Greiser en Chodacki coufeteexden- Alleen technische kwesties aan de orde? KADIfl. DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD StUtec wadpCeegt Qoeting. en Xittuniec. HET aangekondigde onderhoud tusschen den voorzitter van den Senaat van Dantzig, Ar thur Greiser, en den Poolschen commissaris-generaal Chodacki, heeft Woensdag in het gebouw van den Dant- zigschen Senaat plaats gehad. Na afloop van deze gedachtenwisseling vertrok Chodacki naar Warschau om minister Beek verslag uit te brengen. Welingelichte kringen te Berlijn ver klaren, dat de bespreking tusschen Grei ser en Chodacki beperkt was tot -tech nische aangelegenheden en geen betrek king heeft gehad op de politieke zijde van het vraagstuk van Dantzig. Er is geen bevestiging verkregen van de geruchten, dat Burckhardt een tweede bezoek aan Hitier zal brengen. Inmiddels heeft Hitier te Berchtes- gaden met Goering en Himmler ge sproken over de laatste fasen in de ont wikkeling van den Europeeschen toe stand. Duitsche pers Geen compromis mogelijk. De geheele Duitsche pers keert zich verontwaardigd tegen 't denkbeeld van een internationale conferentie tot rege ling van het vraagstuk-Dantzig. De bla den verklaren eenstemmig, dat er geen sprake van een compromis kan zijn ten aanzien van Dantzig zoo min als voor den Corridor, omdat beide vraagstukken kwesties van Duitsche eer zijn. Er is slechts één oplossing mogelijk: een op lossing in den zin van de Duitsche eer. De „Nachtausgabe" schrijft: „Een compromis is niet mogelijk. Conferenties over deze vraag stukken hebben geen enkelen zin. Als de de mocratische staten naar een dergelijke confe rentie delegaties zouden zenden, die slechts tot taak hadden zich tegen de Duitsche eer te ver zetten, zou het eenige resultaat zijn, dat de toe stand ernstiger werd." „Dantzig is geen vraagstuk" aldus de „Lo- kal Anzeiger" „maar een Duitsche stad, die tot Duitschland behoort. Dat is alles. De Corridor door Duitsch gebied is geen vraagstuk maar on zin, die moet verdwijnen. Kunnen de Polen voortgaan, naar goeddunken nog langer het ver keer tusschen 't Duitsche Rijk en Oost-Pruisen af te snijden of in te sluiten?Moeten de Duitschers in deze Duitsche gebieden nog langer zijn overge leverd aan Poolsche haat en terreur? Neen. Het gezonde verstand en de feiten gebieden een bil- Skantlerbeg wordt vermoedelijk in Amerika opgevoed. Ex-koningin Geraldine aan het woord. PARIJS, 17 Augustus. (Van de United Press verslaggeefster Doris Kent) Ex- koningin Geraldine heeft mij een interview toegestaan en mij gezegd, dat haar zoon naar alle waarschijnlijkheid zijn opvoeding in Amerika zal krijgen. Ex-koningin Geraldine. „Iedereen weet, wat een prachtig land het is", zeide de Amerikaansch-Hongaarsche. De opvoeding vanSkanderbeg (de Albaan- sche naam Alexander) is een punt van de grootste en grondigste overweging. En indien ooit een einde zal komen aan de heerschappij van Italië in Albanië, dan zal Skanderbeg waarschijnlijk den troon van het kleine landje bestijgen. Of hij zal worden opgevoed om een demo era tïschen koning te worden? „Wij zullen hem opvoeden in de eerste plaats tot een man", zeide Geraldine trotsch. „Hij zal les krijgen in alle groote talen". Zelfs als Skanderbeg koning zou worden, zal hij nooit gekroond worden. Zijn vader heeft ook nimmer een kroon gedragen. „Het volk van Albanië heeft ons gekroond met zijn vertrouwen in de onafhankelijkheid van ons land. De kroon van Albanië is slechts een symbolisch begrip. Het embleem van het land is de helm van den held Skanderbeg". Het koninklijk echtpaar houdt verblijf in Chateau de la Maye, waar verleden jaar de hertog en hertogin van Windsor gewoond hebben, ex-koning Zogoe en zijn gemalin wa ren zich van dat feit niet bewust, toen zij het kasteel huurden. lijke en verstandige oplossing en dat kan slechts de Duitsche oplossing zijn. Er is geen plaats voor