PRESTO PRESTO Vissers wint op fraaie wijze de zware 9e etappe. DONDERDAG 20 JUEI 1939 HAARDE M'S DAGBE'A'D 9 HET EERSTE BERGTRAJECT „HAUTES PYRENEES" 9' FOPPB 19 JULI 311KM TOULOUSE P"SP*BABÈSES^i CONTROLE PLAATSEN ARREAU 1 COL D'AUBISQUE 1748M. 2 COL DU TOURMALET 2122 M 3 COL D'ASPIN 1497M. HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT Wielrijden. (De J-ouc de Jjuutce Lambrichts bij de groep der uitblinkers. Sijen heeft den strijd opgegeven. (Van een specialen A. N. P.-verslaggever) Uit Toulouse: De drie toppen der Pyreneeën, de Aubisque, de Tourmalet en de Aspin, hebben hun werk ge daan: zij hebben de sterksten onder de 60 ren ners, die Woensdagmorgen in alle vroegte uit Pau waren vertrokken, met treffende zekerheid aangewezen. En boven zeven uitblinkers, waartoe ook onze landgenoot Lambrichts heeft behoord, de Zuid- Limburger, die voor de eerste maal aan den Tour deelneemt en Woensdag tot de vijfde plaats in de algemeene rangschikking is gestegen, stond één man, een koning in het klimmen: Wardje] Vissers, die op alle drie pashoogten eerste werd, op de Tourmalet en de Aspin zelfs met aanzien lijk verschil. De beste renners van den dag waren behalve Vissers, Sylver Maes en Vietto, de Franschman Gïanello, de Belgen Ritserveldt en Van Over- berghe, onze landgenoot Lambrichts en de Luxemburger Didier. Zij allen waren bij het klimmen steeds in de voorste gelederen te vinden Maar de bergen hebben ook hun slachtoffers geëischt. De beklimming van de Aubisque ge schiedde aanvankelijk door een nauw dal, vol afwisseling, maar de Tourmalet was veel grim miger, met zijn zeer lange hellingen, zijn pijnlijk scherpe stijgingen, zijn woeste rotsen met hier en daar, vlak langs den weg, de blankheid dei- eeuwige sneeuw, door een zonnetjè heel eventjes ^beschenen. Maar de afdaling geschiedde weder- 'em in regen en mist: Op levensgevaarlijke wijze joegen de renners over het smalle pad naar be neden, langs onmetelijke afgronden, welke men door den dikken mist slechts kon gissen. Was het wonder, dat de natuur op de Aubisque en op de Tourmalet haar tol eischte en menigen ren ner, vol goeden moed vertrokken, vol wanhoop den strijd staakte, door pech, door valpartijen, door gebrek aan moreelen moed, den bijna bo- venmenschelijken strijd tegen de natuur tot het einde toe vol te houden. Zoo verdwenen al spoedig Vervaecke, Meulenberg en GoutaL Siorme, Siien en Litschi volgden en voorts za gen ook Dc Lathouwer en Yvon Marie hun il lusies in rook opgaan. Er zijn 79 renners te Parijs gestart. Woensdag morgen vertrokken er nog 60 uit Pau, 52 wisten Toulouse te bereiken. Deze nuchtere cijfers spre ken duidelijke taal. Zij verdraaien de waar heid niet, maar maken het een ieder, die het nog niet wil gelooven, duidelijk, dat de Tour dit jaar zwaar, ontzakkelijk zwaar is. De landenploegen zijn tengevolge van het groote aantal uitvallers zwaar gehavend; alleen de Fransche A-ploeg is nog compleet. Zuidoost Frankrijk heeft nog zeven renners, Nederland en Noordoost Frankrijk 6, België A en B alsmede West Frankrijk 5, Na de zware achtste étappe was het Woensdag morgen te Pau weer zeer vroeg dag. Te zes uur was het vertrek bepaald; zestig renners verlie ten in een vervlenden regen het stadje aan den voet der Pyreneeën. Veertig K.M. bleven zij bij elkaar, want de bochtige smalle weg, doch met vele steigingen en dalingen, volgde het dal naar Eaux Bonnes, waar de eigenlijke