N.V. DE KENNEMER BANKVEREENIGING ALLE EFFECTENZAKEN - SAFE-DEPOSIT Ned. Bank en Mannheimer Fran ken's Broodfabrieken (UN/T IN IETÏEBEN Bloemendaalsche Kunstkring. INESEZCNtEIM /TUKKEN M A A X D A G 25 S E P TEM BE R 1939 HAARLEM'S DAGBLAD FILMNIEUWS. Truus van Aalten filmt weer! De Nederlandsche iilmactrlce Truus van Aaltcn, die men reeds voor goed van het wittedoek verdwenen achtte, treedt in de Duitsche filmwereld plot seling weer op den voorgrond. m In de Tobisfilm „Ein ganzer Kerl"-speelt zij onder regie van Fritz Peter Buch met Albert Matterstock, Paul Henckels en Flockina von Platen. Gemeentelijke Geneesk. en Gezondheidsdienst. Algemeene gezondheidstoestand vrijwel gelijk gebleven. Aan het verslag van den Gem. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst te Haarlem over 1.938 is het volgende ontleend: Het nieuwe gebouw blijkt te voldoen aan alle redelijke eischen die er aan waren gesteld. De algemeene gezondheidstoestand bleef vrijwel gelijk aan die van voorafgaande jaren, hoewel er enkele kleine verschuivingen heb ben plaats gehad. Zoo steeg het geboortecijfer van 16.8 tot 17.3 per 1000 inwoners en het sterftecijfer daalde van 8.9 in 1937 tot 8.4 in 1938. Het aantal overledenen in 1938 te Haarlem bedroeg in totaal 549 mannen en 595 vrouwen. Het aantal verplicht aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten steeg van 207 in 1937 tot 240 in 1933. Deze waren als volgt ver deeld: typhus abdominalis 0 (v. i. 5\ oara- typhus B 5 (3h parat yphus AO (1), bacillaire dysenterie 4 (12'. ziekte van Weil I Q), rood vonk 224 '181), diphtherie 1 (2). poliomyelitis anterior acuta 5 Clen meningitis cerebrospi- nalis epidemica 0 (D. Tegenover deze verplicht aangegeven en daardoor rechtstreeks onder controle gehou den ziekten staan in ongunstige verhouding de ziekten, waarvan de aangifte niet verplicht is en waarschijnlijk' óók riiêt doelmatig zou zijn. Van de 224 aangegeven roodvonkgevallen werden er 183 patiënten thuis verpleegd en 41 opgenomen in het ziekenhuis. Het eenige patiëntje, dat in 1938 diphthe rie heeft gehad was, voor zoover bekend niet geïmmuniseerd. In 1938 werden 2044 kinderen volledig ge ïmmuniseerd. 249 kinderen kregen twee maal een inspuiting en 95 éénmaal. Van de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie tegen pokken werd door 66 '104> personen ge bruik gemaakt. De sterfte aan tuberculose was over 1938 niet ongunstig. Deze komt neer op 4.26 oer 10.900 inwoners '4 32 in 1937). Het aantal ingeschrevenen voor de verzeke ring van ziekenfondsleden tegen de kosten der bijdrage bi.1 event,ueele opneming in ziekenhui zen bedroeg ln 1938: 58075 '55117). .Van de Gemeentelijke Ziekenhuisverzekering (Mid- denstandsverzekering) bedroeg het aantal ver zekerden op 31 December 1938: 3997 (3612). Opgenomen werden in de verschillende zie kenhuizen en andere inrichtingen (Parkher- stellingsoord, Brederodeduin enz.) geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeente 5563 patiënten (v. j. 5136). De ontvangsten en uitgaven betreffende de verpleging in ziekenhuizen, sanatoria, inrich tingen enz. hebben totaal bedragen onder scheidenlijk f656.791.19 en f300.091.50. Het aantal bewijzen voor gratis geneeskun dige hulp, afgegeven door Maatschappelijk Hulpbetoon gaf in 1938 recht op hulp aan 2)09 (2185' volwassenen met 1975 2071) kin deren gedurende het geheele iaar: 862 '1001) volwassenen met 611 '767' kinderen langer dan 3 maanden: 494 '431) volwassenen met 284 (229' kinderen gedurende 3 maanden: 65 (294' volwassenen met 30 (107' kinderen kor ter dan 3 maanden. Het aantal bacteriologische onderzoekingen voor Haarlem en omstreken bedroeg 8566. De bevolking van het Tehuis voor Ouden van Dagen bestond op 31 December 1938 uit: 2 pupillen. 52 mannen en 20 vrouwen. In Haar lem's Kindertehuis werden in 1938 139 kinde ren verpleegd. Hiervan waren 18 halfwees. 