z y&at £uxe \JztUmt Giuttbewi 00* Wagenvoerder hoort drie weken hechtenis tegen zich eischen. GARAGE RABO ANUSOL Haarlem's financiën. Nog beslissingen over de begrooting voor.... 1938. AGENDA VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Se botsing, tusschen tuutt en autobus op de Siout&cug ARROND. RECHTBANK „Te snel gereden, niet genoeg uitgekeken en onvoldoende geremd" meent de Officier. ondagavond 30 April van dit jaar reed bij de Houtbrug op de kruising Raam- singelGasthuissingel een tram met aanhangwagen tegen een autobus. Een buspassagier werd hierbij gedood terwijl talrijke anderen min of meer ernstig werden gewond. Met een hevigen klap was de tram tegen den linkerkant van de bus gebotst, voorbij het midden bij het achterste wiel. De bus werd met zijn achterkant van de trambaan gewor pen. Op dat moment werd de nooddeur als het ware uit zijn positie geperst en sprong dien tengevolge open en daardoor viel een passagier naar buiten. Deze werd een eindweegs mee gesleurd, maakte eenige buitelingen en werd tenslotte met doodelijke verwondingen van de baan geworpen. De bus werd in de linkerflank deerlijk ge havend; de wand was ingedrukt, de ruiten waren aan gruzelementen. Ook een tweede buspassagier viel op de trambaan en bleef daar gewond liggen. Donderdagmiddag had de wagenvoerder, die van beroep slager was, doch slechts als hulp bestuurder had gefungeerd, zich voor de Recht bank te verantwoorden wegens dood door schuld. Niet minder dan 21 getuigen waren door den Officier en den verdediger opgeroepen. De eerste, die voor het getuigenhekje ver scheen was de deskundige dr. J. P. L. Hulst, die de sectie op het lijk van den overleden bus passagier had verricht. De deskundige was tot de conclusie gekomen, dat de buspassagier ten gevolge van den val uit de autobus was over leden. Nadat een Haarlemsche inspecteur en een hoofdagent van politie, die spoedig na het onge luk ter plaatse waren, hun verklaringen, die geen nieuwe gezichtspunten opleverden hadden afgelegd, vertelde de verdachte, dat hij de laatste jaren alleen des Zondags als hulp- wagenvoerder bij de tram fungeerde. Zoo had hij ook op den bewusten dertigsten April een tram bestuurd. Toen hij even over de helft van de Houtbrug was had hij de autobus zien nade ren. De bestuurder schatte de snelheid van de tram op ongeveer 20 K.M. Onmiddellijk had hij toen de handrem en de zandstrooier in werking gesteld. Een botsing was echter niet meer te vermijden en de voorzijde van de tram reed tegen de bus aan. De bestuurder had door het breken der ruiten eenige schrammen gekregen. Pres.: Had u dat ongeluk niet kunnen voor komen als u eerder geremd had? Verd.: Absoluut niet. Pres.: Had u de autobus niet eerder kunnen zien? Verd.: Ook niet. De haringkramen, die op de Houtbrug stonden belemmerden mij het uit zicht. Geringe snelheid. De chauffeur van de autobus een 29-jarïge touring-car ondernemer uit Haarlem, vertelde, dat hij het stuur van de bus voor het eerste ge deelte van het traject van den chauffeur had overgenomen. Hij verklaarde echter dagelijks autobussen te besturen. Hij reed met een snel heid van ongeveer 20 K.M. en had de tram uit de Groote Houtstraat zien aankomen doch ver wacht, dat de autobus reeds lang over de rails zou zijn voor de tram genaderd was. Na de aan rijding was hij uit de autobus gestapt en flauw gevallen. De eigenlijke autobus-chauffeur, dié op het De tram na het ongeluk. moment van de aanrijding kaartjes aan het ver- koopen was, schatte de snelheid van de autobus eveneens op ongeveer 20 K.M. Slechts op het laatste moment had hij de tram, die geen vaart verminderde, zien naderen. Een trampassagier, die op het voorbaleon van de tram had gestaan vond dat de wagenvoerder