SmpmSnap. De heer Kruit gaat Zandvoort verlaten maandag 3Ï TUrI 1939 HAARD EM'S DAG BEAD 2 ZANDVOORT indlioiulenrennen. Zondagmiddag werden door de Kynologen Club Kennemerland met medewerking van de V.V.V. ..Zandvoort" en de 's-Graven- haagsche Windhonden Renvereeniging op het Gem. Sportterrein windhondenrennen georganiseerd. De baan, die aan de binnenzijde met een net was afgezet, had een lengte van 375 me ter. De Greyhounds van de A-klasse liepen de eerste ronde in 22'seconde, hetgeen neer komt op een gemiddelde uursnelheid van 60 K.M. De snelste ronde van de Whippets was 25,2 sec. De kleine gestroomlijlnde snelheidsduivel tjes bereikten dus een gemiddelde uursnel heid van 53'/2 K.M. Het programma werd geopend door een viertal uitstekend gebouwde Greyhounds waarvan Cheerful Bishop van J. J. Wories te Den Haag verreweg de snelste was. Deze hond, die de groote prijs van Krefeld, van Dortmund en van Keulen behaalde, werd kortgeleden onder bijzondere omstandig heden voor de eerste maai geslagen. Met een voorsprong van 15 a 20 meter ging hij drie maal als eerste door de finish. Blue Pearl Pride of Holland van J. v. d. Schulp te Den Haag. werd eenmaal 2e en tweemaal 3. en behaalde daardoor den twee den prijs. Met zeer klein verschil werd Last- Dash van Joh. Hibbeler Den Haag 3e en Aranka Bel win van N. Pleysier te Vlaardin- gen 4e. Deze mooie jonge hond. die nauwe lijks 15 maanden oud is. toonde bij een der rennen een groote snelheid te bezitten. Hij ging namelijk als zeer goede tweede door de finish achter Cheerful Bishop. Alle wedstrijden gingen over drie rennen met puntentelling. De eerst aankomende kreeg 1 punt. de tweede 2 punten enz. De hond mei het minst aantal punten werd win naar van den wedstrijd. Van de Whippets, klasse A, werd na span- nenden strijd Luuk van R. v. d. Linden, Rot terdam. Ie met 3 punten, Shedley van denzelfden eigenaar werd 2e met 6 pnt., johny van mevr. Koning, Voorburg werd 3e met 9 pnt. Lazy du Zwaenhoek van de zelfde eigenares 4e met 12 pnt., King Speed van H. Wories. Den Haag, 5e met 15 pnt., De Whippets-klasse B bereikten een zeer mooie snelheid. De rennen werden ge- loopen in 26.3 sec., 26.3 en 27 sec. Letty. van R. v. d Linden werd le met 3 put., Sjors van J. M. Ancher, werd 2e met 6 punten; Fly en Pittchen van Joh. Hibbeler die pas enkele weken geleden uit Duitsch- land geïmporteerd werden, 3e en 4e met 9 en 12 pnt. De zes jaar oude Billy Bob van mevr. Huig den Haag kwam tweemaal als 5e achteraan en gaf den derden keer op. De Greyhounds klasse B, liepen de ritten in 24,4 sec., 25 sec. en 25,1 sec. Thinkshewas van K. Wories behaalde den lsten prijs met 3 punten; Breau van M. P. van Nigten te Rijswijk den tweeden prijs met 7 punten; Bompv van Jac. Kleyn, den Haag werd 3e en de jonge Asirius van G. W. Diederek, Voorburg werd 4e. De tweede groep in de B-klasse was iets minder snel. De ritten werden geloopen in 26.4 sec.. 26 sec. en 26.1 sec. Ook onder hon den schijnen de brutaaisten een streepje voor te hebben. Ben Hur die door een van zijn partners eenigszins onvriendelijk werd be jegend misschien heeft deze hem wel een ernstige bedreiging in het oor gefluis terd liet zich hierdoor intimideeren en gaf bij alle drie de ritten na ongeveer 50 meter op. Van de overigen werd Fair Girl van J. Tempelman met 3 punten eerste; Bliksem van C. J. v. Zevl. met 6 punten tweede en Slipper, van A. j. Bunsohoten met 9 