8 van ongehuwde moeders, 33 van gescheiden ouders en 80 kinderen. HOUTPLEIN 8 (Adv. Ingez. Med.) De kwestie der prijsopdrijving. Kamer van Koophandel verzoekt herziening Regeeringsstandpunt. Het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft op 22 September j.l. het navolgende telegram verzonden aan den Minister van Economische Zaken te 's-Gravenhage: „De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken besloot in hare jongstleden gehouden vergadering Uwe Excel lentie hare bezorgdheid kenbaar te maken met betrekking tot de toepassing der Prijsopdrij- vings- en Hamsterwet 1939 en verzoekt drin gend om herziening van het standpunt, waar bij oude voorraden voor oude prijzen moeten worden verkocht. Tegen prijsopdrijving dient ongetwijfeld zoo krachtig mogelijk te worden opgetreden, doch redelijke prijsverhoogingen zijn naar hare meening alleszins gemotiveerd, De Kamer verzoekt Uwe Excellentie het stand punt der Regeering te dier zake te willen herzien." PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 26 SEPTEMBER 1939. Progr. I Hilversum n. Progr. II Jaarsveld en Hilversum I Progr. m Belgische en Duitsche uitzen dingen. eventueel diversen. Progr. IV Engelsche stations, eventueel di versen. Progr. 8.007.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Werken van Johann Strauss, Franz von Suppé en Mozart. Joh. Strauss. 1. Rosen aus dem Süden, Lea Pill'ti. 2, Geschichten aus dem Wienerwald. Berl. Lehrer Ges. Ver. 3. Perpetuum Mobile Goncertgeb. Orkest. Franz von Siuppé. 4. Ouv. Dichter und Bauer Berl. Philh., 5. Banditenstreiche, Ork. o.l.v. A. Melichar. 6. Ouv. Pique Dame, Staatsopera- orkest Berl. Mozart. 7. Eine kleine Naohtimisik, Sach- sische Staatskapelle. 8. Rondo, Tossy Spiwa- kowsky. 8.0012.00 Diversen. ^Èoritto CHOCOLADE Nieuw van smaak, nieuw van vorm. m nieuwe, han dige doosjes met één, twee en vier lagen25 15 en 85 ct. GVwJzade (Adv. Ingez. Med.) HA ARLEMSCHE REDDING SBRIGADE, Zondagmorgen* aan het slot van het oefenuur der Reddingsbrigade verzamelde de heer Joh. M. Schmidt, voorzitter, alle canies cn heeren om een afscheidswoord te spreken bij het eindigen van het zomer-zwemseizoen. Hij sprak den dank der brigade uit aan het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen der inrichtingen en voor de vrije abonnementen voor een deel der leden van het gemeentebestuur ontvangen Wü braoHl dank voor de medewerking en toewijding van het personeel en riep de aanwezigen op. zoo veel mogelijk de win teroefeningen mee te ma ken om paraat te zijn, ook bij eventueele ver duisteringen indien de hulp der leden noodza kelijk blijkt Hii bereidde de leden er op voor dat ernstige moeilijkheden in brigadeverb'Ëftd dreigen Dr. Heymans de medische leider is gemobiliseerd; Dr. Floor heeft geen tijd voor den medischen cursus. Ook moeilijkheden zijn te verwachten met het oefenen in het Sportfondsen!'ad- vei" uren worden (wat overigens is toe te juichen) in beslag genomen door de militairen, maar moeilijkheden zijn daar om overwonnen te worden. Het bestuur der brigade zal zich bera den wat in de gegeven omstandigheden is te bereiken. Met den wensch dat de leden zich zouden aanpassen aan de omstandigheden, werd het zo- mer-seizoen als geëindigd beschouwd. EXAMENS. Wiskunde L.O. Voor het examen wiskunde L.O. is geslaagd de heer J. L. Fennis, te Haarlem. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 27 September 1939 de.s namiddags om 2 uur. zoo noodig voort te zetten des avonds om 8 uur, in de Statenzaal. De agenda luidt: 1. Beëediging en installatie van den heer J. Ph. H. Castricum. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Vaststelling der 5e suppletoire begroo ting dienst 1938. 4. Balans enz., 1938: a. Haarl. Woningstichting „Luctor et Emergo". b. Woningstichting „Het Oosten". 5. Beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van le-ermiddelen voor de bijz, school Antoniestraat 28. 