Na de opzegging van het Amerikaansch- Japansche handelsverdrag. Tokio gist naar de redenen. 1}e>i<zoeMnty mm 2akeCifkfieid Engelsche parlement 4 Augustus op reces. VRIJDAG 28 JUEI 1939 HXSREEM'S DAGBEAD 3 De woordvoerder van het Japansehe mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft ten aanzien van het opzeggen van het Ameri ka ansch-Japansch verdrag van handel en Scheepvaart gezegd: ,,De Amerikaansche regeering heeft onze regeering officieel door middel van den Japanschen ambassadeur te Washington kennis gegeven van het verlangen het verdrag van handel en scheepvaart dat tusschen Japan en de Vereenigde Staten is gesloten, te be ëindigen. Aangezien deze stap van de Amerikaansche regeering plotseling is genomen en aangezien bovendien de redenen hiervoor slechts zeer kort worden gegeven, is het moeilijk de juiste bedoelingen van de Amerikaan sche regeering te begrijpen. De Amerikaansche regeering heeft ver klaard, dat zij de laatste jaren alle bestaande verdragen tusschen de Vereenigde Staten en andere mogendheden heeft bestudeerd om na te gaan, welke wijzigingen hierin moesten worden aangebracht en tot de slotsom is gekomen dat het verdrag tusschen de Ver eenigde Staten en Japan bepalingen bevatte, welke noodzakelijk herzien moesten worden. Teneinde de Amerikaansche belangen te be schermen en te bevorderen verlangde de re geering van de Vereenigde Staten derhalve het bestaande verdrag te doen beëindigen. De Amerikaansche regeering zet evenwel niet uiteen, waarom dit opzeggen zoo plotse ling moet geschieden. Hoewel wordt verklaard dat dit niets te maken heeft met het voorstel van senator Vandenberg, wekt dit optreden, tijdens de Britsch-Japansche besprekingen, het vermoeden, dat het politieke beteekenis heeft. De nieuwe toestand in het Verre Oosten ontwikkelt zich thans snel. De Japansehe re geering wenschte reeds lang, dat dit door de overige mogendheden zou worden erkend. In dien dit in het geval van de Vereenigde Saten insluit een nieuw verdrag met Japan, waarbij rekening wordt gehouden met den nieuwen toestand, dan zal de Japansehe regeering na tuurlijk gaarne hiertoe medewerken". Het Japansehe ministerie van buitenland sche zaken heeft gistermiddag te drie uur het officieele rapport van den Japanschen ambas sadeur te Washington over het opzeggen van het verdrag ontvangen. De Ohineezen zijn uiteraard enthousiast over de opzegging van het verdrag, zoo be richt een bijzondere correspondent van United Press uit Sjanghai. De Amerikaansche kolonie daar constateert een blijkbaar toenemende spanning tusschen de Amerikanen en de Japanners. De Britten gelooven daarom dat dit de aandacht wat van hen zal afleiden. De Japansehe woordvoerder ontkende echter de waarheid van de geruchten over een toe nemende Amerikaansch-Japansche spanning. De algemeene indruk is dat de opzegging een gevolg is van de gebeurtenissen in China ge durende de laatste twee jaar. Men acht het echter niet waarschijnlijk dat de Japansehe politiek er door gewijzigd zal worden. .Voorloopig afwachtende houding der V. S. In een persconferentie te Washington is gistermiddag den minister van bui tenlandsche zaken, Huil, gevraagd of hij met Japan onderhandelingen wilde openen om het handelsverdrag te vervangen. Huil antwoordde hierop, dat de houding van het ministerie afwachtend blijft, zooals de laatste zes maanden. In politieke Amerikaansche kringen heeft mep het opzeggen van het handelsverdrag met voldoening ontvangen. Het schijnt, dat overeenstemming is ontstaan tusschen repu blikeinen en democraten, die een diplomatieke actie verlangen, eerst in het verre Oosten en vervolgens misschien in Europa. In diploma tieke kringen is men van meening, dat de EEN VACANTIE OP DE HEIDE Dan Purol meenemen! Dit verzacht en geneest zonnebrand en voorkomt vervellen. Doos 30 ct. (Adv. ingez. Med.) Nieuw Spaansch kabinet op komst? Belangrijke bespreking te Burgos. Generaal