Avontuur in Venezuela De nationale motorraces van de K.N.M.V. zijn Zaterdag op het „Circuit van Zandvoort" verreden. De renners in actie Ook Volendam viert feest bij de geboorte van het Prinsesje. Op de botters wordt de nationale driekleur geheschen Tengevolge van het springen van een waterleidingbuis in het Goeman Bor- gesius-plantsoen te Maastricht, werd het standbeeld van oud-burgemeester Van Oppen, dat zich daar bevindt, door het water ondermijnd en stortte in de ontstane kuil De „Holland- Week'-zeilwed- strijden op het Buiten IJ en het IJselmeer zijn Za terdag en Zondag gehouden, waar van hierboven een snapshot De aankondiging, welke nabij het paleis Soestdijk is ge plaatst en welke door ieder zeer gaarne wordt geëer biedigd Een Noorsche padvinder, die uit Oslo is komen fietsen, arriveert aan het paleis Soestdijk, om een bloemenhulde aan te bieden ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin Onder groot enthousiasme maakte de burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, de geboorte van het Prinsesje van. het bordes Yan het stadhuis aan de burgerij bekend Burgemeester dr. W. de Vlugt tijdens zijn toespraak, ter gelegenheid van de groote manifestatie op den Dam te Amsterdam bij de geboorte van de Prinses FEUILLETON Naar hel Amerikaansch R. H. DAVIS. (Nadruk verboden.) 21) En nu was, door de tooverkracht van een aresidenfcieele handleekening, het onverwachte gebeurd: het huis zou weer tot nieuw leven ontwaken. Inez zou weer ioopen onder de wuivende palmen, ze zou weer rijden in de Alameda, ze zou weer knielen in de koele, sche merlge kerk, waar hij haar uit een donkeren hoek bij een pilaar zou kunnen bespieden Misschien zou hij haar zelfs kunnen spre ken heel verstolenmaar hij zou haar door bemiddeling van den trouwen Pedro in elk geval brieven en bloemen en heerlijk- dwaze kleine geschenken kunnen sturen. Hij was zich bewust van de groote mate van zijn schijnheiligheid, toen hij vol vuur uit riep: Wat heerlijk voor Senora Rojas! Om weer zoo dicht bij haar man te zijn! Is ze niet blij? Het zal immers alles zooveel gemakke lijker voor haar maken! Ja, zei de consul ernstig ze is heel blij. Ze denkt dat het besluit, van Alvarez ook voor haar man een beteren toestand zal scheppen, ze gelooft zelfs dat hij gratie zal krijgen maar De consul schudde het hoofd en keek met een medellidenden blik naar de opgewon den mannen op de stoomboot beneden. Maar wat? vroeg Roddy geïnteresseerd. ik vertrouw Alvarez niet. Dit moet de daad van een edelmoedig tegenstander voor stellen, maar ik geloof erniets van. Alvarez is van alle complotten tegen hem op de hoogte en ik ben bang dat die amnestie alleen maar dient om dè samenzweerders onder zijn be reik te krijgen. Hij is als een spin die de vlie gen in zijn web lokt. Toen de kleine stoomboot de haven uitvoer en den steven naar Porto Cabello wendde, leunden Roddy en Peter over de verschan sing aan stuurboord, Roddy had Inez verze kerd dat ze Peter in hun vertrouwen moesten nemen en nu wachtte hij alleen maar op het geschikte oogenblik om hem verslag uit te brengentenminste voor zoover het de tun nel betrof! De oogen van Roddy en Peter wa ren gericht op Casa Blanca en terwijl beiden dachten aan de bewoners ervan, zagen ze een wit figuurtje het huis verlaten en langzaam naar den rand van de rots toegaan. Roddy tuurde ingespannen naar de kust lijn.. Met een impulsief gebaar nam hij zijn hoed af en klemde die tusschen zijn handen. Peter zag de beweging en terwijl hij met schijnbare aandacht naar het witte schuim beneden hem keek, speelde een glimlach om zijn lippen. Roddy, vroeg hij opeens, wat voor soort meisje is Inez Rojas'? Roddy's antwoord kwam met verbluffende snelheid, terwijl hij zijn hoofd niet omdraai de en met zijn oogen nog steeds het ver flauwde witte figuurtje op de rotsen volgde. Wat voor soort meisje? Wel; het soort meisje waar ik mee ga trouwen! Roddy had met eenige stemverheffing ge sproken, doordat zijn gevoelens hem een beetje de baas werden, Bovendien dacht hij door het opgewonden gepraat om hem heen en door het feit, dat de meeste passagiers Spaansch spraken, niet aan de mogelijkheid dat zijn woorden ooren zouden bereiken waar voor ze niet bestemd waren. Hij werd zich zijn flater pas met schrik bewust, toen hij een man, die ook met zijn gezicht naar zee over de leuning stond te kijken, een plotselinge beweging zag maken. Roddy beet zich op de lippen, woedend over zijn onvoorzichtigheid en hij wachtte in spanning of de vreemdeling wat zeggen zou. Een oogenblik bleef de man onbeweeglijk staan; toen draaide hij langzaam zijn hoofd om, klaarblijkelijk om te zien van wie de woorden kwamen. En opeens ontdekte Roddy dat hij in de woedende oogen van Pino Vega