goed en voorzichtig had gereden. Hij had de autobus gezien toen de tram juist uit de Groote Houtstraat kwam, dus vóór de Houtbrug. Negen weken lang had deze getuige wiens handen door glasscherven waren gewond, niet kunnen werken. Naar aanleiding van eenige vragen van den verdediger verklaar de deze getuige nog, dat de wagenvoerder reeds tijdens het oprijden van de brug geremd had. Daarentegen vond een Haarlemsche impresario die eveneens op 't voorbaleon van de tram had gestaan, dat de wagenvoerder nogal onrustig reed. Getuige had een voorgevoel gehad, dat er iets zou gebeuren. Het zou te ver voeren om alle getuigenver klaringen op den voet te volgen. De meeste ge- tuigen a charge hadden de tram niet en die a décharge den trambestuurder wel zien of hooren remmen. Een inspecteur van het materieel der N. Z. H. T. M., die remproeven met den tramwagen had genomen antwoordde op een vraag van den Officier dat het geen voorschrift is, dat wagen voerders die een tram met aanhangwagen be sturen voorzichtiger moeten rijden dan zonder aanhangwagen. Officier: Dus dat vindt u niet noodig? Deskundige: Dat kan ik zoo niet zeggen. Requisitoir. De Officier vond, dat de mee3te getuigenver klaringen bezwarend voor den verdachte waren. Het ongeluk is gebeurd in den tijd, „dat de strijd tegen de „wilde bussen" in volgen gang was Niet uit antipathie tegen de wilde bussen hield spreker aanvankelijk den buschauffeur voor den schuldige. Op grond van de getuigenverkla ringen had spr. echter zijn meening moeten wijzigen. De wagenvoerder van de tram heeft de snel gereden, niet genoeg uitgekeken en niet voldoende en tijdig genoeg geremd. Het is niet goed te keuren, dat deze wagenvoerder, die in zijn gewone leven slager is, des Zondags als trambestuurder fungeert. De verdachte heeft roekeloos en gevaarlijk gereden. Dat heeft weer zeer droevige gevolgen gehad. Spreker requireerde daarom een hechtenisstrai' voor den tijd van drie weken. De verdediger mr. F. v. d. Goot vond het niet recht en goed, dat deze verdachte nu voor dit zeer ernstige feit terecht staat terwijl tijdens het vooronderzoek steeds de autobuschauffeur als verdachte is gehoord. Pleiter meende dat de autobus nog gemakke lijk voor de trambaan had kunnen stoppen of de tramrails al lang gepasseerd had moeten zijn. De chauffeur heeft echter geen van beide ge daan. Nu kan men toch moeilijk den wagen voerder ten laste leggen, dat hij hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden. Deze ten laste legging is veel te zwaar. Met vertrouwen wacht te pleiter daarom het oordeel van de Rechtbank af. Uitspraak 5 October. zonder Chauffeur alleen GASTHUIS VEST 11 - HAARLEM TEL 17261 Verzekerde Wagens (Adv. ingez. Medj De scholen in Haarlem-Noord. Ook kleuterscholen hervat. Daar de scholen der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel, gelegen in Haarlem-Noord weer zijn vrijgeko men kan het onderwijs weer daarih worden ge geven. Voor zooverre dit nog niet geschiedt zal dit van a.s. Maandagmorgen af plaats hebben. Ook de kleuterscholen „Kleuterlust" in de v. Egmondstraat, „Beatrix" in de Raafstraat en de kleuterschool in de Colensostraat beginnen dan weer. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Aanwinsten. Sociale Wetenschappen. Berekeningen betreffende de veroorzaking van „blijvende" werkloosheid. Ellwood. De psychologie van de mensche- lijike samenleving. Huxley. Ends and means. Jaarstatistiek van den in-, uit- en doorvoer over 1938. dl. 1. Verkeerstechniek; Bedrijfsorganisatie. Cnossen. Kennis van reclame en verkoop- kunde voor den middenstand. Dokkum Jr., Van. Grondslagen der mo derne etalage-reclame. Goudriaan. De toekomst der Nederland- sche Spoorwegen. Groot. Wie is Bat'a en wat wil hij Toonkunst. Schouten. Onze oude orgels. Geschiedenis. Blankenstein, van Het getij der be schaving. Deventer. Van en Van Gelder. Het boek van den Haag. Olden. Hitier. Pos (red.) Anti-semitisme en Jodendom. Sypesteyn, Van. Penningkundige geschie denis der stad Haarlem. Nederl., in het Nederl. vert.