Verrassing niet-aanvalspact over Duitsch-Russisch De Duitsche „proefmobilisatie" in gang Oslo-staten Woensdag te Brussel bijeen De twintigste tyzetkdevaatt DINSDAG 22 AUGUSTUS 1939 Auto's en vrachtwagens gerequireerd Het bericht van de op handen zijnde onderteekening van een niet-aanvals pact met Rusland heeft in politieke krin gen de uitwerking van een donderslag gehad, zoo meldt Havas uit Berlijn. Dat het derde rijk belang heeft bij een mani festatie, lijdt geen twijfel, doch dat de Sovjet-Unie zich hiertoe geleend heeft was een verrassing. Het niet-aanvalspact schijnt in feite geen es- sentieele nieuwigheid in de betrekkingen tus- schen de beide landen op te leveren, daar men den laatsten tijd van Duitsche zijde steeds offi cieel verklaard heeft ,dat het nimmer opgezegde verdrag van Rapallo als een waar niet-aanvals pact kon worden beschouwd. In politieke kringen blijft men de meening toe gedaan, dat de Sovjet-Unie geen belang heeft bij een gemeenschappelijke grens met Duitsch- land en dat het Sovjet-regime tot eiken prijs een oorlog wil vermijden en de gevolgen van een Duitsch-Poolseh conflict scheen te vreezen. Het nieuwe verdrag kan in handen van het Derde Rijk zoowel een instrument van den vrede zijn als een instrument van den oorlog. Opgemerkt dient te worden, dat dit het eerste niet-aanvals pact is, dat het Derde Rijk sluit met een niet- aangrenzend land, en een waarmee het geen ter ritoriaal geschil kan hebben. In afwachting van den inhoud, moet geconstateerd worden, dat alleen reeds de aankondiging de spanning, die van pur tot uur toenam, verbreekt. Het zal zonder twijfel voor het grootste deel van Moskou afhangen, of deze ontspanning duurzaam en aanzienlijk wordt. De overtuiging is in Berlijn wijd verbreid dat er al heel spoedig „iets gaat gebeuren", aldus meldde Reuter gisteravond uit Berlijn: In politieke kringen wordt beweerd, dat men niet kan toestaan, dat de Poolsche „wreedheden", waarmede de Dantzigsche kwestie thans on ontwarbaar is verbonden, nog veel langer voortduurt. Los staande, fragmentaire, betrouw bare inlichtingen doen het denkbeeld aan de hand, dat Duitschland's „proefmobilisatie" snelle vorderingen maakt, verpleegsters worden opgeroe pen, propaganda-eenheden georgani seerd, soldaten worden ingeënt, de benzineschaarschte is erger, auto's en vrachtwagens worden gerequireerd, in het bijzonder in Pruisen en lange reeksen vrachtwagens en tanks bewe gen zich voort. In Keulen en andere steden van het Rijnland begon gisteravond de eerste van een verduistering van drie nachten. De bewoners van het Rijn dal hebben des nachts een abnormaal zwaar verkeer gehoord. Officieele kringen in Berlijn zijn zelfs nog minder mededeelzaam dan gewoon lijk. De „National Zeitung" schrijft, dat de week, welke thans begint, een be slissing zal brengen inzake Dantzig, alsmede in andere belangrijke vraagstukken. Men voelt dat beslissende gebeurtenissen in de wereld worden voorbereid. De duidelijke houding welke de as-mogendheden hebben aangenomen, alsmede de juridische basis van hun eischen en de onweerlegbaarheid van hun levensbelangen maken, dat de beslis sing, welke genomen moet worden, afhangt van de houding, welke zij aannemen, die zich tot nu toe verzetten tegen een gezonde en na tuurlijke ontwikkeling. Niemand heeft aan Hongarije iets voorgesteld. Uit betrouwbare particuliere Duitsche bron wordt aan Havas gemeld, dat binnen het ka der van de militaire voorbereidingen in Duitschland, welke bijna openlijk voortgezet worden, twee propaganda compagnieën zijn gevormd, een voor het landleger en een voor het luchtleger. Deze compagnieën bestaan uit Journalisten, schrijvers en stenografen, die in geval van een conflict communiqué's moe ten opstellen en berichten van het front om het moreel der bevolking te steunen. Te Bemau is heden een oefening gehouden door de propaganda compagnie voor het luchtleger, welke onder bevel staat van dr. Qrlovius, den chef der persdiensten van het