Neutraliteit moet gehandhaafd BILJARTEN ZEILEN SCHAKEN OLYMPISCHE SPELEN WIELRIJDEN. BURGERLIJKE STAND. dinsdag 12 september 1939 haarlem's dagblad 8 II UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Jaarverslag Bouw- en Woning toezicht. Aantal nieuwgebouwde woonhuizen 269. Blijkens het jaarverslag van den gemeen telijken dienst voor Bouw- en Woningtoezicht werd in het afgeloopen dienstjaar niet min der dan 129 maal ontheffing verleend van de bepalingen der bouw- en woningverordening. In 51 gevallen had deze ontheffing betrekking op het voorschrift, dat op hoogstens tien meter afstand van de straat gebouwd be hoort te worden; 50 maal werd toestemming verleend tot het bouwen door de achtergevel rooilijnen. Stopzetting van werkzaamheden aan bouw werken ingevolge het bepaalde in art. 70 van de Woningwet moest éénmaal worden ge last wegens bouwen zonder vergunning en driemaal wegens afwijking van de goedge keurde bouwvergunning. Evenals in vorige jaren werden aan eenige tientallen woningen diverse verbeteringen voorgeschreven, deels naar aan aanleiding van klachten, die bij onderzoek gerechtvaardigd bleken, deels als gevolg van den dienst bij de inspectie van oude woningen gebleken ge breken. Daar de noodige verbetering in het algemeen in overleg tusschen de eigenaars en het bouw- en woningtoezicht tot stand kwamen, behoefde te gemeentebestuur slechts vier maal over te gaan tot officieele aanschrijvingen voor het aanbrengen van verbeteringen ingevolge het bepaalde bij art. 21 en 23 van de woningwet. In den loop van het jaar werden zes wonin gen onbewoonbaar verklaard. Verlenging van den ontruimingstermijn werd verleend voor een tweetal woningen aan de Raadhuisstraat, welke echter kort daarna werden ontruimd. De overige onbewoonbaar verklaarde wonin gen werden spoedig ontruimd en gesloopt. In den loop van het dienstjaar kwamen be schikbaar door nieuw-, her- en verbouw in totaal 143 perceelen, door slooping of ver andering van bestemming vervielen 13 percee len. zoodat de woningvoorraad vermeerderde met 130 perceelen, waardoor aan het einde van de verslagperiode de totale woningvoor raad 4972 perceelen omvatte. Het gemiddeld aantal inwoners per woning daalde dienten gevolge in den loop van het jaar van 3.98 tot 3.92. Wat de bouwbedrijvigheid betreft, in de verslagperiode werden 157 bouwvergunningen aangevraagd, betrekking hebbende op 325 woningen. Slechts één vergunning moest wor den geweigerd. Van de overige hadden 89 betrekking op nieuwe woningen. 5 op herbouw en 58 op verbouw. De begonnen werken omvatten, wat de nieuwe woningen betreft, 269 woonhuizen, waarvan er zes voor rekening van de gemeente waren. Behalve de 263 nieuwgebouwde parti culiere woningen werden nog 19 soortgelijke huizen herbouwd terwijl er 37 werden ver bouwd. Een z.g. vereenigingsbouw kwam in de verslagperiode niet voor. Het aantal winkelhuizen werd met 27 uit gebreid. Hieronder waren er 20, die ont stonden door den verbouw van woonhuizen. Voorts werden nog 6 fabrieksgebouwen, 4 kantoorgebouwen en 19 pakhuizen gebouwd, alsmede één school. Het aantal kleine, bij de woonhuizen behoorende garages onderging ook in het afgeloopen jaar weer een aanzien lijke vermeerdering; er werden nJ. 163 van deze garages opgetrokken. Uit deze gegeven blijkt, dat de bouw van nieuwe woonhuizen in het laatste jaar weer heel wat grooter is geweest dan in het voor afgaande. n.l. 263 tegen 178. Het aantal bouw vergunningen is echter belangrijk kleiner ge weest omdat in het vorige jaar meer afzon derlijke huizen