- en Zuid-Afri- kaansche romans. Doolaard, den. De bruiloft der zeven zi geuners. Malherbe. Saul die worstelheld. Maurier, Du. Rebecca. Slauerhoff. Het leven op aarde. FOTOKRING. De Kennemer Fotokring te Haarlem, houdt een vergadering op Woensdagavond 27 Sep tember in de sociëteit „Vereeniging" Zijl- weg. De agenda vermeldt o.a.: bestuursvoor stellen in verband met het werkprogramma, de 5e Kerstsalon en de onderlinge wedstrijden, verder projectie van een serie kleuren-diapo- sitieven van mevrouw Greiner en den heer Nijland Visser. De gehavende autobus. LIJST VAN VERZENDING PER LUCHTPOST NAAR LANDEN BUITEN EUROPA. Ned. Oost Indië en Siam, per trein tot Napels en verder per K.L.M. De achtposttreinen voor afgaande aan dan dag van vertrek uit Amster dam, vertrekkende op Maandag en Vrijdag geven aansluiting. Aruba, Bonaire, Curagao, Suriname: a. per boot tot New York en vandaar met Amerikaan- sche luchtdiensten; b. per Transatlantische lucht- diensten en verder met Amerikaansche lucht diensten. Argentinië, Bolivia, Brazilië, Chili, Ecuador. Paraguay, Philippijnsche Statenbond. Uruguay: per boot tot New York en vandaar met Ameri kaansche luchtdiensten. De volgende luchtdiensten worden eveneens uitgevoerd: FrankrijkZuid Amerika. FrankrijkIndo-China. België—CongoFransch Equat. Afrika. EngelandZuid Afrika. EngelandV. S. v Amerika. Tijdstippen van vertrek kunnen bij gebrek aan betrouwbare gegevens thans niet worden opgegeven. BENOEMINGEN DOOR DEN BISSCHOP VAN HAARLEM De Bisschop van Haarlem heeft benoemd: Tot Directeur van de R.K. Jongens-Centrale, in de parochie van de H. Drievuldigheid te Bloe- mendaal H. Heesterbeek, de H. Bavo, te Heem stede G. ten Have; O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand te Santpoort H. Konijn; O. L. Vr. He melvaart te Vogelenzang li. Snelders, den H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden C. Stet; U. L.. Vr. Geboorte te Halfweg C. H. M. Nolet; de H.H. Elisabeth en Barbara te Haarlem H. Brans; te Bennebroek C. Netten. Tot geestelijk adviseur van: de R.K. Sport verenigingen: B. S. M. te Bennebroek C. Net ten; „Ons Ideaal Voorop" te IJmuiden Majella van de Laer te IJmuiden-Oost. Tot geestelijk adviseur van groep IX der Kath. Soc. Vereen, te Haarlem N. Buurman. Tot moderator van de K. J. M. V. te Lïsse J. H. M. van Ingen en tot voorzitter der Stichting ..R.K. Industrie- en Huishoudschool voor Meis jes" te Haarlem S. Mol. EXAMENS Geslaagd voor Pool te Haarlem. Machinisten-examen. voorloopig diploma: P. J. SOEFI-BE WEGING. De Universeele eeredienst van de- So-efi beweging te Haarlem wordt van 24 September af wederom op eiken Zondag te elf uur ge houden in het gebouw van het Nut, Lange Veerstraat 16. Cursussen voor belangstellenden worden eveneens aldaar gehouden. met hun irriteerende jeuk en nooit eindigende kwelling kunnen tenslotte Uw zenuwgestel schaden. Behandeling met Anusol Suppositoria brengt onmiddellijk verlichting. (Adv. tngez. Mea.) De gronden nabij den Orionweg. Een spoorwegtunnel ontworpen. Nu het uitbreidingsplan voor de gronden ten noorden van den ontworpen Orionweg en ten westen van de Delft is ingetrokken en voor die gronden een nieuw uitbreidingsplan is vastgesteld, zijn de in dat plan begrepen gronden niet meer voor bebouwing, doch voor sportterrein aangewezen. Het gevolg hiervan is, dat de ten zuiden van genoemden ontwor pen weg geprojecteerde bebouwing niet langer deel meer zal uitmaken