Het oudste kerkje van Nederland heeft zich verstopt. Bij Oud-Leusden staat een wonderlijk steenen zuiltje. E AGENDA V ertellieg fegg v<o>h> 't vmumm Drie Mannen in de Sneeuw MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 4 EN vierkante zuil met een spits in het geheel ongeveer twintig meter hoog: zoo ziet het kerkje van Oud-Leusden er uit. Een nietig en pretentieloos bouw werkje weggescholen achter de takken van hooge boomen een paar kraaien cirkelen altijd in de buurt of laten zich op een hooge tak door den wind op en neer schommelen. Meer niet Zoo ziet de man, die op den breeden asfaltweg van Amersfoort Oud-Leusden passeert, het torentje, dat iets naar achteren geschoven aan den weg ligt. Hij ziet het als een flits, een moment opneming want als hij maar even ver der rijdt, ontdekt hij het niet meer. En toch, dat onbelangrijke gebouw tje, welks beeld dadelijk uit het ge heugen vervaagt, is het oudste kerkje van Nederland. Bij helderen of bij somberen hemel: het staat daar altijd eender op het wijde, stille kerkhof. Bescheiden en toch steeds met een wonderlijke vriendelijkheid In historische geschriften en vergeelde do cumenten zult ge bitter weinig over dit kerkje vinden. Zijn geschiedenis ligt verdoezeld in een ver, grijs verleden, waar men zoo menig spoor bijster raakt. Maar dit staat wel vast: omstreeks het jaar duizend werd dit torentje gebouwd. Of eigenlijk staat dit weer niet vast, daar volgens anderen de eerste steen gelegd werd in 777. Bescheiden en zonder eenige opdringerigheid, met een zekere angst zelfs om door de men- schen gezien te worden, staat dit torentje dus reeds 1000 jaar op Nederlandschen bodem Ouder dan de machtigste gebouwen van onzen tijd. En wij menschen van het jachtende he den, weten nauwelijks waar het torentje staat. Wij zien het nauwelijks het is immers zoo klein. Als gij even op den weg blijft staam en wat aandachtiger kijkt, ziet ge eerst in den eenvoud van het kerkje het pittoreske, dat reeds me- nigen schilder inspireerde. Slechts weinige me ters verder ligt de laag-neergehurkte boerderij van Teun Kamerbeek, waar steeds kippen op standig achter het geboomte kakelen. Teun heeft van zijn prilste jeugd af in deze streek gewoond. Thans is hij in de zeventig hij heeft dus ..een snippertje" van de geschie denis van het kerkje van nabij meegemaakt... Met een bos rinkelende sleutels in de hand gaat hij met ons mee hij is hewaarder van het bijbehoorende kerkhof der gemeente Leus den en laat als zoodanig- ook steeds zijn waak zaam oog gaan over het kerkje, dat als een be schermer van den doodenakker oprijst „Het is hier een heel oude streek", vertelt hij, „de boerderij waarin ik woon, was vroeger het klooster Vlooswijk. Er moeten van daaruit nog onderaardsche gangen loopen naar den to ren en van die plaats naar „Nimmerdor" en „Heiligenberg". Onder het spreken zijn wij langzaam naar het torentje toegewandelc, in welks steenen op wonderlijke wijze de geheele kleurenscala schijnt te leven. Kopergroen wisselt af met grijs en wijnrood. De grillig kruipende takken van de nog kale wingerd slingeren zich langs de met ijzer beslagen deur en de donkere raamopenin gen omhoog. Boven op de windvaan zit een kraai en staart peinzend in de groene omgeving rondom. „Vroeger werden in deze kerk zoowel door de katholieken als door de hervormden diensten gehouden.... maar na 1828 heeft ieder ge nootschap een eigen kerk laten bouwen. De een staat in Nieuw-Leusden, de andere in Ha- mersveld. Van het bijbehoorende kerkschip is niets meer over. Dit werd in bedoeld jaar door de families Hardenbroek en De Beaufort gesloopt. Deze ketting geeft nog duidelijk