tBoeffessfoeken^ in allen ernst MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Van 1j.es Sic"* naai Jawel Jieheic Annie van Ees en haar tweede natuur „Opzij daar alsjeblieft!" „Dat was Zonnepoes", fluistert Jaap van der Poll me toe, den man nawijzend, die ons opzij wilde hebben. „Zonnepoes?" „Eén van de vele raadselen van de film studio" licht de tooneelrot me toe, onwille keurig bladerend in het draaiboek „Die man is requisiteur, de rechter- en linkerhand van den productieleider meneer Meyer en nog veel meer, en in de wandeling heeft hij den bijnaam gekregen van „son épouse". Nie mand weet waar die naam vandaan komt maar iedereen noemt 'm zoo. En u begrijpt dat 't Fransch herleid wordt tot 't Holland- sche Zonnepoes. Dwaas en hier in de Haag- sche fiknstad toch heel gewoon". Een pastoor bemoeit zich met ons en komt met een soortgelijk maar natuurlijk nog „sterker" geval. „Weet je dat Philip Lacha- pelle in de tooneelwereld Philip Lach-appel wordt genoemd, 't Is maar een kwestie van uitspraak". „Mag ik u even aan den pastoor voorstel len?" verzoekt Jaap van der Pol. „Mijn naam is Albert van Dalsum" klinkt het. Dan hooren we van den anderen 'kant: „Meneer pastoor heit gezeid dat ik naar de kat moest kome kijke". In rond Rotterdamsch floepen de woorden een microfoon-aan-een- hengel in. In het licht van de schijnwerpers staat.... Boefje! In een nogal vrije woor denwisseling gewikkeld met de hooggekraag- de huishoudster van meneer pastoor. „Wat moet je komen opzoeken?" „De kat", herhaalt boefje sappig, en wan neer 't nog niet begrepen wordt zegt ie bru taler met een intonatie dat 't beest meteen voor je leeft: „De Kater!" De opgestreken en hooggekuifde huis houdster wijst het schooiertje den weg de trap op. „Meneer pastoor is boven". Dan turft de guit, onderwijl de mondhar monica bezuigend met smakken alsof de we reld met de huishoudster er ibij 'm gestolen kan worden, de traptreden op. Maar na drie treden ontbindt het tot levengekomen ta- freeltje uit Bnusse's befaamde boek zich in factoren, want de trap gaat niet verder, en meneer pastoor is niet boven, maar staat aan gene zijde van de camera zijn sigaretje te trekken. En de factoren voornoemd, te weten Annle Van Ees en Nel Oosthout, gesecundeerd door Myra Ward als het dienstmeisje worden op nieuw in het lichtwit gezet en door den film- rekenaar-, alias regisseur Detlef Sierck, voor <ien zooveeüsten keer opgesteld tot de somma, die in cineastenlatijn scène heet. Sierck heeft er slag van de menschen op hun gemak te stellen, en misschien bezit hij zooveel goede kwaliteiten omdat hij als alle goede dingen uit drieën bestaat: Deen van geboorte, Duitschei- van opvoeding en Ameri kaan van staatsburgerschap. Hij staat tot Zarah Leander als Josef von Sternberg tot Mariene Dietrich en de overgang van de mysterieuze Leander-verschijning met het pi Juinie van Ees als Boefje en Albert van Dalsum als de pastoor in de film, die thans in de Haagsche filmstad naar Brussc's be faamde bock wordt gemaakt. kante „Yes Sir" naar het „Jawel meheir" van het allesbehalve geheimzinnige boefje blijkt hem best af te gaan, want hij springt met Annie van Ees om alsof ie ook in Rotterdam geboren is. „Generale repetitie" roept de Deensch Duitsche Amerikaan in 't Hollandsch. „Meneer pastoor heit gezeid dat ik Jaap van der Poll ziet den tekst na in het draaiboek, en kijkt op zijn horloge. Het is on- dertusschen tegen zevenen des avonds ge worden. „Ja, dat