6. Aanvaarding van voor straat bestem den grond aan den Heerensingel. 7. Vaststelling van „Wijziging 21" vervan gende „Wijziging 10 ged." van het uitbrei dingsplan „Noord" enz. 8. Vaststeling van „Wijznglng 1 A" behoo- rende bij „Wijziging 1" van het uitbreidings plan „Zuid-West". 9. Vaststelling eener verordening, bedoeld in art. 51 der wet .„Autovervoer personen". 10. Aanschaffing van een benzinemotor- brandspuit ten behoeve van de gemeente lichtfabrieken. 11. Verordening op de heffing en invor dering van rechten voor afzondering, ver pleging en onderzoek als bedoeld in art. 21 der Besmettelijke Ziektenwet. Benoemingen a. leden der vaste- en andere commissies. b. tijd. leeraren aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. c. Personeel aan de Avondschool voor Handelsonderwijs. De Luchtbescherming te Haarlem. Een reeks adressen aan den Raad. Bij den gemeenteraad van Haarlem zijn ingekomen een verzoekschrift van G. Leem horst c.s. om maatregelen te treffen voor de bescherming der bevolking bij luchtaanval len en verzoekschriften van gelijke strek king van de afdeeling Haarlem van het We reld-Vrouwen Comité tegen Oorlog en Fas cisme, van bewoners van de De Clerqstraat en een aantal andere ingezetenen. HAARLEMSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING. Na den succesvollen openingsavond op 21 September j.l. zal de Haarlemsche Ama teur Fotografen Vereeniging Donderdag avond 28 September in het clublokaal Ged. Oude Gracht 1,04, de gewone werkzaamheden doen beginnen met: „Een avond portret fotografie voor klein- en grootbeeldwerkers' De H.A.R.V. vond onze stadgenoote, de be kende Haarlemsche kunstfotografe mevr. T. ArensTepe, bereid dien avond de leiding der werkzaamheden in handen te nemen, zoodat liefhebbers van portretfotografie er verzekerd van kunnen zijn dat er Dondei'dag a.s. veel te leeren is. Het bestuur der „Haarlemsche" verklaart zich gaarne bereid belangstellende ama teur-fotografen uit Haarlem en omgeving in de gelegenheid te stellen dezen avond mede te maken. DE MIDDELBARE SCHOLEN. Zooals men weet was de H.B.S. tijdelijk' on dergebracht in het gebouw van het Gymnasium. Het schoolgebouw aan de Zijlvest is nu echter weer beschikbaar en daar worden de lessen thans des morgens gegeven. Ook in het Gymnasium wordt nog alleen in de morgenuren les gegeven. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Onder voorzitterschap van den heer Hk. Dei num werd dezer dagen een huishoudelijke ver gadering der afdeeling gehouden in Hotel Lion d'Or, Kruisweg. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter in het bijzonder het overlijden van den direc teur van het Crematorium. In zijn plaats is be noemd de heer J. van Dijk uit Utrecht. Notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De beschrijvingsbrief van de algemeene ver gadering lokte geen bijzondere discussie uit. De algemeene vergadering zal niet te Dordrecht doch in Den Haag worden gehouden. Als afgevaardigden werden aangewezen: de heer E. .Kaleveld als lid der afdeeling Verder zal het bestuur enkele leden uit tiaar midden aanwijzen. Hierna maakte de voorzitter melding van een bijzonder jubileum en wel van den secretaris- penningmeester den heer T. C. R. Smit die 25 jaar onafgebroken deze functie tot groote voldoening heeft vervuld, eerst in de afdeeling Amersfoort en sedert 1921 te Haarlem. Spreker zeide dat dit feit niet onopgemerkt mocht voor bij gaan, alhoewel hij wist dat de jubilaris het liefst rustig voor de belangen der vereeniging door werkt. Spreker bood namens de afdeeling den heer Smit een geschenk aan. Ook mevrouw Smit werd in de huldiging betrokken. Zij staat immers steeds klaar ieder in haar huis te ont vangen die inlichtingen wenscht betreffende de crematie. Behalve een bloemenhulde werd mevrouw Smit èen blijvend geschenk overhandigd. De secretaris dankte voor de hulde aan zijn vrouw en hem gebracht en deelde mede dat de