achttallen. Jury Jhr. H. W. M. Coehoorn van Sminia en F. A. Melchior. 1 L. R. De Amstelruiters te Bovenkerk, 2 L. R. „Siegfried" te Bergambacht, 3 L. R. „De Slot- ruiters" te Abcoude, 4 L. R. „Ritmeester de Kruyff" te Halfweg. Eervolle vermelding: „Kapt. v. d. Wal" te Hoofddorp. Hengsten aangespannen en goedgekeurd (type landbouwtuigpaardJury de heeren J. J. Schuiringa, M. D. Noordzij en H. Beker. 1 Ugolaman, eig. A. W. v. Wijk te Vegten, 2 W. C. J. v. d. Grift te Baarn met „Tebertus", 3 A. Z. Snoek te Almkerk met „Walter". M. C. Merriën. Jury: Majoor G. W. Ie Heux en C. Ryckevorsel. 1 Kwieria. eig. W. Raaymakers. Steenbergen. 2 Tekla, eig. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep, 3 Siedelda, eig. J. Parievliet. Een prijs van f7.50 kregen o.a.: Veronica, eig. A. Buurman, Heemstede. Tolie van de zelfde, Zorka. eig. W. C. v. Arendonk, N.-Ven- nep. Jetta. eig. Gebr. Bruynis, Nieuw-Vennep. Springen met groepen van 3 ruiters (Jury: de heeren F. den Hartog en F. A. Melchior). 1 L. R. „Bcyaert" te Purmerend, 2 L. R. „Sieg fried-" te Bergambacht. 3 L. R. „De Venneper Ruiters" te Nieuw-Vennep. Tweespannen Landbouwiuigpaarden (mer riën taangespannen voor boerenwagen en ge reden door landbouwers. Eereprijs een wissel beker. die evenals het vorige jaar door J. Parie vliet uit N.-Vermep werd gewonnen. (Jury: de heeren H. Bolt. M. D. Noordzij en J. J. Schui ringa) 1 J. Parievliet, Nieuw-Vennep met Rieda en Siedelda, 2 Gebr. Bruynis en D. v. Wieringen, Nieuw-Vennep met Ovia en Remora, 3 D. v. Wieringen, Nieuw-Vennep met Urda en Wun- der. Eervolle vermelding: Adorette en Julia van A. Buurman, Heemstede, Adinda en Upe- tra van Th. J. de Vlieger. Eenspannen tuigpaarden, limiet klasse. (Jury: de heeren H. Bolt, C. M. v. Rooyen en M. D. Noordzij). 1 Jofirs, eig. E. Hemmes, Groningen, 2 Pe ter eig. R. K, Velstra,, Marseum, 3 Laidy, eig. stal Spijker vet. Steen wijik. Klavertje Drie: 1 L. R. „Ritm. de Kruyff". Halfweg, 2 L. R. „Beyaert", Purmerend, 3 L. R. „Kapt. v. d. Wal", Hoofddorp, 4 L. R. „De Ven neper Ruiters" te Nieuw-Vennep. Eenspannen fokmeriieën type landbouw tuigpaard. De wisselbeker werd wederom ge wonnen door J. H. Alta uit Marum met Upacha. i J. H. Alta, Marum met Upacha. zilv. me daille van H. K. H. Prinses Juliana, 2 D. E. Mellema te Finsterwolde met Xandria. 3 A. Buurman. Heemstede met Patty. Elegantste rijpaard: 1 Le Fakir. eig. W. Heger. Den Haag. 2 Gidran Bibor, eig. H. J. Molderman, Ede, 3 Rottebelz, eig. N. Uyten- daal. Breda. Eenspannen tuigpaarden: 1 Hendo. eig. D. E. Mellema, Finsterwolde, 2 Elza. eig. dezelfde, 3 Upacha. eig J. H. Alta. O. Mirdum. Eenspannen tuigpaard luxe)1 Daintz Lady. eig. J. H. Alta. O. Mirdum. 2 Charming Lady. eig. C. en P. Otjens, 3 Sensation of Odds, eig Gebr. v. d. Haar. Zeist. Tweespannen tuigpaarden: 1 D. E. Mellema met Elza en Goudfazant, 2 E Hemmes, Gro ningen met Benno en Zolino. 