L Is de ik heeft u iets (j vergeten; santpoort ALBERT HEIJN AGENDA. WOENSDAG 26 JU EI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM I—H.D.Z. I (1—6). (Dames) J In den laatsten beslissenden wedstrijd is de eerste damesploeg van „Haarlem" er niet in ge slaagd, van naar concurrenten te winnen. H.D. I Z. had het beste deel van het spel, vooral door 1 de grootere routine, waarmede de Amsterdam- sche dames speelden en ook voor een aanzien- I lijk deel door mej. Gr. Sweres, die een zeer le vendige partij speelde en eenige doelpunten voor haar rekening nam. Het eenige „Haarlem"- doelpunt werd gescoord door mej. P. van Daat- selaar. Door deze overwinning is H.D.Z. kampioen der afdeeling geworden. Ziehier een verzameling van hetgeen de Haarlemmers in het Sportfondsenbad vergeten! En dat nog wel met aftrek van drie volle kisten Het Sportfondsenbad antwoordt: „en ofi" „En of?" antwoord ons de heer Van Es, die in 't Haarlemsche Sportfondsenbaxi de zaken waarneemt, omdat mevrouw Schmidt—Müss- ler momenteel haar krachten wijdt aan de Vierdaagsche, wanneer we hem komen vragen of de Haarlemmer in de zweminrichting ver geetachtig is. De Haarlemmer slaat op dit gebied zelfs een Nederlandsch record! De heer Van Es kan in het centrale kantoor der Sportfondsenbaden in Amsterdam name lijk nagaan wat of er in de baden in het heele land wordt vergeten, maar geen der inrich tingen slaat in dit opzicht zoo'n slecht (of goed, al naar men het bekijkt) figuur als de Haarlemsche. „Onlangs zijn twee kisten vol met vergeten voorwerpen naar de Lichthoeve gestuurd. Se dert de oprichting nog geen vijf jaar geleden, waren deze opgespaard. Er staat nog een kist met bijouterieën. Maar afgezien van deze respectabele collectie dateert van recenten tijd reeds weer een verzameling vergeten voor werpen, waarmee een winkelier zijn etalage op overdadige wijze zou kunnen vullen.. Deze vraag heeft een enkele winkelier wel op zijn deur geschilderd. Maar het is niet zoozeer zijn bedeling U erop attent te maken dat U wel eens uw taschje of uw wandelstok hebt vergeten dan wel U nog wat heeft vergeten te koopen! En toch, eigenlijk moest zoo'n bordje met „Hebt U niets ver geten?" in elke treincoupé, tram, bus of auto zijn, en in de bioscoop, het theater, de cafés en zelfshet zwembad. Want overal laten de menschen wat liggen. Maar och, zou zoo'n waarschuwing wat geven? Na een poosje zijn de menschen zelfs vergeten dat er zoo'n bordje „Hebt U niets vergeten" hangt Wat ons echter in 't bijzonder interes seert: Is de Haarlemmer vergeetachtig? In een paar korte reportages zullen we pogen het antwoord op deze vraag te vinden. De fotograaf komt te hulp waar de pen te kort schiet. Een blik op de foto's die we van deze collectie met aftrek dus van drie volle kisten! hebben gemaakt zal u ongetwijfeld van de groote vergeetachtigheid der Haar lemmers in het zwembad overtuigen! Het is een tableau vol variatie. Men moet het den Haarlemmers nageven dat hun vergeetach tigheid tenminste niet éénzijdig is, en zich niet domweg beperkt tot dingen die Jan en alleman overal vergeet. Er wordt op zeer bij zondere manier, soms zelfs met smaak, en dik wijls met humor, vergeten! Dat er zeepdoosjes ter hoogte van 'n flinken toren achterblijven Een detailfoto van de collectie door Haarlem mers in 't Sportfondsenbad vergeten voor werpen. Wanneer U dit plaatje nader bekijkt, zult U verbaasd staan over de vergeetachtig heid van Uw stadgenooten, of vanU zelf? en dat er een hoeveelheid kammetjes zonder eigenaars zijn is eigenlijk niets bijzonders. Het eenige opmerkelijke blijft hier echter de schrikbarende hoeveelheid (misschien vindt u het een aardig werkje om ze op de foto eens te gaan tellen!) Maar er is een splinter nieuwe jongensjekker bij met een prachtig petje, welke wellicht een bewijs uit het onge lijmde vormen voor een pak slaag of „éen- week- geen- weekgeld" elders. En wat te zeg gen van de verschooning, die nog niet voldeed aan het doel waartoe ze geroepen was. Waar schijnlijk is de eigenaar het bad binnenge gaan met het vaste voornemen zijn goed te wisselen Edoch hij kwam met een verschoo ning, en ging zonder