zijn hier lange werktijden, van 's morgens negen tot 's avonds 11 aan den sdag! Want binnen een maand moet de film klaar zijn. Het is énorm inspannend werk voor den acteur en actrices en als het laat wordt overkomt het den besten acteurs dat ze niet meer uit hun zinnen kunnen komen. U begrijpt, dat eeuwige repeteerenPlot seling schiet mijn innemende voorlichter in de lach. „Soms loopt 't echter mee", zegt hij. Met die poes bijvoorbeeld, dat moet ik u toch nog vertellen, neen, niet de Zonnepoes, maar de huis- tuin- of keukenpoes, die door een gat in een stoel moest springen. Het was nu eenmaal een idee van Sierck, dat 't beest van een stapel kleeren bij een waschtobbe door een gat in een gekanteüden stoel moest springen. We dachten daar is een gedres seerd beest voor noodig. Maar neen hoor, da delijk begreep 't dier wat van 'm gevraagd werd. Tot drie keer toe maakte hij den ge- wenschten sprong zonder mankeeren!" „Gisteren hebben we brand gehad, schrikt u niet, 't was vuur op bestelling. In de an dere studio Wandelend door lange gangen, bekronkeld met slangen van electriciteit, komen we bij hetgeen nog over is van het decor van het straatje. De heer Wegerif, die slechtste ar chitect in Nederland oendat wat hij vandaag opbouwt morgen weer gesloopt moet worden, geeft den werklieden aanwijzingen om weer een ander sukje of stad uit Brusse's boek binnen de vier wanden van de studio te la ten verrijzen. Het geklop van de hamers klinkt vroolijk. Ergens staat nog een stuk, van het groote orgel, gestOoten uit de ma jesteit. waarin u 't in de film zult zien. Maar om in filmstijl te schrijven we zwenken nog even met de camera terug naar de vo rige studio en nemen een olose-pu van Annie van Ees. Een wonderlijke vitaliteit legt ze aan den dag. Over de achthonderd keer „Boefje" op het tooneel, en nu weer één keer voor de film; straks honderden malen in de biosco pen. Wie boefje in de studio bezig ziet denkt niet aan mevrouw Van der Lugt Melsert. In Filmstad leeft alleen de Rotterdamsche be schermeling van Brusse, de pet scheef op het slordige hoofd. Op 't hoofddeksel en de broek na is de plunje dezelfde, waarin Annie van Ees honderden keeren het tooneel betrad. Het kabeltouw, waarmee de broek vastge sjord wordt, is veel vlugger gesleten dan 't uithoudingsvermogen van „den eigenaar", want de rafels hangen er bij. Maar.de eindjes worden aan elkaar gebonden, en dan moet 't maar weer. Boefje heeft een hazenlip! Dat beteekent dat Annie van Ees eiken keer een lang niet pijnlooze behandeling moet on dergaan; het vel boven den mond wordt sa mengetrokken en met meer kunst en vlieg werk wordt de snuit zoo gevormd dat de schooierachtigheid ervan afstraalt. Iedereen heeft schik in den bengel, ze vertikt het om ergens een „doublé" voor te nemen, springt zelf van een metershoogen muur af, grijpt in een pot met gloeiende kolen, kortom het is niet alleen een boefje, dat in het licht der schijnwerpers staat, doch hetzelfde Rotter damsche schoffie dwaalt door de studio's als er geen opnemingen zijn, duikt zorgeloos weg in een lekkeren stoel, zoodat ie niet te onder scheiden is van de andere Pietersmeerpoet sen, den schoorsteenveger en de kameraad jes. Boefje is blijkbaar geen rol meer van Annie van Ees. Hij is een tweede natuur van haar geworden. De electriciens, die langs den rand balan- ceeren, waai- de kamermuur en het plafond elkaar in echte huizen plegen te ontmoeten, hebben moeite hun lachen te houden, wan