punten derde. ,.a Ten slotte kregen we de wedstrijden op dc- hindernisbaan voor Greyhounds klasse A en B. Bij de eerste rit viel Asirius Last-Dash aan waardoor beide honden over het veld rol den. Deze rit werd overgeloopen. Na een zeer spannenden strijd werd Last Dash eerste met 3 punten. Breau tweede met 6 punten en Slipper derde met 9 punten. Asirius die slechts een rit meeliep viel af. In de tweede serie werd Thinkshewas eer ste. Bompv tweede en Ben Hur derde. In de derde serie werd Aranka Belwm eer ste met 3 pnt.. Blue Pearl Pride of Holland tweede met 8 pnt., Fair Girl derde met 9 pnt.. en Bliksem vierde met 10 pnt., We gens hot vergevorderde uur werd de eind strijd tusschen de winnaars van de series niet voortgezet. DE YTERDAAGSCHE. Alle vijf inwoners van Zandvoort, die in de Vierdaagsche mee wandelden, hebben hun po ging met succes bekroond gezien. Dit waren de heeren W. J. Geesink en A. Molenaar, die voor de eerste maal, cle heer H. Vreeman, die voor de tweede maal, de heerP. v. d. Mije, die voor de derde maal en de heer K. C. v. d. Mije, die voor de vierde maal meeliep. OUDEN VAN DAGEN GAAN NAAR HET \V ESTLAND. Het comité voor Ouden van Dagen is reeds weer druk bezig dc jaarlijksche autotocht met de oudjes voor te bereiden. Waarschijn lijk gaat dc reis dit jaar naar het Westlaftd. Autobezitters wordt verzocht hun auto ter beschikking te stellen. Aanmeldingen kun nen geschieden bij de heeren: D. v. Noort, KI. krocht, W. Chr. Hildering. Kerkstraat en C. Kerkman. Prinsenhofstraat. Naast de noodige auto's is natuurlijk ook geld noodle om de oudjes enkele versnape ringen te kunnen aanbieden. Hiervoor zal in de eerste week van Augustus een collecte worden gehouden. ZANDYOORTSCIIE REDDINGSBRIGADE HOUDT SEINAYOND. Hedenavond houdt de seinafdeeling van de Zancvoortsche Reddingsbrigade een oefening op zee. Alle drie booten van de Z.R.B. zullen worden bemand met twee of drie seiners en twee roeiers. Zoo zal het mogelijk zijn verschillende berichten langs de kust door te geven. Bij gunstig weer zal met behulp van de groote schijnwerpers, die gemakkelijk op een der booten gemonteerd kunnen worden, een kano worden gezocht. De booten zullen varen volgens instructies die van het strand worden overgeseind. Twee jaar heeft hij het vreemdelingen verkeer in de badplaats pogen te stimuleeren. Reeds geruimen tijd is het aan ingewijden bekend, dat de heer Kruit, de directeur van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Zand voort per 1 Augustus gaat verlaten, om zich te wijden aan het onderwijs in Indië. De heer Kruit verklaarde ons in een on derhoud, dat wij met hem mochten hebben, dat het afscheid van Zandvoort en speciaal van de V.V.V. hem niet makkelijk viel. Hij had hier steeds heel prettig gewerkt en van alle zijden medewerking ontvangen. In de twee jaren, dat hij zich hier gespecialiseerd had op de „vreemdelingen-industrie", was hij steeds meer tot de overtuiging gekomen, dat de vreemdelingen niet alleen "voor Zandvoort maar voor geheel Nederland een belangrijk probleem vormen. Vreemd vond de heer Kruit het, dat de Nederlanders, die op zoo velerlei gebied een vooraanstaande positie innemen, op het gebied van de ..vreemdelingen industrie" verschillende eigenaardigheden hebben. De heer Kruit zeide ter verduidelijking van zijn bedoeling: We leven in een tijd. dat allerlei noodlijdende industrieën door de re geering worden