I 1 Waar komt het vandaan BURGERLIJKE STAND DINSDAG 22 AUGUSTUS 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Z UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT De badplaats bij avond. Vele en uiteenloopende genoegens. Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat de badplaats Zandvoort (ook in het vorig seizoen) in de avonduren veel bezoekers van buiten weet te trekken. Dit verschijnsel treft des te meer wanneer men weet, dat in vroegere ja ren de badplaats gedurende de avonduren weinig aantrekkelijkheid bezat en men dus liever in de stad bleef dan zich louter en alleen tevre den te stellen met een mooien zons ondergang. Deze verbetering in het avondbezoek is een direct gevolg van een algemeene opleving in de amuse mentsbedrijven, terwijl de instelling van de z.g. goedkoope avondretours hieraan mede bevorderlijk is ge weest. We willen hier niet spreken van een twintig a dertig jaar geleden toen Zandvoort de eer ste badplaats des lands was en men hier tal van groote amusementsbedrijven had, die er voor zorgden, dat Zandvoort ook des avonds niets van zijn aantrekkingskracht verloor. We herinnerden aan de concerten in de gezellige Passage, het groote circus en het Kurhaus. waar vooraanstaande dirigenten, zangers en zangeressen voor het forum traden. De na- oorlogsche jaren kenmerkten zich door uit bundig vertier en massale feesten. Nadien trad een vervlakking in, die zijn diepste depressie wel vond in de achter ons liggende crisisjaren toen Zandvoort met moeite het hoofd boven water kon houden en door de geweldige op komst van Scheveningen op het tweede plan dreigde te geraken. Reeds eerder hebben wij geschreven over een vernieuwing van activiteit, welke er op ge richt is Zandvoort tot iederen prijs weer op te voeren tot het peil van weleer. Dit streven wordt nog wel het meest waargenomen in amusementsbedrijven die met groote kosten en offers uitstekende programma's willen brengen, ten einde de bereiken, dat met het z.g. goedkoopere genre voorgoed afgerekend zal worden. Aan goeden wil en doorzettingsver mogen bij de onderscheidene exploitanten ontbreekt het daarbij geenszins. En mede dank zij een uitstekend gevoerde reclame campagne wist men het publiek buiten Zand voort er van te overtuigen, dat men een genoeglijken avond aan zee kan doorbrengen na een drukken dag in zaak of bedrijf en het publiek is gekomen. Zooals we daarstraks reeds zeiden, hebben de avondretours van tram en trein aan dit succes niet weinig bij gedragen. Voor een luttel bedrag kan men des avonds uit Amsterdam of Haarlem even overwippen naar de badplaats om er de avonduren gezellig door te brengen. De spoor wegen gingen zelfs nog verder en legden op Zaterdag- en Woensdagavonden een extra- trein in. die om een minuut voor half een uit men zich niet bepaald behoeft te haasten. Zandvoort vertrekt naar de hoofdstad zoodat Een zonsondergang. Wanneer men zoo eens een avondje naar Zandvoort is gekomen als inwoner van een stad als Haarlem of Amsterdam, dan kan het niet anders of men krijgt voor enkele uren het gevoel, eens heerlijk buiten te zijn. Hoe schoon is het dan om een flinke wandeling te maken langs ons mooie strand of de boule vards met hun gerieflijke zitbanken, welke van gemeentewege op verschillende punten zijn geplaatst. Welk een buitengewoon fraai schouwspel, de bloedroode zon