de omtrekken van de fundeering aan In het middenveld omspant een lange ketting, boogvormig van paaltje tot paaltje hangende, een wijden rechthoek. „Er moet hier ook nog een kruisgewelf ge weest zijn, maar dat is niet aangegeven.... kijk, je kunt nog duidelijk aan de voorzijde zien, waar het schip aanalootvan de muurschil dering, die daar aangebracht was, is bitter wei nig meer overdie klimplanten heeft men er 25 jaar geleden tegenaan gezet. In het na jaar is het een mooi gezicht dan worden de bladeren wijnrood".... Wij staan aan den voet van het oude bouw werkje. Het is duidelijk te zien, dat hier en daar openingen zijn dichtgemetseld. Verbrok keld en verkleurd is het steen maar het ge heel ziet er toch nog stevig uit. „Natuurlijk is er wel eens wat gerestaureerd. De deuren zijn b.v. niet nieuw, maar naar het oude model uitgevoerd. Voor dertig jaar is de spits veranderd en werd er ook een nieuwe klokkestoel in aangebracht Volgens een oud gebruik in deze buurt wordt er bij een overlijdingsgeval een uur geluid. Maar verder dient het torentje nergens voor.... wij luiden met vier man, want de klok weegt 4000 K.G. Vroeger heeft er nog een bijgehan- £en. Die moet hier ergens begraven zijn.... men heeft er wel eens naar gezocht maar nooit gevonden". Onze gids wijst aan de achterzijde omhoog: „Kijkt u eens dat is interessant. Daar boven groeit een struik in de lucht, de wortels vast verankerd in het oude steen. „Een lijsterbes.en die voelt zich daar hee- lemaal thuis. Toen ik nog een klein jochie was, groeide daar 'n vlierstruik. Maar die is gestor ven. en wonderlijk: op dezelfde plaats is nu een lijsterbes gaan groeien Als wij weer bij het hek staan, vertelt Teun Kamerbeek nog: „Er mag hier nooit geruimd worden met het oog op oude graven. De grond moet dus altijd opgehoopt worden. Hierdoor heeft de toren tot dusver al een meter van zijn oorspronkelijke lengte ingeboet Terwijl het slot kraakt, kijken wij nog eens in gedachten naar het oude torentje, het oudste kerkje van ons land, dat zooveel generaties heeft zien komen en gaan. Bij helderen of somberen hemel: het staat daar altijd eender op het wijde, stille kerkhof. Bescheiden, doch steeds met een wonderlijke vriendelijkheid: De school in het Ramplaau- kwartier. Opening 29 Augustus. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft uit- noodigingen verzonden tot bijwoning van de of- ficieele opening op Dinsdag, 29 Augustus des namiddags te 3.30 uur, van het nieuwe gebouw oor de Beatrixschool aan de Gilles Schoolmees terlaan (Hoofd de heer W. Koutstaal). EXAMENS EXAMEN VAN BELASTING-CONSULENTEN. Voor het in Juli gehouden examen van den bond van belastingconsulenten slaagde de heer J. van Schoonhoven te Haarlem. EXAMEN MANUFACTURENBREVET De Federatie tot uitreiking van het bedienden- en chefsbrevet voor den Nederlandschen Manu- facturenhandel deelt mede, dat het volledig bre vet van vakbekwaamheid en algemeene handels kennis is uitgereikt aan de heeren: J. Okkerse, J. Verstege, S. J. Warmer, P. van Tilburg, allen te Haarlem; H. Veuger, te IJmuiden en W. Leene te Overveen. Het vakdiploma werd uitgereikt aan den heer T. Beitsma, te Haarlem. UITVOERING DER „MÏCHIEL DE RUVTER CANTATE". Door het kinderkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda, zal op Woensdagavond 30 Augustus in de Nieuwe Kerk aan het Kerpsplein een uitvoering gegeven worden van de bekende cantate „Michiel de Ruyter" van A. Lysen. Het werk dat het leven van den zeeheld ver telt, is bijzonder geschikt in verband met den Koninginnedag, daarom is de vooravond van dien dag gekozen voor de uitvoering. Wie het slippen wil weren, Laat zijn banden aderiseeren. ABSOLUUT SLIPVRIJ. SHELL-SERVICE-STATION, Amsterdamsche Vaart 322 - Telef. 