diet puMiek dé Groef Klopveegzuigers En de autoriteiten antwoorden Radio Moors ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Bloembollenvak beraadt zich A T E R D A G 9 SEPTEMBER 1939 HAARLE M'S DAGBLAD 4 VRAAG: Wordt bij de distributie van veevoe der dit ook beschikbaar gesteld voor sportfok- kers? (Pluimvee, konijnen, vogels, enz.) ANTWOORD: Overwogen wordt een regeling te treffen voor beschikbaarstelling van veevoe der aan de hier bedoelde categorie van dieren. Deze regeling zal zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. VRAAG: Mag een grossier in suiker aan de banketbakkerij suiker voor het bedrijf afleve ren? ANTWOORD: De aflevering van suiker, be stemd voor industrieele doeleinden, waaronder ook de banketbakkerij moet worden begrepen, is sinds 1 September vrij, mits men zich houdt aan normale hoeveelheden voor gebruikelijke afnemers. VRAAG: In het buitenland is de benzine al eenige dagen gerantsoeneerd. Heeft ons land een zoo grooten voorraad, dat zulks niet noodig is? ANTWOORD: Tot het instellen van een rant soeneering van benzine zal nog niet aanstonds behoeven te worden overgegaan, indien althans de door de regeering dringend verzochte zui nigheid algemeen wordt betracht. Mocht het pu bliek aan den oproep der regeering niet genoeg zaam voldoen, dan zullen maatregelen niet kun nen uitblijven. VRAAG: Mag een plaatselijke handelaar in bloem- en tarwemeel zijn afleveringen aan den consument, dit is den uiteindelijken verbruiker, voortzetten? ANTWOORD: Indien sprake is van aflevering van den kleinhandelaar aan den consument van bloem en meel voor huishoudelijke doeleinden, welke ook onder normale omstandigheden reeds plaats vonden, kunnen zulke afleveringen ook thans worden voortgezet, mits in kwanta, een week verbruik niet te boven gaand. Op deze le veringen is nl. de Hamsterwet 1939 van toepas sing. VRAAG: Er is in de pers gepubliceerd, dat het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis in bedrijf is gesteld en dat dit bureau ver plaatst is van Princessegracht 27 naar Zwarte- weg 75 Den Haag. Moet men zich om inlichtin gen bv. omtrent het volgen van een opleidings cursus tot helpster van het Roode Kruis tot dit informatiebureau wenden? ANTWOORD: Neen. In het algemeen moeten alle verzoeken om inlichtingen gericht worden tot het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Gravenhage. Het informatie bureau is geen algemeen inlichtingenbureau naar een speciaal bureau voor inlichtingen, uit fluitend omtrent zieken, gewonden, dooden en vermisten, alsmede omtrent krijgsgevangenen en geïnterneerden. VRAAG: Ik heb mijn radiotoestel aangegeven, maar kreeg geen ontvangbewijs. Dat zou mij toegezonden worden. Ik wacht al 14 dagen op dat ontvangbewijs. Wat moet ik nu doen, als de controleur komt? ANTWOORD: Er komen op het oogenblik overstelpend veel radio-aanmeldingen binnen, daarom duurt het wat langer, voor de ontvang bewijzen worden afgeleverd. Niemand behoeft zich echter ongerust te maken, wie behoorlijk ten postkantore aangifte gedaan heeft is, ook al heeft hij nog geen ontvangbewijs, niet strafbaar. VRAAG: Ik las in de courant, dat bij lucht alarm door de radio zou gewaarschuwd worden. Is dat juist? ANTWOORD: Zoodra vreemde luchtstrijd krachten boven ons land worden waargeno men, waarschuwt de radio. Deze waarschuwing is echter niet voor de burgerij bestemd, doch voor den militairen luchtwachtdienst, en be hoort dus tot de maatregelen, die genomen wor den om onze onzijdigheid te handhaven. Luchtalarm (door sirenes) cn waarschuwing van de burgerbevolking geschiedt alleen als Ne derland in oorlog mocht geraken. Dit is thans dus niet aan de orde. De radiocontrolecommissie deelt mede: Aangezien het aantal bij de radio-omroep controle-commissie ingediende vragen voor de rubriek „Vraag en antwoord" dagelijks vele. honderden bedraagt, vestigen wij nogmaals