klim naar de 1743 M. hooge pashoogte der Aubisque begon. On middellijk kwamen de klimmers toen naar vo ren; men moest bewondering hebben voor het gemak, waarmede sommigen van hen de zeer steile gedeelten van meer dan 16 pet. opgingen. Vervaecke, Le Grèves en Fournier kwamen al spoedig in moeilijkheden. Vier K.M. voor den top, bij Gourette, lagen Ritserveldt, Kint, Albert van Schendel, Bailleux, Vissers en Toon van Schendel met gering onderling verschil voorop. De pashoogte lag volkomen verscholen in dichte grijze wolken; de renners en volgers kon den slechts enkele meters voor zich uitzien. Maar men reed de laatste kilometers door een haag van duizenden enthousiasten, die op geoorloofde, maar vaak ook ongeoorloofde wijze b.v. door duwen, de renners in hun strijd steunden. Met De Korver wilde het nog steeds maar niet met zijn knie vlotten, doch toen hij met de be klimming van de Tourmalet begon, enkele tien tallen kilometers verder, voelde hij, dat het be ter ging. Zijn moraal keerde terug, een onmis bare factor om een bergrijke étappe tot een goed einde te brengen. Bij Argeles, (er waren tot 83 K.M. afgelegd; was het diepste punt bereikt. Langzaam ging het toen weer naar boven tot Luz-Saint Sauveur, waar de eigenlijke klim naar de Tourmalet be gon, over 18 k.m. met een verschil van 640 meter tot 2120 meter hoogte. Maar intusschen had er voor de Nederlandsche ploeg een minder aan gename gebeurtenis plaats gegrepen. Het wegdek bij de afdaling van de Aubisque was zeer slecht en door den regen slippërig. Sijen had juist een auto gepasseerd, toen hij het ongeluk had te vallen. De hem achterop komende wagen remde sterk, zoodat onze landgenoot niet geraakt werd, doch de fiets van den Zuid-Limburger kreeg een leelijken knauw. Eerst was Sijen aan den kant van den weg gaan zitten. Met behulp van enkele omstanders werd de vork, die het meest te lijden had gehad, zoo goed mogelijk recht gebogen en eindelijk was men zoo ver, dat Sijen de afdaling kon ver volgen. Doch de fiets liep slecht en zoo kwam hij met aanzienlijken achterstand, terwijl zijn po sitie op de Aubisque juist zoo schitterend was geweest, te Argeles aan. Moedig begon hij aan de voor lichaam en geest zoo afmattende be klimming van den reus der Pyreneeën. Maar bij de afdaling van de Tourmalet naar Saint Marie de Campan bleek, dat de door pech gehandicapte landgenoot de remmen volledig moest gebruiken om op den weg te blijven. Ontmoedigd staakte hij in het schilderachtige dorpje tusschen de Tourmalet en d'Aspin gelegen, den strijd. Intusschen was de strijd op de Tourmalet reeds beslist. Hier was de volgende positie op te ma ken: Vissers op 2 min. 8 sec. Gianello, op 5 min. 28 sec. Sylver Maes, op 6 min. Ritserveldt, op 7 min. 13 sec. Vietto en Didier, op 8 min. 39 sec. Van Overberghe, en op 8 min. 48 sec. kwam Lambrichts door. Met aanzienlijke verschillen passeerden de volgende renners den top; voor Albert v. Schen del, die prachtig heeft geklommen, noteerden wij als 13e 10 min. 14 sec., voor Dominicus als 16e 13 min. 10 sec. achterstand op Vissers. Anton van Schendel lag toen op 15 minuten, terwijl De Korver en Hellemons moedig doorreden. Voor de laatste maal naar boven. De klim van Saint Marie de Campan naar de pashoogte van de Aspin (1480 meter) strekte zich over 13 K.M. uit. In de laatste 3 K.M. liep de weg zeer steil op en ook hier konden de klimmers, zij het voor de laatste maal, hun