3 Gebr. v. d. Haar met Excellent en Vincent. Vierspannen: 1 E. Hemmes. Groningen met Benno. Zolino. Matador en Jofirs. Tandem: 1 C. en P. Ottjens met Lady en Charming Lady, 2 D. E Mellema met Elza en Goudfazant, 3 Stal Caspers Glimmer met Roland en Windsor. Springconcours: 1 Ritm. B. Sirtema van Grovestins. Amersfoort met Isard 0 fouten 10.2 sec.. 2 D. H. Pasman cnet St. George, 4 fouten 9.7 sec., 3 D. H. Pasman met Pacho 4 fouten 11.2 sec. Dc vereeniging „Vooruit" 30 jaar. Het zal velen bij het 29e concours-hippique te Hoofddorp misschien ontgaan zijn, dat daarmede tevens gepaard ging een herinne ring aan het 30-jarig bestaan van de vereeni- ging „Vooruit" ter bevordering van de paar denfokkerij in Haarlemmermeer. Dit is wel geen jubileumjaar, maar toch is een afsluiting van een 30-jarig tijdperk voor deze populaire vereeniging wel een bijzondere mijlpaal in haar gewaardeerden arbeid op het gebied van de paardensport. De eere-voorzittei var. „Vooruit", Mi'. A. Slob, vestigde hierop bij een uit de loge tot de talrijke aanwezigen gehouden toespraak, de aandacht. Wel gold het nu het 29e paarclen- sportfeest in Hoofddorp, doch door bijzondere omstandigheden werd één jaar overgeslagen, zoodat dc vereeniging, die thans 30 jaar be staat, in 1940 haar 30c concours hoopt te houden. De regelmatige opvoering van de verschil lende nummers van het programma was dit maal wel op een zeer voortreffelijke regeling van het bestuur gebaseerd, Voorheen werd er nog al eens over geklaagd, dat deze opvoering een half uur soms drie kwartier later ge schiedde dan op de in het programma ver melde uren, hetgeen tengevolge laad dat een concours op een belangrijk later tijdstip was afgeloopen, dan vermoed werd. Het is bij de tot hiertoe in Hoofddorp ge houden concoursen-hippïque nog nimmer voorgekomen, dat zoo mooi op tijd gereden werd, hetgeen als een groote verbetering in het nale.ven van de reglementaire bepalingen is aan te merken. Vooral bleek duidelijk, dat de Landelijke Rijvereenigingcn wier optreden uit den aard der zaak een belangrijk deel van het program ma uitmaakte door uitstekende oefening er goed op waren voorbereid om zich stipt te houden aan den oproep om op tijd in den ring te verschijnen. Namens het bestuur werd den deelnemers dan dank eeVacht voor de dcor hen be toonde welwillendheid. Na afloop van het concours werd van de in het centrum van het dorp geplaatste draai en zweefmolens en andere vermakelijkheden door jong en oud een flink gebruik gemaakt. Vooral voor de jeugd was het een ware attrac tie, dat de traditioneele draaimolen die ge durende tal van jaren in Hoofddorp niet had gestaan er nu ook weer was. Dank zij de goede maatregelen van de po litie, is alles in de beste orde verloopen. Ruiter krijgt trap van een paard. Tijdens het concours-hippique heeft een ongeluk plaats gehad. Een van de paarden der landelijke rijvereenigingen werd plotseling on stuimig en onhandelbaar. De eigenaar kreeg plotseling een trap tegen het hoofd, waardoor hij ter aarde viel en bleef liggen. Leden van hetJRoode Kruis verleenden eer ste hulp, waarna het slachtoffer naar zijn woning is vervoerd. CRICKET IN ENGELAND. SUTCLIFFE SCOORT ZIJN 50.000STE RUN! Van de 3 county-matches welke Woensdag begonnen kwam van spelen op den eersten dag wegens regen vrijwel niets. Alleen York shireSussex ging door. Sussex scoorde 148 legen Yorkshire 1823. waarvan Hutton 114*. Sutcliffe scoorde met zijn 13de run, zijn 50.000ste in 1ste klasse cricket, een res pectabel aantal. DAMMEN. JAARVERGADERING HAARLEMSCHE DAMCLUB. W. J. A. Matla tot eere-voorzitter benoemd. Maandagavond hield de Haarlemsche Dam club in haar clublokaal haar 32ste