gebouwd zijn voor rekening van den toekomstigen bewoner terwijl In het laatste jaar meer geheele blokken perceelen werden gebouwd door bouwondernemers. Oo!c het aantal nieuwgebouwde of ver bouwde winkels was grooter dan in het voor afgaande jaar terwijl het aantal kleine gara ges zéér veel hoager was, n.l. 163 tegenover 117. Dit laatste is een uitvloeisel van het toe nemend gebruik van auto's in den laatsten tijd, dat vooral In een plaats als Heemstede duidelijk tot uitdrukking komt. Openbare Werken. Wat in een jaar gedaan werd. De Dienst van Openbare Werken heeft een Uitvoerig verslag over het afgeloopen jaar aan Burgemeester en Wethouders uitgebracht. Wij ontleenen er de volgende bijzonderheden aan. Het personeel bestond uit 15 ambtenaren en 38 werklieden, aan wie onderscheidenlijk f 37.024 aan salarissen en f 64.937 aan loonen werd uitbetaald. Bovendien waren gemiddeld nog 23 losse en jeugdige werklieden op ar- beids overeenkomst bij den Dienst werk zaam, aan wie f 30.291 werd uitbetaald en voorts gedurende 10 weken bij wijze van werkverschaffing (6 dagen) 11 werkloozen, aan wie f 2772 werd betaald. Voorts werden gedurende 45 weken bij vierweeksche werk verschaffing gemiddeld 24 werkloozen te werk gesteld voor straten- en rioolaanleg, aan wie f 27,973 werd betaald. Bij het vaste personeel, niet vallende onder de ziektewet, meteen getalsterkte van 51 (vorig jaar 51) kwamen 21 (v.j. 40) ziektegevallen voor met totaal 369 (v.j. 586) ziektedagen. Bij het losse personeel, dat wel onder de bepalingen van de ziektewet valt, kwamen op een gemid delde getalsterkte van 51 (52) in het afgeloo pen jaar 21 <18> ziektegevallen voor met 271 (378) ziektedagen. Er kwamen 13 bedrijfsongevallen voor van niet ernstigen aard. Deze veroorzaakten voor het personeel 105 ongevalsdagen,. waarop geen arbeid verricht kon worden. Blijkens een afzonderlijk overzicht verwerk te de dienst in het afgeloopen jaar de volgen de hoeveelheden; straatklinkers 109.000; dubbele klinkerkeien 41.000; straatklinkers, dik formaat 703.000; metselsteenen 178.000; goudalite 35.000 K.G.: koudasfalt 65.000 K.G.: basaltslag 155 M3., rivierzand 480 M3; ge goten ijzeren straatkolken 150 stuks; ba- saltine of natuursteen 1960 meter; cement landcement, benzine mijnzout enz. enz. rioolstukken 2950 Meter; gresbuis 1800 me ter; voorts nog groote hoeveelheden port- De totale lengte van de wegen en straten be draagt thans 54.709 kilometer. Van de rijwe gen is een oppervlakte van 288.994 M2 be straat; 97.923 M2 is gebitumeerd. Van de voet paden is 129.256 M2 betegeld. 10.457 M2 verhard of bestraat en 117,519 gebitumeerd. De oppervlakte rijwielpaden bedraagt 14.365 M2. De plantsoenen nemen een oppervlakte in van 10.29.21 Hectare; de lengte boombeplan tingen bedraagt 53,854 kilometer. Door de stichting Bloembollen-surphisfonds werden voor beplanting in de gemeenteplantsoenen 6500 hyacinthen en 95.475 tulpen beschik baar gesteld. Deze bloembollen werden ge plant langs de Heemsteedsche Dreef, het Richard Holplein, Wipperplein. Raadhuisplein, Roemer Visscherplein en aan de Tennisbaan in Groenendaal. In den loop van het jaar werden 189 per ceelen op het gemeenteriool aangesloten. In de Zandvoortschelaan. de Leidschevaartweg, de Javalaan en den Meerweg werd het stam- riool ter lengte van 555 meter doorgetrokken. De straatrioleering werd uitgebreid met 11113 meter door aanleg van wegen ten zui den en ten noorden van de Zandvoortschelaan en ten westen van de Hugo de Grootlaan; het doortrekken van den Burgemeester van Len- nepweg