capaciteiten toonen. Op den top was de doorkomst als volgt: Vissers, op 4 min. 45 sec. Gianello, op 6 min. 57 sec. Silver Maes en Ritserveldt, op 8 min. 3 sec. Vietto, op 9 min. 43 sec. Didier, op 12 min. 2 sec. Lam brichts en Van Overberghe. Albert van Schendel kwam met 14 min. 54 sec. achterstand als dertiende door. Dominicus had bijna 16 min. en Ton v. Schendel bijna 20 minuten achterstand. Op de laatste 160 K.M. vormden enkele ren ners kleine groepjes, en zoo trokken ten slotte vijf pelotons op Toulouse aan met een vrij groot onderling verschil. De wielerbaan te Toulouse was volkomen uit verkocht, toen Vissers alleen binnenstoof, waar hem een geweldige ovatie wachtte. Respectievelijk kwamen de groépen binnen met Le Grèves, Le Moal en Soffieti als laatsten met meer dan een uur achterstand. De algemeene rangschikking na de negende étappe luidt: 1. Vietto (Frankrijk) 60 uur 45 min 11 sec. 2. Sylver Maes (België) 60 uur 48 min. 8 sec. 3. Vlaemynck (België) 60 uur 51 min. 26 sec. 4. Vissers (België) 60 uur 54 min. 39 sec. 5.' Lambrichts, 69 uur 54 min. 42 sec. 18. Albert van Schendel 61 u. 13 min. 36 sec. 26. Dominicus 61 uur 31 min. 52 sec. 29. Anton van Schendel 61 uur 49 min. 28 sec 38. De Korver 61 uur 51 min. 37 sec. 49. Hellemons 62 uur 21 min. Het algemeen klassement luidt: 1. België B 182 uur 55 min. 24 sec. 2. Frankrijk 183 uur 22 min. 21 sec. 3. Zuid-Oost Frankrijk 183 u. 24 min. 51 sec. 4. Zuid-West Frankrijk 183 u. 35 min. 7 sec. 5. België A 183 uur 39 min. 58 sec. 9. West Frankrijk 185 uur 2 min. 40 sec. 6. Nederland 183 uur 40 min. 10 sec. 7. Noord-Oost Frankrijk 183 u. 56 min. 55 s. 8. Luxemburg 184 uur 4 min. 19 sec. 10. Zwitserland 185 uur 47 min. 4 sec. FEDERATIE VAN WIELERCLUBS. Op 31 Augustus heeft wederom de Oranje ronde plaats. De Oranjevereeniging „Haarlem- Noord" heeft aan de federatie de technische lei ding opgedragen, evenals verleden jaar. Daar deze wedstrijd tevens geldt als de kam pioenschappen van Haarlem voor alle categories zal dit aan de spanning zeer ten goede komen. De winnaars ontvangen allen een kampioens shirt. Verder heeft er een wedstrijd plaats voor bestel jongens, uitsluitend op transportrijwielen met dubbele buizen en bagagedrager. De deel nemers mogen geen actieve renners zijn of bin nen twee jaar renner geweest zijn. Deze wed strijd staat open voor alle Haarlemsche wiel renners. De inschrijving is bij den heer J. West broek, Weltevredenplein 23. SCHAKEN OM HET WAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De laatste ronde. Weliswaar had Landau zich reeds van het bezetten der eerste plaats in de achtste ronde verzekerd, maar toch was deze laatste ont moeting zeer interessant omdat het er om ging wie tweede zou worden. Immers de 18- Jarige Hagenaar Wijnans had 5Yz punt ter wijl Jhr. Van den Bosch een score van 5 had bereikt en het toeval wilde, dat op den laat sten dag deze beide heeren elkaar zouden be kampen. Deze partij trok Woensdag middag dan ook de grootste belangstelling. Het was een orthodox damegambiet, waar in Van den Bosch agressief optrad. Hij plaat ste een paard op c 4, terwijl hij zijn dame naar den koningsvleugel bracht, hetgeen hem een schijnoffer van een paard en een pion op leverde. Door een combinatie wist Van den Bosch daarna dame-ruil te forceeren, gepaard gaande met een kwaliteitsoffer, waarvoor hij eenige pionnen kreeg. Allengs kwam het tot een eindspel, waarbij Van den Bosch met twee vrijpionnen zijn tegenstander na 35 zet ten tot capitulatie deed besluiten. Met dit resultaat werd Van den Bosch eer vol tweede. De overige uitslagen waren als volgt: Van DoesburghLandau remise. Van Scheltinga wint van Roele. De RondeStumpers remise. Ir. Van Steenis wint van Sterk. De eindstand luidt: 1 Landau 7y2 punt, 2. Jhr. Mr. Dr. Van den Bosch 6 pnt. 3. 