neer boefje in 't Rotterdamsch tekeer gaat dat de stukken er af vliegen. Leo Meyer, de man die de film produceert, komt nu en dan eens kijken hoe of de zaken staan. Het werkplan, dat als een wandkaart in zijn kantoor hangt, moet stipt uitgevoerd worden; er is nog twee weken arbeid voor den boeg, nachtopnemingen, scènes in origi neel Rotterdam en nog veel meer. De kapitein van het schip is tevreden over wat gepresteerd is. Alles klopt als een bus. In de film mag het Boefje zijn al wat de klok slaat, de film zelf is om den drommel geen kwajongenswerk, dat kan men zoo zien. Zoodat we dit kijkje in Filmstad kunnen besluiten zooals we begonnen zijn, namelijk met vast te stellen dat een studio een won derlijke wereld is, waar het onmogelijke mo gelijk wordt, waar huizen in vuur en vlam kunnen staan zonder dat brandvei-slaggevers uit hun bed gebeld worden, waar een poes dadelijk doet wat je van 't beest vraagt, en waar geleerde acteurs stotteren, en waar.... de grootste boefjesstreken in allen ernst door heel groote menschen worden uitge haald v. H. Haarlemsche Esperantisten in Denemarken. Met vertrouwen de toekomst tegemoet. Heer-R. van Hoek schrijft ons uit Kopen hagen In de groote zaal van Hotel „Du Nord" werd door onze „pleegouders" te onzer eere een groote Esperanto-familie-welkomst-avond georganiseerd, die waarlijk overweldigend was en waar een voortreffelijke Deensche koffie tafel ons wachtte. Hoe innig en stemmings vol klonk de Esperanto-zang, vooral die welke de kinderen ten beste gaven. Hartelijke woorden van vriendschap, in de toekomst en warme toewijding werden c-ver en weer gesproken. Ontroerd hebben wij el kander de hand gedrukt om de groote ver heven vreugde, die wij beleven mochten. Een zeer belangrijk punt van discussie maakte wel uit de steeds weer terugkeerende herin neringen tijdens het 8-daagsch verblijf van een 60-tal Deensche vrienden aan Haarlem het'vorige jaar en waar zij nog steeds zeer enthousiast over waren. Dien avond zal ons als onvergetelijk in het geheugen blijven. Velen, die tot nog toe scep tisch tegenover 't Esperanto stonden, kwamen ons geestdriftig verzekeren, ook Esperantist te zullen worden, om mee te kunnen dienen de grootsche idee van varbroedering en men- schenliefde. Den volgenden morgen aanvaardden wij een excursie naar de stad Silkenborg, bezochten de boschrijke omgeving, de welbekende Liim- fj orden en het Himmelbjerget (Hemelgeberg- te). Tijdens deze prachtige reis bezochten wij verschillende, schitterend gelegen dorpen, en betraden wij kleine, maar imposante, meer dan 9 eeuwen oude kerkgebouwen, zooals de meeste Deensche kerken, die in soberen, Ro- maanschen stijl zijn opgetrokken, met voor lichting van een jongen, vriendelijken Pastoor die ons eenige bijzonderheden vertelde. De ontmoetingen met kleine groepjes Deensche Esperantisten hadden tot gevolg, dat wij telkens weer opnieuw verrast werden door Esperanto sprekende Denen, die door middel van de Deensche pers van ons bezoek op de hoogte gesteld waren en die deze ge legenheid dan ook mek belde handen aan grepen, hun kennis aan de practijk te toet sen. Bij onze aankomst in Silkenborg, waar wij door een der leiders van de Espo-beweging in onberispelijk Esperanto werden begroet, wandelden wij naar de uitstekend verzorgde panorama's, die ons een overzicht gaven van de schoonheid der Deensche natuur. Tijdens deze excursie begeleidden ons ook niet Espe rantisten, die met verbazing vaststelden, hoe