langzaam te zien verdwijnen achter den rossigen horizon, dat is een schouwspel vol kleur en betoove- ring en waar kan men zulks beter zien dan aan zee. Zeilbootjes varend over de groote wij de vlakte en daarachter in een kleurenbundel de bloedroode bol, die zichtbaar ter kimme neigt. Hoe vol bekoring is ook een wandeling langs het strand als de vloed juist aan het afne men is en de strook strand steeds breeder en breeder wordt. Zoo'n wandeling langs de zee is een geestelijke verkwikking en het dient nauwelijks gezegd, dat de vele alhier vertoe vende badgasten van deze wandeling een goede dagelijksche gewoonte hebben gemaakt. Als dan het duister valt na een warmen dag, ziet men hoe de ontelbare golfjes der bran ding blauwwitte randjes krijgen die lang zaam overgaan in blauwlichtende vurende streepen, die als pijlen zoo snel langs den strandlijn schieten. Geboeid blijft men staan om te genieten van het „lichten" der millioe- nen phosphoresceerende microben, totdat ge eindelijk het strand verlaat om in een bodega of cabaret nog enkele uren te verpoozen. Vermaak. Men heeft wel eens gezegd, dat het in Zand voort nogal prijzig is. Dit is een onjuistheid, die we met de meeste klem moeten weerleggen. In Zandvoort betaalt men niets meer dan waar elders, al teekenen we hierbij aan, dat „alle waar is naar zijn geld". Men kan in de avonduren te Zandvoort ge nieten van rijkgevulde cabaretprogramma's en alle mogelijke festiviteiten. Stelt men ech ter een rustig zitje aan zee op prijs, dan zijn er terrassen te over, waar men onder het genot van rustige muziek kan genieten van het stille ruischen der zee en de lichtjes der voorbijgaande schepen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat vooral in dit seizoen het avondbezoek nog Weer drukker was dan an dere jaren. Niet alleen trein en tram brengen velen naar hier; men werpe slechts een blik op de volle parkeerterreinen, waaruit blijkt, dat ook het automobilistisch verkeer des avonds grooteren omvang heeft' gekregen. Er is veel te genieten in Zandvoort als men slechts oog heeft om het te zien. De toeneming van het avondbezoek kan ook voor een deel worden toegeschreven aan de talrijke vuurwerken, welke zoowel het vorig als in dit seizoen door de V.V.V. zijn geor ganiseerd Zoo zijn er dus vele en uiteenloopende ge noegens in Zandvoort te genieten. Vooral tij dens de weekends is deze drukte het best waar te nemen al maken de overige dagen geen al te sterke uitzondering op het bijna regel geworden bezoek. Het is te begrijpen, dat de neringdoenden hierover ten zeerste verheugd Eijn. BINNENBRAND. Terwijl de heer Van E. te Hoofddorp bij zijn buurman zat te praten zag hij uit zijn woning rook tevoorschijn komen. Bij onderzoek bleek dat het petroleumstel in de keuken, waar schijnlijk door het tochten, aan het walmen was geslagen. Nabijzijnde goederen hadden vlam gevat en reeds was de schoorsteenmantel door het vuur aangetast, toen Van E, gehol pen door toesnellende buren, het blusschings- werk begon. De brandweer behoefde er niet meer aan te pas te komen. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude gehouden op Vrijdag, den 25sten Augus tus a.s., des avonds 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Leermiddelen Chr. School. 3. Art. 13 L. O. Wet 1920: de Ruiter. 4. Art. 9 der Bouwverordening. 5. Wijziging veldwachtersverordening. 