ECHTE WALES-ANTHRACIET WITTOP KONING TËRBÏ 'G '29 J U EI Ï939 H'ASR'EEH'S EA'GBE'AE r<2 HALFWEG HALFWEG VOETBALT A S. ZONDAG WEER De voetbalvereeniglng ..Halfweg" heeft be sloten op a.s. Zondag een sportdag te orga- niseercn. Nadat men des morgens in alle vroegte naar Hillegom is gereisd om daar deel tc nemen aan een vischwedstrijd, die daar door de voetbalvereeniging „Hillinen" is uitgeschreven, keert men in den loop van den morgen terug om zich voor het verdere van dien dag aan de voetbalsport te wij den. Voor dien dag staan nl. niet minder dan 4 vriendschappelijke wedstrijden tegen Ahrends V. C. uit Amsterdam op het pro gramma. Des morgens om 11 uur treden de aaspiranten en het tweede elftal in het veld voor het spelen tegen resp. Ahrends V. C.- adspiranten en Ahrends V. C. n, terwijl om 12 uur het derde elftal van Halfweg den strijd zal aanbinden tegen Ahrends V. C. III. Tenslotte speelt Halfweg I des middags om 2 uur tegen de derde klasser K.N.V.B.: Ahrends V. C. I, één van Halfweg's oude te genstanders uit de derde klasse. „DE POSTDUIF". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht voor jonge duiven van Oudenbosch waarvan de uitslag luidt als volgt: 1 5 9 12 B. van Oever; 2 4 6 8 G Hensbergen; 3 14 C. Nieuwburg; 7 13 D. van Putten; 10 11 15 F. de Leeuw; 13 J. P. Tienstra. Voorts werd een wedvlucht voor oude dui ven gehouden vanaf Vierson. afstand 650 K.M.. met als uitslag: 1 2 4 11 C. Nieuwburg; 3 8 12 13 G. Hensbergen; 5 6 7 14 15 F. de Leeuw; 9 10 J. P. Tienstra. DE VOLKSFEESTEN TE ZWANENBURG. De jaarlijksche volksfeesten van de Oranje vereniging „Door Eendracht Sterk" alhier be- hooren wederom tot het verleden. Zij zijn volledig geslaagd. De eerste dag van deze feesten was be stemd voor de kinderen, voor wie tal van spelletjes, waaraan fraaie prijzen waren ver bonden, waren georganiseerd. Al deze wed strijden liepen zeer vlot van stapel. De tweede dag was bestemd voor de dames- spelen doch deze zijn goeddeels in den meest letterlijken zin van het woord in het water gevallen. De derde dag voor de dames en heeren, vormde een prachtig slot, ten eerste, omdat het den geheelen dag fraai weer was, en ten tweede om hetgeen op dien dag aan. den be zoekers werd geboden. Vooral het werken der „hoogdraadkustenaars" in den middag viel zeer in den smaak van het publiek, alsook het vuurwerk, dat des avonds op het feest terrein werd ontstoken. Daarbij komt, dat op dezen laatsten avond het publiek in zeer grooten getale naar het feestterrein was ge togen, hetgeen de goede stemming aanmerke lijk verhoogde. Jamnier was, dat de dansvloer in de tent op het terrein veel en veel te klein bleek om alle danslustigen te kunnen bevat ten. Toch was het reeds ver in den nacht, toen de feestgangers huiswaarts keerden: wel een bewijs, dat de stemming uitstekend was. Intusschen moet ons tot slot de opmerking van het hart. dat deze feesten, welke in de officieele affiches werden aangekondigd als te zijn ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin, met dien verjaardag niet dan in een zeer, zeer ver verwijderd verband staan, waarom men beter deed ze in den vervolge niet als zoodanig aan te kondigen. Wij gronden onze meening in dit opzicht in de eerste plaats op den tijd, waarop de fees ten worden gehouden, en in de tweede plaats op den aard der feesten. ZANDVOORT VUURWERK. partijen gespeeld moeten worden zal er min stens met acht swingballen tegelijk gewerkt worden. Iedere partij bestaat uit vijf tref fers. Opgave tot deelneming kan heden nog ge schieden bij den sportleider van het Noorder- bad. Woensdag, 2 Aug., 's avonds 11 uur wordt op het strand voor het Noorderbad een brillant vuurwerk afgestoken. Na afloop bal in