Franco. Te St. Jean de Luz verluidt, dat Franco te Burgos een belangrijke kabinetsbijeenkomst heeft gehouden ter bespreking van den inter nationalen toestand, ontstaan door de wrijvin gen tusschen de Phalanx en haar tegenstanders. Men gelooft, dat een nieuwe ministerlijst zal worden uitgegeven. Er zal waarschijnlijk ook tot een uitgebreide mutatie in den diplomatie- ken dienst worden besloten. Intusschen trekken aanhoudend troepen door Irun in de ridhting van Vera, waar zij de we gen van Navarra naar Pamplona kimmen be- haerschen, maatregelen, welke tegen Japan genomen kunnen worden, de volgende zijn: Verhooging der havenrechten voor Japan sehe schepen, beperking van toelaten van Japansehe handelsreizigers en een embargo op Amerikaansche wapens en oca-logsmaterieel voor Japan. Uit Washington wordt voorts aan United Press gemeld, dat Morgenthau verklaard heeft dat hij den toekomstigen staat van den im port van Japansch goud en zilver en koop waren nader bestudeert in het licht van de opzegging van het handelsverdrag. In het bij zonder geldt dit voor den goudinvoer, die in 1937 en 1938 enorm groot is geweest, namelijk 415 millioen dollar, hetgeen in sommige kringen aanleiding gegeven heeft tot de cri- tiek dat de Ver. Staten Japan hierdoor in staat stelden Amerikaansch oorlogsmateriaal te koopen. Er is echter nog geen enkele aan wijzing voorhanden welke maatregelen het ministerie van financiën zal nemen. Labourmotie tegen de regeering verworpen. Chamberlain heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat het par lement op 4 Augustus op reces gaat. Greenwood en Sinclair herhaalden de bezwaren van de oppositie, maar de premier verklaarde: „Wij hebben geen reden om aan te nemen, dat indien zich ernstige gebeurtenissen zouden voor doen, dat binnen veertien dagen of drie weken of een bepaalden tijd het geval zou zijn". Greenwood (Labour) drong er op aan, dat Chamberlain de verzekering zou geven, dat de regeering niet van de gevolgde politiek zou af wijken. zonder dat het huis bijeen zou komen. Chamberlain antwoordde, dat naar zijn mee ning er gelegenheid voor bijeenroepen van het Huis zou zijn, indien de regeering een belang rijke afwijking van de buitenlandsche politiek zou overwegen. Churchill vroeg, of de premier het niet on gerijmd achtte aan te kondigen, dat het par lement tot 25 October op reces ging, indien de mobilisatie van het Duitsche leger in de eerste dagen van Augustus steeds zou voortschrij den. Hierop antwoordde Chamberlain: „Dat is sleohts een veronderstelling". Op de vraag, of hij het initiatief zou nemen voor een onderzoek naar de mogelijkheid van een redelijke verdeeling der economische hulp bronnen van de wereld onder alle landen, heeft Chamberlain geantwoord, dat een onderzoek naar een dergelijke kwestie zich zou moeten uitstrekken zoowel tot politieke als tot econo mische problemen. Naar de meening der Brit- sche regeering is de tijd niet gunstig voor het nemen van een initiatief voor eenige algemeene conferentie over deze vraagstukken. In antwoord op een Labour-motie, waarin het betreurd wordt, dat de regeering geweigerd heeft de moodige middelen te verschaffen voor verbetering en uitbreiding der ouderdomspen sioenen, zeide Chamberlain, dat de uitgaven voor defensie in het loopende jaar 750 millioen pond bedragen, waarvan sleohts 250 millioen uit de loopende inkomsten zal worden bestreden. Hij zeide er niet in het minst aan te twijfelen, dat de noodige leenïngen dit jaar en de vol gende jaren mogelijk zullen zijn ter dekking van het defensie programma, doch het land kan thans het Labourplan, dat 100 tot 200 mil lioen extra zou vragen, niet bekostigen. De motie der Labourpartij werd met 356 te gen 163 stemmen verworpen. Een amendement van den conservatief Rowland werd aangenomen met 357 tegen 164 stemmen. Dit laatste hield in, dat het Huis de mede- deelimg begroet, dat de regeering voornemens is