de aandacht van de vragenstellers op het navol gende: Alleen vragen, welker beantwoording geacht kan worden voor breeder kring van belang te zijn, komen voor beantwoording per radio in aanmerking, stelt uw vragen kort en duidelijk en laat elke onnoodige toevoeging achterwege. Stel niet meer dan een vraag tegelijk. Door velen wordt een antwoord gevraagd voor of op een bepaald tijdstip. Gezien den grooten toevloed van vragen is dit hooge uit zonderingsgevallen daargelaten onmogelijk. De in deze rubriek gestelde vragen kunnen niet schriftelijk beantwoord worden, men sluite dus geen postzegels voor antwoord in. Bedenk, dat de radio-omroep controle-com missie slechts de instantie is, aan welke de vra gen geadresseerd kunnen worden, voor de be antwoording wendt de radio-omroep controle commissie zich tot haar officieele bronnen van inlichtingen. Men valle deze commissie dus niet lastig met het telefonisch stellen van vragen in de hoop een oogenblikkelijk antwoord te krij gen Hierop kan nip* worden ingegaan. VRAAG: Ik woon in Amsterdam, maar logeer momenteel voor langeren tijd bij mijn ouders in Groningen, daar mijn man gemobiliseerd is. Hoe moet ik nu distributiekaarten krijgen? ANTWOORD: Machtigt u een familielid te Amsterdam om de rijksdistributiekaarten van u en uw man in ontvangst te nemen. De kaart voor uw man dient u hem dan na te zenden. Ook ls het mogelijk om den burgemeester van Amsterdam te verzoeken de kaart naar de ge meente Groningen op te sturen. Hiervoor be staan formulieren welke bij het gemeentebe stuur verkrijgbaar zijn. VRAAG: Is het nu werkelijk noodig, dat de winkelier ook voor kleinere hoeveelheden een afleveringsbewijs in duplo uitmaakt? ANTWOORD: Ja. van elke hoeveelheid der artikelen, in de hamsterbeschikking genoemd, moet een afleveringsbewijs worden opgemaakt om het hamsteren tegen te gaan. -'RAAG: Wat moet men doen indien de win kelier geen afleveringsbewijs wenscht af te ge ven? ANTWOORD: Bij een anderen winkelier koo- pen. die wel een afleveringsbewijs afgeeft, daar men anders zelve de dupe kan worden van het ontbreken van een afleveringsbewijs. Ten aanzien van den winkelier die geen afleve- ringsbewijzen afgeeft, moet men de politie waar schuwen. VRAAG: Kan ik als handelaar blijven door gaan, koffie en thee in pakken van 5 pond aan particulieren te verzenden? ANTWOORD: Neen. dit is momenteel niet mogelijk. VRAAG: Gelden de vervoerbeperkingen voor levensmiddelen ook voor pensions en hotels? ANTWOORD: Behoudens enkele uitzonderin gen zijn de vervoerverboden inmiddels weder opgeheven, met dien verstande dat men zich in een week niet meer mag verschaffen, dan men in een week pleegt te verbruiken. VRAAG: Is het nu volgens de hamsterbeschik king ook verboden, voorraden in huis te hebben, welke men zich aanschafte naar aanleiding van de bekende brochure van de vereeniging voor nationale veiligheid? ANTWOORD: Neen, het is niet verboden deze aldus gevormde voorraden in huis te be houden, althans voor zoover de artikelen waren aangeschaft voor de inwerkingtreding van de hamsterbeschikking, hetgeen men echter moet kunnen aantoonen. Wel is het thans verboden te hamsteren, zoo als dit in de bedoelde brochure werd aangege ven. VRAAG: Verdient het aanbeveling bankpa pier te wisselen voor zilvergeld? ANTWOORD: Het heeft geen zin bankpapier in te wisselen tegen zilvergeld, zoo men daar mede beoogt dit zilvergeld op te potten geleid door de gedachte een waardevast betaalmiddel te hebben. De zilveren munten toch ontleenen hun waarde niet aan hun zilver waarde, welke gering is. doch aan de waarde, welke er door de stempeling aan verleend is. Ieder, die meedoet aan het oppotten van zilveren munten, werkt mede aan het belemmeren van het betalings verkeer en handelt al zoo tegen het algemeen belang. Het publiek wordt dringend aangeraden met het oppotten van zilvergeld niet door te gaan