de dancing van het Noor derbad. AFSCHEID VAN DEN HEER L. OLREE. Vrijdag heeft de heer L Olree, onderwijzer aan de O.L. School D. die den pensioengerech tigden leeftijd heeft bereikt, afscheid van het onderwijs genomen. Aan den uïtdrukkelij- ken wensch van den heer Olree. om aan dit afscheid geen aandacht te schenken, werd niet geheel voldaan Zijn leerlingen wilden hem niet laten heengaan zonder hem een blijvende herinnering op zijn verderen levens weg te hebben medegegeven. Om 12 uur werd de heer Olree namens het personeel van School D toegesproken door het hoofd der school, den heer H. Volger. Hierna kwam het personeel van de andere scholen aan het woord. Alle collega's, waarvan sommigen vele jaren op prettige wijze met den heer Olree hadden samengewerkt, hebben hierna den heer Olree de hand gedrukt. KINDERFEEST. Dinsdag, 1 Aug. wordt op het terrein van het Noorderbad een groot kinderfeest georgani- neerd. Het programma omvat o.a.: Blokjesrapen voor meisjes van 5—6 jaar; vlaggetjes steken voor jongens van 56 jaar; flesschen vullen voor meisjes van 78 jaar: zakloopen voor jongens van 7—3 jaar; geblinddoekt flesch- loopen voor meisjes van 911 jaar; hindernis- loopen voor jongens van 911 jaar; kleeding- race voor meisjes van 1214 jaar: kussen- vechten voor jongens van 12—14 jaar; hinder- niszwemmen voor meisjes van 1516 jaar; hinderniszwemmen voor jongens van 1516 jaar. Na afloop van de behendigheidswedstrijden od het strand begeven alle deelnemers zich naar de tribune. Daar kunnen zij de zwem wedstrijden volgen. Ter afwisseling van de zwemwedstrijden wordt een clownsvoorstelling gegeven door Sandro, Toby en Robby. Voor de winnaars van de wedstrijden zijn zeer mooie prijzen beschikbaar, terwijl aan iedere deelnemer een troostprijs wordt uit gereikt. Ter afwisseling worden nog ballons opge laten. HET SWINGBALTOURNOOI. Het Swingbaltournooi, dat Zondag, 30 Juli a.s. op het Noorderbad wordt gehouden, be looft een groot succes te worden. Een groot aantal dames en heeren. jongens en meisjes, waaronder zeer bekende swingballers o.a. La miners. Capee. Gremond. Manet en de dames Husken. Staal en Sterreveld. heeft zich reeds bij den sportleider opgegeven. Daar er Zondagmiddag ver over de honderd HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING. Vrijdagavond kwam de Raad dezer ge meente in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemester den heer L. H. Simons. Bouwvergunning niet verleend. Onder de ingekomen stukken is een Kon. Besluit, waarbij het besluit van den Raad dezer gemeente tot het verleenen van bouw vergunning aan de N.V. „Persevero" voor den bouw van woningen aan het Liewegje wegens in strijd met de wet, wordt vernietigd. Een verzoek om den termijn van ontrui ming van de onbewoonbaar verklaarde per- ceelen Ringweg nos. 5 en 6 te verlengen, zullen B. en W. nader behandelen en terzake de noodlge voorstellen doen. Aan den Raad wordt medegedeeld, dat tot bezoldigd .veldwachter dezer gemeente is be noemd P. Zwart, thans tijdelijk agent van politie te Gouda. De Commissie, belast met het onderzoek der geloofsbrieven, bestaande uit de heeren A. Biesheuvel, C. de Graaf en N. J. Tabak, adviseerde tot toelating. Aan P. Kortenoeven te Houtrakpolder wordt een vergoeding verleend van 1 cent per af te leggen K.M. in de kosten van vervoer van zijn dochter naar en van de Chr. School te Half weg. Huur conciërgewoning. B. en W. stellen voor de nieuw gebouwde conciërgewoning bij het Raadhuis aan den concierge te verhuren voor den prijs van f 5 per week. Goedgekeurd. Aankoop woning. Ten behoeve van de huisvesting van den veldwachter, die in het Westelijk deel der ge meente standplaats heeft, stellen B. en W. voor, over