algemeene jaarvergadering. Te 8 uur werd de vergadering door den voor zitter, den heer J. W. van Dartelen, geopend. Hij memoreerde, dat het afgeloopen vereeni- gingsjaar bijzonder succesvol was geweest, voornamelijk door de vele persoonlijke suc cessen van de leden in kampioens- en andere wedstrijden. Onder de ingekomen stukken lokte een brief van den Districtbond „Noord-Holland" uitvoe rige discussie uit. Het districtsbestuur stelde namelijk voor de hoofdklasse met drie vereeni- gïngen uit te breiden, met „Stabiel", „Wor- mer" en D.K.Z. Daar echter de Haarlemsche Damclub II in de afgeloopen competitie als Nr. 2 was geëindigd in ide eerste klasse, was de vergadering van meening, dat na „Wormer" de Haarlemsche Damclub H in de eerste plaats voor promotie naar de hoofdklasse in aanmer king diende te komen. Besloten werd dan ook bij het districtsbestuur het voorstel in te die nen de hoofdklasse-afdeeling voor 't a.s. sei zoen ongewijzigd te laten en aan het einde van het seizoen de no.'s 1 t.m. 3 der eerste klasse en no. laatst ider hoofdklasse een halve competitie te doen verspelen voor drie plaat sen in de hoofdklasse. Hierna brachten de 13ste secretaris (P. H. Meure). penningmeester (J. otter), 1ste com missaris-bibliothecaris (Ph. G. Amelung Jr.) en 2de commissaris van materiaal (W. Jonk hof) him jaarverslagen uit, welke alle onder dank werden goedgekeurd. Door den heer P. H. Meure werd verslag uit gebracht als afgevaardigde van de jaarver gadering van den Ned. Dambond. De aftredende functionarissen: J. W. van Dartelen i lste voorzitter), 2de secretaris (K. Olij) en 2de commissaris van materiaal (W. Jonkhof) werden allen bij acclamatie voor 2 jaren herkozen. De a.s. competitie 1939-1940 van den Ned. Dambond en Districtsbond „Noord-Holland" wei-den uitvoerig besproken. Besloten werd spelers, die twee malen ach tereen in gebreke zijn gebleven bij verhinde ring kennis te geven aan het secretariaat, van verdere deelneming aan de competitie in het a.s. seizoen uit te sluiten. Tot wedstrijdleider voor de a.s. wedstrijden om de clubkampioen schappen 1939-1940 werd benoemd de heer P. H. Meure. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 1939-1940 zullen op den eersten Maandag avond in September beginnen. Bij de rondvraag werd uit de vergadering het voorstel ingediend den eenig overge bleven oprichter der vereeniging, de heer W. J. A. Matla, die kortelings zijn 70sten geboor tedag vierde, tot eere-voorzitter te benoemen. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. De heer Matla werd door den voorzitter met hartelijke woorden als zoodanig geïnstalleerd, waarvoor dc nieuw benoemde eere-voorzitter ontroerd dankte. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN- NEDERLAND. AMSTERDAM 19 Juli. De partij van Sterk Van Scheltinga, welke Dinsdagavond in betere stelling voor den laatste werd afgebroken, is heden voortgezet en inderdaad door Van Schel tinga gewonnen. MASSAKAMP H.S.G—D.O.S. In het clublokaal van het Haarlemsche Schaakgezelschap had een massakamp plaats tegen de jeugdsc.haakclub „Door Oefe ning Sterk". De voorzitter van het Haarlem sche Schaakgezelschap heette de gasten wel kom; hij sprak er zijn voldoening over uit, thans een feit geworden was. dat de zoo lang reeds toegezegde wedstrijd Nadat