en reeds opgepotte munten gewoon in circulatie te geven. VRAAG:.Kunt u mij ook inlichten of h^t grensverkeer met automobielen naar België en Duitschland op het oogenblik voortgang vindt en zoo ja, waar kan ik met mijn automobiel de grens van deze beide landen passeeren ANTWOORD: Over het algemeen kan worden gezegd, dat het grensverkeer met automobielen in de grootere grenskantoren niet belemmerd wordt. Veel kleine kantoren zijn evenwel ge sloten. Automobielen kunnen in ieder geval de Heeft U verstand van neuzen t Van de make-up weet U natuurlijk alles af. Maar er bestaat nog een ander soort neuzen: het „neuzen" bij de Groot! Als U dat regelmatig doet, dan zult ge héél wat char mante garneeringen én knoopen ontdekken. ■vocA. petyfeëte aaickko6e Ma£e-uf>! GROOTE HOUTSTRAAT 98. (Adv. Ingez. Med.) volgende belangrijke grenskantoren aan de Ne- derlandsch-Duitsche grens passeeren: Nieuwe Schans, Glanerbrug, Babberik, Schwanenhaus, Maalbroek, Locht en Vaals. Aan de Belgische grens zijn Sluis. Stroobrugge, Esschen, Wuest- wezel, Reusel, Lommei, Ittervoort, Vroenhoven en Moulingen op het oogenblik normaal voor het atuomobielverkeer geopend. De mogelijkheid bestaat echter, dat vrachtauto's van wegversper ringen op de wegen, welke verder België inlei den last kunnen ondervinden. VRAAG: Mijn auto werd door de militaire autoriteiten gevorderd. De motorrijtuigenbelas- tingkaart en het nummerbewijs bleven bij den wagen. Blijkens bericht van de KNAC en den ANWB kan ik teruggave der motorrijtuigenbe lasting krijgen tegen overlegging der belasting- kaart. Maar hoe kom ik nu aan de belasting- kaart, terwijl ik'niet weet waar mijn auto is ge bleven? ANTWOORD: Den commandanten der militaire eenheden is opgedragen per ommegaande even tueel bij de motorrijtuigen gebleven belasting- kaarten en nummerbewijzen aan de vroegere eigenaars, waarvan het adres op de stukken is vermeld, aangeteekend terug te zenden. Heeft u uw belastingkaart niet binnen enkele dagen onvangen, richt u dan tot den verkeers- bond, waarvan gij lid zijt onder vermelding van de gegevens van den wagen, alsmede van de plaats, waar de stukken gewoonlijk in den wa gen werden opgeborgen. Zijt gij geen lid van een der verkeersbonden, dan kunt gij u wenden tot de KNAC, Lange Vij verberg 10, 's-Gravenhage. VRAAG: Ik moet dringend naar Frankrijk. Kan dit met een auto gebeuren? Zoo ja, tot hoever? ANTWOORD: Inderdaad is het mogelijk om per auto naar Frankrijk te gaan indien men genoeg benzine zal kunnen krijgen, ook voor de terugreis. Uit Nederland mag men slechts 10 Liter uitvoeren, slechts in bijzondere gevallen mogen de inspecteurs van de invoerrechten uit voer van een grootere hoeveelheid toestaan. Daartoe moet men zich wenden tot den inspec teur van de plaats van inwoning met een uitvoe rige opgave van de reden der reis, omschrijving van het motorrijtuig en het benzine-verbruik, den dag en het grenskantoor van uitvoer, en de hoeveelheid brandstof, welke men denkt noodig te hebben. In België is benzine verkrijgbaar, maar vermoedelijk zal dat in Frankrijk niet het geval zijn. VRAAG: Tot wien moet men zich wenden in dien een kleinbedrijf door indirect gevolg van de huidige tijdsomstandigheden te gronde dreigt te gaan? ANTWOORD: Naar aanleiding van een vroe ger gegeven antwoord op deze vraag, in welk antwoord o.m. de Nederlandsche Middenstands- bank te Amsterdam werd opgegeven, zij nader medegedeeld, dat deze instelling slechts een be paalde functie in het middenstandsbedrijfsleven vervult. Deze functie is in hoofdzaak van fi- naneieelen aard. Zij omvat niet het oplossen van allerlei bedrijfsmoeilijkheden, welke geen of geen overwegend financieel karakter dragen. De Nederlandsche Middenstandsbank, wier adres is Heerengracht no. 580, en niet 508, verschaft be- drijfscredïeten aan den handeldrijvenden en industrieelen middenstand. Naast deze normale