onverwijld een grondig onderzoek im te stel len naar de ouderdomspensioenen met het doel een spoedige beslissing te bereiken en de hoop uitspreekt dat zonder overmatige lasten te leg gen op de schatkist eenige verbeteringen zullen kunnen worden aangebracht. LID VAN DE VROEGERE HEIMWEtHR TER DOOD VEROORDEELD. De Oostenrijksche kamer van het Duitsche Hooggerechtshof heeft het doodvonnis beves tigd, dat is uitgesproken tegen het lid van de vroegere Oostenrijksche Heimwehr Josef Fischer, die ervan beschuldigd wordt oip 29 Juli 1934 nabij Sporrer in het gebied van Kahnberg een nationaal-socialist te hebben gedood. Scheepsramp in het Kanaal. Tien opvarenden van Fransch tankschip omgekomen? Het Fransche tankschip »,Sunik" is op onge veer 30 mijl ten zuiden van den vuurtoren van Eddystone in botsing gekomen met het Zweed- sche stoomschip „Grangesberg" en in brand ge vlogen. Men vreest voor het lot van tien opva renden, die vermist worden. Volgens een bericht van het Britsche stoom schip «Dartford" dat zich ter plaatse bevindt, zijn 24 overlevenden opgepikt en is de tankboot ge heel uitgebrand, terwijl de „Grangesberg", die averij aan het voorschip heeft opgeloopen, lang zaam naar Falmouth zou opstoomen, zoodra de mist opgetrokken zou zijn. Joden moeten Stiermarken verlaten. Voorloopige vestiging te Weenen. Alle Joden, die in Stiermarken wonen moeten de provincie voor 1 Augustus hebben verla ten. De twee tot driehonderd Joden die hier door worden getroffen, zullen voorloopig wor den opgenomen in de Joodsche gemeenschap te Weenen, welke zal trachten hen naar over- zeesche gebieden te doen emigreeren. Confiscatie van Joodsclie goederen in Dantzig. Ook van toepassing op bezittingen van Poolsche Joden. De senaat van Dantzig heeft een de creet uitgevaardigd, waarbij Joden de bevoegdheid wordt ontnomen hun eigen zaken, beleggingen of grondbe zit te beheeren. Dit decreet, dat vrijwel neerkomt op een verbeurdverklaring is ook van toepassing op Poolsche Joden, die in de vrije stad wonen. Voorloopige bewindvoerders zullen worden benoemd om den verkoop en toewijzing der op deze wijze verbeurdverklaarde goederen te re gelen. De verschillende verdedigimgsorganisaties in Dantzig worden thans, naar voorts gemeld wordt, samengebracht onder Oost-Pruisisch be vel in het eerste Dantziger leger een onder deel van de Rijksweer dat voor den eersten keer zal optreden tijdens de groote legerrevue, welke einde Augustus zal worden gehouden. De vacantie der schoolkinderen zal met eenige we ken worden verlengd, daar de schoolgebouwen thans door militairen worden gebruikt. De Poolsche commissaris-generaal heeft den senaat van Dantzig twee nota's overhandigd. In de eerste geeft de PoolsChe regeering op nieuw een uiteenzetting van haar lezing over het incident, waarbij de Poolsche doHane-be- ambte Boedziewicz werd omgebracht. Zij ver werpt de lezing van Dantzig, volgens welke de schuldigen in staat van wettige zelfverdediging zouden hebben gehandeld en verlangt strenge bestraffing. Zij wenscht verder in kennis te worden gesteld van de identiteit der daders en van den loop van de gerechtelijke instructie te gen hen. De tweede nota is een antwoord op den stap, dien de senaat op 24 Juli heeft gedaan naar aan leiding van een incident aan de grens, waarbij schoten zouden zijn gewisseld tusschen Polen en grenswachters van Dantzig. De nota con stateert dat een dergelijk incident zioh niet heeft voorgedaan, maar dat de Poolsche auto riteiten niet kunnen weten, of er misschien een schietpartij is geweest tusschen groepen mili ciens of grenswachters van Dantzig. De Pool sche regeering spreekt er haar verwondering over uit, dat de senaat het nuttig heeft geacht stappen te doen ten aanzien van incidenten, die zich niet hebben voorgedaan. Zij schrijft dit toe aan de zenuwachtigheid die aldus de nota, te Dantzig schijnt te heerschen. Uit Dantzig wordt verder nog gemeld, dat de