16773. DAG EN NACHT GEOPEND. (Adv. Ingez. Med.) Door koolmonoxyde vergiftigd. Zaterdagmiddag heeft zich te Meppel een ge val van koolmonoxydevergiftiging voorgedaan, waarvan de ongeveer 23-jarige J. Kamm, tijde lijk ambtenaar bij de gemeente-secretarie te Meppel, het slachtoffer is geworden. De heer Kamm wilde zich na een motoiTit verfrissen in de douchecel van zijn ouderlijke woning. Door onvoldoende ventilatie ontwikkelde zich in de cel koolmonoxyde. Toen hij wat lang weg bleef, ging zijn zuster eens een kijkje nemen. Zij vond haar broer in de badcel bewusteloos op den grond liggen. Een te hulp geroepen geneesheer paste langdurig kunstmatige ademhaling toe, waarbij ook van een zuurstofapparaat gebruik werd gemaakt. Men slaagde er evenwel niet in de levensgeesten weer op te wekken. „ONDERLING GENOEGEN". Men schrijft ons: Dezer dagen hield de vereeniging „Onderling Genoegen" haar jaarlijksch reisje met de kinde ren. Dit jaar was 't geen boottocht doch een bustocht en wel naar Arnhem en omgeving. Deze dag slaagde uitstekend. De kinderen hebben volop genoten van heide en bosch, maar nog meer van de speeltuinen en werden royaal ge- tracteerd. Het bestuur heeft dezen keer ver schillende kinderen van werklooze ouders gratis kunnen doen deel nemen. Dank aan de dames welke haar vrijen tijd beschikbaar stelden om gelden voor den tocht in te zamelen, ook aan de verschillende gevers en geefsters die bij dragen afstonden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur Londen 8.71 5/8 Berlijn 74.80 Parijs 4.93 1/4 Brussel 31.65 Zwitserland 42.06 1/4 New-York 1.86 3/16 12 uur. Londen 8.72'/£. Berlijn 74.80. Parijs 4.93 3/4. Brussel 31.66. Zwitserland 42.10. Kopenhagen 38.95. Stockholm 44.97. Oslo 43.85. New-York 1.86 3/8. Italië: a. Vrije lire 9.85. b. Reislire 8.85. c. Lire bankpapier 6.65. GOEDKOOPE GELUKSTELEGRAMMEN. Bij wijze van proef wordt op 1 September a.s. het bijzondere recht voor gelukstelegrammen in het binnenlandsche verkeer van 40 tot 25 cent verlaagd. De netto-opbrengst van het extra-recht blijft ten goede komen aan de jeugd-organisaties, het Nederlandsche Jeugdleidersinstituut en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Heden: MAANDAG 21 AUGUSTUS Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H. O. V„ 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Midnight". 2.30, 7 en 1.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „The little Princess", geprolongeerd. Tooneel: Hiawa tha's. 2.30, 7 en 9.15 Uu'r. Luxor Theater: Fra Diavolo. 2.30, 7 en 9.15 u.. Palace Familie Cinema: „Tommy en zijn moe der" en „Reuzen der lucht". 8.15 uur. Moviac Theater: „Dik Trom". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Zandvoort: Vergadering van den gemeen teraad, 7.30 uur. DINSDAG 22 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 u. Bioscoopvoorstellingen des middags en de.c avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. De onbetaalde schuld. MIJNHEER Van Tienden was directeur van een groote onderneming, zijn jaarlijks inkomen bedroeg óm en bij de tachtigduizend gulden en hij bezat wer kelijk een groot talent om dit inkomen op ele gante wijze in circulatie te brengen. Eigen lijk was dit talent grooter dan zijn inkomen en de sommen, welke hij voor zijn vermaak uitgaf, stonden nog maar in een zeer verre re latie met zijn inkomen. Mijnheer van Tien den was veertig jaar. vrijgezel en zeer opti mistisch van aard. Drie oorzaken waardoor hij ..een vroolijke schaats reed", zooals klein zielige menschen zijn levenswandel kwalifi ceerden. De