GST BRINKMANN Kantoorbediende Jongste bediende BREDERODEDUIN? VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Rhythmisch Typen INST.PONT NIEUWE WAGENS Renault Monaquatre Voor een prima Bril CRAMA Adverteert in dit blad ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Engelscïic radio-reportage over de Zuiderzeewerken. „Alles op groote schaal, behalve de reclame." Robert Kemp, een radio-reporter van de B.B.C., heeft tezamen met een collega, Lau rence Gilliam, voor de B.B.C. een reportage gemaakt van de Zuiderzeewerken, welke Zon dag 13 Augustus gehoord kan worden op het National Program, London, des avonds van 9.25 tot 10.10 uur. Het moet een zeer geslaagde reportage zijn, welke veel tijd van voorberei ding heeft gevergd. De B.B.C. heeft er blijk baar veel voor over gehad, hetgeen ook is af te leiden uit den tijdsduur, welke op Zondag avond in het programma beschikbaar ge steld is. Robert Kemp vertelt in de Radio-Times van 11 Augustus over zijn bezoek aan Nederland, waarbij Baron Tindal van de A.V.R.O. zijn geduldige en hulpvaardige leidsman was. Hij beschrijft geestig zijn voorbereidingen voor de reis. De kennis, welke hij over de Zuiderzee werken vergaard heeft, leek hem zeer toerei kend. ..En toch", gaat hij voort, „hadden wij niet meer verrast kunnen zijn dan wanneer wij geen regel gelezen zouden hebben over de landaanwinning in de Zuiderzee. De werke lijkheid was veel opzienbarender dan zelfs de beste beschrijving erover. Zij is zelfs ontzag wekkend, door den omvang, de zwaarte, het gevaar van de taakhet kan wellicht die nen als een opbeuring voor bekommerde de mocraten, zich te bezinnen, dat hier, in een klein, democratisch land. een onderneming van het meest opzienbarend karakter tot een goed resultaat wordt gebracht. Alles gebeurt daarin op groote schaal, behalve de reclame". Hij vertelt dan van een tocht over den grooten afsluitdijk, van de militaire bewaking, welke zoo deugdelijk was, dat zijn collega, die zijn paspoort in zijn hotel in Amsterdam had laten liggen, niet zoo maar de afzettingen mocht passeeren, en ten slotte van een bezoek aan de werken van den nieuwen polder bij Urk. De reporter was vol bewondering voor de complete industrie, welke hij daar aantrof. „Is het mogelijk", zoo vraagt hij, „tegelijk impo neerend en tegelijk technisch duidelijk een dergelijk werk uit te beelden in vijf-en-veertig minuten?" Zondagavond zullen wij ook in Nederland een antwoord op deze vraag kunnen geven, wanneer wij luisteren naar deze uitzending van de B.B.C. onder den titel „De bedwinging van de Zuiderzee" (Taming the Zuiderzee). WIJZIGING INVOERREGELING SPIJSVET. Van bevoegde zijde wordt ons het volgende medegedeeld: In September 1938 werd een regeling inge voerd strekkende tot beperking van den in voer van spijsvet voor directe consumptie welke regeling een aanvulling vormt op de quotee ring- van den biirnenlandsche afzet van spijs vet. Deze invoerconitingienteering heeft in de practijk verschillende moeilijkheden opge leverd, zoowel voor den verbruiker als voor den handel, zoodat besloten is, ze te doen vervallen. In de plaats daarvan zal met ingang van 12 Augustus a.s. de invoerheffing op spijsvet voor directe consumptie verhoogd worden met 4 ct. per KG voorzover het betreft spijs vet in groote verpakking en met 6 cent per KG voorzoover het betreft spijsvet, hetwelk blijkens de verpakking in eenheden van minder dan 10 KG bestemd is voor den han del in het klein. De invoerheffing op spijs vet bestemd voor de binnenlandsche vetsmelterijen blijft daarentegen ongewijzigd op 36 cent per KG gehandhaafd. Heeft U al l 'n lot van (Adv. Ingez. Med.) Begrafenis Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van ÏJsselt. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, in leven lid van de Eerste Kamer en nestor dezer Kamer en oud-president van het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, is Vrijdag onder groote belangstelling te Den Bosch ten grave gedragen. Om half elf vertrok de stoet van het sterfhuis naar de Sint Le'onarduskerk. In deze kerk werd een plechtige requiemmis opgedragen, welke ge celebreerd werd door pastoor G. A. M. van der Kant. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden. In het priesterkoor had den o.m. plaats genomen mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch en mgr. C. C. Prinsen. In de kerkbanken waren gezeten mr. A. J. Vliegenthart, president van het Gerechts hof te 's-I-Iertogenbosch, die in deze kwaliteit den overledene heeft opgevolgd. De raadsheeren van het Gerechtshof te Den Bosch, mr. Weyers, mr. de Nerrè tot Babberich en mr. A. van Schuylenburch en de griffier bij het gerechtshof, jhr. mr. Verheyen en verder nog vele andere zittende en staande leden van de magistratuur en de vertegenwoordigers van de balie. Voorts talrijke figuren uit de politieke wereld, de Tweede-Kamerleden, oud-minister mr. dr. L. N. Deckers en de heer A. N. Fles- kens. Van de Eerste-Kamerleden waren verte genwoordigd jhr. dr. G. van Citters en de hee- ren F. J. J. Janssen, prof. dr. Barge, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, vertegenwoordiger der Liberale Staatspartij, de heer J. Ter Haar waar nemend-voorzitter van de Christelijk-Histori- sche Eerste-Kamerfractie, de opvolger van jhr. van Sasse van IJsselt in de Eerste Kamer, mr. J. v. d. Mortel, dr. D. A. N. P. Kooien, lid van den Raad van State, mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter van de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten en de griffier van het bu reau van de Eerste Kamer, mr. A. de Block. Van den Hoogen Raad van Adel zagen wij mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, waarne mend voorzitter, jhr, mr. F, Beelaerts van Blokland, tevens vice-president van den Raad van State, alsmede den secretaris, dr. J. Ph. de Monté Verloor en, en oen oud-voorzitter van de R.-K, Staatspartij, mr. A. J. J. baron van Wijnbergen. Namens het gemeentebestuur van den Bosch waren aanwezig, burgemeester F. J. van Lan- schot, de wethouders L. Meuwese' en M. G. W. van Soestbergen, en de waarnemend secretaris Quint. De absoute werd verricht door pastoor Van der Kant. IIET AUTOVERVOER PERSONEN. 's GRAVENHAGE 12 Augustus. Vandaag is uitgegeven Staatsblad 564, besluit van 10 Augus tus 1939. tot uitvoering van de wet Autoverver- voer personen. De wet autovervoer personen (wet van 24 Juni 1939, Staatsblad 527) alsmede bovenge noemd „uitvoeringsbesluit autovervoer personen 1939" treden 16 Augustus a.s. in werking. SMEDESTR. 22 1939 MODELLEN TELEF. 