de voorzitter van D.O.S. eveneens het woord gevoerd had, begon de strijd aan der tig borden. Het Haarlemsche Schaakgezelschap had zooveel mogelijk de zwakkere spelers inge deeld, daar het voor de jeugdige tegenpartij toch al moeilijk zou zijn een goeden wedstrijd te spelen tegen zooveel meer geroutineerde spelers. D.O.S. wist zich kranig te weren. De eerste twee winstpunten waren voor deze club. Maar na eenigen tijd haalde het H.S.G. den achterstand in. De eindstand werd 1911 in het voordeel van het Haarlemsch Schaakge zelschap. Het Is een flinke prestatie van D.O.S. (er zijn leden van pl.m. 11 jaar bij) om circa een derde van het puntenaantal te be halen. CRICKET Flamingo's-Eton Ramblers. Thans zijn de Eton Ramblers de gasten van de Flamingo's te Laren. Op den eersten dag scoorden de onder aanvoering van Dr. M. Jan sen spelende Flamingo's 148, waarna de Eton Ramblers 133 voor het verlies van 6 wickets bijeenbrachten. Het batten der Flamingo's viel niet mede. Labouchère en M. Schnitger openden de innings en wei-den op 25 gescheiden na een slipcatch van Hogg. Labouchère scoorde zijn meeste runs weer vóór het wicket. De beste innings der Flamingo's was die van Max Jansen, hoewel hij niet zoo zeker speelde als gewoonlijk. Aantrekkelijk was zijn batten in hooge mate. Marsham bowlde voortreffelijk: vrijwel geen der bastmen bleek in staat hem behoorlijk te bespelen. Toen na de lunch (944) Jansen's wicket (van een hoogen slag aan leg gevangen) viel, ruimden de accuraat bowlende Gibson en Marsham de resteerenden wickets voor 43 runs op. Marsham's 7—46 waren welverdiend. Wood deed weer goed werk achter het wicket en ook het fielden, met Mann op cover-point als uit blinker, was van een goed gehalte. De Engelschen begonnen wederom met Mann en Walker. Laatstgenoemde speelt een snel op komende off-ball van Klink in de handen van Van Manen op first slip. Mann en Hogg laten enkele zeer fraaie slagen zien. Als Labouchère voor Wunder aangezet wordt, weet hij spoedig Hogg's palen met een leg-break te vellen. Foley verleent aan Mann opnieuw eenigen steun. Op 67 valt het $erde wicket; met de score op 100 neemt de goed bowlende Klink het wicket van Johnson. Strang Steel en de Engelsche captain maken het niet lang. Inmiddels heeft Mann zijn 50 bereikt en met 6 wickets neer voor 120 is er voor de Flamingo's nog een kans om ook de gasten voor een laag totaal aan den kant te zetten. Mann en Marsham voegen in het laatste kwartier nog 13 runs aan het totaal toe en als te 7 uur de stumps tot Donderdag worden opgeborgen, bedraagt de score 1336, waarvan Mann een verre van k'anslooze 67 not out. Hij werd op het bowlen van Jansen en Van der Togt gemist. De scores luiden: Flamingo's: Mr. P. C. Labouchère c. Hogg b. Marsham 23 M. Schnitger c. Hogg b. Gibson 10 .Dr. M. Jansen c. Mann b. Gibson 37 A. J. van Spanje b. Marsham 0 A. v. d. Togt b. Marsham 15 L. H. Wunder c. Mann b. Marsham 19 A. Nolet c. Marsham b. Gibson 8 F. Nordbeck st. Hood b. Marsham 7 C. W. V. Bakker c. Cartwright b. Marsham 2 H. Klink c. Johnson b. Marsham 6 Mr. A. v. Manen not out 2 Extra's 19 148 O. M, R. 17 12 32 3 19 W. C. H. Gibson K. H. A. Johnson J. B. Hogg 3 2 12 0 A. J. B. Marsham 181/6 2 46 7 G. H. M. Cartwright 4 1 19 0 F. G. Mann 6 1 16 0 Eton Ramblers: F. G. Mann