Waar komt het vandaan BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD ZANDVOORT Vuurpijlen flonkerden aan den hemel. Jleslaagd vuurwerk voor het Noorderbad. Begunstigd door buitengewoon mooi weer had gisteravond het V. V. V.-vuurwerk voor het Noorderbad plaats. Reeds geruimen tijd van te voren trokken de duizenden nieuwsgierigen van de badplaats in Noordelijke richting, terwijl ook van den Zeeweg door de N. Z. H. T. M.-bussen veel belangstellenden werden aangebracht. Van beide zijden was ook het aantal fietsers groot. Behoorlijk op tijd spoot de eerste vuur straal naar boven en in een vlot tempo volgden de pijlen en grootere stukken elkander op. Een keer zelfs te. vlug, want terwijl een stuk brandde werd ongewild door de rondspattende vonken een daarnaast geplaatst stuk aangestoken. Dit deed echter in het geheel geen afbreuk aan de werke. lijk fraaie effecten en vele variaties van dit vuur werk. Menig keer werd dan ook flink geapplau disseerd en niet ten onrechte. Voor en na dit vuurfestijn werd de tijd gekort met prettige gramofoonmuziek per luidsprekers. Het verkeer ondervond ondanks de drukte niet de minste moeilijkheden. Volgende week zal dan het laat ste vuurwerk in de serie van de V. V. V. wor den afgestoken en wel voor Groot Badhuis. HET STRANDRWTERFEEST Het groote strandruiterfeest, dat Vrijdagmiddag ten Zuiden van het Zuiderbad zalmplaats plaats hebben zal niet zooals aanvankelijk was bericht te half drie, doch wegens de uitbreiding van het programma reeds te half twee beginnen. Kellner had te veel gedronken en wilde toch aan het werk gaan. Door de politie werd hem dit echter belet. Het gebeurde in Zandvoort, dat een kellner van een groot hotel aangeschoten in zijn dienst kwam. Dit was niet tot genoegen van de directie, die hem beleefd doch dringend verzocht maar geen dienst te doen. Maar als de wijn is in den man, is de wijsheid in de kan en de kellner acht te zich beleedigd. Hij verzette zich tegen deze meening en toen hij niet goedschiks het hotel wilde verlaten, werd politie-assistentie inge roepen. Zelfs toen nog wilde hij zich niet verwijderen en verzette zich als een wildeman, waarna er voor de politie niets anders opzat dan den woesteling te boeien en in die toestand mee naar het bureau te nemen. Aldaar werd hij ter ontnuchtering en kalmeering in bewaring ge steld. BEROEPSFLAUWVALLER Van politiezijde deelt men ons mede, dat de laatste dagen de badplaats bezoek ontvangt van een persoon, die op straat plotseling in elkaar zakt en wanneer voldoende omstanders aanwezig zijn, speculeert op de publieke milddadigheid. Deze persoon simuleert en men zij dus gewaar schuwd. AANRIJDING DOOR „SNIJDEN" Woensdagavond te half negen werd een kleine particuliere auto aangereden door een groote wagen,, doordat de laatste wilde passeeren en tevens voor de eerste om een bocht naar rechts wilde maken. Dit coupeeren werd gezien door een agent, die proces-verbaal opmaakte tegen den snijder. De schade werd onderling geregeld. HET SPOORWEGEMPLACEMENT NADERT ZIJN VOLTOOHNG. Tengevolge van den aanleg van het nieuwe circuit, waarop dezen zomer reeds drie evene menten hebben plaats gehad, derfden de Ned. Spoorwegen een flink stuk van het ruime spoor wegemplacement, aangezien de verbindings- brug als onderdeel van het circuit dwars door dit emplacement loopt. Natuurlijk hebben de spoorwegen dit gemis goedgekeurd voor men tot aanleg overging. Van den anderen kant kreeg de mataschappij ook de belofte, dat het restee- rende gedeelte