Een Schaakreis naar Argentinië De löethoudets C. Sieqets (Jl. 3C.J en A. u. d. Maaien (S.D.A.2J heihazen- WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Door A. Dde Groot RIO DE JANEIROSANTOSMONTEVIDEO. Den 13en Augustus, om een uur of drie, kwam in de verte, tusschen andere bergen het, karakteristieke silhouet van het beroemde Pao d'Assucar, een steile, suikerbroodvormige berg, die de heele haven van Rio beheerscht, in zicht, Eenigen tijd later kon men de Cor- covado onderscheiden, een tamelijk hooge en spitse top, waarop men een enorm Christus beeld heeft geplaatst, dat (vooral des avonds, als het verlicht is) in den heelen omtrek te zien is. Langzaam, tergend langzaam eigen lijk, naderen we. Het eerste, dat we van de stad zelf te zien krijgen is een zonderling, hoekig silhouet tusschen twee bergen in: wolkenkrabbers! De binnenkomst in de haven hier is één van de heerlijkste dingen die men op aarde te zien kan krijgen. Geen stad ter wereld is zoo riant gelegen. Aan een baai, die de mooist denkbare natuurlijke haven vormt, gebouwd op een lage strook, die zich tusschen de bergen doorslingert, ligt zij zich als het ware te koesteren in de zon, die in dit jaargetijde 't is winter aan de Steenbokskeerkring niet brandt, maar mild verwarmt. Voor het bezichtigen van de stad zelf hebben we hier een paar dagen den tijd en we kun nen constateeren, dat Rio een ruim ge bouwde van vele plantsoenen (met 's avonds verlichte fonteinen) en mooie boulevards langs de kust voorziene en voorts voor onze be grippen enorm uitgestrekte stad is. Om van de Avenida Rio Branco, in het centrum, naar het strand van de Praia Copacabana te komen, moet men een half uur in een zéér snel rij dende bus zitten gaat men landinwaarts, dan duurt de tramrit zeker een half uur, voordat men in de buitenwijken is. Een be zwaar is dit intusschen in geen enkel opzicht: de prijs is buitengewoon laag: 200 Reis voor de tram d.i. iets minder dan twee cent! en ongeveer 2001000 Reis voor de bus naar ge lang van den afstand. En er is vooral in de trams, véél te zien. Ze zijn aan beide kanten open, zoodat men goed om zich heen kan kij ken, terwijl het, wanneer het naar buiten kij ken verveelt, hoogst amusant is, te bestudee- ren hoe de menschen hier van de wagens afspringen! Een Haarlemsche conducteur zou er grijze haren van krijgen. Ze laten zich nl. vallen met hun rug naar de rijrichting en onder een zoodanigen hoek met den grond, dat ze door de vaart juist weer rechtop komen te staan. Een aparte, moeilijke techniek! Op de spitsuren hangen de rpenschen bij tientallen opzij van de wagens de con ducteur werkt zich daar nog weer buiten- langs! en bij de halten stopt men niet, maar rijdt alleen wat langzamer: wie er af moet laat zich maar vallen. Wij hebben onzen tijd zoo goed mogelijk be steed, door kleine excursies te maken door de stad en in naasten omtrek. Zoo hebben we den eersten avond het centrum, Rio Branco en omgeving, geëxploreerd, de moderne, groot- steedsche, en natuurlijk, zooals overal hier, rechthoekig gebouwde uitgaanswijk. Groote bioscopen, druk verkeer, lichtreclames, enz. bepalen het stadsbeeld, dat hier niet belang rijk afwijkt van dat van een willekeurige Europeesohe millioenenstad. Op een oogenblik wordt onze aandacht ge trokken door een geïllumineerd kerkge- bouwtje, dat, blijkbaar op een heuvel staande, boven de huizen uitsteekt. Na eenig zoeken vinden we een donkere trap naar boven, en zoo komen we tenslotte op een ommuurd pleintje terecht, waar het kerkje inderdaad het middelpunt van vormt. Het is er kermis: neger-oempa's spelen lang niet onverdienste lijk, er zijn kraampjes met lekkernijen en at tracties vlak naast de kerk staat een ne ger zijn koeken aan te prijzen. De kerkdeuren staan open en alle klanken en geuren dringen binnen door. Er is