compromis of conferentie". De „Angriff" tenslotte schrijft: „Het Duitsche volk gevoelt slechts afkeer en walging van der gelijke conferenties. Conferenties, compromis sen en onderhandelingen hebben Europa geen vrede gegeven. De Corridor en Dantzig zijn Duit sche vraagstukken, die niemand anders aangaan. Wij zullen recht en vrede brengen zonder En geland of tegen Engeland." De Deutsche Diplomatisch-Politische Korres- pondenz schrijft o.a.: In zekere landen acht men het gepast juist op dit oogenblik van een vast- geloopen toestand te spreken van onderhande lingen. Daarbij waagt men het te beweren, dat het Duitschland is, dat de behoefte daartoe ge voelt, waarbij aan zekere bezoeken een betee- kenis wordt toegekend, welke volkomen in strijd is met den waren stand van zaken. Dantzig is geen thema om over te onderhandelen. Het is Duitsche stad en het heeft het recht dat geheel en al te zijn. Het is echter brutaal geweld den ondubbelzinnigen wil van het volk tot hereeni- ging met het moederland met oorlogsdreigingen te willen onderdrukken, vooral daar de haven als economische uitgang naar zee voor nie mand gesloten zal blijven. Hoe men zich overigens dergelijke „conferen ties" in de westelijke landen indenkt, zoo vervolgt de D. D. P. K., toont een veel uitsluitsel gevend artikel van de „Times' Tot het „positieve" vredesprogram van deze bla den behooren o.m. beperking der bewapening (blijkbaar volgens het recept van Versailles) en voorts het afzien door Duitschland van de ge dachte aan „levensruimte" daar dit onderdruk king en berooving van buren beteelcent. Niemand ter wereld zal kunnen ver onderstellen dat dergelijke taal ook maar in het minst een toenadering zal vermogen te bewerken. Integendeel. Er moet duidelijk aan worden her innerd, dat geen enkele Duitscher Versailles heeft vergeten. Met het oog op de vijandigheid, welke het rijk van zijn oostelijken buur, dien het zelf heeft geholpen bij het herstel van zijn bestaan, in toenemende mate ondervindt, is het tijd ook dezen staat er eindelijk aan te herinne ren, wat hem van rechtswege toekomt en wat niet. Italiaansche pers wenscht Poolsch- Duitsche onderhandelingen. De Italiaansche pers pleit met een eenstemmigheid, die officieele inspira tie doet vermoeden, voor directe Poolsch-Duitsche onderhandelingen voor een vreedzame regeling van het vraagstuk-Dantzig, aldus Reuter. De „Giornale d'Italia" schrijft: „Polen heeft bij onderhandelingen met Duitschland niets te verliezen: Het kan door oplossing van het vraagstuk-Dantzig tot vriendschappelijke be trekkingen met den grooten buurstaat komen. Als het echter oorlog prefereert, zal het zijn geheele bestaan op het spel zetten. Polen moet er aan denken, dat Italië in een algemeenen oorlog zijn plicht zal doen en dat de spil onver woestbaar als staal is. De democratische pers spreekt van mogelijke conferenties en van com promis, doch er zijn rechten, voor welker er kenning geen conferentie noodig is en die ge ëerbiedigd moeten worden. Dat zijn de Duit sche aanspraken op Dantzig en de Italiaansche aspiraties in de Middellandsche Zee en Afrika". Dergelijke redeneeringen komen in alle bla den voor. De „Lavoro Fascista" schrijft boven zijn artikel: „De eenige mogelijkheid: onder handelingen met Duitschland". AMERIKAANSCHE CREDIETEN AAN DUITSCHLAND? Vredelievende houdingals voorwaarde OOK DEVALUATIE VAN DE MARK VOORGESTELD? Volgens een door Associated Press uit Washington ontvangen bericht zou de regee ring der Vereenigde Staten bereid zijn econo mische middelen aan te wenden o.m. uit breiding van credieten aan Duitschland om, wanneer de tijd daarvoor gunstig wordt, een naar haar opvattingen hechten vrede te bevorderen. Het bericht vermeldt, dat van doorgaans goed ingelichte zijde wordt onthuld, dat wanneer of indien Duitschland de neiging vertoont of begint te vertoonen tot een 'blij vende vredelievende houding Roosevelt het voornemen heeft: 1. Credieten aan te bieden, die Duitsch land in staat zouden stellen aankoo- pen in het buitenland te doen ondanks zijn gebrek aan buitenlandsche valuta reserves. 