ministerie van luchtvaart. De vorige week heeft de propaganda compagnie voor het landleger onder bevel van dr. Metzger, mede werker van het officieele Duitsche Nieuws Agentschap, een oefening gehouden te Pots dam. De aldus gemobiliseerde redacteuren en schrijvers hebben den rang van officier als tolken. Uit Dantzig verneemt Havas dat de bevol king aldaar ongerust is over de voortzetting van de militaire voorbereidingen in de Vrije Stad en de geruchten, welke steeds de ronde doen. Gisterochtend werd de autobusdienst tus- schen Dantzig en Zoppot gedeeltelijk stilge legd, aangezien de militaire autoriteiten de wagens gerequireerd hadden. Op verschillende plaatsen in de stad staan vrachtauto's gereed tot vertrek. De werkzaamheden aan de ver dedigingswerken langs de grens werden ge durende den Zondag voortgezet. In Poolsche kringen te Dantzig blijft men kalm en acht men de maatregelen een poging om Polen te intimideeren. Vanavond acht uur zal gouwleider Forster in den tuin van het Casino te Zoppot een poli tieke rede houden voor de Duitsche juristen, die voor een jaarlijksch congres te Dantzig bijeen zijn gekomen. Poolsche bevolking moet voorraden maken. De officieuze „Gazeta Polska" spoort de burgerbevolking van Polen aan maatregelen te nemen voor een eventueel conflict. In het desbetreffende artikel wordt gezegd, dat de regeering maatregelen heeft genomen om voorraden op te slaan voor oorlogstijd en dat ieder gezin ook een reservevoorraad levens middelen voor twee weken moet opslaan. Voor een gezin van vijf personen bestaat deze voor raad uit het volgende: dertig kilo meel, vijf tien kilo gedroogde groente, dertig kilo aard appelen, tien kilo kool, drie kilo suiker, een kilo marmelade, twee kilo spek, een kilo olie, tien kilo versche groente, een kilo zout, een kilo gerookt vleesch, twee kilo kaas, een pond koffie, een kilo tomatensap. Ook moet ieder gezin blikken gecondenseerde melk koopen., Verder wordt aangegeven hoe deze voorraad moet worden opgeslagen en beveiligd tegen strijdgas. In antwoord op de voortdurende aanvallen der Duitsche propaganda in verband met de .Poolsche terreur" tegen de Duitschers in Polen, publiceert het agentschap Iskra het eerste artikel over den „werkelijken toestand onder de Duitsche minderheid in Polen", waarin het o.a. cijfers en feiten geeft om trent de Duitsche organisaties in Polen. Van deze organisaties bestaat er in Polen in to taal 774 met 57.505 actieve leden. Deze cijfers bewijzen, zoo schrijft het agent schap, dat de Poolsche regeering nooit iets aan het sociale leven der Duitschers in Polen in den weg heeft gelegd, en toch werken deze organisaties zeer vaak alleen voor de belan gen voor Duitschland en schaadden zij zelfs de belangen van ons land. Polen heeft de Duitsche organisaties nooit vervolgd, doch heeft haar alle vrijheid gelaten om zich te ontwikkelen, een vrijheid, zooals geen enkele minderheid in eenig land bezit. Graaf Csaky over zijn reis.. De Hongaarsche minister van buitenland- sche zaken, Csaky, heeft tegenover den ver tegenwoordiger van het Hongaarsche telegraaf agentschap een verklaring afgelegd. Hij zeide o.a., dat hij de combinaties van de buiten landsche pers over zijn reis heeft gezien. Hij schreef deze geruchten toe aan de „nervosi teit" welke m de andere landen bestaat en hij voegde hieraan toe, dat in Hongarije, Duitschland en Italië kalmte heerscht. Ver volgens zeide Csaky, dat niemand iets van Hongarije heeft geëiseht of gevraagd en nie- man heeft zelfs iets voorgesteld. Ten slotte zeide hij, dat iedereen, die poogt tweedracht te zaaien of vertrouwde vriendschappen te verbrekien, het handhaven van den vrede tegenwerkt en handelt tegen de levensbelan gen van Hongarije. De Joden loyaal jegens Engeland. De Joden zullen trouw blijven aan Engeland, doch voortgaan te strijden tegen het Pa- lestijnsehe witboek met alle te hunner be schikking staande middelen, met uitzonde ring van terreur, aldus heeft Shertok ten be sluite van de