Nette Fietsjongens Ochtendbeurs Amsterdam HEEMSTEDE ENGELSCH Fünke Loopjongen gevr. D O X D E R D A G 28 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Uitspraken van de Rechtbank Smaadschrift. Tegen een 49-jarige vrouw uit Westzaan. die 14 dagen geleden terecht stond wegens smaad schrift eischte de Officier 3 maanden gevan genisstraf. De vrouw ontkende het haar ten laste gelegde: het schrijven van anonieme briefkaarten met beleedlgenden inhoud aan een melkcontroleur en aan haar nicht. De verdediger mr. J. A. B. Sanders had een nader onderzoek naar de geestvermogens van de verdachte gevraagd. De rechtbank veroordeelde haar tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van 75 suib. 30 dagen hechtenis. ESPERANTO-CURSUSSEN VOOR KINDEREN EN VOLWASSENEN. Over eenige dagen zullen de otficieele erken de Esperanto-kindercursussen in scholen te Haarlem weer beginnen. Op verzoek van vele ouders heeft de commissie voor de cursussen wederom besloten tot instelling van esperan- to-cursussen voor volwassenen over te gaan. Over het practische nut, de paedagogische waarde en de ideëel humanitaire beteekenis van de kennis van het esperanto behoeven wij niet in den breede uit te weiden. De bulten- landsche studiereizen, die de commissie na elk cursusjaar organiseerde, door een 8 daagsch verblijf bij de Deensche geestverwanten in Noord Jutland en omgekeerd, zijn daar wel het bewijs van. Het streven der commissie is er by voortduring op gericht, het inzicht in den bouw der talen te verdiepen, de gramma tische begrippen te verduidelijken en te ver helderen. Het spreekt vanzelf, dat een en an der in het bijzonder aan de eigen moedertaal ten goede komt. Haar arbeid is er tevens op gericht de esperanto-oursussen op de scholen te vervolmaken. Als de wmter komt, leert Esiperanto! Aanmeldingen: 's Maandagsavonds van 89 uur, school Haarlemmerliedestraat, Haarlem- Oost. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING Woensdagavond hield de R.K. Middenstands- vereeniging alhier een algemeene ledenverga dering, onder leiding van den waarnemenden voorzitter, den heer G. Alders, daar de voor zitter, de heer Th. S. J. Hooy, afwezig is we gens mobilisatie. Pater Henri de Greeve hield een rede over het onderwerp: „De ernstige tijden waarin wij leven" en besprak voorts organisatie, doel en werk van den „Bond zonder Naam". Spr. kondigde aan, dat binnenkort een cam pagne zal worden gevoerd, onder het motto: „Wij werken tijdens den oorlog voor den vrede". Hierna had een verkiezing plaats van drie bestuursleden, noodig geworden door het be danken van de heeren Walop en Habraken en het overlijden van den heer Lamp. Gekozen werden de heeren A. J. Borst, J. van Opzee- land en J. G. Spruyt. De voorzitter dankte de beide afgetreden be stuursleden, in het bijzonder den heer Wolap, die gedurende vele jaren penningmeester ge weest is en in verschillende commissies zitting had. Vervolgens werd uitvoerig gedebateerd over de vraag: „Hoe kunnen middenstanders die door mobilisatiemoeilijkheden zijn getroffen, geholpen worden?" De vergadering kwam tot de conclusie dat voor de georganiseerden de vakvereenigingen zullen moeten zorgen. Voorts heeft de Dioce sane Middenstandsvereeniging een commissie opgericht voor hen die niet in een vakvereeni- ging georganiseerd zijn. Inzake prijsverhooging zal de Middenstands vereeniging ook harerzijds een request aan den minister zenden, waarin wordt aange drongen op intrekking van het verbod van prijsverhooging. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. broche. Van Vuuren. Meidoornplein 45; bril in rood étui, Zuidhof. Pijntorensiraat 26; bril, Politiebureau Smedestraat; damesarmband horloge, Barnhom, Paul Krugerstraat 6 zw.; kussen. Politiebureau Smedestraat: parapluie, Ruigrok, Pres. Steijnstraat 131; kinderpara - pluïe. Jonker, Bromostraat 6; portemonnaie met inhoud, Wiekamp, Bloemfonteinstraat 8; rijwielplaatje, Schoorl, Kennemerweg 2, Bloe- mendaal; 2 rijwieisleutels in doek, Ekmans, Jan L-uijkenstraat 102; vulpenhouder, Van Lunenburg, Burg. Sandibergstraat 38; reserve autowiei met band. v. d. Laan, le Hooger- woerddwarsstraat 32. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 7.52 3/4. Berlijn 74.87V2. Parijs 4.28. Brussel 31.771/2. Zwitserland 42.521/2. Kopenhagen 36.30. Stockholm 44.70. Oslo 42.60. New-York 1.87 V2. Italië; a. Vrije lire 9.90. b. Reislire 8.85 c. Lire bankpapier 8.50. VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM. Dinsdagavond 10 October a.s. zal bij Brink- mann, Groote Markt alhier, een algemeene vergadering worden gehouden van de Vrij willige Burgerwacht, Haarlem. Alleen leden van de V H. B. hebben toegang toe deze vergadering (niet, zij die voorloopig zijn aangenomen). Schietoefeningen. Zondag 1 October van 1012 uur v.m. en Zaterdag 7 October a.s. van 3—5 uur nam. ge- weerschieten voor de geoefenden; bovendien op 7 October revolverschieten van 24 uur nam. voor alle revolverdragenden, op de schietbaan te Overveen. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 290—284. H. V. A. 375—373. Vergde Vorsten!. 92. Amst. Rubber 194194'/2. Philips 123—121. AKU 27. Unilever 9290. Java-China-Japan lijn 111. Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 114V2115. Beth. Steel 68''2—68 1/4. U. S. Steel 58—57 1/8. Republic Steel 21 1 4—20 15/16. Anaconda 2625 7/8. Shell 113/4—5/8. American Car 27 3/4 Wreszynski voor liet Amsterdamsche Hof. Behandeling onder groote belangstelling begonnen. Het Amsterdamsche gerechtshof be handelde vandaag onder groote belang stelling vooral van de zijde van de balie de strafzaak tegen den inter nationalen financier Wreszynski, die door den officier van justitie een inter nationale misdadiger was genoemd, wiens practijken niet voor die van Stavisky onderdoen. Bij de behandeling voor de rechtbank op 13 April j.l. vorderde het O. M. de maximum straf voor oplichting, n.l. vier jaar gevangenisstraf. De rechtbank wees conform dezen hoogen eisch vonnis, doch bracht twee maanden voorloopige hechtenis in mindering. Wreszynski, een Pool van geboorte, stond terecht wegens twee gevallen van oplichting. Tot voor korten tijd was hij woonachtig te Lo. Angelos, doch sedert November van het vorige jaar bevindt hij zich in het huis van bewaring. Zijn arrestatie in een der deftigste Amster damsche hotels deed indertijd veel stof op waaien, niet ornaat de beide oplichtingen waar voor hij thans in beroep terecht staat, zoo bij zonder belangrijk zijn, maar omdat Wreszynski in de financieele wereld vele jaren een zekere rol heeft gespeeld. Niet altijd tot genoegen van de legeeringen der landen, waar hij vertoefde, zoodat hij herhaaldelijk uitgewezen werd. Hij verrichtte als compagnon van kolonel Norris, een Engelsch financier, of als diens lasthebbei, bankzaken, die voornamelijk bestonden uit de blokkeeren van vorderingen op crediteuren in landen met een beperkt betalingsverkeer. Een paar jaar geleden was Norris, een figuur waarom een geheimzinnig waas hangt, gewik keld in een geruchtmakende procedure met het Unilever-concern over deblokkeeren van vorde ringen. Het proces werd te Parijs gevoerd en eindigde door een schikking. De Unilever maakte deel uit van een pool, een combinatie van crediteuren, waarin ook de Amsterdamsche Bank was vertegenwoordigd. De Unilever trad uit de pool, waarvoor Norris en Wreszynski ble ven optreden. Zeer tot schade van de Amster damsche Bank, die voor millioenen schade leed. Een vervolging van W. voor deze benadeeling van de Amsterdamsche Bank was uit technisch juridische overwegingen niet mogelijk. De twee gevallen van oplichting zijn van het soort, dat in de strafkamers van rechtbanken