Slachtoffer v vuurwerk baldadigheid de wmmmaanm Qtaat LBadhuis Buitengewone Kunstavond Ochtendbeurs Amsterdam WEERBERICHT Electrische trein DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1939 HAARDE M'S D A G B" E A D" Z Tienjarige jongen te Zandvoort ernstig aan het gezicht gewond FA WILLEM Knaap kreeg een bom in het gelaat Wij hebben de laatste dagen enkele malen gewaarschuwd tegen het afsteken van vuurwerk, speciaal In drukke straten en in menschen- menigten. Helaas heeft die waarschuwing niet kunnen voorkomen, dat er een ernstig ongeluk is gebeurd, waardoor een tienjarige jongen aan beide oogen ernstig is gewond. Dinsdagavond waren te Zandvoort enkele jongens bezig met het afsteken van zooge naamde Chineesche voetzoekers. Toen een der jongens de bom had aangestoken, wierp hij hem weg, waardoor de tienjarige Jelle Attema deze in het gelaat kreeg. De nu vol gende explosie had een ontzettende uitwer king. Beide oogen werden deerlijk door het wegspattende vuur getroffen, terwijl de kool stof in het netvlies drong. Het overige ge deelte van zijn gezicht werd grootendeels ver brand. Het kind. dat luidkeels gilde, bleek het gezichtsvermogen verloren te hebben en kromp ineen van pijn. Dokter Beekhuis, directeur geneesheer van een ziekenhuis te Zaandam, passeerde toevallig en verleende de eerste hulp. In den nacht van Dinsdag op Woensdag verergerde de toestand dermate, dat dr. C. A. van Fraassen overbrenging naar het Dia- konessenhuis te .Haarlem noodzakelijk achtte. Daar werd het kind onder behandeling gesteld van dr. Kruseman, oogspecialist, die er in Emigratie-mogelijkheid naar Nieuw-Zeeland. Voor een beperkt aantal bouwvakarbeiders timmerlieden, metselaars en stucadoors be staat gelegenheid voor emigratie naar Nieuw- Zeeland, waaromtrent door de Gem. Arbeids beurs te Haarlem nadere inlichtingen worden verstrekt. In aanmerking komen voornamelijk onge huwde, volledig bekwame vakarbeiders die zelf kunnen beschikken over een bedrag van ten minste f 700. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Jongejan, De Clercq- straat 75, bril; Meniers, Zonnelaan 7, hond; Asyl, Ridderstraat 11, 4 honden; Asyl, Ridderstraat 11, 5 katten; Agricola, Eschdoornstraat 37, muziek- houder; Bureau van Politie, Smedestraat, porte- monnaie; Weimar, Potgieterstraat 50, dames- portemonnaie; v. Koningsbruggo, Borneostraat 24, portemonnaie met inhoud; Wezeldijk, Feith- straat 14, portemonnaie met inhoud; v. Beyeren, Dietsveld 37, portemonnaie met inhoud; Karre- mans, Allard Piersonstraat 46, regenkapje; Ten Boer, Delftstraat 22, damestaschje met inhoud; Dekker, Linscshotenstraat 87 rd., boodschappen- tasch met inhoud; Lambeek, Schotersingel 37 rd.4 damestasch met inhoud; De Vries, Graaf van Wiedstraat 21, vischnet. 3ioiel ZANDVOORT. HEDENAVOND 8.15 uur: STELLA FONTAINE, MALOiTZ, JOSEF BAAR. Prijzen 1.50, ƒ1.25 en ƒ1. exclusief rechten. i' (Adv. Ingez. Med.) ¥4r|T EIKIC1TIN MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt: Oude kippen 0.300.70. Oude kippen per K.G. 0.28—0.32. Oude hanen 0.300.65. Jonge hanen per K.G. 0.280.37. N.H. Blauwen per K.G. 0 56—0.65. Jonge hennen 0.601.40. Duiven per paar 0.300.40. Tamme eenden 0.100.20. Jonge woerden 0.350.55. Ganzen 0.701.00. Kalkoenen per K.G. 0.500.65. Tamme konijnen 0.70—1.00. Wilde konijnen 0.200.40. Piepkuikens 0.05—0.15. Aanvoer 40.500; handel kalm. Eiermarkt Witte eieren 4.30 tot 4.60. Gemengde eieren 4.30 tot. 4.75. Bruine eieren 4.50 tot 4.90. Eendeneieren 3.20 tot 3.30. Aanvoer 2.486.000; handel vlug. Veemarkt Zeugen f 40—f 60. Dr. Zeugen f 65f 95. Schrammen f 27 tot f 30. Biggen f 17—f 22. Zware varkens 24—26 ets. per pond. Zouters 26—30 ets. per pond. Vette