6. Begrootingswijziging. 7. Aanbieding Rekening 1938. De gemeeiiterekeiiing. Een batig saldo van ruim ƒ12.000 De gemeenterekening 1938 wijst een batig saldo aan van ruim f 12000, terwijl nog niets ontvangen is als extra-bijdrage uit het Werk loosheids-subsidiefonds. geraamd op f26000. Het resultaat van 1938 is derhalve ruim f 38000 méér dan begroot werd. Het verschil wordt veroorzaakt door 4 fac toren: le hoogere bedrij fsontvangsten f 11000, 2e hoogere opbrengst belastingen f 12000, 3e hoogere opbrengst andere inkomsten f 4000, 4e mindere uitgaven op verschillende posten f11000. BLOEMENDAAL AANRIJDING OP DEN ZEEWEG. Maandagavond half zeven reed mevrouw D. uit Haarlem met haar dochtertje per rijwiel in de richting Overveen. Tijdens een zware on weersbui, welke gepaard ging met een hevige regenbui, besloot de dame ergens met haar dochtertje te gaan schuilen. Zij staken den weg over zonder op het verkeer te letten, met het gevolg dat een auto uit Haarlem cnoeder en kind aanreed. Het meisje kreeg een schaaf wond, maar haar moeder bleef op den grond liggen. Zij werd met een bus van de N.Z.H. naar den politie-post aan het Bloemendaal- sche strand gebracht en door een dokter ver bonden. Zij had een ernstige ribkneuzing en een bloeduitstorting in de borst gekregen. Per ziekenauto werd zij naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem vervoerd. HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE VELSEN Doodelijk ongeval op den Amsterdamsclien Weg. Gistermiddag heeft op den Amsterdamschen weg ter hoogte van zij kanaal B een ernstig motorongeval plaats gehad, waarbij de duo passagier om het leven is gekomen. Een motorrijder komende van Amsterdam reed met matige snelheid aan de rechterzijde van den weg in de richting Velsen. Op de brug over genoemd zij kanaal sprong de achterband van het motorrijwiel waardoor de bestuurder, een Amsterdammer, de macht over het stuur verloor. De duo-passagier eveneens wonende te Am sterdam viel van den motor en kwam met een hevigen smak op den weg terecht waar hij ernstig gewond bleef liggen. Een geneesheer uit Spaarndam, die' kort na het ongeval pas seerde, verleende de eerste hulp. Op diens ad vies is de gewonde, die een zware hersenschud ding had gekregen, per ziekenauto naar het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden overgebracht waar hij gisteravond is overleden. IJMUIDEN Lampionoptoclit op Koninginnedag. De plannen van de Oranjevereeniging „Wilhelmina". De Oranjevereeniging „Wilhelmina" heeft het voornemen op den avond van 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin een lampionoptocht te hou den, waartoe de plaatselijke vereenigingen worden opgewekt met een groot aantal leden deel te nemen. Bovendien wordt verzocht eventueel deel te willen nemen met versierde vrachtauto's en versierde luxe auto's om dezen optocht zoo veel mogelijk een fraai geheel te doen zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der Oranjevereeniging, aan dezen optocht een toespraak van den Burgemeester te doen voorafgaan, waarvoor burgemeester Mr. M. M. Kwint zeker gaarne welwillend bereid zal worden gevonden, om vervolgens massazang en muziek te laten volgen. Na zang en muziek vindt de lampion-optocht plaats door IJmuiden met als eindpunt het Willemsplein, waar weer muziek en massa zang gegeven wordt. Ten