credietverleening behan delt zij de bijzond'ere credietverleening aan den middenstand, waartoe de regeering eenige ja ren geleden de mogelijkheid heeft geopend. Voor deze credietverleening komen zeer in het kort gezegd in aanmerking middenstanders, die tengevolge van bijzondere omstandigheden in hun bedrijfstak in liquiditeitsmoeilijkheden ver- keeren. Voorwaarde voor deze credietverleening is onder meer, dat het bedrijf van den aanvra ger gezond is. De crèdietfen loopen van 500 gul den minimum, tot 10.000 gulden maximum. Verder kunnen bij de Nederlandsche Midden standsbank aanvragen worden ingediend voor het zoogenaamde werktuigencrediet, hetwelk kortelings door de regeering in het leven is ge roepen. Deze credietverleening opent voor am bachtspatroons en klein industrieelen de moge lijkheid om tot een maximum van 5000 gulden crediet te krijgen voor verbetering en/of ver nieuwing van hun machines werktuigen en der gelijke. Ook hier geldt onder meer de voorwaar de van een gezond bedrijf. Inlichtingen over deze drie soorten van cre- I dietverleening kunnen bij de Nederlandsche Middenstandsbank, haar kantoren en bij de zelfstandige Middenstands- en Boazbanken wor- i den ingewonnen. Vragen over pc-rsoneelsmoei- lijkhcden bij mobilisatie, voorzieningen bij on der de wapenen zijn van een middenstander, enz. enz. behooren niet tot het terrein van het middenstandsbankwezen, doch eerder tot het arbeidsveld van stands- en vakorganisaties in den middenstand. Naast het in het vroegere antwoord mede ver melde Nationaal Fonds voor bijzondere Nooden, verdienen nog vermelding de over het gehecle land bestaande borgstellingsfondsen voor den middenstand, waarvan de regeering de tot ötand- koming heeft bevorderd. Deze borgstellingsrondsen openen de gelegen heid voor kleine zakenmenschen onder bepaal de voorwaarden credieten tot een maximum van 500 gulden te verkrijgen. Nadere inlichtingen worden gaarne door de borstellingsfondsen ver strekt. Voor zoover in het vroegere gegeven antwoord op deze vraag het Nationaal Fonds voor bijzon dere Nooden genoemd werd, vereischt het toen gegeven algemeen antwoord de navolgende rec tificatie: Kleine middenstanders, die door de mobili satie direct of indirect in hun zaken zijn ge troffen, kunnen zich het beste richten tot het Nationaal Fonds voor bijzondere Nooden, Ko ningskade 17 Den Haag. De aanvragen zullen aldaar geschift worden en voor zoover zij daarvoor in aanmerking ko men, in onderzoek worden genomen. Afhankelijk van de omstandigheden zal ge tracht worden moreele dan wel financieele hulp te verleenen, voor zoover dit in het vermogen van het Nationaal Fonds zal liggen. In het algemeen moge er op worden aange drongen, de aanvragen te beperken tot noodza kelijke gevallen. Mogelijke ongunstige invloe den van de huidige omstandigheden welke men in de toekomst verwacht, mogen geen aanleiding zijn direct een verzoek om hulp te doen. De aanvragen van zaken wier financieelen toestand voorshands voldoende gezond lijkt om in aanmerking te komen voor een belangrijk crediet, zullen naar de Nederlandsche Midden standsbank. Heerengracht 580 te Amsterdam verwezen worden. Degenen die met een crediet tot 500 gulden gered kunnen worden, zullen in overleg met de alom in den lande werkzame middenstandsborgstellingsfondsen, met welke in stellingen het Nationaal Fonds een nauwe sa menwerking heeft, daarheen worden verwezen om de juiste hulpverleening te bevorderen. VRAAG: Is iemand, die een radiotoestel aan boord van zijn schip of in zijn auto heeft, ver plicht dit aan te geven? ANTWOORD: Het antwoord op deze vraag luidt bevestigend. Toestellen aan boord van schepen zoowel als die, welke zijn aangebracht in auto's dan wel aan in of op andere vervoer middelen moeten door den eigenaar worden aangegeven. Bij den hoofdintendant te 's-Gravenhage ko men dagelijks nog vele verzoeken van personen