veel grootendeels donker publiek, zoowel op de kermis als in de kerk en het is merkwaardig te zien, hoe argeloos men van naïef vermaak overgaat tot naïeve vroomheid, en omgekeerd, zonder iets van een tegenstelling te voelen, die er voor deze menschen eenvoudig niet is. De Zondagavond van den kleinen man: het was één van de merkwaardigste indrukken van de heele reis. Bijzonder geslaagd was nog het voor touris- ten geijkte uitstapje per kabelbaan naar den top van het Pao d'Assucar. Het uitzicht over de stad. dat men van daaruit heeft, is onbe schrijfelijk mooi, en de tocht is vooral dan de moeite waard, als men het zoo inricht, dat op den terugweg de lichten opgaan. Rio de Janeiro is een prachtige stad; wie er twee dagen is, zou er een week willen zijn, wie er een week is wil er een paar jaar wonen, en wie er woont wil er sterven! De volgende haven, een dagreis verder, is Santos, de grootste koffie-exporthaven ter wereld een kop café-noir kost er 200 reis, d.i. 2 cent en ook dit is een fraai gelegen stad. Wie Santos aandoet, moet Sao Paulo be zoeken, had men ons verteld, en wij hebben ons hier maar aan gehouden; zoo was zoo wat het eerste, dat wij in Santos deden, de tram naar het station pakken en op den trein stappen. En we hebben er geen spijt van ge had. Weliswaar is Sao Paulo, het binnen- landsche centrum van de koffiecultuur, een millioenenstad als een andere en is de „slan- gentuin" een instituut waar men allerlei soort slangen houdt om der wille van het gif. dat voor medische doeleinden gebruikt wordt meer beroemd dan bezienswaardig, maar wat alleszins de moeite waard was, dat was de treinreis zelf. Dwars door het tropische berglandschap ging het, met een ingenieus ge construeerde kabelbaan de bergen op, tusschen onafzienbare velden bananen door nu eens, en dan weer dwars door de bosschen. door tun nels, over bruggen over diepe valleien. Het was een prachtige tocht. Maar hoe mooi de tocht naar Sao Paulo ook was. de allerbeste herinnering hebben we aan het strand van Santos aan de Koffie- baai. Een baai tusschen de bergen, een breed strand, een boulevard erlangs, die rijkelijk voorzien is van kleurige plantsoenen met pal men en allerlei bloemen, en nu eens géén af zichtelijke huizen- en hoteilenrij op den ach tergrond maar fraaie villa's, waarin het goed wonen moet zijn. mooi gebouwd en met schaduwrijke terrassen er bij en tuinen vol planten en bloemen. Kortom: een ideaal strand in een prachtige omgeving. Wie in Santos komt moet niet verzuimen er te gaan zwemmen! De reis van Santos naar Montevideo, de hoofdstad van Uruguay, duurt drie dagen, en voor ons waren het drie moeilijke dagen. Het werd koud, de zee werd ruw en wij begon nen het ergste te vreezen wat betreft de win- tertemperatuur van Buenos Aires, temeer, daar niemand van ons een winterjas by zich had. De Rio de la Plata is bij Montevideo breed als een zee en de zeewind waait er als aan de kust: het was werkelijk bitter koud bij onze aankomst. De stad Montevideo heeft een mooi profiel: met een gelukkige hand heeft men de ver schillende gebouwen bij elkaar gezet. Het ligt niet zoo mooi als Rio of Santos tus schen de beregen, maar op een tamelijk vlak, open stuk land, aan den zeewind blootgesteld. Men bood ons bij aankomst een gratis ex cursie aan wat wij natuurlijk graag accep teerden maar toen het puntje bij paaltje kwam, bleek dit in een open touringcar te moeten gebeuren. Wij hadden het nu eenmaal aangenomen, beten dus op de tanden en stapten in. om vervolgens een uur lang dooi de felle koude, langs de strandboulevard o.a. te worden rondgereden. Eén intermezzo was er: voor het grootste hotel van de stad (dat wegens het winterseizoen gesloten was) moesten we allemaal uitstappen en op de stoep gaan staan om daar gefotografeerd te worden! Volgens booze tongen was