Duitsche generale staf over het offensief in Polen: Gestelde doel van den eersten dag werd bereikt Het Poolsche legerbericht Blijft Hongarije neutraal? Polen beweren 16 Duitsche vliegtuigen te hebben neer geschoten Camera-Obscura optocht gaat niet door Niet hamsteren! HILLECOM Verkoopsters Bevraagd en Aangeboden BOEKHOUDER ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1939 HA'AREEM'S DAG BEAD 2 Het opperbevel van de Duitsche weer macht heeft gisteravond medegedeeld, dat dc Duitsche militaire actie van Silczië, Pommeren en Oost-Pruisen uit den eer sten dag aan alle fronten het gestelde doel bereikte. De troepen, die uit het zuiden over het ge bergte zijn opgerukt hebben de lijn Neumarkt Sucha bereikt. Ten zuiden van Moravisch Ostra- va is de Olsa bij Teschen overschreden. Ten zui den van het industriegebied rukken de Duitsche troepen ter hoogte van Kattowitz op. De troepen, die uit Silezië zijn vertrokken, zijn op marsch in de richting van Tsjenstochau en noordelijk daarvan. In de Corridor naderen de troepen de Brahe en is de Netze bij Nakel be reikt. De troepen, die uit Oost-Pruisen oprukken zijn ver op Poolsch gebied in strijd gewikkeld. De Duitsche luchtmacht zoo vervolgt het legerbericht heeft in herhaalde krachtige aan vallen de militaire objecten op verscheidene Poolsche vliegvelden bestookt, o.a. te Rahmel, Putzig, Graudenz, Posen, Plock, Lodz, Tomas- zow, Radom, Nuda, Kattowitz, Krakau, Lemberg, Brest en Terespol. Deze militaire objecten zijn vernield. Bovendien hebben verscheidene escadrilles ge vechtsvliegtuigen het oprukken van het leger gesteund. De Duitsche luchtmacht heeft hier mede de heerschappij in de lucht boven Polen behaald, hoewel sterke afdeelingen in midden- cn West-Duitschland teruggehouden worden, al dus wordt geconstateerd. Afdeelingen van de Duitsche zeemacht heb ben een stelling ingenomen voor de Dantziger Bocht en beveiligen de Oostzee. Het schoolschip „Schleswig Holstein", dat in het Neufahrwasser bij Dantzig ligt, heeft de door Polen bezette Westerplatte onder vuur genomen. De oorlogshaven van Gdynia werd door de lucht macht gebombardeerd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt voorts, dat Vrijdagochtend half twaalf het station van Beu- then door de Poolsche artillerie is beschoten. Vijf tot zes granaten van 7,5 c.M. sloegen in den spoordijk zonder schade aan te richten. Het persbureau voegt hier nog aan toe, dat een Poolsch vliegtuig een zestal bommen heeft ge worpen op een aantal volkswoningen in de Ho- henlindcnerstrasse te Preiskretscham. Hier werd geringe materieele schade aangericht. Mcnschen werden niet getroffen. Anderzijds wordt uit Warschau 't eerste com muniqué van den chef van den Poolschen gene ra len staf ontvangen. Dit luidt: „Op 1 September 1939 in den ochtend zijn de Duitschers, door een onverwachten aanval van luchtmacht en troe pen, zonder oorlogsverklaring op ons gebied doorgedrongen. De Duitsche luchtmacht heeft verscheidene aanvallen op speciale punten in geheel Polen ondernomen. In de gebombardeer de steden waren dooden en gewonden onder burgerbevolking. Bij Koetno is een trein, die dienstdeed bij de evacuatie dei'' bevolking, door vliegtuigen met bommen en machinegeweervuur bestookt Te Grodno is de Roomsch-Katholieke, te Bialapodlaska de Orthodoxe Kerk getroffen. Er blijven berichten over de voortgezette bom bardementen binnenkomen. Bij Dantzig werd een sterke luchtaanval ondernomen tegen Gdynia, dat gebombardeerd werd. In totaal zijn op den eersten dag 16 Duitsche vliegtuigen neergehaald, ter wijl Polen 2 vliegtuigen verloor. Over het landfront wordt gezegd: Tegelijk met de luchtaanvallen begon de actie der Duitsche troepen, die op verschillende punten op Poolsch gebied doordrongen. De gevechten in de grens streek duren nog voort. De strijd is het meest intensief in Silezië. Bij onze actie hebben we tot dusverre een gèblindeerden trein van den vijand door geschutvuur