3, 4. Wij nans en Van Scheltinga 5'b pnt. 5. Van Dces- burgh -41'2 pnt. 6. Van Steenis 4 pnt. 7. en 8. De Ronde en Roele 3 Va pnt. 9. Sterk 3 pnt. 10. Stumpers 2 pnt. HONKBAL EJD.O.—THE SEAGULLS (8—10). De Woensdagavond gespeelde wedstrijd E.D.O.—Seagulls is aan het begin van de zevende innings wegens regen gestaakt. Na afloop van zes innings was de stand nog maar 108 voor de Seagulls, zoodat een overwinning van E.D.O. nog niet uitgesloten was. Met Van den Bern voor E.D.O. en Mathews voor de Seagulls op de werpplaat gingen de eerste innings keurig gelijk op. Wel begon Vrenegoor met een vangkans te missen, maar vlak hierop had Van den Born tweemaal suc ces met drie slag en toen nog eens met een aangooi naar het tweede honk. In de tweede beurt hielpen C. Zandstra en Kelder hem met goede vangen, maar Mathews en Dalebout wisten den bal al te raken. Punten werden echter ook nu nog niet gescoord. E.D.O. was in de eerste beurt al het slacht offer van een dubbelspel daar Hofstra was gaan loopen terwijl Schijvenaar in het verre veld werd uitgevangen. In de tweede beurt waren Van der Putten, Vrenegoor en Augus- tinus uit op drie slag, zonder dat zij C. Zand stra, die een honkslag had gegeven, hadden thuis gebracht. Bird opende de derde innings met een twee- honkslag en had geen succes. C. Zandstra en Van den Born vingen echter een speler uit en Shupe raakt den bal met het lichaam in het speelveld. Taylor, Evertsen en Bird had den echter vier runs bij elkaar geslagen. Was het totaal van de Seagulls aan het einde der vijfde innings zes runs, dat van E.D.O. bedroeg toen zeven. Kr. Zandstra en Kelder profiteerden elk van een fout waarna Hofstra hen met een prachtigen driehonk- slag elk een punt bezorgde. Toen nam Nelson het werpen van Mathews over. Door 'n misgreep van hem kon echter Hofstra ook nog scoren, waardoor de stand 66 was, met in deze beurt nog maar één nul. De slagen van C. Zandstra en Vrene goor bezorgden ook Van der Putten nog een run maar daarbij bleef het, Vrenegoor en Augustinus waren het slachtoffer van een echt Amerikaansch dubbelspel en toen waren er weer drie nullen bijeen. De door de Amerikanen in de zesde innings hernomen voorsprong kon niet zoo meteen door E.D.O, worden ingehaald. Wel sloegen Van den Born, Kr. Zandstra en Hofstra ook nu raak maar alleen eerstgenoemde kwam over de plaat. Dank zij een prachtige worp van Taylor van uit het verre veld, sneuvelde Zandstra nog op het thuishonk. Toen was dus de stand 108. Kort na deze wisseling barstte echter de bui los en door dat Schijvenaar een keer onnoodig naar het tweede honk wierp, kon Bird ook het eerste punt scoren. Brown profiteerde van een fout van Kr. Zandstra. Nelson van een van Van den Born en daardoor kwam ook Brown over de plaat. Van den Born begon de E.D.O.