I Waarom het reusenpak LUX Vraag het reusenpak Waar komt het vandaan? DONDERDAG 20 TUE I 1939 HASREEM'S DAGBEAD II Omdat hét reuzenpak bijzon der voordeUg is! Het bevat meer dan dubbel zoveel als het gewone pak en kost toch maar 25 ct. Endan nog', twee verschillende breipatro- nen en een hele bon voor ge schenken. UIT DE OMSTREKEN VELSEN Eenrichtingverkeer in de Broekbergenlaan Bewoners van de Broekbergenlaan te Sant poort hebben den Gemeenteraad verzocht voor deze laan éénrichtingverkeer in te voeren bij openstelling voor doorgaand verkeer. B en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, adressanten te berichten, dat het hier een aangelegenheid betreft, welke al leen tot de bevoegdheid van hun college be hoort. Dat loopt in de papieren. B. en W. vragen ƒ4700.voor uitbreiding van de afdeeiing Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken en ƒ2000.voor nieuwe meubelen voor de burgemeesterskamer. De afdeeiing bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, welke bij den verbouw van het gemeentehuis in 1937 een oppervlakte kreeg, bestemd voor ten hoogste 4 ambtena ren, biedt thans geen voldoende ruimte meer om daarin de noodige ambtenaren te huis vesten. De aanzienlijke bevolkingstoeneming der gemeente sedert 1907 (een stijging van 17000 tot 48000), de invoering van het per soonskaartenstelsel en de belangrijke uitbrei ding der overige werkzaamheden maakten het noodig het personeel geleidelijk uit te brei den. De ruimte is daardoor zoo beperkt gewor den, dat een behoorlijke functionneering van den dienst in het bestaande lokaal niet meer mogelijk is. B. en W. hebben na laten gaan op welke wijze een vergrooting van het lokaal kan plaats hebben. Dit is mogelijk door in wendige verbouwing en bij trekking van twee aangrenzende lokalen, volgens het bij de stuk ken gevoegde plan. Het aanwezige meubilair der afdeeiing verkeert in een dergelijken slech ten staat, dat een belangrijke vernieuwing noodig is. De totale kosten van verbouwing en meubileering worden geraamd op 4700. B. en W. stellen den Raad voor, dit bedrag voor het aangegeven doel beschikbaar te stellén. Zij willen van deze gelegenheid tevens ge bruik maken, den Raad voor te stellen een crediet te verleenen van 2000.— voor ver nieuwing van het meubilair voor de kamer van den Burgemeester, welke tevens dient voor de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders, Het daar aanwezige meubilair is van zoodanigen aard, dat een algeheele vernieuwing noodig is. !4antal geheel werkloozen vol wassenen gedaald tot 1092. Het aantal bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs ingeschreven werkzoeken den, was evenals dat der geheel werk- loozen op 15 Juli weer lager dan de week daarvoor. Ingeschreven stonden nl. 1669 werkzoekenden tegen 1722 op 8 Juli; het aantal geheel werklooze vol wassenen- daalde in dezelfde week van 1160 tot 1092. Verder waren er 340 (342) gedeeltelijk werkloos, w.o. 179 (179) havenarbei ders en 118 (122) losse arbeiders. Belooning Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. In de Raadsvergadering van 7 Maart j.l. werd machtiging verleend tot aanstelling van een hoofd van den Luchtbeschermingsdienst op een belooning van 1200 tot 1500. Na gedane oproepingen is gebleken, dat voor een belooning van 1500 geen geschikte kracht is te verkrijgen. B. en W. stellen daarom den Raad voor, de belooning vast te stellen op 3000 per jaar en hen een crediet tot gemeld bedrag toe te staan. SANTPOORT GER. GEMEENTE H. V. Onlangs deelden wij mede, dat het gebouw aan de Wiistelaan, waar in de Ger. Gemeente H. V. haar godsdienstoefeningen houdt een grondige restauratie onderging. Thans vernemen we dat de offlcieele in ge bruikneming zal plaats vinden op Dinsdag 25 Juli a.s. 