algemeene debatten op het Zio nistische congres verklaard. Hij gaf daarbij een programma van twee punten aan. Ni.: onderneemt een actie die zal leiden tot de nederlaag van de witboek politiek; 2. overtuigt de openbare meening in Engeland er van dat deze politiek onrechtvaardig is. Nadat een compromis was bereikt omtrent de oneenigheid tusschen verschillende groe pen met betrekking tot de verkiezingen in Palestina, werd het congres tot Donderdag yerdaagd. Incident. In de Poolsche territoriale wateren tusschen Debki en Karwia, nabij de Poolsch-Duitsche grens, heeft zich vandaag een klein incident voorgedaan tusschen Duitsche en Poolsche visschers. Een Duitsche visschersvaartuig weigerde de Poolsche wateren, waar Poolsche visschers reeds hun netten hadden uitgewor pen, te verlaten. Het trok zich pas terug bij het verschijnen van een vaartuig van de Poolsche kustpolitie en een Poolsch water vliegtuig. Minister van Kleffens vertegenwoordigt de Nederlandsche regeering Geen initiatief van koning Leopold in de internationale geschillen 's-GRAVENHAGE, 21 Augustus. Hedenmiddag te 5 uur heeft de Bel gische zaakgelastigde den minister van buitenlandsche zaken uitgenoo- digd deel te nemen aan de samen komst van de Oslostaten, welke Woensdag te Brussel zal plaats vin den. De minister van buitenlandsche zaken, mr. Van Kleffens, heeft de uitnoodiging aanvaard. Denemarken heeft de uitnoodiging van de Belgische regeering eveneens aangenomen. Het zal op deze conferentie vertegenwoor digd zijn door den minister van buitenland zaken, Munch. De uitnoodiging is te Zweden nog niet ont vangen, doch wordt ieder oogenblik verwacht. De minister van buitenlandsche zaken, Sandler, heeft reeds maatregelen getroffen om morgen per vliegtuig naar Brussel te gaan. De Noorsche minister van buitenlandsche zaken. Koht, zal heden naar Brussel gaan voor deelneming aan de conferentie. Volgens inlichtingen uit officieele kringen te Brussel is het programma voor de confe rentie nog niet definitief vastgesteld. Zooals in het officieele communiqué wordt medege deeld, dat is gepubliceerd na de bijeenkomst van het kabinet Maandagochtend, zullen de Oslo staten vraagstukken welke aller belang betreffen, bespreken. In verband met den huidigen internatio nalen toestand is het duidelijk, dat ook de in ternationale vraagstukken door de te Brussel vereenigde mogendheden besproken zullen worden Vernomen wordt evenwel, dat men ieder initiatief tot bemiddelen, hetzij door koning Leopold, hetzij door de Belgische regeering in de huidige in ternationale geschillen, kan uitslui ten. Zweedsche duikbooten blijven thuis. Bezoek aan Oostende afgelast. De Zweedsche regeering heeft besloten het bezoek te annuleeren van de tweede divisie duikbooten aan Oostende. Volgens het oor spronkelijke plan zouden deze Zweedsche on derzeeërs gisteren zijn vertrokken. De schepen zullen in de Zweedsche wateren blijven waar zij oefeningen zullen houden. Diplomatieke besprekingen te Parijs. Kabinet vergadert vanmiddag. De Fransche minister van Buitenlandsche Za ken, Bonnet, heeft gistermiddag den Brilschen zaakgelastigde ontvangen. Minister-president Daladier heeft des middags besprekingen gevoerd met minister Bonnet en den minister van Marine, Campinchi, ontvan gen. De Engelsche minister van Oorlog Hore Be- lisha, heeft op zijn weg van Cannes naar Lon den gisterochtend te Parijs een onderhoud ge had met Daladier. De Brïtsche draadlooze dienst voegt hier aan toe, dat de Britsche minister het noenmaal heeft gebruikt op de ambassade te Parijs. President Lebrun zal Woensdag a.s. uit Mercy-le-l-Iaut naar Parijs vertrekken. Donder dag zal op, het Elysee een ministerraad worden gehouden. De president zal eenige dagen te Parijs blij ven en zich dan naar zijn kasteel te Rambouil- let begeven, waar hij eenigen tijd zal vertoe ven. Vanmiddag om vijf uur zal in het ministerie van oorlog een kabinetsraad worden gehouden. Henderson niet uit Berlijn vertrokken. De Britsche