Poolsche spoorwegbeambte Jankowski, die op 23 Juli gearresteerd werd, tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld is wegens het le zen en verspreiden van verboden Poolsche kranten. De Poolsche pers bericht dat de laat ste dagen te Dantzig 300 personen, on der wie talrijke leden van S.S. en S.A., gearresteerd zijn en dat de gevangenis sen overvol zijn met politieke gevange nen. Noodlottige ontploffing op de kade te Algiers. Negen dooden, vele gewonden. Donderdagmiddag zijn een aantal op de kade te Algiers liggende met gas gevulde cylinders ontploft. Hierbij werden negen personeen gedood. Van de 35 gewonden hebben tien zoo ern stige kwetsuren opgeloopen, dat men weinig hoop heeft hen te redden. De brandweer was te zes uur in den avond den brand meester. TALRIJKE HUISZOEKINGEN TE LONDEN EN LIVERPOOL. Strenge voorzorgsmaatregelen op de stations MEDEPLICHTIGE AAN DEN AANSLAG OP HET KING S CROSS STATION GEARRESTEERD? Havas verneemt uit Londen, dat een man gearresteerd is die ver dacht wordt medeplichtig te zijn aan de bomaanslagen in het King's Cross station. Hij is te zamen met vier anderen gehoord. Te Londen en elders, vooral te Li verpool, waar zich gisterochtend ont ploffingen hebben voorgedaan,, zijn talrijke huiszoekingen verricht. Op de stations worden strenge voor zorgsmaatregelen genomen. Ieder pak en iedere koffer welke worden aangeboden worden onderzocht. Tot nader order zal een bijzonder plan, dat Scotland Yard voor noodgevallen heeft ont worpen, worden toegepast. Op het historische Hampton Court is een brief ontvangen waarin stond: „ontruim het gebouw, wij willen geen vrouwen doo den". Deze brief was onderteekend „Ira". De brief was niet gefrankeerd en de politie moest strafport betalen. Men veronderstelt, dat deze brief niet ernstig bedoeld is. Op een vraag van den arbeidersafge vaardigde Arthur Greenwood heeft Cham berlain gistermiddag in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de jongste bom aanslagen. Na bijzonderheden te hebben medegedeeld, sprak de premier zijn diepe sympathie uit met de slachtoffers en hun families. Hij zeide, dat niets zal worden na gelaten om de daders te straffen. In antwoord op verscheidene interpellaties verklaarde Chamberlain dat de politie al het mogelijke doet om het personeel der spoorwe gen en het publiek tegen aanslagen te be schermen. Chamberlain deelde nog mede dat de ko ninklijke bekrachtiging op het wetsontwerp tegen gewelddaden heden Vrijdag - ver kregen zal worden. Bij het indienen van het wetsontwerp te gen gewelddaden in het Hoogerhuis heeft LLord Stanhope namens de regeering voor gesteld, dat het ontwerp, met het oog op de laatste wandaden, Vrijdag geheel afgehan deld zou worden. Het is gewenscht dat het ontwerp zoo spoedig mogelijk wet wordt en men hoopt morgen reeds de koninklijke bekrachtiging te verkrijgen. De leider der arbeidersfractie. Lord Snell, verklaarde zich met het voorstel van Stan hope eens, daar het ontwerp van dringenden aard is. Het ontwerp werd in eerste lezing goedgekeurd. Theo van Reijn maakt twee beelden voor de spoorwegen „Verzoening van nieuwe zakelijkheid en kunst" zou de opdracht, welke de Haarlemsche beeldhouwer Theo van Reyn bezig is te vol voeren, genoemd kunnen worden. Want twee beeldhouwwerken van zijn hand zullen een zakelijk gebouw bij uitstek, het Amstelstation te Amsterdam, sieren. Het eene beeld stelt voor een vrouwenfiguur, peinzend over de vervlogen 100 jaren van het bestaan der Spoorwegen. Op de foto zien we den Haarlemschen beeldhouwer bezig met de reeds in gips afgegoten figuur over te brengen in den Zweedscbe steen op den voor grond. Hij doet dat met een zoogenaamde punterpasser. Zoowel op het beeld (het merkwaardige witte torentje is er één van) als op het stuk steen worden drie punten uitgezet, die onveranderlijk zijn. De beeld houwer gaat met den passer van het beeld naar den steen, steeds heen en weer