crisis heerschte echter allang en al ging het voor Karei Hendrik van Tienden nog vrij langzaam, eindelijk kwam toch de dag, waarop hij directeur was geweest van een on derneming welke eveneens was geweest. Sedert dien teekende mijnheer Van Tienden op zijn visitekaartjes achter zijn naam een kruisje. Nu was het vreemde van de zaak en dit ver vulde mijnheer Van Tienden met groote verwondering, dat de wereld wel buiten de ge wezen onderneming kon. maar dat het den gewezen directeur zeer moeilijk viel aan dit denkbeeld te wennen. Het begon namelijk al dadelijk en niet erg prettig. Zijn vroegere leveranciers, die altijd diep voor hem hadden gebogen, legden plotseling geen belangstel ling voor hem aan den dag. En ook zijn trou we vrienden, die zijn prettige avonden had den gedeeld, kenden hem niet meer of groet ten ternauwernood. Hij trok zich deze feiten niet bijzonder aan, want hij had zich eenige weken geleden ver loofd met de schoone Valentine. Het was deze Valentine die op het dwaze idee kwam, dat hij zijn balans moest opmaken. Toen dit ge beurd was, wist de heer Van Tienen dat hij. benevens een kast vol ondergoed, twintig cos tumes, acht honderd vier en tachtig dassen, drie overjassen, een en dertig paar schoenen, drie honderd twee en twintig sigarettten be zat en dat zijn portemoniaie f 1,22V> bevatte Het resultaat van dit onomstootelijke feit was dat Valentine hem zoo voorzichtig mo gelijk mededeelde, dat zij zich dacht te verlo ven met een advocaat van de balie. Waarna het Karei Hendrik duidelijk werd, dat hij in een ledige toekomst keek. Doch zooals ge zegd, hij was optimist, dus voelde hij zich na eenige dagen weder volkomen op zijn gemak. Tenslotte was Valelntine niet zoo erg gemak kelijk geweest en zooiets wordt met de jaren erger, had men hem eens verteld. Dus wan delde hij opgelucht en zwaaiend met zijn wandelstok, in de puntjes gekleed langs de straten, op zoek om iets te verdienen. Dat hij nog slechts een week geleden in zijn eigen auto had gereden, deerde hem niet, wandelen is gezond, zei hij bij zichzelf en dacht er met blijdschap aan, dat hij zijn beginnend em bonpoint nu ook wel kwijt zou raken. Schuldeischers zijn echter menschen, die ten ailen tijde hun geld willen hebben. Zij hebben de onvriendelijke gewoonte er op de meest ongelegen tijdstippen om te vragen. Toen Karei Hendrik van Tienden nog een rijk man was, viel niemand hem lastig om geld. nu hij niets meer bezat, wilden allen geld van hem hebben. En dus gebeurde het, dat hij op een regenachtigen Zondagmiddag consta teerde dat hij vijf en twintig deurwaarders- exploiten had ontvangen, dertien dreigende maanbrieven de zijne kon noemen en dat er nog acht en twintig brieven van advocaten waren binnengekomen, die van Valentine's uitverkorene was er ook bij. Van Tienden floot een deuntje en wandelde door zijn kamers, terwijl hij in gedachten na ging wie hem hadden gemaand: de juwelier, om dien armband van Valentine, de schoen maker, de kapper, de waschvrouw en nog tal- loozen meer, alleen.en van Tienden zag een lichtpunt alleen mijnheer Leeuwerik, een kleermaker, had niets gevraagd. „Een nette vent, een keurige kerel", bromde mijnheer Van Tienden, „een buitengewoon mensch!" Het was prettig om op dezen regen achtigen Zondagmiddag te kunnen vaststel len, dat er nog goede en nette menschen be- 7. Voor Jantje wist wat er gebeurde, lag hij al onder een auto. In de auto zaten een meneer en een juffrouw, die bijna net zoo erg geschrokken waren als Jantje zelf. Jantje was er echter wonder boven wonder nogal goed afgekomen. Hij had alleen maar een paar dikke bulten op z'n hoofd. 