TJlaatcegetw tec êeveitiging van den Franschen staat De Fransche weder geboorte is in gang. CEBUTO RADIO MAANDAG 31 JU tl 1939 HA'AREEM'S DAGBEAD DOODSTRAF OP LANDVERRAAD. Onder de zeer belangrijke decreten, welke het Fransche Staatsblad Zater dag ■publiceerde, bevond zich dat be treffende de „buitenlandsche veilig heid van den staat". In verscheidene gevallen icorden zeer zware straffen, zelfs de doodstraf, ook in vredestijd, vastgesteld. Het decreet behelst o.a. dat in den zin van deze wet met Franschen gelijk gesteld wor den: de bewoners van een land waarover Frankrijk het gezag uitoefent alsmede buiten landsche militairen of matrozen die in dienst van Frankrijk staan. Het decreet bestaat uit twee deelen: Het eerste, betrekking hebbende op het eigenlijke delict van verraad, dat met den dood gestraft kan worden, en het tweede betrekking heb bende op aanslagen jegens de buitenlandsche veiligheid van Frankrijk. Het delict van ver raad betreft Franschen, die de volgende daden zouden bedrijven: Wapenen voeren tegen Frankrijk, betrekkingen onderhouden met een buitenlandsche mogendheid om deze aan te zetten vijandelijkheden te ondernemen tegen Frankrijk, aan een buitenlandsche mo gendheid Fransche troepen of aan Frankrijk toebehoorende gebieden in handen spelen, militairen ertoe aanzetten in dienst te gaan van een buitenlandsche mogendheid, contact onderhouden met een buitenlandsche mo gendheid in oorlogstijd, om ondernemingen tegen Frankrijk te begunstigen, alsmede aan een buitenlandsche mogendheid inlichtingen of geschriften betreffende de nationale ver dediging verstrekken. Tot aanslagen op de buitenlandsche veilig heid rekent men de volgende daden: Frankrijk door vijandige handelingen bloot stellen aan een oorlogsverklaring, in vredes tijd op Fransch gebied soldaten aanwerven voor een buitenlandsche mogendheid, in oor logstijd zonder toestemming der regeering briefwisseling of betrekkingen te onderhouden met onderdanen eener vijandige mogendheid, of dit ter kennis brengen van het publiek of van een niet bevoegd persoon. In oorlogstijd zullen aanslagen op de buitenlandsche veilig heid van den staat gestraft worden met dwangarbeid, in vredestijd met gevangenis straf van een tot vijf jaar en een boete van duizend tot tienduizend francs. Als geheimen der nationale verdediging worden gekenmerkt: 1. Inlichtingen van militairen, diplomatie- ken, economischen of industi'ieelen aard, die slechts aan bevoegde personen bekend mogen zijn en tegenover derden geheim moeten blij ven. 2. Voorwerpen, geschriften, teekeningen, plannen, kaarten, foto's e.a., die slechts aan bevoegde personen bekend mogen zijn. 3. Inlichtingen betrekking hebbende op de maatregelen, welke genomen zijn om de daders en medeplichtigen aan overtredingen jegens de veiligheid van den staat te ont dekken en te arresteeren. Controle op buitenlandsche ver- eenigingen. In een uiteenzetting van de motieven, welke hebben geleid tot het wetsdecreet tot verster king van de diensten tot bestrijding van de spionnage, verklaart de minister van binnen landsche zaken, dat het drijven van buiten landers moet worden geneutraliseerd en doel treffend bestreden. Het toezicht in het moe derland en in Afrika moet worden gecoör- donneerd, de buitenlandsche vereenigingen moeten worden gadegeslagen en de middelen tot controle bij de voor de landsverdediging werkende fabrieken moeten worden verscherpt. Ernstig vliegongeluk in de Sovjet-Unie. Divisie-generaal Kholzoelof