en zet met een bewegende' punt de lijnen van het beeld uit in den steen. Bijvoorbeeld de punt van den neus, de elleboog, het eind van den voet, enzoovoorts. Men zou consequent dit systeem volgende het beeld in steen kunnen copieeren. Dat doet de heer Van Reyn niet. Hij ziet ook nog eens aan „wat of de steen doet" en past zich.daar met zijn vormgeving bij aan. Deze karwei eischt groote lichamelijke in spanning. De steen is zeer hard (het blok woog onbewerkt 1400 K.G.!) en met een hamei- met een gewicht van lV'z K.G. moet de beitel zoo gedreven worden dat de vormen volgens het geboetseerde beeld verloopen. Er komen hoe langer hoe fijnere beiteltjes aan te pas totdat door schuren de laatste hand gelegd kan worden. Wie hoort dat maanden en maanden heengaan voordat een beeld gereed is begrijpt dat geduld het wachtwoord van den beeldhouwer is. De geloovige haast zich niet. Ook hij, die in de kunst gelooft, niet. Gelukkig, dat er menschen zijn, die de mate rie kunnen vormen naar idealen van schoon heid. En nog gelukkiger dat de schoonheid izch meer en meer blijkt te kunnen verzoe nen met de zoo noodwendige zakelijkheid, want een paring van beide elementaire uitingen in het menschelijk bestaan opent wijde toekomstmogelijkheden. Dit beeld „Her denking" wordt in October aan het eind van de trapleuning in de hal van het Amstel- station in Amsterdam geplaatst. Een ander beeld, de snelheid der Spoor wegen symboliseerend, komt eerder gereed, en is momenteel onder handen van den be kenden Haarlemschen bronsgieter Binder. Dit is ZVz meter hoog en 2,/2 meter breed, en wordt aan den gevel van het station aan gebracht. De architect 'ran het station, ir. Schelling heeft zich, zoo vertelt de lieer Van Reyn ons, juist door de structuur van het gebouw op strikt technische en zakelijke wijze te ver wezenlijken, ruimte geschapen voor den kunstenaar om zich in vrijheid te ontplooien. Nog niet zoo lang geleden was het regel dat het beeldhouwwerk verbonden was met den arohitectonischen opzet Den laasten tijd blijkt daar verandering in te komen. En vol gens den heer Van Reyn ten voordeele van den kunstenaar. Want wanneer de architect „Bevredigende vooruitgang". Gisteren confereerden Strang en de ambassadeurs opnieuw met Molotof. De Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Molotof. heeft gisteren wederom de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland en' den heer Strang op het Kreml ontvangen ter voortzetting van de onderhandelingen. Reuter meldt hieromtrent nader, dat de con ferentie anderhalf uur geduurd heeft. In welingelichte kringen wordt geloofd» dat de onderhandelingen bevredigenden voortgang maken, ofschoon nog geen overeenstemming is bereikt. Binnenkort zullen de besprekingen worden voortgezet. Voor en na de conferentie van heden hebben Seeds, Naggiar en Strang op de Britsche ambassade overleg gepleegd. Ofschoon de berichten over a.s. besprekingen tusschen de generale staven van Frankrijk, En geland en Rusland te Moskou bevestigd noch tegengesproken worden, is er aldus Reuter reden te gelooven, dat zij op waarheid berusten. In verband hiermede meldt Havas uit Parijs, dat aldaar bevestigd wordt, dat generaal Doumenc, de bevelhebber van het eerste district, die binnenkort tot den hoogsten oorlogsraad zal toetreden, is aangewezen om aan bovengenoemde besprekingen der generale staven deel te nemen. zich tot zijn constructieve taak beperkt wordt den beeldhouwer de voorwaarde gegeven voor een zegenrijk werk. En die voorwaarde is: vrijheid. Ieder mensch heeft zijn taak in het leven, en elkeen zijn plaats in de maatschap pij. Wanneer we daar niet buiten treden kunnen we zelf tevreden zijn en schenken we anderen hun kansen. PROGRAMMA ZATERDAG 29 JULI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (ca. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie over een reis naar Indië (met een inleiding). 