vernietigd. Eenige tanks wer den immobiel gemaakt. Op verscheidene punten hebben wij krijgsgevangenen gemaakt. Uit Dantzig: Drie Duitsche aanvallen op de „Westerplatte" zijn afgeslagen. BOEDAPEST, 2 September. De hoop, dat Hongarije in staat zal zijn, zijn neutraliteit in het huidige Duitsch-Poolsche conflict te hand haven, stijgt, nu alhier berichten uit Italië worden ontvangen, dat dit land voor het oogenblik zijn neutraliteit handhaaft. De politie heeft de leiders van de z.g. „Pijl- kruisers" natlonaal-söciallstische partij van Hongarije die door de straten demon streerden ten gunste van een algeheele sa menwerking van Hongarije met de as-mo- gendheden, uiteengejaagd. Ofschoon de couranten in hun artikelen aver het algemeen een voor Duitschland gun- stigen toon laten hooren ,zijn de meeste hoofdartikelen toch in een voorzichtigen toon gehouden. Het leven gaat hier zijn gewonen gang, met uitzondering dat iedereen naar alle radio uitzendingen luistert en de courantenver- koopers. zoodra de nieuwe edities uitkomen, als het ware bestormd worden. De hoop van den „man in de straat" is dat Hongarije neu traal zal blijven. .(United Press.) 1 Het Poolsche Telegraafagentschap meldt voorts dat op het bekende kuur-oord Iwonicz de Duitsche toestellen twaalf bommen hebben geworpen. Hierbij wer den vier personen gedood en zes gewond, terwijl een huis verwoest werd. Boven Warka werden 55 bommen geworpen. De Duitsche vliegers namen bovendien het marktplein onder mitrailleurvuur, waarbij een persoon werd gedood en drie werden gewond. Nabij Pultusk vloog een Duitsch vliegtuig in brand. Er bevonden zich vier personen in, waar van twee gewond werden. Zij werden door de politie eveneens ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. „Strijd voor het leven der beschaafde volken." LONDEN, 2 September (Reuter). In de commentaren van de pers wordt de nationale eenheid en de vastberadenheid in de te verwachten worsteling weerspiegeld. De „Times" zegt, dat de natie zeer zeker nooit zoo unaniem is geweest in de ondersteu ning van eenig door haar leiders genomen be sluit, zooals thans, aan den vooravond van het intreden van den oorlog. Bij het te hulp komen van Polen, hebben wij geen materieel belang voor onszelve, niettemin zullen wij vechten voor wat vitaal voor ons leven en het leven van alle beschaafde volken is, omdat wij weten, dat in een wereld, waar eerbied voor de rechten der zwakken en voor het gegeven woord kan worden opzij gezet door de hooge hand van de militaire macht, het leven voor de naties of de individuen onduldbaar is. De Daily Herald doet uitkomen, dat de strijd De Daily Heradl doet uitkomen, dat de strijd niet gaat tegen het volk van Duitschland, doch tegen zijn regeerders. Wij strijden tegen de dictatuur de wreede, meedoogenlooze, nationaal-socialistische hegemonie van de Gestapo, concentratiekampen, pogroms en gummiknuppels. „Het gaat tusschen de be schaving en het brute geweld, dat het natio- naal-socialisme. openlijk verheerlijkt.,' Duitsche luchtmacht deed reeds 94 aanvallen. Reeds 120 dooden. WARSCHAU. 2 September. Pool- sehe -Telegraaf Agentschap). Vol gens voorloopige schattingen heeft de Duitsche luchtmacht tot vanochtend toe 94 luchtaanvallen ondernomen tegen steden, dorpen en vlekken in Polen. Daarbij waren 22 aanvallen op steden met meer dan 17.000 inwoners 27 op groote dorpen met meer dan 3000 inwoners en 25 op dorpen, 20 op heele kleine plaatsjes en zelfs af gelegen huizen. Bovendien hebben de Duitsce vliegtuigen op het land werkende arbeiders onder vuur ge nomen, evenals personen, die zich op den weg bevonden. Het aantal dezer laatste gevallen is nog niet kunnen worden vastgesteld. Het aantal dooden bedraagt in alle gevallen bij elkaar genomen 130, waarbij slechts 12 militairen. Er-zijn tientallen personen ernstig gewond en eenige honderden licht gewond. Meer dan de helft van het aantal dooden zijn vrouwen en kinderen. Het