I j 1 Avontuur in Venezuela Burgemeester dr.^W. de Vlugt heeft Zaterdag te Amsterdam aan boord van het m.s. .Oranje de vlag geheschen welke door de vereeniging .De Prin- cevlag werd aangeboden De finale 100 meter hardloopen tijdens de nationale athle- tiekkampioenschappen, welke Zondag in het Feyenoord- stadion te Rotterdam zijn gehouden Een fraaie sprong tijdens het concours hippique, dat Qp jen Kralingschen Plas werden Zondag de nationale wedstrijden van de Rotterdamsche Zondag te Oss werd gehouden ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan der vereeniging .Concours Hippique Oss" Zeilvereeniging gehouden. Eenige deelnemers in actie Het De propagandacommissie voor ruilver- kavering in het gebied van den polder Assendelft hield een excursie naar Overijsel en genoot een koffiemaaltijd in Staphorst Te Zandvoort wer den Zondag op het Gem. Sport terrein groote windhonden-ren nen gehouden, waarvan hierboven een interessant snapshot waterpolo-tournooi te Doetinchem om den Horthy-beker. moment uit een der internationale ontmoetingen Een aardig De hooge be- Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdag te Doetinchem het waterpolo-tournooi om de Horthy-Cup geopend. zoeker wordt begroet door den president der Europeesche Zwemliga, den heer E. G. Drigny FEUILLETON Naar het Amerikaansch van R. H. DAVIS. (Nadruk verboden.) 15) Het was een oude man, dien Inez volkomen vertrouwde. Hij was eerst lijfknecht van haar broer en toen van haar vader geweest en had er na de gevangenneming van Generaal Rojas op gestaan de famiie in ballingschap te mogen volgen. Het meisje keek hem een oogenblik ernstig aan. Pedro, vroeg ze wat zou je willen doen om je meester te redden? Toen de man zekerheid had dat hy haar goed begreep, legde hij het zadel op den grond, richtte zich op en strekte zyn beide handen naar haar uit. Met dat gebaar scheen hy uit te drukken dat hij voor dat doel zün lichaam zyn leven zelfs, tot haar beschik king stelde. Inez toonde hem het briefje. Je moet dit aan een Amerikaan, Mr. Forrester, brengen, zei ze. Hy is in één van de hotels. Niemand mag weten, dat je hem zoekt en niemand mag zien dat je het briefje geeft. Zelfs moeder mag het niet vermoeden dat er uit dit huis een boodschap aan hem is gestuurd. Als hy het briefje gelezen heeft zal hij „ja" of „neen" zeggen. Als hy iets vraagt moet je je hoofd schudden. Zoodra je antwoord hebt moet je by me komen. Ze gaf hem het briefje en vervolgde na een pauze. Er is een nieuw plan om vader te red den, Als je dit briefje veilig aflevert, zal jy de eerste stap voor zyn bevrijding hebben ge- daan.Maar als ze uitvinden dat mr. Forrester en iemand van de familie Rojas samen wer ken dan zal dat groote wreedheden voor va der, dan zal het zelfs zyn dood kunnen be- teekenen! Het meisje had gesproken op een wyze, die den diepst mogelijken indruk op den ouden getrouwe zou maken. En ze werd niet teleurge steld. Zyn oogen straalden van opwinding. Het vervulde den Venezolaan met een diepe vreugde en trots, dat hij hu ook een samen zweerder, dat hy een factor in een complot was, waarvan hy het gelukken zoo vurig ver langde. Toen Inez terugging naar het hoofdgebouw was de zon juist bezig in zee te zinken en zy zag haar moeder en haar zuster naar de rots gaan voor hun dagelyksche bedevaart. Inez voegde zich by hen en terwyl de roode schijf daalde stonden de drie vrouwen doodstil, de ge zichten naar den horizon gewend. Inez leun de naar voren alsof haar oogen de zestig myl tusschen haar en haar vader konden doorbo ren, de handen samengeklemd en den mond half geopend. Het ontroerde haar nog even diep als de eerste maal, deze dagelijksche plechtigheid, het weten dat hy op dat oogen blik aan haar dacht en dat zyn oogen gericht waren naar de plaats, waar hy wist dat ze op wacht stond. IV. Nu hun diner in het hotel slenterden Roddy en Peter de kade af en gingen de smalle op haal brug over. die Willemstad verbindt met Otrabanda. Daar, halverwege tusschen de twee steden, leunden ze een poosje tegen de brug aan, rookten en genoten van den koelen nachtwind, die uit zee- opstak. Na zyn lang middagslaapje was Roddy heidei wakker. Men had hem verteld dat Willemstad een cabaret ryk was en dit wilde hy vinden. Maax Peter, die wakker was geweest sinds de steward van een schip hem voor zonsopgang had ge wekt, twyfelde aan het bestaan van het ca baret en ook aan het feit, of het, als het in derdaad bestond, wel in staat zou zyn om hem wakker te houden en kondigde aan, dat hy vastbesloten was zyn bed op te zoeken. Zoo aan zichzelf overgelaten kuierde Roddy het kleine stadje rond. Een paar winkels en twee café's waren nog open en uit hun ramen schenen