ten zuiden van de brug in een zoodanigen toestand zou worden gebracht, dat het rendement gelijk zou worden als voordien. In werkverschaffing worden thans breede op slagplaatsen gemaakt om de gelegenheid te ope nen voor goederentreinen of goederenwagens hun artikelen te laden of te lossen. Het groot ste bezwaar dat moest worden opgelost was wel gelegen in het feit, dat de schelpenvisschers hun schelpen en grit «(kleine stukjes schelp) niet meer konden storten op de oude plaats, omdat daar de goederenwagens niet meer kun nen komen. Thans is men echter reeds met die opslagplaats gereed en wordt de laatste hand gelegd aan den afrit en de perrons. Het empla cement ligt namelijk eenige meters lager dan het Stationsplein. Wanneer dit als werkobject uitgevoerde werk gereed zal zijn, zal men hier aan een nieuw object kunnen beginnen, dat reeds de goedkeuring van het betrokken mi nisterie heeft gekregen. Achter de kabelloods van het P. E. N. zullen dan in werkverschaffing nog enkele gelegenheden worden gemaakt voor sportbeoefening. Met dit laatste werk zal men weder enkele maanden noodig hebben, zoodat voorloopig andere werkobjecten nog niet be hoeven te worden gezocht. RAADSVERGADERING. Nog eenmaal zal de in 1935 gekozen raad in openbare zitting bijeenkomen en wel op Maan dagavond 21 Augustus half acht ten raadhuize. In deze vergadering hoopt de voorzitter af scheid te nemen van de raadsleden, die per 1 September niet meer zullen terugkeeren. GOED BRAMENJAAR. Het laatste gedeelte van het badseizoen biedt den gasten een bijzondere attractie: namelijk het bramen zoeken in de duinen. Ook de vaste inwoners trekken dan de duinen in om 5eze vruchten te verzamelen. Volgens degenen, die dezer dagen met rijke buit beladen terugkeer den van hun oogst, is dit jaar de hoeveelheid bramen geweldig groot. Nog zijn wel niet alle vruchten rijp, dat zal nog enkele dagen duren naar gelang de zon en de warmte meewerken, doch reeds thans loont het de moeite een dagje van zijn vacantie aan dit bedrijf te besteden. We merken hierbij op, dat voor de duinen van de Amsterdamsche Waterleiding een toegangs kaart vereischt is, die voor de badgasten ver krijgbaar is aan het kantoor van de V.V.V. en voor de inwoners aan het politiebureau. HEEMSTEDE WINKELIERSCOMBINATIE ZUID. Woensdagavond hield de Winkelierscombi natie „Heemstede-Zuid" een vrij druk be zochte vergadering in Hof van Heemstede. Na zeer uitvoerig vroegere plannen bespro ken te hebben, werd besloten een bonnenstel sel in te voeren ter bevordering der contante betaling. BLOEMENDAAL Indrukwekkende demonstratie van de Vrijwillige Brandweer. Het is een bekend feit, dat de Bloemendaal- sche brandweer er mag zijn. 't Materiaal ver keert in uitstekende conditie en is in ruim vol doende mate aanwezig. De nieuwste snufjes op het gebied van brandbestrijding zijn aanwezig, de manschappen zijn goed geoefend en dus voor hun taak berekend, de leiding is in goede han den, in een woord: de zaak is tip-top in orde. Maar wat zal er gebeuren, als, wat God verhoede het oorlogsmonster los breekt? Als ook over onze gemeente de vliegmachines hun brand- en andere bommen uitstrooien als een groot gedeelte van de manschappen voor den krijgsdienst wordt opgeroepen, als het brandgevaar verhonderdvoudigd wordt? Dan zitten we met prachtig materiaal maar zonder menschen, om 't te gebruiken. En dan zou 't materiaal voor normale tijden zeer voldoende aanwezig, zeer zeker onvoldoende kunnen wor den. De luchtbeschermingsdienst heeft al