ambassadeur te Berlijn Hender son, die gisteren naar de motor rennen te Salz burg zou vertrekken, heeft Berlijn niet verla ten. Aangezien de rennen zes dagen zullen duren is het nog mogelijk dat de ambassadeur er heen zal gaan, doch in Britsche kringen te Berlijn verklaart men niets omtrent de plannen van den 1 ambassadeur te weten. (Van onzen Brusselschen correspondent). WEER is het Augustus en weer stroo men op de IJzervlakte tienduizenden en tienduizenden Vlamingen samen om er gezamenlijk hun dooden te herdenken die hier in één der bloedigste episo den van den Wereldoorlog hun leven lieten. En evenals het vorig jaar, is weer Europa in een internationale crisis gewikkeld en klinkt het „Nooit meer oorlog" ons met bijzondere kracht en beteekenis in de ooren. Reeds Zaterdag was de hooge IJzertoren verlicht, is er de vredesoptocht der jeugd, is er de aankomst van den traditioneelen esta fette loop, kan de tbren en de crypt tot laat in den avond bezocht worden. Reeds staan tot ver in het land de helle tenten der kampeer ders opgesteld. Maar Zondag was het de groote dag. Dan komen de Vlamingen uit alle hoeken van het land in allerlei vervoermiddelen, in treinen, in autobussen, in auto's, soms rijp voor het autokerkhof, op fietsen. Deze twintigste Ijzerbedevaart wordt beheerscht door een hulde „aan allen die voor Vlaanderen hebben gele den" en van de bezorgdheid voor den interna tionalen vrede. De Ijzerbedevaart is de groote vredesbetooging van den eenvoudigen Vlaam- schen burger, in het bijzijn van zijn dooden. Nadat de vlaggen der oud-strijders zich in V- vorm op den dijk hebben opgesteld, klinki van den hoogen toren langgerekt bazuingeschal, dat de Heilige Mis aankondigt. Het gebed voor den vrede en het levende Vlaanderen begint. Een Brugsch zangkoor doet mee aan deze plechtig heid van het Katholieke Vlaanderen. Dan zingt de menigte onder leiding van den toondichter Arthur Meulemans het „O, kruise, den Vla ming". Een dichterlijke ziel moet door deze plechtig heid wel in het bijzonder getroffen worden en de Katholieke Nederlandsche schrijver, Anton Coolen, geeft in zijn rede aan die ontroering uiting. Hij voelt zich hier staan „op den hart slag zelf van den Vlaamschen grond, die hier zoo heilig is dat hij brandt onder de voeten. „Geen land heeft ook een cenotaaf tot oorlogs monument als Vlaanderen. Terwijl elders oorlog en wapenstilstand worden herdacht met luide militaire parades, herdenkt Vlaanderen de oor- logsdooden met stilte en tranen, met een gebed dat toch nooit meer moge begonnen worden. Hun stervenskreet „Alles voor Vlaanderen" hebt gij verstaan als tot u gerichte bezwering, dat gij u tot een groote, indrukwekkende broederschap zoudt verbinden, in een liefde voor Vlaanderen die vurig zou zijn als de hunne". Namens het Verbond der Vlaamsche Oud- Strijders, spreekt de heer A. van Reeth. Zijn motto is: Los van elk oorlogsblok en zelfbe schikkingsrecht voor ieder volk. ..Reeds heeft de Staat geleerd den individueelen Vlaming, waar hij het eischt, tot zijn recht te laten komen, in het onderwijs, in het bestuur, in liet gerecht, misschien zelfs in het leger.... Maar nog moet de Staat de eerste letter leeren van wat het voor hem en voor ons meebrengt: een volle te zijn. Dat beteekent zelfbeschikkingsrecht in alles wat de eigen cultuur betreft, zelfbeschik kingsrecht voor het Vlaamsche volk als orga nisch geheel." Weer klinkt een lied over de vlakte, zegt de voorzegger-programmaleider, de heer Platteau de teksten en volgt het volks spreekkoor met de laatste woorlen dezer volks- hulde „aan allen die leden voor het volk". Er volgt een toespraak van den „oud-gevan gene van Fresnes, den activist Piet Steegmans. Er volgt de gezamenlijke uitvoering van Ferdi nand Vercnocke's „IJzerpsalm". En dan houdt professor Daels zijn jaarlijksch „requisitoir". „In Vlaanderen werd na den oor log gestolen, verbrand, ter dood veroordeeld. Vlaanderen was en bleef een Waalsch en franskiljonsch kolonisatiegebied. Een