Cageisdi cuUwwtd iwe^ge&mcht dom (Mm faicuid yeiwffm- naar Berlijn Hillegomsche Houthandel Hamsteraars loopen tegen de lamp DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1939 HAARLE M'S DAGBtAD 2 Croofe voorraden hout en machines verbrand. Schade woedt op 100.000 qeschat. (Van onzen specialen verslaggever). IN* den afgeloopen nacht is het rustige Hlllegom opgeschrikt door eer feilen brand iooals de laatste jaren in dit centrum van de bloembol lenstreek niet meer is voorgekomen. t)mstreeks drie uur werd brand ontdekt in de grootc houtzagerij en schaverü der N'.V. Hillegomsche Houthandel aan de Van Meerbeekstraat. Binnen enkele oogenblikken sloegen de vlammen over op het kurkdroge hout en breidde het vuur zich met razende snelheid uit. De Hillegomsche Vrijwillige brandweer onder leiding van commandant W. Kuitems was zeer spoedig ter plaatse en bond den strijd tegen de steeds hooger oplaaiende vuuprzee aan. Met tien stralen werden de vlammen aangetast en aan dit energieke ingrijpen is het zeker voor een groot deel te danken, dat de brand nog geen grooteren omvang heeft aangenomen. Ook de burgemeester Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den en de waarnemend inspecteur van politie de heer Baas waren snel naar de plaats van den brand getogen om mede de blusschingswerk- zaamheden te leiden. De burgemeester achtte het nuttig, dat de assistentie van de Heemsteedsche brandweer werd ingeroepenen binnen niet al te langen tijd verscheen ook dit brandweercorps ter plaatse. Het vuur greep intusschen nog snel om zich heen en het groote machinegebouw waarin vele kostbare machines stonden brandde tot den grond toe af. Ook groote hoeveelheden hout, die bij den Haven lagen opgestapeld konden niet worden gered. De machinekamer waarin de stoomketel, die gestookt wordt met afvalproducten stond, vormde eveneens een centrum van den brand. Toch gelukte het nog om dit gebouw voor algeheele uitbranding te behouden. Ook de groote pijp, die bij de zuig-installatie behoort, bleef gespaard. Ook een graanschuur. zr Ook de aangrenzende schuur van de N.V. van Waveren's Graanhandel „Ceres" werd door hei vuur aangetast. De vlammen vonden in de opgeslagen granen gretig voedsel en het duurde niet lang of ook hier stond alles in lichter laaie. De brandweer concentreerde nu echter alle krachten op deze schuur en inderdaad gelukte het om het vuur te bedwingen. Wel brandde een gedeelte van het dak en de bovenverdieping uit doch de gevel en de beneden opgeslagen granen bleven voor het vuur gespaard. Gevaar voor uitbreiding. De Heemsteedsche brandweer had zich intus schen bezig gehouden met het nat houden van de huizen aan den overkant van de Haven. De vonken spatten namelijk door den wind over het water heen zoodat men terecht voor een verdere uitbreiding vreesde. De bewoners hadden zich dan ook op alles voorbereid en de noodige maat regelen werden genomen om de huizen spoedig te kunnen ontruimen. Gelukkig bleek dit latei- overbodig te zijn geweest want de huizen werden door de vlammen niet aangetast. Tegen zes uur was het gevaar voor uitbrei ding dan ook bezworen. Er hadden zich inmiddels zeer vele belang stellenden verzameld, die door de politie op be hoorlijken afstand werden gekou,den. De schade. De materieele schade persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor is zeer aanzienlijk. De heer de Vreugd, directeur van den Hillegomschen Houthandel met wien wij een kort onder houd hadden kon ons nog niet mededee- len hoeveel de schade precies bedroeg. Van andere zijde vernamen wij dat de waarde van het verloren hout, de ma chines en de granen op ongeveer f 100.000 werd geschat. De loodsen aan de voorzijde van de Van Meer beekstraat konden evenals het kantoor door de gunstige windrichting worden gespaard. Ook in deze loodsen bevonden zich aanzienlijke hoe veelheden hout, daar het in de bloembollen streek juist „paktijd" is en dus veel kisten noodig zijn om de bloembollen te verzenden. De voorgevel, die van de graanschuur bleef staan vormde een gevaar voor de omgeving. Er werden dan ook maatregelen beraamd den gevel om te halen of te stutten. De nablussching van het steeds weer smeulende hout neemt zeer veel tijd in beslag en de brandweer zal nog een groot ge deelte van den dag noodig hebben om het vuur voor goed te blusschen. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Het vermoe den bestaat, dat het vuur in de machinekamer is ontstaan. Aan denanderen kant is de houtzagerij geheel uitgebrand en de machinekamer gedeel telijk gespaard. Dit zou er dus op kunnen wijzen, dat het vuur in de houtzagerij is begonnen. Deze kwestie is thans nog bij politie en brandweer in onderzoek. De brand werd ontdekt door een employe van het expeditiebedrijf „Cotex" dat j dicht bij den houthandel is gevestigd. Door dezen employé werd de politie gewaarschuwd, die toen meteen alle maatregelen nam. Aan het spoe dig verschijnen van de Hillegomsche en de Heemsteedsche brandweer is het zeker te danken, dat deze brand niet nog grooter schade heeft aangericht. De schade wordt overigens, zooals de heer Vreugd ons nog mededeelde, door verzekering gedekt. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Zwakke veranderlijke wind. Helder tot gedeeltelijk bewolkt. Droog weer be houdens geringe kans op onweer. Wei nig verandering in temperatuur. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht s Hoogste heden Politie te Rotterdam maakt vele verbalen op 30 Augustus. Dinsdagavond bemerkte een agent van politie, die op post stond voor het gebouw van het Duitsche consulaat aan het Westplein te Rotter dam, dat in een naburige laan een vrachtauto van een theehandel drie kisten aflaadde. Hij hield den chauffeur aan en waarschuwde het burèau. De politie kwam bij onderzoek tot de ontdekking, dat de kisten een hoeveelheid van 25 K.G. thee bevatten, welke partij op het punt stond gehamsterd te worden. Bij het nazien van de bescheiden bij de bewuste firma kreeg men de adressen van vijf andere personen, die in den loop van den dag een hoeveelheid thee hadden gehamsterd. Al deze voorraden met een totaal gewicht van 115 K.G. werden in beslag genomen. Tegen handelaar en koopers werd proces verbaal opgemaakt. Woensdagavond zijn door surveilleerende agenten te Rotterdam nog een aantal personen naar het bureau gebracht, omdat zij op straat werden aangetroffen met een te groote hoeveel heid levensmiddelen of omdat zulk een hoeveel heid bij hen werd bezorgd. Ook werd vele malen een onderzoek ingesteld, nadat de politie van verschillende zijden aanwijzingen had gekregen. In enkele gevallen konden de aangehoudenen bewijzen dat de goederen vóór 28 Augustus j.l waren gekocht, zoodat geen strafvervolging be hoefde te worden ingesteld. Te veel suiker. De Amsterdamsche politie heeft bij particu lieren, die abnormaal groote hoeveelheden sui ker hadden ingeslagen, de zoete voorraad onver wijld in beslag genomen en tegen deze onmaat schappelijke lieden proces-verbaal opgemaakt. Een gezin in de Van Oldenbarneveltstraat was zich aan drie zakken van 25 K.G. te buiten ge gaan, terwijl men in de De Lairessestraat 40 K.G. en aan de Jos. Israëlskade 25 K.G. had zien bezorgen, wat te veel is voor verbruik in één week. ONZE KONINGIN VERJAART Vele bewijzen van aanhankelijkheid. Zooals onze lezers weten, heeft het hoofd bestuur der Vereeniging „Koninginnedag" wegens den spannenden internationalen toe stand alle feestelijkheden voor heden in Haar lem afgelast. Aan het verzoek aan het publiek, om toch zooveel mogelijk de vlaggen uit te steken als een bewijs van aanhankelijkheid jegens onze Vorstin naar wie in deze dagen zooveler ge