deze mogelijkheden onder 't oog gezien. En 't was een bewijs van goed beleid, dat reeds eerder en ook thans nog maatregelen werden en worden genomen, om aan al deze mogelijkheden het hoofd te kunnen bieden. Reeds eenigen tijd is een gedeelte van de vrijwilligers voor den lucht beschermingsdienst bekend gemaakt met de wijze, waarop branden bestreden moeten wor den en met de wijze, waarop met het materiaal moet worden omgegaan. En Woensdagavond is weer eens aangetoond over welke machtige be strijdingsmiddelen onze brandweer de beschik king heeft. In Dtiin-en-Daal bij 't gebouwtje van de Bloe- mendaalsche waterleiding werd een demonstra tie gehouden waaraan door zoowat al ons rol lend materiaal werd deelgenomen. We zagen er de babyspuit, die voor eerste hulp Aerdenhout en Vogelenzang moet bedienen, de groote Ma- gyrus-motorspuit, die in Bloemendaal is gesta- tionneerd en den machtigen motor-ladderwagen. 't Was een druk gedoe, om alles spuitvaardig te maken. Maar dank zij de geoefendheid der manschappen sisten weldra een groot aantal stralen de lucht in. Een kort signaal van den commandant Johan Meeuwig en de stralen krompen in een en wel dra waren ze geheel verdwenen, 't Wachten was nu op een verrassing. Tegen negenen werd in de verte een zacht sirenengeluid vernomen, 't Kwam nader en nader en spoedig werd een mooie, roodglimmen- de wagen zichtbaar. Maar dat was toch geen brandweer-auto? 't Leek bij eersten oogopslag meer op een grooten, glimmenden tankwagen. En alleen 't stel ladders, boven op den wagen gemonteerd, deed vermoeden, dat deze wagen iets met de brandweer had te maken. Vlug werden de zijwanden van den wagen neergeklapt en automatisch werden de daar achter gelegen bergruimten electrisch verlicht. Hier kwamen een aantal sierlijke lichte straal- pijpen uit van alluminium, in vorm en grootte veel gelijkend op sopraan-saxophoontjes, daar een aantal netjes opgerolde slangen, die met een enkele werpbeweging werden uitgerold, weer ergens anders een aantal draagbare has pels met slangen, uit nog weer een ander kastje werd een toestel gehaald, dat spoedig aam den kant van den vijver werd gedeponeerd, 't Is een cylindervormige bus van wijdmazig gaas, waaraan de zuigbuizen worden gekoppeld. Aan de .bus zijn 2 flotteurs verbonden, die de bus drijvende houden. Als de drie 5 duims zuigbui zen aan elkaar en aan de flotteurs zijm gekop peld, gaat 't heele stelletje den vijver in. 't An dere eind van de zuigbuis is inmiddels aan den kop van den wagen bevestigd. Die kop zag er •eemd uit. Zeven uitsteeksels met gekartelde wieltjes gaven gelegenheid, de brandslangen aam te sluiten. 't Was intusschen donker geworden. Maar een krachtige schijnwerper voor op den wagen een zee van licht. Een kort signaal klonk. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, verscheen ten tooneele. De mo toren werdem aangezet. Een driestemmig ge brom deed de lucht dreunen. Knetterend scho ten een groot aantal stralen de hoogte in, fan tastisch verlicht door de stralen van de ver schillende schijnwerpers. De Ajax-brandspuit alleen zond met haar lO'/i atmosfeerdruk uit 7 slangen 2000 L. water per minuut tot een theoretische hoogte van 105 meter de lucht in. Na eenigen lijd werd de demonstratie stop gezet. De heer K. L. de Boer, te Bloemendaal, lid van de B.V.B. en technisch directeur van de fa. De Boer's Brandweermaterialenfabriek te Amsterdam, gaf eenige technische uitleggingen, waarnaar de burgemeester en wethouder Ouwe hand, de commissaris van politie, als hoofd van den luchtbeschermingsdient en verschillende andere hoofden van takken van dienst, met be langstelling luisterden. 