7led&daudsche optocht Dantzig antwoordt op de Poolsche nota. Tot onderhandelen bereid. DINSDAG 8 AUGUSTUS 1939 HAARDE M'S DAGBLAD 5 DE NEDERLANDSCHE DEELNEMING AAN HET INTERNATIONALE PADVINDSTERSKAMP IN HONGARIJE Groote vreugde bij het vernemen der blijde mare Fraaie schilden, vervaardigd door Haarlemsche padvindsters, bij den ingang van het kamp BOEDAPEST, 5 Augustus. (Van onzen correspondent) Nia enkele weken door Joego-Slavië ge reisd te hebben 'ben ik nog op tijd te Boeda pest teruggekomen om van hieruit naar Gödöllö te kunnen trekken en daar het groote „Fax-ting", het internationale padvindsters- kamp, te bezoeiken Men kan Gödöllö per elec- trische traan bereiken. Men doet iets langer dan een uur over dezen tocht. Het kamp is vlak bij de halte gelegen, in een heerlijk bosch, dat Erzsébet-Park oftewel Elisabeth - Parik genoemd wordt naar de ongelukkige eohtgenoote van keizer Franz Jozef, die zich gaarne in Gödöllö ophield, waar zich een oud lustslot uit den tijd van Maria Theresia be vindt, en die dan met voorkeur in dit park of liever in dit bosch ging wandelen. De tenten staan verspreid tusschen de groene boomen. Ze zijn in kleine groepjes bij eikaar gezet, en wel zoo, dat steeds de pad vindsters van één vreemd land bij elkander blijven, m het midden bevinden zich de ver schillende groepen van de meisjes uit den vreemde. Daaromheen kampeeren de Hongaar - sc'he padvindsters in een breeden kring, en daaromheen weer, buiten de afsluiting van het park, staan dag en nacht gendarmes in vaal-grijze uniformen en met groenig-zwart glanzende vederbossen op hun geweer, mot het geweer over den schouder en een bajonet er bovenop op wacht. De meisjes waren dus steeds goed beschermd. Er waren in het geheel ongeveer vijfdui zend meisjes, en wel uit HongarijeZweden, Denemarken, Noorwegen, Groot-Brittannië en Ierland, Polen, Finland Estland, Litauen, Frankrijk, Zwitserland en last but not least Nederland. Duitsche meisjes waren er niet, omdat men in het huidige Derde Rijk geen padvinders en geen padvindsters meer kent! Het was vandaag de voorlaatste dag van het kamp, maar hoewel men morgen nog voortdurend bij een zal zijn, werden vandaag de groote afsoheidsfeestelijkheden gehouden en zat men des avonds gezamenlijk om het groote kampvuur bijeen, waarbij voor het laatst ver schillende spelen werden uitgevoerd. Voor de Nederiandsche padvindsters, met haar leidsters 101 personen vormende, wat het vandaag een bijzonder groote dag. Want van morgen belde de heer Arnold, de kanselier- van het Gezantschap te Boedapest, uit die stad op om te ver-tellen, dat er in het vaderland een prinsesje geboren werd. Toén kende de vreugde geen grenzen. Onmiddellijk weid om den vlaggestok in het midden van het kleine ronde veld, waaromheen de tenten gegroepeerd staan, aan welken paal zooals eiken dag des morgens in de vroegte de Nederiandsche drie kleur naar boven was gegaan, op heel; plechtige wijze het "Wilhelmus gezongen. De paal werd beneden met drie oranje vlaggetjes gedra peerd en aan weerszijden van het poortje dat men aan den ingang van het terreintje met De afkomst van Ludwig von Beethoven. Familie van den toondichter stamt uit Vlaamsch-Brabant. In de Belgische muzikale wereld wordt an dermaal aandacht gewijd aan de afkomst van Ludwig von Beethoven, zoo deelt het A.N.P. mede. Aan de Vlaamsche afkomst van den genialen toondichter is vrijwel nooit getwijfeld. Tot voor een tiental jaren werd algemeen aangenomen, dat de meeester van Bonn uit een Antwerpsche familie stamde. Bewijzen hiervan werden evenwel nergens gevonden. Aan den Mechelsen archivaris Raymond