en drie anderen omgekomen. Zaterdag heeft zich in de Sovjet-Unie een ernstig vliegongeluk voorgedaan, waarover weinig bijzonderheden be kend zijn. De divisie-generaal Victor Kholzoelof, majoor Serge Tsjerkassof, de militaire ingenieur Alexareh Titof en de adjudant Iwan Koernitsjei zijn om het leven gekomen. Monument voor Koning Albert te Luik onthuld. H. M. de Koningin bij de plechtigheid vertegenwoordigd. Te Luik is Zaterdagmiddag, in het kader van de Watertentoonstelling, het Koning Albert-Monument onthuld in tegenwordigheid van Koningin Elisabeth. Koning Leopold en zijn kinderen. Ook de hertogin van Vendöme en de hoogste autoriteiten des lands waren aanwezig. Het monument is opgericht aan de samenvloeiing van Maas en Albert-kanaal. Bij de onthulling was Koningin Wilhelmina vertegenwoordigd door mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, commissaris der Koningin in de provincie Limburg. In den ochtend had mr. dr. van Sonsbeeck een bloemruiker neer gelegd obij het monument voor Koning Albert op het kerkhof van Robertmont. Na vijf jaar nog niet uitgeslapen. Te San Remo slaapt een man Teeds vijf jaar en slechts zelden ontwaakt hij om eenig voedsel tot zich te nemen. De dokters, die hem behandelen, weten nog niet of het hier een geval betreft van hersen ontsteking. of van slaapziekte verwekt door «en steek van de tsetsevlieg. Hitier in het Saargebied. Inspectie der verdedigingswerken. Hitler is Zaterdag te Saarbrücken geweest. Hij heeft de verdedigingswerken in het Saar gebied en de Saarpalts geïnspecteerd. Hitier werd vergezeld door rijksminister van buiten landsche zaken. Von Ribbentrop. Tegen den avond keerde Hitler per vliegtuig naar Bayreuth terug. Paul Reynaud: Export en productie nemen toe werkloosheid verminderde. De „goudslag" gewonnen. De Fransche minister van financiën, Paul Reynaud heeft Zaterdagavond een radiotoe spraak gehouden, waarin hij gesproke heeft over den economischen toestand van Frank rijk. Hij zeide dat door de opofferingen die de Franschen zich hebben getroost om hun mi litaire kracht te vergrooten, de vrede werd ge waarborgd. Toch bestaan er nog brandhaarden. Het vraagstuk, waar het land zich thans voor geplaatst ziet, is dat van een werkelijke Fran sche hergeboorte en niet van een eenvoudig herstel. De bronnen des lands moeten zooveel mogelijk worden ontwikkeld tot algemeen welzijn. Niets mag worden verspild. Het is dit feit, dat ons dwingt tot een hervorming van de structuur. De vraag is of ons regime daartoe in staat is. Welnu, aldus de minister, dat heb ik nimmer ver heeld: indien republiek beteekende minder krachtsinspanning zou Frankrijk van regime moeten veranderen om te overleven. Doch door zijn aanpassing aan de noodzakelijkheid van het uur, is uw regime bezig aan te toonen, dat daar niets van aan is en dat het duidelijk is, dat wij ten zeerste gesteld zijn op vrijheid, rechtvaardigheid en verdraagzaamheid, die een bron van kracht kunnen worden en niet van zwakte, zooals men elders met welbehagen herhaalt. De Fransche wedergeboorte is in gang. Vervolgens besprak de minister de werk zaamheden der regeering op economisch en financieel terrein. In antwoord op de critiek op regereeringsbe- sluiten zei Reynaud dat 'n einde moet komen aan het defaitisme, omdat dit ongegrond is en omdat wij gewikkeld zijn in een „witten oorlog", waarin een onjuist gerucht over een financieel échec, een monetair échec, een economisch échec even ernstig is als een on juist