's avonds 8 uur. IJMUIDEN BESOMMINGEN Aangevoerd aan den afslag: 415 kisten met versche haring. Manden Trawlers: 400 Bergen, IJM 16 ƒ1470.— 430 Silvain, IJM 116 ƒ1580.— 180 Horn Rif, IJM 155 f 950— 555 Flamingo, IJM 25 1990— 600 Aneta, IJM 82 ƒ2080— Loggers: SSCH 225 f 1350, SCH 19 f 1280, KW 161 f 590. Kotters: FN 283 f 900, E 238 f 800, E 253 f 1000. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Umuiden, 20 Juli 1939 Versche visch: Tarbot 8480 ct. per k.g. Tong 1700.80 ct. per k.g. Heilbot f 1— per k.g. Griet f 25—14 p. 50 k.g. Zetschol f 18—14 idem. Kleinschol f 17.505.40 idem. Bot f 124.20 idem. Schar f 82.80 idem. Tongschar f 1814 idem. Groote schelvisch f 12.509 Idem. Middel schelvisch f 10.50—6.60 idem. Kleinmiddel schelvisch f 85.30 idem. Kleine schelvisch f 5.703.40 idem. Groote gul f7.504.10 idem. Wijting f 2.600.20 idem. Makreel f4.20—1.15 idem Versche haring f 5.3.60 idem. Middel heek f 26— p. 125 k.g. Kleinmiddel heek f 9.509 p 50 k.g Kleine heek f 6— idem. Kabeljauw f3413 p. 125 k.g. Vleet f 1 900.45 per stuk. Maatjesharing f 3215 p. kantje. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende van de vangst: Haarlem IJM 9. Vangst: 700 zeekisten haring, 250 manden haring, 30 m. makreel, 70 m. kool- visch, 40 m. varia, 80 m. ijskabeljauw, 50 st. stijve kabeljauw. BEVERWIJK RAADSVERGADERING Gisteravond vergaderde de voltallige gemeen teraad onder voorziuerschap van burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. Het presentiegeld voor het bijwonen der ver gaderingen van het scheidsgerecht werd vastge steld op f 2 per zitting. De gastarieven. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om de gastarieven in dier voege te wijzigen, dat de levering boven de door den ver bruiker in 1938 afgenomen hoeveelheid ge schiedt tegen een lager tarief. Verwacht wordt, dat deze wijziging tot een hooger verbruik zal bijdragen. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Verbetering van de straatverlichting. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en. W. tot verbetering en wijziging van de straatverlichting, waarbij B. en W. tot de over tuiging zijn gekomen, dat aan gasverlichting de voorkeur moet worden gegeven, terwijl tevens het financieel belang der gemeente wordt ge diend. In verband hiermede stelden B. en W. voor op den kapitaaldienst van het loopende dienstjaar een bedrag van f 53000 uit te trek ken. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Subsidies aan fröbelscholen. Het voorstel tot toekenning van subsidie aan enkele bijzondere fröbelscholen vond de heer S t e y n weinig fraai. Omdat op de neutrale fröbelschool niet voldoende plaats is, worden van het resteerende bedrag van den begroo- tingspost de bijzondere, fröbelscholen gesubsi dieerd, hoewel dit geld toch eigenlijk in de ge meentekas zou moeten terugvloeien. Spr. achtte dit niet de juiste methode. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Woningbouw Groote Houtweg. Bij het voorstel tot het verleenen van mede werking tot het in exploitatie brengen van gron den aan den Groote Houtweg informeerden mevr. Kern pH a a n en de heer Vink naar de huur prijzen dezer woningen. De heer Vi s s e r herinnerde aan vroeger opge dane ervaringen met particuliere bouwers. Vol gens spr. zou het gewenschter zijn arbeiders woningen door woningbouwvereenigingen te doen bouwen. De heer Passchier verzoekt B. en W. dringend aandacht te willen schenken aan het aanleggen van een goede rioleering, vooral met het oog op de omliggende tuinderijen. De voorzitter zei, dat de huurprijzen niet in het geding zijn. Slechts moet worden beoor deeld of de aanvrage voldoet aan de wettelijke bepalingen en aan de eischen van het uitbrei dingsplan. Wethouder Van Dok zei, dat op het terrein 148 woningen zullen komen. Dit is toe te juichen, want ér is een tekort aan woningen. De markt positie wordt door dezen woningbouw reeds gunstiger. Het voorstel werd aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling van de maxi mumsnelheid'op 45 K.M. pér uur achtte de heer S'teyh het maar beter de snelheid ongelimi teerd te laten. Een snelheid van 20 K.M. is b.v. in de Koningstraat al te groot en de overheid heelt een krachtig wapen in de bepaling, dat het in gevaar brengen van de veiligheid van het ver keer op zichzelf reeds strafbaar is. De voorzitter wees er op, dat de experts tot de maximumsnelheid van 45 K.M. zijn ge komen. De in verband hiermede voorgestelde wijziging van de politieverordening werd goed gekeurd De brandweer Het voorstel tot vernieuwing en uitbreiding van het materieel voor de brandweer, o.a. aankoop van een groote motorspuit, een kleinere motor spuit en een babyspuit ontmoette geen bezwaren. Slechts verzocht de heer S te y n op den bouw nauwlettend toezicht te houden. Het fonds voor den Middenstand. Een tegenvaller voor sommige raadsleden was het aan de agenda toegevoegde voorstel tot deel neming in het stamkapitaal van de Stichting Borgstellingsfonds voor Kennemerland. Het voorstel van B. en W. werd met 12 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Visser, Rijkens, Rollenberg, Steyn en Munt je werf. De voorzitter achtte dit zeer beslist uit gesloten. Hierna sluiting. Grondverschuiving in de Breestraat. De hevige regenval tijdens het onweer van gisteravond heeft onprettige gevolgen gehad voor de uitvoerders van de rioleeringswerken. In een groote put, gegraven voor de Bloksteeg, oefende het water, dat van alle kanten kwam opzetten zoo'n grooten druk uit, dat een groot deel van het zand onder den rijweg van de Breestraat wegspoelde. Een tweetal buizen van de oude rioleering werd eenvoudig weggeperst. waardoor de chaos nog werd vergroot. Juist toen een vrachtauto de gevaarlijke plaats was gepasseerd golfde het water uit de put en ont dekte men het onheil. Onmiddellijk namen Openbare Werken en politie maatregelen, die in de eerste plaats de veiligheid betroffen Het verkeer, dat tijdens de uitvoering van de wer ken nog slechts in één richting mogelijk was, werd nu geheel verboden. Alle verkeer werd' door de Koningstraat geleid. Een verkeersagent, gewapend met rood flik kerlicht zorgde op de kruising bij het Stations plein voor een goede regeling. Met man en macht trok men aan het werk om verdere gevolgen van de grondverschui ving te voorkomen. Het water was spoedig uit de put verdwenen, zoodat alle aandacht kon worden geschonken aan de ondermijning van den rijweg. Het herstel daarvan vorderde vele uren. Talrijke belangstellenden sloegen het werk gade Op het terrein zagen wij o.a. burgemees ter en wethouders alsmede den gemeente