van Aerde komt de eer toe onomstootelijk te heb ben vastgesteld dat de grootvader van den toondichter, eveneens een Lodewijk van Beet hoven, te Mechelen werd geboren en uit Mechelen naar Bonn vertrok om er als zanger te worden verbonden aan de hofkapel van den keurvorst van Keulen, te Bonn verblij vende. Uit nieuwe onderzoekingen van den heer van Aerde blijkt thans dat de familie van Beethoven, waaruit de toondichter stamt, uit Vlaamsch Bra bant, namelijk uit Kampenhout ofwel uit Éoortme'erbeek, afkomstig is. Aldus is voor goed uitgemaakt, welke thans nog In België verblijvende Beethoven's aan spraak kunnen maken op den titel van ver want met den grootste aller toondichters. Japansche leger wensclit aftreden van minister Itagaki. de Nederiandsche tenten had opgericht, wer den een rood-wit-blauwe vlag en de oranje- blanje-bleu vlag van het Nederiandsche Pad vindsters Gilde neergezet. Daarop trokken de meisjes, uitgelaten zingend en jubelend, naar alle tenterugroepen van de andere deelneem- ■>s aan het kamp toe om er het blij die nieuws mede te deelen. „We hebben een prin sesje gekregen, we hebben een prinsesje ge kregen!!" In verschillehde talen natuurlijk. De meisjes hadden zich direct met oranje zak doekjes getoond, die op den linkerschouder bevestigd werden. Vervolgens werd gezamen lijk een telegram aan Prinses Juliana ge stuurd. De Zweedsohe prins Gustaaf Adolf en zijn echtgenoote prinses Sybille die in het kamp aanwezig waren, vroegen of zij mee mochten onderteekenen, welk aanbod natuur lijk onmiddellijk gretig aanvaard werd. Den geheelen dag heerschte er een feeste lijke stemming onder de meisjes. Er werd voortdurend over het kleine prinsesje en over die leden van de Koninklijke Familie gesproken. Des namiddags om vier uur vond op het groote sportterrein van het kamp een défilé van de padvindsters der diverse landen plaats. Na een groep Hongaarsche meisjes kwamen als éérste bui'tenlandsche groep onmiddellijk de Nederiandsche padvindsters in haar aardige helderblauwe pakjes met de oranje-doekjes op den schouder en de dierbare Nederiandsche driekleur voorop. Zij werden zoodra zij op het veld zichtbaar werden, met een luid applaus begroet, dat zich langs den geheelen rand van het veld en langs de tribune voortzette. De meisjes hebben een heerlijken tijd achter den rug, dien zij nooit zullen en ook nooit zouden kunnen vergeten. Er werden tal van vriendschapsbanden met meisjes uit andere landen aangeknoopt, banden, die misschien voor het leven zullen duren. Er werden tal van insignes geruild. Een van de meisjes, die in het Nederiandsche kamp bezig was de post te sorteeren, toen ik er bin nen kwam, had zooveel buitenlandsche em blemen op de linkerzijde van haar blouse ge speld, dat ik onwillekeurig aan een hoogge- plaatsten militair moest denken. Zij zei zelf, dat zij „er bijna scheef van liep"! Ik wil nog even vermelden, dat men bij den ingang van de groep tenten der Nederiandsche kampeersters aan beide kanten alleraardigste schilden aantreft, die een beeld geven van wat er in de verschillende elf provincies van ons land geschiedt en hoe het daar uitziet. Deze werden .door padvindsters uit Haarlem vervaardigd. Öp het schild van Zuid-Holland ziet men bloembollenvelden, op dat van Noord- Holland Alkmaarsche kaasdragers, op dat van Noord-Brabant bosschen, op dat van Zeeland een Zeeuwsch paartje in nationaal costuum, op dat van Drente hunnebedden enz. Grooter voorstander der „as-politiek" gewenscht. TOKIO, 8 Augustus. De verhouding van Japan tot Dultschland en Italië zal naar men verwacht, spoedig na de zitting van de vijf voornaamste