't Bijzondere van den nieuwen wagen is, dat de pomp voorop gebouwd is, wat 'n aanmerke lijke ruimtebesparing geeft. Die pomp heeft zes 2-duims uitlatingem en één 2'/3 duims. Zij is te gebruiken zoowel voor open water als voor aansluiting op de waterleiding. De pomp wordt verwarmd door de uitlaatgassen van den motor, zoodat bevriezen onmogelijk is. Op den wagen is plaats voor 12 manschappen, in de ca bine voor 3, terwijl 't gangetje achter in den wagen plaats biedt voor 3 a 4 personen. Boven den wagen zijn 5 ladders aangebracht Maxi mum kan de capaciteit opgevoerd worden tot 3000 L. per minuut Een der straalpijpen is zoo te verstellen, dat er rondom den spuitgast als 't ware een wolk van fijnverdeeld water ont staat. Bij gas en rook kan dit van veel belang zijn. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. BakkerKlaij z., M. I. Uijten- daalSchoo z„ M. B. Tibbertvan Berkum d,. R. Marseillevan Leijenhorst d. Ondertrouwd: H. A. Mastenbroek en S. Bui- tink. W. j. van Roode en M. Reuvers. F. J. Reijnders en E. B. Brasser, W. Aldershof en H. J. Bekhuis. Getrouwd: C. L. van Woelderen en C. G. van Nievelt. Overleden: E. Frater Smid 76 j., J. Th. Ruijg- rok 61 j. HAARLEMMERMEER ON GEWEN SCHTE BEZOEKER. De politie heeft een man uit Spaarndam aangehouden verdacht van openbare schen nis der eerbaarheid, geplegd tegenover meis jes aan den Geniedijk en aan den IJweg. Verdachte is herkend door drie personen. Na verhoor is hij weer vrijgelaten. 25-JARIG JUBILEUM JOH. MEIJER. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de heer Joh. Meijer, brievenbesteller te Vijf huizen, als zoodanig aldaar bij den dienst der Posterijen in functie trad. Dat deze dag voor den jubilaris niet onop gemerkt zou voorbij gaan, was wel te denken. Hij mocht dan ook van verschillende zijden vele hartelijke blijken van belangstelling on dervinden. Een comité was uit de burgerij in het leven geroepen om hem op waardige wijze te hul digen. In den loop van den dag kwam o.m. de directeur van het Postkantoor den jublaris aan zijn woning complimenteeren terwijl zijn colléga's hem een cadeau aanboden. Ook de directeur van het hulp-postkantoor te Vijf huizen, de heer Schrijers kwam den jubilaris gelukwenschen. Des avonds werd de heer Meijer en z'n familie per auto van z'n woning afgehaald, waarop een rondrit volgde door een groot gedeelte van de wijk, die door hem ge durende 25 jaren zoo trouw met de poststuk ken werd bediend en waartoe ook de afdeeling Lijnden behoort. Daarna werd de jubilaris met z'n familie en genoodigden door 't comité ontvangen in het café „Sportlust" aan den Vijfhuizerdijk, waar een druk bezochte receptie werd gehouden en hem namens de burgerij van Vijfhuizen en omgeving met een hartelijke en van veel dank en waardeering getuigende toespraak van den heer de Koning een aandenken werd aangeboden, bestaande in een radio toestel, een fraaie bloemenmand en een enve loppe met inhoud. IJMUIDEN Mislukt seizoen voor IJmuiden- Bad. Allerlei oorzaken werkten het bezoek tegen. Nog eenige weken en het badseizoen be hoort weer tot het verleden. De schooldeuren worden langzamerhand weer geopend en dan trekken de meeste vacantiegangers weer huis toe en is het ook afgeloopen met het strand- bezoek van de moeders en de kinderen met hun zandschepjes, die ons strand op de mooie zomerdagen plegen te bevolken. Als eenmaal September