afdeeling thans de duizend léden (gezinshoof den) heeft overschreden. Tenslotte sloot de voorzitter deze bijzondere vergadering. GELOOF EN WETENSCHAP. De eerste bijeenkomst van het seizoen 19391940 van .Geloof en Wetenschap" wordt Vrijdagavond 6 October in den Stads schouwburg gehouden. Dien avond zal het Residentie Tooneel opvoeren ..Stralende Da geraad" een tooneelspel in zes tafereelen van Norman Maconan PERSONALIA. Bij den gemeenteraad van Haarlem is inge komen een schrijven van mevrouw M. Maar- schallKomin, waarin zij bedankt als gedele geerde der gemeente in de besturen van de Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool, Pro- testantsch Christelijke Nijverheidsschool en R.K. Industrie- en Huishoudschool. DE HAARLEMSCHE INDUSTRIE. B. en W. van Haarlem hebben aan J. van Win terswijk vergunning verleend tot oprichting an een inrichting tot het verduurzamen van groenten en vruchten in glas en blik in het per ceel aan de Brouwersvaart no. 62, waarvoor gebezigd zullen worden 2 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3V2 PJK., bene ens andere machines en toestellen. ONDERWIJS. B. en W. yan Haarlem stellen aan den gemeenteraad voor over te gaan tot benoe ming in vasten dienst van de tijdelijke leeraren aan de gemeentelijke avondschool voor Handelsonderwijs: J. van Ravenswaay, J M. Thierry, B. W. E. Veurman en L. Alles. en tot herbenoeming als tijdelijk leeraar voor den cursus 1939—1940 aan dezelfde school van A. Hacquebord en J. Kal. Ter voorziening in de vacature van leeraar in de Engelsche taal zullen B. en W. een na der voorstel doen. MAATREGELEN BIJ BESMETTELIJKE ZIEKTEN. De Verordening op de heffing van rechten voor afzondering, verpleging en onderzoek, als bedoeld ip art. 21 der Besmettelijke Ziektenwet zooals die is vastgesteld bij raadsbesluit van 22 December 1937, heeft bezwaren ontmoet bij Ge deputeerde Staten van Noord-Holland. Zooal-s B. en W. uitvoerig in een ontwerp-brief aan ge noemd College hebben uiteengezet kunnen zij zich met deze bezwaren niet vereenigen. Een uitzondering hierop maakt het bezwaar, dat de vervoerkosten niet in de verordening zijn gere geld. Aanvankelijk waren B. en W. van meening. dat dit niet noodig was. omdat het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten tot heden steeds gratis geschiedde, doch teneinde op dien grond weigering van de goedkeuring der ver ordening te voorkomen, is ook voor de vervoer kosten een tarief opgenomen, Daar intusschen een wijziging der gemeente wet is tot stand gekomen, waardoor geen af zonderlijke verordening op de invordering dei- rechten meer behoort te worden vastgesteld, stellen B. en W. den raad voor de verordening opnieuw vast te stellen. Voor Fransch staatscrediet geen andere maatstaven aangelegd dan voor het Nederlandsche. Op vragen van den heer Pollema met betreK- king tot een door de Nederlandsche bank aan de firma Mendelssohn en Co. voorgeschoten bedrag, heeft de heer de Geer, minister van staat, mi nister van financiën als volgt geantwoord: Blijkens de ter griffie van de rechtbank ge deponeerde lijst van crediteuren van de firma Mendelssohn en Co. had de Nederlandsche bank een gedekte vordering op dat huis van f 14.212.965. Het verstrekte onderpand, waarvan de waarde vanzelf de 14 millioen belangrijk te boven ging, bestond voor een aanzienlijk deel uit Fransche schatkistbiljetten. De Nederlandsche Bank was ten tijde van de bedoelde credietverleening van meening, aai deze slechts voor korten tijd noodig zou zijn in afwachting van de afwikkeling van eenige loo- pende transacties. Zoodanige credietverleening, waartoe de Nederlandsche Bank de bevoegdheid ontleent aan artikel 11 van de Bankwet, ge schiedt in het algemeen belang en behoort tot de normale ook elders erkende taak van een centrale bank; de taak, welke inhaerent is aan haar positie van „the bankers bank". Het is den minister niet geheel