eene weg. En men be weert nog wel dat een bad opfrischt! Puike brillen zijn er ook. Schoolschriften en een huiswerkboekjedaar kun je je van voorstellen dat ze eens vergeten worden, maar brillen! Pantalons, pull-overs, en riemen in allerlei variaties geven eveneens te denken. Er is een stapel armbanden voor een bijou teriewinkelier om van te smullen. Dassen bij de vleet, badmantels, handschoenen, een sta pel handjes en een hoop handdoekengaat u maar door. De zwemmers, die van meening zijn dat men „met den hoed aan den wand door 't gansche land" komt, maken het wat te bont. Portemonnaies in allerlei vormen, een paar spiksplinternieuwe sokken, en oudere soortgenoten. Ge hoort het, 't is een bonte rij. En mocht ge nog niet overtuigd zijn van uw vergeetachtigheid. Haarlemmers, dan volgt hier nog een serie: zeer bruikbare badmutsjes, strandbroeken, ballen, een schitterende sortee ring vulpotlooden, dasknijpers, drijfbanden in allerhande kleuren, armbanden, waarvan eenige zeer de moeite waard zijn, een fraaie schooltasch (waarvan de eigenaar wel zorge loos met vacantie zal zijn) en eenbelas tingplaatje. Maar wie heeft daar zelfs zijn huissleutels vergeten? Haarlemmers en bewoners der omgeving, de bewijzen voor uw vergeetachtigheid liggen hier uitgestald. Al deze voorwerpen en goederen hebben een uitdrukking van verstolen verwijt. De eigenaar of eigenares heeft ze vergeten In het Amsterdamsche Sportfondsenbad zoo vertelt ons de heer Van Es nog, „wordt ook veel vergeten, maar daar komen de menschen de dingen weer terug halen". De Haarlemsche zwemmers en zwemsters- vergeetachtigen zeggen evenwel: „Laat maar zwemmen". Het zij ons echter vergund een en ander in woord en beeld uit de vergetelheid op te vis- schen. DAMMEN. COMPETITIE 1939/1940 NED. DAMBOND. Uitbreiding van de hoofdklasse district Noord-Holland tot negen vereenigingen. De competitie-commissie van den Ned. Dam- bond heeft besloten de hoofdklasse-afdeelmg district Noord-Holland uit te breiden van vijf tot negen clubs. Behalve de bestaande hoofdklasse-clubs Haarlemsche Damclub, Damclub „IJmuiden", Damclub „Haarlem", Damclub „Zaandam' en Beverwij ksche Damclub, zal de hoofdklasse- afdeeling dus nog worden uitgebreid met de volgende vier vereenigingen: Damclub „Oos terkwartier" (Haarlem), Damclub „Stabiel" (Santpoort), Damclub „Wormer" (Wormer) en Damclub „Koog-Zaandijk" (Zaandijk). Deze laatste vier vereenigingen promoveeren dus zonder meer naar de hoofdklasse. Aan het einde van het seizoen zullen de twee laagstaankomende vereenigingenen in de hoofdklasse met den kampioen der eerste klasse een promotie-degradatie-competitie spelen om een plaats in de hoofdklasse, waar door de hoofdklasse-afdeeling dus wordt te ruggebracht tot 8 vereenigingen, hetgeen een maximum voor een klasse zal worden. CLUBKAMMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. wint van Ph. G. Amelung Jr. WATERPOT,O HAARLEM—DE ZIJL (9—2). Een volledig „Haarlem" is er in geslaagd, ook den laatsten wedstrijd der competitie te winnen. Ditmaal was het Dè Zijl uit Leiden. Het was een weinig fraaie vertooning, waar bij de Leidenaars vooral na de rust trachtten hun tekorten in het water met overtredingen goed te maken. Driemaal moej} dan ook een Leidenaar aan den kant over zijn zonden naden ken, waarbij „Haarlem" telkens de strafworpen en vrije worpen in doelpunten omzette. Dadelijk na het uitzwemmen krijgt eer) speler van De Zijl den bal vrij; hij schiet van veraf in het doel. (01). Het duurt eenigen tijd, vooisdat „Haarlem" er in slaagt gelijk te maken door Gieling. (11), doch Gieling en Zeeman benutten kort daarop nog twee kansen; „Haarlem" heeft de leiding met 31. Na de rust pakt „Haarlem" wat energieker aan: dank zij Bais en Gieling (4 maal) wordt de stand vrij snel opgevoerd. (81). De Zijl vindt dan nog éénmaal het net en scoort tegen (82). Gieling benut nog een kans en de eindstand (92) is bereikt. SCHAKEN ZOMERWEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE SCHAAKCLUB. In het clublokaal van de H.S.C. aan de Jansstraat had Maandagavond de vierde ronde dezer wedstrijden plaats, waarbij som migen er in slaagden, zich