gesteund. Opmerkelijk is het evenwel dat de „vreemdelingen-industrie" bij al deze steunmaatregelen het stiefkind blijkt te zijn. Herhaaldelijk is er bij de regeering op aan gedrongen om middelen te zoeken om de Ne derlanders in eigen land te houden. Vele middelen zijn daarvoor aangewezen, doch zij vonden in 't oog van de regeering geen ge nade. Er is veel voor te zeggen dat de Neder landers een kijkje gaan nemen over de gren zen. doch daar bijna alle landen op het ge bied van Vreemdelingen Verkeer hun eigen grenzen verdedigen, mag Nederland daarin niet achterblijven. Een manier om het bezoek van buitenlan ders aan ons land te bevorderen zou kunnen bestaan uit het verstrekken van ruime sub sidies. Er zijn wel subsidies gegeven en er is ook wel reden tot dankbaarheid, maar een vergelijking met het buitenland doet ons zien. dat Nederland niet in dezelfde mate steun verleent als andere landen. Dit is mede een der oorzaken, dat de Nederlanders jaarlijks een aanzienlijk grooter bedrag ongeveer f 30 millioen meer in het buitenland ver teren dan de buitenlanders naar Nederland brengen. Deze onvoordeelige verhouding moet hersteld worden. Naast subsidies van de landsregeering kennen wij subsidies van de provincies. De f 1800, die de provincie Noord-Holland hier voor beschikbaar stelt, is evenwel nog minder dan een druppel water op een gloeienden steen. In de derde plaats komen de gemeen telijke subsidies. Deze moeten afhankelijk zijn van de mate van Vreemdelingenverkeer in een bepaalde plaats. Zoo behoeft het geen betoog, dat de zorgen van een land'bouwge- meente uitgaan naar landbouw, maar dat in Zandvoort. waar de bevolking een jaar moet leven uit de opbrengst van de „vreemdelin gen-industrie" van enkele maanden, een flinke gemeentelijke subsidie alleszins ge rechtvaardigd is. Het is een verheugend ver schijnsel, dat de raad van Zandvoort dit in- ziet. De raad toch kan het best beoordeelen wat voor de plaats noodig is. 't Valt evenwel te betreuren, dat. als de raad een subsidie vastgestelt, hierop beknibbeld wordt door Ged. Staten, die van de interne toestanden in een gemeente nimmer zoo op de hoogte kunnen zijn als de lokaal volkomen bekende raads leden. Nu kan men aanvoeren,, dat Zandvoort noodlijdend is. maar dan rijst oogenblikke- lijk de vraag, hoe Zandvoort zich ooit boven het peil van noodlijdendheid kan verheffen, als haar door andere instanties de middelen daartoe onthouden worden. De Zandvoorters zelf hebben over de heele linie blijk gegeven in te zien. dat Vreemdelin gen Verkeer de kurk is. waarop de plaats drijft. Sinds 1938 is het ledental der ver- eeniging verdubbeld, terwijl de contributie meer dan verdubbeld is. Het aantal bijdragen voor werkzaamheden van diversen aanrd is bovendien greot. Moge de overheid begrijpen, dat een dergelijk belangrijk particulier initia tief recht heeft op belangrijker steun. Spreker zag de toekomst van Zandvoort niet donker in. Zoodra de internationale toe standen beter worden kan Zandvoort een mooie toekomst tegemoet gaan. Alle gunstige factoren zijn daarvoor aanwezig. Met dankbaarheid herdacht spreker nog de medewerking, die hij steeds had ondervonden van het gemeentebestuur van de directie van de spoorwegen en van de tram. Zoodra hij in Indië terug is. hoopt hij te kunnen medewerken om Zandvoort bij de Indische verlofgangers de plaats te doen in nemen, die het verdient. Zijn werk in Zandvoort zal voorloopig