duidelijk, hoe de president der Nederlandsche bank, door Fransche schatkistbiljetten als onderpand aan te nemen, den schijn kan gewekt hebben, voor het Fransche staatscrediet andere maatstaven aan te leggen dan voor het Nederlandsche staats crediet, hij is toch overtuigd, dat de genoemde president Nederlandsche schatkistbiljetten nog eel vlotter als onderpand zou hebben aange nomen. Naar aanleiding van deze vraag moge worden opgemerkt, dat naar onze bestaande wetgeving credietverleeningen door particuliere banken een zaak zijn van de credietgevende bankiers, zoo dat het uitspreken van een oordeel daarover van regeeringszijde, anders dan in zeer uitzonder lijke gevallen, minder gepast schijnt. Overigens is, voor zoover de minister weet, van een te kort schietende liquiditeit bij de betreffende maat- :chappij geen sprake. Zijn oordeel over de hier aan de orde gestelde vragen zou de minister willen opschorten totdat het verslag verschenen is van de staatscommissie voor het bankwezen, waar, naar hem bekend is. deze aangelegenheid is ter sprake gekomen. 't Qoede wint Voor daaglijks brood het goede nemen, Is steeds een daad van wijs beleid; Verkeerd is: enkele centen sparen Ten koste van de Kwaliteit Haarlem - Heemstede - Bloemendaal (Adv ingez. Med.) MUZIEK. ALS UNAAR EEN LADDER ZOEKT, ALS UWVftDUW EEN DIENSTMEISJE NOODIG HEEFT, OF EEN 0JAA1 - MACMINE TEROtGRNAMÊ, OF ALS UW DOCHTER. EEN TWEEDEHAMDSCH PIANO \A//LHEBBEN, KIE-S CAN DG Snelste en goedkoopste methode Het zuiver muzikale gedeelte der soirée was daarmee feitelijk afgeloopen. De declamatie van het Heksenlied door Paul Ewald bleef bin nen de perken van een welgemeende poging, waarbij de verkeerde uitspraak van de r be temmer end werkte. Met de zangdeclamatie van Thea Schouten .wanien we in het bereik van het rasechte dilettantisme. Het was noch zang, noch decla matie, wat deze vertolking van Hawaiian songs met Franschen tekst te hooren gal'. Er kwam veel over „amour" in en er waren twee gitaars tot verhooging van het effect, maar dit alles kon de monotonie niet wegwerken. Nog erger werd het, toen de partner met de liggende gitaar er als canonische imitatie ook nog bij ging neuriën. De dansnummers van Maud Kool demon streerden de levendige bewegelijkheid van een lenig lichaam. Van directe choreografische uitbeelding kan ik nog niet veel bemerken, maar talent voor den dans heeft Maud Kool zeker wel. Willem Rettig begeleidde alle zang- en dans nummers zeer knap en raak. .Deze „muzikale soirée" was dus een zeer gevarieerde, die bij de vrij talrijke aanwezigen veel bijval verwierf. Maarin hoeverre dit alles in verband staat met,p;f voortvloeit uit den werkzaamheden van den ,',BIoëmen'daalschen- Kunstkring" is', ons niet geheel duidelijk geworden. K. DE JONG. De „Bloemendaalsche Kunstkring", die ons voor een „Muzikale Soirée" op Zaterdag 23 September in de muziekzaal van Brinikmann uitgenoodigd had, is een vereeniging, welker bestaan mij en misschien ook wel vele an deren tot dusver onbekend was. En mijn nieuwsgierigheid omtrent den aard dezer cor poratie werd verhoogd door de omstandigheid, dat zij haar eerste openbare teeken van leven niet in Bloemendaal. doch in Haarlem gaf. De heer Piet Nieuwdorp, die om kwart voor negen het podium betrad om een woord ter inleiding te spreken, loste de raadselen eenigs- zins op. Uit zijn woorden bleek ons. dat we in deze instelling eigenlijk een vereeniging ter beoefening der beeldende kunsten, in 't bij zonder der schilderkunst, hebben te zien. Nog veel duidelijker bleek dit uit de vertooning van een film, die aan de uitvoering van het pro gramma voorafging. Deze film vertoonde ons scènes uit een tot atelier ingericht perceel. Uiterlijk schoon schijnt dat perceel weinig te bezitten; de toegang lijkt vrij omslachtig en veel comfort biedt het niet. Maar men woekert er met de weinige beschikbare middelen, maakt het er zich gezellig, werkt