not out 61 P. A. Walker c v. Manen b. Wunder 4 J. B. Hogg b. Labouchère 21 H. F. Foley l.b.w. b. Jansen 11 K. H. A. Johnson b. Klink 10 J. W. Strang Steel b. Klink 2 G. H. M. Cartwright l.b.w. b. Klink 4 A. J. B. Marsham not out 1 Extra's 19 133—6 KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. Taarli jksche algemeene vergadering De jaarlijksehe algemeene vergadering van den H.K.B., die hedenavond gehouden wordt, zal behalve de gewone jaarlijksehe agenda-punten behandelen enkele voorstellen van de H.K.C. „Oosterkwartier", dat uitbreiding van het bonds- bestuur wenschelijk acht. Het zou ook commis sies willen benoemd zien met uitvoerende macht. Het bondsbestuur staat afwijzend tegen over deze voorstellen. W. van Lohuizen, secretaris van den H. K. B. De aftredende bestuursleden, de heeren De Boer, Ligtvoet en Plooyer, zijn herkozen, daar er geen nieuwe candidaten gesteld zijn. Het negentiende jaar verslag. Wie er nog aan twijfelen mocht, dat korfbal in Haarlem en omstreken iets beteekende, leze het negentiende jaarverslag maar eens. Men zal dan weldra moeten beamen dat het korfbal- spel terdege bij de talrijke sporten meetelt. Ongeveer duizend jongelui beoefenen het spel in Haarlem en omstreken. En groei zit er in! Vooral bij de adspiranten. In een der construc tieve grafieken, die het jaarverslag begeleiden, is de groei van 1933'34 tot 1938'39 gestegen van 154 tot 403. Het senioren-aantal, dat enkele jaren iets zakte, is weer gestegen tot ruim 600. Het serieuze werk van bondsbestuur, com missies en aangesloten vereenigingen is dus niet vergeefschgeweest Zeer terecht kan de heer W. van Lohuizen, secretaris-penningmeester dan ook melden, dat het afgeloopen jaar bevredi gend geweest is: Haarlem is het eenige rayon van het district Noord-Holland, dat vooruitgaat. Vooral de stijging van het aantal adspiranten is daarbij zeer verblijdend. De samensteller van het verslag noemt het gehalte van de aangesloten vereenigingen goed, de groei van Meerlebosch en Aurora in Haar lem-Noord dient speciaal genoemd te worden, In Santpoort kon de toestand iets beter worden. In Halfweg is de kans weer groot, dat korfbal vasten grond onder den voet krijgt. Ook in Heemstede wordt de toestand beter. Met genoegen constateert de schrijver, dat Haarlem weer een eerste klasser rijk is. Ook het spelpeil gaat in de goede richting; er wordt serieus getraind. Hij memoreert het koi'f- bal, dat in de sportweek 1939 gedemonstreerd Is eir.'waarbij Haarlem van Amsterdam wist te winnen. Ook het Noord-Hollandsch twaalftal bleek de mindere van het H.K.B. twaalftal te zijn. Bij de A.K.B. wedstrijden verloor dit twaalftal slechts van het Amsterdamsche. Enkele vereenigingen vierden jubilea; H.K.C. Haarlem, dat 25 jaren bestaat, evenals T.H.B. en Aurora, dat aan haar tweede vijf j: ren begint. Aan de adspiranten werd de noodige aan dacht geschonken. Ook de reglementen-kennis werd niet verge ten. Gelukkig had de straf-commissie al bijzonder weinig werk te doen, wat zeker op een goeden geest in den Bond wijst; de protest commissie had niets te doen! De wensch wordt te recht geuit, dat het vol gend jaar het 20-jarig bestaan in een sfeer van optimisme gevierd kan worden. Zeer uitvoerig bespreekt de heer H. Arends de verschillende competities, die niettegenstaan