11025 VERZEKERDE WAGENS (Adv. ingez. Med.) Elfde Zomerconcert Iï. O. V. Soliste Bets Nederkoorn. Maandagavond zal door de H. O. V. onder leiding van den heer Marinus Adam in de Gem. Concertzaal een concert worden uitgevoerd met een zeer interessant programma. Ter nagedachtenis van onzen grooten Neder- landschen zanger Jac. van Kempen zal het or kest „Ases Tod" van Edv. Grieg spelen. Vervolgens zal worden uitgevoerd de Jupiter Symphonie in C gr. terts van W. A. Mozart, waarna mej. Bets Nederkoorn met orkest- begeleiden zal spelen het Pianoconcert in d kl. terts van J. S. Bach. Na de pauze wordt vervolgd met de Pastorale d' été van A. Honegger, als inleiding bedoeld voor het volgende programmanummer, n.l. het Concertino voor piano en concert van denzelfden componist, eveneens door mej. Bets Nederkoorn gespeeld, als eerste uitvoering in Haarlem. Deze veelzijdige kunstenaresse is voor Haar lem geen onbekende meer. Zij heeft reeds ver schillende malen bewezen over bijzonder talent te beschikken. Het concert wordt met de Ouverture „Le Car naval Romain" van Heet. Berlioz besloten. Vliegerwedstrijd in Haarlem-Zuid- West. Door de Vereeniging ter behartiging van de belangen der bewoners van Haarlem-Zuid- West is op Zaterdag 19 dezer een groote vlie gerwedstrijd voor eigen gemaakte vliegers van kinderen van leden georganiseerd op het terrein aan de Ohmstraat. Een dag tevoren zullen de vliegers worden tentoongesteld; voor de mooiste exemplaren zullen prijzen worden beschikbaar gesteld; ook voor den wedstrijd zijn fraaie prijzen beschikbaar. Van het voornemen om een met gas gevul- den luchtballon, bemand met twee ballonvaar - ders, dien dag te doen opstijgen, heeft het bestuur moeten afzien, omdat de daarvoor vereischte toestemming niet verkregen kon worden. Toch zal het bestuur alle pogingen in het werk stellen om dien dag te doen slagen. Midzomerweelde in „Artis". „Artis", volop in bloei en met veel jonge dieren bij de ouders, met zijn pas geopende natuurgetrouwe kinderboerderij en een voor oud en jong bijzonder interessante zomer- film over jeugd en opgroei van allerlei in „Artis" geboren gedierte, met zijn prachtig aquarium en zijn welvoorziene musea, geeft zijn bezoekers dezen zomer we waar voor zijn geld! Bovendien zijn er dan echter nog allerlei minder in het oog vallende bijzonder heden, de den opmrekzamen „Artïs"-genieter niet mogen ontgaan. Zoo de zwart-donzige kuifeendenkuikens en de af en toe uitvlie gende jonge aalscholvers aan de vijvers, waar bij vooral het broeden van kuifeend en tafeleend alsook van smienten vermelding verdient. Braziliaansche tijgerroerdompen en verschillende fazantensoorten verzorgen hun jongen, een rhea-haan loopt met kleuters van verschillende leeftijd en bebroedt onder wijl nog de laatste bijgelegde eieren. Als groote merkwaardigheid is thans ook weer een casuaris-haan, bij welke soort eveneens het mannetje de eieren en jongen verzorgt, aan het broeden; half Augustus worden de gestreepte kuikens verwacht. Op het imposan te leeuwenterras zijn een aantal groote vol wassen leeuwen met zware manen sociaal bijeen; welpen van leeuwen en ook een poe mawelp zijn te vinden in de buitenkooien van de groote roofdierengalerij. Ook de boer van de kinderboerderij houdt er vijf handtamme leeuwtjes op na. Bovendien wijst hij met trots op een paar Oud-Holandsche .Brabanters", hoenders, zooals ze op de Oud-Hollandsche gravures en op Hondecoeter's schilderijen te zien zijn en door de kweekkunst van dr. J, Vriesendorp te Baarn weer in levenden lijve