behartigd worden door den heer G. Kiefer. PRIESTERYVIJDING Zaterdagmiddag werd pater Ign. M. Korsten- broek, die de vorige week door Mgr. Van Diepen te Nijmegen tot priester werd gewijd, aan het station te Haarlem verwelkomd door een voor dit doel ingesteld comité van buurtbewoners. Omstreeks vijf uur kwam de neomist aan de ouderlijke woning op de Zandvoortschelaan aan. Bij den ingang van den tuin werd hij opgewacht door een zestiental bruidjes, die hem de ouder lijke woning binnen leidden. Zaterdagavond werd een serenade gebracht. Zondagmorgen helf elf werd door hem de eerste plechtige Heilige Mis opgedragen in dc Parochie van H. Antonius te Aerdenhout. De fecstpredicatie werd gehouden door kape laan J. Roosenhart uit Delft. 't Koor voerde uit de Missa Eucharistica van Perosi. Na de plechtigheid werd een cantate gezongen van Guido Gezelle. 's Middag werd receptie gehouden, die zeer druk werd bezocht. syvingbaltol rnooi Zondagmiddag werd onder groote belangstel ling van het publiek op het strand voor het Noordcrbad een swingbal tournooi gespeeld, waaraan door zeer bekende spelers werd deel genomen. De uitslag voor den wedstrijd heeren was: 1. Lammers 9 gewonnen partijen, 40 treffers voor en 13 tegen; 2. Cappee 7 gewonnen partijen, 37 treffers voor en 14-tegen; 3. Verhage 6 gewon nen partijen, 37 treffers voor en 17 tegen. Wedstrijd voor dames: 1. Mej. Hüsken, 7 ge wonnen partijen, 39 treffers voor en 11 tegen; 2. mej- Schlieker, 7 gewonnen partij. 39 treffers voor en 12 tegen; 3. mej. Poolman, 7 gewonnen partijen, 37 treffers voor en 13 tegen. De jongens en meisjes, die zich voor dit tour- NOORDERBAD ZANDVOORT. MORGEN, DINSDAG 1 AUGUSTUS GROOT KINDERSTRANDFEEST. Adv. ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor- genavojid ongeveer 19 uur: Gedeeltelijk bewolkt, droog weer, iets warmer, matige tot zwakken Zuidweste lijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 70 F. Laagste hedennacht 62 F. Hoogste heden 64 F. Het depressiesysteem, waarvan de kern Za terdag ten Westen van Schotland gelegen was, is gedurende het afgeloopen weekend lang zaam naar het Noordoosten getrokken en is daarbij iets opgevuld. Het storingsfront van deze depressie bevond zich Zaterdag over de Brltsche eilanden. Hierin ontwikkelden zich telkens nieuwe storingen, die Zaterdag in En geland plaatselijk groote hoeveelheden regen brachten. Dit storingsfront heeft zich Zondag naar onze omgeving bewogen, en bereikte in het begin van den middag ons land. Doordat zich over Frankrijk en België een nieuwe storing ontwikkelde, werd het front in zijn beweging eerst geremd, en kwam het geduren de den Zondagmiddag niet veel verder. Daar door kon het zomerswarme weer in ons land blijven aanhouden. In den avond passeerde het front ons land. De koele luchtmassa's uit het Westen drongen zich onder de warme continentale lucht, welke snel werd omhoog getild. Dit gaf aanleiding tot de zware on weersbuien van gisterenavond. De afgetapte hoeveelheden neerslag waren in ons land zeer aanzienlijk. (De Bilt 27 mm. Vlissingen 24 mm.). Vanmorgen zijn de koele luchtmassa's tot in Duitschland doorgedrongen. Het Azorenhoogedrukgebied heeft zich ge handhaafd. Het breidt zich thans in de rich ting van Frankrijk en de Britschc eilanden uit Ook ten Noorden van IJsland bleef de luchtdruk hoog. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. De GROOTE REVUE met IN REMBRANDT nog slechts DAGEN (Adv. Ingez. med.) nooi hadden opgegeven bleken zoo weinig ge oefend te zijn, dat er van eenige spanning geen sprake kon zijn. Deze wedstrijden werden dan ook meer beschouwd als een leuk spel voor tijd verdrijf, dan als wedstrijd. Na een aardige toespraak reikte de heer van Deurzen aan het einde van het tournooi de prij zen uit, die in dit geval bestonden uit waarde bons. HAARLEMMERMEER FEESTELIJKE INTOCHT VAN TYVEE PRIESTERS Zaterdagmiddag had te Nieuwvennep onder groote belangstelling en begunstiging van mooi weder de feestelijke intocht plaats van de tot de parochie in dit dorp behoorende en te Ouden bosch tot priester gewijde gebroeders de heeren M. en C. Tulen. Van den Hoek VenneperwegIJweg af begaf de stoet, die begeleid werd door de Venneper Ruiters en het R.K. Harmoniekorps „Crescendo" uit Hillegom, zich naar de Parochiekerk alwaar eenige bruidjes zich aansloten. Door de paro chianen werd het welkomstlied gezongen en Pastoor Wennen sprak een rede uit, gevolgd door een plechtig Lof. Zondag werden door de heeren Gebrs. Tulen, nadat ze door het comité en de bruidjes van hun woning naar de kerk waren begeleid, een plech tige H. Mis en stille H. Mis opgedragen, waarna Pastoor Wennen een feestrede hield. oude man aangereden. Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd op den Ringdijk nabij den Spaarnwouderweg een oude man, de bijna 68-jarige C. B., die aldaar rechts van den weg liep en bij het naderen van een personenauto vermoedelijk een paar stappen naar links deed, door het motorrijtuig gegrepen en tegen den grond geslingerd. De chauffeur, die krachtig remde en direct stopte, doch een aanrijding niet meer kon ver mijden, hielp den man die aan het hoofd en een been gewond werd in zijn wagen en bracht hem naar zijn woning, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. De toestand, die zich aan vankeSijk nogal ernstig liet aanzien, werd naar omstandigheden bevredigend geacht. de yvegen in zwanenburg. Het uitgebreide wegencomplex in Zwanen burg dat gedurende tal van jaren in slechte conditie en in sommige gevallen zelfs in een vrij wel onbegaanbaren toestand verkeerde heeft thans van gemeentewege door verharding en asphalteering een groote verbetering ondergaan. HILLECOM HILLEGOMSCIIF. WANDELAARS TE NIJMEGEN.. Uit Hillegom hebben de volgende dames en heeren met succes deelgenomen aan de In ternationale Vier-daagsche Afstandsmarschen te Nijmegen: 55 K.M. per dag: M. Vis (9e maalt. J. C. Toledo (le maal). 40 K.M per dag: J. Paling (4e maal). F. Müller (2e maal), mej. A. van Heerde, mej. R. Litjens en A Guldmond. allen voor de eerste maal. Zwemdiploma A uitgereikt aan de heeren J. Geerts, M. J. Woerlee. Dames: J. M. Wiedyk, W. v. Zonneveld. C. H. M. Smit, M. E. Philippo, J. B. Steensma, M. Warmerdam. Diploma B: de heeren Th. Litjens, R. B. Pont. IJMUIDEN Reeders vergaderden te Den Haag. Onder voorzitterschap van mr. J. H. Kie- vviet de Jonge is Zaterdag in Den Haag de 24ste algemeene jaarlijksche vergadering van de Reedersvereeniging voor de de Ne- derlandsche Harlngvisscherij gehouden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Joh. A. Mulder werd goedgekeurd, evenals de lijst van arbiters voor beslechting van vereenigingsgeschillen. Op voorstel van het hoofdbestuur werd f 100 subsidie aan het Nederlandsch Visscherij-proefstation ver leend en aan de beide reddingmaatschap pijen elk f 