van een zich naar het noorden uitstrekkend bebouwingscomplex, doch thans een eindbebouwing zal moeten vormen. Bovendien zal niet meer als vast staand mogen worden aangenomen, dat de spoorbaan HaarlemVelsen omhooggebraeht zal worden, zoodat met de mogelijkheid van ondertun neling van de spoorbaan bij den Orionweg rekening moet worden ge houden. Om deze redenen is het noodig het uibrei- dingsplan voor de gronden ten westen van de Delft en ten zuiden van den ontworpen Orionweg te herzien. Daartoe is ontworpen .Wijziging no. 21 van het Uitbreidingsplan Noord". Het ontwerp-uitbreidingsplan met de ontwerp-bebouwingsvoorschriften hebben voor een leder ter gemeente-secretarie ter in zage gelegen van 3 Augustus 1939 tot en met 2 September 1939. Bezwaarschriften daartegen werden niet Ingediend. B. en W. stellen den Raad voor bedoeld ont werpplan met bebouwingsvoorschriften vast te stellen R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. De R.K. Middenstandsvereeniging alhier houdt Woensdagavond 27 September a.s. een algemee- ne ledenvergadering, waar pater Henri de Greeve een rede zal houden over „De ernstige tijden waarin wij leven". Hierna volgt nog een korte vergadering, waarin o.a. de verkiezing van drie bestuursleden aan de orde komt, noodig geworden door het bedanken van de heeren Walop en Habraken en het bedanken van den heer Lamp. De cursus voor het middenstandsdiploma is reeds begonnen. Men kan zich nog aanmelden. OVERDRACHT VAN GROND. De Onderlinge Levensverzekering „Olveh" te 's Gravenhage, heeft zich bereid verklaard om den voor straat bestemden grond liggende vóór haar perceeUen aan den Heerensingel nrs 157, 159, 161 en 163 aan de gemeente Haar lem om niet af te staan. B. en W. stellen den raad voor dit aan bod te aanvaarden. Hoogere instanties verlangden nog bezuinigingen. Op 12 November 1938 stelden B. en W. van Haarlem den Raad in kennis met een aantal bezwaren, welke bij Gedeputeerde Staten en de Regeeringscommissie inzake de gemeente- begrootingen waren gerezen bij het öhder- zoek van de begrooting dezer gemeente vcpr den dienst 1938. Kon, 'oij de eerste suppletoire begrooting voor 1938, reeds onmiddellijk aan verschillende der geopperde bedenkingen worden tegemoet gekomen, niettemin bleven nog enkele punten over, waaromtrent B. en W. met Gedeputeer de Staten nader in briefwisseling zijn getre den. Daartoe behoorden enkele posten, ten aanzien waarvan het verschil van standpunt een min of meer principieel karakter droeg. Gedeputeerde Staten waren met name van oordeel: le. dat de raming wegens ontvangst van secretarie-leges met f 5000,kon worden verhoogd; 2e. dat wegens rente van kasgeld, waarvoor f 150.000, was uitgetrokken, met f 100.000 zou kunnen worden volstaan; 3e. dat de onderscheidene ramingen der schoolgelden, in verband met de nieuwe, op 1 September 1937 in werking getreden, school geldverordeningen, zich behoorden te rich ten naar de vermoedelijke opbrengsten voor den cursus 1937-1938. Toen bleek, dat de ont vangsten uit dezen hoofde waarschijnlijk f 22.225, beneden de ramingen zouden blijven, meenden Gedeputeerde Staten dat de be grooting dienovereenkomstig behoorde te worden herzien. Hoewel ten aanzien van elk der vorenge noemde posten mocht worden verwacht, dat de resultaten over het jaar 1938 inderdaad zouden beantwoorden aan de door Gedepu teerde Staten voorgestelde wijzigingen, meen den B. en W. daartegen toch bezwaar te moe ten maken, meer in het bijzonder wat betreft de posten genoemd sub 2e en 3e. omdat zij hierin een afwijking meenden te zien van het den Raad reeds eerder kenbaar gemaakte standpunt van dit College, volgens hetwelk de begrooting moet worden beoordeeld naar den toestand op 1 Januari van het