aan de vergetelheid werden ontrukt. In de drie zalen van het vogelhuis in den voor tuin fonkelt het van kleurige vogels, waar onder prachtige tanagra's, jachteksters, glansspreeuwen en blauwe gaaien. Geweldig gesnavelde neushoornvogels en juweeltjes van bril- en suikervogeltjes, pracht-vinkjes en kolibri's zijn er een lust voor het oog. De jonge gorilla „Jaap" ontwikkelt zich zoo robust en de naast hem wonende geweldige orang oetan-man „Piet" geeft zulke kracht- prestaties te zien, dat de wand tusschen beider verblijven voor alle zekerheid 'terdege versterkt wordt. De jonge neushoorns een geschenk van de Vereeniging „Artisfonds" groeien tegen de klippen op en maken nu ook een goed gebruik van hun wentelbad. Niet minder dan vijf nijlpaarden van verschillen den leeftijd is „Artis" op het oogenblik rijk en in het aquarium kronkelt een reuzenpaling en schommelen enorme tarbotten uit het zand omhoog, die hier al een vijf en twintig jaar leven. Toch wint wat leeftijd betreft de hier thans zes en vijftig jaar levende steriet het nog verre. De uit aequatoriaal Oost-Afrika geïmpor- terde koedoe, witbaard-wildebeest, kwastoor- bcisa en reuzen-boschzwijn bevinden zich in uitnemende conditie en beloven sieraden voor de levende have te worden. De Concerten van de H. O. V. In een ons door het bestuur van de H.O.V. toegezonden circulaire worden de volgende concerten aangekondigd: Woensdag-serie (11 concerten): 25 Oct., 1 Nov.. 22 Nov., 29 Nov. 13 Dec. 27 Dcc.. 9 Jan. (Dinsdag), 17 Jan., 31 Jan. 14 Febr, 6 Maart, Vrijdag-serie (7 concerten)17 Nov., 8 Dec. 22 Dec., 5 Jan., 26 Jan. 9 Febr., 1 Maart. Zondagmiddag-serie (15 concerten): 29 Oct., 5 Nov.. 26 Nov., 17 Dec., 24 Dec., 7 Jan., 14 Jan.. 21 Jan., 28 Jan.. 4 Febr.. 11 Febr. 18 Febr,, 25 Febr., 3 Maart, 10 Maart. Op de Iedenconcerten zullen o.a. de volgende solisten optreden: Zang:,Corry Bijster. Hélène Ludolph, Joh. van de Meent. Viool: Giis Beths, Jaap Emncr, Olly Folge Folden, Jo Juda, Thomas Magyar. Piano: Phons Dush, Willy Fens, Walter Kauffmann, Jacques de Monchy, Theo van der Pas, Coba Ryneke. Cello: Raphael Lanes, Louis van Maanen, Alt-viool: Fred Leidner. Orgel:' George Robert. Harp: Rosa Spier Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Licht tot halfbewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets warmer. Meest zwakke wind uit Westelijke richtingen. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 1.50 uur; n.m. 14.20 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.00 uur. Maandag v.m. 2.48 uur; n.m. 15.11 uur. Strand berijdbaar van 7.4513.00 uur. fAWItLEM^, VERVORMEN VERVEN STOOMEN VAfv jjAAAESHOEDKN WILHELMINASTRAAT 16. TEU:I6884- HAARLEM WEGENS VACANTIE GESLOTEN TOT 20 AUGUSTUS. (Adv. ingez. Med.) De reis der Haarlemsche Esperantisten naar Noord-Jutland. De heer A. van Hoek schrijft ons: Na de imposante, aan natuurschoon zoo rijke omgeving van de stad Silkeborg te hebben be wonderd, wachtte ons een uitnoodiging van het Hoofd der school, den heer en mevr. Bidstrup, die een speciale bijeenkomst ter eere van de Haar lemsche gasten hadden georganiseerd. In drie groote autobussen bereikten wij de plaats van bestemming, nl. het stadje Haubro, waar met medewerking van de damesgym- nastiek- en turnvereeniging een schitterend pro gramma met folkloristische strekking ten beste werd gegeven. De volksdansen, zoowel