dit alles door de Zuid-Amerikanen op touw gezet, om ons Europeanen een stevige kou te doen vat ten. Het zou inderdaad een vrij zotte vertooning zijn geweest, ware het niet, dat er onderweg werkelijk veel te zien was. De strandboulevard is mooi, en bepaald opvallend zijn de uiterst moderne villa's die er lang staan. De archi tecten hier wier namen steeds in de mu ren der huizen gebeiteld staan hebben geen experiment onbeproefd willen laten, wat soms tot werkelijk verrassende resultaten heeft geleid. Het is bijna allemaal beton-, glas- en staalbouw, maar er wordt meer aan versierd dan bij ons gebruikelijk is; daarbij wordt vaak ijzersmeedwerk gebruikt. Hoewel ik dat als leek natuurlijk niet kan beoordee- len, lijkt dit alles me voor een architect een studiereis naar Montevideo waard Voorts voerde de excursie ons door fraaie eucalyptuslanen, -parken zelfs; en tenslotte zette men ons bij een voetbalstadion af! We mochten gratis een gedeelte van een kam pioenswedstrijd bijwonen. Eenmaal terug op de boot. werden wij be vangen door de ..Buenos-Aires-koorts": alle prettige herinneringen vallen langzamer hand weg tegen de eene groote verwachting. Niemand slaapt er goed vannacht. Op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede werd Dinsdagmiddag door den heer J. II. Luijken, voorzitter van E. D. O., een monument onthuld op het graf van den voetballer Bas Timmerman. DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939-1940 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond begonnen de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1939-1940 der Haar lemsche Damclub. De uitslagen luiden als volgt; Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van M. van Leeuwen, P. H. Meure wint van J. W. van Dartelen, H. Berghuis remise met K. Olij, G. Bakker wint van H. van Lunenburg, P. G. van EngelenTh. Tolenaars afgebroken. Eerste klasse: I. Ravensbergen wint van J. Otter, D. Schrijnemakers remise met A. Smit, J. J. Koren wint van I. Risseeuw. Tweede klasse: W. J. A. Matla wint van G. de la Rie. J. Boterbloem wint van J. Merts, C. van Wageningen remise met H. W. C. van Rhoon. Derde klasse: J. Piek wint van G. J. Steen kist, G. van Es wint van J. H. Klaverstijn. A. Blom wint van H. J. Lensen, J. J. Zalm remise met F. Akersloot. ZEILEN DE NATIONALE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN .AFGELAST. In verband met de ernstige tijdsomstandig heden (vele inschrijvers zijn gemobiliseerd) heeft het bestuur der Kon. Verb. Ned. Water spor tvereenigingen besloten, de kampioens wedstrijden in de twaalfvoetsjollen en de Olympiajollenklasse, die op 16 en 17 Septem ber zouden worden gehouden, niet te doen doorgaan. HENGELEN DE KLEINE KWAK. Bovengenoemde club hield haar laatsten kaswedstrijd in de Ringvaart bij Vijfhuizen, Na den wedstrijd werden de prijzen uitge reikt in het clubhuis „Sportlust" aan den Vijfhuizerdijk. De prijzen werd uitgereikt door den voor zitter aan de volgende winnaars H. Keerwolf. Honkoop. Remer. v. Boekei. C. Biere, de Droog, Moors Amsterdam, v. d. Putten, v. Galen, de Vries, Herbcr, Essens, v. Tunen, v. Ooyen, N. Biere, Ooling, Jorna. Passchier, Scheffer. Ko Keerwolf. P. de Groot. Tevens behaalde Van Boekei dit jaar den kampioenstitel, een fraaie beker voor de meeste gevangen visch; Hemer wist beslag te leggen op de medaille voor den grootsten visch, n.l. 51 cM. KORFBAL SPORT VEREENT De uitslagen van de seriewedstrijden van Sport Vereent van 27 Aug. en 3 Sept. zijn als volgt. Oo 27 Augustus kwamen alle twaalftallen op. echter Zondag 3 September verschenen 10 twaalftallen niet in het veld. waardoor slechts twee afdeelingen konden worden gevormd. Eerste c'ag. Afd I. Landlust 1ste prijs na strafworpen m. Luto Lutn 2c prijs na strafworpen m. Landlust Watervliet 3e prijs. Afd. II. Rohda 2 le prijs, DVD 2e prijs. Afd. III. Rohda 3, le prijs Archipel 4 2e pry's. Afd. IVArchipel 5 le prijs, Rohda 4 2de prijs. 