slotte heeft de Oranjevereeniging een .ongeorganiseerden" optocht door IJmuiden op het programma met muziek van „Wilhel mina". Bij dezen optocht zullen vooral de jongelui op de bekende wijze hun medewerking moeten verleenen. Indien tot dit deel van het programma voor het a-s. Oranjefeest van de verschillende ver eenigingen groote medewerking wordt verkre gen belooft dit inderdaad een fraai festijn te worden. TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Gistermiddag is op den Wijk aan Zeeërweg ter hoogte van de Le Mairestraat een acht- wiellge vrachtauto waarop zich een zandgrij-, per bevond bij het uitwijken voor een vracht auto met den bovenkant van de bedienings cabine tegen een tak van een in het gazon staande boom gereden, tengevolge waarvan de cabine geheel werd ontzet en de boom werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Gistermiddag is een 11-jarig meisje, wonen de de Ruijterstraat alhier, toen zij op het eind van den Zuiderstrekdam liep, van de glooiing, die aan den benedenkant zeer glad is, gegleden en in diep water geraakt. De heer C. Zorgdrager, die het ongeval zag gebeuren, begaf zich oogenblikkelijk te water; hij slaag de er hi, het meisje te grijpen, waarna hij het aan de roeiers van een inmiddels naderbij gekomen vlet overgaf, die het meisje naar het strand brachten. Hier bleek, dat het kind veel water binnen had gekregen, zoodat men het gewenscht achtte, de hulp van een dokter in te roepen. Dokter Bekker heeft toen medische hulp ver leend, waarna het meisje naar huis werd ge- bx-acht. Om het schaakkampioenschap van Velsen. Stand na de zevende ronde. Van de wedstrijden om het schaakkampioen schap van Velsen. georganiseerd door de Schaakclub „Kijk Uit" zijn thans zeven ronden gespeeld. De stand in de hoofdklasse, eerste en tweede klasse Is thans als volgt: Hoofdklasse: gesp. gew. verl. remise pnt. 1. J. van Dijk 5 4 1 0 4 2. J. Wolfraad 3 3 0 0 3 3. C. Pels 3 3 0 0 3 4. S. Kooy 5 3 2 0 3 5. P. A. Veldheer 6 3 3 0 3 6. 7. C. van Krimpen 4 1 3 0 1 J. Kraayenoord 5 1 4 0 1 8. J. Oosterwal 5 0 5 0 0 le klasse A- 1. D. J. van Rijswijk 5 4 1 0 4 2. G. L. de Haas 5 3 1 1 3i/2 3. J. Hillecamp 6 3 3 0 3 4. S. Woldring 5 2 2 1 2VZ 5. C. Vogelzang 4 2 2 0 2 6. J. A. A. Falk 5 2 3 0 2 7. H. Koelemey 4 0 4 0 0 le klasse B: 1. G. A. Schuurman 3 3 0 0 3 2. J. A. Stals 5 2 1 2 3 3. L. Bink 5 2 2 1 2V2 4. C. H. Kampman 4 2 2 0 2 5. J. H. de Vries 4 2 2 0 2 6. J. C. de Haas 3 1 1 1 IV2 7. H. Veluwenkamp 4 0 4 0 0 le klasse C: 1. M. Soeteman 6 4 1 1 4V2 2. W. Deelder 5 3 1 1 3V2 3. M. Lanser 4 1 0 3 2% 4. W. Verhagen 5 2 2 1 2V2 5. J. Plugboer 6 2 3 1 2'/2 6. G. F. Zandbergen 3 1 0 2 2 7. H. Aarsen 4 1 2 1 IV2 2e klasse: 1. Joh. v. Heyst 5 2 12 3 2. H. Aarts 5 2 12 3 3. J. Kooy 3 2 0 1 2VZ 4. A. de Ruyter 5 113 2>/2 5. H. Dienaar 5 2 2 1 2J/2 6. J. Bosschert 4 0 0 4 2 7. A. J. Korf 5 0 2 3 V/-> 8. G. Baljet 4 0 2 2 1 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Betj RO 16, vangst: 15 manden schol en tar bot, 130 manden kleine schol, 25 manden gul, 15 manden hake, 10 manden radio, 15 manden varia. Totaal 210 manden, benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Claesje RO 46, vangst: 15 manden schelvisch, 125 manden braadschelvisch en radio, 25 man den wijting, 30 manden gul, 65 manden ge stripte makreel, 55 manden dichte makreel, 10 manden varia. Totaal 325 manden, benevens 500 st. stijve kabeljauw. Alkmaar IJM 31, vangst: 1200 kisten haring, 300 kistjes haring. 