en heeft in de pauzen thee en een ver uitzicht over de landelijke omgeving, Na dit filmisch-picturale preludium begon het muzikale gedeelte der soirée. De in de uit- noodiging als solisten vermelde painïst en danseres waren, zooals de heer Nieuwdorp meegedeeld had, door omstandigheden ver hinderd op te treden. Twee Italiaansche namen verdwenen daar door van het programma, maar het deed het vaderlandse!) hart goed er Nederlandsche voor in de plaats te zien. Onze stadgenoot Herman Nieland, hoewel zelf lichamelijk niet geheel fit. was bereid ge vonden, eenige piano-solo's te spelen. De taak die hij zich opgelegd had en die het voordra gen van Bach's Chromatische Fantasie, con certétudes van Godard, Chopin en Liszt en een eigen Walspara.phra.se omvatte was aller minst gemakkelijk, en, den korten termijn van voorbereiding in aanmerking genomen, konden zijn pianistische prestaties veel respect afdwin gen. Kracht en technische vaardigheid demon streerde zijn spel ten volle; de overijling, die soms waar te nemen was, zou door meer voor bereiding allicht voorkomen zijn. Niet goed te keuren was de permanente ongelijkheid ln den aanslag In Chopin's Etude op 10 no. 3. Zijn paraphrase heeft een stijl die wel verouderd geacht mag worden, De tenor Giuseppe Reschiglian toonde hoe duurzaam Italiaansche stemkracht en tempe rament zijn. ook na het verstrijken der gun stigste levensjaren. De Italiaansche zang heeft haar specifieke bekorende eigenschappen: een minder bevredigende is. dat vele representan ten alle'; drama tiseèrentot het simpelste po pulaire liedje toe. Dit bleek ook nu, uit de' zangers voordracht van een Venetiaansch lied In de opera-aria's echter was het als de Opera Italiana redivlva. Alle oetalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden ln ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid 12000. overlijden f 400. verlies van een hand, voet of oog 200, beide leden van een duim 100, één lid van een duim t 50, alle leden van een wijsvinger t 60 één of twee leden van een wijsvinger f 25, alle leden van een anderen vinger 115, één of twee leden van een anderen vinger 15, arm- of beenbreuk 30, enkelbreuk f 15, pols breuk f 15. Alles Indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven Ontspanning militairen Leidsehekwartier. De commissie voor ontspanning van militai ren in het Leidsche vaart-kwartier (Haarlem Zuid West) deelt hel volgende mede. De commissie is nu samengesteld als volgt: voorzitter: J. van Daale. penningmeester: C. H. Leising, le secretaris: Joh. F. van der Vliet, Prof. v. d. Waalsstraat 56. 2e secrtaris: W. Hom mes. commissaris: J. J. Heesemans. Bovenstaande commissie bedankt alle bewo ners van ons stadsgedeelte voor de buitenge wone medewerking welke zij mocht ontvangen en hoopt ook in de toekomst op de bewoners te mogen rekenen, indien dit noodig zal zijn. Een geheele bibliotheek is nu samengesteld uit de vele boeken die wij mochten ontvangen, terwijl de financieele bijdragen tot optimisme stemmen. Ook voor militairen die hun vrijen tijd in huiseliiken kring willen doorbrengen, be staat voldoende gelegenheid. De verzorging van couranten en tijdschriften is nu ook georganiseerd en een ieder kan zijn gelezen lectuur ter beschikking van de mili tairen stellen, door deze af te geven aan een van onderstaande adressen waar alles weer wordt af gehaald Lectuur kan bezorgd worden, bij: F. J. Seket, Thomsonlaan 18. sigarenmagazijn: H. C. de Graaf. Pijlslaan 108. kruidenier: Fa. Woesten- burg. van 't Hoffstraat 75. bakkerij; Fa. Goezin- nen. Ruitenveg 22. drogist; Fa Meier, Gibraltar straat 1. sigarenmagazijn- Fa. Keune. v. Oosten de Bruvnstraat 213, idem- M. J. Verstraten. Ka- rel van Mandnrstraal 61. sigarenmagazijn. Fa. Warner, Karei van Manderstraat 23, sigaren magazijn; H. Rozenhart, Leidschevaart 455. si garenmagazijn.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6