en den Cruquiusweg. De hoeveelheid verwerkt rioolwater be droeg 1.049.400 M3 tegen 1.235.870 M3 in het voorafgaande jaar. Het hiervoor benoodigde stroomverbruik beliep 17,182 KW. tegen 20.129 KW. in het vorig jaar. Voor werkzaamheden en leveranties ten be hoeve van de gemeente ontving de Dienst f 141.636, voor de werkzaamheden ten behoeve van derden f 22,370. Als winst op deze laaste werkzaamheden kan een bedrag van f 1005 worden genoteerd. Aan kindertoeslagen werd boven de eerder vermelde salarissen en loo nen f 1656 betaald. Vernieuwing van gereed schappen vergde een bedrag van f 1712. Aan materialen werd f 44.043 uitgegeven. Ten be hoeve van de brandweer werd door den Dienst f 6470 uitgegeven. De werken van buitenge wonen aard ten behoeve van de gemeente verricht, vergden f 159,607. Aan het einde van het verslagjaar bedroeg de waarde van den voorraad materialen f 7183. De reserve voor het onderhoud van overgenomen wegen en voor herstratingen bedroeg f 49.556. De bij het bedrijf gestorte waarborgsommen beloopen f 10.330. OVERVEEN PERSONALIA. Benoemd tot leeraar Lichamelijke Oefeningen aan de Nieuwe Christelijke School te Overveen de heer J. C. Kroese te Overveen. VOGELENZANG HENGELWEDSTRIJD. Zondag hield de H.V. „Nooit Gedacht" een baarswedstrijd om den Amstel-wisselbeker in de Ringvaart. De uitslag luidt als volgt: A. Stijnman, wis selbeker met 99 punten, J. Abswoude, wissel plaquette met 97 p., Th. Abswoude, medaille als 3e pr. met 58 punten. De prijzen werden uitgereikt door den heer Th. Abswoude. ZANDVOORT Luchtbeschermingsdienst. Nog personeel te kort, ook in Bentveld. Namens het Hoofd van den Luchtbescher mingsdienst schrijft de commandant de heer J. A. Steen Jr.. ons o.a.: De luchtbescherming staat thans overal in het brandpunt der belangstelling. Er moet nog veel gedaan worden, alvorens gezegd kan worden: wij zijn klaar. Toch is Zandvoort al een behoorlijk eind op weg om dat te kunnen zeggen, maar.we zijn er nog niet. En wat op het oogenblik wel het meest nijpend wordt gevoeld is een gebrek aan voldoende personeel Het element „geschooldheid" doet hierbij minder ter zake. Iedere man en vrouw van 17 jaar en ouder, die bereid is een steentje bij te dragen tot leniging van het groote leed, dat misschien straks over ons kan komen, is wel kom. Zandvoort is een gemeente van ruim 9000 inwoners en al deze menschen rekenen straks op de bescherming van een aantal flinke Zandvoortsche vrouwen en mannen, die het gevaar willen trotseeren en er temid den van ruw geweld op uit trekken. Zandvoortsche mannen en vrouwen, de Luchtbeschermingsdienst rekent op u! Wij hebben noodig: personeel voor de ge neeskundige afdeeling. ontsmettingsdienst. radiodienst, meldingsdienst. helpers en help sters in de noodlazaretten enz Bijv. zij, die vroeger wel eens een E.H.B.O.- diploma hebben gehaald worden in de eerste plaats verwacht. Er worden thans spoedcur sussen gegeven onder leiding van den heer Th. van der Korte, ploegcommandant van het Nederlandsche Roode Kruis te Haarlem, die des Vrijdagsavonds om half acht in Ons Huis een E.HB.O.