Afscheid van de vertrekkende raadsleden. ÓUKGERLIJKE STAND ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD II Raad Heemstede. Wethouder Dr. E. A. M. Droog gehuldigd. Vrijdagmiddag kwam de gemeenteraad van Heemstede bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig was de heer Disselkoen. De agenda was in zooverre gewijzigd, dat deze alleen bestond uit het afscheid nemen van de leden, die in den nieuwen raad niet zullen terugkeeren, namelijk de heeren Dr. E. A. M. Droog, A. P. Audretsch, H. A. Meeuwenoord en P. Kromhout. In zijn openingswoord zei de Voorzitter, dat deze vergadering aanvankelijk zou gehouden worden in Augustus, doch zij is tot het laatst uitgesteld, pmdat de tijdsomstandigheden voort durend wijzigingen konden brengen, met als gevolg misschien nog een noodzakelijke raads vergadering. Hij hoopte echter dat de wijsheid gevonden moge worden bij de leidende staats lieden; dat men van veel leed en droefenis ge spaard moge blijven. „Wij zijn thans bijeen ge komen", zoo vervolgde spreker, „om afscheid te nemen van de leden, die straks niet in den Raad terugkeeren". Tot den nestor van den Raad, den heer Audretsch, richtte de voorzitter woorden van dank voor het vele, dat hij voor Heemstede heeft gedaan. „In 1927 deed gij uw intrede in den Raad tot 1931, waarna 1 jaar van rust kwam, om tot bezinnig te komen, maar in 1932 keerde u weer terug tot op den dag van heden. Gaarne hebben wij naar u geluisterd en vooral eerden wij u om uw hoffelijkheid en toewijding. In de commis sies voor Plantsoenen en het Grondbedrijf hebt gij een verdienstelijk werk verricht." „Ook gaat onze dank uit naar den Benjamin, den heer Kromhout. Bij u heerschte het jonge vuur, dat zoo bijzonder tot uiting kwam in de onderwijscommissie. We zijn ook dankbaar voor het vele verdienstelijk werk van den heer Meeuwenoord, die groote belangstelling toonde voor de bedrijven, vooral voor het electriciteits- bedrijf". Toen richtte spreker zich tot Dr. Droog. „Het is mij een groote behoefte", zei spreker, „niet alleen namens het College van B. en W., maar ook namens den geheelen Raad woorden van dank en waardeering te spreken. Wanneer wij overzien wat u in zoovele jaren voor de ingeze tenen hebt gedaan, dan is dit zulk een groote lijst, dat het onmogelijk is tot in détails af te dalen. U streefde vooral naar de verbetering van de volksgezondheid. A. P. Audretsch, de scheidende nestor. In 1907 werd u als lid van den Raad gekozen en hebt veel veranderingen in de gemeente meegemaakt. Van den toenmaligen raad bent u alleen overgebleven en nog steeds bent u bezield met frissche kracht en vol ijver voor uw werk, een voorbeeld voor ons allen. In 1920 werd u wethouder; samen hebben wij vele zaken behan deld. In alle commissies was u op de hoogte van de te behandelen onderwerpen, omdat u zich in alle détails inwerkte. Veel is door uw initiatief tot stand gekomen, en dan wil ik vooral noemen ons mooie Gezondheidshuis. Wij willen echter niet zóó maar scheiden, maar u dagelijks terugzien. Daarom heeft het gemeen tebestuur besloten in het Gezondheidshuis een plaquette van Dr. Droog aan te brengen, opdat later gezegd kan worden: „en dat is nu Dr. Droog!" Ik hoop, dat het u gegeven moge wor den tot in lengte van dagen te arbeiden aan andere nuttige dingen en dat u nog vele jaren ge tuige moge zijn van een grooten voorspoed van uw geliefd Heemstede." Wethouder Jhr. A. van de Poll kreeg hierna het woord, meer speciaal tot den schei denden wethouder, met wien hij bijna 20 jaar had saamgewerkt. „Voor mij was Dr. Droog een leeraar in vele zaken. Bij hem is het