binnen om plaatsing bij het leger als werkman, b.v. kleermaker, schoenmaker, bakker, leder- goedherstellen en dergelijken. Deze verzoeken kunnen wegens overstelpen de drukte niet meer worden beantwoord. Personen, die voor vermelde functies In aan merking wenschen te komen, kunnen zich wen den tot de beheerders van garnizoenswerkplaat- sen voor schoen- en kleermakers of tot den ad ministrateur der militaire bakkerijen ter plaatse dan wel tot de plaatselijke militaire autoriteiten. Ook aanbiedingen om kleer- en schoenmake rijen voor het leger te doen werken, kunnen niet meer in behandeling genomen worden. 1 De radio-omroep controle-commissie brengt nadrukkelijk onder de aandacht van de luiste raars, dat de officieele instanties, aan welke zij de gestelde vragen ter beantwoording doorgeeft, zich ten aanzien van deze beantwoording het auteursrecht voorbehouden. SPREEKUUR WETHOUDER VAN FINANCIëN De wethouder van financiën Mr. Dr. F. A. Bijvoet zal zijn spreekuur houden Vrijdag te 2.30 uur op het Stadhuis. ZONDAG 10 SEPTEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Be richten. 10.00 „In de vreugde dezer dagen", toe spraak. 10 30 Nederlandsch Her\ormde Kerk dienst. 12.00 Filmpraatje. 12.25 Berichten. Hierna: De Palladians. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 Causerie „Waarop de Indischman zich oriënteert. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boeken halfuur. 2.30 Omroeporkest en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek. 4.10 Gramofoonmu ziek met toelichting. 4.505.00 Sportnieuws A. N. P. en eventueel Gramofoonmuziek. 5.05 Esmeralda. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Boek bespreking. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.45 Sport nieuws A. N. P., gramofoonmuziek. 7.00 VARA- Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig. 7.30 Sylvia-Amusementsorkest en soliste. 8.00 Be richten A. N. P., radiojournaal, med<?deelingen. 8.25 Omroeporkest, solist en het gemengde koor van de Operavereeniging. 9.25 Radiotooneel. 10.05 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 11.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 11.30 12.00 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO 5.00 NCRV. 7.4511.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gereformeerde Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 Causerie „Een woninginspectrice spreekt". 12.35 Gramofoonmuziek 1.00 Boekbespreking. 1.20 R.K. Dameskoor „Cantate et Jubilate" cn gramo foonmuziek. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie „Katholiek studentenleven in Nederland". 3.15 KRO-Melodisten en solist. 4.00 Gramofoonmu ziek. 4.15 Ziekenlof. 4.555.00 Gramofoonmuz. 5.05 Gewijde muziek (gr.pl.): 5.50 Hersteld Evangelisch-Luthersche Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (grpl.). 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten A. N. P.. medcdeelingen. 8.15 Rococo-octet. 8.40 Gramofoonmuziek. 9.U0 KRO- Mclodisten en solist. 9.45 Zang met pianobege leiding. 10.00 KRO-Kamerorkest. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 41.0011.30 Esperanto- lezing. DROITWICH. 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO PARITS. 1648 M. 9.00 en 9 30 Gramofoonmuziek. 11.20 Locatelli- orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelcon cert. 12.50 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Van de Walle-orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.35 Accordeon-soli. 3.45 Gramofoon muziek. 3.50 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Vroolijk programma. 5.20 Zang. 5.33 Vroolijk programma. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.35 Radio tooneel. 7.20 Pianoduo Wiener en Doucet. 7.50 Zang. 8.20 „Les contes d' Hoffman", opera. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Eddie Foy's orkest. KEULEN, 456 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Schupo-orkest 8.35 Populair concert. 