bericht zou zijn over een nederlaag on zer legers op het slagveld. Indien wij een slag hadden verloren op het gebied van den uit voer, de voortbrenging, de werkloosheid, het goud, zou er geen enkele verontschuldiging zijn geweest, dat wij het land in een strijd Admiraal Leahy verlaat den dienst. De bevelhebber van de Amerikaansche vloot, admiraal Leahy, die heden na 46 jaar dienst de Amerikaansche marine verlaat, heeft in zijn j aarlijksch rapport aan president Roosevelt verklaard, dat de versterkte vloot van de Vereenigde Staten, welke op het oogenblik wordt gebouwd, iedere vloot van elke andere zeemogendheid ter wereld kan verslaan. de „Lichtstad" die U zooveel te zien en te genieteri geeft, dat het zonde is, Uw kostelijke tijd te verdoen met het zoeken naar een geschikt hotel. Laat Cebuto alle beslommeringen van U overnemen, dan bent U on bekommerd uit en veel voor- deeliger ookl Uit de Cebuto Massakeus: 6 dg Parijs 1 J'-" 7 dg Vogezen - 81/, dg. Fransche Jura en Savoye 7< 50 13 dg. Fransche Rivièra - 4 dg Hannover-Hamburg-Bremen 3i.5ü 6 dg Riln M Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas. Rijksstraatw 21. Haarlem-N. TeL 16531 fa. Bruynzeel, bi| Velserp., Velsen-N Tel. 3064 Invoering van militairen dienst plicht in Dantzig? Het gerucht is te Dantzig in omloop, dat de senaat van Dantzig een decreet zou voorbe reiden, waarbij militaire dienstplicht wordt ingevoerd. Dit decreet zou in de plaats komen van het in October van het vorig jaar afge kondigde, dat voorzag in verplichte politie dienst voor jonge Dantzigers van 18 tot 25 jaar. Van dit gerucht is nochtans geen bevesti ging te verkrijgen. (Adv. Ingez. Med.) Fransche regeering steunt de gezinnen. Paul Reynaud. hadden verzwakt. Doch deze slagen zijn over winningsbulletins voor Frankrijk. Reynaud zeide vervolgens, dat Frankrijk in Juni, gerekend naar het volume, 25 pCt. meer heeft uitgevoerd, dan in Juni 1938 en ge rekend naar de waarde 40 pCt. De waarde van den uitvoer is gelijk aan het bedrag der bestellingen voor marine en luchtvaart. Het indexcijfer voor de productie beliep in October 1938 83, thans is het 100 d.w.z. gelijk aan dat van 1928. De minister noemde eenige cijfers en zeide, dat de automobiel productie thans grooter is dan in 1929 Op de scheepswerven is in het eerste half jaar 1939 50 pCt. meer gebouwd dan in de overeenkomstige periode van 1938. Het aantal werkloozen is aanzienlijk ver minderd sinds de wetsdecreten van November 1938. Toch maken nog 36 pCt. der loontrek kenden overuren. Tijdens de toepassing van het regeeringsplan van November 1938 waren er 39.000 werkloozen meer dan in November 1937. Op 4 Juni 1939 waren er 4.000 minder dan een jaar te voren. Op 1 Juli 14.000, op 22 Juli 21 500 minder. Ook de „goudslag" werd gewonnen. Sedert einde Maart bezit Frankrijk na de Vereenigde Staten den grootsten goudvoorraad ter wereld. Het goud blijft toestroomen, in de laatste vijf dagen nog 11 ton. Ook besprak Reynaud de bemoeienissen der regeering om de duurte tegen te gaan. Deze bemoeienissen zijn niet vergeefsch geweest. Ondanks de toege nomen intensiteit onze wapening zijn de kleinhandelprijzen in de laatste acht maan den veel minder gestegen dan in den loop der voorafgaande jaren gedurende dezelfde perio de De regeering zal haar pogingen onver minderd voortzetten. Ten slotte toonde de minister aan, dat er z.i. geen onrechtvaardig heid bestaat bij de belastingheffing. De extra lasten zijn voor de rijken veel