8. De juffrouw in de auto was echter van de schrik flauw gevallen. En meneer had veel medelijden met Jantje en stapte uit om te vragen of 't erg veel pijn deed. Maar weet je wat Jantje tegen dien meneer zei? „Kun je niet uitkijken", zei de aap nog! 9. Nou, zoo iets liet de meneer zich na tuurlijk niet zeggen. „Agent!" riep de meneer tegen een politie-agent die juist kwam aanloopen. „Agent, deze jongen liep op den rijweg en nu is hij nog bru taal ook". Nou. de agent keek alles be halve vriendelijk. „Ventje", bromde hij, „jongetjes die op den rijweg loopen heb ben het aan zichzelf te wijten als ze ongelukken krijgen". ce PIJWEC LOOOCECHT l>EBSTE<e~ EES®- o!-4<S A BECHT} CE<6wTEN 10. De juffrouw uit de auto was er echter leelijk aan toe. Gelukkig woonde vlakbij een apotheker. Dat kon je zien aan het bord met het roode kruis. Dat beteeken- ie, dat daar een Hulppost gevestigd was De apotheker kwam zelf naar buiten om de juffrouw weer beter te maken. 11. „Zoo", zei de agent nu tegen Jantje. „Ik zal het er voor dezen keer maar bij laten". Met deze woorden trok hij Jantje zoo hard aan allebei z'n ooren, dat ze opeens een heel eind langer waren ge worden. Jantje had niet eens In de ga ten, dat zijn ooren bijna zoo lang warer geworden als ezelsooren en hij begreep niet waarom iedereen, die hem zag, om hem begon te lachen. 12. Jantje slenterde verder, nog steeds op zoek naar een verkeersagent. Daar zag hij een paar kinderen, die de straat >ver wilden steken. Die deden juist zoo- ils het moest. Ze keken eerst naar links laarna naar rechts en toen ze eenmaal gezien hadden, dat er geen gevaar was, staken ze de straat loodrecht over. stonden, voor wie de schulden van anderen blijkbaar bijzaak ware, Dit feit zette mijn heer van Tienden plotseling in een opgewek te stemming. De regenachtige Zondagmiddag was opeens vol zon want er bestond nog een goed mensch! De tijd ging voorbij doch mijnheer Van Tienden liet zich niet ontmoedigen, hij had vroolijk en met een dosis moed velerlei on prettige baantjes vervuld. Het leven was vol verrassingen en honger had hij niet geleden. Zijn schuldeischers schreven" hun noode- looze brieven en betaalden dure advocaten om den doodarmen Van Tienden dreigende brie ven te schrijven. Dit alles amuseerde hem kos telijk. Maar aan zijn kleermaker, die hem nog niet had gemaand, aan hem dacht hij met een wonderlijk teeder gevoel van toewijding. .Als ik ooit weer rijk wordt" peinsde hij ..is Leeuwerik de eenige die zijn geld krijgt" en bij deze voorstelling lachte hij stralend. De tijd rolde voort en op een goeden dag was Karei van Tienden opnieuw directeur van een groote onderneming. Het leven lachte hem toe. het was goed voor hem meende mijnheer van Tienden en besloot nu zijn kleermaker te betalen. Hij belde het huis van mijnheer Leeuwenk op. Een vreemde stem antwoordde hem en vroeg beleefd wat hij wenschte. „Spreek ik niet met mijnheer Leeuwerik?" vroeg Van Tienden. „Mijnheer Leeuwerik is twee jaar geleden overleden, ongeveer een week nadat wij ge noodzaakt waren zijn faillissement aan te vragen" antwooi'dde de stem, welke nu door Karei als „snijdend" werd gekwalificeerd. „Als wij u misschien van dienst mogen zijn, wij zetten de zaak op denzelfden voet voort en garandeeren u een onberispelijke coupe", zei de stem. „Wij hebben de aller nieuwste dessins". „Ik denk er niet aan, mijnheerwat ver beeldt u zich wel, mijnheeru bent een vampier, mijnheer!" brulde Karei Hendrik verwoed in den hoorn en smeet dezen woedend op de haak. En voor het eerst van zijn leven verloor hij zijn optimisme en begreep te laat wat het beteekende een schuld te hebben, welke hij nooit meer zou kunnen betalen, om