60. De punten financieel verslag, vaststelling van contributie, statutenwijziging en de be spreking over cle wenschelijkheid de regce- ring te verzoeken de visscherij op te nemen in het wetsontwerp, houdende regelen betref fende thet algemeen verhinderd en onverbin- dendverklaren van bedrijfsregelingen in den landbouw zullen in de volgende vergadering worden behandeld. BESOMMINGEN. Manden trawlers: 1440 Haarlem IJM 9 f 4170 735 I. S. Groen IJM 130 f 2540 400 Hollandia IJM 78 f 1910 360 Limburgia IJM 54 f 1670 400 Witte Zee IJM 167 f 1910 355 De Hoop IJM 46 f 1700 335 Bergen IJM 16 f 1800 350 Elie Cheneviere IJM 161 f 1190 335 RO 6 f 1510 Kotters: F. R. 283 f620; E 19 f470;E 84 f750. Loggers: RO 9 f 700; SCH 225 f 1350; SCH 19 f 1310; KW 76 f 1670. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 31 Juli 1939 (A.N.P.) Tarbot f 0.70—0.60 per kg. Tong f 1.40—0.88 per kg. Heilbot f 1.20—1.08 per kg. Griet f 28—14 per 50 kg. Groote schol f 24—21 idem. Middel schol f 2015 idem. Zetschol f 2015 idem. Kleinschol f 136 idem. Schar f 8—3.70 idem. Tongschar f 2415 idem. Groote schelvisch f 19—18 idem. Middel schelvisch f 1712 idem. Kleinmiddel schelvisch f 127.70 idem. Kleine schelvisch f 74.70 idem. Groote gul f 4.802.50 idem. Wijting f 32 idem. Makreel f 10—8 idem. Versche haring f 5.70—3.25 idem. Groote heek f 41—f 34 p. 125 kg. Middel heek f 42—f 32 idem. Kleinmiddel heek f 1512.50 per 50 kg. Kleine heek f 8.504.10 idem. Kabeljauw f 4417 per 125 kg. Vleet f 1.75—1 per stuk. Leng f 0.65—0.30 per stuk. Koolvisch f 0.250.10 per stuk. OPBRENGST ZONNESTRAAL-COLLECTE. De opbrengst van de Zaterdag in onze ge meente (uitgezonderd Santpoort) gehouden Zonnestraalcollecte bedraagt f 382,78Vfe. HET TIENDUIZENDSTE SCHIP DEN NIEUWEN WATERWEG BINNENGELOOPEN. Het Zondagmiddag binnengekomen Duit- serie motorschip „Coburg" van den Noord- Duitschen Lloyd, bestemming Rotterdam, is het tienduizendste schip, dat dit jaar den Nieuwen Waterweg is binnengeloopen. Het vorige jaar kwam het tienduizendste schip op 9 Augustus binnen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Claesje RO 46. Vangst; 400 m. haring, 10 m. makreel, 25 m. varia, 165 m. koolvisch. totaal 600 m., benevens 15 kantjes steurharing en 30 st. stijve kabeljauw. SANTPOORT FLINKE TIPPELAARS. Ook Santpoort is bij den Vierdaagschen Afstandsmarsch vertegenwoordigd geweest en wel door mevr. Klaver en de heeren Klaver, Jac. Slinger en Westra. Allen hebben den tocht met succes volbracht, wat een felicitatie waard is. Voor mevr. Klaveren was het de tiende keer, dat zij zulks deeld, zoodat zij in het bezit kwam van een gouden kruis. De heer Klaver hoopt het volgend jaar be slag op dit onderscheidingsteeken te leggen. DE HARDDRAVERIJ. Bedriegen de voorteekenen niet, dan staat den liefhebbers van de paardensport Donder dag a.s. een mooie draverij te wachten. De in schrijving is zoo groot, als zij nog nooit ge weest is: De secretaris der vereeniging, de heer J. W. A. Westerhoven, schref n.l. 36 paarden in, waaronder er zijn, die als korte- baan-dravers een goeden naam hebben, o.a. Huthus, Zoo Doorlooper, Zoeklicht, IJlbode, Dindekind, Zonnestraal, Anna V., Zus Braun e.a. Een inschrijving, die bijzonder geappre cieerd werd, was die van 8 Noordelijke dravers Ook ten opzichte van de baan zijn de ver wachtingen hoog gespannen. Het nieuwe ge deelte van den Hagelingerweg toch, waarop de draverij voor het