te gaan tot aankoop van het per ceel Liewegje 7 vcor f 4000 en deze woning dan aan den betrokken ambtenaar t.e ver huren voor den prijs van f 5 per week. De heer Tabak heeft ter zake de mee ning van een deskundige ingewonnen, die van oordeel was. dat deze woning met een bedrag van f 4000 dik betaald is. Spr. wijst voorts op de nadeelige positie, waarin de be trokken politieambtenaar komt te verkeeren: thans verwoont deze n.l. f 4.50 per wek, waar bij nog komt, dat het vastrecht voor electri- citeit in deze woning ongever f 2 per maand hooger zal zijn dan in de nu door hem be woonde woning. Spreker stelt voor de huur te bepalen op f 4.75 per week. Nadat nog enkele voor- en tegenstanders van het voorstel van den heer Tabak het woord hebben gevoerd, verdedigt de voorzitter het voorstel van B. en W. Spreker is per soonlijk geen voorstander van de gemeente als woningexploitante, omdat zulks altijd een strop is. Ter plaatse bestaat echter bijna geen mogelijkheid een geschikte woning voor een veldwachter te vinden. Met betrekking tot de huur van f 5 per week merkt spreker op. dat men bij de vast stelling van deze huur niet moet zien naar wat de ambtenaar thans verwoont, doch naar het feit, dat hij een veel betere woning zal krijgen. Naar sprekers overtuiging mag de betrokken politieman zich zelf feliciteeren met deze woning voor een dergelijke huur Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen. Wijziging verkeersverordening. B. en W. stellen te dezer zake o.m. voer om in afwachting van de inwerkingtreding van de Wegenverkeerswet de maximum snel heid te bepalen op 45 K.M. per uur. De heer Biesheuvel merkt op, dat in het betrokken vorstel wordt gesproken over de mogelijkheid om Haarlemmerliede en Spaarnwoude als bebouwde kommen te laten vervallen; spr. kan zich hiermede niet ver eenigen en wijst op de gevaren, welke daaruit voor de omwonenden kunnen ontstaan. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Subsidie landbouwcursus. B. en W. hebben aan het bestuur van den R.K. Boeren- en Tuindersbond te Spaarn woude een subsidie verleend van f 37.50 ten behoeve van een landbouwcursus, terwijl het betrokken bestuur vermeent aanspraak te kunnen maken op een bedrag van f 60, waar om het deze zaak aan het oordeel van den Raad voorlegt. De heer Blesheuvel is van meening. dat deze zaak anders is geloopen dan de Raad heeft vermoed en waarschijnlijk ook anders dan B. en W. hebben gedacht. Er schijnt in dit opzicht misverstand te bestaan, terwijl van de zijde van den L.T.B. deze zaak niet geheel correct is behandeld. De heer van Du ij n hoven onderschrijft de woorden van den heer Biesheuvel. De voorzitter zegt er nu niets meer van te begrijpen. Inplaats dat het bestuur zich wendt tot B. en W., blijkt, dat het zich wendt tot raadsleden; persoonlijk neemt spre ker deze mededeeeling echter voor kennisge ving aan. De heer Biesheuvel zegt. dat de voor zitter formeel gelijk heeft en daar heeft hij ook niets tegen in gebracht; er schijnt echter misverstand te bestaan en in ieder geval is door het bestuur een onjuiste correspondentie gevoerd; B. en W. kunnen dit voorstel echter nok terugnemen en dan de zaak opnieuw on derzoeken. De voorzitter zegt in deze zaak steed een onaangenaam gevoel te hebben gehad hetgeen dezen avond nu blijkt. Men passeert B. en W. en wendt zich rechtstreeks tot raads leden. Intusschen wil hij wel voorstellen deze zaak aan te houden en opnieuw te onder zoeken. waartoe dan wordt besloten. De laatste vijf punten van de agenda, res pectievelijk betreffende het aangaan van een ongevallenverzekering voor het personeel van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst het vaststellen van de uitgaven