zwaarder. „Compensatie-gezinsbelasting" o.a. voor vrijgezellen. Het Fransche staatsblad heeft een decreet betreffende de geboorte en de belastingmaat regelen tot steun aan de gezinnen gepubli ceerd. Vrijgezellen, gescheiden personen of weduwen zonder kinderen zullen, volgens dit decreet, onderworpen worden aan een com pensatie-gezinsbelasting, welke voor de in komens beneden de vijftigduizend francs drie procent en voor die boven de 800.000 francs twintig procent zal bedragen. De tusschen- liggende inkomens zullen met een progressief percentage belast worden. Echtparen, die meer dan twee jaar gehuwd zijn en geen kinderen hebben, worden onderworpen aan een belas tingpercentage dat een derde minder bedraagt dan dat der vrijgezellen. Van de belasting wor den vrijgesteld: belastingplichtigen die inva liditeitspensioen genieten voor 40 procent en hooger, en belastingplichtigen, die een' of meer kinderen tot hun last hebben. Het wetsontwerp bepaalt voorts, dat een premie zal worden uitgekeerd bij een eerst geborene, varieerend, naar gelang van de streek, van 2.000 tot 3.000 franken, in twee gelijke termijnen te voldoen, t.w. een bij de boorte: Verder zullen familietoeslagen worden boort. Verder zullen familietoeslagen worden gegeven voor gezinnen met ten minste twee kinderen. In dit opzicht zullen alle burgers volkomen gelijk zijn. De toeslagen zullen gel den tot het veertiende jaar van het kind, of tot het zeventiende jaar indien het kind nog school gaat of een vak leert, Britsclie landsverdediging wordt beproefd. Vlootrevue wordt 9 Augustus door den koning geïnspecteerd. Gedurende de maand Augustus zal de Britsche veriedigingsmacht te land, ter zee en in de luchtt warden be proefd op een wijze als nog nooit in vredestijd is geschied, aldus meldt Reuter. De eerste maatregelen hiertoe wor den genomen, wanneer de manschap pen van de vlootreserve, welke in op richting is, zich naar hun depóts zullen begeven. Zij zullen 9 Augustus door den koning in de Weymouthbaai worden geïnspecteerd. 12.000 reservisten, hierbij ingesloten de ge pensioneerde marine-officieren, zullen van daag in Portsmouth, Devonport er Chatham bijeenkomen. De koning zal 123 schepen inspecteeren. waaronder drie s" schepen vier kruiser-escaders. vijf flotilles torpedojagers, vliegkampschepen, onderzeeërs flottilleleiders, patroulleschepen, treilers en sleepbooten. Van deze vaartuigen behooren zestig tot de marine-reserve. Dit is de eerste keer in vijftien jaar dat de marine-reserve onder commando van vice- admiraal Sir Max Horton, die zich aan boord van het vlaggeschip „Effingham" zal bevin den. in volle sterkte uitvaart. In de afgeloopen drie jaar zijn de schepen van de marine-reserve aanmerkelijk gemo derniseerd en bij de inspectie door den koning zullen de schepen hun corlogs-voorraden brandstof, levensmiddelen en munitie aan boord hebben. De snelheid, waarmede de mobilisatie is geschied valt niet zoo onmiddellijk in het oog Na de inspectie zullen de zestig schepen manoeuvres houden en naar Portland, Rosytb en Invergordon gaan. De manoeuvres zullen de maanden Augus tus en September duren. Het verlof voor de opvarenden van de thuisvloot ls dit weekeinde geëindigd en de schepen van deze vloot zijn op weg naar Rcsyth en Invergrodon. In de noordelijke Britsche wateren zijn meer oor- ste twintig jaar het geval is geweest. Tegelijkertijd zullen 135.000 man van het territoriale leger op groote schaal manoeuvres houden op verscheidene plaatsen in Engeland en