secretaris en den directeur van Openbare Werken. HILLECOM GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Alders, Nieuweweg, rijw. bel. merk; v. d. Hoorn, Hoofdstraat 24, blauwe japonceintuur; C. Cijsener, Meerdorpstraat 13, zwart hondje met bruine pooten, P. O. Vex'hoeven, Haven 70, dubbele fietstasch; W. Imthorn, v. Meerbeek straat 25, rozenkrans in étui, C. Th. v. Lierop, Veenenburgerlaan 27, draadbak gem. L.V.R. Bij de politie: blauwe alpinomuts, rijw. bel. merk, 2 portemonnais, paars zwarte dames hand schoen, idem blauw, gesp van een ceintuur, na- gel-étui, lederen jongensmuts, vuurwapen (re volver), polshorloge, potlood (wandelstok-mo del), driehoek met sleutels, streng touw, kin- der tasch je inh. kerkboek. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: H. Mulder, Fr. Liszt- laan 5, armbandhorloge; Van der Weiden, Blee- kersvaartweg 1, ceintuur; Veen, Achterweg 14, ceintuur; Luiten, Koediefslaan 10, étui inh. rookbenoodigdheden; Strengers, Iepenlaan 11, dameshandschoen; J. v. Looy, Binnenweg 188, medaillon; Richel, Haemstedeplein 42, muts; Asdonk, Raadhuisstraat 62, vulpotlood; mej. Zweegman, Havenstraat 14, portemonnaie met inhoud; L. v. Wijk, Camplaan 15, portemonnaie met inhoud; W. Aalberse, Oosterlaan 14. paar rolschaatsen; R. Kouw, Timorstraat 12, zilveren ringetje; R. Kokkelkorn, Res Novaplein 5, da messchoen; Bischop, Lentelaan 6, vulpen; Brei- bach, Javalaan 17, zwemkaart. Cis reeds in een deel eener vorige o-plage opgenomen Davis over den Europeeschen toestand. WASHINGTON 19 Juli (Reuter). Na zijn onderhoud met Roosevelt heeft Davis gezegd- „Ik ben in het geheel niet gerust over den toe stand" hoewel hij niet verklaarde waarom niet. Davis verklaarde: „indien wij snel het embargo op wapenen kunnen herroepen en terugkeeren tot de historische procedures, waaronder wij onze buitenlandsche betrekkingen 150 jaar heb ben geleid, zou dat naar mijn meening de machtige uitwerking hebben een wereldoorlog te voorkomen." Volgens een niet bij name genoemd senatoi heeft Davis een somber beeld gegeven van het geen in Europa gaat gebeuren, tenzij de Ver- eenigde Staten met al hun moreele kracht aan de zijde zouden gaan staan van het bondgenoot schap tusschen Londen en Parijs om de „as- tweelingen" Hitler en Mussolini den pas af te snijden. Amsterdamsche Septemberfeesten Ter gelegenheid van de Spoorweg-tentoonstel ling 4e Amsterdam zullen, dank zij de welwil lende en krachtdadige medewerking van het Gemeentebestuur, in September tal van feeste lijkheden worden georganiseerd. De vereeniging. die zich het organiseeren van volksfeesten tot taak gesteld heeft, n.l. de Vereeniging tot Ver edeling van het Volksvermaak en het lichaam, dat het vreemdelingenbezoek bevordert en pro pageert, n.l. de V. V. V. „Amsterdam", zijn aan gezocht om deze manifestaties tezamen tot uit voering te brengen. Lallapalooza. Toen de Franschen in 1798 de Ier- sche opstandelingen te hulp snelden, verbasterden deze laatsten het Fransche com mando: „Allez fusil" to: „allee-foeze". Onbegrijpe lijkerwijze duidde men la ter onder dit woord een „mannetjesputter" aan. De Amerikanen gingen nog verder en maakten er „lalapalooza" van, ter aan duiding van „het aller beste!" Buff (lichtgeel). De huid van den ouden wilden stier in Engeland nam door het looien een lichtgele kleur aan. Aan den naam van het dier .buffel" of .buffalo" werd de naam „buff" ontleend voor lichtgeel. Op een gemeenschappelijke