in het land is, vindt men aan het strand hoogstens nog eenige nablijvers of menschen, die hun vacantiedagen liever in een rustiger sfeer verkiezen door te brengen dan in de drukte van het volle seizoen. IJmuiden valt of staat niet met een goed of slecht badseizoen, want IJmuiden is geen badplaats als Scheveningen, Zandvoort of Wijk aan Zee. IJmuiden heeft een mooi strand en dat mooie strand wordt jaarlijks door duizenden bezocht en" de IJmuidenaren zouden slechte zakenlieden zijn, als ze daar van niet profiteerden. Want menschen die het strand bezoeken hebben hun behoeften, die afgemeten kunnen worden naar den in houd van hun portemonnaie. Die is in den regel zeer bescheiden, maar op mooie zo- mersche vacantie-Zondagen werden er door de weinige badpaviljoens, door de verkoopers van fruit en roomijs, door de verhuurders van Kringloop der aarde. Hip- parchus, een in de 2de eeuw levend sterrenkundige, was de eerste die tot de slotsom kwam dat de aarde een ellipti sche baan beschreef. Hij maak te berekeningen volgens wel ke de lengte van 12 maanden slechts 12 seconden verschil de met die, welke men thans als juist aanneemt. Wilde haver zaaien. Dit Engelsche spreekwoord, het welk beteekent dat iemand zijn jeugd verboemelt, dankt zijn oorsprong aan een soort onkruid, dat enkele eeuwen geleden op de graanakkers welig tierde en op haver ge leek, zoodat de boeren het „wilde haver" noemen. Na tuurlijk was het geheel waar deloos, zoodat het zaaien er van noodelooze moeite betee- kende. De Broekbergenlaan als „UnvolIendete'J. SANTPOORT Nog eens de Broekbergenlaan. Spoedige doortrekking zeer gewenscht. Een abonné te Santpoort maakt ons nog eens opmerkzaam op den toestand van de Broekbergenlaan, de mooie breede straat, die de verbinding vormt (of beter gezegd: moet vormen) tusschen de Hoofdstraat en den Rijksweg. Het is voor de reeds talrijke bewoners een vervelende geschiedenis. Ze wonen enkele tientallen meters van de Hoofdstraat, die te vens de hoofdstraat is, waar zich de meeste winkels bevinden. Maar om de Hoofdstraat te bereiken moeten ze een heelen omweg maken, zoodat ze het idee hebben alsof ze een kwar tier van het dorp wonen. Heelemaal afgesloten ligt de Broekbergen laan niet, maar het is, vooral des avonds altijd maar beter den koristen weg door de zand woestijn, die vol kuilen en gaten zit, te vermij den, want dan loopt men kans. met gebroken armen of beenen thuisgebracht te worden. Hoe lang dit nog zoo zal duren? Daarop is zoo maar niet één, twee, drie een antwoord te geveP. Er is nog een sta-in-den- weg die opgeruimd moet worden. Wanneer dit gebeurd is, kan de verbinding tot stand wor den gebracht. Kwesties als deze zijn in den regel niet zoo gemakkelijk op te lossen, want er zit gewoon lijk meer aan vast dan een buitenstaander weet. Het is ons bekend dat het gemeentebe stuur diligent is en daarom meenen wij te mogen verwachten, dat het einde van de mi sère der Broekbergenlaanbewoners in het zicht is. badkoetsjes en strandtenten aardige zaken gedaan. Er zijn Zondagen geweest, dat er 20 a 25000 menschen het strand bezochten en als elke gast dan maar gemiddeld een dubbeltje uitgeeft, werd dat een aardig sommetje. Maar veel geld is er nooit verdiend door de menschen die van het strandbezoek moeten leven. De crisis heeft ook hen getroffen. Het seizoen 1939 zal lang in herinnering blijven bij deze categorie van IJmuidens „nij- veraars". Het zal geen seizoen zijn, dat zij gaarne terug zouden verlangen, want het is het slechtste