als de begeleidende muziek en zang, waren van een edele belcoring.Inde pauze hield de heer Bidstrup een gloedvolle rede, waarin hij; er op wees, dat door wederzijdsche bezoeken het Esperanto er in was geslaagd banden vah vriendschap te ver sterken. De daarop volgende dag werd benut oor het intiem verkeer bij de gastheeren- en -vrouwen. Met blijdschap vermelden wij het feit, dat over drie weken de leider der Himmer- landsche Esperanto Beweging, de heer Jacobson een bezoek aan Haarlem zal komen brengen. Dit bezoek zal ten deele een zakelijk karakter dra gen en is voor onze Haarlemsche vrienden van een bijzondere beteekenis. De bedoeling van onze commissie is n.l. in samenspreking met den heer Jacobson voorbereidingen te treffen voor een massaal bezoek der Deensche geestverwanten in den a.s .zomer aan onze gemeente. Er wacht dus veel en moeilijke arbeid, die aan onze energie en idealisme de hoogste eischen zal stellen. Zoowel over onze heen- als terugreis, die beide uitstekend zijn verloopen, zullen wij onze slot conclusie weergeven: Met groote voldoening wederom mogen de Haarlemsche Esperantisten terugzien op de zoo geslaagde 3e studiereis naar Denemarken. De buitengewone hartelijkheid, waarmee onze rei zigers ginds werden ontvangen, de sympathieke belangstelling, die de Deensche autoriteiten voor ons bezoek aan den dag legden, de vriendelijke medewerking van allen schenken ons de overtui ging, dat Himmerland voor onze cultureele be weging is gewonnen. De Deensche vrienden die het vorige jaar in Haarlem vertoefden, verzoch ten ons nog eens nadrukkelijk en wij gevoelen het als een voorrecht, ons van die aangename opdracht te mogen kwijten hun innigen dank over te brengen voor de hartelijke ontvangst en gastvrijheid, hun door de Haarlemsche ingezete nen geboden. Zaterdagmorgen bij ons vertrek beleefden wij onvergetelijke momenten. Zondagavond te omstreeks half negen waren wij in uitnemenden welstand weer in Haarlem terug. Het is ondoenlijk alles te memoreeren. Hoofdzaak is voor ons: de opzet van onze reis, om bij te dragen tot de verbroedering der volken is volkomen geslaagd. Met geestdrift zullen wij ons blijven wijden aan onzen moeilijken, maar verheven arbeid. Wij besluiten met onze oprech ten dank te betuigen aan de Haarlemsche en Deensche Pers, die ons zoo krachtig heeft gesteund. AFSLUITING SPAARNDAMSCHEWEG. De Spaarndamscheweg is nabij de jacht haven voor allo verkeer naar Spaarndam tijdelijk afgesloten. Men weet, dat deze weg een eindje ten zuiden van de Jan Gijzenvaart zal worden „omgelegd". Het verkeer naar Spaarndam moet een ge deelte van de nieuwe Jan Gijzenkade volgen, om weer op den ouden Spaarndamscheweg te komen. Men is nu bezig buizen te leggen dwars door den weg, zoodat deze voor het verkeer is af gesloten. Het verkeer naar Spaarndam moet een grooten omweg maken, n.l. via Spaarn- hovenstraat, Rijksstraatweg en Jan Gijzen kade naar het Noordelijker gedeelte van den Spaarndamscheweg. UITBREIDING RIPPERDA KAZERNE. Op Woensdag 6 September om 11 uur wordt in de voormalige infanteriekazerne aan den Koudenhorri alhier de uitbreiding van gebou wen van de Ripperdakazerne aanbesteed. JAN STRIJBOS VOOR DE V.A.RA,- MICROFOON. Jan P. Strijbos, de bekende natuuronderzoe ker, zal Maandagavond 14 Augustus van 21.30 21.50 uur voor de V.A.R.A.