kalveren 28—32 ets. per pond. Nuchtere kalveren f 5—f 7. slaagde het kind het gezichtsvermogen ge deeltelijk weer terug te geven. Dit afschrikwekkend voorbeeld zal hopelijk niet nalaten een dringende waarschuwing te zijn voor alle ouders om hun kinderen te verbieden met dit gevaarlijk goedje om te gaan. Ook wanneer oudere menschen op straat plotseling schrikken van een luide explosie, kan dit betreurenswaardige gevolgen met zich brengen. Moreele, Geestelijke Herbewapening. Men schrijft ons: Op het landgoed „pijnenburg" bij Hees (gemeente Soest) is van 28 Juli t.m. 7 Augustus een kamp gehouden, een zomeroefenkamp voor moreele en geestelijke herbewapening. Aan vankelijk bedoeld als een streekkamp voor de bewoners van Utrecht en omstreken, 't Gooi en Amersfoort, is het uitgegroeid tot een na tionaal kamp, waar ook deelnemers zijn ge weest uit alle deelen van het land. De sfeer in het karrup was buitengewoon prettig er heerschte een goede harmonie, die niet ver stoord werd door vele onweers- en regenbuien en men voelde zich als één groote familie. In het kamp is veel bereikt. Er is gebouwd en er is herbewapend. Men zag het resultaat van goeden wil en gehoorzaamheid, concreet geworden door het verrijzen van het kamp, waar liefde de basis was. Men zag vriendschap groeien tusschen men schen die elkaar leerden begrijpen, men zag kameraadschap ontwikkelen, een belofte voor samenwerking om tot oplossing te komen van sociale vraagstukken. Men zag verantwoordelijkheidsgevoel groeien. Men zag groote offers brengen. Men zag menschen, die plotseling een nieuw levens doel ontdekten. Men zag een ontevreden mensch, heftig ge kant tegen 't onrecht in de samenleving, zich bewust worden van het feit, dat hij zelf de zelfde fouten had als hij aan anderen ver weet. Hij begon bij zich zelf. Men zag vreugde en blijdschap, men hoorde zingen. Men zag de jeugd in actie, vol hoop op de toekomst. Maar men zag ook den dcod van iemand, die volkomen klaar was om heen te gaan. En men zag zichzelf en schaamde zich en men ging verder bouwen aan zichzelf, aan anderen en aan dei wereld. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 298—296'/2 H.V.A. 393—391 Vergde Vorstenl. 84 Amst. Rubber 190189y2 Philips 196l/2195 AKU 36-H36 5/8 Unilever 128V2 Beth. Steel 44 5/8—44 5/16 U.S. Steel 37*4—36 5/8 Republic Steel 12V212 3/8 Anaconda 19 HWVz Tidewater Ass. Oil 89/16 VOORBEURS TE AMSTERDAM. Op de Amsterdamsche wisselmarkt bestond hedenmorgen een onzekere stemming. De guns tige indruk in den valutahandel door het slagen van jhr. De Geer met de vorming van een nieuw kabinet gewekt, werd thans grootendeels te niet gedaan door de diverse beschouwingen, welke op de kabinetsformatie werden geleverd. Bovendien bestaat er altijd nog een latent ge voel van spanning over de kwestie Dantzig. Naar gelang de berichten omtrent dit probleem van inhoud veranderen, wijzigt ook vaak het sentiment op de wisselmarkt, waarbij nieuws, dat op minder aangename wijze wordt geïnter preteerd, meestentijds gemakkelijk aanleiding geeft tot een dalende tendens voor den gulden. De omzetten waren hedenmorgen van normale afmetingen. De vreemde deviezen legden een kleine neiging tot oploopen aan den dag en kwa men over de geheele linie iets boven het peil van de vorige officieele noteeringen te liggen. Het Britsche pond liep op van omstreeks 8.78 a 8.78 1/4 tot 8.78V2 a 8.78 3/4. Dollars bewogen zich tusschen 1.87>/« en 1.87 3/4, waarbij later in den ochtend voornamelijk werd gehandeld om streeks 1.87 11/16. Fransche francs waren 4.97 a 4.97 y2, Belga's 31.86 a 31.90, Zwilsersche francs 42.35 a 42.39. De Scandinavische deviezen waren vrijwel on veranderd. Duitsche marken