9.50 Gramofoonmuziek. 11.35 Trioconcert. 12.20 Omroeporkest en solis ten. 2.20 Populair concert. 4.20 Omroepklein- orkest en solisten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Leo Eysoldt's orkest, solisten, pianoduo en vocaal kwartet met pianobegeleiding. 11.00 Omroep- kleinorkest en pianoduo. 12.202.20 Nacht concert (opn.). BRUSSEL. 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Orgelspel en zang. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. I.50 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Fanfare orkest. „De waren vrienden". 6:20 Pianovoor dracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest. 9.05 Omroeporkest en solisten. 9.35 Gra mofoonmuziek. 9.50 Omroeporkest. 10.30 Popu lair concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd pro gramma. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Zang. II.50 Gramofoonmuziek. 12,35 Omroepdans- orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.05 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.55 en 2.50 Gramofoonmuziek 3.20 Kamermuziek. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.05 Pianovoordracht. 5.20; 5.40 en 5,55 Omroepdans- orkest. 6.20; 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Zie Radio-Parijs. (9.5010.10 en 10.5011.17 Gramofoonmuziek). 12.0012.20 Gramofoonmuz. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Omroepkoor, Leipziger Symphonie-orkest en solisten. 10.20 Berichten, 10.50 Gramofoonmu ziek. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Omroepklein- orkest. KRUISSTRAAT 58 TELEF. 14609 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 89.— Ook op conditiën. (Adv. ingez. Medj MAANDAG 11 SEPTEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (C.a. 8.16 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Cello en piano: 11.10 Declamatie: 11.30 Gramo foonmuziek. 12.15 Berichten. 12.17 VARA-or- kest. (1.00 Gramofoonmuziek). 2.00 Orgelspel en gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Gramo foonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.05 Esme ralda. 5.40 Verkorte opera „Ernani" (gr.pl.) 6.28 Berichten. 6.30 Muzikale causerie met gramo foonmuziek 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramo foonmuziek. 7.30 VARA-orkest. 8 00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Esme ralda. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 VARA-orkest (10.00 Berichten ANP.) 10.30 Orgelspel. 11.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. NCRV - u itzen ding. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Berichten gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11.30 Piano voordracht. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Schooluitzending. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.15 Kinderuur. 6.20 Gramofoonmuziek. (C.a. 6.30 berichten). 6.30 Vragenuurtje. (7.00 berichten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berich ten A.N.P. herhaling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch stedelijk orkest en soliste. (9.00 Cau serie „Met open oogen de natuur in"). 10.20 Be richten A.N.P., actueel halfuur. 10.50 Gramo foonmuziek. Ca. 11,50 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Het Bail- ly-orkest. 10.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Saxo foonvoordracht. 1.05 Gramofoonmuziek 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Jane Evrard's orkest. 5.20 Radiotooneel. 5.50 Zang. 6.05 Viool voordracht, 6.35 Het Félix Raugel-koor. 7.20 Het Roger Ellis-orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Het Nationaal-orkest en het Félix Rangel-koor. KEIJLEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Militair orkest. 8.50 De „Drei Musikanten". 12,20 Nedersaksen orkest, 2.30 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. (5.20 Gramofoonmuziek). 