ministers uit het Japansche kabinet geregeld worden. Wij vernemen dat de legerleiding met kracht zal aandringen op het aftreden van den minister van oorlog Itagaki, teneinde hem te vervangen door Iemand die een grooter voorstander is van een militair verbond met de „as". In wel ingelichte kringen zegt men dat, nog afge zien van de Amerikaansche opzeggingen van het handelsverdrag en de krachtiger houding van Engeland bij de onderhandelingen over Noord-China, het leger getracht zou hebben het kabinet te doen hervormen. De situatie is overigens nogal gecompli ceerd, omdat admiraal Mitsoemasa Yonal, mi nister van marine, een heftig tegenstander van een militair verbond is. De favorieten van de officieren zijn luitenant-generaal ïsogai, chef van de legerstaf in Mandsjoekwo en luitenant-generaal Yosjijoro Ume2oe, vroeger onder-minister van oorlog, thans echter met het leger in China. Het kabinet heeft tot dusverre echter nog niet ge reageerd op de eischen van de legerofficieren XUnlted Press). Noodweer in de omgeving van Wilna. Geweldige schade aangericht; twee dooden. De omgeving van Wilna Is door hevig nood weer geteisterd, 688 huizen en schuren werden vernield, twee personen werden door neer vallend puin gedood. De te velde staande ge wassen werden vernietigd. Ook de omgeving van Krakau is door onweer geteisterd, twee personen werden door den bliksem gedood, terwijl bij een brand in een boerderij, welke door het inslaan van den bliksem is ontstaan een meisje van 15 jaar en een kind van 7 maanden om het leven kwa men. Engelsch bombardementsvliegtuig stort in zee. Ongeluk eischt vermoedelijk vijf slachtoffers. Te Beachyhead is een groot bom bardementsvliegtuig verongelukt. Het raakte den top van een heuvel en stortte vervolgens van een ruim hon derd meter hoogen rotswand in zee. Een vrouw, die in de buurt wandelde, werd gedood. Men vreest, dat vijf In zittenden om het leven zijn gekomen. Ook een ernstig vliegongeluk in Frankrijk. Nabij Saint Saturnin in de Loire-vallei is in dichten mist een vliegtuig in het kreupel hout op een heuvel gevlogen. De piloot, de mecanicien en de passagier, de directeur van het personeel van het ministerie van financiën, Paul André Bourcier, zijn om het leven geko men. Wreszynski in hooger beroep. Op 28 September voor het Hof. Naar wij vernemen zal de bekende buitenlandsche financier Wreszynski, die op 27 April j.l. door de rechtbank werd veroordeeld tot de maximum straf, n.l. vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, op Donder dag 28 September in hooger beroep voor het gerechtshof terechtsta-an. Hij zal worden verdedigd door mr. Th. Mul ler Massis en mr. F. Mannheimer. Aan ver dachte, tegen wien de officier van justitie vier jaar gevangenisstraf eischte, waren twee ge vallen van oplichting ten laste gelegd. De officier besprak in zijn requisitoir uitvoerig verdachte's aandeel in de ernstige benadee ling van de Amsterdamsche Ba-nk, waarbij hij samenwerkte met den Engelschman Norris. Vandaag een nieuwe Engelsche nachtvlucht boven Frankrijk. Het Engelsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat Britsche escadrilles vandaag nachtvluchten boven Fransch gebied zullen maken. De vluchten beginnen te 20 uur. Bom bardementsvliegtuigen, behoorende tot de luchtmacht van „Oostland" zullen tot Beauvais vliegen en vandaar terugkeeren naar Engeland, om een aanval op de verdedigingswerken van „Westland" te ondernemen. Na den aanslag op den Spaansclien politiechef. Nog acht doodvonnissen voltrokken. MADRID, 7 Augustus. Bij het aanbreken van den dag zijn de laatste personen, die voor den moord