vergadering van de beide besturen zijn zes commissies ingesteld, welke zich met het organiseeren van deze fees telijkheden bezighouden. Zoo ligt het in de bedoeling, gedurende deze Amsterdamsche Septemberfeesten de stad op verschillende plaatsen feestelijk te verlichten, waarbij voornamelijk gedacht is aan de Heeren gracht en Keizersgracht van den Amstel tol aan de Leidschestraat, alsmede de haaks hierop staande fraaie Reguliersgracht. Voorts zullen op enkele punten, zooals aan den Stadsschouw burg en de fontein op het Frederiksplein, ver lichtingen worden aangebracht. Het Rijksmu seum en het Stedelyk Museum zullen op enkele avonden voor het publiek opengesteld worden, waardoor men zoowel Rembrandt's Nachtwacht alsook de Rodin-tentoonstelling bij avond ver licht aanschouwen kan. Verder zal op den Amstel een groote water revue worden gehouden, waaraan door motor booten, wherrie's en kano's van alle groote watersportverenigingen zal worden deelge nomen. Verschillende optochten zullen worden gehou den, o.a. een groot bloemencorso, waaraan ver bonden wordt een défilé en optocht van sport en andere organisaties, alsmede een afzonder lijke verkeersoptocht. Het gezelschap van de Camera Obscura uit Haarlem zal in statiekarossen een tocht door de stad maken, waarna dit gezelschap op de Spoor weg-tentoonstelling officieel zal worden ont vangen. Op verschillende punten van de stad zullen des avonds openlucht-concerten worden gehou den, terwijl tijdens deze feesten het concours van den Bond van Amsterdamsche Dilettanten Muziekverenigingen op de Boschbaan zal wor den gehouden en een groot aantal nationaal muziekconcours in Schinkelhaven gedurende twee dagen zal plaats vinden. De mogelijkheid wordt verder overwogen, gedurende twee avonden een waterballet op den Amstel te doen plaats vinden. Pogingen worden in het werk gesteld tot het organiseeren van een „Dag der Verdediging". Het plan bestaat een rolschaatsenwedstrijd voor jongeren te organi seeren. Bisschop van Haarlem wijdt altaar op de „Oranje" in. HAARLEM Woensdag. Evenals alle moderne Nederlandsche mail booten heeft ook de nieuwste aanwinst van de Nederlandsche koopvaardijvloot, het m.s. „Oranje" van de maatschappij „Nederland", een altaar aan boord, om den Katholieken priesters die de verre reis naar hun missie ondernemen, dan wel naar het vaderland te rugkeeren, gelegenheid te geven, dagelijks de heilige Mis op te dragen, zonder zich te moeten behelpen. Vanmorgen is het altaar door den bisschop van Haarlem Mgr. J. P. Huibers, plechtig gewijd. De bisschop, die vergezeld was van zijn secretaris, den zeereeerw. heer H. W. Ag- terhof, werd aanboord ontvangen door den directeur van de Maatschappij „Nederland" mr. D. A. Delprat. Na zich voor de plechtigheden met de li turgische gewaden te hebben gekleed, ver richtte mgr. Huibers, met assistentie van pastoor P. J. Aarts van de St.-Nicol aaspa rochie en kapelaan K. Vosskühler. algemeen directeur van de apostelaat ter zee, de wij ding. Crematie van den heer J. C. Wolterbeek. HAARLEM Woensdag. Onder groote belangstelling vond hedenmr- gen om 12 uur op Westerveld de crematie plaats van den heer J. C. Wolterbeek, oud-directeur van sultuurmaatschappijen. Aanwezig waren de heeren N. J. Hoeflaken, Paul den Tex, J. C. van Marken, H. v. Marle, D. Kaers Sijpesteine Jhr. J. P. Teding van Berkhout, Jhr. mr. F. Teding van Berkhout, G. Warnderink Vinke, dir. Stoomvaart Mij. „Oost zee", A. C. Waller, S. A. de