Staat stelt onderzoeken in om na te gaan of oud strijders van den IJzer bij een nieuwe catastrofe loyaal zouden zijn. Het antwoord van het ééne solidaire Vlaamsche volk is klaar en duidelijk. Vlaanderen kan en zal maar integraal en vol komen loyaal zijn en blijven tegenover eigen volk, tegenover de primauteit van 't eigen volks belang in alle eerlijkheid en consequentie. Wij zijn een volk. Zooals in 19141918 aan den IJzer zal het in geen geval meer gaan". Na deze spreekbeurt gaan tienduizenden han den in de hoogte. Het is het einde van deze plechtigheid en tevens haar hoogtepunt: de eed van trouw aan Vlaanderen: „Wij zweren, houwe trouwe, U Vlaanderen tot ter dood!" Er volgt het défilé der oude Vossen-vaandels, een laatste rij getuigen van den tragischen veld slag in de IJzervlakte. Dan weerklinkt de „Vlaamsche Leeuw" over de vlakte die in hee- ten zonnegloed staat en de menschenzee stroomt weer naar Diksmuide terug. Volgas op politieagenten ingereden. Belgisch militair vliegtuig verongelukt. Beide inzittenden gedood. BRUSSEL, 21 Aug. Nabij Oostmalle in de nabijheid van Antwerpen is een militair vliegtuig omlaag gestort. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. (Belga.) Daladier naar de Engelsche legerinanoeuvres. Uitnoodiging van minister Hore Belïsha aanvaard. Naar uit Londen vernomen wordt heeft Daladier een uitnoodiging van Hore Bellsha om het belangrijkste deel van de legermanoeuvres, die van 17 tot 21 September worden gehou den, bij te wonen, aangenomen. Blikseminslag eischt zes mensclienlevens. Schuilplaats getroffen. Maandagmiddag heeft boven Lon den een hevig onweer gewoed. De blik sem is ingeslagen in een publieke schuilplaats in het Valentinespark in de voorstad Ilford. Hier werden zes personen gedood en vijftien gewond. Dertig personen hadden hier een toevlucht gezocht. Beschonken autobestuurder negeerde stopsignalen Na 15 glazen bier uit toeren gegaan. De rijks- en gemeentepolitie uit Haarlem mermeer hebben een Amsterdammer, zekere Van V. wegens poging tot doodslag aangehou den ten einde hem ter beschikking van de Justitie te Haarlem te stellen. Van V. was met eenige vrienden uit ge weest met een auto, doch op hun reis hadden zij niet alle café'tjes langs den weg voorbij gereden. Het gevolg hiervan was, dat de gang van de auto zlgzagsgewijs was, hetgeen den rijks- en gemeentepolitiemannen, die op den Sloterweg te Badhoevedorp stonden, niet ont ging. De auto schoof van den eenen kant van den weg naar den andere, waarom aan den bestuurder het stopteeken werd gegeven. Beide politiemannen hadden zich midden op den weg opgesteld met een rood licht geven de lantaarn, waarmee beduid werd, dat de auto moest stoppen. Aanvankelijk werd ook inderdaad snelheid geminderd en de politie kreeg den indruk, dat de man zou stoppen. Toen de auto de politie tot op korten afstand genaderd was. gaf de bestuurder plotseling vol gas en reed op de politie in. Door snel terzijde te springen konden deze dienaren der wet het veege lijf redden. Met dezelfde snelheid zette de bestuurder van de auto zijn rit voort in de richting van de hoofdstad, doch de po litie wist nog bijtijds het nummer te noteeren. Het bleek dat dit nummer toebehoorde aan zekeren O. uit Amsterdam, Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat niet O. maar een zekere Van V.. eveneens uit Amsterdam, achter het stuur had gezeten. De man verklaarde bij het verhoor door de politie, dat hij met zijn kameraden O. en E. uit Amsterdam aan 't toeren was seweest en daarbij verschillende café's had bezocht. Het laatste cafétje was op den hoek van den Slo terweg te Badhoevedorp. Daar waren ze zoo beschonken geworden, dat ze vrijwel niets meer van de wereld afwisten en desondanks toch gingen toeren. Volgens zijn verklaring had ieder vijftien glazen bier gedronken. „Het kon ook nog wel een paar meer geweest zijn". Van V. is hierop vastgehouden en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld wegens poging tot doodslag. PROGRAMMA WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. VARA-uitzending. 