begroo- tingsjaar, zoodat dus met mee- en tegenval lers in den loop van het dienstjaar geen reke ning behoorde te worden gehouden. Bovendien achtten B. en W. het niet juist, dat deze groep van posten uit het geheel der begrooting zou worden gelicht, terwijl toch mocht worden aangenomen, dat andere, zoo wel inkomst- als uitgaafposten, als gevolg van een zoo scherp mogelijk opgezette ra ming. vermoedelijk min of meer belangrijke te korten zouden opleveren. Naar Gedeputeerde Staten B. en W. mede deelden is van eenige afwijking van hun standpunt geen sprake. Volgens hen zou de zienswijze van het Haarlemsche Gemeente bestuur geen voldoende ruimte te laten voor de mogelijkheid, dat de instanties, die de begroe ting ter beoordeeling ontvangen, een raming, die afwijkt van die van het gemeentebestuur, gewenscht achten. Ofschoon dit College het niet aan twijfel onderhevig achtte, dat de ra mingen der posten, op grond van de bij het samenstellen der begrooting bekende omstan digheden, naar juiste beginselen waren op gemaakt, meende het bij het beoordeelen der begrooting toch, dat enkele ramingen, bezien over een geheel jaar gewijziged konden wor den. Naast de vorengenoemde behooren naar het oordeel van Gedeputeerde Staten, c.q. de Regeeringscommissie, nog de volgende wijzi gingen in de begrooting te worden gebracht: De subsidie ten behoeve van de Com missie voor Kindervoeding dient te worden verlaagd met f 2500. Hiertegen behoeft geen bezwaar te bestaan, aangezien de gewijzigde regeling der schoolvoedirtg tot een voldoende besparing van uitgaven heeft geleid; b. de onderhoudsuitgaven van Openbare Werken dienen voor zooveel mogelijk nog te worden verminderd. B. en W. koesteren de verwachting, dat Gedeputeerde Staten op grond vaai de omstandigheid dat het dienst jaar 1938 reeds is verstreken, geen beden kingen zullen maken, indien de verlaging dezer uitgaven tot f 2500 wordt beperkt. de subsidie ad f 50 voor de Esperantokin- dercursussen behoort te worden geschrapt. Ofschoon B. en W. op handhaving van deze zeer geringe subsidie hebben aangedrongen, meenen Gedeputeerde Staten, dat. waar de gemeente zich geen uitgaven mag getroosten voor de op zichzelf zeer prijzenswaardige doel einden, als bijv. lager onderwijs aan zieke en zwakke kinderen, het geenszins verant woord is om wel een. subsidie te verleenen voor onderwijs in het Esperanto. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat verder verweer tegen de gevraagde herzie ningen in dit stadium niet geraden is, omdat eenig positief resultaat daarvan, naar zij meenen, niet meer kan worden verwacht. Zulks zou slechts leiden tot nog langer uitstel van de goedkeuring der begrooting en mits dien verdere vertraging brengen in de toe kenning der extra- en belastingbijdrage over 1938. Onder overlegging van de terzake gevoerde correspondentie stellen B. en W. derhalve voor aan de geuite wenschen tegemoet te komen door vaststelling van een 5e suppletoire be grooting voor den dienst 1938. De extra- en belastingbij drage, welke bij le suppletoire begrooting reeds was terug gebracht tot f 864.995, zal als gevolg hiervan 'orden beperkt tot f 827,170. AL GING U HET OP DE GROOTE MARKT VAN D6 DAKEN SCHREEUWEN DAT U IETS 7ERÖVFRNAME HEEFT. ER IS EEN VEEL BETERE MEfUODG SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israel. Gemeente. Joum Kippoer: Vrijdag: Aanvang Kol Nidred te 7.25 uur. Predikatie voor het gebed Jaaleh. Ochtenddienst te 7 uur. Werkdagen: Ochtenddienst: Zondag te 7.15 uur. Andere dagen te 7 uur. Avonddienst te 7.45 uur. Woensdag: Middagdienst te 1.30 uur te Sy nagoge. Loofhuttenfeest: Avonddienst bij den Ingang te 7.10 uur. Ochtenddienst op beide dagen te 8 uur. Donderdag: Middagdienst te 2 uur. Avonddienst te 7.29 uur. Talmoed Torah: Werkdagen: Zondag des avond te 7 uur. Andere dagen te 7.15 uuir. De avonddienst op de werkdagen, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Ge meentegebouw. Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge, Lange Begijnestraat 11. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HANDELSREIZIGERS „HERMES". Deze vereeniging houdt Donderdagavond 28 September in café-restaurant „Bolwerk", alhier een vergadering, waarin de moeilijkheden van dezen tijd besproken zullen worden en de leden met raad en daad zullen worden bijgestaan. Een vragenlijst betrekking hebbende op de moeilijkheden voortvloeiende in den handel in algemeenen zin en de bijzondere positie van den handelsreiziger en handelsagent is bereids aan alle leden der afdeeling toegezonden en zal in hoofdzaak het onderwerp voor dezen avond zijn. Door den secretaris zal een inleiding worden gehouden met het onderwerp: Wat nu? „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2 d. Hier is weer het rijm Van „Weldadigheid naar Vermogen". Wij houden u weeklijks Onze bede voor oogen: „Zend ons toch uw gift Ln natura of in geld" Het is bij zeer velen nog treurig gesteld. Telefoon 12255 Postgiro 212793. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1939. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Jaarsveld en Hilversum I. Progr. III. Belgische en Duitsche stations, eventueel Diversen. Progr. IV. Engelsche stations, event, diversen. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekprogramma. CHR. TEHUIS VOOR MILITAIREN. Voor het Militair Tehuis zien we uit. Naar uw kort en goed besluit: Ik geef spontaan het Tehuis 'n bedrag, Omdat het in mijn bedoelen lag. Giro 88861 Nassaubank N.V. Haarlem. WIJZIGING VAN EEN UITBREIDINGSPLAN. Aan het zuidelijk einde van de Kijkduin straat ligt een terrein, waarvan bebouwing wenschelijk is om te voorkomen, dat ter plaatse een ongewenschte toestand ontstaat. Een voorloopig plan om op dat terrein een beneden- en bovenhuis te bouwen is aan hangig geweest en, ofschoon de Schoonheids commissie tegen het plan geenerlei bezwaar had, meenden B. en W. toch aan de uitvoering van een dergelijk plan hun medewerking niet te mogen verleenen, daar dan in strijd zou worden gehandeld met hel voor genoemd terrein geldend uitbreidingsplan. Daar tegen het ontworpen plan overigens geen bezwaar bestond en de bebouwing van het terrein gewenscht is, werd een wijzi ging van het uitbreidingsplan „Zuid-West"- ontworpen, ten einde t.z.t. vergunning te kunnen verleenen voor bovenbedoelde be bouwing. Dat ontwerp-plan heeft met de daar bij behoorende stukken op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage gelegen van 12 Augustus 1939 tot en met 11 Septem ber 1939. Bezwaren tegen de vaststelling van dat plan werden niet ingediend. B. en W. stel len den Raad dan ook voor tot de vaststelling over te gaan Heden: VRIJDAG 22 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Ned. Tooneel: „Boefje", 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Bouwmeester- Schouwspel „Feest", 8 uur. Frans Hals Theater: „The Lambeth Walk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De zwarte extase" „Mr. Moto op het eiland des doods" 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „De Citadel", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9,15 uur. Rembrandt Theater: „De drie musketiers". ,30. 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „Spoken", 2.3t) uur en doorL van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Gemeentelijk Concertgebouw: Bouwmeester Schouwspel „Feest", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 'dn van 79 mir,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6