6.45 Zang en piano. 7.20 Gramofoonmuziek, 8.50 Volksliede- renconcert. 9.20 West-Wuitsch weekoverzicht. 9.40 Kleinorkest. 11.00 Populair concert. 12.20 Stedelijk orkest Osnabrück, de „Drei Musikan ten" en instrumentaal sextet. BRUSSEL 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Om- roepdansorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianovoordracht. 5.42 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepdansorkest. 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsymphonie-orkcst en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio, orkest. 1.50, 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radio-orkest. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Ver volg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroeporkest. 10.20 Berichten. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.05 Berichten. 11.20 Relais. ELEGANTE JAPON (Deux-pieces). Deze deux-pieces kan vervaardigd worden van 5.50 M. van 80 cM. breedte. Door aan het uiteinde van jasje en mouw tjes een geplisseerde rand te maken krijgt men een chicque effect. De rok is klokkend. Het patroon is te verkrijgen in maat 48, bovenw. 112 cM., taillen 98 cM. en heupw. 128 cM. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ct. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad Groote Hout straat 93 en Soendaplein 37. Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale H AGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 (Adv. ingez. Mea.j Verdere inkrimping van het areaal voor tulpen en hyacinten Dezer dagen is een bijeenkomst gehouden van leidende personen uit de verschillende or ganisaties van het bloembollenvak. Algemeen werd overeengekomen in volkomen samenwerking van alle organen met uitschake ling van vroegere verschillen, maatregelen te beramen om aan de moeilijkheden der tijden het hoofd te bieden. Allereerst zal worden getracht de nog be staande exportmogelijkheden zooveel mogelijk te steunen. Vast staat, dat in den loop der vol gende week verdere mededeelingen hieromtrent zijn te wachten. Ook in het belang der cultuur zullen na dere maatregelen worden overwogen, waarbij o.m. de mogelijkheid van verdere inkrimping van het areaal voor hyacinten en tulpen onder oogen zal worden gezien, in verband met het verkrijgen van nadere rechten voor productie en export van tuinbouwartikelen. Met alle desbetreffende organisatiebesturen, met name ook met die van de Nederlandsche Bloembollen Bedrijfsorganisatie, de Nederland sche Sierteelt Centrale en het Bloembollen Surplusfonds, zal op korten termijn overleg wor den gepleegd, waarna ook te dezen aanz'en ver dere berichten zullen volgen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 11 September 1939. Progr. I Hilversum II. Progr. II Jaarsveld en Hilversum I. Progr. Ill 1) Belgische en Duitsche uitzendin gen. Progr, IV: Engelsche uitzendingen. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Gevarieerd programma. 1 The Continental, L. P. Acc. Bande, 2 Oua Oua, Kanui en Lula, 3 Het meisje van de over haal, Bob Scholte, 4 Populair Melodies. Harold Ramsay, orgel, 5 Zij zong zoo mooi de 2de stem, The Ramblers. 6 Little girl what now, Kitty Masters. 7 The early twenties. Zang, orgel, ork., 8 Gershwin Foxtrol Medley. I. Mo Kaye. 9 You try somebody else, Elsie Carlisle, 10 StSndchen urn Mitternacht, Joe Bund, 11 La Cucaracha, L. P. A. Band. 12 Tomi Tomi. Kanui en Lula, 13 Treur dan maar niet. Bob Scholte, 14 Sarah de dochter v. d. Sergeant- Majoor. The Ramblers. 15 Stay as sweet as you are, Kitty Masters, 16 New Blackpool Songmix- ture. Zang, orgel, orkest, 17 To be worthy of you, Elsie Carlisle, 18 Dornröscheus Brautfahrt, Joe Bund. 8.0012.00 Diversen 1) Bij de programma's in en IV zullen even tueel ook bijzondere en Fransche uitzendingen worden ingelaschi

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6