de eenige weken stilstand door onbespeelbaar heid der velden, vrij vlot verliepen. Een volledig stel ranglijstjes laat de verrich tingen de verschillende twaalftallen duidelijk zien. Aurora I, kampioen der le klasse H.K.B. gaat over naar den K.N.K.B.; Aurora 2 verhuist naar de le klasse en O.K. 6 gaat naar de 2de klasse. Den Stads-Editie-beker heeft O.K. 4 ver overd. Uit het financieel overzicht blijkt, dat de H.K.B. er goed voorstaat. Wij zijn het met den samensteller eens, dat korfbal in het rayon H.K.B. een goede toekomst tegemoet gaat. Het défilé der landelijke ruiters tijdens het Woensdag te Hoofddorp gehouden jaarlijksch concours-hippique VAN DE WEEK W. DUIKER. De heer W. Duiker over het nut van athletiek-beoefening. In de jaren, dat de athletiek-beoefening in ons land nog niet zoo verbreid was, hebben de Engelsche geïnterneerden in Groningen veel gedaan om deze sport in het Noorden populair te maken. Verschillende jongelui hebben van hun wijze lessen geprofileerd, tot hen behoor de ook de sprinter W. Duike r, die zijn tijd over de 100 Meter, dank zij de aanwijzingen van Petty-Officer James, van 11 3/10 tot 11 sec. wist terug te brengen. Dat was in den tijd, dat Jan Grijseels onverslaanbaar was, zoodat Duiker den bijnaam van „eeuwige tweede" kreeg. Die jaren liggen reeds ver achter ons, doch de heer Duiker heeft, ondank zijn drukke werk zaamheden, zijn belangstelling voor de athle- tiek niet verloren en hoewel hij eerst sedert korten tijd in onze stad is gevestigd, heeft hij als vice-voorzitter van de H.A.V. „Haarlem" reeds veel nuttig werk verricht. Bovendien is hij consul van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. „De athletiek", zei de heer Duiker, „heeft be hoefte aan werkelijke leiders, die behalve sport- kennis ook de rijpere ervaring hebben om geestelijke leiding te geven aan de jongeren, vooral die tusschen 16 en 23 jaar. Daartoe moet men in de eerste plaats liefde voor de jeugd hebben en de waarde inzien van een doelma tige sportbeoefening. In sommige gevallen kan de sportleiding aanvullend werken bij de ouder lijke leiding, doch de ouders moeten overtuigd zijn, dat him kinderen in volkomen vertrouwde handen zijn. „Het is vooral noodig, dat belangstelling wordt betoond aan de werkelijke levenswaarden, die zoowel lichamelijk als geestelijk in de beoe fening van athletiek opgesloten liggen. Zoo leert de athleet een krachtig, gezond li chaam waardeeren; hij leert op eerlijke gron den sü'ijden, zijn ne derlagen moedig dra gen en voorts gehoor zaamheid en plichtsbe trachting in woorden en daden. En last not least worden er stevige vriendschapsbanden door de sport ge kweekt. „Voor alle jonge menschen is in de athletiek plaats; voor hen, die topprestaties willen leve ren, voor hen, die het als lichaamsoefening be schouwen en voor hen, die de beoefening nood zakelijk achten om aan andere takken van sport met succes te kunnen deelnemen. „Dit laatste heeft men bij den Zevenkampdag van den H.V.B. en op het sluitingsfeest van de Sportweek kunnen constateeren; men moet de propaganda, die van dergelijke evenementen uitgaat, vooral niet onderschatten. Ik zou wen- schen, dat een dergelijke sportweek in het ge- heele land kon worden doorgevoerd. „Er komt trouwens steeds meer belangstel ling