op den politiechef Gabal- don verantwoordelijk gesteld worden, zeven mannen en een vrouw terechtgesteld. Een vrouw, die medeplichtig wordt geacht, is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld. (Havas). DE GEVOLGEN VAN HET VERWERPEN VAN DE AMERIKAANSCHE WET OP DE WERKLOOSHEID. Ten gevolge van het verwerpen van het amendement op de wet inzake de werkloos heid door het congres is men wederom be gonnen met het ontslaan van employés van de federale organisatie voor openbare werken te New York. Voor einde Juli werden in New York 20.00 personen ontslagen en vermoedelijk zullen voor eind Augustus nog 55.000 personen worden ontslagen. door Zwitsersche dorpsstraat DE DRIEKLEUR ONTVOUWDE ZICHINWENCEN Spontane volkszangdemonstratie In de bekende Zwitsersche plaats Wengen krioelt het van Nederlanders. Hoe groot hun aantal was, ontdekten we echter pas duidelijk op den 5en Augustus, Nauwelijks toch was tot. de Nederiandsche kolonie in dit op 1275 M. hoog gelegen oord de blijde mare uit het va derland doorgedrongen, of al wat Nederlander was, trok er' op uit. Dit keer niet de bergen in dat liet het mistige regenweer trouwens niet toe maarter Dorpstraat. Getooid met Oranje en met rood-wit-en-blauw begroette elkaar daar met vreugde in het hart en op het gelaat, een talrijke schare van Neder landers. Menschen, die elkaar heelemaal niet kenden, wisselden hartelijke groeten en felicitaties met het geluk dat aan Vorstenhuis en Volk ten deel is gevallen. Zoo duurde het niet lang, of de diorps-hotel-wlnkelstraat was vrijwel geheel en al door zonen en dochteren van het, Neder iandsche gezin ingenomen. Onze Wengensche gastheeren deettden ten volle in deze nationale vreugde en gaven daar van op allerlei sympathieke wijzen blijk Ge heel hiermee in overeenstemming was ook de aardige attentie van den Zwitserschen Radio- omroep. die terstond na vermelding bij de nieuwsberichten, dat er een Nederlandsch Prinsesje geboren was, ter eere hiervan en van de vele Nederiandsche gasten het Wilhelmus liet weerklinken. Onderwiil had de Directie van het Pal ace- Hotel in Wengen in overleg met een trouwen Nederlandschen stamgast, den heer Zubli, oud-burgemeester van Rijswijk, besloten 's middags ter eere van de blijde geboorte een nationale feest-thee, met dans, te organi- seeren, 's Middags tegen vieren, begon zich de groote danszaal van het Palace-hotel al aar dig te vullen, Eerst was het er nog 'n beetje stijfjes, ook al deed de groote Nederiandsche vlag, te midden van bloemenpracht, en de nationale vlaegentooi op alle tafeltjes ter stond feestelijk aan. Als veel-jarig bezoeker van het feest-oord. zette de heer Zubli het festijn in met een korte indrukwekkende toespraak, waarin hij bovenal gewag maakten van 't bindend element, dat Oranje vormt tusschen bijkans alle Neder landers van welke levensopvatting of richting ook. Een spontaan door de inmiddels over volle zaal meegezongen Wilhelmus gaf weer wat op dit oogenblik ln alle harten leefde. Aangezien het strijkje, uit den aard dei- zaak, in onze nationale liederen-schat niet zoo thuis is, riep de heer Zubli Nederiandsche krachten op, ten einde in dezen bijstand te verleenen. Een pianist en een harmonica speler meldden zich en droegen er dra zorg voor. dat de enkele nlet-Nederlanders, die nog een plaatsje in de zaal hadden weten te veroveren, bepaald den indruk moesten krij gen. dat in Nederland de volkszang enorm bloeit. Want werkeliik. onder leiding van dezp vrijwillige muzikale krachten, gaven jong en oud van een verrassende zang-kunst blijk.. Zoo had zich op ongedwongen wijze, al heel snoedlg een warme