eerst gehouden wordt, werd destijds met bijzondere zorg gelegd, zoo dat het straks met behulp van enkele centi meters zand ln een pracritlge baan zal kun nen worden veranderd. EEN mooi SUCCES. Destijds vermeldden we, dat „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet", directeur 1-Ienk Arisz. op 't concours te Rozcndaal met 384- punt een eersten prijs had behaald. Thans i: gebleken, dat dit het hoogste aantal van het geheele concours is geweest, zoodat ons kwar tet daarvoor nog een extra prijs in ontvangs' zal mogen nemen. HET KWARTETTEN-CONCERT. In ons verslag van bovengenoemd concert stond abusievelijk vermeld, dat door een der baritons van ,.J. S. Bach" een mooie solo ten gehoore werd gebracht. Dit moest zijn door een der baritons van het dubbel-mannen kwartet. „Inter Nos". BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 29 Juli Bevallen 27 Juli: R. Kuik—Cijprian, z.: 28 Juli: J. C. Ruttede Wildt. d.: 29 Juli: A, A. B. Haldermanvan den Bosch, d Overleden 28 Juli: R.. 3 j., z. v. H J. Frie. Hazepaterslaan: M. A. Th. Collin. 79 j., Kam erlaan: H. B I. W van Nes van Meerkerk— Roijer, 68 j.. Wilhelminalaan; A. Wijtkamp. 95 j., Ripperdapark; E. Sabelis—van Poelgeest, 71 j., Ged. Raamgracht. Bestrijdt overtollig maagzuur voor het Uw teeren maagwand aantast. Wanneer U eens last hebt van overtollig maagzuur, van branderige pijn en opgebla zenheid tengevolge van indigestie, wacht dan niet tot het maagzuur Uw teeren maagwand heeft aangetast. De gevolgen kunnen zeer ernstig zijn. U moet onmiddellijk maatregelen nemen om dit sterke zuur onschadelijk te maken. Niet door gewone middelen, maar door het nieuwe, meest werkzame middel dat men kent: Rennie Pastilles. Deze aangenaam smakende pastilles, opgelost in den mond, be reiken in geconcentreerden vorm Uw maag, dus niet verzwakt door bijvoeging van water. Zij hebben een drievoudige werking (1) zij neutraliseeren het zuur, (2) zij verzachten den geprikkelden maagwand en bedekken dezen met een beschermende laag, (3) zij verteren het voedsel voor U Schei uit met al die halve maatregelen zorg ervoor, dat U vanaf heden werkelijk verlichting van Uw lasten krijgt. Haal een pak Rennie Pastilles. Draag er altijd een paar los bij U en neem er twee, steeds wanneer U iets gegeten hebt. Binnen eenige minuten zullen Uw pijnen verdwenen zijn. Vraag Uw apotheker of drogist naar Rennie Pastilles: proef pakje 0.40, groot pak ƒ1.25. Fabrikanten E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) De Septemberfeesten. Eere-comité en commissies. De Eeuwfeestherdenking in September eischt een omvangrijke organisatie, zooals wij reeds meldden, en. gezien het feit, dat geen entree zal worden geheven om dc feestelijk heden te kunnen bijwonen, ook een moeilijke voorbereiding. Het is daarom verheugend, dat aan het groote voor deze feesten benoodigde bedrag nog maer een betrekkelijk gering gedeelte ont breekt en de organisatie van al hetgeen tot deze feesten behoort reeds zoo ver is gevorderd. Een Eere-Comité: Het Eere-Comité voor deze feesten bestaat uit: Mr. Dr. A. Baron Roëll, Commissaris der Ko ningin, Eere-Voorzitter; Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Bur- meester van Haarlem, Voorzitter; Mr. J. B. Bomans, lid van Gedeputeerde Staten Mr. A, Bruch, lid van Gedeputeerde Staten; A. W. Michels, lid van Gedeputeerde Staten; E. Polak, lid van Gedeputeerde Staten; Mr. M. Slingenberg, lid van Gedeputeerde Staten; Mr. Dr. P. J. Witteman, lid van Gedeputeerde Staten; Mr. M. A. Stufkens, griffier der Prov. Staten van Noordholland; M. A. Reinaida, wethouder van Haarlem; E. van der Wall, wethouder van Haarlem; F. van Meurs, wethouder van Amsterdam; Mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris van Haarlem; Prof. Dr. Ir. A. Goudriaan, president-direc teur der Nederl. Spoorwegen; Mr. G. Sluis, president der Arrondissements- Rechtbank; Luit.