dachten uitgaan, is gelukkig voldaan. Vooral in de binnenstad wordt druk gevlagd en heel veel menschen hebben hun borst met de ge liefde Oranjekleur getooid, zoodat deze Ko ninginnedag toch niet heelemaal onopgemerkt voorbij gaat, ook al zal het carillon van on zen Groote-Kerktoren ditmaal zwijgen. Het programma van de orgelbespeling in deze kerk is echter voor een groot gedeelte aan den verjaardag van de Koningin gewijd. De verplaatsing van liet Goederenstation te Haarlem. Spoorwegen verleenen medewerking. Men weet dat de gemeente Haarlem twee groote plannen voorbereid heeft: de verdere verhooging van de spoorbaan Haarlem-Leiden alsook het graven van een haven en het in orde maken van industrieterrein aan het Noorder Buiten Spaarne. Beide objecten zijn voor de werkverruiming van buitengewone beteekenis. Het tweede werk wordt eerst uitgevoerd, namelijk de haven en het industrieterrein. Er deed zich evenwel een groote moeilijk heid voor. De gemeente en ook de industriee- len (dit bleek bij een enquête door de Kamer van Koophandel gehouden) wenschen de ver plaatsing van het goederenstation, dat nu aan de Westergracht gevonden wordt, naar het haven- en industrieterrein in den Waarc^er- polder. Bij de daarover gevoerde onderhande lingen bleek evenwel, dat de Nederlandsche Spoorwegen geen medewerking wilden verlee nen voor de verplaatsing van het Goederen- station. Bij deze beslissing heeft het gemeentebe stuur het niet gelaten maar opnieuw contact gezocht met de directie der Spoorwegen om met klem te pleiten voor de verplaatsing. Wij vernemen thans van het gemeentebe stuur dat de directie der Spoorwegen bereid gevonden is om medewerking te verleenen voor de verplaatsing van het Goederenstation. Dit is voor Haarlem een belangrijke beslis sing, want daardoor wint het plan voor het haven- met industrieterrein in beteekenis, terwijl bovendien ook meer uitzicht komt op de uitvoering van het plan tot ophooging van de spoorbaan. JUBILEUM Men schrijft ons: De heer H. Dodenhuis, chef in de Garage „Den Hout" (van den heer Daan Houtkooper) aan den Wagenweg, herdenkt Vrijdag 1 Sep tember den dag, waarop hij daar vóór 12 u2 jaren in dienstbetrekking trad. De vele cliënten der zaak zullen deze mede- deeling over dezen hulpvaardigen en kundigen chef zeker wel met vreugde vernemen. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve maandlijst Groot is weer het aantal levens dat verloren is gegaan door den verdrinkingsdood. In het tijdvak van 28 Juli tot 28 Augustus 1939 verdronken in ons land: 24 jongens be neden 16 jaar, 16 meisjes idem, 34 mannen en 6 vrouwen, tezamen 80 dooden. De vorige maand bedroeg het aantal slachtoffers 59: in de overeenkomstige maand In 1938 was dit getal 88. Bij de 80 verdronkenen waren 3 jongens. 1 meisje, 18 mannen en 5 vrouwen die bij ba den (onvoldoende de zwemkunst machtig zijn, zich wagen in te diep of stroomend water) om kwamen. Er werden in dit tijdvak gered of wisten zich te redden: 39 jongens. 20 meisjes, 27 man nen en 15 vrouwen, tezamen 101. Bovendien werden uit auto's te water gered nog 8 perso nen. in totaal dus 109 geredden. Van het getal 101 werden 24 jongens, 12 meisjes. 10 mannen en 8 vrouwen zwemmend gered. Hulde aan de zwemmers en zwemsters die hun zwemkunst in dienst hebben gesteld tot behoud van hun medemensch. Slechts 2 mannen wisten zich zwemmend in veiligheid te stellen. Met handreiking werden gered: 20 personen, het boothulp 14, een een reddings- haak 4, met behulp van een reddingslijn 3. voorts 1 met een schippershaak, een bezem, een hengelstok en ook met het toesteken van een ladder. Er reden vijf auto's te water; zeven auto's die in slooten reden, werden niet inge schreven. 