Josselin de Jong, J. C. Lieftinck, E. C. Goedkoop, J. Reitsma. mr. P. G. v. Tienhoven. Ds. J. C. v. Dijk, J. H. Tit- sing, mr. M. v. Toulon v. d. Koog, K. E. Velt- man, J. R. Stuut, E. P. v. Marken, A. Burdet, N. Loudon, Mr. A. Stoop, H. Cremer, dir. Deli- Mij., H. P. v. d. Bosch, Mr. S. H. Vening Mei- nesz, oud-Griffier Prov. Staten, E. H. de Clercq, J. Dudok de Wit, C. W. de Visser, Ds. J. A. L. Hovy, Ned. Herv. pred. te Wijk a. Zee, Mr. W. Snellen, A. A. Avenarius, J. Bentinck, A. J. Bosselaar, L. van Vessem, G. A. Dunlop, G. van Tienhoven, J. S. Thijsse Sr., W. v. d. Broek, J. L. van Lennep, L. Aberson, L. Bakhuizen v. d. Brink. Op verzoek van de familie heeft Ds. H. J. Visser te Santpoort het woord gevoerd. Er is bij de droefheid veel dank dat wij den overledene in ons leven hebben mogen ontmoe ten. Hij is voor veel menschen geweest wat God wilde wat hij voor hen zou zijn. Hij was een echte levende persoonlijkheid, maar van alle lof die we tot zijn eer zouden zeggen zou hij op merken dat hij maar* de boodschapper was ge weest Spr. las een deel uit 1 Cor. 15, verder de be- grafenislithurgie en eindigde met het Onze Vader. De oudste zoon dankte voor de belangstelling. Vationaal-socialistische propaganda in Ierland. LONDEN 19 Juli (Havas). De „Daily Express" schrijft: De nationaal socialistische propaganda in Eire neemt zulke alarmeerende afmetingen aan, dat de regeering door hei ministerie van de dominions en de regeering van Eire een speciaal onderzoek zal instellen. Het blad noemt bij name den rijksminister van onderwijs die een intensieve propaganda voert onder de studenten en „intelligentisa". van Eire en deze met name uitnoodigt naar Duitschland op bezoek te komen. De propaganda is er niet in geslaagd in Eire een pers te vinden, maar wel spannen zekere correspondenties in zekere duistere weekbladen zich voor het karretje van pro-Duitsche anti- Britsche opvattingen. De redactie geeft te ver staan, dat de schrijvers geen Engelschen zijn en ook geen Ieren. De Duitsche kolonie in Ierland telt 250 personen, van wie de meesten geen enkele verbinding hebben met de nationagl- socialisten. De politie let vooral op uit Duitsch land gekomen toeristen. Geestelijke Herbewapening. Elf duizend Nederlanders hebben het ma nifest onderteekend, dat heden gezonden is naar de „World Assembly for moral rearme- ment 1939" die heden geopend wordt met een groote demonstratie in de „Bowl" te Holly wood. Deze bijeenkomst, die de voortzetting is van de bijeenkomsten in New York en Washington gedurende de afgeloopen maanden, vindt in tAdvingez. Medj Californië plaats om zooveel mogelijk Chinee- zen en Japanners in de gelegenheid te stellen de vergaderingen bij te wonen. Uit de andere werelddeelen en in het bij zonder uit de verschillende landen van Europa is één gelijkluidend manifest gezonden door vele tienduizenden van allerlei rang, stand en ras onderteekend. In dit manifest wordt de overtuiging uitgesproken, dat de moreele her bewapening, geboren uit de crisis, de grond slag is voor de ware vrijheid, het geheim van den vrede WATERPOLO H. V. G. B.