voor het open baar lager onderwijs over 1938, het wijzigen van het Ambtenarenreglement, het wijzigen van de begrooting voor het dienstjaar 1938 en de reclames hondenbelasting 1939, gaan dan onder den hamer door en worden alle zonder eenige bespreking ongewijzigd vastge steld. Bij de rondvraag vestigt de heer Biesheuvel de aandacht op de a.s. blijde gebeurtenis in de Prinselijke Familie en stelt voor B. en W !n verband hiermede een blanco credlet te -erleenen ten behoeve van een feestie of trac- tatie aan de schoolkinderen, welk voorste1 zonder hoofdelijke stemming wordt aange nomen. Hierna sluiting der vergadering. Heden opening van „THE JOLLY JOKER" Muziekinstrumenten en Feestartikelen. WIM GART Ged. Raamgracht 43, TELEFOON 17014. (Adv. ingez. Med.) Verioachtinrj geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: In het Westen: Tijdelijk toenemende bewolking met plaatselijk eenigen regen. Iets koeler. Meest matige Zuidwestelijke wind. In het Oosten: Droog, warm weer. zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind. Het gebied van hoogen luchtdruk over Midden-Europa nam sinds gisteren iets in be- teekenis af, waarbij vooral in Frankrijk de luchtdruk daalde. De kern verplaatste zich iets naar het Zuiden en ligt- thans over N.O.- Italië. Over geheel Frankrijk, Zuid- en Mid- den-Duitschland, Zwitserland en Italië heerscht rustig fraai zomerweer. De tempe ratuur steeg in Noord-Frankrijk, België en ons land tot boven normaal. De kern van de depressie, welke gisteren ten Westen van de Britsche eilanden lag. nam in diepte toe. Zij trok Oostwaarts en bevindt zich thans ten Noorden van Schotland. Haar koud- front ligt thans over Engeland en trekt lang zaam verder. In dit front ontwikkelden zich secundaire storingen, welke zich in Noord oostelijke richting bewogen en vooral in Ier land. West- en Midden-Engeland veel regen val veroorzaakten. Over Zweden en Finland strekt zich een vlak gebied van betrekkelijk lagen luchtdruk uit, waar fraai zonnig weer heerscht. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel, 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 3.19 uur;, n.m. 15.39 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.30 uur. Maandag v.m. 3.55 uur; n.m. 16.10 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazenie) Ged. Oude Gracht: 14141. een half jaar in functie is als kassier van de Coöp. Boerenleenbank „Haarlemmermeer" te Hoofddorp. ORGELBESPELING. Dinsdagavond 1 Augustus wordt in de Ned Herv. kerk te Hoofddorp een orgelbespeling gegeven. Het programma vermeldt o.m. wer ken van J. S. Bach en G. F. Handel. AUTO IN DE SLOOT GEREDEN Op den Rijksweg is Vrijdagmiddag tusschen den Geniedijk en den Bennebroekerweg een luxe auto in den sloot gereden. De bestuurder de heer C. uit Amsterdam was, door vermoeid heid overmand, de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto werd door een kraanwagen opge takeld en had nogal schade opgeloopen. De chauffeur kwam er met eenige ontvellingen af en was ineens klaar wakker door dit on vrijwillig bad. ONGELUKKIGE SPRONG De heer G. Ramp had het ongeluk, toen hij van een paard afsprong, zijn been te breken. o.a. a ƒ2.15 afm. 22 35 ƒ1.95 afm. 15/22 ƒ1.65 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) H1LLECOM SPELDJESDAG. Burgem. en Wethouders van Hillegom gaven toestemming voor een speldjesdag ten bate van: Helden der zeefonds „Dorus Rij kers" op 2 Augustus a.s. GESLAAGD. Van de door de Chr. Burgerschool voor het MULO-examen aangegeven leerlingen zijn deze week te Leiden geslaagd: Voor diploma B: Dirk Peschier,, Noordwij- kerhouG en Floris v. Nieuwpoort, Hillegom. Voor diploma A: Dirk Jansen en J. Ley, Haarlemmermeer; Henk Ekkel, Bennebroek; Joop Spijker, Heridrien Schoonderbeek, Jo Hylkema, Jan van Dijk, Toos v. Gemert, W. den Hartogh, N. Hulsman, allen te Hille gom. Het diploma kinderverzorgster (theore tisch en'practisch) werd behaald door mej. K. A. J. Hylkema. Het diploma Hulp in de Huishouding werd behaald door de dames L. Lommerse L. M. Vermeulen. OPDRACHT Aan de firma De Vries en Couzijn alhier zijn de volgende bouwwerken opgedragen: 1. Het bouwen van een Graanschuur aan de Van Meerbeekstraat voor rekening van Van Waveren's Graanhandel te Haarlem. 