geweest dat zij ooit hebben mee gemaakt, zoo slecht dat de meeste pachters hun pacht wel niet verdiend zullen hebben Er is altijd nog wel een boterham te verdienen geweest, maar naar een der pachters ons ver telde, „we weten nu niet hoe we er moeten komen", Iedereen weet de oorzaak. Die was ditmaal niet in de eerste plaats het minder gunstige strandweer. Het waren de militaire maatre gelen die het strandleven gefnuikt hebben Het afsluiten van de pier, het sluiten van de duinpas en de weg daarheen voor wielrijders en vooral het sluiten van het kampeerterrein heeft vooral de Amsterdammers van IJmui den weggehouden en was voor hen een reden om hun zomervermaak ditmaal in een an dere richting te zoeken. Het binnenstrand heeft nog het minst van de gevolgen dezer maatregelen te lijden ge had, omdat dit nu het gemakkelijkst te berei ken was. Maar het zulder-zeestrand. dat an dere jaren steeds het meest in trek was en dan meermalen tot halverwege Bloemendaal dicht bevolkt was, is thans op mooie dagen niet veel drukker dan vroeger op een misluk ten stranddag. Maar nu komen ook de moeilijkhe den opzetten voor het binnenstrand en is de kans groot, dat deze laatste weken van het seizoen totaal bedor ven worden. En deze moeilijkheden komen van een kant, waarop men niet gerekend had. Tot nu toe was de semaphore bereikbaar zoowel voor automobilisten als voor wielrij ders. De Seinpostweg was zelfs de aangewe zen route voor alles wat niet te voet was. Maar deze weg doorsnijdt het terrein, dat het Staatsvisschersliavenbedrijf noodig heeft voor den bouw van de hellingen in de Haring haven. Nog deze maand zal dit werk worden aanbesteed en daarom is men nu al vanwege het bedrijf zelve begonnen met de noodige maatregelen. Die bestaan in hoofdzaak in het verleggen van den Seinpostweg en thans is deze weg over een groot gedeelte over de halve breedte opgeruimd. Een auto kan er nog Juist passeeren. twee wielrijders naast elkaar gaat ook nog maar wanneer er een eenigszins druk verkeer van beide kanten is, loopt het er vast. Wel is men reeds met het grondwerk voor den nieuwen weg, die bij het nood-parkeerterrein voor den Strandweg uitmondt, bezig, maar als deze weg klaar is, is het badseizoen al lang ten einde, zoodat de nog resteerende weken de halve Seinpostweg de zeer gebrekkige ver binding met de Semaphore vormt. Het had oogenschijnlijk nog erger kunnen zijn; men had ook in Juni of Juli met dit werk kunnen beginnen en dan was het heele onvolprezen strand van IJmuiden nagenoeg onbereikbaar geweest. Misschien hadden in dat geval de exploitanten hun tenten geslo ten gehouden. Of dit in werkelijkheid erger was geweest, staat nog te bezien. Misschien waren ze dan nog beter af geweest dan thans, tenminste wanneer hun de pacht was kwijtgescholden. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgejiojnen.) De hofmeester blijft nog ontkennen. SEMARANG, 16 Aug. (Aneta-A.N.P.) De gearresteerde in de koffermoord-affaire, hof meester K., blijft ontkennen. Bij zijn verhoor doet hij een omstandig verhaal van de wijze waarop hij zijn verlof van 9 dagen in Neder land heeft doorgebracht, waarbij hij echter de kardinale punten omzeilt. De gearresteerde zal met de „Marnix van St. Aldegonde" naar Nederland worden over gebracht, onder geleide van den hoofdagent der veldpolitie te Oengaran J. J. Roose. De „Marnix van St. Aldegonde" vertrekt op 3 September van Semarang. Eerdere over brenging is niet mogelijk, aangezien de „In- drapoera" reeds is volgeboekt, cn het daarop