dat juist het leven dit voor hem onmogelijk had gemaakt, ELSA KAISER. HET TOONEEL DE JONGE SPELERS. „Het eeuwige Kind" heette het indertijd door het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel ge speelde blijspel, dat Robert Neuner naar het boek van Erich Kastner had bewerkt en bij de Hollandia Drukkerij is het verschenen onder den titel „Verwikkelingen in Grand Hotel". Alex Wins heeft er een nieuwe bewerking van gemaakt, die thans als „Drie Mannen in de Sneeuw" door het gezelschap „De Jonge Spe lers" in het Beatrix-Theater te Amsterdam wordt opgvoerd. Ik kan moeilijk zeggen, dat Alex Wins het den Duitscher verbeterd heeft. Dat hij het noodig vond, de handeling in vijf bedrijven onjder te brengen, wees al op een al te groote wijdloopigheid. De wel aardige intrige verloopt in deze nieuwe bewerking erg traag en de heer Wins heeft ook niet die flair om voor het too neel te schrijven als Robert Neuner. De dia loog mist vrijwel allen geest en Alex Wins heeft van het grappige gegeven al heel weinig gemaakt en heel deze bewerking maakt een nog al onbeholpen en dilettanterigen indruk. Het is mij niet duidelijk, waarom „De Jonge Spelers" niet de bewerking van Neuner in- plaats van die van den Hollander hebben ge nomen. Zij zouden er waarschijnlijk meer plei- zier van hebben beleefd. De opvoering was nu als het stuk, traag en slepend en miste geest. Dit dappere en onder Ben Groeneveld altijd serieus werkende troepje lijkt mij meer voor ander vooral Hollandsch werk aangewezen dan voor zoo'n Duitsch kluchtig blijspel. Zij spelen het te zwaar, te weinig luchtig. Wan neer wij Anton Burgdorffer in de hoofdrol ver gelijken met Anton Roemer, die er zijn zilveren jubileum in vierde, dan is het verschil wel heel groot. Roemer was werkelijk 'n groot kind en de gemoedelijkheid zelve, Burgdorffer wist er niet veel karakter in te brengen en het was moeilijk om ook maar eenigszins in hem den multi-millionnair te herkennen. Eigenlijk was Jan van Dommelen de eenige, die van de dankbare rol van den huisknecht iets komisch wist te maken, althans na het eerste bedrijf. En Jan Seves gaf aan den hotel portier kleur en leven. Maar overigens was de bezetting van de geheele linie vrij zwak en vermochten de spelers het zwakke blijspel wei nig steun te geven. Toch had het publiek blijkbaar nog al plei- zier in het geval, wat voor een groot deel te danken was aan de verwikkelingen, waarin de drie mannen in de sneeuw door den schrij ver werden gebracht. J. B. SCHUIL. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 22 AUGUSTUS 1939. Prcgr. I Hilversum II. Progr. n Jaarsveld en Hilversum I. Progr. Hl: Keulen 8.— Radio P.T.T. Nord 10.20, Parijs Radio 11.20. Ned. Brussel 12.35, Keulen 2.20, London Regional 3.20. Keulen 4.20, Ned. Brussel 5.20. Fransch Brussel 6.50, Ned. Brussel 7.20. Keulen 7.50. Ned. Brussel 8.35, Fransch Brussel pl.m. 9.20, Ned. Brussel 10.20. Keulen 11.—. Progr. IV: Ned. Brussel 8.—, Radio P.T.T. Nord 9.20. Luxemburg pl.m. 10.—. London Regional 10.35. Droitwich 11.50. London Regio- nay 1.40, Droitwich 3.20, Fransch Brussel 5.20 Droitwich 5.50. Radio P.T.T. Nord 6.50. Droit wich 7.20. Progr. V 8.00—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Klassiek programma. 1. Hongaarsche Marsch. Concertgebouw orkest. 2. Suite Oriëntale van Popy, Staatskapel Berlijn. 3. Peer Gynt Suite. New Light Symph. Orch. 4. 2e Hongaarsche Rhapsodle van Liszt, Staatskapel Berlijn. 5. Capriccio espagnol. Ass. des Concerts Lam. 6. Fakkeldans van Meyerbeer Phllb, Ork van Berlijn. 7. Tanz der Sylphiden, Concertgebouw orkest. .0012.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6