2. et bouwen van een garage, kistenloods etc. aan de Wiihelminalaan voor rekening van den heer C. J. de Hollander. 3. Het bouwen van twee burgerwoonhuizen aan de Brouwerlaan voor rekening van den heer Oudejans. 4. Het bouwen van een garage aan de Leid- schestraat voor rekening van den heer C. Weijers. 5. Het maken van een betonnen schoelinig aan den Zeeweg, gemeente Noordwijkerhout voor er-kening van het bestuur van den Noord zij der Polder te Noordwijkerhout. BLOEMENDAAL Bevallen W. G. Bouman—Kemker, d. J. LankampVader, z. M. ElderingVan der Schoot, z. Ondertrouwd A. L. Broekman en E. M. A. Jansen. C. L. van Weelderen en Ch. G. van Nievelt. Getrouwd P. D. Wouters en Chr. S. Meijer. J. E. Kesting en M. Donkervoort. J. van der Kroft en J. M. Cornelissen. Overleden geen. HAARLEMMERMEER GESLAAGD Voor het Mulo-diploma A slaagden: S. Buyze en C. Brörens te Vijfhuizen; M. Boei en J. Meyer (voor B) te Rijkl J. v. d. Pol te Nieuw-Vennep; H. de Rijk te Badhoevedorp; M. v. d. Mey, A. Sas, H. v. d. Mey, G. Nel en B. de Vlieg te Hoofddorp allen leerlingen van de Chr. Ulo school te Hoofddorp. Voor het „Mercurius" practijkdiploma Boek houden slaagde de heer H. Clement te Nieuw Vennep. 12Vi JAAR KASSIER De heer J. P. van Bruggen hoopt 15 Aug. a.s. het feit te herdenken dat hij twaalf en IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Haarlem IJM. 9. Vangst: 700 kistjes ha ring, 500 manden haring, 40 m. makreel. 80 m. varia, 100 m. koolvisch, benevens 75 stuks stijve kabelajauw. Witte Zee, IJM. 167. Vangst: 40 m. zet- schol, 30 m. kleine schol, 35 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 95 m. radio, 95 m. gul, 10 m. hake, Totaal 370 m., benevens 170 st. stijve kabeljauw. Bet je R.O. 16. Vangst: 10 m. tarbot, 50 m. groote schol, 85 m. kleine schol, 70 m. gul en kabeljauw, 15 m. schelvisch, 45 m. radio, 10 m. hake, 1 5m. wijting, 10 m. vleet. Totaal 310 m. De Hoop IJM. 46. Vangst: 40 m. tarbot en schol, 80 m. kl. schol, 10 m. schelvisch, 25 m. braadschelvisch, 60 m. radio, 70 m. gul en kabeljauw, 10 m. hake, 25 m. wij ting. Totaal 320 manden benevens 20 stuks stijve kabeljauw. IJMUIDEN-SOLENT-RACE. Acht jachten ingeschreven. Maandag a.s. zal de start plaats vinden van den zeilwedstrijd IJmuidenSolent, waarvoor 8 jachten hebben ingeschreven, waarbij de Nedcrlandsche Zeearend van C. Bruynzeel en Olivier van Noort van A. W. Goudriaan, Rotterdam. De andere schepen zijn alle Duitsche. De start vindt plaats 's morgens tusschen 10 en 12 uur. De startlijn wordt gevormd door de brul boei en een sleepboot van bureau Wijsmul ler. IN DUITSCHLAND VERDRONKEN. Hier is bericht ontvangen, dat de IJmui- densche zeevisscher C. Bijl, beter bekend als Kees Vlag, die korten tijd geleden naar Duitschland was vertrokken en aldaar op een trawler van de Nordsee voer, is verdron ken. Hij was afkomstig uit Den Helder, doch voer reeds een 30-tal jaren op IJmuidensche trawlers. MARKTBERICHTEN. Tarbot 108—88 -et. per KG. Tong 16086 per KG. Groote schol 2522 per 50 KG. Middel schol 20—16.50 idem. Zetschol 19—17.50 idem. Kleinschol 134 idem. Bot 4.60—2.30 idem. Schar 53.20 idem. Kleine schelvisch f 106.90 idem. Groote gul 