38 kantjes steurharing. Poolzee IJM 77, vangst: 75 manden zetschol en tarbot, 90 manden kleine schol, 15 manden gul en hake, 40 manden wijting en radio, 5 man den makreel. Totaal 185 manden. Knikker IJM 4, vangst: 20 manden schelvisch, 20 manden braadschelvisch, 125 manden radio, 20 manden platvisch, 20 manden gul, 15 man den makreel, 30 manden wijting. Totaal 250 manden, benevens 175 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 235 Elie Chenevière IJM. 161 f 1570 470 Rotterdam IJM. 112 f 2240 1100 Ewald IJM. 48 f 540 1700 Viking Bank IJM. 183 f 3260 275 Bergen IJM. 16 f 2100 Kotter- GG 892 f 810. Logger: KW 84 f 450. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Maria R. Ommering IJM. 7, Gerberdina Jo hanna IJM. 38, Prinses Beatrix IJM. 117, Lim- •burgia IJM. 54, Protinus IJM. 85, Maria Eli sabeth IJM. 114, Erin IJM. 12, Haarlem IJM. 9, Bruinvisch IJM. 97, Flamingo IJM. 25, Witte Zee IJM. 167, Antje RO 15, Dirkje RO 53. MARKTBERICHT IJMUIDEN (Versche visch). Tarbot 8074 ct. per kg. Tong 12070 ct. per kg. Heilbot 100—70 ct. per kg. Zetschol f 2516 per 50 kg. Kleinschol f 16—4 idem. Schar f 5.104.70 idem. Tongschar f 22—19 idem. Poontjes f 3.10—2,50 idem. Kleinmiddel schelvisch f 19.5011.50 idem. Kleine schelvisch f 11.506.60 idem. Groote gul f 10.50f 6.80. idem. Kleine gul f 9.503.70 idem. Wijting f 3.20—3 idem. Makreel f 12—5.85 idem. Versche haring f 2.45—1.75 idem. Middel heek f 36 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 13 per 50 kg. Kleine heek f 8—3.70 idem. Kabeljauw f 4523 p. 125 kg. Vleet f 1.70 per stuk. Leng f 0.60 per stuk. Koolvisch f 0.48—0.38 per stuk. (Haring). Steurharing f 7.456.80 per kantje. Haringaanvoer 22 Augustus2026 kisten ver- versche haring, 190 kantjes steurharing. Haringaanvier 22 Augustus: 2026 kisten ver sche haring, 49 kantjes steurharing. SANTPOORT AFSCHEID KAPELAAN STRAATHOF. Kapelaan Straathof die zooals wij bereids mededeelden, benoemd is tot leeraar aan het klein seminarie „Hageveld" zal Donderdag avond a.s. om 8 uur in de H. Hart Kleuter- schooi gelegenheid geven afscheid van hem te nemen. DE NIEUWE KAPELAAN. Door den Bisschop van Haarlem is tot kape laan van de parichie O. L. Vrouwe van Altijd- durenden Bijstand benoemd de Weleerw. heer H. F. A. Konijn, wiens eerste parochie dit zal zijn. BEVERWIJK RONDE VAN BEVERWIJK OP KONINGINNEDAG. De Vereen. Koninginnedag zal op 31 Augus tus voor de vierde maal de ronde van Bever wijk voor fietsjongens organiseeren. Ook nu loopt het parcours weer door de Hendrik Bur gerstraat, Stumphiusstraat, Romerkerkweg en over 't Moensplein. Bij voldoende deelneming woi-dt in twee series gereden, gevolgd door de finale. De series zijn 8 ronden van totaal 6 K.M., waai'na in de finale 7 K.M. in 10 ronden moet worden afgelegd. De deelnemers mogen uitsluitend rijden voor firma's in Beverwijk. De inschrijving is tot en met 29 Augustus opengesteld bij den heer P. Klumper, Bree- straat 1'20. De technische leiding van den wedstrijd be rust bij de Beverwij ksche Rennersclub „Ken- nemerland". Woningbouw aan den Groote Houtweg. Voorbeidend werk verricht. Op het terrein aan den Groote Houtweg na bij de Noorderschool worden thans de voorbe reidende maatregelen getroffen