hevigst bombardement was dat bij den aanval op het gemeentezieken huis te Wielum bij de Duitsche grens. Het ziekenhuis geraakte in brand, stad Wielum werd met eenbijzondere hevigheid gebombardeerd. Er stonden veel huizenïn brand. Feestelijkheden tot Mei 1940 uitgesteld In de vergadering van de Commissie voor de Eeuwfeestherdenking, welke Vrijdagmiddag jl. ten Stadhuize plaats had, is besloten, gezien den zeer onzekeren internationalen toestand en de hier te lande plaats gehad hebbende mobi lisatie, tot uitstel van den op 16 September te houden Camera Obscura-optocht. Daar onder geen omstandigheden te verwach ten is, ook indien de toestand in Europa spoedig mocht verbeteren, dat de vrijwel onoverkomen- lijke moeilijkheden, welke er voor het houden van den optocht voortvloeien uit den mobilisa tie-toestand, voor het begin van October opge heven zouden zijn. heeft de Commissie het wen- schelijk geacht de feestelijkheden, behoudens nadere wijzigingen, uit te stellen tot het begin van Mei 1940. De Commissie blijft doorgaan aan de organi satie van den optocht, in afwachting van de ontwikkeling van de omstandigheden Zij zal. zooals trouwens haar standpunt reeds is ge weest bij de afkondiging der voor-mobilisatie, daarbij echter tot nader order geen verdere uit gaven van eenige beteekenis doen. In een nader bericht zullen nog verdere me- iedeelingen worden gedaan, mede in verband met de andere feestelijkheden, welke eveneens op 15 en 16 September as. te Haarlem zouden hebben plaats gehad. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond. ongeveer 19 uur: Zwakke wind, meest uit zuidelijke rich tingen. Helder tot licht of half bewolkt Droog weer behoudens kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 72 F. 62 F. 63 F. Het gebied van hoogen luchtdruk is over Noord-Scandinavië aanzienlijk in beteekenis toegenomen. De wind is in geheel Scandinavië Noord tot Oost, de temperatuur is ïn het mid den en Zuiden nog vrij veel boven normaal. IJsland blijft steeds onder depressie-invloed. Er viel hier wat regen, terwijl aan de zuidkust de oosterstorm steeds blijft aanhouden. De luchtdruk is er in het laatste etmaal niet noe menswaard veranderd. In onze omgeving blijft het weer mooi en vrij warm. Gisterenmiddag viel te Groningen 27 m.M. regen, verder werd in de afgeloopen 24 uur te Den Helder 0.2 m.M. afgetapt. Uit het midden en zuiden van ons land wordt geen neer slag gemeld. De berichten uit Engeland, Frankrijk, Cen- traal-Europa en van den Oceaan ontbreken. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 6.05 uur; nam. 18.22 uur. Strand berijdbaar van 11.0016.00 uur. De eerste processen-verbaal te Haarlem. Niettegenstaande het dringend verzoek van de politie, om geen levensmiddelen te ham stéren, omdat de minder goed-gesitueerden daardoor gedupeerd kunnen worden, is het toch gebleken, dat er menschen zijn, die zich aan hamsteren hebben schuldig gemaakt. De Haarlemsche politie heeft Vrijdag inge volge het Hamsterverbod 1939 bij enkele in gezetenen koffie, thee en zeep in beslag ge nomen, die in te greote hoeveelheid waren ingeslagen. Tegen de betrokken winkeliers is proces-verbaai opgemaakt. Duitsche vliegtuigen moesten op groote hoogte blijven. Tengevolge van het Poolsche luchtafweer geschut. WARSCHAU, 2 September (Reuter). Een ooggetuige van het bombardement, dat gisteren op de oostelijke buitenwij ken van Warschau werd uitgevoerd, heeft tegenover den correspondent van Reuter hierover het volgende verteld: 41 in formatie vliegende toestellen ver schenen boven de voorsteden. Zij wer den beschoten door het luchtdoelge schut, dat verwonderlijk nauwkeurig was en den aanvallers dwong op zeer groote hoogte te blijven. Een tamelijk laag vliegende bommenwerper nam plotseling een duik en liet een zestal zeer ontplofbare bommen enverscheidene brand bommen vallen. Zij schenen een stuk grond te treffen tusschen een rijtje huisjes en de