4—3.10 idem. Wijting 2.501.50 idem. Kleinmiddel heek 17 per 50 KG. Kabeljauw 15.50 per 125 KG. HEEMSTEDE De heer G. Boting, secretaris der jury voor de tuinkeuringen gaf vervolgens een verslag der keuring van 1 Juli 1.1., waarin hij ver schillende leerzame wenken gaf over te ver beteren fouten in kleurencombinatie en aan leg. Voor een collectie Gesneria Hybride kende de jury aan den heer J. de Boer 8 punten tóe. De heer H. van Iperen kreeg voor een vaas gemengde Goudsbloemen en een fraai® collectie Authirimum elk 8 punten. Na een leerzame rondvraag volgde sluiting. 22 Juli 1939. Ondertrouwd J. v. d. Eerde en E. Muller. J. H. M. v. Reeuwijk en G. M. Vos. H. W. Wierda en H. v. d. Weij. Getrouwd J. J. v. d. Munnik met L. Ham stra. J. H. Ringrose met A. C. Visser. E. A. Snoek met S. C. Kat. Bevallen M. G. v. d. GraftBoot, d. M. R. B. v. d. SchootErens, z. Overleden G. Jager, 62 jaar, echtg. van W. Blaak. JAARVERGADERING ST. ANTONIUS. Bovengenoemde vereeniging zich ten doel stellende het sparen voor gezamenlijken in koop van brandstoffen, hield onder voorzit terschap van den heer L. Roest, haar jaar vergadering. Uit het jaarverslag over 1938 bleek dat in totaal gespaard was f 7893.61, terwijl circa 250.000 K.G. athraciet was geleverd door mid del der Dioc. ïnkoopcentrale tegen een totaal bedrag van f 5404.51. Aan dekens was voor een bedrag van f 615.37 aan de leden verstrekt. Het ledental bedraagt 280. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het bezit op 1 Mei 1939 f 4869.49 be droeg, waarvan het tegoed der spaarders was f 4601.66. Er was dus een batig saldo van f 266.83, waarvan f 159.33 in de reservekas zal worden gestort. Bij enkele candidaatstelling werden als be stuursleden herkozen de heeren J. B. Deelissen W. J. de Bruin en H. Opstal, terwijl als lid der kascommissie in de vacature J. W. v. d. Erf, die niet herkiesbaar was, gekozen werd de heer J. B. Ferdolage. CONCERT IN GROENENDAAL. Zondag 30 Juli van 3—5 uur zal de Har monie „Eensgezindheid" directeur de heer Ph. S. Vlessing een concert geven in Groe- nendaal. Het uit te voeren programma is als volgt: 1. Death or Glory (marsch) R. B. Hall. 2. Rose-Marie (ouverture). Sam Vlessing. 3. Mendelssohn (18091847) (fantasie» A. Floris. 4. La Mascotte (ouverture) R. Andreaea. 5. La Gracieuse (ouverture) Ph. S. Vlessing Pauze. 6. Lustspiel (ouverture) Kéler-Bêla. 7. Daar komen ze aan (marsch-potpouri) A. F. Maas. 8. Chant du Soir (wals) Sam. Vlessing. 9. Marschpotpouri 1929. Sam Vlessing. VERGADERING TUINLIEDEN. Donderdagavond hield de onderlinge tuin lieden vereeniging Aerdenhout en omstreken een ledenvergadering in „Hof van Heem stede". Na opening door den voorzitter den heer H. van Gurp volgde enkele mededeelingen o.a. dat er op Woensdag 2 Augustus een ex cursie zal gemaakt worden naar de buiten plaats „De Hartekamp" en dat op 5 Augustus de tuintjes voor de prijsvraag „tuinaanleg' gekeurd zullen worden. Vervolgens reikte de voorzitter onder eenige toepasselijke woorde de prijzen uit van de onlangs gehouden Lathyrus-tentoonstelling. De heer D. Hoeve, die dit jaar den wisselbeker won, wensch te hij geluk. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Praetische Kinderverzorging. 