van een voorsprong te verzekeren. De uitslagen waren als volgt: Groep 1. T. D. van ScheltingaE. D. de Waal afgebr. in remisestelling. J. F. MantzJustus Meyer y2y2 J. J. BertD. J. S. de Lange uitgest. Groep 2. Eddy FijlstraJur van Dijk afgebr. A. KroeseJ. J. H. Bauer 10 I. C. SohlbergO. de Lange 01 Groep 3. W. J. JolinkJ. A. A. Hoeben 1—0 P. MobachJ. van de Geer afgebr. F. K. N. Harahap-F. A. Fortgens afgebr. Groep 4. C. MaaskantA. W. A. Zoon 10 J. J. van Esvan de Geer Jr. y2y2 Ch. P. AkkermanJ. Fortgens afgebr. Groep 5. Jac. HaanJ. Fielmich 10 P. van DrielG. Klein 10 N. H. van LingenJ. Hoeben Sr. 10 Groep 6. G. J. A. WijdoogenF. W. Barthel 10 S. SivalMevr. Jonkers afgebr. J. LuikingaS. C. Timmerman uitgest. Groep 7. F. W. de VrijerJ. Splinter 10 P. SchultszS. Koorn 10 Mevr. R. OnvleeLanzH. D. Wessel 01 Groep 8. A. de JongMevr. Fijlstra 01 C. Akkerboommevr. Verlooy-Oskam V2V2 A. de Koekmevr. van de Hengel 1—0 Groep 9. J. LycklamaR. van Drielen 01 A. van de Kloet—A. Langeraar 1—0 Mevr. BakkerJ. Jansen 10 Groep 10. J. Sivalmeyr. Hammink 10 J. C. Flurie—H. Ploeg 0—1 J. UittenbogaardJ. van den Berg 1—0 ZWEMMEN GJEDSER—WARNEMÜNDE. Uit Kopenhagen: Alle zeven deelnemers aan den zwemwedstrijd GjedserWarnemünde over de Oostzee hebben den strijd gestaakt. Dinsdag morgen reeds gaven drie zwemsters en de beide zwemmers op. 's Middags half vier klom ook de favoriete Lilly Bauer uit het water in de volg boot; Jenny Kammersgaard volgde twee uur later. Er stond een hooge zee en net water was zeer koud. HET GERESTAUREERDE ..BETHEL" IN GEBRUIK GENOMEN. Dinsdagavond werd het gerestaureerde ge bouw „Bethel" aan de Wüstelaan van de Ger. Gem. in H. V. officieel in gebruik ge nomen. Onder de talrijke aanwezigen die het gebouw geheel vulden, zagen we afgevaar digden van zustergemeenten, de Ned. Herv. Evangelisatie alhier, de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, alsmede de heeren Geuzenbroek en Reeder voorgangers bij de Ger. Gemeente H.V. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend was en een dameskoortje zich had doen hooren, hield de heer K. v. d. Berg een toespraak. Spr. zeide o.m., dat deze dag tot groote blijdschap stemde. Toen de Gereformeerden hier hun samenkomsten begonnen, was dit gebouw niet meer dan een koetshuis en een stal. Deze eerste samenkomsten gingen uit van de Ger. Kerk te Bloemendaal. Op 21 April 1929 werden hier de eerste sa menkomsten in H.V. gehouden. Het gebouwtje bleek nu al spoedig niet aan sobere eischen te voldoen en in 1931 en 1935 werden ver beteringen aangebracht. Dank zij echter het werk van den zuster- kring „Kleine Kracht" is het mogelijk ge weest veranderingen op groote schaal aan te brengen. Spr. eindigde met den wensch, dat in de mooie kapel „Bethel" velen rijken zegen en troost zullen mogen ontvangen. Namens de Ned. Herv. Evangelisatie en de Vereeniging vcor Chr. Schoolonderwijs sprak VERZEKERINGSVOORW AARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING voor alle betalende abonnés van HAARLEM'S DAGBLAD Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abo verachijnt en de Di: tegen de geldeliike i in dit blad is, zoolang zijn abonnetne van dit blad de verzekenng doet en van ongevallen, op de volgende it duurt, dit blad Artikel I. Als verzekerden worden beschouwd alle per week. per maand en of per kwartaal betalende geebonneerden, die enn de volgende verdachten voldoen: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- en kwartaal- abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van dit blad zijn ingeschreven; h. den I8en verjaardag gepasseerd zijn en den 60sten verjaardag nog niet bereikt hebben: e. niet lijden aan ziekten ol gebreken, welke voor hen het gevaar voor onge vallen vergrooten. en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dot zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen: 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallonde binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de levens lange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder te verstaan de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzii onmiddelliik