voor den bouw van 160 arbeiderswoningen door de fir ma Smit en Riezenkamp. Zooals bekend is vormt deze grond een onderdeel van het uit breidingsplan, dat in de jongste raads vergadering werd vastgesteld. Weliswaar blijft nu nog bij Ged. Staten gelegenheid bestaan bezwaren tegen het plan in te dienen, maar de kans, dat daarvan gebruik wordt gemaakt moet al zeer gering worden geacht. Aan de eenige klacht die bij de gemeente werd ingediend is volledig tegemoet gekomen door de gronden, waarover de bezwaren han delden, uit het plan te lichten, hetgeen zon der bezwaar kon geschieden. Naar wij vernemen, zal met den bouw van de woningen spoed worden betracht. De be hoefte aan woningen wordt met den dag groo- ter en in verscheidene straten zijn de huis eigenaren er reeds toe overgegaan de huren te verhoogen. Ook bij de woningbouw vereenigingen zijn plannen voor het bouwen van ai-beiderswo- ningen in voorbereiding. Grenadiers. Deze mili taire term werd voor het eerst gebezigd door John Evelijn, in wiens dagboek een tocht wordt vermeld naar Hounslow Heath, op den 29en Juni 1678 en waarin hij zegt: „Thans marcheerde een nieuw soort soldaten op, grena diers genaamd, die zeer handig waren in het wer pen van handgranaten. Malaria. Torti, een 17e eeuwsche Italiaansche genees heer, schreef bepaalde ziekten toe aan de uitwasemingen van moerassen, welke uitwase mingen hij „malaria" noemde (mal is slecht en aria is lucht in het Italiaansch). Deze naam is tot op den huidigen dag in gebruik gebleven. Kapelaan Corstcn vertrekt. De weleerw. heer G. A. W. Corsten, kapelaan in de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad alhier is door den bisschop van Haar lem benoemd tot kapelaan te Vlaardingen. Kapelaan Corsten, die eenige jaren in Bever wijk werkzaam is, heeft zich in het bijzonder bezig gehouden met de organisatie van de mannelijke jeugd. Hij richtte in zijn parochie o.rn. een afdee- ling van de St.-Jozefsgezellenverceniging op. Tot zijn opvolger is benoemd de weleerw. heer B. A. Emmelkamp, thans te Benne- broek. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 15—35 Postelein per kl. kist 1322 Sla per 100 krop f 1.40—f 5.20 Andijvie per 100 krop 1.504.00 Wortelen per bos 4—8 Rabarber per bas 2lA5 Selderie per bos 12 Peterselie per bos 1VA Aardappelen (klei) 2.603.20 Tomaten per k.g. 49 Prei per k.g. 46'A Pronkboonen per k.g. 3J45 Trosboonen per k.g. 1417'/» Waspeen per k.g. 24 Bloemkool, I. per stuk 1014 Bloemkool, II. per stuk 36 Komkommers, I. per stuk 3'A6 Komkommers, II. per* stuk V/t—2y2 Meloenen per stuk 615 Snijboonen per k.g. 711 Dubb. boonen per k.g. 8—12 Spercieboonen z. dr. per k.g. 1215 Spercieboonen m. dr. per k.g. 1213 Doppers per k.g. 1620 Raspers per k.g. 14—26 Capucijners, witte, per k.g. 9—18 Capucijners. bruine, per k.g. 1520 Aardbeien per doosje 32 Frambozen per doosje 1418 Bessen, roode. per slof 4555 Bramen, per slof 7080 Appelen per k.g. 615 Peren per k.g. 615 Druiven per k.g. 2428 Augurken per k.g. 312 (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) AANBESTEDING Namens den directeur der Openbare Werken te Haarlem werd hedenmorgen ten Stadhuize aanbesteed „Het ophoogen van een wegbaan en een gedeelte terrein aan de Zomervaart, het gra ven en gedeeltelijk dempen van slooten en het sloopen van een brugje en een gedeelte be schoeiing." Ingekomen