groote lichtbundels op de smalle trottoirs, maar de meeste huizen waren al ste vig gegrendeld; de straten lagen in het duister te slapen. Een kwartier lang slenterde Roddy langzaam verder en kwam toen plotseling tot de conclusie dat hy niet alleen was. Achter hem in de schaduw volgde iemand hem be hoedzaam, een man met zyn gelaat in een shawl verbolgen en wiens sandalen van touw de klank van zyn voetstappen dempten. Onder de huidige omstandigheden en na de verwikkelingen van den dag was Roddy niet verrast, maar ook niet byster geïnteresseerd. Zelfs in Porto Cabello werd ledereen ten slotte bespionneerd. En dat Alvarez hier, in dit broeinest van revolutionnairen, goed be diend werd, was heel natuurlyk. Tweemaal was de man, die hem volgde, hem vlug met zachte schreden genaderd en beide keeren was Roddy midden op straat gaan loopen voor het geval dat de man iets minder onschuldigs dan gewoon spionneeren, in den zin had. Maar toen de man voor de derde maal naderbij kwam gebeurde dat zoo schielijk, dat Roddy geen tyd had uit den weg te gaan. De man schoof lang hem heen en toen hy voorby was ontdekte Roddy dat hem een briefje in zyn hand gedrukt was. Het was al laat; Roddy zag er uit als een toerist en het briefje was hem in het geheim gegeven. Roddy dacht dat het een invitatie tot het een of ander minder behoorlyk avontuur bevatte en gooide het op straat. Met een kreet van scb vloog de man er op af, maar Roddy was hen -oor. Toen hy het briefje weggooide hadden zyn vingers zware lakzegels aangeraakt. In een seconde had hij het briefje weer opgeraapt en nam het mee naar een straatlantaarn, terwyl de man hem volgde. De enveloppe was zonder eenig byzonder kenteeken, het lak zonder initialen of wapen, het schrfit was blykbaar verdraaid. Na te hebben gezien dat de man van uit de schaduw nog naar hem stond te kijken, terwyl hij tegelijkertijd onrustig de straat af tuurde, opende Roddy het briefje. Het luidde: „U bent naar Guragao gekomen met een doel. Iemand, dien dat doel zter terharte gaat wil u helpen. Ga morgen, by zonsopgang de zelfden weg af, die u vandaag hebt gereden. Achter het café Ducrot zal de brenger van den brief op uw wachten met een paard. Volg hem. Als u bang bent dat hy u in gevaar zal brengen, laat hem dan voor u uitryden en richt u revolver op hem. Als u komen wilt, zeg dan tegen den brenger „Vengo". Als u niet komt zeg dan „No Vengo". Hy heeft bevel geen enkele vraag van u te beantwoorden. Als u hierover tegen anderen spreekt of als de brenger denkt dat u anderen gezegd hebt u te volgen, zal hy u terugbrengen naar uw hotel en uw kans om een groot onrecht goed te maken zal voorby zyn." De brief was niet onderteekend. Maar de schryver had onder aan de bladzyde, alsof hem dat pas later in de gedachte was geko men, geschreven: .Avonturen zyn voor de stoutmoedigen. Roddy las den brief driemaal, terwijl hy In het licht van de straatlantaarn stond met zyn rug naar de huizen en zyn gezicht naar den wachtenden man gekeerd. Maar na den eersten keer las hy over het voornaamste deel van den brief heen en vlogen zyn oogen naar dat postscriptum. Dat was de regel, die hem wenkte en aantrok: het leek hem of de gene, die den brief had geschreven, er aan twyfelde of hy wel naar de aangeduide plaats zou willen komen, en of hij hem met dat zin netje prikkelde, bespotte en uitdaagde. Roddy begreep, dat er wat den schryver van den brief betrof, drie mogelijkheden wa ren. Hij overwoog ze snel. Peter zou de schryver kunnen zijn en dan was de brief een flauwe grap om hem op de proef te stellen. Misschien was het een ernstig bedoeld aan bod van iemand, die het doel van zyn bezoek aan Curasao geraden had en die hem V7erke- iyk van dienst wilde zyn. De brief zou ook kunnen komen van den gemaskerden man en zijn handlangers, die woedend waren over zijn ingrypen van dien morgen en die nu vol leed vermaak dit plan hadden beraamd om hem op dien aanzamen weg te lokken en hem daar te dooden. Hy kon onmogelijk weten welke van die drie veronderstellingen de juiste was, maar het postcriptum deed hem zijn besluit ne men. Hij wenkte den brenger van den brief en deze kwam verlangend naderby. Ik zal komen, zeide Roddy. De man glom van vreugde, maakte een diepe buiging en ver dween in de duisternis. Roddy luisterde, tot hy het zachte klepperen van zyn sandalen niet meer hoorde en liep toen langzaam naar het hotel terug.. Hij bleef nog wel een uur lang op zijn balcon staan rooken en trachtte by zichzelf uit te maken wie zyn onbekende vriend zou zijn. Op de kade beneden hem stond een neger- politie-agent te dutten tegen een boom. (Wordt vervolgd.)'

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8