2e dag. 3 Sept Afd. I. Archipel 1 1ste prijs. SV 1 no. 2. buiten mede dinging. K. 7. 1 2e prijs. Afd. 2 Oosterkwartier 2 le prijs. Indo 2e prijs, Archipel 2, 3e prijs. KORFBAL De competitie begint 24 September Geen promotie- en degradatiewedstrijden. Het bestuur van den Kon. Ned. Korfbalbond heeft besloten, de competitie, in weerwil van de mobilisatie, op 24 September te laten be ginnen. Maatregelen werden getroffen, waar door aan het einde van het seizoen geen pro motie-degradatiewedstrijden worden gespeeld. Dispensatie van de invallersbepalingen zal verleend worden, wanneer dit noodzakelijk mocht blijken. De contributie van gemobili seerde spelers zal aanmerkelijk verlaagd wor den; ook zal men zooveel mogelijk aan de moeilijkheden der vereenigingen tegemoet komen. VOETBAL Noodcompetitie Afdeelingen I en II. In de „Sportkr." lezen we o.a. het volgende: Het ligt in het voornemen van het Bonds- bestuur een noodcompetitie in te stellen. In dien de overgroote meerderheid der vereeni gingen geen wijziging wenscht in de tot nu gepubliceerde indeeling, zal de competitie op 17 September a.s. aanvangen. Mochten er ver scheidene vereenigingen zijn, welke bezwa ren maken tegen de gepubliceerde indeeling in verband met te groote reizen, of mochten er verscheidene vereenigingen zijn, welke elf tallen wenschen terug te trekken, zoodat een wijziging in de indeeling noodzakelijk is, dan is het de bedoeling van de afdeelingsbesturen I en II een competitie-indeeling te maken, waarbij zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de klassen (rayongewijze in deeling). Mocht tot een dergelijke competitie- indeeling worden overgegaan, dan ligt het in het voornemen de competitie te doen aan vangen op 8 October a.s. De vereenigingen worden verzocht zoo spoedig mogelijk in elk geval Donderdag 7 September a.s. haar eventueele bezwaren of voorstellen tot wijziging in te dienen bij de resp. afdeelingssecretarissen. Vereenigingen. welke niet uiterlijk Donderdag 7 dezer hebben geantwoord, worden geacht geen wijziging te wenschen in de gepubliceerde indeeling. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft nog geen definitieve maatregelen genomen. Zaterdag 9 September zal het een vergadering houden. Eén van de eerste stappen is geweest, aan de afdeelingsbesturen te verzoeken een ont- werp-indeellng te maken voor een noodcom petitie, waarbij de clubs zooveel mogelijk plaat selijk worden ingedeeld en waarbij niet streng op klasse zal worden gelet. Dit ontwerp zal dan aan het Bondsbestuur ter goedkeuring worden voorgelegd. Is dat eenmaal geschied, dan zit ten de programma's gauw genoeg in elkaar. SCHAKEN SCHAKEN OP ZATERDAGMIDDAG. De Haarlemsche Schaakvereeniging ,De Rochade" heeft het initiatief genomen voor het schaken op Zaterdagmiddag om daarmee een groot aantal schakers, ter wille te zijn. Inlichtingen verstrekt o.a. J. Strengers, Juno- plantsoen 19. Raad Zandvoort. Krachtige opwekking van den burge meester tot eendrachtige samenwerking. Dinsdagavond kwam de nieuwgekozen raad van Zandvoort voor de eerste maal in open bare vergadering ten raadhuize bijeen, waar de raadsleden door den voorzitter, burgemees ter Van Alphen, werden toegesproken. Het is wel onder zeer sombere omstandig heden dat u heden uw functie aanvaardt, on getwijfeld zult u van den ernst der tijden ten volle overtuigd zijn, aldus de voorzitter. Nog tot voor kort waren er. die meenden, dat een oorlog of om een woord van meer moderne opvattingen te gebruiken: „een ge wapend conflict" tot de onmogelijkheden be hoorden. Men vermoedde, dat niemand de ge volgen daarvan zou durven aanvaarden. Zij, die zoo dachten hebben het mis gehad, de taxatie ls te hoog