2. Toelating tot de Amerïkaansche voorraden, zooals die van tarioe en katoen tegen gesubsidieerde export prijzen en waarschijnlijk op crediet. In ruil daarvoor zou Duitschland moeten toestemmen in een geleidelijke ontwapening in verhouding tot de ontwapening, waartoe an dere naties bereid zouden zijn. Verder zou het land stappen moeten doen tot het opheffen van zijn stelsel van autarkie en het „handel drijven met gesloten beurzen". Als waarborg zouden de credieten aan Duitschland in ter mijnen worden verleend en dus ieder oogen blik kunnen worden ingetrokken, wanneer Duitschland zijnerzijds de overeenkomst niet zou naleven. In sommige kringen te Washington is men van meening, aldus het bericht, dat het nood zakelijk zou zijn voor Duitschland de mark te devalueeren alvorens het tot het normale stel sel van den wereldhandel zou kunnen terug- keeren. De brandcatasirofe te Garden. Veroorzaakt door benzine-ontploffing. De brand, welke het Litausche plaatsje Garden heeft geteisterd en 250 huizen heeft vernield, is te wijten aan een benzine-ontploffing. Ook te Endrejavas en Rietava heeft brand gewoed. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Abessyniërs blijven verzet plegen. Italianen gedwongen tot uitgebreide militaire maatregelen. Havas meldt uit Jeruzalem: De laatste uit Ethiopië door de Abessynische kolonie in Jgruzalem ontvangen berichten ge ven belangwekkende bijzonderheden over den toestand in het land en de moeilijkheden, die de Italianen er ontmoeten bij het kolonisatie werk. Talrijke benden opstandelingen operee- ren nog in uitgebreide sectoren. Volkomen op de hoogte van de beweging der Italiaansche troepen en de ravitailleeringswijzen, doen deze benden vaak aanvallen op convooien en afzon derlijke detachementen, waardoor zij de Italia nen dwingen voortdurend hun toevlucht te ne men tot de luchtvaart en zeer belangrijke troe pensterkten op de been te houden. Karavanen trekken door het land onder bescherming van gewapende escorten en vechtwagens. Uit het moederland gekomen kolonisten, die van de regeering terreinen en woningen hebben gekregen, hebben, ontmoedigd door de moei lijke arbeidsomstandigheden en geteisterd door koorts, bij duizenden van hun exploitaties moe ten afzien. Om de uitvoering te verzekeren van de landbouwontwerpen en de uitvoering van hei fascistische plan verzekert men, dat Musso lini zonder verwijl bijzondere maatregelen zou nemen, welke maarschalk Balbo zou moeten uitvoeren. ihansefi douane&eamke in het grensgebied mishandeld. Bonnet protesteert bij de Duitsche regeering Woensdagmiddag tusschen vier en vijf uur heeft zich aan de Fransch- Duitsche grens bij de gemeente Hei ning een incident voorgedaan, waar bij een Fransche douanebeambte op Fransch gebied door Duitschers werd mishandeld. De douane-beambte Richard van den douanepost Schreckling aldus Havas be vond zich op den weg van Heining naar Leiding. Hij zag een Duitsche auto aankomen, die bij hem stopte. De beambte maakte den automobilist er op opmerkzaam, dat hij zich op Fransch grensgebied bevond. De drie inzittenden van.de auto de auto mobilist was in gezelschap van twee mili tairen wierpen zich hierna op den douanier en lieten dezen versuft op den grond liggen na hem zijn revolver, jas en kepi te hebber, afgenomen. Toen de beamtbe weer tot zichzelf kwam, was de auto verdwenen. Het parket van Metz heeft een onderzoek ingesteld. Dit geschiedt in samenwerking met de Duitsche gendar merie die tracht de automobiel en de inzit tende op te sporen. Naar Reuter nader verneemt heeft minister Bonnet bij de Duitsche re geering geprotesteerd naar aanleiding van deze mishandeling. De strijd tegen de Iersche terroristen. Bewaking