gemeente belang in al zijn werk-tot uiting gekomen." De heer Audretsch sprak eveneens woor den van dank tot den burgemeester, tot den gemeentesecretaris en tot de ambtenaren, die steeds bereid waren voor het geven van inlich tingen. Zich tot Dr. Droog wendende zei spreker, dat het voor dezen wethouder een voldoening moet zijn te scheiden met zulk een staat van sija ivAT'iOpiXH t *5 =i y .v 'vfrtJSfnPu 'r-::it'>ri-si ''M m ""T 'MÉÉ' De plaquette van wethouder Dr. E. A. M. Droog i nhet Gezondheidshuis te Heemstede, die hem "Vrijdag ter gelegenheid van zijn vertrek uit den-Heemsteedschen Raad werd aangeboden. Wethouder Dr. E. A. M. Droog. dienst. „U hebt uw heele leven gegeven tot het welzijn van de ingezetenen." Als stoffelijk blijk van belangstelling over handigde spr. hem namens den Raad een pla quette, voorstellende het Raadhuis; hij eindigde met de woorden: „Hij leve lang, hij leve hoog" onze geachte dokter Droog!" (applaus). De heer Kromhout sloot zich aan bij de woorden van dank van den heer Audretsch fen vooral voor de neutrale wijze, waarop de voor zitter hem tegemoet is getreden. De heer Jonckbloedt prees ook het werk van Dr. Droog. „Uw heengaan stemt ons tot weemoed", zei spreker; „gij hebt door uw woord en uw werk respect weten af te dwingen." De heer Meeuwenoord zei verheugd te zijn, in de jaren van zijn lidmaatschap eens een kijkje te hebben kunnen nemen achter de scher men van het gemeentelijk beheer. De heer Van der Werf sloot zich aan bij den lof, aan den scheidenden wethouder toege zwaaid. Als vooi'zitter der Katholieke Raads fractie dankte hij hem voor wat hij steeds in die fractie heeft gedaan. De heer Van Unen, sprekende namens zijn fractie, merkte op, dat het woord „Politiek" den scheidende wethouder steeds vreemd was; het belang van de gemeente had den voorang. De heer De T e 11 o bracht aan wethouder Droog een eeresaluut voor de sportieve wijze, waarop hij tegen de meest oppositioneele groep is opgetreden. Ook de heer Von Meyenfeldt sloot zich aan bij de goede wenschen aan het adres van Dr. Droog. De heer N. Vos, gemeentesecretaris, zeide, dat dit afscheid tot weemoed stemt. Het doet ons leed, vooral afscheid te moeten nemen van Dr. Droog, met wien wij zooveel jaren hebben samengewerkt. „Moge Gods zegen uw deel zijn", aldus eindigde de heer Vos. Di'. Droog zei overstelpt te zijn van zooveel hartelijkheid. Dat hij veel heeft mede tot stand kunnen brengen, is heel logisch. „Als je 32 jaar raadslid bent, waarvan 19 jaar wethouder, en je brengt niets tot stand, dan ben je niet veel waard", zei spreker. „Ook moet er wat geluk komen bij je werk en dat heb ik gehad, omdat Heemstede een welvarende gemeente is met een voorzichtigen burgemeester, met wien prettig samen te werken was. In de commissies was het ook prettig werken. Dikwijls heb ik zoowel in de commissies als in de raadsvergadei'ingen strijd gevoerd, maar ik mag tevreden zijn voor de wijze waai-op de leden mij behandeld hebben." Dank bracht spreker ook aan den bui'gemeester, aan Jhr. Van de Poll en aan den gemeente secretaris voor de pi-ettige samenwerking. „Voorop stonden voor mij steeds de belangen der gemeente", zei spreker. Moge mijn opvolgei ook in dezen geest arbeiden, dan zal nog veel goeds tot stand kunnen komen voor ons geliefd Heemstede". Tenslotte dankte hij de leden van den raad voor het geschenk dat voor hem zal zijn een blij vende herinnering aan de jaren in dit Raadhuis gearbeid. De Voorzitter sloot hierna de vergadering, waarna de leden nog een bezoek bi-achten aan het Gezondheidshuis, om de daar geplaatste plaquette te bezichtigen. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Programma Seizoen 19391940. Behoudens onvoorziene omstandigheden in verband met den internationalen politieken toestand zal door den Heemsteedschen Kunst kring het seizoen geopend worden op Maan dag 30 October met den bekenden violist Goldberg. Het bestuur prijst zich gelukkig de medewerking van dezen beroemden musicus, die ook in Haarlem geen onbekende is, te heb ben verkregen. Verder hebben haar medewerking ver leend de beide Haarlemsche zangeressen Annie Hermes en Corrie Bijster en tenslotte zal, wat het musicale gedeelte van het program ma betreft, een piano-avond gegeven wor den met Felix de Nobel, die ook de begelei ding van Goldberg op zich genomen heeft. Een declamatie-avond met Paul Huf vormt het slot van het programma. Er zij nog ver meld/ dat Ir. J. W. Burgersdijk is toege treden tot het bestuur dat thans als volgt is samengesteld: Prof. Ir. H. T. Zwiers, voor zitter; Drs. G. D. Rasch, secretaris-penning meester, mevr. F. Waldkötter. 2e secretaresse, Ir. J. W. Burgersdijk en J. G. M van Wal- sem. HILLECOM R AADSVERG ADERING De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Dinsdag 5 September des namiddags te 2 uur ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming van 2 Wethouders en 2 plaats vervangende Wethouders. 3. Notulen van de vorige vergadering. 4. Benoeming van 4 leden van de Gascommissie 5. Benoeming van 2 leden van de Waterleiding commissie. 6. Benoeming van 4 leden van de Commissie voor de Bad- en Zweminrichting. 7. Benoeming van 4 leden van de Commissie van Openbare Werken. 8. Benoeming van 4 leden van de Commissie inzake Werkverschaffing. 9. Benoeming van 4 leden van de Slachthuis commissie. 10. Benoeming van 3 leden en 3 plaatsver vangende leden, en aanwijzing van den Presi dent en vice-president der Commissie van advies over het Pompstation. 11. Benoeming van 6 Commissarissen der N.V. Electriciteitsbedi'ijf. 12. Benoeming van ten hoogste 3 gemachtigden en 3 plaatsvervangende gemachtigden voor de vergaderingen der aandeelhouders der N.V. Elec- triciteitsbcdrijf en aanwijzing van de personen, die het Stemrecht zullen uitoefenen. 13. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervan gende leden der Commissie van Georganiseerd Overleg, voor de ambtenaren. 14. Benoeming van 3 leden en 3 plaatsvervan gende leden der Commissie van Georganiseerd Overleg voor de werklieden. 15. Mededeelingen. AERDENHOUT SCHOOLVEREENIGING. Het bestuur der Schoolvereeniging „Aerden- hout-Bentveld" te Aerdenhout is na reorgani satie als volgt samengesteld: Mr. A. F. van Hall, voox-zitter; Mr. D. Giltay Veth, secretax-is; Mr. W. E. Baron van Till, penningmeester: Mr. F. van Leer, mevr. G. P. van Dam-van Marken; jhr. A. F. de Savornin Lohman. HOOFDDORP VRIJWILLIGE HULPVERLEENING BIJ BEDRIJFSMOEILIJKHEDEN. Door de mobilisatie van het Nederlandsche leger zijn verschillende burgers in groote moeilijkheden gekomen. Ambachtslieden en kleine neringdoenden die zelf hoofd van het bedrijf zijn, zijn onder de wapenen, terwijl ook hun knechten dikwijls moeten opkomen. De zorg is dan groot, de vrouw kan dan tegen haar concurrenten niet op. Zoowel te Nieuw- Vennep als te Hoofddorp werd een comité op gericht ten einde bedrijfshulp te verleenen aan gemobiliseerden. De vergadering stond on der presidium van den heer P. de Zeeuw en werd bijgewoond door het gemeentebestuur. Getracht zal worden te bereiken, dat zaken en bedrijven niet behoeven te worden geslo ten doch instand worden gehouden met kos- telooze hulp van deskundigen. Het Centraal Comité bestaat uit