waren 10 inschrijvingen als volgt: Verheul en Brouwer, Haarlem, f 14417, H. Buntschoten, Santpoort f 15900, Tabens en Ver maas, Haarlem f 14280, Gebr. Pieterman, Haar lem f 11946, W. A. J. Hoonhout en Smit, Haarlem en Vijfhuizen f 12.380, Fa. H. J. de Weers, Haar lem, f 14570, J. Rombout, Haarlem f 14.680, G. Huizebosch, Bloemendaal f 15.900, Haarlemsche grond- en heibedrijf f 15.000. Tevens werd aanbesteed „Het maken van een brug van gewapend beton over de Jan Gijzen- vaart, in den omgelegden Spaarndamscheweg met bijkomende werken." Ingekomen waren 28 inschrijvingen als volgt: Otto Linzel, Soestdijk f 35.823. H. G. Hendriks, Wassenaar f 34.977, R. Bjjker, Haarlem f 33.453, De Goudsche Aannemings Mij. f 35.100, J. P. A. Nelissen, Haarlem f 30.764, G. C. v. Hotten, Haarlem f 32.400, Fa. W. Klein, Assendelft f 38.390, Gebrs. de Vries, Haarlem f 34.770, P. J. van Hotten, Haarlem f 31.860, Rombout en van Son, Haarlem f 33.700, Küper, Amsterdam f 39.600, A. Meyers. Bloemendaal f 37.370, D. de Jong en W. Borst Bakkum f 39.433, G. Bartels en Co., Haarlem 37.340, G. Huizebosch, Bloemen daal f 29.975, Haarl. Grond-, Hei- en Aanne mingsbedrijf, Haarlem f 32.420, P. C. Zanen, Heemstede f 34.780, Fa. Brantsma en Bakker f 34.430, C. Bot, Haarlem f 34.800 L. Vermaat, Rotterdam f 42.900, G. H. Klos en Co. Amster dam f 34.900, Hoppen en v. Oordt Den Helder f 34.300 Fa. J. F. Staal. Amsterdam f 35000, H. Tuninga, Vught f 33.660, Visser en Smit, Papen- drecht f 34.183, H. Bunschoten en Zn. f 39.878, M. Ebbing, Haarlem f 29.849, J. Oddens, Haar lem f 34.200. Kermisreiziger had meisje geschaakt. OPHEUSDEN, 21 Augustus. Op verzoek van den commissaris van politie te Nijmegen is gisteren te Opheusden aangehouden de 26- jarige kermisreiziger K., die er twee maanden geleden met het 19-jarige meisje V. vandoor is gegaan. Het meisje is eveneens aangehou den. Tegen K. is proces-verbaal opgemaaakt. De Ministerraad. Komt op 4 September eerst weer bijeen. Naar onze Haagsche correspondent ver neemt is het nieuwe ministerie, na den Minis terraad van 11 Augustus, niet meer bijeen ge weest. In deze vergadering zijn de groot* lij nen der te volgen politiek besproken, welke uitgewerkt moeten worden in begrootings- stukken. De eerstvolgende vergadering van den Ministerraad zal eerst plaats hebben op Maandag 4 September. Het is zeer waarschijnlijk te achten dat in deze vergadering de nadere voorstellen onder het oog zullen worden gezien. Naar wij verder vernemen vertoeft minister De Geer op het oogenblik in het buitenland. De andere minis ters zijn vrijwel allen in Den Haag aanwezig. HAARLEM. 21 Augustus. Bevallen 18 Augustus: A. C. Dies veld Kroezen, z.; M. C. de Leur—Verbree. z.; 19 Augustus: H. A. M. van der Kolk—van Emme rik, d.; 20 Augustus: G. Kampman—Diekmann z.; H. Sikman—Pryka, z.; G. H. Franssen—ter Heide, z.; 21 Augustus: C. J. M. Tulende Nijs, z. Overledenl9 Augustus: M. A. J. Donsen— Bleijswijk, 62 J., Timorstraat; D. G. Wesse- link—Soeteman, 78 j.. Gasthuisvest; 20 Augus tus: H. A. J. le Minje, 72 j.. Witte Heeren straat; J. van Leeuwen, 80 j., Anslijnstraat; B. van der Lans, 68 J„ Kamperlaan. Ondertrouwd 19 Augustus: P Bosch en E. M Hornsby. Ondertrouwd 21 Augustus: F. H. Kooien en J. E. Knol; C. H. Drees en G. van Steen; J. Vrije en M. J. Geus.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9