72 F. 63 F. 64 F. Over geheel West- en Centraal-Europa blijft de luchtdrukverdeeling vlak èn onre gelmatig. Vlakke minima veroorzaakten op verscheidene plaatsen onweer met veel regen. Zoo meldt Toulouse 43 m.M., Pau 12 m.M. rej gen. Ook in het Zuiden van ons land is eeni- ge regen gevallen. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Noorsche Zee heeft zich naar de Poolzee uit gebreid, maar is niet in beteekenis toe- of af genomen. Over Zuid-Europa heeft zich een rug van hoogen luchtdruk ontwikkeld, die reikt van Hongarije over de Alpen tot Noord- Spanje. Dientengevolge heeft de vore van relatief lagen druk. die gisteren over Frank rijk en Duitschland tot aan het Oostzeege bied reikte zich naar het Noorden ver plaatst, zoodat deze thans loopt van het Oostzeegebied via Noord-Duitschland en ons land naar de Britsche eilanden. De secundaire storing, welke gisteren over de Golf van Biscaye lag, bevindt zich thans over het kanaal. Ook over het westelijk Mid- dellandsche Zee-gebied ligt een depressie. De Oceaan-depressie blijft op grooten af stand en oefent nog geen invloed uit op het weer in onze omgeving. Zij bracht alleen op IJsland en Ierland eenigen lichten regen en krachtigen wind uit het Zuid-Oosten in het Westen van Ierland. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 5.04 uur; nam. 17.19 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.00 uur. De brievenbussen van de Post. 4e lichting een half uur eerder. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend,dat van 31 Augustus 1939 af de 4e buslichting in ver band met den gewijzigden treinenloop een half uur eerder zal plaats vinden. RIJWIELONGELUK. Woensdagmiddag raakte nabij het Spaarne in Haarlem-Noord een wielrijder, de heer S. terwijl hij voor een passeerende vracht auto wiide uitwijken de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat hij onderst boven sloeg en zóódanig aan het hoofd en een been werd verwond, dai; hij niet dan met groote moeite z'n woning wist te bereiken en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. nET AFSCHEID VAN DEN HEER BOES. Zooals wij reeds mededeelden zal voor hen die afscheid zouden willen nemen van den heer Boes bij zijn aftreden als wethouder, daartoe gelegenheid bestaan op Vrijdag 1 September a.s., des namiddags van 3Vs5 uur ten Stad- huize. VIJFTIGJARIG HUWELIJK. Op 7 September a.s. herdenkt het echtpaar C. den BestenZanen, Rembangstraat 4 Haarlem (N.) den dag waarop zij vóór 50 jaren zijn ge huwd. VOORBEURSOVERZICHT. Handel op kleine schaal. De wisselmarkt te Amsterdam had heden een even onzeker voorkomen als de laatste dagen het geyal was geweest. De handel was niet omvang rijk doch er ging gerégeld toch wat om. De affaire bepaalde zich echter uitsluitend tot zaken, welke slechts betrekking hadden op kleine bedra gen, want de spanningen en de fluctuaties zijn te groot, dan dat men het risico durft te nemen groote posten af te sluiten, tenzij noodzake lijke transacties tot stand moeten warden gebracht. De prijsbeweging was hedenmorgen onregelmatig. Bij de opening waren ponden aangeboden tegen 8.15, waarna een prijs werd vernomen van 8.958.10. doch deze prijzen waren no minaal en later in den ochtend werd handel- gedreven tegen prijzen, welke in hoofdzaak liepen tusschen 8.14 en 8.18. Van een afdoend herstel van het pond sterling was overigens nog geen sprake, want de oorzaken, welke druk op dit devies uitoefenden, schuilden niet alleen in de politieke spanning, doch sproten ook voort uit andere stroomingen. Het is maar al te goed bekend, dat het pond sterling maanden achtereen slechts op peil kon wor den gehouden door aanhoudende interventie der controlefondsen. De overige valuta's hadden eveneens een onberekenbaar verloop. Fransche francs wer den aanvankelijk geadviseerd tegen 4.604.65 doch later in den ochtend werd zaken gedaan tegen prijzen loopende van 4.65 tot 4.68. Bel ga's werden vernomen tegen prijzen, schom