de heeren P. C. de Zeeuw .C. Linthout, H. Duwel. C. Doeleman, L. v. Reeuwijk, J. A. de Wilde en H. de Graaf, vertegenwooi'digers van het ge meentebestuur en van de Centrale organisa ties. Door de vakorganisaties zijn aangewezen de heeren: G. v. Driel. M. A. de Man, J. Rans- dorp, J. W. Kroezen, S. v. Wijk, J. Millenaar, P. E. Kamp, J. N. Lienares en M. v. d. Mik. Het ligt voorts in de bedoeling om in de verschillende dorpen een subcomité op te richten, waar men zich voor bedrijfshulp zal kunnen aanmelden. De eerste bureaukosten zullen door de orga nisaties worden gedragen. HAARLEMMERMEER INKOMSTEN EN UITGAVEN HAARLEMMER MEERPOLDER. De uitgaven en'Inkomsten van den I-laai'- lemmermeerpolder over 1938 luiden, inkom sten f 874.862,12, de uitgaven f 842,945,45, het batig saldo bedraagt f 31.916,67. Een bijdrage van f 60.222,29 werd van het Rijk ontvangen voor de tochtverruimingdn die in werkverschaffing werden uitgevoerd. De verdiepte tochten over 1938 zijn Aals- meerdertocht van Schiphol tot Vijfhuizer- tocht; IJtocht van Bennebroeker- tot Ven- nepei-tocht; Slotertocht van Bennebroeker- tot Vennepertocht. Nieuwerkerkertocht van Lis sertocht tot Hoofdvaart. Lissertocht van IJtocht tot Hoofd vaart. IJtocht van Kruis vaart tot Vijfhuizertocht. Slotertocht van Bennebroeker- tot Kruistocht. Vijfhuizer- tocht van Hoofd vaart tot Vijfhuizen. Tevens werd door het Polderbestuur aanbe steed het verdiepen van Aalsmeerdertocht van Kruistocht tot Vijfhuizertocht, de Nieu werkerkertocht van Vijfhuizertocht tot Spaarnwoudertocht. Door de stoommachine in het watergemaal Lijnden werden 81.470 ton briketten ver bruikt. De electriciteit en branastoffenkosten voor het bemalingswei'k zijn groot f 28.658,06, Men bleef hiermede f 17.931,94 beneden de raming. Door het Dieselgemaal Leeghwater werd 32249 ton Dieselolie door Leeghwa ter II 114,901 ton Dieselolie verbruikt. Totaal dus 147.150 ton. Leeghwater I was 405 uren en 12 minuten in bedrijf. Leeghwater II 1931 uren en 5 mi nuten. De electropomp van Lijnden II was geduren de 2103 uur en 42 minuten in bedrijf, vei'bruik gemiddeld per uur 425 K.W. Door het aangaan van een annuïteitsleening van f 127.700 met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds door vei'koop van obligatiën en door te beschikken op het batig saldo der re- kening 1937 over f 5401.96 werd ovei'gegaan. ingevolge besluit der Hoofdingelanden tot af koop van de verplichting der Polder tot bij drage in het onderhoud van Kruisweg en Spaarnwouderweg. Het resteerende bedrag groot f 1950.47 werd uit gewone middelen vergoed. Door de gemeente Haarlem werd een be drag van f 2498,44 gegeven als bijdrage voor het onderhoud en bediening der Nieuwe Brug. Het Wegenfonds Provinciaal Wegen plan keerde uit f 28.300 het Provinciaal Wegenplan f 2850. Aanbesteding niet doorgegaan. Het aanbesteden van den bouw van een brug in den Venneperweg die door het be stuur der -Haarlemmermeerpolder zou ge schieden, is niet doorgegaan, slechts éen aan nemer had ingeschreven. Hiermede zal worden gewacht tot na deze spannende dagen. BURGERLIJKE STAND. van 25—31 Augustus 1939. Geboren: Johannes, z. van J. Dekker en S. P. van Bekkum; Jan. z. van P. van Walstijn en P. de Vries; Maria Clasina Anna. d. van H. P. Bakker en J. P. Reekers; Jacob Johan- nls z.. van P. van Tol en J. G. Doliesiager; Adriana Geertraida, d. van A. van der Meer en E. Warmerdam: Engelina Cornelia, a. van E. Karstens en G Groot; Louisa Elisabeth d. van J. B. Strieker en W. A. van der Veldt. Bernard Comelis zoon van B. Bols en A. Surma; Comelis Pieter z. van C. J. Lanting en S. D. Mozes :Jacoba d. van J. P. Zelden thlis en J. Wischmeijer: Marinus z. van A. Groeneweg en G. van Tol. Comelis Teunis z. van A. G. Stammes en A, G. Oskam; Hendrik Adriaan z. van H A. der Braber en C. Koster Maria Maaike d. van R. van der Linden en F. de Koning. - Ondertrouwd: Jan Hendrik Malipaard 32 J. en Aaltje Otten 18 j.. Jan Mattheus de Waal 25 j. en Jaantje Dreschler 23 j., Jacobus Kuijper 22 j., en Cornelia Johanna Schalk 22 j.. Joost Verhoef 23 j. en Anna Maria Vreken 21 j. Getrouwd: Jan Schoonderbeek 23 j. en Adriana Wilhelmina Kardol 21 Jan Maar ten Grauwelman 27 j. en Dieuwertje Heida 20 i., Comelis Roubos 22 j. en Jacoba van Wat- tingen 22 j., Pieter Hijzelendoom 21 j.. en Jansje Dekker 18 j., Quirinus Vlasman 32 j. en Adriana Wilhelmina Vastenhout 32 jJo hannes Jacobus Stoop 26 j.. en Cathai'ina Dam 23 j., Comelis Hendrlkus Noordhoek 24 j., en Maria de Vries 24 j., Karei Rudolph Samshuijzen 25 j„ en Johanna Schouten 21 jaar. Overleden: Willem van der Stad, 70 j.. we- duwn. van A. Schuitman, overl. te Haarlem; Anje Winter 45 j., echtg. van R. Oosterhof f, overl. te Haarlem; Pieter Krijger 26 j., echtg. van D. Schering, overl. te Haarlem; Willem Klaas Wentzel 67 j., weduwn. van A. Beenen; Theodora van Hage 63 j., echtgen. van J. F. Daane; Martina Vervloed 73 j., echtg. v. W. Stolwijk. OPENING PROV. WEG HAARLEM-UTRECIIT De officieele opening van de brug over de Amstel te Uithoorn in den weg HaarlemUtrecht welke opening zou plaats vinden heden, Zaterdag, door den Commissaris der Koningin in Noord- Holland, is uitgesteld. VRIJWILLIGERS NOODIG Het hoofd van den gemeentelijken luchtbe schermingsdienst deelt mede, dat het aantal le den in alle vakken nog zeer onvoldoende is om. in geval van nood, behoorlijke hulp en bescher ming te kunnen verleenen. Een beroep wordt gedaan op de burgerij, vooral op de vrouwen en jonge mannen, zich als nog aan te melden. Mocht dit niet helpen om den luchtbeschermingsdienst op voldoende sterkte te bi-engen, dan zal het hoofd der gemeente zich genoodzaakt zien tot verplichte indienststelling over te gaan, waarbij dan niet meer met persoon lijke belangen kan worden rekening gehouden. Aanmelding kan geschieden bij den burge meester of bij een der vakleiders in de dorpen. UITREIKING DISTRIBUTIEKAARTEN Aan alle gezinshoofden in deze gemeente is per post een kaart toegezonden, tegen afgifte waarvan op verschillende plaatsen en tijden de distributie kaarten in ontvangst kunnen worden genomen. BEVERWIJK Oefeningen van de lucht bescherming. Van Maandagavond af zullen in de komende week iederen avond oefenin gen van den Luchtbeschermingsdienst worden gehouden. Voor het eerst zal daarin ook de bur gerij aandeel hebben. Deze oefeningen omvatten namelijk ook het afschermen van de verlichting in alle woningen en andere gebouwen. De straatverlichting zal echter blijven branden. Het is dus slechts zaak er voor te zox-gen, dat geen licht naar buiten kan uitstralen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. J. Luijt en J. Rademaker, toek. adres Hobbestraat 44; M. H. Beukman en W. van der Putten, toek. adres S. Rum- pingstraat 4; D. A. Biben en J. H Tabak, toek. adres Haarlem, Platanenstraat 30; J. C. Versteeg en D. Klees, toek. adres Hengelo, Van Ostadestraat 25; J. J. Dibbets en L. P. van Dijk, toek. adres Hoflanderweg 244. Getrouwd: S. de Jong en A. W. Spruijt; C. Lubach en M. C. Kos; P. L. Justman-Jacob en A. G. M. Neven; A. Huender en G. L. Ver- heijen; J. H. Kloes en A. M. A. van der Maat. Bevallen L. WeinreichThijs, d.; M. E. RoosFranck, d.; G. de Vreezev. Gelderen, d.; E. H. Berkhoutv. Lierop, z.; A. Zand bergenTamis, d.; M. J. BakkumKleijn, d.; G. I. KuijsBleeker, d.; E. SteenhuisHoltjer. d.,- C. SchelvisDroghts, z.; E. BeentjesSmit, z.; H. C. Hommesv. d. Kamp. z.; J. C. Hoog Antinkde Rooy, d.; H. H. Canav d. Ham, z.; H. H. StruveSmits, d. Overleden: M. M. van Garste 77 j., wed. van A. Scherer, Scheijbeecklaan 5: C. Piepers, 72 j., geh. met D. Steeman, Wolff en Dekenstraat 7; H. J. W. Tromp, 38 j., vr., wonende te Be verwijk; P. Vriesman, 65 j., geh. met J. van Twuyver, Stetweg 12, alhier; H. E. Hagen. 