-gascursus geeft. Iedereen kan aan dezen cursus deelnemen. Voorts zullen nog helpsters-cursussen worden gegeven. De Luchtbeschermingsdienst staat iedereen ten dienste voor het geven van inlichtingen en het aannemen van nieuwe krachten in het permanente Bureau voor de Luchtbescher ming. gevestigd in de Oude Bewaarschool. Geopend Maandags en Donderdagsavonds van 8 tot 9 uur (Tel. 2524). Ook in Bentveld is nog personeel tekort en kunnen zich nog mannen en vrouwen aan melden voor alle diensten, uitgezonderd voor den radiodienst. Voor dezen laatsten dienst komen in het bijzonder oud-stuurlied en. mar conisten en seiners in aanmerking. Zeer in het bijzonder zijn in Bentveld eerste helpers en helpsters noodig. Voor het rayon Bentveld wordt men aan geraden zich te verstaan met het plaatsver vangend hoofd aldaar, de heer H. J. Zwaar demaker. oud-gezagvoerder van de K. P. M Zandvoortschelaan 209. Tel. 2335. Op Dins dagavond houde de heer Zwaardemaker iedere week zitting voor het geven van Inlichtingen in café Gieske. De L.B.D. rekent er thans op. dat iedereen die zich tot dit zegenrijk werk voelt aange trokken, zich zoo spoedig mogelijk zal aan melden. Jaarvergadering; „Zeemeeuwen". Geen fusie met „Zandvoort". Maandagavond hield de voetbalvereenigine Zeemeeuwen haar iaarlijksche algemeene ver gadering in „Ons Huis". De druk bezochte vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer H. de Jong, die een kort overzicht gaf van de vele moeilijkheden. waarmede de voetbalvereenigingen in het alge meen en Zeemeeuwen in het bijzonder hadden te kampen. Doordat vele leden waaronder ook de tweede secretaris in militairen dienst waren was het niet mogelijk de notulen der vorige ver gadering te doen voorlezen. In verband met ingestelde nood-competities was het niet mogelijk een behoorlijke begroo ting op te maken. De secretaris wijdde in zijn jaarverslag en kele zeer waardeerende woorden aan wijlen de heeren Molenaar en Braam die helaas te vroeg waren heengegaan. De penningmeester was tevreden over de re sultaten van het afgeloopen jaar, daar hij een behoorlijk batig saldo kon vermelden. Daar twee leden van de kascommissie in'mi litairen dienst waren, werd goed gevonden, dat het nazien van boeken door een nieuw te be noemen commissie zou geschieden. Het voorstel namens Burgemeester en Wet houders om een fusie aan te gaan met de voet- balvereeniging Zandvoort werd door de ver gadering niet geestdriftig ontvangen. Voorgesteld werd om het aan te houden tot na de mobilisatie. Een tweede voorstel uit de ver gadering om thans een principe-besluit te en- men vóór of tegen een fusie vond ondersteu ning. Het resultaat was dat met slechts drie vóór besloten werd om niet over te gaan tot een fusie. De periodiek aftredende bestuursleden; de heeren: H. de Jong, G. de Joode, H. Koning en W. Gerritsen werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer P. H. Oostveen Sr., die wegens omstandigheden als bestuurslid had bedankt, werd gekozen de heer E. Loos. Het voorstel van het bestuur om de aanvoer ders van de elftallen te doen aanwijzen door de elftalcommissie werd verworpen, zoodat de elf tallen in het komende seizoen hun eigen aan voerders weer zullen kiezen. VELSEN Ernstige stijging van het aantal werkloozen. Door stopzetting van het visscherij- bedrijf. De algeheele stopzetting van het visscherij- bedrijf deed in één week het werkloosheidscij fer der visschers met 197 stijgen, terwijl dit te vens een ongunstigen invloed uitoefende op de cijfers der havenarbeiders en vischknechts, die van gedeeltelijk werkloos geheel werkloos wer den. De werkloosheid onder de bouwvakarbei ders en metaalbewerkers nam af. In den loop der v/eek kwamen talrijke aanvragen voor deze categorieën in. Het aantal geheel werklooze volwassen ar beiders steeg van 965 op 2 September tot 1367, het aantal werkzoekenden van 1527 op 1737. Ingeschreven waren 183 (242) bouwvakar- ders, 133 (145) metaalbewerkers, 19 (22) hout bewerkers, 24 (23) landarbeiders, 