-beurt ook met een honkslag en Kr. Zandstra bezorgde hem een punt. Zelf was hij ook nog haast thuisgekomen dank zij den tik van Hofstra, maar op de thuisplaat ging Zandstra nog uit. In de vierde beurt „kenden" de Amerikanen Van den Born al weer. Een tweehonkslag van Svertsen, een honkslag van Bird, waar twee man op thuis kwamen en een tweehonkslag van Shupe waren daar de bewijzen van. Van toen af wierp Schijvenaar en in deze beurt wist hij verdere scoren te voorkomen. Maar E.D.O. kreeg ook oog op het werpen van Mathews. Van der Putten gaf een twee honkslag en Vrenegoor hielp met een home run hem en zichzelf over de plaat. Schijvenaar kon zich echter niet handhaven op het peil, waarop hij begonnen was. Wel zorgde hij in de vijfde beurt voor de drie nullen, maar hij had er zes man voor noodig en de twee honkslag van Bird had weer een punt opgebracht. De zesde beurt was voor Schijvenaar niet gelukkig. Toen regen verder spelen onmoge lijk maakten werd besloten den wedstrijd te staken, 't Was, zooals gezegd, jammer voor E.D.O., want ook werper Nelson boezemde, den Haarlemmers geen vrees in en er waren nog vele honkslagen te verwachten. Volgens het reglement van den N. H. B. moet de wedstrijd geheel worden overge speeld. De cijfers der zes innngs waren: Seagulls: 0—0—2—3—1—4 10 E. D. O. 0—0—1—2—4—1 8 De E.D.O.-werper noteerden acht maal drie slag, vijf maal vier wijd en kregen elf honk slagen tegen zich. De Seaguu-werpers: zes maal drie slag, een maal vier wijd en negen honkslage tegen. Van beide partijen noterden we vijf fouten. Met deze cijfers blijkt duidelijk hoe gering het overwicht van Seagulls dezen keer was. Dat belooft voor de volgende onmoeting. POSTDUIVEN DE REISDUIF Wedvlucht van Lage-Zwaluwe. afstand 79 K.M. Los 8 uur, wind Z.W. Eerstgetoonde vogel 9.10.47, laatste prijswinnende vogel 9.18.08. H. J. Kneteman 1 49 62, C. Th. Verdonk 2 6 10 15 25 33 34 38 42, N. Wezenbeek 3 39 43 53 61, J. F. Scherf 4 40 58, A. Vergers 5 22 28 31, J. J. Hart 7 44, J. T. Schuiling 8 13 26 45, W. Jansen 9 18 23, P. Kroon 11 21 27 48. H. Gras 12 46, J. Th. Bakker 14 19 20 47 50, J. J. de Bie 16 60. P. v. Andel 17 24 41, E. C. J. Spook 29 35 36 55 56, J. C. Kroon 30 32 37 54 59. Th. A. Heins- bergen 51 57, H. J. Philippo 52 63. COLUMBA Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Oudenbosch, 1 21 30 34 36 45 49 J. Roodselaar, 2 6 9 18 20 23 26 29 31 H. J. Hand- graaf, 3 27 33 50 J F. Koedijk, 4 14 28 35 39 40 C. Alders, 5 13 17 25 37 46 K. Koster, 7 H. Bauwens, 8 C. v. 't Ende, 10 15 42 44 C. H. Brendel, 11 16 32 A. in 't Veldt, 12 P. J. Kok. 19 A. Zegwaart, 22 38 H. Boogaart, 24 41 J. Pieke. 43 47 48 H. Everts. Eerst getoonde duif 10,07,02. Laatst ge toonde duif 10,15,09. Toch muziek. In een oud straatje te Hilversum met lage huisjes probeerde een draaiorgel met nieuwe en oude .Schlagers" de menschen te amusee ren, aldus lezen wij in de Gooi- en Eemlan- der. Het was geen deftige straat, maar het orgel kwam er toch geregeld. Het gaf hier zijn mu ziek voor héél, héél weinig geld, maar voor een héél dankbaar gehoor. Als het orgel kwam werden de ramen opengeschoven. Men ging eens makkelijk zitten en men luisterde.en dat is voor een draaiorgel toch ook wat waard 't Gaat toch niet allemaal om geld. Motoraandrijving had dit orgel niet, nee, het was een ouderwets exemplaar, zoo een met een slinger en voer het orgel stond een droomerig voor zich uitstarend hitje, dat in deze buurt echt tot rust kwam. Hier geen fel toeterende auto's, hier geen fietsbelletjes, hier was alles oud en rustig, zooals ook het hitje zelf was. Maar Donderdagmorgen werd de rust ver stoord. Juist toen Violetta muzikaal