levendige feeststemming van de paar honderd landgenooten meester gemaakt. Van stijfheid geen spoor meer. In tegendeel. nu kon men weer eens waarnemen hoe de Nederlander wel degeliik in geestdrift kan geraken, vooral wanneer het Oranje be treft. Op voorstel toch van den a.l'pszin« op waardeerden feestleider, den heer Zubli, trok ken we tot besluit achter de groote Neder iandsche vlag door het doro om ook on die manier uiting aan onze feestvreugde te geven. Het mocht pijpestelen regenen, dit kon het enthousiasme niet dooven. De niet-Nederlanders konden bemerken welk een echt warm gevoel van nationale eenheid de Nederland.sche feestelingen ver bond. Ten afscheid: hoera voor de Koninklijke Familie, voor onzen feestleider en voorts een uitnemend harmonieus gezongen WMhelmu1 •en toen keerden wp allen nanv bul<t dat wil zeggen hotelwaarts, verhmeugd over een dergelijk van goeden nationalen zin ge tuigend feestbetoon. Cr. E. VAN RAALTE. Forster te Berchtesgaden. Reuter meldt uit Dantzig, 7 Aug.: Het antwoord van den Senaat van Dantzig op de Poolsche protestnota van Zaterdag ten aanzien van de po sitie der Poolsche douane-inspecteurs in de Vrije Stad kan niet worden uit gelegd als een afwijzing. Het antwoord geeft uitdrukking aan de verrassing, dat de jongste gebeurtenissen be schouwd zouden moeten worden als een rechtvaardiging voor een „Ulti matum, speciaal op een oogenblik, dat het zoo gemakkelijk tot een ontbran ding zou kunnen komen". Het antwoord van den Senaat, dat gisteren werd overhandigd, verklaart, dat het wapenvertoon van Poolsche douaneambtenaren een schending van het verdrag beteekent. Het ontkent, dat zekere Poolsche douaneinspec teurs aan de grens van Zondag af zouden worden geboycot. De Senaat protesteert tegen de bedreiging met niet nader genoemde tegenmaatrege len door Polen. De nota besluit, met uiting te geven aan de bereidheid over de aangelegenheden te beraadslagen. In Dantzig overheerscht de indruk, dat de Polen niet tevreden zijn met het antwoord. De Hooge Commissaris te Dantzig laat niets ongedaan om een meer normale atmosfeer te scheppen. Nader meldt Havas uit Warschau: Van de zijde van Dantzig wordt verklaard, dat men reeds mondeling was overeengekomen Poolsch- Dantziger onderhandelingen te openen om het vraagstuk der Poolsche douaniers tot klaar heid te brengen. Het Poolsche standpunt te dien aanzien is niet gewijzigd: Indien Dant zig in bespreking wenscht te treden, zal dit verzoek worden ingewilligd op voorwaarde, dat de juridische positie der Poolsche douane- inspecteurs niet zal worden betwist en de rechten dezer inspecteurs worden ingewilligd. Het is kenmerkend, aldus zegt men, dat de Dantziger pers zich onthoudt van het verkon digen van een standpunt en het woord laat aan de officieele Duitsche agentschappen. Te genover het argument van dén Senaat, waar bij de poging de PooTsche douane-inspecteurs te verhinderen hun functie uit te oefenen, ge ruchten worden genoemd, doet men van Pool sche zijde opmerken, dat op 4 Augustus ver scheiden Poolsche douaneinspecteurs in de dorpen Pieklo, Steegen, Seyer en Kalthof van Dantziger douaniers de mededeeling hebben gekregen, dat zij zich niet meer aan de grens moesten vertoonen noch in de douaneposten en dat zij niet meer in uniform of gewapend moesten wandelen. Dantziger douaniers zou den hieraan hebben toegevoegd, dat zij bij overtreding dezer instructies zouden kunnen worden gearresteerd. Toch hebben een ice Dantziger douaniers Zaterdagavond na de In diening der Poolsche nota, d.w.z. om 11 uur, Poolsche douaneinspecteurs laten weten, dat deze maatregelen voorloopig