1 Het bestuur der Kinderbewaarplaats Haar lem-Noord, Van Wïckevoort Crommelinstraat 26, hoek Ambachtstraat, zal, evenals de vorige jaren, aan haar inrichting op 1 September a.s. een cursus verbinden in opleiding praetische kinderverzorging. Deze cursus bestaat uit een practisch en een theoretisch gedeelte. Het praetische deel bestaat uit het werken in de crèche gedurende een heel jaar en wel halve dagen, afwisselend van 8.301 uur of van 15.30 uur. Het omvat zoowel de verzorging van kinderen op de babyzaal als in de badka mer, de verzorging en omgang met de kleuters en oudere kinderen (tot en met zes jaar), spe len, zingen, handenarbeid, enz. Het theoretische gedeelte omvat: algemeene gezondheidsleer, lichamelijke ontwikkeling en verzorging van zuigelingen en kleuters (tot en met schoolkind), eerste hulp bij kleine onge vallen, verbandleer. Handenarbeid, geschikt om met en voor kin deren te doen; eenvoudige opvoedkunde, o.m. kennis van Fröbel- en Montessorimethoden; be spreking van boeken voor en over kinderen. De opleiding geschiedt onder leiding van de directrice der vereeniging tot bevordering van het onderwijs in kinderverzorging en opvoe ding, afd. Haarlem, mevr S. M. Brandon. De opleiding in bovengenoemde moderne kin derbewaarplaats werkt al eenige jaren met veel succes. VERBETERING ZWEMINRICHTING KLEVERLAAN. Naar wij vernemen zal de algengroei in het water van de zweminrichting aan de Klever laan verwijderd worden, hetgeen natuurlijk een groote verbetering beteekent. Dit werk zal geschieden tusschen Zaterdag 29 Juli 5 uur nam. en Maandag 31 Juli, 6.30 v.m. Intusschen denke men niet, dat het water in de zweminrichting onzuiver is, integendeel het is bacteorologisch zuiver en goedgekeurd. Maar de algen leveren een minder smakelijk gezicht op. STADSKWEEKERIJ GRATIS TOEGANKELIJK. Teneinde het publiek tijdens de vacantie in de gelegenheid te stellen de Stadskweekerij aan de Kleverlaan te bezichtigen wordt deze kwee- kerij gratis toegankelijk gesteld van 30 Juli tot en met 6 Aug. dagelijks van 10 tot 12 uur 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. EXAMENS Hoofdakte. Haarlem, 27 Juli. Geëxamineerd 1 (vrl.) en 7 (manl.) candidaten. Geslaagd: mej. S. M. A. Epping, Zandvoort; en de heeren J. de Brie, Haarlem, H. T. Linde, Den Helder, T. de Vries, Urk, W. J. de Wolf, Badhoevedorp, L. J. Toon- berg, Heemstede. Handenarbeid. Haarlem, 27 Juli. 14 mann. candidaten. Ge slaagd: W. C. Andreae, Amsterdam, P. Sneekes, Laren, J. J. Bonte, Oostzaan, Th. M. A. Bors, Bussum, Th. J. G. Duindam, Heemstede, J. Zinte, Utrecht, J. F. Poen, Haarlem, E. van Schagen, Amsterdam. FAILLISSEMENTEN. Op den 28sten Juli 1939 werd door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, na gedaan verzet, vernietigd het faillissement, uitgesproken d.d. 25 Juli 1939 van: Comelis Struik, gewoond hebbende te Haar lem, Gr. Houtstraat 63. thans te Enkhuizen (cur. mr. W. G. J. Veenhoven). WAT EEN GEMAK 4 glazen in één bril .Voor afstand en nabij. W. KUIPERS ZN. - Gedipl. Opticiens ZIJLSTRAAT 97 TELEF. 12726. Leveranciers van ALLE Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 Juli. Bevallen 25 Juli: M. S. EbbingAssendelft, z.; Ch. E. SchepersWigersma, d.; 27 Juli: H. Karmanvan Looij, z.; H. van der Leest Jakobs, d.; J. H. de Graaff—van der Meij, d.; A. Ph. MienisDisco, d.: B. Dolronvan Wooning, z.; 28 Juli: A. W. Geerdinkvan Gorkum, z.; J. E. KroderBoer, z. Overleden 26 Juli: N. Blankevoort, 77 j., Zon- nekade; 27 Juli: B., z. v. A. A. Lagrouw, 1 m., Kamperlaan. Ondertrouwd 27 Juli: H. A. Heck en M. Knoop. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraagd •lebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te ■duiten is door den Inspecteur der Volksgezond heid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 29 Juli 8 uur tot en met Vrijdag 4 Aug. zijn de volgende apotheken op Zondag, des avonds na 8 uur en des ixaohts geopend: H. J. M. Bartels. Firma C. G. Loomeyer en Zn- Sarteliorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson. Park-Apotheek. Kleverpark weg 13. Tel. 11793. W. C. Keizer, Teyler-Apotheek, Teylerplein 79. TeL 17946.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2