waren 75.25 a 75.30. De overige Duitsche markensoorten golden iets lager. Registermarken werden genoemd tegen 25'/j, handelsmarken tegen circa 6'/2. Duitsch bankpapier werd verhandeld tegen circa 26 1/8, Duitsch zilvergeld tegen circa 29. Op de niet-officieele vroegbeurs bestond in den effectenhandel een zwakke stemming. De locale waarden verkeerden algemeen in reactie, waarbij de omzetten zeer klein waren. De Ame- rikaansche shares werden beneden de prijzen van gisteren afgedaan. EXAMEN Voor de acte Engelsch M. O. „A", schoolacte is geslaagd mevr. L. DenysKliff te Haarlem. VERVORMEN VERVEN STOOMEN VAfN OAWESHOEDEN WILHELMINASTRAAT 16. TEL: 16884 HAARLEM WEGENS VAC AN TIE GESLOTEN. WEEK van 14 t/m. 19 AUGUSTUS. (Adv. IngezMed.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk betrokken tot zwaarbe wolkt met eenigen plaatselijken regen of motregen. Later opklarend en. iets war mer. Meest matige Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren 68 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 62 F. Het depressiesysteem, dat over de Britsche eilanden somber en regenachtig weer brengt, bewoog zich gisteravond vrij snel in Oostelijke richting, doch trekt thans meer naar het Noordoosten. Ook in ons land is de bewolking toegenomen en viel lichte regen, terwijl de wind langs de kust tot krachtig toenam. Intusschen stijgt de luchtdruk over Cen traal Europa, zoodat zich over Zuid-Duitsch- land, het Alpengebied en Oost-Frankrijk een gebied van hoogen luchtdruk heeft gevormd, dat door een rug met het Azorenhoogedruk- gebied verbonden is. Over het grootste ge deelte van Frankrijk, Zwitserland en Duitsch- land heerscht rustig, tamelijk koel weer, met vrij zware bewolking. In Noord-Duitschland kwam op vele plaatsen mist voor, terwijl in Oost-Duitschland en Polen nog zware regens vielen. Over Finland, Midden- en Noord-Zweden nam het gebied van hoogen luchtdruk nog aan zienlijk in beteekenis toe. Hier heerscht fraai, warm zomerweer. De kern van de IJslandsche depressie verplaatste zich iets in Zuidooste lijke richting. BAROM ETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. uur; n.m. 12.05 uur. Strand berijdbaar van 17.0022.00 uur. NOORDERBAD ZANDVOORT. ZEE- EN ZONNEBAD BEZOEKT MET UW KINDEREN ONS HEERLIJK BREED STRAND. GROOTE KINDERSPEELPLAATS MET BEWAKING. VERHUUR van STRAND- en LIGSTOELEN. FAMILITENTEN per dag 1.50 Directe Busverbinding HaarlemZandvoort. (Adv. Ingez. Med.) DE FEESTELIJKHEDEN TE BLOEMENDAAL. Geen voetzoekers en zeven klappers. Zooals onze lezers weten wordt as. Zaterdag te Bloemendaal de geboorte van Prinses Irene feestelijk herdacht. De Commissaris van Politie verzoekt ons mede te deelen, dat het streng verboden is,voetzoekers, zevenklappers enz. af te steken. Tegen hen, die zich daaraan schuldig maken, zal proces-verbaal worden opgemaakt. Jubileum Mej. B. Scliiering. Heden is het dertig jaar geleden, dat mejuf frouw Betje Schiering als werkster in dienst trad bij het schoenenmagazijn v.h. firma E. Franken aan de Anegang. Vandaag behoefde zij echter niet te werken. Toen zij vanmorgen arriveerde werd zij door den heer Franken hartelijk gelukgewenscht; hij prees haar groo- ten ijver en dankte haar voor haar trouwe plichtsbetrachting. Haar patroon liet het niet bij woorden; hij overhandigde haar bloemen en een geschenk onder enveloppe. Toen kon zij haar jubileum verder thuis vieren. Vacantiegeneugten op het Sport terrein aan de Kleverlaan. Als de groote vacantie weer gaat aanbreken, juichen de kinderen, maar menige moeder slaakt dan de verzuchting; Hoe moet ik mijn kinderen gedurende een heele maand bezig houden? Welnu, de „Vereeniging van Vacantiebezig- heden voor Schoolkinderen" weet