187 (149) ha venarbeiders, 416 (213) visschers, 38 (37) kan toorbedienden, 520 (492) losse arbeiders, 217 (204) arbeiders in overige beroepen, totaal 1737 (1367). Verder waren ingeschreven 70 (67) man nen onder 18 jaar, 20 (16) vrouwen boven en 16 (7) vrouwen onder 18 jaar. Gedeeltelijk werkloos waren 136 (329) man nen boven 18 jaar en 156 (146) waren geplaatst in een gesubsidieerde werkverschaffing. Loop der bevolking in Juli. Aantal inwoners steeg met 107 tot 48452. Het zielental onzer gemeente is ook in Juli weer vooruitgegaan. Met 107 steeg het in den loop der maand van 48147 op 48254, niet alleen door een geboorte-, maar ook door een vesti gingsoverschot. De bevolking vermeerderde: door vestiging met 135 m. en 138 vr. totaal 273 en door geboorten met 47 m. en 39 vr., totaal 86; geheele vermeerdering dus 359. De bevolking verminderde: door vertrek met 88 m. en 139 vr., totaal 227 en door overlijden met 17 m. en 8 vr. totaal 25; geheele vermindering dus 252. IJMUIDEN Alle visschers uit Duitschland terug. Zaterdag is nog loon ontvangen. Op een enkele na, zijn alle Nederlandsche visschers, die op Duitsche trawlers hebben gevaren, weer in de ..thuishaven" terugge keerd. Een enkele achterblijver schijnt in conflict te zijn geweest met de politie. Er schijnt eenige ongerustheid te bestaan omtrent de uitbetaling van de achterstallige gages, maar van bevoegde zijde vernemen wij, dat daarvoor geen reden bestaat. J.l. Zaterdag is het geld op tijd aangekomen en men ver wacht, dat wat er thans nog te vorderen is, ook wel op tijd binnen zal komen. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). Tong 220103 cent per K.G. Kleinschol f 32—19 per 50 K.G. Bot f 21 per 50 K.G. Schar f 7.70—7.50 per 50 K.G. BESOMMING KOTTER. IJM. 103 f 426. BEKENDMAKING De Burgemeester van Velsen brengt ter al gemeene kennis, dat ter secretarie, le Afdee ling, gedurende 3 maanden ter inzage is ne- dergelegd de algemeene bekendmaking no. 1 van den Commandant der vesting Holland, hou dende vaststelling van een verordening betref fende het verhinderen van het aanbrengen van veranderingen in het terrein. SANTPOORT HELPEN BIJ DE LUCHTBESCHERMING. „Nog steeds is er een tekort aan toegewijde werkers, die bereid zijn om in tijd van nood met ons het leven en de eigendommen van de onzen te beschermen", schrijft het af delingsbestuur van den plaatselijken lucht beschermingsdienst. Het ncodigt daarom de niet-dienstplichtigen mannen en ook de vrouwen uit zich onverwijld op te geven voor één der volgende groepen: 1. Eerste hulp bij ongelukken (diploma niet verplicht). 2. Hulppolitie. 3. Brandweer. 4. Ontsmettingsdienst. 5. Opruimingsdienst. Men kan zich opgeven aan de volgende adressen: Hoofdstraat 27, Hagelingerweg 89 en Wijnoldy Daniëlslaan 33 (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Voeder voor pluimvee. Ook hiervoor wordt een regeling getroffen. De minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: Er is reeds medegedeeld, dat pluimvee houders. die een vervoervergunning voor voe der noodig hebben, zich daarvoor moeten wenden tot de plaatselijke bureauhouders van de provinciale voedsel-commissarissen. Deze kunnen dan aan de hand van vastge stelde voedernormen de gevraagde vervoer- vergunningen afgeven. De bedrijven, waar de hoenders en een den in hoofdzaak of geheel worden gehou den om te voorzien in de eigen behoefte aan eieren, als mede de bedrijven met minder dan 25 stuks pluimvee vallen echter buiten deze regeling. Het ligt in de bedoeling voor deze categorie evenens