van de Britsche Westkust verscherpt In verband met de terroristische activiteit van het z.g. Iersche Republikeinsche Leger heeft het ministerie van binnenlandsche zaken Scotland Yard gemachtigd den bizonderen be- wakingsdient aanmerkelijk te versterken. In verscheidene havens van Wales en langs de geheele Westkust van Engeland zijn de be wakingsposten versterkt, in het bizonder te Holyhead, waar de Iersche uitgewezenen wor den verscheept, en Fisguard en Heysham. De politie heeft vernomen, dat de uitgewezenen naar Engeland pogen terug te keeren, met per sonen, die de Britsche politie nog niet kent. Scotland Yard wijdt derhalve vooral aandacht aan de Ieren, die onlangs te Londen zijn aan gekomen en die verdacht worden de gedepor teerde terroristen te willen vervangen. Geen Chineesch verzet meer bij Hongkong. Vrees voor isoleering der Engelsche Kolonie. HONGKONG, 17 Augustus. Het Japansche leger heeft er bij de boe renbevolking van het district, waar de Japanners thans aan land zijn ge gaan, op aangedrongen niet naar de Britsche kolonie te vluchten, doch te blijven waar zij zijn, daar zij niet worden gemolesteerd. Het verzet der Chineesche troepen nabij de grens der Britsche kolonie heeft thans opgehouden. Het offi cieele démenti der Britsche militaire autoriteiten, dat de bezetting van Tsjoemtsjoen door de Japanners een inleiding tot de insluiting van de Britsche kolonie is, ten spijt, is die vrees algemeen dat Japan het aan stuurt op een volkomen- isoleering van Hongkong. Het eerste gevolg van het Japansche voortrukken is naar ver wacht wordt een beperking van den invoei' van voedsel en versche groen ten uit Zuid-China. Uit Tsjoengking komt het bericht uit Chineesche bron dat de Chineesche strijd krachten in Zuidoost Sjansi veelbeteekenende overwinningen op de Japanners behalen, met name in Yitsjeng, waar zij in een bloedigen strijd, die vijf dagen duurde, duizend Japan ners gedood hebben. Voorts wordt gemeld dat de Japanners onder dekking van het spervuur van vier oorlogsschepen in de Bias- baai een landingspoging hebben gedaan, doch zich' hebben moeten terugtrekken. Men ver wacht thans een opmarsch der Japanners in Zuidelijke richting. (United Press) Een tweede onderhoud Csaky—Von Ribbentrop De Hongaarsche minister dezer dagen naar Rome? Voor den tweeden keer deze week heeft de Hongaarsche minister van Bui tenlandsche Zaken, Csaky, een bezoek gebracht aan kasteel Fuschl, waar hU een onderhoud heeft gehad met zijn Duitschen collega, Von Ribbentrop. Graaf Csaky. Niettegenstaande Csaky zich met enkele me dewerkers te Berlijn bevindt, noemt men het toch een „particulier bezoek" Dit is evenwel in tegenspraak met de inlichtingen, welke men in gewoonlijk goed ingelichte kringen te Berlijn heeft ontvangen. Hier aarzelt men niet groot gewicht te hechten aan dit bezoek. Volgens deze kringen is Csaky op zijn eerste „particuliere bezoek" op 9 Augustus begonnen met belang rijke onderhandelingen en is dit tweede „parti culiere bezoek" bestemd tot het voortzetten van de besprekingen. De aanwezigheid van mi nister Frick, die in het vorig jaar met de re geering van Boedapest een statuut voor de Duitsche minderheid in Hongarije heeft uitge werkt, bewijst, dat dit onderwerp een rol speelt in de besprekingen. Aangezien geen enkel officieel communiqué is gepubliceerd, heeft men als enkele aandui ding een inlichting van het „Rheinfront" dat op de eerste pagina onder het opschrift „Spanning in het zuid-oosten. De beschermelingen van Engeland worden lastig" een bericht publiceert, waarin wordt gezegd, dat Bulgarije ongerust is door de militaire voorbereidingen van Turkije en vooral van Roemenië, dat 600.000 man on der de wapenen heeft, geconcentreerd langs de grenzen van Roemenië met Bulgarije en Hon garije. Het blad critiseert verder de opmerking van een Britsch blad over de mogelijkheid van een Britsche