daar raad op. Immers, zij heeft zich tot taak gesteld, kinderen uit alle gezindten gedurende drie weken van die vacantie, driemaal vijf dagen (Zaterdags en Zondags niet) bezig te houden met sport en spel. Het was een fleurig gezicht gisteren op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan al die kinderen 'er waren er ruim 600!) bezig te zien en ook de zon deed haar best om de blijde stemming nog te verhoogen! De jongens vermaakten zich met voetballen, handballen of kringspelen. De meisjes deden in het algemeen rustiger spelletjes, speelden sjoelbak of zaten te handwerken. En het was aardig om te zien met welk een intensiteit de jongens de sport beoefenden en met welk een stille aandacht de meisjes zaten te handwer ken of te lezen. Wij vroegen den hoofdleider, den heer A. Frielmich, wat men nu met de kinderen doet, wanneer het regent. Maar ook daaraan is gedacht. Op het veld bevinden zich namelijk een groote tent en eenige klei nere tenten, de groote voor de jongens en de kleinere voor de meisjes. Natuurlijk moet men zich daar dan als het regent een beetje be helpen, maar ook daar heerscht steeds een prettige en opgewekte sfeer. Dit jaar vermaken zich nu 600 jongens en meisjes op dit Sportterrein onder deskundige leiding, want de talrijke leiders en leidsters zijn allen menschen die op de een of andere manier met jeugd contact hebben. Her zijn kinderen tusschen zes en dertien jaar, die hier komen spelen, dus alleen van de Lagere Scho len. Dit is nu al de elfde keer, dat deze ver eeniging (het gironummer Is: 154315) dit werk doet en het aantal kinderen groeit nog De kinderen worden verdeeld In speel- en vervoergroepen (dit jaar 22 speelgroepen en 11 vervoergroepen). Vóór de Paaschvacantie worden in de scholen al biljetten uitgegeven, waarop men kan invullen of men voor deel name in aanmerking wenscht te komen. De kinderen worden ingedeeld naar leeftijd en woonplaats en worden 's morgens tegen negen uur afgehaald op bepaalde plaatsen van samenkomst. Zii, die heel ver van het ter rein af wonen, bereiken dit per tram. De kin deren zijn dan van negen tot vier uur 's mid dags op' het terrein (hiervoor belangeloos door de gemeente afgestaan). Er bevinden zich tribunes op het veld van E.D.O. en klei nere tafels die door Openbare Werken voor dit doel werden afgestaan. Ook de terrein- chef, de heer Parson, verleent steeds alle mo gelijke medewerking. De kinderen brengen zelf hun boterhammen mee en krijgen van de vereeniging allen een fleschje melk, die ze met een rietje nuttigen! Ook de directie van het Rembrandt Thea ter verleent medewerking door de kinderen gratis een ochtendvoorstelling te geven. Van 31 Juli tot en met 4 Augustus, van 7 tot en met 11 en van 14 tot en met 18 Augustus zijn de kinderen dus in de gelegenheid zich in de open lucht te vermaken en veel gezond heid op te doen. 's Middags worden de kinde ren weer ter plaatse afgeleverd en de ouders kunnen dus hun kinderen met een gerust hart aan de hoede der leiders toevertrouwen. Ook het bestuur komt telkens eens een kijkje nemen of alles naar wensch verloopt. En dat de kinderen van deze heerlijke dagen, in de buitenlucht doorgebracht, genieten, daarvan 'getuigen hun stralende gezichtjes! Maar voor dit alles is natuurlijk veel noodig, zoowel geld als materiaal. Ook is er een biblio theek. Een ieder die dus wat heeft af te staan, hetzij gezelschapsspelen <b.v. een kwartetspel), hetzij materiaal voor handen arbeid of kinderboeken, hij denke eens aan deze vereeniging, die zulk een nuttig en sym pathiek werk verricht Een kaart van „Groot Haarlem". Fraaie nieuwe plattegrond. Het uitgeversbedrijf H. van Diehlen in Den Haag heeft een nieuwe