2.20 Zang, piano en grafomoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.30 VARA- orkest (opn.) 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Film- praatje. 4.50 Esmeralda en solist. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Causerie over t.b.c.-bestrijding. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.00 VAR A-Kalender. 7.05 Felecitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30—8.00 Reportage. 8.05 Herha ling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Puzzle- uitzending. 9.15 Zang en piano. 9.45 Community- Singing met orgelbegeleiding. 10.05 De Chi- neesche Syncopaters. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Radiotooneel. 11.00 Esmeralda en soliste. 11.3012.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Melodisten en solist (1.00 Gramofoonmuziek. ca. 1.15 Berichten). 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kin deruur. 4.00 Leden van het Fritz Hirsch-gezel- schap en het KRO-orkest (opn.) 4.45 Gramofoon muziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramo foonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Vacantieproblemen en trekkende jeugd". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berich ten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40—12.00 -Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Gramofoonmu ziek. 12.05 Pianosoli. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gra mofoonmuziek. 1.20 Bobby Howell's orkest. 2.20 Causerie „A great age". 2.25 Zang en piano. 3.20 Het Bernard Crook-kwintet. 3.50 Gramofoon muziek. 4.20 Reportage. 4.50 Orgelspel. 5.20 Jay Wilbur's orkest, „The Three J's" en solisten. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „Wild Britain: Reptiles and Amphibia". 7.05 Cello en piano. 7.50 Dave Frost's Band en solisten. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.50 Nieuws uit Canada. 10.09 BBC-Theaterorkest en solisten. 10.50 Jack Jackson's Band en solisten. 11.50 Dansmuziek (gr.pl.). 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. I.00 Visciano-orkest. 2.50 Zang. 3.50 Cembalo voordracht. 5.05 Panovoordracht. 5.50 Gramo foonmuziek. 6.35 Vroolijk programma. 7.20 Gra mofoonmuziek. 7.50 Pianovoordracht. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.50 Zie Brussel 484 M. 10.50 en 11.05 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Eddi Foy's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Kur-orkest Bad Salzuflen. 8.509.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Omroep-Amusementsorkest. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.50 Reutlinger Jongenskoor. 4.20 Omroeporkest en pianoduo. 7,10 Zang. 7.30 Keulsche mandolinevereeniging „Harmonie" 8.30 Omroeporkest en solisten. 11.00 Hermann Hagestedt's orkest en solist. 12.20 Gramofoon muziek. 2.203.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 Zang en pianoduetten. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Cel lovoordracht. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.505.20 Saxofoonkwartet Martial Dury. 6,05 Gramofoon muziek. 6.50 Vereeniging voor blaasinstrumen ten. 7.45 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Folkloristisch programma, 8.50 Omroepdans- orkest. 9.20 Symphonieconcert m.m.v. solist. II.00 J. Kliiger's dansorkest. 11.5012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Edouard Loiseau's orkest. 1.50; 2.20 en 3.00—5.15 Gra mofoonmuziek. 5.35 en 5.55 Dansmuziek (gr.pl.) 6.35 Gramofoonmuziek met toelichting. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Herinneringen aan Luik van 1830. 8.50 Omroepsymphonïe-orkest en soliste. In de pauze: Reportage. 11.00 Dans muziek (gr.pl.). 11.0—12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Leipziger Symphonie-orkest en solist (opn.). 10.20 Berichten. 10.35 Reportage. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Zie Keulen om 11.00.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9