-microfoon van zijn hachelijk avontuur op Spitsbergen vertellen. l^oor „Zomerzorg" te Bloemendaal is een Oud-Hollandsch marktplein gebouwd, waar hedenmiddag feest gevierd wordt naar aanleiding van de geboorte van Prinses Irene. Jongetje overreden. Vrijdagmorgen ongeveer half twaalf wilde de bestuurder van een bestelauto in de doodloo- pende Vollenhovenstraat, nadat hij er zich te voren van overtuigd had dat de weg vrij was, achteruitrijdende deze straat verlaten. Plotse ling kwam echter van achter een stil staande auto een 2j/-jarig jongetje te voorschijn en stak meteen den rijweg over, met het gevolg, dat het kind werd overreden. Het linker achterwiel ging over het hoofd. Het jongetje kreeg een kaakfractuur en een wond aan den schedel. Door een toevallig passeerenden geneesheer en een lid van den Ongevallendienst werd hij ter plaatse verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuïs werd vervoerd. De remmen van de auto bleken in orde te we zen; de chauffeur heeft geen schuld aan het ongeluk. De toestand van het jongetje was hedenmor gen weliswaar ernstig, maar niet levensgevaar lijk. Dr. Ir. M. H. Damme heeft zijn werk hervat. De oud-minister van Sociale Zaken dr. ir. M. H. Damme heeft Vrijdag zijn functie als directeur generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie weer hervat. INSTALLATIE REGENT VAN LEBAK. RANGKASBETOENG, 12 Augustus (Aneta- A.N.P.) Hedenmorgen heeft de plechtige installatie plaatsgevonden van den regent van Lebak, raden Toemenggoeng Hardiwinan- goen. Hierbij waren tegenwoordig de gouver neur van West-Java, de resident van Bantam en de resident van Cherlbon. Ook de heer van der Plas, gouverneur van Oost-Java, zou de plechtigheid bijwonen. Hij was echter door ziekte verhinderd. Verschillende redevoerin gen zijn gehouden. De gouverneur van West- Java. haalde hierbij eenige hoogtepunten aan uit de loopbaan van den nieuwen regent. De regent dankte de regeering voor het in hem gestelde vertrouwen. Te Rangkasbetoeng werd een groot feest gehouden, waaraan ook diverse Europeesche bewoners van het district deelnamen. HAAST U SHIRLEY TEMPLE in de stad Waar dus plaats genomen Wat een domme vraag is dat Z' is in REMBRANDT, nog al glad. Waar zou z' anders komen? DICK MAES. (Adv. Ingez. Med.) De surséance-aanvraag van Mendelssohn Co. Naar wij vernemen zal de firma Mendels sohn en Co. heden bij de Amsterdamsche Rechtbank surseance van betaling aanvragen. Dit is dus niet, zooals in het bericht van het A.N.P. in ons vorig nummer werd gemeld, reeds Vrijdag geschied. DE ARRESTATIES IN POLEN. WARSCHAU, 12 Augustus. Het agent schap P.A.T. meldt naar aanleding van het van Duitsche zijde gepubliceerde bericht, dat de Poolsche autoriteiten in het station Tczew acht reizigers uit den doorgaanden trein heb ben gearresteerd, dat in werkelijkheid niet acht, doch negen personen te Tczew zijn aan gehouden, doch dat dit Tsjechen waren, die uit eigen beweging waren gevlucht. Dit feit was trouwens reeds door de Poolsche bladen, gemeld. WATERSNOOD NABIJ BANDJARSARI. BAND J ARSARI, 12 Augustus (Aneta-A.N.P.X De waterstand in de rivieren nabij Bands- jarsari is nog steeds hoog. Onmetelijke sawah-vlakten zijn overstroomd. De weg van Band jar naar Batoelawang is voor geen enkel voertuig berijdbaar. De assistent-resident van Tjiamis bezocht in de afgeloopen dagen de geteisterde streek. sementen van C. Koning-Hes sels, zonder beroep, C. K. Ko ning, van beroep vertegenwoor- Door het in kracht van gewijs de gaan van de homologatie van het accoord, zijn de faillis- diger en M. C. Koning, kantoor bediende, allen wonende te Haarlem, geëindigd. Mr. A. BEETS. Curator leeren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde grammofoon platen. Volg. week aanv. der nieuwe cursussen. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Manufacturen. Gevraagd een Net Meisje om in dorpszaak behulpzaam te zijn. Kennis van naaien strekt tot aanbeveling, leeft. pl.m. 20 jaar. P.G. Bij voorkeur uit Hrl. of omstr. Br. no. 2061 bur. van dit blad Mevrouw Roos, Kerkplein 23, Bloemendaal, tel. 22580, vraagt flink dagmeisje niet beneden de 20 jaar, voor DIRECT. Gevraagd in Chr. gezin per 3 Sept. a.s. een NET DAGMEISJE van 8 tot 4 uur. Loon 6 per w. Aanmelden Maandag 14 Aug. tusschen 6.30 en 8 u. N. M. Oos terlaan 7, Heemstede Zoo spoedig mogelijk gevraagd prima kookster in klein pension te Zandvoort. Loon 20 per week. Kostverlo- renstraat 58. NET DAGMEISJE jevraagd, zelfstandig kunnende werken. Mevr. Henning, Groote Houtstraat 80. voor 3Y2 ct. per K.M. alles inbe grepen, ook All Risk verzeke ring, 4 pers. Sedan, stalen car rosserie, flinke kofferruimte. Br no. 2066 bur. van dit blad Schriftverbetering maakt U bekwaam te kunnen voldoen aan de vraag: eigenhandig geschreven brieven. Privé- en Clublessen. Dag- en Avondlessen. Inst. REIBER-NAN j^AoH899JKIJHmitweg^t^l765^ Gevraagd tegen Sept. te Heemst, in klein gezin een flink Keuken werkmeisj e v. d. en n., zwart en kat. dra gend, v. g. g. v. Aanm. tusschen 89 uur Cés. Francklaan 7. FLINKE JONGENS gevraagd voor den tuinbouw. Vast werk. Leeftijd 14-16 jaar. Houtvaart 6. Gevraagd een vrouwelijke jongste Br. no. 2053 bur. van dit blad. gevraagd op groot kantoor. Lft. 14 a 15 paar. Sollicitatiebrieven no. 2063 bur. van dit blad VASTE POSITIE Bij oude sol. Bankins-t. m. Le- vensverz. e.a. afd. (onder Staats- toez. werkende), best. gelegenh. v. energ. kr., om als INSPECTEUR in Algem. Dienst te worden aan- gest. Soil. m. opg. v. leeft, en omschr. v. pers. en werkkr. no. 2052 bur. van dit blad Te huur HEERENHUIS gelegen aan de IORDENS- STRAAT met tuin o. h. Zuiden. GEHEEL OPNIEUW GESCHIL DERD, BEHANGEN en GESTÜ- CADOORD. Huurprijs f 40.— p. maand. Inl. Woningbureau NIEPHAUS BLANSERT, Ma kelaars, Kruisweg 68, tel. 10269. Van particulier 1 op 10, pr. staat, olijfgroen. Tuindersstr. 42, IJmuiden-Oost Tel. 5540 H. O. V. GEM. CONCERTZAAL Maandag 14 Augustus 8.15 uur? VOLKS CONCERT Dirigent: MARINUS ADAM. Soliste: BETS NEDERKOORN, piano Programma tevens bewijs van toegang 15 ct. Voorverkoop bij den Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532 Ondergeteekende zal op MAAN DAG 24 AUGUSTUS a.s. in het openbaar AANBESTEDEN Het verbouwen van de per- ceelen Spaarnwouderstr. 114 en 116. Bestek met 4 teek. a 3— bij den Arch. Bern. Ooms, Nieuwe Gracht 32. Banketbakkersleerling gevraagd bij Maison TOESET, Bloemendaalschestraatweg 68, Santpoort Stat. van eerste klas materiaal, in onze zoo bekende nauwkeu rige uitvoering van het nieuwste model en daarbij tegen buitengewoon billijken prijs, daarvoor moet U zijn bij: VAK-OPTICIEN met diploma Vakschool voor Opticiens KLEINE HOUTSTRAAT 7 Men lette op het juiste adres: Zaak met groote portiek.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2