of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval: 200 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstel baar gezichtsverlies uit één oog (totaie blindheid van dut oog), een en ander binnen 10 dagen ne den datum van het ongoval Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie binnen tien dagen na den datum van het ongeval van beide leden van een duim100 GULDEN van alle leden van een wijsvinger60 GULDEN van alle leden van een anderen vinger15 GULDEN van één lid van «en duim50 GULDEN van één of kwee leden van een wijsvinger25 GULDEN van één of twee leden van een anderen vinger5 GULDEN Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is a-an de breuk: van een boven- en/of onderarm of een boven- en/ol onderbeen30 GULDEN van een pol.15 GULDEN van een enkel 15 GULDEN terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen. tezamen nooit meer dan f 2000,— kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing. scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Het verlies ol de breuk van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige onverminkte lichaamsdeelen geeft^geen aanspraak op uitkeering. terwijl vóór komen bii de berekening van de totale uitkeering Heeft een ongeval hel verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering. met dien ver stande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk alt verlies van een boven- of onderarm of -been tengevolge beeft de uitkeering voor verlies zal worden Artikel 4. De uitkeenng ingsval van overlijden geschiedt aan de echl- sbonné. Andere uitkeeringen geschieden aan den abonné zeiven, In geval recht op schadeloosstelling onlstsat. zal de uitkeenng geschieden, binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaek en het gevolg dearvan bewezen zijn ten zenoege der Directie van dit bind Artikel a. Een uitkeenng zal niet verschuldigd zijn. indien de gevolgen bij art. 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijn: door eenige ziekte, Kwaal of voorbeschiktheid van den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatie ol door uitputting als gevolg daarvan tie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd Het verdwijnen, verdrinken ot door gas ol gassen verstikken van den ver- zekerde, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte .1 deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blad t bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor- ikt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot Onder bepaling, dot indien een abonné in staat van krankzinnigheid ot ver- tandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve adien hij van eene Europeesche haven naar een andere Europeesche haven eist in een schip met vast dek in tijd van vrede) ol indien hij zich in krijgsdienst e land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn bonnementsprijs van dit blad te betalen of deze courant ophoudt te verichii- jen, of de Directie van dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan deze ver zekering voor hem geheel zal vervallen eh krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten- «Hen die zich met de b». reiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitro glycerine, dynamiet, nephta, acetyleengas of andere licht-ontplofbare of licht ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, eircuarijdera zijn, in afwijking -d verzekerd. I iverliiden kan raf^iuM. u a aanzien bepoalde, ook aan gevolge heeft. Op uitkeering gemaakt worden, indien bet wal plaats bad. izij het ongev ior hen uitsluitend eans Tijden tengevolge heeft. idien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke t - erzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgent het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde on geluk getroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere personen mochten worden getroffen i aanspraak maken op uitkeering. zei in het geheel voor alle getroffenen teza- icn nimmer meer dan maximaal /2000.worden uitgekeerd, te verdeelen lar evenredigheid van het aantal getroffenen en den aard van het door hen lieden letsel. Gedurende den termijn, waann de verzekerde lijdende is aan de gevolgen in een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk huiten kracht zijn met betrekking t elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen allo gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel i spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk ie geschied, zal geenerlei uitkeering verechuldigd zijn Indien de getroffene zeevarende, in den zin van het vorige artikel, is, moet offene aan den wal. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een bevoegd genees kundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgehroken te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van dit blad toegestaan worden den rtroffene te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs gedacht ..on worden en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot tij-i zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eiach werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe hei schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken atloop moet hiervan aan de Di rectie van dit blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen s-an een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verlor Alleen na overlegging van het nauwkeurig geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uitkeering. en ingeval van over. lijden, van de doodsacte, kan de belanghebbende aanspraak maken op de be handeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het «gendom van dit blad. De kosten der gedichte verklaringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen be taalbaar zijn ten kantore van dit blad. slechts na ontvangst van een door defn) rechthebbende(n) geteekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan tweehonderd gulden zal vervallen. Van geen som. die verschuldigd is. zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, een maand, nadat het l- toegestaan geworden is ingev. n den behandelende» st binnen is): .-ailing ol zwangerschap, ooi •luk: terwijl de I mocht de dood verhaast zij irzekerdo onder den invloed van over- is of door bedwelmende dranken of 1 door zonnesteek, prikkeling of son krankzinnigheid n te dragen niet. onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; L in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlilg- of luchtvaarttochten. dan wel bij pleizicrreizcn buitenslands of bii badan. zwemmen, automobielriiden of motorwielniden. of aan z. door grove nalatigheid ol grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde nl in bnitenlandsehen oor log f binnenlandsche onlusten Artikel J. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullan beslist worden door drie scheidslieden. Nederlanders, bij onverdeelde keuz» geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter t« Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak dei scheidsliedai. onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden Artikel Bezwanng en vervreemding van de rechten, voor een ge abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of. bij overlijden, van de echtgenoot* of erfgenamen s-an den verzekerde in ieder geval volledige kwiiting ten gevolge hebben Met het oog op vaststelling de» identiteit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk «f anderszins daarvan ten spoedigs'e opgave doen aan de Directie van dit blad. Artikel 1. Als «bonna in den on dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art- I van Het Besluit Bevolkingsboekhouding. Stbl. 1936 No. 342 behoorande bij de Wet op de Bevolkingsregisters), tenzii voordat het ongeval plaats greep, ten ander lid van het gezin of de samenwoning, mits aan hetzelfde adres woonachtig, is aangewezen bü schriftelijk verzoek de administratie min dit hlad. doen eindigen of w welke beëindiging of w blad van kracht zal i te allen tijde het recht hebben igen in de voorwaarden daarvan Ig door het enkele feit der aan Oe abonnes van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar De uit keeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levetislangt ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.Verlies van hand. voet of oog f 400Duim