-Kolonel H. J. Steenzei gezegd van der Aa, garnizoenscommandant; Luit.-Kolonel A. M. M. van Loon, comman dant Korps Motordienst. Commissie van Organisatie. De Algemeene Commissie, welke de organi satie van deze, op initiatief van „Haarlem's Bloei" plaats vindende feesten op zich heeft genomen, is als volgt samengseteld: W. J. B. van Liemt, wethouder, voorzitter der Stichting „Haarlem's Blcei", voorzitter; Mr. A. Betes, voorzitter der H.O.V.; A. G. Boes, wethouder; H. F. Boot, voorzitter der Vereen. „Kunst zij ons Doel"; J. L. Bouwer, directeur van Hout en Plant soenen; Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij.; A. van Driel. directeur van Centraal Vervoer; D. J. van Ellinckhuijsen, lid van de Organi satie-Commissie voor den Optocht; B. Engelenberg, voorzitter van de Optocht- Organisatie; G. D. Gratama, directeur van het Frans Hals Museum; Ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Werken; Ph. A. Mees, directeur-hoofdredacteur v. d. Oprechte Haarl. Courant; Kei-man Moerkerk, artistiek leider; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel; G. M. Nieuwenhuis, redacteur-correspondent v. h. Algemeen Handelsblad; R. Peereboom, directeur-hoofdredacteur van „Haarlecn's Dagblad"; A. W. Schaefer, voorzitter afd. Haarlem Omstreken „Horecaf"; Leo Speet, hoofdredacteur van da Nieuwe Haarl. Courant: S. Staal, redacteur van het Dagblad „Het Volk"; J. J. Swens, voorzitter van de Kamer van Koophandel; J. L. Tadema, voorzitter der Vereeniging „Haerlem"; Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., directeur der Twentsche Bank; E. H. Tenckinck. commissaris van politie; Ir. H. F. Ott de Vries, directeur der Centrale Werkplaats der Nederl. Spoorwegen; Mr. Th. Westerwoudt, directeur der Neder- landsche Handel Mij.; C. S. Th van Gink, directeur van „Haarlem's Bloei", secretaris. Subcommissies. Teneinde een goede werkverdeeling te krij gen, is de Algemeene Commissie als volgt in werkcommissies verdeeld; Commissie voor Financiën: J. J. Swens, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Mr. Th. Westerwoudt. C. S. Th. van Gink. Commissie voor Tentoonstelling en Tooneel: Mr. A. Beets, A. G. Boes. G. D. Gratama. J. L. Tadema. Commissie voor de Pronaganda: C. S. Th. van Gink, Ph. A. Mees, Herman Moerkerk, G. M. Nieuwenhuis, Robert Peere- boom. Leo Speet-, S. Staal. Commissie voor vervoer en verkeer: Ir. W. J Burgersdijk. A. van Driri. Ir. M H. Maas. Ir. H. F. Ott de Vries. E. h Tenckinck. Commissie voor den Optocht: Jhr. Dr. J. C. Mollerus (Voorzitter), Herman Moerkerk (Artistiek leider) :H. F. Boot, J. L. Bouwer en C. S. Th van Gink (leden van de Administratieve Commissie voor den Optocht), D. J. van Ellinckhuijsen en B. Engelenberg (Organisatie-Commissie voor den Optocht). Commissie voor het Oud-Hollandseh Markt plein: J. L. Bouwer, C. S. Th. van Gink, Ir. M. H. Maas, J. L. Tadema, E .H. Tenckinck.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2