garantie voor Hongarije. Uit goede bron zoo meldt Havas .wordt vernomen dat het niet uitge sloten is, dat Csaky zich dezer dagen naar Rome zal begeven. Hij zou er dan met Ciano besprekingen hebben, die, naar men gelooft, betrekking zouden hebben op alle vraagstukken, die door de Italiaanscli-Duitsch-Hongaarsche relaties aan de orde worden gesteld. Overigens meent men uit even goede bron te kunnen bevestigen, dat de in het buitenland verspreide berichten, dat rijksbestuurder Hor- thy eerlang via Berlijn een bezoek aan Rome zal brengen, niet juist zouden zijn. KORFANTY OVERLEDEN. Poolsch arbeidersleider, die steeds voor aansluiting bij de Westelijke mogendheden pleitte. MEDEWERKER VAN PADEREWSKI. Korfanty, de leider van de Poolsche arbeiderspartij, een der voornaamste medewerkers van ex-president Pade- rewsky, is te Warschau overleden. Korfanty is de groote verdediger van Polen in Silezië geweest. Hij werd in Kattowitz ge boren en was de eerste Poolsche .afgevaar digde voor Opper-Silezië in den Pruisischen Landdag. Na de Duitsche revolutie werd hij in het Poolsche parlement gekozen. In 1923 werd hij vice-president van het kabinet Witos en richtte hij te Kottowitz het dagblad „Polonia" op, waarin hij steeds aandrong op strijd te gen Duitschland en aansluiting bij de Wes telijke mogenheden. Na den staatsgreep van Pïlsoedski in 1926 werd Korfanty leider van de oppositie in Silezië. In 1930 werd hij gear resteerd en beschuldigd van „misdaden tegen de veiligheid van den staat", een proces is nooit gevoerd en in het zelfde jaar werd hij tot lid van den Senaat gekozen. In 1932 week hij uit naar Tsjecho-Slowa- kije, vanwaar hij „Polonia" bleef leiden. In 1937 werd hij leider van de nieuwe arbeiders partij, ontstaan uit de fusie van Christen-de mocraten en nationale arbeiders. Bij zijn te rugkeer in Polen werd hij gevangen gezet, doch in Juli j.l. om gezondheidsredenen vrij gelaten. „Geen plaats voor vreedzame onderhandelingen". Japansch blad over de verhouding met Rusland. Volgens den correspondent van het Japansche blad „Nitsji Nitsji" te Hsinking is de toestand tusschen Japan en de Sovjet Unie thans der mate gespannen, dat er geen plaats is voor vreedzame onderhandelingen. Deze correspondent verklaart, dat alle tusschen de beide landen hangen de kwesties door het zwaard moeten worden beslecht. Het is volgens Domei thans overigens rustig in Nomonhan als gevolg van het krachtige tegenoffensief, dat er is ingezet door de gecombineerdt Japansche en Mand- sjoekwosche strijdkrachten, „die de Sovjet en buiten-Mongoolsche invallers thans over den westelijken oever van de Khalka, de grensri vier, hebben teruggedreven". Uitspraken van de Rechtbank Man vroeg om vuur en kreeg een messteek. In den nacht van 15 op 16 Januari werd een chauffeur uit Heemskerk door een fietser, die van zijn rijwiel stapte en met een mes stak, gewond. De pees van zijn hand werd doorgesnelen De officier eischte 6 maanden gevange nisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. De verdediger, ma'. Junge vroeg een voor waardelijke straf met een bepaling dat de verd. geen café's meer mag bezoeken. Door de Rechtbank werd de verdachte ver oordeeld tot 7 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Moeder beschuldigd van dood van haar kind. Des avonds 29 Mei, ontstond in een perceel te Beverwijk het begin van brand doordat een electrisch strijkijzer in werking op een molton doek op een kastje stond. De rookont wikkeling was zoo sterk, dat de drie kleine kinderen, die in huis waren, bewusteloos wer den. Het jongste kind overleed naderhand aan de gevolgen. De officier kwam tot de conclusie dat het kind door de schuld van de moeder is over leden en eischte een gevangenisstraf van een maand. De verdediger mr. Stomps plei tte va-ij spraak. De Rechtbank oordeelde hedenmorgen dat het onderzoek niet volledig was geweest en stelde de stukken in handen van den Rechter commissaris. PROGRAMMA VRIJDAG 18 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.— VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Alt viool en piano 11.10 Declamatie 11.30 Gramo foonmuziek 12.De Palladians (Om 12.15 Be richten) 12.50 Gramofoonmuziek (1.001.05 In terview) 1.15 AVRO-Amusementsorkest 2.— De clamatie 2.30 Gramofoonmuziek 3.30 De AVRO- Dance-Band (opn.) 4.Gramofoonmuziek. 5.— Voor de de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 6. Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 Boekbespreking 6.506.55 Gramofoonmuziek 7.VARA-Kalen- der 7.05 Causerie „De Fransche steden" 7.23 Be richten ANP 7.30 Berichten, mededeelingen 7.35 Causerie „Een woord van Luther: Ferien haben ist auch Religion". III. Rust". 8.Pianovoor dracht 8.30 Cyclus „Levensaanvaarding" 9.— Gramofoonmuziek 9.30 Radiotooneel 9.45 VARA- orkest 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Orgelspel 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55 12.09 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 301,5 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca 8.15 Be richten 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bijbel- sche causerie 12.Berichten 12.15 KRO-orkest I.Gramofoonmuziek 1.20 KRO-orkest 2.05 Or gelconcert en zang 3.05 „La mascotte", operette (gr. pl.) 3.45 Gramofoonmuziek 4.35 „Die Csar- dasfürstin", verkorte operette (gr.pl.) 5.15 KRO- Melodisten en solist (6.006.20 Land- en tuin- bouwcauserie en ca. 6.30 Berichten). 7.Berich ten. 7.15 Causerie „Het KRO Luchtnet" 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Berichten ANP 8.15 KRO-Orkest 9.Declamatie 9.20 Gramofoon muziek. 9.55 Reportage 10.30 Berichten ANP 10.40 KRO-Boys en solist (11.09—11.10 Gramo foonmuziek) 11.30 Erika Hellen en haar orkest II.5012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Gramofoonmuziek 11.35 Harry Evans en zijn ..Sextette intime" 12.05 Orgelconcert 12.35 Jack White en zijn Collegians 1.20 Causerie „Em pire Exchange" 1.35 Het BBC-Northern Ireland- orkest 2.20 Gramofoonmuziek 2.35 Harry Fryer en zijn orkest. 3.20 Luisterwedstrijd 3.50 Causerie ..Seeing Life: Ireland to Brittany" 4.19 Militair orkest 4.50 Gramofoonmuziek met toelichting 5.20 Gramofoonmuziek 5.50 De Westminster Players 6.20 Berichten 6.50 Causerie „Romance in Glass Cases: Nelson Relics" 7.15 Orgelconcert 7.50 Cello en piano. 8.20 Revue-uitzendingen 9.20 Berichten. 9.50 Radiotooneel 10.40 Cabaret programma 11.20 Phil Watts en zijn orkest mmv. soliste 11.50 Gramofoonmuziek 12.1512.29 Be richten. RADIO PARIJS. 1648 M. 9.Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.10 Gra mofoonmuziek 3.35 Zang 3.50 Gramofoonmuziek 5.25 Solistenconcert 6.05 Gramofoonmuziek 6.35 Vioolvoordracht 6.50 Gramofoonmziek 8.30 Viool voordracht 8.50 Radiotooneel 11.05 Gramofoon muziek 11.2012.50 Het Rhené Baton-orkest en solist. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 en 8.509.59 Her mann Hagestedt's orkest 12.20 Fabrieksorkest 1.35 Het Omroepkleinorkest 2.303.20 Populair con cert 4.20 Het Omroepkleinorkest (5.205.30 Gra mofoonmuziek) 7,20 Gramofoonmuziek 8.35 Leo Eysoldt's dansorkest en het vroolijk instrumen taal kwintet 9.35 Het Omroeporkest en -kamer koor, solist en spreker 11.Het Omroepdans- orkest 12.203.20 Gevarieerd nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.39 Omroep orkest 1.502.20, 5.20 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.23 Benoit-herdenking 9.20 Symphonie-orkest en het pianoduo „Wiener-Doucet" 11.0011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio orkest mmv. solisten en gramofoonmuziek 19.30 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 De blazers van het Omroeporkest. 9.10 Ra diotooneel met muziek 10.20 Berichten 10.40 Viool en piano 11.2012.20 Het Omroeporkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9