gebleken. Laten wij ons bewust zijn van het feit, dat ook ons volk een moeilijken tijd tegemoet gaat. Er zal veel van onze zelfbeheersching en aan passingsvermogen gevergd worden. Ik weet zeker, dat u allen volmaakt achter onze regeering staat en mede wilt werken tot het op juiste wijze ten uitvoer brengen van haar voorschriften en wenschen. Mijnerzijds geef ik u de verzekering zonder onderscheid des persoons aan die uitvoering leiding te zullen geven, deze uitvoering zal eerst dan de bevolking ten goede komen in dien zij in volmaakte orde kan geschieden. Bovenal orde! Mijne Heeren, feitelijk had ik reeds bij den aanvang van deze tot u gerichte woorden u mijne gelukwenschen met uwe benoeming tot raadslid van Zandvoort moeten aanbieden en een beroep doen op een samenwerking in het belang onzer gemeente, maar de tijdsomstan digheden hebben de volgorde gewijzigd. Wil deze goedgemeende wenschen alsnog aanvaarden en aan het beroep speciaal nu een gewillig oor verleenen. Than-s aan den arbeid. Ook deze tijden ko men wij te boven, mits ons vertrouwen blijft en dal. wij nooit versagende in praktijk bren gen: „Wij zullen handhaven". Hierna ging men over tot de benoeming van twee wethouders. Bij de eerste stemming werden uitgebracht: 8 stemmen op den heer C. Siegers, 3 stemmen op den heer F. Joustra (C.H.) en 2 stemmen blanco. Bij de tweede stemming werden uitgebracht 8 stemmen op den heer A. J. v. d. Moolen en 5 stemmen blanco. De heeren C. Siegers (R.K.) en A. J. v. d. Moolen (S.D.A.P.) werden dus weer tot wet houders verkozen. De voorzitter, die de belde heeren geluk- wenschte met de herbenoeming, sprak de hoop uit, dat 't het nieuwe college gegeven mocht zijn, door een innige samenwerking waaTaan hij geen oogenblik twijfelde veel voor de gemeente tot stand te brengen. In zijn antwoord wees wethouder Siegers op den moeilijken tijd, waarin we leven. De moeilijkheden die konden komen zouden voor hem evenwel éen aansporing zijn, om het beste te geven, wat hij had. Ook de heer Van der Moolen sprak in den zelfden geest. Nadat nog enkele ingekomen stukken waren afgehandeld ging men over tot de benoeming van leden van de raadscom missies. In de plaats van den heer J. Groen, werd de heer M. Kemp benoemd tot commissaris in het bestuur van de Woningbouwvereeniging Eendracht maakt Macht. Tenslotte werden de heeren C. L. Bolwidt, F. Joustra en A. J. v. d. Moolen herkozen als vertegenwoordigers van de gemeente Zand voort in het bestuur van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. TAFELTENNIS HAARLEMSCHE TAFELTENNISCLUB „SHOT." De Haarlemsche tafeltennisclub „Shot" zal van Vrijdag 8 September af voorloopig haar speelavonden houden in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. DAMMEN DAMCLUB „OOSTERKWARTIER". Donderdag 7 September simultaneert de nieuwe clubkampioen Y. de Jong in het club gebouw van Oosterkwartier aan de Zomer- vaart. Tevens organiseert Oosterkwartier een wed strijd voor thuisdammers. Inschrijvingen bij A de Jong, Merovingenstraat 33. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Westernland, Antwerpen n. N.-York, 4 v. Southampton. Edam. New-Orleans n. Rott. 2 v. Tampico. Damster-dijk, Rott. n. Vancouver 4 v. Londen Beemsterdijk, 4 v. Rott. te Baltimore. Statendam. 5 v. Rotterdam n. New-York. HALCYON LIJN Stad Dordrecht, 5 v. Helsingborg te Vlaar- dlngen. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 3 v. Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) 5 te Antwerpen verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 4 v. Rott. te Beira Klipfontein (uitr.) 4 te Kaapstad. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk (thuisr.) 