-S. Z. C. (4-1). H. V. G. B. heeft het seizoen goed besloten, door een fraaie overwinning op S. Z. C. te be halen. De thuisclub was direct meer in den aanval. P. Rol zwom goed vrij. kreeg den bal zuiver aangegeven en de Sehiedamsche keeper werd onhoudbaar gepasseerd (I—0). Kort hierna verraste P. Rol den keeper van S. Z. C. met een ver schot <2—0). De aanvallen van S. Z. C. waren weinig ge vaarlijk. Nadat P. Rol weer snel vrij gezwom men was, wist hij op fraaie wijze zijn derden goal te maken (3—0). Kort voor de rust scoor de S. Z. C. met een doorslagbal van den mid denvoor (3—1). Na rust ging het spel meer gelijk op. Aan weerszijden ontsnapte het doel eenige malen aan gevaar. Koen Anthonie maakte met een mooi schot aan alle onzekerheid een einde. (4-1). (DAMES) Reeds direct na het begin laten de Water ratten zich overrompelen en al spoedig geeft mej. Hüsken aan A. D. Z. de leiding (1—0). Dé gasten worden geheel op eigen helft terug ge drongen; opnieuw is het mej. Hiisken die scoort. (2—0). Kort hierop hebben de Am sterdamsche dames wederom succes als zij van een aarzeling in de Waterratten-achter- hoede gebruik maken om te scoren (3—0). Even voor de rust weten de Waterratten door een strafworp den achterstand te verkleinen (3-1). Na de rust gaat het spel goed gelijk op. Langzamerhand komen de Waterratten iets meer in den aanval; doch gescoord wordt er niet meer. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 19 Juli 1939. Ondertrouwd: 19 Juli: W J. Vissers en A. de Konlnck: J. F. Malefijt en G. van de Vlag; A. de Vos en p. Breeuwer; s Kaiser en W. Ket- tenis; H. Hoogakker en Ch. M. Dekker; B. Fransman en R. Hemelraad; J. H. A. Nas en M. F Beelen. H. P. Horsten en J. van Tricht, J. A. de Jong en M. van der Linde, Th. Kuïjer en H. Nijmeijer; H. Roosen en C. Th. van Zwol, E. J J. Piek en C. C. van Heinsbergen; C. P. N. Terhorst en M. J. Veerman: F. J. Diks en T. Oosterhout; J. Winkelman en T. Heeren; J. J. Nieman en J. Bogaart; M. J. van der Vlugt en L. Visser, C W. Blansjaar en J. Hermann, F. Roest en E. J. E. van Egdom, H. Klopstra en W. C. Honing, W. van Bodegraven en M. Muller, R. H. Verkruissen en C. A. Abdala, H. W Verhulst en C. Westerman, M. P. van Deur- sen en C. van Zeist, G. A. de Heus en H. J. C. Langeloo. P. H. Brendel en J. Scheffer, J. Vis en A M. Rubbers W. K. Brederode en C. J. M Steman, C. der Kinderen en A. A. M. Smit. Th. F. A. Funke genaamd Kiipper en M P. van Beelen. A. R. Zandstra en C. Geus, N. Tulp en E Hofstee. L Sabelis en C. Visser. Gehuwd. 19 JuliCh. F. H Rolf en E. Grischek J. C. J. Vermeij en E. M. van Rooij. N. C. Koopman en M. van Trigt. B. J. van Eerden en J. M. van der Klugt. L. J. A. Mol hoek en E. G. Rosenhart. J. van der Linde en H. M. A Lambert P. G. de Haan en J. F. R. Smit. J. de Goede en A. Farber. D. Philippo en C .J. Verdam. A. de Vos en H. M. Luiting. G. Koedijker en S. M. Tolen. D. Stathi en L. Brandenburg. A. Koster en C. van Everdin- gen W. F. M. Clabbers en E. M. Dijkstra. H. H. Hoeker en J. E. M. Brink. P. M. J, Hokkeling en P. C. van Niel. H. de Kruljff en E N. Aupers. G. G. Tijsterman en T. Roest. W. Th. Heuver- kamp en J. H. In den Haak. J. Rodenburg en M A Soldat. H. L, N. Fabel en J. Oddens. B. L. Meulenbroek en C. E. M. Olgers. C. Eg berts en L. F. Rosa Gastaldo. W. Sloof en S. M ClaiJ. Bevallen: 10 Juli: C. J. Klein—Perdaan z., 17 Juli: E. H. Bruijs—van de Bovenkamp d„ 18 Juli: C. ce Vos—Versteeg d., H. Jongens—Bak ker z.. A. M. C. Eldering—Thljssen d„ 19 Juli: M. Geerlings—Beek d. Overleden: 17 Juli: A. Keisers. 83 j.. Hage- straat; J. van Rijn 38 j„ Semarangstraat; 18 Juli: T. J. Poley—de Reus 40 Hazepaters- laan; J. van der Kuij. 52 j„ Ripperdapark; E. A. Wanders—Kuck 45 J., Soendastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13