binnenkort zal de luchtmacht opnieuw een groote vlucht maken. De civiele verdediging het vierde leger, za in den nacht van 9 op 10 Augustus een groot" -ofening houden Londen en een eroot dee' van het land zullen verduisterd worden en uit vliegtuigen van de luchtmacht zal het effect gecontroleerd worden. Jezjof gefusilleerd? Gewezen leider der Gpoe. De vroegere volkscommissaris Jezjof zou onlangs zoo meldt Havas uit Moskou zijn gefusilleerd. Dit bericht is in verschillende kringen in de hoofdstad in omloop, doch er is geen bevestiging van te verkrijgen. Geheime luchtvaartmanoeuvres in Italië. Als „antwoord" op de Britsche vluchten boven Frankrijk bedoeld? De Italiaansche Zondagsbladen wijden veel aandacht aan de manoeuvres van het Italiaan sche luchtleger, die van 25 tot 28 Juli in het grootste geheim zijn gehouden in het midden gedeelte van de Middellandsche Zee. De bla den stellen deze oefeningen voor als een antwoord op de Britsche vluchten boven Frankrijk. Het grootste gedeelte van het tweede Italiaan sche eskader, dat een kruistocht in het Oosten van de Middellandsche Zee heeft gemaakt, is te Tarente aangekomen. De Kruiser „Pola" voert de vlag van admiraal Cavagnari, onderstaats secretaris van marine. Generaal Gambara verdwijnt als commandant van het Italiaansche legioen in Spanje. Doch blijft in Spanje als hoofd der Italiaansche militaire missie. Naar United Press uit Burgos verneemt, houdt het Italiaansche legioen in Spanje heden officieel op te bestaan. Naar aanlei ding daarvan heeft de commandant van het legioen, generaal Gambara, voor het laatst in deze functie met generaal Franco gecon fereerd. Generaal Gambara, die als hoofd van de Italiaansche militaire missie in Spanje blijft, deelde aan een verslaggever van Uni ted Press mede, dat generaal Franco uiting gegeven had aan zijn dankbaarheid voor de door de Italianen geboden hulp aan de nationale Spaansche zaak. Woetsjau gebombardeerd. Zestig dooden. Op 26 dezer hebben Japansche vliegtui gen Woestjau in de provinsie Kwangsi - bezet. Er zijn zestig dooden en meer dan 300 gewonden. De school van de Amerikaan sche zending en een ziekenhuis van het Roo- de Kruis werden verwoest. japansche militairen in de Britsclie concessie te Sjanghai. Barricades verwijderd. SJANGHAI, 31 Juli. Zonder te waarschuwen zijn de Japansche troepen bij de internationale con cessie tusschen de Kreek en het Noorderstation eenige tientallen me ters in de Britsche concessie bin nengedrongen. Nadat zij de Brit sche barricades verwijderd hadden, begonnen zij 15 meter daarachter sterke Japansche barricades aan te leggen. Duizenden Chineezen zijn daarop direct als door een paniek bevangen met have en goed gevlucht. De Japansche commandant merkte in verband met dit incident op: Wij breiden slechts ons gebied uit". Na verscheidene uren waren nog geen Britsche troepen op de bewuste plaats ver schenen, zoodat men aanneemt dat de En- gelschen hun uiterste best doen om elk in cident te vermijden, terwijl daarentegen vroeger bij een dergelijk optreden der Ja panners onmidcellijk een sterke Britsche reactie hierop zou zijn gevolgd. Op het oogenblik zijn de Britsche officieren met de Japansche militairen aan het onderhande len. Nadat de Japansche troepen, die Brit sche barricades hadden verwijderd, die het dichts bij het Noorderstation lagen, trok ken de Britsche soldaten zich uit hun blok huis terug. Zij keerden echter weer nadat Japansche soldaten him nieuwe barricades hadden