of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30- Bij spoor- of tramongeval etc. worden de uitkeeringen: bi overlijden f 1000.bij invaliditeit .3000. Door deze publicatie zijr die vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorivaarden vervallen* 9 Maart 1937. Gemengde Biscuits p. blik3pond !20ct. p. pond Kerry Crosse Blackwell d. flacon 35, Limonade-Siropen extra hoog siroopgehalte pergroote flesch '/«Liter 59, irdeeligste Kruideniernbedrijl in Nederland (Adv. Ingez. Med.) de heer G. de Jonge. „Wanneer hier", zoo zeide deze, „veler Gods zegen zullen ontvan gen, dan zullen wij, Hervormden, ons hier over verheugen, want uiteindelijk gaat het niet om een bepaalde kek, doch om het Godsrijk in het algemeen. Voor de zustergemeenten Haarlem en Am sterdam brachten de heeren Van Dalen en. Schaafsma de gelukwenschen over. De heer Geuzenbroek, die eenige malen hier ter plaatse was voorgegaan, hoopte, dat de gemeente zou blijven een groep van geloovige toegewijde menschen. Nadat ook de heer Reeder zijn vreugde over het tot stand komen van de restauratie had uitgesproken, sprak de heer Tjalsma, het oudste lid der gemeente. Deze spreker dankte den heer K. v. d. Berg voor al het werk, dat hij in het verleden gedaan had en in het heden nog doet. „De gemeente", aldus spreker, „stelt dit op zeer hoogen prijs en om u dit te toonen biedt zij u een tweetal foto's aan. waarvan de een vorstelt „Bethel" vóór en de ander „Bethel" na de restauratie. Nadat de heer Van den Berg alle sprekers alsmede den heer Smits als bouwer, harte lijk dank gezegd had, werd de samenkomst gesloten. BOUWEN VAN EEN KOSTERSWONING. Namens het bestuur der Nederl. Herv. Evan gelisatie alhier is door den architect Ant. ten Broeke te IJmuiden opgedragen aan den heer W. A. de Bruijn, aannemer IJmuiden-Oost het bouwen van een kosterswoning aan de kapel, gelegen aan den Pastor ie weg voor de som van f 3262. CONCERT „SOLI DEO GLORIA" UITGESTELD Het door „Sou Deo Gloria" Donderdag a.s. in b«t Rijkenspark te geven concert is tot nader order uitgesteld. GOLDNER VRIJGELATEN, De Amerikaansche geestelijke Goldner die op 18 Juli door Arabieren gevangen genomen werd, is vrijgelaten. Hij is te Jeruzalem aange komen. 481ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de IHst Trekking van Woensdag 26 Juli 193£ Hooge Prijzen f 200.— 19755 100.— 13149 Prijzen van 20. 1104 1215 1412 1465 1475 1487 1488 1985 2259 2559 2869 3054 3203 3495 4712 4830 5453 5455 5500 5515 5780 6409 6426 6533 6549 6754 6785 6858 7144 7205 7594 7618 7748 7815 8359 8431 8960 9182 9268 9400 9643 9673 9832 9978 9990 10135 10552 10723 11624 11868 12129 12343 12464 12875 13109 13206 13268 13335 13396 13543 13554 13661 13690 14425 14491 14728 15346 15723 15925 15949 16156 16629 16900 17025 17154 17259 17510 17989 18590 18644 18812 18856 19082 19140 19247 19411 19677 19937 20086 20179 20530 20657 20721 21088 21509 21631 21635 21980 Verbetering: le Klasse, 2e Lijst: 2115 m. 2165. WOENSDAG 26 JULI Statenzaal, Prinsenhof: Vergadering van den gemeenteraad, 2 uur. Luxor Theater: Jeanette Macdonald in „Het Meisje uit het Verre Westen", 2.30, 7 en 9.15 uur Verder van 102 uur doorloopende voorstellin gen van „Ons Prinsesje loopt....", opgeno men door Z. K. H. Prins Bernhard. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en één meisje" met Deanne Durbin, 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogramma het filmpje van Prinses Beatrix. Verder van 101 uur 50 minuten pro gramma, o.a. ook het filmpje van Prinses Beatrix Rembrandt Theater: Snip en Snap in de nieuwe revue: ,,'n Beetje van dit en 'n beetje van dat", 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogram ma het filmpje „Ons Prinsesje loopt Palace Familie Cinema: „Kom je ook op de races?" en „De avonturen van Bill Peck", 2 en 8.15 uur. Verder van 10 tot 6 u. doorloopend één uurs programma met o.a. „Ons Prinsesje loopt". Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be- nalve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 27 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Bioscoopvoorstellingen. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11