melende tusschen 31.8032. Zwitsersche francs waren 42.2042.35; Duitsche marken werden geadviseerd teegen 7374. Van de Scandinavische deviezen was voor Deensche kronen geen betrouwbare prijs beschikbaar. Voor Oslo werd een prijs genoemd van 42.60 42.80. Voor Stockholm van 44.6044.75. De Amerikaansche dollars golden 186 3/ 187 1/4. Op de termijnmarkt was het disagio voor ponden iets ingekrompen en dit bedroeg circa 2 cents voor 1 maand en 4 cents voor 3 maanden. In de termijnnoteeringen van dollars en Fransche francs was geen groote verandering gekomen. Het disagio voor Belga's was echter belangrijk grooter geworden en bedroeg omstreeks 15 cents voor l maand en 35 cents voor 3 maanden. Het niet-officieele effectenverkeer was wel van kalmen aard maar in diverse locale aan- deelen ging toch het noodige om. De koersen kwamen algemeen beneden het peil van de vorige slotkoersen te liggen. Amerikaansche waarden werden eveneens wat lager afge daan. ^Tekst in overleg met Parijs opgesteld J Kort na middernacht heeft de Britsche ambassadeur te Berlijn, Henderson, het Britsche antwoord op de mededeeling, die de Führer den vorigen dag had gedaan, aan Von Ribbentrop over handigd. De Duitsche minister bracht het antwoord vervolgens naar Hitier. Het bezoek van Henderson aan Von Ribbentrop duurde 35 mi nuten. Het Britsche antwoord was met een speciaal vliegtuig van Londen overgebracht. De inhoud van deze nota was des middags, na de bijeenkomst van het Engelsche kabinet, aan de Fransche regeering mede gedeeld. Na een onderhoud tusschen Daladier en Bonnet werden beide regeeringen het eens over den definitieven tekst. Volgens den lobby-correspondent van Reuter waren politiekë kringen te Londen gisteravond „behoedzaam hoopvol" in hun conclusies. Wenscht Hitler met Polen te onderhandelen? Volgens een United Press-bericht uit Lon den doen nadere bijzonderheden omtrent de nota, die Hitier Dinsdag aan Engeland over handigd heeft door bemiddeling van Hender son, blijken, dat men onderscheid moet maken tusschen het door Hitier aan Henderson over handigde geschreven antwoord en datgene wat men op grond van het daarop tusschen hen beiden besprokene als antwoord moet opvatten. De indruk dat er sprake zou zijn van een „tijdslimiet" van 24 uur was voortgekomen uit de geschreven repliek. Henderson heeft Hitler's aandacht gevestigd op het feit, zoo zegt men, dat zulks als een ultimatum te be schouwen was, waarop Hitier erin zou hebben toegestemd, dat men dat punt achterwege liet. Zoo kon men thans in oflicieele kringen zeggen, dat het antwoord van Hitier zooals het definitief was overgebracht, geen ultima tum inhield. Wat den vorm aangaat, meent men het antwoord thans in de volgende punten te kunnen omschrijven: L Hitier bevestigt Duitschland's vriendschap voor Engeland. 2. Hitier herhaalt zijn wensch Dantzig en den Corridor bij hel Derde Rijk in te lijven. 3. Hitier spreekt zijn bereidheid uit een Engelsch voorstel tot bemiddeling te aanvaarden. 4. Hitier spreekt de hoop uit dat Polen een gevolmachtigde naar Ber lijn zendt om te onderhandelen op den grondslag van gelijkheid met Duitschland. Een Reuter bericht uit Berlijn meldt dat Forster op het oogenblik te Berlijn vertoeft. In welingelichte kringen te Berlijn werd volgens Reuter met stelligheid het gerucht tegengesproken, dat gisteravond te 11 uur Moeilijkheden op de Pooische trawlers. Zij zullen naar Fleetwood vertrekken. Nadat ook nog de Deltra II GDY 135 in de haven binnenkwam, lag gistermiddag de ge- heele Pooische trawlervloot in IJmuiden. Rondom de Haringhaven ontstond daardoor een heele drukte, doordat de familieleden der IJmuidensche opvarenden hunne verwanten kwamen verwelkomen. Verder waren er velen die de IJmuidensche Polen kwamen intervie wen over den toestand in de Pooische haven Gdynia. En voorts waren