een regeling te treffen. De genen, die als georganiseerde zijn aange sloten bij een provincialen landbouw-crisisor- ganisatie zullen binnenkort in de gelegenheid worden gesteld, de vervoervergunning bij den plaatselijken bureauhouder aan te vra gen. Ten behoeve van de kleine pluimveehou ders, die niet zijn aangesloten bij een pro vincialen landbouwcrisisorganisatie zal de ge legenheid worden opengesteld via een plaatse lijke vereeniging van pluimveehouders een aanvrage te doen. Deze vereenigingen moe ten gezamenlijk voor haar leden aanvragen. Voor inlichtingen omtrent zulke collectieve aanvrage kan men zich wenden tot den heer P. J. Wijk, districtsassistent bij den Rijks voorlichtingsdienst voor de pluimveeteelt. Spelderholt 9, Beekbergen, die tevens is be last met de uitvoering der regeling. De vereenigingen van houders van postdui ven, sierge vogeltje (sportrassen van hoen ders, eenden, sier duiven, enz.) en konijnen kunnen eveneens een gezamenlijke aanvrage doen voor hare leden. De vereenigingen zelf zullen voor de distributie van het voer onder de leden moeten zorg dragen. Voor het verkrijgen van voeder voor dieren in dierentuinen, stadsparken, laboratoria, enz. alsmede voor zilvervossen en andere pelsdie- ren kan men zich eveneens richten tot den heer P. J. Wijk. Er worden besprekingen gevoerd om te ko men tot een regeling van de voorziening van zaden en andere voeders voor zang- en kleine siervogels. Ten slotte wordt er nog de aandacht op ge vestigd, dat alle andere veevoederdistributie- aangelegenheden blijven ressorteeren onder de afdeeling veevoederdistributie van het rijks bureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd, Lange Voorhout 3, 's-Gravenhage. in de luchf aldus mUüstec '-Difxhoocti De minister van Defensie heeft Zondag, vergezeld door zijn adjudant, kapitein mr. H. J. Kruis, een onver wacht bezoek gebracht aan het mili taire vliegveld Bergen, ten einde zich te vergewissen van de paraatheid van de aldaar aanwezige onderdeelen der militaire luchtvaart. Vervolgens begaf de minister zich naar het luchtvaartterrein Schiphol. Op beide terreinen heeft de minister de officieren der militaire luchtvaart toegesproken en daarbij gewezen op het groote belang van een krachtige handhaving der neutraliteit in de lucht. De minister uitte daarbij den wensch dat - in overeenstemming met de reeds gegeven orders - elk militair vlieg tuig van een der belligerenten, dat onze neutraliteit schendt, tot dalen zal worden gedwongen dan wel zal wor den afgeschoten. Jubileum Eerste H. B. S. B. Feestelijkheden tot nader order uitgesteld. De feestelijkheden die in het eind van deze maand zouden gehouden worden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der le H. B. S. B zijn wegens de bijzondere tijdsomstandigheden tot nader order uitgesteld. Intusschen is wel het programmaboekje ver schenen, waarin opgenomen de portretten van de opvolgende directeuren der school: dr. E. van der Ven (18641879), dr. H. Brongersma (18791910), ii\ W. C. G. H. van Mourik Broek man (19101934) en dr. W. van den Berg (sinds 1934). Voorts de afdrukken van foto's van leeraars- groepen uit de jaren 1872, 1890, 1916 en 1939 en afbeeldingen van het oude H. B. S,-gebouw in de Jacobijnenstraat, van het tegenwoordige gebouw aan de Zijlvest, van de Brongersmabank (op de binnenplaats der school) en de van Mourik- Broekman-tegel in de hal. Zeeschepen mogen niet aan het buitenland verkocht worden. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken is bepaald: 1. Het is verboden op eenlgerlei wijze te bewerken of ertoe mede te werken, dat een Nederlandsch zeeschip zonder door of na mens den minister van economische zaken verleende vergunning: a. Zijn hoedanigheid van Nederlandsch zee schip verliest b. In eigendom, in gebruik of ter beschik king wordt overgedragen, voor zoover betreft overdracht aan niet-Nederlanders of naar het buitenland. 2. De directeur van het Rijksbureau Zee scheepvaart te 's Gravenhage wordt gemach tigd, namens den minister van economische zaken een vergunning als boven bdeoeld te verleenen. 3. Deze beschikking treedt in werking met ingang van den dag, volgende op dien der dagteekening onderscheidenlijk der eerste dag teekening, van de Nederlandsche Staats courant, waarin zij is geplaatst. Het Biljartseizoen gaat beginnen. Ofschoon de wedstrijden in het nieuwe biljart seizoen nog moeten beginnen, wijzen toch reeds vele teekenen er op, dat het spel gaat beginnen. Na d"n oproep van het bestuur van den Ned. Bilja bond tot deelneming aan de jaarlijksche competitie, heeft dit bestuur thans ook de lijst van de reeds toegewezen nationale kampioen schappen bekend gemaakt. Deze luidt als volgt: Kampioenschap 712, groot-biljart, aan de afd. „Watergraafsmeer", Amsterdam: het 452 groot-biljart, aan de afd. „Caland", Rotterdam; het 1ste klasse driebanden, groot-biljart, aan de afd. „Rembrandt", Amsterdam; het 2e klasse driebanden, groot-biljart, aan de afd. 's Gra- venhaagsche B. C.", Den Haag: het 3e klasse driebanden, groot-biljart, aan dezelfde; het 3de klasse klein-biljart, aan de afd. „K. R. A. S.", Apeldoorn: het 2de klasse klein-biljart. aan de afd. „Die Haghe", Den Haag: het 1ste klasse klein-biljart, aan de afd. „Wilhelmina", Amster dam; het Hoofdklasse klein-biljart, aan de afd. „Noord-Brabant", Utrecht. Haarl. Zeilvereeniging. Door de H. Z. V. zal Dinsdagavond een leden vergadering worden gehouden in café-restaurant „Het Bolwerk" te Haarlem. Als belangrijkste punt op de agenda komt voor de verkiezing van een voorzitter, noodzakelijk door het als zoodanig aftreden van den heer "C. van der Winden, die deze functie vele jaren heeft vervuld, doch haar in verband met zijn vertrek uit Haarlem moet neerleggen. Tevens zal de verdere haven-uitbreiding ter sprake komen. Het bestuur besloot de op 10 September te houden zeilwedstrijden wegens de huidige tijds omstandigheden voor onbepaalden tijd uit te stellen. De matcli Euwe-Landau gaat door. Het bestuur van den Kon. Ned. Schaakbond heeft in beginsel besloten, de match tusschen Euwe en Landau om het kampioenschap van Nederland te laten doorgaan. Het ligt in de be doeling, dat de tien partijen, waaruit de ontmoe ting zal bestaan, alle te Amsterdam worden ge speeld. Wanneer de match echter zal beginnen, is nog niet bekend, maar men hoopt vóór half December den tweekamp te kunnen eindigen. Nader deelt net bestuur van den K. N. S. B. mede, dat niet alle partijen van de match Euwe Landau in de hoofdstad worden gespeeld. Het ligt in de bedoeling twee partijen te Rot terdam, twee in Den Haag en de overige zes par tijen in Amsterdam te organiseeren. Gaan de Spelen te Helsinki door? Uit Helsinki: Het organisatiecomité voor de twaalfde Olympische Spelen is Zaterdag bijeen gekomen om nogmaals over het al dan niet doorgaan der Spelen te beraadslagen. Het comité heeft echter nog geen definitief besluit genomen; het zal eerst nog besprekingen voeren met de Finsche regeering en het gemeen tebestuur van Helsinki. Wel werd besloten, dat de personen in Finland, die reeds in het bezit van toegangskaarten zijn, deze vergoed krijgen, indien de Spelen geen doorgang zullen vinden. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar laat sten rit der zomer-competitïe bestaande uit een tijd-race over 300 M. De uitslag luidt als volgt A-kl. 1. J. Smit 21 3/5 sec.; 2. J. Walgien 23 sec.; 3. H. v. Es 23 3/5 sec.; 4. B. Fennis 23 4/5 sec.; 5. J Lasschuit 24 sec.; 6. C. de Gier 24 3/5 sec. Uitslag C-kl.: 1. K. Verbeek 22 2/5 sec.; 2. B. Boersma 23 sec.; 3. H. v. Dijk en B. Kleinhout 23 2/5 sec. Uitslag Jun. A: 1. C. Boersma 23 2/5 sec.; 2. J. Boudewijn 24 2/5 sec. Uitslag B-Jun.: 1. H. Jas 23 2/5 sec.; 2. Tholen 23 4/5 sec.; 3. Hagen 25 2/5 sec. Uitslag der Zomercompetitie: A en B-kl.: 1. B. Fennis 15 pnt.; 2. J. Smit 14 pnt.; 3. A. Neut 11 pnt.; 4. De Geer 7 pnt.; 5. H. v. Es 7 pnt.; 6. Walgien 7 pnt.; 7. Lasschuit 3 pnt.: 8. W. Fennis 1 pnt. C-kl.: 1. IC. Verbeek 23 pnt.; 2. H. v. Dijk 19 pnt.; 3. B. Kleinhout 10 pnt.; 4. B. Boersma 8 pnt.; 5. M. Taverne 3 pnt.; 6. Ch. Schelfhout 1 punt. Jun. A-kl.: 1. C. Boersma 20 pnt.; 2. Boude wijn 20 pnt.; 3. Kruif 6 pnt.; 4. Taverne 5 pnt.; 5. Van Tongeren 4 pnt.; 6. Jonkhof 3 pnt. B-Jun.: 1. H. Jas 24 pnt.; 2. Tholen 17 pnt.; 3. J. Bron 10 pnt.; 4. Hagen 4 pnt.; 5. Schipper 3 pnt.; 6. Haarlem 2 pnt. Ook werd er nog een wedstrijd verreden over een afstand van 96 K.M. voor A-, B- en C-kl. De Juniores reden 39 K.M. De uitslag werd: 1. K. Verbeek tijd 2 uur 48 min.; 2. B. Fennis; 3. H. v. Dijk op een y2 minuut; 4. J. Lasschuit; 5. H. v. Es'. Uitslag Juniores: 1. H. Jas; 2. Hagen; 3. Tholen. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield voor de C- klassers en Juniores den eersten rit van den kleinen „Tour de France". Het is iets nieuws voor de renners om daaraan deel te nemen. De C-klassers reden 35 K.M. 10 ronden, de Juniores eveneens. De uitslag luidt als volgt: C-klasse: 1. J. Keizers tijd 35 K.M. 1 uur 1 min. 37 sec.; 2. G. Geritsen op 1 minuut; 3. K. Neeft eindigde trots een valpartij van hem zelf op 2'A minuut.; 4. IJf Smit op een halve ronde. Juniores: 1 Keizerswaard tijd 1 uur 10 min. 27 sec. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een handicapwedstrijd. De uitslagen waren als volgt: 1. B. Schel voorgift 3Vi min.; 2. D. Claassen V/i min.; 3. J. Klinkenberg 0 min.; 4. B. de Vries 3 min.; 5. J. Stet 1 min.; 6. C. Portegies 2 min.; 7. J. Ekle 3 min.; 8. J. Banken 3'/a min. (geval len); 9. P. Wesselman 4 min.; 10. H. Rusman 4J/2 min.; 11. C. v. Egmond 5 min.; 12. P. Korthals. C-klasse en Juniores 35 K.M.: 1. M. Kabel voorgift 4'/a min.; 2. C. de Veer 4'/? min.; 3. v. Leeuwen 3V2 min.; 4. v. Zijl 2 min.; 5. d'Haene V° min.; 6. Vlietstra 0 min.; 7. Bok 3 min.; 8. v. Rooden 1 min.; 9. Jaspers 3'/2 min.; 10. v. d. Zijden 4«/° min. HAARLEM, 11 September 1939. Ondertrouwd. 9 September; H. van Dusscho- ten en M. N. Douma. 11 Sept.: W. van Spar- rentak en A. Boelhouwer. A. Cornelissen en M. H. C. van Trojen. W. Hoogeboom en H. de Jager. Gehuwd. 11 September: J. Vrije en M. J. Geus. Bevallen. 8 Sept.: A. PonjeeHans. z. C. Ch. van de PoppeMeijer, z 9 Sept.: A. M. LooijenDe Kam, z. J. JanssensVan Dijk, d. W. M. Lemmers—De Graaff, z. 10 Sept.: M. Lodder—Hoogendoorn, z. J. A. B. Kooij Hooijerink, z. J .SperlingVan Schie, d. L. Heijboer—De Vormer, z. 11 Sept.: G. M. Loer akker—Van Duuren, d. Overleden. 8 Sept.: Th. M., 3 jaar, zoon van J. W. v. d. Vegt, Emostraat. 9 Sept.: J. L. Bouwmeester, 72 jaar, Hazepaterslaan. G. van der Veldt, 60 jaar, Bilitonstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10