voor athletiek, ook uit overheidskringen, vooral nu de Olympische Spelen weer in aan tocht zijn. Als het groote publiek leert inzien, dat er bij een race nog wat meer te zien en te hooren valt, dan alleen het startschot en wie het eerst door de finish gaat, zal het vanzelf naar de wedstrijden komen' en, evenals wij, ge nieten van de technische détails, van de tactiek, het positiêkiezen, enz. Dan zal het vergeten, dat de spanning wellicht niet zoo intens is als bij voetbalwedstrijden, omdat het de fijnere punten heeft leeren waardeeren. Dan zal het ook de opoffering, die de athleten zich getroos ten om in conditie te komen, naar waarde we ten te schatten; immers er is een nauwgezette training, gebaseerd op een gezonde en regel matige levenswijze met onthouding van alles, wat schadelijk is, voor noodig om topprestaties te kunnen leveren. „Hoofdzaak is echter, dat men in breeden kring leert begrijpen, dat sport wordt beoefend, niet om taak en zaak te verwaarloozen. Sport moet over de geheele linie winst geven, doch geen verlies. „De leiders moeten zich ten doel stellen, de athletiek en haar beoefening in breede lagen van ons volk populair te maken; dat is ook de reden, dat het bestuur der H.A.V. „Haarlem" zich dezer dagen tot de ouders harer leden, tot de donateurs en verdere sportvrienden heeft gewend en hen heeft uitgenoodigd tot bijwoning van de „trialmeet" tusschen Hellas (Utrecht), Vlug en Lenig (Den Haag) en „Haarlem" op Zondag a.s. „Doch vóór alles moeten de leiders trachten, de karakter-eigenschappen van de athleten te leeren kennen en hun gemoedstoestand vóór en na een wedstrijd aan te voelen. De één heeft een bemoedigend of opbeurend woord noodig, een ander moet er op worden gewezen, dat een overwinning nog geen reden tot overmoed en een te hoogen dunk van zichzelf mag zijn. Het evenwicht dient ten allen tijde te blijven be waard, zoowel geestelijk als lichamelijk, Wat de lichamelijke conditie betreft, is een groote ver antwoordelijkheid van onze schouders genomen door het Instituut van de Medische Sportkeu ring". NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Internationaal contact. Over veertien dagen komen Noorsche tennis sers naar Nederland. Gedurende een week zullen zij in de grootste tennisafdeelingen van boven- genoemden bond te gast zijn, n.l. in Den Haag, Haarlem en Rotterdam. Woensdag 26 Juli komen de Noren in Den Haag aan, waar ze tot en met Zaterdagmorgen zullen verblijven. Dan wordt de reis naar Haar lem ondernomen voor den interlandwedstrijd in Santpoort op het tennispark „Brederode". Na afloop is er een gezellige avond in het gebouw „De Toorts". Maandag 31 Juli een autotocht door Nederland en 's avonds aankomst te Rot- tèrdam. Woensdag 2 Augustus vertrekt het ge zelschap uit Nederland. HENGELEN De Ruisvoorn. Zondag hield de vischclub „De Ruisvoorn" een onderlingen wedstrijd op witvisch in het Groen rak. Uitslag: 1. P. Zwetsloot, grootste en 6 st., 2. Th. Halderman 29 st., 3. P. v. Lend 16 st., 4. F. Mozeman 8 st., 5. J. Halderman 7 st., 6. P. Verloop 6 st.. 7. A. Verloop 6 st., 8. D. Verloop 4 st. Na het uitreiken van de prijzen door den /oorzitter. den heer P. Zwetsloot, dankte hij den heer C. Steenhoven voor de draagmé- daille.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10