zouden worden Massa-arrestatie in Zuid-Spanje. Wegens hulp aan „staatsvijanden". HENDAYE, 8 Augustus. Volgens hier uit Spanje ontvangen berichten heeft de Spaansche overheid tijdens het weekeinde een massa-arrestatie van burgers ondernomen. De gearres teerden worden ervan beschuldigd re- publikeinsche vluchtelingen geholpen te hebben, die zich nog steeds in de Asturische bergen ten Zuiden van Oviedo voor de civiele garde schuil houden. Naar verluidt zouden zich republikeinsche functionarissen en sol daten in de bosschen ophouden. Zij worden door de burgerbevolking inder- steund. Grootendeels zijn de arrestanten politieke extremisten en Asturische bergbewoners, die tijdens den burgeroorlog in de z.g. dynamitero- troepen gestreden hebben. De door de civiele garde georganiseerde zuiveringsactie heeft nog niet tot de gewenschte resultaten geleid. De massa-arrestatie werd uitgevoerd om deze vluchtelingen de hulp uit de burgerbe volking te ontnemen. In totaal zouden 1057 personen in tien verschillende plaatsen ge vangen genomen zijn. Zij zullen wegens het steunen van staatsvijanden voor de militaire rechtbank moeten verschijnen. Zij kunnen tot zeer zware straffen; levenslange tuchthuis straf en zelfs den doodstraf veroordeeld wor den. (United Press). Liphiski tot anderhalf jaar veroordeeld. Uitsluitend wegens beleediging van Hitier en Goebbels. De Poolsche douane-inspecteur Lipinski, die twee maanden geleden door de autoriteiten van Dantzig werd gearresteerd, beschuldigd van spionnage en ontvoering, is thans, uit sluitend wegens beleediging van Hitler en Goebbels, veroordeeld tot 18 maanden ge vangenisstraf. Amerika heeft zijn nieuwen „openbaren vijand no. 1". Groote premie op zijn uitlevering. Het bureau van de federale recher che te New York heeft de „G-men" opdracht gegeven den procureur Dewey bij te staan in het zoeken openbare vijand no. 1. De premie van 10.000 dollar, welke door de federale regeering te New York was uitge loofd voor hem, die den bandiet dood of levend overlevert, is ver hoogd tot 35.000 dollar. opgeschort. Hoe het zij, aldus besluit Havas, de Poolsche douaneinspecteurs bevinden zich sinds Maandag opnieuw in uniform op de posten, welke zij tevoren bezet hielden. Als men den toestand te Dantzig van hieruit beziet aldus een Rcuterbe- richt uit Berlijn krijgt men den indruk, dat met betrekkelijke zekerheid gezegd kan worden, dat het stadium van regelmatige diplomatieke onder handelingen bereikt is. In ieder geval is men in politieke kringen van meening, dat het antwoord van Dantzig de mo gelijkheid opent tot het houden van besprekin gen over het douanevraagstuk. De feiten zijn overigens nog niet geheel duidelijk. Duitsche kringen nemen natuurlijk de lezing van Dantzig over, volgens welke Polen op grond van een wild gerucht zou hebben gehandeld. In buiten landsche politieke kringen echter verklaart men, dat de Poolsche douane-inspecteurs ongetwij feld van iemand aanwijzing hebben gekregen te vertrekken. Inmiddels komt nog uit Berlijn het bericht dat de gouwleider van Dantzig, Forster, per vliegtuig op het vliegveld Ober Salzberg bij Berchtesgaden aan gekomen is. PRDERAMNA WOENSDAG 9 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berich ten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15— Berichten). 12.30 VARA-orkest (opn.) 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15—1.45 en 2.00 Esmeral da (opn.), 2.20 „La Bohème", opera (gr.pl.), 4.00 Voor de kinderen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.25 VARA-orkest (opn.) 6.28 Berichten. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.406.55 Causerie „Bij- belsche kunst". 