gemakkelijk de Deensche en Hollandsche jeugd zich door middel van Esperanto met elkaar kon onderhouden en hoe dit de menschen als broeders tot elkander brengt, dan zijn vaderlandsliefde ons minder plichten EXAMENS Engelsche handels correspondentie. Voor het ,,Mercurius"-diploma (afgenomen vanwege de Federatie van Handels- en Kantoor- bediendenvereenigingen) slaagde voor Engel- sche handelscorrespondentie de heer H. Smink, te Haarlem, leerling van het Instituut „Mercu- rius". DE NATIONALE FEESTDAG EN DE HERHALINGSOEFENINGEN. In verband met den Nationalen Feestdag uoeten de dienstplichtige onderofficieren, kor poraals en soldaten voor wie op dien dag de herhalingsoefeningen zouden beginnen, zich op 8 Augustus da.v. bij hun corps melden op tijd en plaats in de kennisgeving betreffende hun oproeping aangegeven. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 12 uur. Londen 8.78 Berlijn 75.30 Parijs 4.97 1/4 Brussel 31.87 Zwitserland 42.39 Kopenhagen 39.22J4 Stockholm 45.27 Oslo 44.12 1/2 New-York 1.87 5/8 Italië vrije lire 9.91 reislire 8,85 bankpapier 6.75 GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat. uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril in étui: Heesterbeek, Wagenweg 256. Zon nebril: v. d. Goest, Vaartstraat 11. Afsluitdop: Voogt, Rijksstraatweg 208. Zakétui met inhoud: Bur. v. Politie, Smedestraat. Gereedschap (v. rijw.); Ros, Spaarnhovenstraat 80. Hand schoen: De Droog, v. Loostraat 3. Regenjas: Govers, Barendsestraat 54. Jasje: Bakker, Gen. de Wetstraat 45. 2 kinderjasjes: Faber. Weltevredenplein 14. Manchetknoop: Steeg- man, Vergierdeweg 146. Damesmantel: Al berts, Acaciastraat 111. Damesportemonnaie: Dreyer, Westergracht 105 zw. Rozenkrans; Theure, Delftlaan 81. Rijwielslot; De Droog, v. Loostraat 3. Actentasch: Bureau van Politie, Smedestraat. Damestasch met inhoud; v. d. Gevel, Transvaalstraat 2 rd. DE VIERING VAN DE BLIJDE GEBEURTENIS. In de Haarlemmermeer zullen de feestelijk heden ter viering van de Blijde Gebeurtenis hoofdzakelijk in Hoofddorp gehouden worden. De Oranjevereeniging te Badhoevedorp geeft in het theater „Van Ouds de Waterwolf" een groot Oranjebal, terwijl in Neuw-Vennep in „De rustende Jager" een gezellige avond wordt gegeven. In Zwanenburg en Abbenes zijn dezer dagen de Oranjefeesten juist gehouden en Vijfhuizen heeft een feest in voorbereiding. Het feest te Hoofddorp vangt aan te 6 uur nam. met klokkengebeier en koraalmuziek. Het fanfarecorps .Excelsior" houdt een muzikale rondwandeling door het dorp, met als eindpunt het gemeentelijk sportterrein, waar een film voorstelling wordt gegeven van gebeurtenissen uit het Oranjehuis. Verder wordt een feestverlichting aangebracht langs de hoofdvaart. Vele bewoners hebben de vlag uitgestoken. Ds. Laman doet op 7 September zijn intrede. Ds. W. F. Laman is voornemens Woensdag 30 Aug. a.s. afscheid te nemen van de Chr. Geref. Gem. van Middelharnis-Sommelsdijk om 7 Sept. d.o.v. zijn intrede te doen bij de gemeente van Haai-lem, na op 5 September te zijn bevestigd door Ds. D. Henstra, van Haarlem-Noord. Jhr. De Geer bezoekt minister Van Boeyen. 