plattegrond vervaar digd van Haarlem en omliggende gemeenten, welken het „Groot Haarlem" noemde. De kaart welke bij eerste beschouwing een uitstekenden indruk maakt, is geteekend op schaal 1 a 15.000. Daar het echter topografisch onmoge lijk was op deze schaal het centrum van Haarlem nog duidelijk in beeld te brengen, is er een bijkaart van dat gedeelte gemaakt op een schaal van 1 a 5.000. De kaart bevat de Gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort, Velsen en IJmuiden. Bij het ontwerpen van deze kaart is met de nieuwste ontwerpen, zooals uitbreidingsplannen, de nieuwe rijkswegen enz., rekening gehouden, en hoofd- en door gangswegen zijn zeer duidelijk aangegeven. De teekenaars hebben alle belangrijke ge bouwen en terreinen (ook kampeerterreinen en zweminrichtingen) aangegeven, terwijl men ook de toppen der duinen volgens na tuurlijke gestalte en lig/ging vindt aange geven. De straten, pleinen, grachten en gebouwen, welke soms zóó moeilijk te vinden kunnen zijn, kunnen door een indeeling in vakken zeer ge makkelijk gevonden worden. Aan de kaart., welke een zeer goeden Indruk maakt en welker bezit voor zeer velen zeer aanlokkelijk moet zijn, is ruim 15 maanden gewerkt en is zoowel topografisch als typo grafisch zeer goed verzorgd. Te midden van eeuwenoud geboomte wordt op het buiten „Wildhoef" te Bloemen daal een Protestantsch Rusthuis gebouwd, bestemd voor diegenen, voor wie de dagelijks wederkeerende taak om het huishouden te verzorgen te zwaar valt en voor hen, die eenzaam in het leven staan. Het gebouw zal 87 appartementen bevatten en in den zomer van 1940 worden geopend. Hoewel men nauwelijks met den bouw is begonnen, bestaat er nu reeds voor deze belangrijke stichting groote belangstelling. reed door Amsterdam. Maar niet op eigen kracht. Transport in étappes. Was de publieke belangstelling voor den elec- trischen driewagentrein, die met tal van moeilijk heden naar het J. W. Brouwerplein was vervoerd in den vooravond reeds groot, tegen den tijd een uur na middernacht dat het verder transport zou plaats hebben hadden vele honderden er een malsch regentje voor over om getuige te zijn van dit ongewoon gebeuren. De politie zorgde er evenwel voor, dat de belang stelling niet al te^ hinderlijk werd. Even na een uur werd de stoomwals aangehaakt en vol span ning wachtte men tot er beweging in 't gevaarte zou komen. En jawel ditmaal bleek het, dat het niet alleen geen koppig paard meer was, maar tot groote genoegdoening van de ondernemers nam het de bocht naar de Van Baerlestraat in een ruk en toen scheen het alsof de trein op het asphalt thuisbehoorde, zoo vlot en geregeld ver liep de eerste étappe naar de brug over de Ruydaelkade, na eenige handige manoeuvres tusschen vluchtheuvels en tramrails. Men kreeg een oogenblik den indruk van een begrafenis onder groote belangstelling, doch inderdaad was het een optocht naar een feestterrein. Evenwel de moeilijkheden bleven ook nu niet uit, want eer men het gevaarte over de brug had, moesten er tal van maatregelen worden ge nomen om alle risico te vermijden, temeer daar de tweede stoomwals defect was en men nu met een inmiddels van Uilenburg gerequireerde zwaar belaste oplegger moest trachten het terug glijden van de brug te voorkomen. Zonder groote moeilijkheden kon de brug over de Ruysdaelkade worden genomen en toen het transport eenmaal de Ceintuurbaan bereikte, waar men het linkergedeelte van den weg hield, had men nog slechts rekening te houden met de bocht naar de Van Woustraat. Dank zij de tech nische voorzorgen men had o.a. de vlucht heuvel bij laatstgenoemde straat een eind in gekort, kon ook deze bocht vlot worden gepas seerd. Een klein