rivier. Hooge zwarte rookkolommen stegen op uit de trechters. Een andere ooggetuige, die een luchtgevecht had gadegeslagen uit de binnenplaats van een flatgebouw heeft tegenover den correspondent van Reuter verklaard, dat het spoor der pro jectielen gemakkelijk waarneembaar was. Het gevecht was zoo opwindend, dat de bevolking het gevaar vergat en bleef kijken. De Duitsche luchtmacht schijnt gehoorzaamd te hebben aan instructies van Hitier geen bur gerbevolkingen te bombardeeren. Er wordt hier uitdrukking gegeven aan er gernis over in het buitenland verspreide be richten, dat Warschau in brand stond. De cor respondent van Reuter „meldt verier: Ik heb een rit gemaakt door een groot deel van de stad en heb alles normaal gevonden. Het ver luidt, dat op een plaats brand heeft gewoed doch ik ben niet in de gelegenheid geweest, deze plaats vast te stellen De vier inzittenden van een Duitschen bommenwerker hadden een wonderbaarlijke redding, toen het vliegtuig in brand geraakte en viel. Twee hunner werden gewond terwijl alle vier door de politie werden gearresteerd. President Moscicki verklaart in zijn ant woord op het beroep van Roosevelt met betrek king tot de bombardeering van burgers, dat hij belooft, dat de Poolsche vliegtuigen geen bur gers zullen aanvallen. OPROEPING VRIJWILLIGERS. De burgemeester verzoekt degenen, die zich nog niet als zoodanig hebben opgegeven, doch wel bereid zijn om vrijwillig hun dien sten aan te bieden voor het betrekken van uitkijk- en wachtposten en het overbrengen van berichten ten behoeve der luchtbescher ming zich zoo spoedig mogelijk bij hem aan te bieden met de vermelding .van de uren fdag of nacht) waarop zij bij voorkeur deze diensten zouden verrichten en onder opgave van leeftijd en beroep. OPGETREDEN TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Wegens prijs-opdrijving ls de politie han delend opgetreden tegen een tweetal winke liers. Zoowel tegen het opdrijven van prijzen als tegen hamsteren zal met strengheid worden opgetreden. Het College van B. en W. van Haarlem. Nog een brief van dc C.-H. Raadsfractie. De Christelijk Historische Raadsfractie te Haarlem heeft, naai' zij ons meedeelt, aan de Roomsch-Katholieke en de Sociaal-democrati sche Raadsfracties te Haarlem nog het volgende schrijven gericht. „Voor de verkiezing van wethouders van onze gemeente in de komende week, meent de Chris- telijk-Historische Raadsfractie zich nog eenmaal tot uw fracties te moeten richten. Zij heeft kennis genomen van uw besluit, om in de komende zittingsperiode het college van B. en W. onzer gemeente te doen beslaan uit twee leden van ieder uwer beide fracties. Wanneer zich geen nieuwe gezichtspunten hadden voorgedaan, zou er voor ons geen aan leiding zijn geweest, ons opnieuw tot u te wen den. Maar de zeer bijzondere internationale toestand van Europa zal naar onze meening sterk zijn stempel drukken op de bestuursda den van het Dagelijkseh bestuur onzer gemeen te. Opdat dit college zich daarbij gesteund kon weten door de openbare meening van de ge- heele bevolking onzer stad, zal het noodig zijn, dat het college van B. en W. zoo breed mogelijk is samengesteld, dat zitting hebben als wet houders, vertegenwoordigers van zooveel mo gelijk verschillende groepen der bevolking. Thans is dit het geval. Continueering van den bestaanden toestand, meenen wij te zijn in het belang der bestuurs kracht van het college van B. en W., zoowel als het thans zoozeer noodige, zoo breed moge lijke vertrouwen, dat onze bevolking stelt in het college van Burgemeester en Wethouders. Handhaving van den bestaanden toestand zou ongetwijfeld geheel in overeenstemming zijn met de woorden van onze geëerbiedigde Koningin, waar Hare Majesteit aanspoort tot nauwe samenwerking van alle landgenooten. Wij vertrouwen, dat deze overwegingen u er toe zullen brengen, uw genomen besluit nog te herzien en alsnog er aan te willen meewerken, dat het nieuwe college op dezelfde wijze zal sa mengesteld zijn, als het tegenwoordïge".