4 v. Takoradi. KON NED STOOMBOOT-MIJ Orpheus, 4 v. Stettin te Amsterdam. Perseus, 4 van Kopenhagen te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Bemland, 5 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sitoebondo (thuisr.) p. 4 Guardaful. Kota Agoeng (thuisr.) p. 3 Guardaful. Garoet (uitr.) 3 te Batavia. Bantam (uitr.) 5 te Belawan. Kota Gede (uitr.) p. 5 Ouessant. Sibajak (uitr.) 5 v. Port Said. Indrapoera (thuisr.) p. 5 Perim. Kota Baroe (thuisr.) 5 (17 uur) v. Genua. ROTTERDAM ZUID AMERIKA LIJN Mwaki (thuisr.) 4 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Oranje (uitr.) 5 v. IJmuiden. Johan de Witt (thuisr.) 4 v. Port Said. A. J. v. d. Moolen (S.D.A.P.). HET ONDERWIJS EN DE MOBILISATIE. Het onderwijs te Zandvoort is Dinsdagmor gen na een lange zomervacantie weer begon nen. Daar van al het personeel der Openbare scholen slechts een onderwijzer n.l. van de U.L.O. school aan den Hoogeweg is gemobi liseerd, kon het onderwijs ondanks de bewogen tijden op bijna normale wijze voortgang vinden. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. (Zie ook elders in dit nummer). Na de benoeming van de wethouders volgde het agendapunt: „Vaststelling der verordening, regelende de samenstelling m den werkkring der vaste commissies als bedoeld in art. 60 en art. 197 der gemeentewet". De heer Van der Erf kon zich niet ver eenigen met de -ijziging, dat de wethouder van financiën voorz: ter kan zijn van de fmancieele commissie, daar deze een te groote macht kan krijgen in die commissie. Wethouder Jhr. Van de Poll deelde dit be zwaar niet. De heer R ij k e s was van meening dat door deze bepaling meer oontact zal komen tusschen B. en W. en de financicele commissie. Zonder hoofdelijke stemming werd dit agen dapunt aangenomen. De heer Van der Erf wenschte geacht te worden te hebben tegen gestemd De commissies werden daarna samengesteld. HET VOLKSBONDGEBOUW. Stagnatie door de mobilisatie. De stichting van het vergadergebouw onder vindt opnieuw stagnatie, thans tengevolge van de mobilisatie. Tusschen het gemeentebestuur en den Volks bond tegen Drankmisbruik was bereids overeen stemming bereikt t.a.v. de plaats, waar het ge bouw zal komen. De Volksbond heeft zich ver- eenigd met den wensch van den gemeenteraad, zoodat definitief als plaats gekozen is het ter rein aan de Heemsteedsche Dreef tusschen het gebouw van Openbare Werken en het Christe lijk Jeugdhuis. Met het ontwerpen van het nieuwe bouwplan was wederom de Heemsteedsche architect ir. Dingemans belast, Deze werd evenwel gemobi liseerd vóór het plan gereed was, waardoor nieuwe vertraging is ontstaan. WEER LUCIITBESCHERMINGSOEFENTNGEN. Vrijdagavond van 8.3010 uur zullen weer oefeningen worden gehouden door het vrijwilli gerscorps der luchtbescherming. Evenals Za terdagmiddag zullen de sirenes weer het sein geven voor het begin der oefeningen: klokgelui zal het einde der oefeningen aankondigen. Als dus te half 9 de sirenes loeien, behoeft men zich niet ongerust te maken. BOTSING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Dinsdagavond had op de Heemsteedsche Dreef nabij de Picter Aertslaan weer een verkeerson geluk plaats. De heer C. H. O. wonende aan den Vogelen- zangsche weg te Bloemendaal reed met een auto op de Heemsteedsche Dreef in de richting Haarlem en wilde links de Pieter Aertslaan op rijden. Terzelfder tijd naderde uit de richting Haarlem een motorvvielrijdor uit Voorschoten, die rechtuit wilde rijden. Daar hem geen voor rang werd verleend, werd hij in de hank aan gereden en tegen den grond gesmakt. Hij kreeg een diepe wond aan het been. een ernstige wond aan zijn slaap en schaafwonden aan zijn gelaat. Een dokter verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Diaconessenhuis te Haar lem werd vervoerd. De motor werd ernstig beschadigd: de be stuurder van de auto en de inzittenden kregen geen letsel. De politie maakte proces-verbaal op.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7