voltooid, waarop de Britsche schild wachten hun post aan de nieuwe barricades betrokken zonder echter te trachten de Ja pansche barricades te verwijderen of deze naar de oude plaats te verleggen. Ondertusschen zijn twee trucks met Britsche soldaten aangekomen voornamelijk met het doel om de verschrikte Chineezen die de Britsche concessie binnenstroomen, bij te staan. (United Press). Vele verdachte elementen uit Engeland gevlucht? Groot aantal huiszoekingen gedurende het weekeinde. Reuter meldt uit Londen, 30 Juli: Scotland Yard heeft den strijd tegen de IRA verscherpt en in het afgeloopen weekeinde een groot aantal huiszoekin gen verricht. De politie heeft hierdoor de overtuiging gekregen, dat talrijke ver dachten reeds uit het land zijn gevlucht. Andere worden scherp bewaakt en de minister van binnenlandsche zaken moet een besluit nemen over een uitwijzing. De politie overweegt om een aantal ver dachten binnen enkele uren in hechtenis te nemen, nu zij de macht hiertoe heeft. Hoewel geen aanslagen meer zijn ge pleegd, verslapt de waakzaameid van de politie niet. Onder scherpe politiebewaking zijn zes per sonen. die sympathiseeren met het Iersche re- publikeinsche leger naar Ierland vertrokken. Buitengewone voorzorgsmaatregelen waren ge troffen om te voorkomen dat het publiek het ertrek op het Euston-station gadesloeg en ver volgens de inscheping in Holyhead op de „Hil- berna". Pas op zee konden de Ieren zich onder de reizigers bewegen. De politiebeambten keerden naar Londen te rug, ongetwijfeld, om binnenkort een nieuw transport te vergezellen. Het Engelsche weekblad „Reynolds" schrijft, dat de Britsche schatkist het bewijs in handen heeft gekregen, dat uit Berlijn geld gezonden is naar Londen, en Dublin om de terroristische ac tie van het Iersche republikeinsche leger te steunen. De politie is cr evenwel niet in ge slaagd te ontdekken, langs welk kanaal het geld zijn bestemming bereikt. Niettemin is het ver kregen bewfjs van des te meer beteekenis, aan gezien volgens de Duitsche wet zonder toestem ming der rijksregeering geen deviezen naar het buitenland mogen worden gezonden, aldus dit weekblad. Misnoegen in Ierland. De Iersche officieele kringen zijn inmiddels zeer verontrust over de nawerking welke de En- gelsch-Iersche betrekkingen van de terroristische actie ondervinden. Vele aanhangers van de Va lera gelooven thans, dat de terreur niet beoogde te pogen Noord- en Zuid-Ierland te vereenigen, doch veeleer te verhinderen, dat deze kwestie zal worden opgelost. Dulanty, de Iersche hooge commissaris in Lon den, zal deze week ongetwijfeld een stap bij het ministerie van binnenlandsche zaken onderne men. Hij zal laten uitkomen, dat zijn regeering geen bezwaar heeft tegen de maatregelen, welke Engeland tegen de terroristen heeft getroffen, doch de hoop uitdrukken, dat deze maatregelen niet zullen leiden tot massa-uitzettingen van Ieren, aangezien de Iersche openbare meening zeer verstoord zou geraken op Engeland, indien onschuldige lieden het slachtoffer van deze uit zettingen zouden worden. PROGRAMMA Het Spaansche goud overgedragen. De commissie, welke het Spaansche goud, dat was gedeponeerd bij de Fransche bank te Mont de Marsan, heeft gehaald, heeft gistermiddag veertig ton vijfdollars hikken overhandigd aan den gouverneur van de Spaansche bank. Nieuw Italiaansch reddings- apparaal. Bestemd voor gezonken duikbooten. Zaterdag heeft, naar het D. N. B. meldt, de Italiaansche marine in de Golf van Spezia een nieuw reddingsapparaat geprobeerd. Het ex periment geschiedde van uit een op 70 meter diepte liggende duikboot. Volgens een officieel communiqué zijn de proeven bevredigend verloopen. DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 11.00—11.30 v.m. en 3.30— 7.00 R.V.U. 8.00 Orgelspel, 8.15 Berichten. 