volgende schip een vrachtboot is, dat geen accomodatie heeft voor het vervoer van ge vangenen. LITTAUSCH STADJE DOOR ZWAREN BRAND GETEISTERD. MEMEL, 16 Augustus (D.N.B.) Het Lit- tausche stadje Garsden is door brand onge veer voor de helft vernietigd. Er woonden 3.500 inwoners in Garsden. In totaal zouden ongeveer 500 huizen zijn afge brand. Daarbij zouden ook drie personen om het leven zijn gekomen. Militair overleg tusschen Roemenië en Turkije. ISTANBOEL, 16 Augustus. (Havas-A.N.P.) De geruchten, volgens-welke een Roemeensch- Turksch militair accoord gesloten zou worden worden door Turksche politieke kringen als ongegrond beschouwd. Zij geven echter een voudig toe, dat het mogelijk is, dat binnen kort besprekingen gevoerd zullen worden tus schen de beide generale staven voor een even- tueele militaire coördinatie. Aangezien het Balkanpact gemeenschappelijke samenwer- kind der onderteekenaars behelst, zou een militair accoord overbodig zijn. Men is van meening, dat deze geruchten hun oorsprong vinden in het feit, dat binnen kort een militaire Roemeensche missie in Turkije komt. Minder werkloozen in Zwitserland. BERN, 16 Augustus (A.N.P.) Einde Juli bedroeg het aantal werkloozen in Zwitserland 25.185 tegen 24.240 op einde Juni. De kleine vermeerdering is uitsluitend een seizoensstij ging en vindt haar oorzaak voornamelijk in de bouwbedrijven. In vergelijking met Juli van het vorige jaar is het aantal werkloozen met 10.689 of met dertig procent gedaald. Het grootste aantal werkloozen in de maand Juli was ingeschre ven in 1936 en bedroeg toen 67,963. Sinds dien is het aantal derhalve gedaald met 42,748 of 63 procent. De verbetering van den toestand op de ar beidsmarkt geldt voor alle belangrijke be drijfsgroepen. Het grootst is de vermindering van het aantal werkloozen in de metaal- en textiel-industrle. HAARLEM, 16 Augustus. Ondertrouwd. 16 Augustus H. G. Koetsier en J. M. Jansen. A. van Eek en E. M. Brink mans. D. Mast en E. van Nieff. E. G. A. Duijtshoff en F. H. Molitoor. F. W. van Ame- rongen en C. Uitendaal. A. A. G. Eilers en B. Schnetz. G. J. Ensink op Kemna en M. J. W. Eilers. W. Horeman en A. C. van Nieuwen- hoven. C. van Straaten en H. Th. van Dam. J. de Braber en A. Benjert. B, N. Heilig en K. C. Bakker. A. J. H. Sernee en M. C. Akersloot. J. van Wooning en C. J. M. de Ruiter. H. W. F. A* Koek en H. Wehnes, G. N. de Graaff en M. J. v. Rijn. A. Hopman en E. A. M. Hoogesteyn, J. B. van Praag en A. Hagens. A. H. Souwer en B. Roest. M. Teunisse en H. L. Heeres. Gehuwd 16 Augustus: A. B. van Campen en H. M. Barnhorn, P. A. F. J. Emans en J. W. Diesveld. J. B. C. Okkerse en Th. J. Hoger- vorst, J. A. Klinker en M. J. Reynholt, H. Wal stra en A. W. Klinkenberg, A. J. Loerakker en G. M. Truijens, P. J. Kuiper en M. C. Hegener, A. Maasdam en B. Meiboom, P. A. J. van Mook en A. de Bruijn, R. J. Plomp en A. Rotteveel J. de Bie en F. Meeuwissen, F. D. Kat en A. E. Roosen, F. A. L. Jutten en L. P. Knijnenburg, B. P. Voskuijl en H. Seijnders, G. C. Voetelink en J. E. van Tongeren, H. Siebeling en C. P. A. A. W. de Vries, J. Jansen en A. B. L. Souwen, F H. J. de Klerk en G. J. Assendelft Bevallen 11 Augustus: G. G. Koreman Emmelot, d.; 12 Augustus: P. de Vries—Peek, d.; 14 Augustus: A. J. Meijer—de Groot, d.; 15 Augustus: M. M. Suasso de Lima de Prado— Nederkoorn, d.; F. Wooning—Sloothaak, z.; R. Damsteek—Wallach, d.; Overleden: 15 Augustus: J. H. F. Schouten, 64 j., Pepijnstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3