10.00—12.00 v.m. en 7.30— 8.00 n.m. VPRO. 8.00 Gramofoonnruziek. (Om 8.16 Ber.), 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor arbeiders in de continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 12,17 VARA-orkest. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.15—1.45 en 2.00 Esmeralda. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.30 Orgelspel en gra- mofoonmuzoek. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor de kinderen, 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 VARA-orkest.. 6.28 Berichten. 6.30 Gra mofoonmuziek. 6.356.55 Lezing voor den kiemen boer. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Fe licitaties. 7.10 Zang en piano. 7.30 Cursus ..Oils werk en ons geloof (X)". 8.00 Herha ling SOS berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-varia. 8.17 VARA-Zomerprijsvraag. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Noviteiten-or kest, VARA-mount-Girls en solisten (opn.) 10.00 Berichten ANP., 10.10 Gramofoonmu ziek. 11.00 Orgelspel. 11.30^-12.00 Esmeralda. HILVERSUM II 301.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 3.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek 11.15 Zang met pianobegeleiding en gram. muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 All Round Sextet en gramofoonmuziek. 2 00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Cello met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Orgel concert. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. (Ca. 6.30 Berichten). 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanvaringsrcglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., her haling SOS-berichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 8.25 Causerie. Henry Dunant. Episoden uit zijn leven". 9.00 Carillonconcert. 10.00 Berichten ANP., actueel half uur. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.35 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. .1150 Viool en pia no. 12.35 Harry Engleman's kwintet en so list. 1.05 Uit Beromunster: Het Omroep-vo caal kwartet en Infanterie-school-orkest. 1.40 Het BBC-Northern Ireland-orkest. 2.35 Vroo- lijke voordracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.15 Reportage. 3,35 Orgelsped. 4.05 Gramofoon muziek. 4.20 Vesper. 5.05 Tusschenspel, 5.20 Lew Stone en zijn Band. 6.00 Gramofoonmu ziek. 6.20 BBerichten. 6.50 Sportpraatje. 7.10 Zang. 7. 30 Dave Frost en zijn Band m.m.v. so listen. 8.00 Wetenschappelijk overzicht. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.50 Declamatie. 10.05 Militair orkest. 10.50 Nor man Newman en zijn Band. 11,50 Gramofoon muziek. 12,15—12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 11.20 Loca- telli-orkest. 12.30 Zang. 1.05 en 2.35 Gramo foonmuziek. 3.35 Weenschc liederen. 3.50 Zang. 4.05 en 4.50 Gramofoonmuziek. 6.35 Pianovoordracht. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.50 Vioolvoordracht. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Gevarieerd programma. 10.20—12.20 Tomasi- orkest en solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Hcrm. Hagestedt's orkest. 3.509.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Rheinische Boeren- kapel. 1.35 Het Omroepkleinorkest, solisten Reportage. 3.35 Orgelspel. 4.05 Gramofoon- 4.20 Het Omroepkleinorkest en soliste. 6.45 Mannenkoor Wupperthai-Voh winkel. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Klein-orkest. 11.00 12.20 Juan Llossas' orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianoduet ten. 5.55. 6.20. 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroeporkest. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 484 M 12.20, 1.30—2.20, 5,20. 5.55 6,35. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Het Radio-orkest. 3.35 Reportage, 9.05 „Le chat perdu", operette. 10.05 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7