uifcge- noodigd werd tot ,,Hör mein Lied", klonk er geknars in de buurt van den slinger, het werd gekraak en Violetta kon weer opstappen, want er viel niet meer te hooren. Een van de onderdeelen, die in een draai- oi-gel de zaak op gang behooren te houden moest, wegens ouderdomszwakte, dit op geven. De orgelman slaakte een diepen zucht, nam het paard bij de leidsels en wilde het straatjp uitrijden. Doch toen zagen de inwoners gevaar; ze dachten met schrik aan het feit, dat het orgel misschien nooit meer spelen zou. dat zij dus voortaan deze muzikale opbeuring zouden moeten missen. Een der inwoners promoveerde zichzelf tot hoofdman en vroeg aan den orgelman: „Wat ga je nou doen?" ,,'k Weet niet", zei deze: „stoelenmatten denk ik". „Maar dat kan toch wel gemaakt worre?" „Alles ken", was het antwoord: „maar datte zie je, da he'k heel niet", en hij maakte het internationale gebaar met vinger en duim. Toen heeft de vi-ager zijn hoofddeksel ge nomen en in dat buurtje gecollecteerd voor de ..reparasie van 't orgel". Er werd braaf geofferd, de heele straat deed mee. Violetta kan weer komen luisteren! „Bösewichter haben keine Lieder". In dat buurtje zijn er dus geen kwade lieden. Ook in het leven van draaiorgels is er nog romantiek. De „Dora" naar „open zee" vertrokken. Het Deensche, met een Grieksche bemanning, onder Panameesche vlag varende stoomschip „Dora", dat met bijna vijfhonderd Joodsche vluchtelingen aan boord, op de reede van Vlis- singen heeft gelegen, in afwachting van orders, heeft Woensdag om 11.20 uur het anker gelicht en is naar zee vertrokken met bestemming „open zee", d.w.z. met onbekende bestemming. De heer De Miranda bedankt definitief voor den Amsterdani- sclien raad. Bij het Centraal Stembureau is thans bericht ingekomen, dat de heer S. R. de Miranda zijn herbenoeming als lid van den Amsterdamschen gemeenteraad niet aanneemt. Zijn opvolger in den raad is de heer Suurhof. L-gJIUM (Adv. ingez. Med.) NEDERLANDSCHE ZIONISTENBOND PROTESTEERT TEGEN STOPZETTING DER IMMIGRATIE IN PALESTINA. Het bondsbestuur van den Nederl. Zionisten bond heeft aan den Engelschen minister-presi dent Chamberlain een telegram verzonden, waarin namens vele vereemgingen, „vertegen woordigende de geheele Nederlandsche joden- heid, hebben met bitterheid kennis genomen van de verklaring van den staatssecretaris van kolo niën, minister Malcolm Mac Donald, inzake aan gekondigde stopzetting van de joodsche immi gratie in Palestina van 1 October tot 31 Maart. Deze verklaring, die op zichzelf een hernieuwde miskenning is van de verplichtingen van den Britschen mandataris tegenover het joodsche volk, wordt des te ernstiger in deze tijden van nog stijgenden jodennood. Terwijl steeds groeiende massa's joden in concentratiekampen en niemandsland lijden of op zee rondzwalken, zonder eenige mogelijkheid tot landen, wordt Palestina afgesloten, waar werk en levens mogelijkheid zijn voor honderduizenden. Deze maatregel is slechts genomen onder dreiging met terreur van zekere Arabische groepen, voor wie alle mogelijkheden om te leven bestaan. Dit optreden vormt een negatie van alle menschelijk- heid en is weinig geschikt het vertrouwen te bevestigen, dat de wereld, en met haar het joodsche volk in Engeland heeft gesteld, als verdediger van redelijkheid en recht. Het jood sche volk zal zich nooit bij dergelijke beslissin gen neerleggen." HOLLAND—AMERIKA LIJN Edam New-Orleans naar Rotterdam via Londen 18, 80 mijl West van Niton. Lochmonar Vancr. n. Rott. 18 te Liverpool. Breed ijk 19 van Rotterdam n. Tampico via Antwerpen. Burgersdijk 19 v. Tampico te Rotterdam. Noordam 18 van New-York te Philadelphia. Leerdam 17 van Tampico n .Rotterdam. Nieuw Amsterdam Rott. n. New-Yoi'k p. 18 Kaap Race. Lochgoll Vancouver n. Rott. 16 te Seattle. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaai'stroom 19 v. West-Afrika te Rotterdam. Amstelkerk (thuisreis) 18 te Havre, vertrekt 20 (v.m.) naar Rotterdam. Maaskerk (uitreis) 17 van Port Bouet. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) 17 van Dar es Salaam. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 18 v. Oxelosund n. Vlaard. Stad Haarlem 19 v. Vlaard. n. Genua. Stad Maasti-icht Rottm. n. Wabana p. 18 Lizard. Stad Dordrecht Gothenburg n. Lulea p. 18 Elseneur. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 18 van Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Abbekerk 19 van Bremen te Hamburg vertr. 20 naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hercules 19 v. Izmir te Stamboul. Breda Chili n. Amst. 17 van Cristobal. Costa Rica 18 v. Barbados n. Plymouth. BodegTaven Chili n. Amst. via Liverpool 13 van Curasao. Notos 18 van Aarhuus te Gothenburg. Berenice 19 v. Amsterdam n. Rotterdam. Van Rensselaer Barbados n. Amsterdam p. 19 Ouessant. Manto 19 v. Amsterdam te Pasajes. Mars 19 v. Barcelona n. Genua. Oberon Napels n. Amsterdam 19 (12's midd. op 260 m. Z.W. v. Ouessant. Rhea Guantanamo n. Amsterdam 19 v. Londen. Orestes 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Boskoop 16 van Coral te San Antonio. Breda Chili naar Amsterdam 17 te Balboa. Deucalion 18 van Amsterdam te Bremen. Helder 18 van Amsterdam te Callao. Hermes 19 van Chalkis te Capelle a. d. IJssel. Perseus l'S van Odense te Stettin. Titus 18 van Stamboul naar Limni. Venus 18 van Genua te Savona. Vulcanus Triest n. Amsterdam 18 v. Algiers. Iris 18 van Amsterdam te Bordeaux. Amazone 19 van New-York n. La Guayra. MEYER Co's SCHEEPVAART MIJ. Patroclus 16 van Yokohama n. Rotterdam. Calchas 18 van Dairen n. Rotterdam. Menelaus Rotterd. n. Japan 18 te Shanghai. Glenearn Japan n. Rotterd. 18 te Manilla. Polydorus Java n. Londen en Hamburg 19 v. Amsterdam. Sarpedon Japan n. Rott. 19 v. Aden. Diomed Japan n. Rotterd. 19 van Londen. Polyphemus Amsterdam naar Java 17. 200 mijl Z.Z.W. van Land's End. Prometheus Batavia naar Amsterdam 17, 340 mijl Z.Z.W. van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) pass. 18 Fern. Noronha. Alwakl 18 van Hamburg naar Rotterdam. Alcyone 18 van Rotterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCKE LLOYD. Kota Baroe (uitr.) 19 te Singapore. Kota Gede (thulsr.) 18 te Suez. Slamat 19 v. Batavia n. Rotterdam. Bantam 19 van Batavia te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (thuisreis) via Londen 18. 40 mijl 71 O. van Land's End. Tabian 19 van Amsterdam te Batavia. Johan de Witt uitreis) 19 van Suez. Tarakan (kampeerreis) 19 te Merok. WIJK LIJN. Winterswijk Capelle n. Halifax p. 18 Scllly. Zonnewijk 13 v. Rovigno n. Rotterdam. Met muziek voorop en uitgeleide gedaan door familieleden verlieten hedenmorgen om half acht 400 schoolkinderen het Leidscheplein voor het jaarlijksche school reisje van de Schuurman-Schimmel van Outeren Stichting. De reis was thans naar Alkmaar en Bergen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7