's GRAVENHAGE, 7 Aug. De kabinetsforma teur, Jhr. mr. D. J. de Geer, heeft hedenochtend om half elf een bezoek gebracht aan minister van Boeyen op het departement van binnenland- sche zaken. Een onverschrokken beiaardier. De bekende beiaardier, de heer J. Vincent had zich Zaterdagmorgen half 8 van zijn tegenwoordige woonplaats Soest naar Am sterdam 'begeven, om, ter eere van de heuge lijke gebeurtenis, het carillon op het Dam- Paleis te bespelen en daarna was hij in aller ijl weer naar Soest vertrokken, omdat ook daar zijn tegenwoordigheid vereischt werd, daar het, op zijn initiatief gedurende één maand geplaatst carillon, hem wachtte, Maai bij het verlaten van de auto, welke ham naai de plaats had gebracht, waar het concert gegeven zou worden, had een, voor onzen kloeken beiaardier, hoogst pijnlijk incident plaats. Terwijl hij uit den wagen stapte en met de linkerhand nog één der portierstijlen vasthield, sloeg de chauffeur het portier dicht en twee vingers van den heer Vincent raakten bekneld tusschen het portier. Op de kreten van pijn, welke de heer V. onwillekeurig uitte, opende de, zeker niet minder geschrokken chauffeur, onmiddellijk het portier weer, maarhet euvel was reeds geschied. Twee vingers der linkerhand van den beiaardier waren bloedend verwond en de nagels waren geheel platgedrukt. e Niettegenstaande de hevige pijnen, welke de heer Vincent op dat oogenblik uitstond, dacht hij er niet aan, zich naar zijn woning te begeven, daar hij de honderden, die wa ren gekomen, om naar het concert te luiste ren, niet wilde teleurstellen. Een zakdoek werd eenvoudig om de bloedende vingertop pen gewonden en zóó heeft de onverschrok ken beiaardier, terwijl zijn echtgenoote de muziekbladen voor hem omsloeg, zich van zijn taak gekweten. Menig jongere zou dit den ruim zeventig jarigen heer Vincent niet hebben nagedaan. En of het nog niet genoeg was, heeft de heer Vincent Zaterdagavond ook nog het carillon te Weesp bespeeld. Amsterdamsche Effectenbeurs in feeststemming. De effectenbeurs te Amsterdam bood heden morgen een feestelijken aanblik. De beurs- zaal was keurig versierd met guirlandes van groen en van vlaggen in de nationale kleuren en voorts met oranjeboomen, terwijl de guidebank felrig was opgetooid met Oranje- bloemen en linten Klokslag half elf deed de orkestband van de Posterijen haar intrede in de beurszaal door de groote deuren welke van de hall af toegang geven en maakten onder dreuend tromgeroffel een rondgang door de zaal. Van de galerij af werd door den voorzitter van de vereeniging, den heer F. J. M. van Ogtrop, een toespraak gehouden. Nadat deze toespraak met groot gejuich was ontvangen, speelde de Postharmonie het Wilhelmus, dat door allen eerbiedig werd aangehoord en door velen werd meegezongen. Daarna maakte zich een groote vreugde van de beursbezoekers meester. In minimum van tijd zag men de oranjemutsen en de oranje- hoeden verschijnen en werd met groote doeken en vlaggen gezwaaid, terwijl de serpentines door de zaal suisden en de vroolijkheid ver hoogden. De Postharmonie gaf vervolgens nog ver scheidene vaderlandsche liederen ten beste. Door den voorzitter van de vereeniging werd nog'medegedeeld, dat heden geen prijscourant zal verschijnen ten A.N.P. mededeelingen. 8.15 Haarlemsche Crematie Mr. R. van Rees. Zaterdagmiddag heeft onder zeer veel belang stelling in het crematorium te Velsen de crema tie plaats gehad van het stoffelijk overschot van Mr. Rich, van Hees, oud-voorzitter van het be stuur van het Concertgebouw te Amsterdam, oud-lid der bankiersfirma Pierson en Co., over leden alhier en wonende te Bloemendaal. Aanwezig waren o.m. Mr. A. baron Röell, Commissaris der Koningin, voorzitter van het bestuur van het Concertgebouw, Dr. Paul Cronheim, bestuurslid van het Concertgebouw en