staarde! Roddy was de eerste, die zich van zijn ver warring herstelde. Hij begroette den Vene zolaan met natuurlijke hartelijkheid, drukte er zijn vreugde overuit hem onder de passa giers aan te treffen en gaf uiting aan zijn geestdrift over het feit, dat de kolonel thans geen banneling meer was. De revolutionaire leider, die hem trillend van woede genaderd was, dankte hem op norschen toon. Met een dreigend gezicht zei hij op veelbeteekenen- den toon, dat hij mr, Forrester spoedig weer hoopte te ontmoeten en voegde zich toen weer bij zijn vrienden. Dat heb jij op je geweten, fluisterde Peter aanmoedigend. En hij zal het er niet bij laten ook. Je behoeft waarachtig niet te denken, dat jij dat beter beseft dan ik, klonk het triest. Roddy sloeg woedend met zijn vuist op de leuning. Dat had in geen honderd jaar mogen gebeuren jammerde hij. Hij mag niet weten dat ik haar gezien heb. Maar dat weet-ie dan nu toch. Wat ben je van plan te doen? vroeg Peter. Tegen hem te liegen, zei Roddy gedeci deerd. Hij is een oude vriend van haar. Ze was zelfs van plan z ij n hulp te vragen voor ze aan ons dacht. Als hij merkt dat ik haar 's morgens voor dag en dauw alleen heb ont moet, zal ik hem óf de reden van die ontmoe ting moeten vertellen en die hoeft hij niet te weten, óf hij zal op zijn ellendige, achterdoch tige Spaansche manier denken dat ik ver liefd op haar ben en dat zij daar geweest is om die aangename tijding uit mijn mond te vernemen. Roddy draaide zich boos om naar Peter. Waarom heb je niet gezorgd dat ik op hield? Jou laten ophouden als je aan het door slaan bent? Is dat mijn baantje? Dan trek ik mij liever terug. De heldere maan wierp donkere schaduwen van de scheepstouwen over het dek, dat in het glanzende licht lag te blinken, In de conver satiezaal van de boot voerden de ballingen hun thuisvaart met een oorverdoovend lawaai. Roddy stond in zijn eentje op het voordek over de reeling te staren en met bittere wroe ging zijn loslippigheid van den morgen te overdenken. Zijn sombere Zelfverwijten werden gestoord door het geluid van lichte, vlugge voetstappen en Pino Vega, nu volkomen be- heerscht en blijkbaar handelend in kalm overleg, maakte een buiging voor hem. Ik stoor u toch niet? vroeg hij beleefd. Roddy, terstond op zijn hoede groette koel- voorkomend terug. Ik heb u opgezocht, ging de Venezolaan vriendelijk voort, om dat ik graag een onder houd met u had. Ik geloof dat we gemeen schappelijke vrienden hebben. Dat is niet onmogelijk, zei Roddy. Ik woon nu al vier maanden in Porto Cabello. Niet in Porto Cabello; ik bedoel op Curasao. Ik wist niet dat u de familie Rojas kende. Die ken ik ook niet, antwoordde Roddy zonder een zweem van weifeling. Vega ging met zijn rug naar het licht staan, zoodat zijn gezicht nu in de schaduw was. Met een ongeduldig gebaar gooide hij zijn eindje sigaret in zee. Het was even stil; Roddy's ant woord scheen hem niet te bevredigen en het was alsof hij Roddy de gelegenheid wilde geven zijn woorden te herroepen. Maar daar deze bleef zwijgen zei Vega, nu op een toon van openlijke vijandigheid: Ik ben jarenlang chef van den staf van Generaal Rojas geweest, Ik heb de eer de familie zeer goed te kennen en Senora Rojas behandelt mij als haar eonigen zoon, die trouwens mijn beste vriend is geweest. Ik vertel u dit alles dat u begrijpen zult waarom ik u over een zekere aangelegenheid wensch te spreken, die mij, volgens u misschien niet aangaat. Vanmorgen hoorde ik, geheel buiten mijn toedoen, dat uw vriend u naar een ze kere jongedame vroeg. Toen antwoordde u stoutweg dat u van plan was met haar te trou wen. Vega's stem trilde even en hij hield een oogenblik stil als om zich te beheerschen. En nu vertelt u me dat u de familie Rojas niet kent, Wat moet ik daarvan gelooven? Ik ben blij dat u hier openlijk over spreekt, zei Roddy joviaal. Ik zag dat u ons gesprek hoorde en ik was al bang dat u mij verkeerd zou hebben begrepen. Ik versta uw taal anders heel goed, zei de kolonel hatelijk. U spreekt ze vlekkeloos, maar u hebt mijn bedoeling niet begrepen. Kijkt u eens. De jon ge dame is in Willemstad zeer bekend, U weet waarschijnlijk dat onze consul een goed vriend van haar familie is. Hij bewondert haar ten zeerste. Hij heeft me verteld dat ze half een Amerikaansche is, opgevoerd als een Amerikaansch meisje; ze rijdt paard en ten nist. Nu vroeg mijn vriend mij wat voor soort meisje Senorita Rojas is. En ik anti woordde, zooals u gehoord hebt: Het soort meisje waar ik mee ga trouwen. Daarmee Wilde ik zeggen, ze is als de meisjes uit ons eigen land, zooals iemand van mijn kennissen, zooals een van de soort meisjes, waaruit ik mettertijd mijn vrouw hoop te kiezen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8