oponthoud veroorzaakt door het losraken van eenige wiggen in deze straat en men stond voor de brug aan de Singelgracht, die men uit voorzorg verstrekt had. Zonder stag natie ging het transport ook hier en weldra was men op het Frederiksplein aangekomen, bijna een kwartier voor den verwachten tijd. Hier moest gezorgd worden, dat de tramsporen tijdig wer den vrijgemaakt. Te 3.50 uur stond het gevaarte voor den ingang van het tentoonstellingsterrein. Het talrijke publiek, dat tot dusver de verschil lende manoeuvres had gevolgd, begon langza merhand af te trekken om plaats te maken voor de nieuwkomenden, die hun dagtaak aanvingen. De tractors maakten rechtsomkeert en nu kwam de handkracht er weer aan te pas. Met zes man aan de lier trok men het gevaarte naar de voor het emplacement aangebrachte rails, welk werk geruimen tijd in beslag nam. In den vroegen ochtend was men daarmede gereed en was de eersteling van de tentoonstelling binnen de hekken gebracht. Tijdens het transport in de Van Baerlestraat weigerde een recalcitrant toeschouwer aan de bevelen van de politie te voldoen en pleegde daarbij verzet. Zijn transport naar de politiepost per autozijspan nam slechts enkele minuten in beslag. WIELRIJDSTER GEVALLEN. Woensdagavond half twaalf geraakte dé wielrijd.ster v. d. S., die sinds kort in dienst betrekking bij een familie te Bloemendaal is, verdwaald. Zij kwam op den Hoogen Duin en Daalscheweg terecht; door de groote vaart die zij kreeg, botste zij in de bocht van de Zo- merzorgerlaan tegen een hek. Zij werd bloe dend gewond. Door een politieagent werd zij verbonden en naar huis gebracht. IJMUIDEN Ongeval bij Hoogovens. Woensdag omstreeks kwart over twaalf heeft ln de giethal van de Staalfabriek een hellende gietvorm het linker-onderbeen van den 30- jarigen gehuwden arbeider H. Gravemaker uit IJmuiden-Oost getroffen. G. bekwam hier- dcor een beenbreuk. Nadat de eerste hup door dr. Ter Borg en den verbandmeester van Hoogovens was ver leend, werd de getroffene per ziekenauto naar het Antonius Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij is opgenomen. Schietoefeningen geëindigd. Namens den positiecommandant wordt ons medegedeeld, dat de schietoefeningen met zwaar geschut geëindigd zijn. VERWACHTE VISCHAANVOER Verwacht voor de Vrijdagmarkt: De Haarlem IJM 9, 700 kistjes haring, 1200 manden haring, 135 manden diversen, 50 kantjes steurharing, 60 stuks stijve kabeljauw. Betje RO 16, 10 manden tarbot, 15 manden grove schol, 75 manden kleine schol, 30 manden dichte kleine schol, 15 manden hake, 25 manden radio, 20 manden gul, 10 manden varia, totaal 200 manden. BESOMMINGEN. IJMUIDEN Aangevoerd aan den afslag gezoute wijting f 5.20f 4.80 per kantje., Trawlers: Manden: 165 Poolzee IJKT 77 f 1770 245 De Hoop IJM 46 f 2280 190 Elie Chenevière IJM 161f 1810 300 Bergen IJM 16 f 2380 Loggers: SCH 15 f 1960 KW 56 f 600 MARKTBERICHT (Versche visch). IJmuiden 10 Augustus. Tarbot 82—73 ct per K.G. Tong 175—98 ct. per K.G. Heilbot 94 ct. per K.G. Griet 30—14 per 50 K.G. Zetschol 30—19 per 50 K.G. Kleinschol 21—6.50 per 50 K.G. Bot 16.50—7.50 per 50 K.G. Schar 9.50—7.00 per 50 K.G. Tongschar 33—21 per 50 K.G. Poontjes 4.60—2.50 per 50 K.G. Groote schelvisch 30—20 per 50 K.G. Middel schelvisch 2320 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch 12.507.70 p. 50 K.G. Groote gul 14.509.20 per 50 K.G. Kleine gul 10.00—3.60 per 50 K.G. Wijting 3.20—2.60 per 50 K.G. Makreel 16—11 per 50 K.G. Groote heek 36—32 per 125 K.G. Middel heek 39—33 per 125 K.G. Kleinmiddel heek 14.5012.50 per 50 K.G. Kleine heek 9.006.50 per 50 K.G Kabeljauw 7031 per 125 K.G. Vleet 2.00 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2