secretaris der Wagnervereeniging, S. Bot- tenheim, voorzitter der Nederlandsche Koorver- eeniging, Balthazar Verhagen, secretaris van het Alfons Diepenbrockfonds. Voorts waren nog vele anderen aanwezig. In de kapel van het Diaconessenhuis alhier werd een rouwdienst gehouden, geleid door Ds. J. C. van Dijk te Bloemendaal. In de hal van het crematorium heeft de oudste firmant der fa. Pierson en Co. het rijke leven van den over ledene herdacht. De organist speelde „Er weidet seine Herde" en „Schmuch dich, oh liebe seele". Bij het dalen van de kist speelde de heer Louis Zimmermann, eerste violist van het Con certgebouworkest, met begeleiding van den or ganist, den heer P. van Halsema, het Lhar- getto uit de vierde sonate van G. F. Handel. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. ORGELBESPELING In de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, wordt op Dinsdag 8 Augustus 1939 's avonds van 8.159.15 uur een oi-gelbespeling gegeven dooi den heer Egbert Vos, Heemstede. Het programma luidt: 1. Praeludium b. kl. t„ J. S. Bach. 2. a. Choralvorspiel Nun komm' der Heiden Heiland. J. S, Bach. b. Choralvorspiel: Was Gott tut, das 1st wohlgetan, J. G. Walther. 3. Adagio uit Sonate III, J. S. Bach. 1, Sonate c. kl. t„ F. Mendelssohn. Grave, Adagio, Allegro, Maestoso, Fuga. 5. Fantaisie Op. 157, C. Saint-Saëns. 6. a. Prière du matin, b. Angelus c. Prière du soir, J. Jongen. 7. Grand Choeur, J. G. Greg. ZEILEN. DE HOLLAND-WEEK. Nederlandsche overwinningen in star- en sharpieklassen. Duitsche superioriteit in Olympiajollen en draken- klasse. De tweede dag van de Holland-week, geor ganiseerd door de Kon. Ned. Zeil- en Roei- vereeniging op het Buiten IJ en IJselmeer, is uitmuntend geslaagd. Voldoende wind uit Zuid-Westelijke richting was oorzaak, dat deze internationale wedstrijden goed geslaagd zijn. In algemeenen zin zijn de wedstrijden van Zondag normaal verloopen. Alleen in de b- afdeeling der Olympia-jollenklasse is iets bij zonders op te mei-ken. De Mayhorn (C. Bre- dius) en Daisy (mej. Fr. Hoekstra), die eerste en tweede werden in deze klasse, moesten uitgesloten worden, omdat beiden een boei geraakt hadden. Borreltje (F. W. Sijthoff) en Roy (C. G. Vink) hebben reglementair de eerste twee plaatsen kunnen bezetten. De internationale deelneming bracht het over het algemeen tot gunstige resultaten. Onze zeilers bleken superieur in de inter nationale starklasse, waar Amerika de tweede en Duitsohland de derde plaats bezette; Bob Maas won onbedreigd. De Olympiajollen brachten den Duitscher Ernst Bickei als overwinnaar te voorschijn, een overwinning die zwaar bevochten is, om dat deze Duitscher van de laatste plaatsen zich tot de overwinning heeft opgewerkt. De verdere prijswinnaars in die klasse waren Ne derlandsche zeilers. Ook in de drakenklasse valt een fraaie zege voor den Duitscher Hans Klippe te memo- reeren. Deze wist zich van de vijfde plaats tot de eerste op te werken, vooral ten nadeele van ir. Hofkes, die in de laatste ronde nog op de tweede plaats lag, doch tenslotte als vierde eindigde. Evenals den eersten dag was de baan op het Buiten IJ slechts gereserveeerd voor B.M.