7.00 VARA-kalender. 7.05 Fe licitaties. 7,10 Pianovoordracht. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA- Varia, 8.17 Causerie „De VARA-zomerprijs- vraag". 8.20 Orgfelscpel. 8.30 Zang met piano beglelding. 8.45 Orgelspel. 9.00 Declamatie. 9.20 Pickard's Chinese Syncopaters. 9.50 Gra mofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP., 10.10 Gramofoonmuziek.. 11.00 Viool en piano. 11.30 —12.00 Dansmuziek (gr. pl.) HILVERSUM II 301,5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Cellovoordracht. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hobo-voordracht en gramafoonmuzlek. 2,40 Gramofoonmuziek. 3.45 Zang, plano en gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5,00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. (c.a. 6.30 Berichten.) 6.30 Causerie over het Lager On derwijs aan Schipperskinderen. 7.00 Berich ten 7.15 Land- en tuinbouwcauserle. 7.35- 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8,15 Orgelconcert. 9.15 Causerie „Eenige opmerkingen over de wijze, waai'op de Statenbijbel ln onze tegen woordige Bijbeluitgaven is overgebracht." 9.45 Het Christ. Radiokoor. 10.00 Berichten ANP, actueel half uur. 10.30 Christ, Radio koor en gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoon muziek. c.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Zane. 11.50 Orgelspel. 12.20 Het Ce- cilian-Trio en soliste. 12.25 Zang en piano- duetten. 1.00 UitZürich: Omroeporkest. 1.35 Pianovoordracht, 2.05 BBC-Northern Ireland orkest en soliste. 3.00 Variété-programma. 3.20 Orgelspel. 3.50 De ..Stop Dancing Players" en solisten, 4.20 Vesper, 5.20 Gramofoonmu ziek. 5.45 Jack Hylton en zijn Band en so listen. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.10 BBS-Harmonie-orkest. 7.40 Orgelspel. 8.00 Wetenschappelijke causerie. 8.20 Radiotoo- neel. 8,35 Gevarieerd programma. 9.20 Be richten. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Cabaret programma. 11.00 De Ritz Players en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Be richten. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 12.45, 1.10, 1.45, 2.45 en 3.30 Gramofoonmu ziek. 5.05 Fluitvoordracht. 5.25 Ellls-orkest. 6.35 Pianovoordracht. 6.50 en 7.25 Gramo foonmuziek. 7.35 Cellovoordracht. 8.25 Gra mofoonmuziek. 8.50 Variétéprogramma. 10.20—12.20 Symphonieconcert m.m. v. solis ten en het Noyon-koor. KEULEN. 456 M. 6,50 Rheinische Landerorkest. 8.50—9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Militair orkest. 1.35 Omroepkleinorkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Orkest van de luchtmacht (5.20—5.30 Gramofoonmuziek.) 7.10 Gramofoonmuzielc. 7.35 Leo Eysoldt's orkest en solist. 9.20 Rhei nische Landesorkest en solisten. 11.0012.20 Omroepdansorkest. Omroeporkest, en solis ten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Ger- maine Ego's orkest. 1,50—2.30 Gramofoon muziek. 9.20 Mannenkoor „De Haghe San- ghers" en soliste. 9.20 Gramofoonmuzielc. 10.30 Dansmuziek (gr. pl.) 10.50—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.302.20 Gramofoonmuziek. 5.20 en 5.55 Jo Bouillon's orkest en „The Lanlglro's" 6.35 Cellovoordracht. 7.05 Accordeonsoli. 7,35 Gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 9.20 Gramofoonmuziek, 9.50 Zang. 10.05 Gramofoonmuzoek. 10.3011.20 Dansmuziek, (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Militair orkest. 9.20 Militair program ma. 10.20 Berichten. 10.40 Pianoduetten. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Het Zernick- kwartet.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7