8( j., geh. met J. Peeters, Creutzberglaan 118. Dinsdag raadsvergadering. De gemeenteraad houdt op Dinsdag 5 Sep tember des avonds te half acht een openbare vergadering. IJMUIDEN Vergadering van den Gemeente raad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 5 September 1939, des namiddags 7 uur. BESOMMINGEN. Manden Trawler: 1520 Aneta IJM 82 f 4160 Kotter: E 436 f 400, Loggers: KW 74 f 860: KW 78 f550: KW 51 f 1040; KW 84 f330; KW 162 f 550. Aangevoerd aan den afslag 1099 kisten versche haring en 50 kantjes steurharing f 7,80f 7,40 per kantje. Tarbot f 0,81—f 0,70 per K.G. Tong f 1,32—f 0,48 per K.G. Griet f20—f 11,50 per 50 K.G. Zetschol f 17fll per 50 K.G. Kleinschol f 15,50f 3,30 per 50 K.G. Schar f 6—f 3,50 per 50 K.G. Groote gul f 6,50 per 50 K.G. Wijting f 3,50—f 2.00 per 50 K.G. Makreel f 7,00—f 5,30 per 50 K.G. Versche haring f 3,40f 2,70 per 50 K.G. Kabeljauw f39f 16,50 per 125 K.G. Leng f 0,40 per stuk. Koolvisch f 0,28 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria R. Ommering IJM 7. Vangst 10 m. schel visch, 40 m. braadschelvisch. 180 m. radio. 15 m. platvisch, 40 m. makreel, 60 m. wijting, 40 m. gul. Totaal 385 m., benevens 75 st. stijve kabel jauw. Rotterdam IJM 112 Vangst: 50 m. schelvisch en braadschelvisch, 210 m. radio, 30 m. plat visch, 90 m. makreel, 110 m. gul, totaal 490 m., benevens 330 st. stijve kabeljauw. Knikker IJM. 4. Vangst: 135 m. radio. 20 m. schelvisch en braadschelvisch; 50 m. wijting. 55 m. platvisch; 15 m. makreel; 85 m. gul en kabeljauw. Totaal 360 manden, be nevens 25 st. stijve kabeljauw. Luchtbeschermingsdienst. Dc Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis dat in verband met de buitengewone omstandigheden, in de er- schillende deelcn der gemeente luchtbescher- mingsoefeningen zijn gehouden. Daarbij is gebleken, dat het aantal vrijwil ligers om dezen dienst goed te doen function- neeren bij lange na niet voldoende is. In verband hiermede doet hij nogmaals met aandrang een beroep op de inwoners, zich op te geven voor vrijwillige hulpver leening bij dezen dienst. Mocht de aanmelding onvoldoende blijken te zijn, dan zal hij zich, hoewel ongaarne, genoodzaakt zien artikel 12 van de „Wet be treffende bescherming tegen luchtaanval len" toe te passen, welk artikel luidt als volgt: „Ieder is verplicht de door den burgemees ter schriftelijk van hem gevorderde mede werking tot uitvoering van deze wet te ver leenen en, indien bij openbare bekendmaking door den burgemeester algemeene of bijzon dere gedragsregels zijn voorgeschreven, zich daarnaar te gedragen". (Is reeds tn een deel eener vorige oplage opgenomen Nieuwe zaak Franken Jr. De N.V. Electrische Luxebroodfabrieken H. Franken Jr. heeft ruim dertig jaar lang een filiaal gedreven in het perceel Wagenweg 144. Het aantal cliëntèle werd daar echter zóó groot, dat de heer Franken tenslotte genood zaakt was, voor dit filiaal naar een betere behuizing uit te kijken. Hij behoefde daar voor niet ver te gaan; over hetperceel Wa genweg 142,rius er vlak naast, waarin een lingeriezaak gevestigd