- en twaalfvoetsjollenklasse; de Noord-Neder- landsche 16 kwadraatmeters, de Olympia jollen en de Sharpies voeren weer met drie- hoeiksbaantjes onder Zunderdorp, waardoor één rak kruisende moest worden afgelegd. In de internationale starklasse had onze landgenoot Bob Maas zich onmiddellijk van de leiding kunnen verzekeren. Onbedreigd won hij deze race. De Duitscher It. Z. S. Karpf heeft een goeden wedstrijd gevaren. Met den Amerikaan Milton G. Wegeforth lag hij vrij constant op de 3e en 4e plaats, waarna beiden de Belatrix, die in de eerste ronde op de tweede plaats lag, konden passeeren. In de Drakenklasse heeft de Duitscher Hans Klippe zich uit de vijfde positie naar de eerste plaats kunnen opwerken, onmiddellijk al in de eerste ronde. Zelfs zijn landgenoot Fr. W. M. Obladen, die den eersten dag winnaar werd, en die aanvankelijk op de derde plaats lag, ging hij voorbij. De Sharpies brachten een onbedreigde zege van C. M. H. Nauta, die ongenaakbaar was. Tot k'ort bij de finish lag de Duitscher J. Gabde op de tweede plaats, nadat een tijdlang Dudok van Heel Jr., die plaats ingenomen had, maar tenslotte wist onze landgenoot J. H. Louwerse den Duitscher toch nog te pas seeren. Het fraaiste succes boekte de Duitsche Ernst Bickei in de Olympiajollen-klasse door uit de achterhoede komende, als eerste te zegevieren. HEEMSTEDE EERSTE H. MIS. Zondag had de parochie van de H. Bavo aan den Heerenweg weer een pas gewijd priester in haar midden n.m. Pater C. Lindner, die dezer dagen te Rome tot Priester was gewijd. Zaterdagavond deed hij zijn intree in de gemeente. Bij de Zandvoortschelaan werd hij en zijn familie opgewacht door de Harmonie St. Michaël". In de kerk heette de ZeerEerw. Heer Pastoor C. v. Mierlo den neomist welkom, waarna een plechtig Lof volgde. Zondagmorgen om 9 uur droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. Tijdens dezen kerkdienst hield de zeereerw. heer Pater Drs. Th. Vlaar, rector van het R.K. Lyceum uit Haarlem een feestrede. De feest dag werd besloten met een plechtig Lof in den middag. Des avonds bracht de Harmonie St. Michaël den jongen priester een serenade ten huize van zijn moeder. AERDENHOUT AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN Zondagmiddag half zes kwam een personen auto, bestuurd door den heer D. H. wonende te Haarlem van de richting Zandvoort op den Zandvoorterweg. Hij wilde een voor hem rij dende auto passeeren, doch bemerkte te laat dat van de richting Heemstede een auto was gena derd. Door het krachtig remmen draaide de auto geheel om en kwam tegen een boom tot stil stand. De wagen werd zeer ernstig beschadigd en moest worden weggesleept. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. ONGEVAL OP DEN ZANDVOORTERWEG Zondagmiddag half twee reed een wielrijdster Mevrouw G. K. uit Zandvoort op het rijwielpad 'n de richting Zandvoort. Haar echtgenoot wilde haar passeeren, waarbij de dame zich zenuwach tig maakte en begon te slingeren. Zij reed tegen een paal, sloeg achterover en kwam met haar hoofd op de straat terecht, waar zij bewusteloos bleef liggen. Een juist passeerenden dokter uit Amsterdam verleende de eerste hulp en consta teerde een hersenschudding. Met een ziekenauto van Mathot werd zij naar haar woning vervoerd. OVERVEEN OPLICHTERS De vorigs week werden door de politie aange houden twee personen n.l. J. M. B. uit Aerden- hout en W. K. uit Amsterdam, die verdacht wer den van oplichting. Gebleken is, dat zij onder bedriegelijke voorwendsels verschillende nota rissen voor bedragen van 100 gulden wisten op te lichten. B. wordt tevens verdacht van diefstal in dienstbetrekking tot een bedrag van 1000 gulden. Beiden zijn ter beschikking van de jus titie gesteld. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12