- BENOEMING VASTE RAADSCOMMISSIES OP 27 SEPTEMBER. In de verordening regelende de samen stelling en werkkring der vaste Raadscom missies is bepaald, dat de verkiezing van leden plaats heeft bij den aanvang van den zit tingsduur, derhalve in de eerste vergadering van den nieuw-gekozen Raad. In de vergadering worden ook de Wet houders benoemd. De functieverdeeling van de nieuw-benoemde Wethouders heeft plaats na die vergadering, zoodat in de vergadering waarin de verkiezing van de commissies zcu moeten geschieden de voorzitters der conv missies van bijstand niet bekend zijn. Het verdient daarom aanbeveling de verkiezini der vaste raadscommissies uit te stellen tot de vergadering van 27 September a.s. B. en W. stellen daarom voor, in afwijking van het bepaalde in art. 9 van bovengenoem de verordening de verkiezing der vaste raads commissies te doen plaats vinden in de raads vergadering van 27 September 1939. Voor het geval dit denkbeeld bij den Raad geen instemming mocht vinden zijn de stem biljetten reeds thans toegezonden aan de raadsleden. Reclame voor bloembollen in het buitenland. Plannen zullen worden uitgevoerd voor zoover thans raadzaam en wenschelijk. Het Centraal Bloembollen Comité heeft be sloten f 50.000 ter beschikking te stellen voor het maken van onpersoonlijke reclame in Amerika. Een bedrag tot een maximum van f 4000 werd beschikbaar gesteld voor het maken Van reclame met voor et Zuidelijk Halfrond behandelende bollen. Voorts werden gelden toegestaan voor de schenking van 60.000 hyacinthenbollen voor het National Gardens Guild te Lenden, ter verdeling onder scholen en instellingen, voor een schenking van 8 a 12000 tulpenbollen ter gelegenheid van „The International Exhibition of Polar Exploration Bergen 1940" (onder voorwaarde, dat deze bollen buiten het voor Noorwegen gestelde contingent zullen vallen) voor beplantingen in landgoederen der ge meente Arnhem, zulks in verband met een aldaar in het voorjaar van 1940 te houden vollegronds-tentoonstelling; een beplanting met gelijk doel in het Vondelpark te Amster dam. Beplanting van de parken in de stad Luxemburg, opplanting van 20.000 Darwin- en late tulpen ter gelegenheid van de Interna tionale Verkeerstentoonstelling te Keulen in 1940. De beplantingen zullen voor zoover mogelijk met bollen uit het surplus geschieden. Bovendien werden gelden toegestaan voor inzendingen van afgesneden Gladiolusbloe- men op de Internationale Tentoonstelling „Het Water" te Luik, en van afgesneden tul penbloemen ter verfraaiing van de Nederl. afdeeling op de Jaarbeurs te Parijs. Bovengenoemde besluiten zullen natuurlijk alleen worden uitgevoerd voor zoover dit thans mogelijk en raadzaam is. DE ACTIE BIJ DE FIRMA VERDEL Naar wij vernemen heeft de firma Verdel, waarvan het personeel den wensch heeft uitge drukt, verbetering te krijgen in de loon- en ar beidsvoorwaarden, te kennen gegeven, dat zij de onderhandelingen na heden (Zaterdag), waarop de door den Bond van Transportarbeiders ge stelden termijn afloopt, wil voortzetten. De vak organisatie heeft hierin toegestemd, ten einde te trachten alsnog met de firma tot overeenstem ming te komen. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Het examen kustwacht, dat hedenmiddag om 3 uur te Bloemendaal aan Zee zou worden afgenomen, is wegens de tijdsomstandighe den uitgesteld. IIET ONDERWIJS AAN DE BIJZONDERE SCHOLEN. De besturen der verschillende bijz. scholen stellen pogingen in het werk om het onderwijs met de kinderen van de 3e klasse af weer zoo spoedig mogelijk te beginnen. Het bestuur der Vereen, tot stichting en in standhouding van scholen met den Bijbel is met die pogingen reeds geslaagd, zoodat de leerlin gen van de scholen dezer vereeniging binnen enkele dagen weer onderwijs zullen kunnen ontvangen. De Post voor Overzeesche landen. Voorloopig geen maillijst. In verband met den internationalen toestand kunnen verschillende verzendingsgelegenheden niet meer voor postvervoer worden gebezigd. Dc uitgifte van het Mailnieuws en van de lijst van verzending van briefpost naar Over zeesche landen wordt voorloopig opgeschort. Gegevens voor het samenstellen van de lijst van Mail- en Luchtpostverzendingen ontbreken eveneens. Zoodra hieromtrent wederom betrouw bare inlichtingen kunnen worden verstrekt, zal tot publicatie worden overgegaan. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Dinsdag 5 September a.s. des namiddags om 2 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging en installatie nieuw gekozen leden. 2. Benoeming wethouder (le vacature), Benoeming wethouder (2e vacature), Benoeming wethouder (3e vacature). Benoeming wethouder (4e vacature). 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Trekken der afdeelingen. 5. Voorstel B. en W. tot afwijking van het bepaalde in art. 9 der verordening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste raadscommissies. 6. Beschikbaarstelling gelden uitbreiding hoogdruk-ketelvermogen G. E. B. JEUGDHUIS VOOR MILITAIREN OPENGESTELD. Het bestuur der Chr. Jongemannenvereeniging „Christophilus" heeft besloten voorloopig Za terdag- en Zondagavond van 7 tot 10 uur. haar Jeugdhuis, Frans Halsstraat 4, open te stellen voor de militairen, die hier gelegerd zijn. Deze „instuifavonden" beoogen aan hen, die ver van huis zijn en niet weten waar ze den avond zullen doorbrengen, gelegenheid te ge ven om in een gezellige sfeer, diverse spelen te beoefenen en zich bezig te houden met lec tuur. Zoo mogelijk zal het aantal avonden nog uitgebreid worden. De bedoeling is, hun ook een versnapering aan te bieden. Wie spelen beschikbaar wil stellen of gelde- lijken steun geven, gelieve dit te laten weten of te bezorgen aan het Jeugdhuis. CREDIET GEVRAAGD VOOR EEN HOOGE- DRUK-STOOMKETEL. B. en W. stellen den Raad voor, te be sluiten ter uitbreiding van het hoogedrukke- tel-vermogen van het gemeente-electriciteits bedrijf ter beschikking van B. en W. te stel len een bedrag van f 266.000 voor de aan schaffing en plaatsing van een hoogedruk- stoomketel met een stroomontwikkelend ver mogen van 40 ton per uur, ter vervanging van de lagedruk-stoomketels nrs. 10 en 11 en bijkomende werken. Voorgesteld wordt verder de levering, nadat door den Raad tot de uitbreiding zal zijn be sloten, op de dragen aan de N. V. Machinefa briek Gebr. Stork en Co., te Hengelo. De „Valk" loopt le Rangoon averij op. Gezagvoerder Geysendorffer heeft aan de directie der K.L.M. bericht, dat het vliegtuig „Valk" op de thuisreis van Batavia naar Am sterdam na landing te Rangoon averij heeft beloopen tengevolge van den slechten toe stand van het vliegveld. Geen der inzittenden kreeg zelfs het geringste letsel. gevraagd Schoenbranche. Gr. Houtstraat 46. vr. Dienstpersoneel o.m. Keu kenmeisjes, 2de-, alleen en dag meisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsing Bureau Jansstraat 56 Tel. 14170 Voor spoedig gevraagd voor heele dagen een MEISJE voor hulp in de huishouding, v. g. g. v., k. goed werken en koken. Zich aan te melden Buitenrust laan 25. Mevrouw Wihemse-Giesen, Bel- lamylaan 3, telef. 26938, Aerden- hout, vraagt met 1 October net 2e meisje Zich aan te melden na 7 uur. Gevraagd in plaats ten noorden van Haarlem: APOTHEKERS ASSISTENTE voor halve dagen. Br. no. 2183 bur. van dit blad B. z. a. zelfstandige steno-typiste correspondente Duitsch-Engelsch. Eenvoudige boekh. en administratie. Br. no. 2179 bur. van dit blad Wegens niet voldoen v. d- tegen woordige gevraagd een Nette Dienstbode geh. huisel. verk. Loon f 8— p. w. Br. no. 2181 bur. van dit blad heeft nog eenige uren over. Br. no. 2168 bur. van dit blad TE HUUR op netten stand in klein rustig gezin twee ineenloopende ka mers met keuken. Gas, electra, stroomend water. Br. fr. no. 2185 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2