8.17 Gramo foonmuziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.— Causerie over Ma dame Curie. 11.30 Aeollan-orkest. 12.15 Be richten. 12.17 Gramofoonmuziek. (ca. 1.In terview). 1.15 Viool en orgel. 2.— Zang met pianobegeleiding. 2.30 Causerie „Huiselijk leven in Fez (Marokko)". 3.— Jetty Cantor's ensemble en gramofoonmuziek. 4.30 Kinder koor. 5.Kmderhalfuur. 5.30 Avro-Amuse- mentsorkest en solist. 6.28 Berichten. 6.30 Causerie „Het pulseerend heelal: Ht zonder ling gedrag der spiraalnevels". 7.Avro- Dance-Band. 7.30 Pianovoordracht. 8.Be richten A.N.P., radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en solisten. 9.05 Causerie „De oorsprong van de opera". 9.25 Gramofoon muziek. 9.35 Omroeporkest en solisten. 10.15 Radiotooneel. 10.40 Reportage. 11.Berichten A.N.P., hierna tot 12.Iliescu's ensemble. HILVERSUM II 301.5 M. KRO-uitzending. 8.— Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 9.Plechtige Hoogmis. 10.Gramofoonmu ziek. (12.00—12.15 Berichten). 12.30 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. (1.001.30 Gramofoonmuziek». 2.— Vrouwenuur. 3. Gramofoonmuziek. 5.KRO-orkest. (opn.) 5.45 Felicitaties. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Melodisten en solist (opn.) (Om 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Melodisten en solist (opn.) (Om 6.30 Berichten). 7.00 Be richten. 7.15 Causerie handwerk en machine in de smeedkunst". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 Haarlemsche Orkest Vereeniging. 9.15 Het Rococo-octet (opn.) 9.40 Inleiding volgens uitzending. 9.50 Eerste acte van de opera ..Turandot" (gr.pl.) 10 30 Berichten A.N.P. 10.40 John Kristel en zijn Troubadours 11.30 12.00 Grfamofconmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelspel. 12.20BBC-Zangers. 12.50 Het Norris Stanley- sextet. 1.20 Liedjes -en duetten. 1.35 Gramo foonmuziek. 4.00 Orgelspel. 4.20 Rae Jenkins' trio en solist. 4.35 Het Philharmonisch strijk kwartet. 5.20 De Westminster Players. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6 50 Voor postzegelverzamelaars. 7.05 Medvedeff's Bala laika-orkest. 7.20 Het Kutcher-trio. 7.50 Radiotooneel met muziek. 8.35 Uitzending, ge wijd aan New Zealand. 9.20 Berichten. 9.50 Luchtvaartcauserie. 10.10 Danscabaret. 10.50 Oscar Rabin's dansorkest en solisten. 11.50 Causerie over de Fransche kunst. 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang 1.10, 1.45, 2.35 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 3 50 Zang. 4.05 Gramofoon muziek. 5.25 Giardino-orkest. 6.35 Gewijd concert. 7.20 en 8.25 Gramofoonmuziek. 8.50 Het Krettly-kwartet en solisten. 10.05—11.50 Radiotooneel. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Sarba- orkest en gramofoonmuziek. 1.502.20, 5.20 7.05 7.20 en 8.20 Gramcfonmuziek. 9.20 Selec tie uit de opera ..Manon Lescaut". 11.00—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 1220. 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 7 05 Tromipetvoordracht. 7.35 Literair-mu- zikaal programma 8.20 Priesterwijdingen. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.30 12.20 Otto Dobrindt's orkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7