was, kon hij de De- schikking krijgen. Ongeveer half Juli begon de Haarlemsche aannemer J. B. Kroon van Diest met de verbouwing van dit perceel en reeds hedenmorgen elf uur konden de heer Franken en zijn zoon het filiaal openen. Zij kunnen over deze aanwnist tevreden zijn, want de nieuwe winkel ziet er uit, zooals we nu al zoovele jaren lang van deze firma ge wend zijn, namelijk keurig, fijn en voornaam. Een belangrijke vooruitgang is, dat hier nu twee fraaie étalages beschikbaar zijn; de eene is bestemd voor de heerlijke gebaksoor ten en brood en de andere voor keurig ver pakte luxe doozen en kristallen vazen met chocolade. De winkel zelf is geheel met vitrines om geven, zoodat alle artikelen stofvrij geëtaleerd kunnen worden. Iets nieuws is de speciale vitrine voor de uitstalling van de ontelbare soorten koekjes in heldere stopflesschen, waarin ze niet zacht kunnen worden of uit drogen. Aan de wanden zijn bovendien lichtrecla mes aangebracht. Men kan ook ter plaatse van de smakelijke warme croquetjes en saucijzen smullen. Het geheele intérieur ziet er met zijn fraaien parketvloer en moderne toonbanken kraak zindelijk uit, wat voor zulk een zaak de beste reclame is. Ter gelegenheid van de opening, die met bloemen opgeluisterd werd, heeft de firma den prijs voor de kleine gebakjes verlaagd, We wenschen den heer Franken ook met dit nieuwe filiaal veel succes toe. ernstig gewond en hevig bloedend onder H. Voor den tnluntd dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukketi. geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. SCHOUDER AAN SCHOUDER. Mijnheer de Redacteur, Ik verzoek vriendelijk het volgende te plaatsen: Het is mij opgevallen, hoe groot in dezen moeilijken spannenden tijd de eensgezindheid onder de bevolking is. Dit juich ik ten zeerste toe en telkens wanneer ik zie hoe men elkaar moed ln spreekt, helpt niet alleen in woor den maar ook in daden, komt het weldadige warme gevoel over mij. hoe wij Nederlanders in moeilijke tijden wel degelijk weten wat ons te doen staat. Hopelijk zal dat zoo blijven en zal men zich in de nog komende moeilijke dagen weten te gedragen, zooals een recht ge aard Nederlander dat behoort te doen. Er gaat wel eens een enkele keer een gemopper op wanneer men soldaten ingekwartierd krijgt Maar ik zou die mopperaars er op willen wijzen, dat wanneer onverhoopt toch een débacle uitbarst men van ons Nederiandsche leger vergt dat het ons leven beschermt. Waarom dus niet thans nu de voorzorgsmaat regelen genomen worden, de ingekwartierde niet gastvrij ontvangen? Laten wij in deze tijden denken aan al die vrouwen die hun mannen zagen weggeroe- oen Laten wij schouder aan schouder staan met, koel hoofd en bewust van ons deel en laten. Laat het ons een troost zijn dat nog niet alles verloren ls. Met dank voor de plaatsing. M. ARTZ, HAARLEM, 1 September. Ondertrouwd 1 September: H. M. Feije en H. Beek. Getrouwd 1 September: G. W. Resoort en A H. G. van der Burg. Bevallen 29 Augustus: C. J. Hoek—van Driel, z.; A. Brouwer—Kuipers, z.; K. M. van Reijsen—Dekker, z.; 30 Augustus: C. A. Don ders—van der Wouw. d.; J. van der Reep— Mlynczak. d.; 31 Augustus: J. E. Efjlders— Koers, z.; H. A. Rijnbeek—van Ruiten, z.; C. TeeuwenHol, z. Overleden 29 Augustus: J. van Lingen Nauta, 69 J., Marnlxstraat; H. M. B. Brands- van Erne, 63 j.,; 30 Augustus: M. Feldmann, 49 j.. Kamperlaan: 31 Augustus: D. Boekhout. 59 j., Hazepaterslaan; A. Noë. 84 j.. Jans straat; E. Lentelink, 74 J.. Tetterodestraat: E. Verzijlbergh—Willemse, 67 J„ Santpoorter straat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7