er weer de traditioneele moeilijkheden tusschen reederij en beman ning, ditmaal in hoofdzaak het Pooische ge deelte, dat weigerde naar zee te vertrekken, indien geen regeling ten aanzien van het be talen van een toelage aan hun gezinnen ln Polen wérd getroffen. Door tusschenkomst van den Poolschen consul schijnt de kwestie inmiddels geregeld te zijn. Ook onder de Umuldenaren aan boord heerschte ontevredenheid, die een der opvarenden uitte door een ruit van het kan toor van den agent te vernielen. Maar alles schijnt inmiddels geregeld te zijn, want alle trauwlers zouden naar Fleetwood vertrekken en gisteravond zijn de eerste reeds naar zee gegaan. In Engeland, waar de vischhande' door het in beslag nemen van een groot aan tal trawlers door de Admiraliteit zwaar ge handicapt is, zullen deze trawlers ongetwij feld welkom zijn door de Duitsche zenders eenige belangrijke mededeeling zou worden verspreid. Het bericht, volgens hetwelk een dergelijke verklaring te verwachten was, wordt toege schreven aan een verkeerd verstaan van een vroegere mededeeling, waarin gezegd werd, dat minister Funk te 9 uur een belangrijke mededeeling over den voedseltoestand zou doen, (Men zie verder pag. 5). Truck reed tegen een Loom. Chauffeur gedood, twee anderen gewond. DEN BOSCH, 31 Augustus. Heden- morgen om.treeks half vijf is op den 1 Rijksweg Den BoschTilburg onder j de gemeente Haren een ernstig on- j geluk gebeurd, waarbij een doode en twee gewonden zijn te betreuren. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed een truck met aanhangwagen, toebehoorende aan het expeditiebedrijf Schielijk te Veenen, die geladen was met aardappelen, tegen een boom. Van de drie inzittenden was de 20-jarige bestuurder J C. S. uit Tiel, er het ergst aan toe. Hij werd door den schok uit de cabine geslingerd en totaal onder de lading aard appelen bedolven. Het slachtoffer moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Van de beide anderen liep de een een heup fractuur en een hersenschudding op, de ander werd minder ernstig gewond. ZANDVOORT HET STRAND NIET AFGESLOTEN. Hoewel er wel sprake was van afsluiting van het strand, behoeft deze maatregel nog niet te worden uitgevoerd, zoodat alle strand- pachters met hun tenten en stoelen thans nog op het strand mogen blijven. Voorloopig kan men dus nog gerust naar Zandvoort komen en doordat de badgasten vrijwel allen het baddorp hebben verlaten, is er dus ruimte in overvleod en zal men niet te vergeefsch vragen om een bad- of strand stoel. Woensdagmiddag bleek trouwens, dat nog vele gezinnen de nog niet beëindigde va- cantie of den vrijen Woensdagmiddag ge bruikten om een dangje naar het strand te gaan. Ook de badinrichtingen blijven zoo als gewoonlijk geopend. DE BUSLICIITINGEN VERANDERD. De buslichtingen zijn in verband met den nieuw ontstanen toestand gewijzigd. Op het hoofdpostkantoor zijn de lichtingen thans te 7.00. 12.30, 14.30, 19.00 en 20.30 uur. Voor de bijbussen zijn de lichtingstijden 6.30, 13.35 en 18.30 uur. DUINKAARTEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan het kantoor van de V.V.V. op het Stations plein van heden af slechts duinkaarten voor de duinen van de Amsterdamsche Water leiding worden verstrekt aan alhier ver toevende badgasten. In geen geval worden dus meer kaarten afgegeven, zooals tot op heden gebruikelijk was, aan personen buiten deze gemeente woonachtig. Inwoners moeten zich wenden tot het politiebureau. WERKLOOSHEID. Wederom is het aantal werkleozen met zes gestegen en bedraagt thans 247. waarvan 206 gezinshoofden. Bij informatie bleek ons. dat onder de wapenen roepen van militairen weinig invloed heeft gehad op de afschrijving en op de inschijvingen. Deze verandering is een normaal verloop op het einde van het seizoen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2