en gerechtshoven in den lande herhaaldelijk wordt behandeld: „kleingoed". Het eerste geval betreft de oplichting ten na deele van juffrouw Toni M., een Oostenrijksche dame. die echter reeds geruimen tijd in Neder land vertoefde. Zij had kennis gemaakt met Wreszynski en hem verteld, dat drie harer naaste familieleden, die te Weenen woonden, gaarne naar Amerika wilden emigreeren. Wreszynski, die in den breede over zijn rela ties had verteld en zich bovendien voor Argen- tijnsch consul uitgaf, zou dit wel even in orde maken. Maar er was veel geld voor noodig... en zoo wist hij haar te bewegen hem f 4000 te geven. In de tweede plaats zou hij den koopman P. F. H. hebben opgelicht voor f 6000. Deze man was bij W. in dienst getreden als secretaris. Wres zynski deed een verhaal over een tip uit Zwe den. Hij zou 150 procent winst kunnen maken. Ook vertelde hij van zijn relaties met de Am sterdamsche Bank. Als bewijs toonde hij stuk, waarin hem 120.000 pond sterling werd beloofd, wanneer hij zou slagen in het deblok keeren van een groot aantal vorderingen op Duitsche e. a. crediteuren. De koopman-secre taris liet zich bepraten en nam in de „Zweed- sche affaire" deel met f 6000. In eerste instantie ontkende W. beide op lichtingen. Als eerste getuige hoorde het Hof hoofdin specteur R. Stoett, chef van de vreemdelingen politie. Deze verklaarde, dat verdachte eenige talen op zijn bureau was geweest voor de ver lenging van de verblijfvergunning. De eerste keer was mr. Van Nierop, directeur van de Amsterdamsche Bank, meegekomen. Deze laat ste had gezegd, dat het een zakenbelang was, dat verd. in het land bleef. Den laatsten keer had verd. zich op 31 Oc tober 1938 gemeld voor de verlenging. Om te bewijzen, dat hij geld genoeg had, liet hij vier vijf biljetten van duizend gulden zien. Vervolgens kwamen de getuigen a charge aan de beurt. De eerste dfe voor het hekje kwam was de koopman-secretaris. Hij vertelde hoe hij zich had laten bepraten om f 6.000 af te geven. Er zouden groote winsten gemaakt kunnen wor den zonder veel risico. Uit het verhoor bleek nog. dat Wreszynski al vast een cheque van f 15.000 voor zijn secre taris had uitgeschreven. Hij had die cheque echter nooit gekregen. Pres.; Dus hij schreef alvast een cheque alsof de 150 procent winst al was gemaakt. Opschep perij. Tenslotte vertelde deze getuige onder groote belangstelling van het gerechtshof dat hij scha deloos was gesteld, hij had de zesduizend gul den teruggekregen van de Amsterdamsche Bank. „DE LIJKSTAETSIE VAN WILLEM DE VIERDE". In het perceel Zijlstraat 96 worden aan de wanden gravures geëxposeerd van „De lijk- staetsie van Willem de Vierde", in het jaar 1752. Deze bezienswaardigheid is bedoeld ter bezichtiging door het publiek. De opbrengst komt mede ten bate van het Nederl. Roode Kruis en aan de ontspanning voor militairen. De stoet is in de oorspronkelijke volgorde weergegeven, eerst dragonders te paard, vervol gens honderd Zwitsers, zee- en land-officieren, braadmeesters. keukenmeesters, suikerbakkers, de dansmeester, de barbier en de chirurgijn, dan de president en de raden, stalmeesters, opper hofmeesters, het lievelingspaard, de Staten-Ge- neraal der Vereenigae Nederlanden enz. Voor belangstellenden zijn vele bijzonderhe den op te merken. De teekeningen werden ge maakt door P. van Cuyk en de graveur is J. Punt. Voorts is nog een interessante collectie Bij- belsche voorstellingen uitgestald. De kansen van Roosevelt's nieuwe voorstellen. WASHINGTON, 28 September. Een senator, die in nauw contact staat met 't Witte Huis geeft afts zijn mee ning te kennen dat Roosevelt's voor stel tot opheffing van het wapenem bargo en de vervanging daai~van door de „Cash and Carry"-formule op zeven en vijftig stemmen kan rekenten, het welk zeven stemmen boven de abso lute meerderheid is. Inlichtingen van United Press noemen drie en vijftig stemmen ten gunste van Roosevelt's program. (United Press). Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk lichte nachtvorst, vooral in het Zuid-Oosten. Gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, iets zach ter. Zwakke tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 52 F. 46 F. 48 F. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroer neemt in beteekenis af. Onder invloed van een storing viel op de zuidpunt van Groenland 60 m.M. regen. In de randstaten is de luchtdruk gedaald, onder invloed van een storing, die uit Scandinavië kwam. In het Noorden is de temperatuur gedaald, terwijl het in Zuid-Scandinavië zachter werd. Voor al in Denemarken steeg de temperatuur sterk, te Blaavanshuk zelfs 11 graden. In ons land is het ten gevolge van een helde ren nacht veel kouder geworden. In Twente was de temperatuur hedenmorgen gedaald tot twee graden onder het vriespunt. Aan de kust bleef het veel zachter, hier ko men plaatselijk nog lichte buitjes voor. Bij Portugal ligt een depressie, evenals bij Griekenland. Vooral in Zuid-Italië is veel regen gevallen. Hoogste baromterstand 1027.6 te Schip hol. Laagste baromterstand 1001.9 mbar. te Sortavala. BAROMETERSTAND: Vorige stand 774 m.M. Stand van heden 773 m,M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Vrijdag v.m. 4.06 uur; n.m. 16.21 uur. Strand berijdbaar van 9.00—14.30 uur. BftEDEROM. DUUY En al krijgt U geen auto (daar komt het op aan 1) U hebt met Uw geld vast een weldaad gedaan. (Adv.) (Adv. Ingez. Med.) Russiscli-Britsche handels besprekingen op komst? Lloyd George als leider der Engelsche missie genoemd. LONDEN, 28 September. In het onder houd. dat de Sovjet-ambassadeur Maisky met Lord Halifax heeft gehad, heeft Rusland, naar vernomen wordt, zijn bereidheid getoond om handelsbesprekingen met Engeland te ope nen. In de Britsche pers werd de suggestie ge uit dat de Britsche regeering een groot deel van het Russische exportsurplus zou kunnen koopen. dat anders Duitschland zou bereiken. Niet-officieel wordt er op aangedrongen dat een Britsch vertegenwoordiger naar Moskou moet gaan om de economische onderhandelin gen te leiden. Dc gissingen naar de persoon van dezen vertegenwoordiger komen allen neer op den naam van Lloyd George. Mogelijk zouden de Russen den voorkeur geven aan iemand vtn de autoriteit van een Lord Hali fax maar het is onzeker of deze Engeland wel kan verlaten. Ook de naam van Oliver Stanley wordt genoemd. Bij het denkbeeld van een ruilovereenkomst tusschen Engelland en de Sovjet-Unie wordt gedacht aan de uitwisse ling van Britsche machines en rubbVr, wol en cacao uit het Britsche Rijk tegen Russische olie, hout en mangaanerts. (United Press). COMITé O. en O. VOOR MILITAIREN. Namens de centrale contactcommissie voor .Huiselijk Verkeer" is Woensdagavond ge ïnstalleerd door mevr. Ir. M. Waardenburg Lindever de commissie die werkzaam zal zijn in het Haariemmerhoutkwart.ier en het Bosch en Vaartkwarüer. De grenzen van dit district 'oopen langs de Leidschevaart. Schouwtjes laan, Hazepaterslaan. Paviljoenslaan, Kam perlaan. Spaarne. Crayenestervaart, Craye- nestersingel. grens Heemstede, Chrysanthe- numlaan, Leidschevaart. Na een bespreking van de werkzaamheden der commissie en de mogelijkheden van gastvrijheid der burgerij, werd besloten in genoemd kwartier huis aan huis circulaires te verspreiden, waar op een aangehechte strook de wijze van gastvrijheid, die men verleenen wil, wordt aangegeven. Li den loop der volgende week zullen deze stroo- ken worden ingezameld. Ook hun die reeds hulp toezegden, worden verzocht dit opnieuw op de circulaires in te vullen. Het centrale administratie-adres voor dit kwartier is mevr. K. de Jong, Wilhelminapark 8, Haarlem. VOETBAL. HAARLEM—MILITAIR ELFTAL (6—2). De Woensdagavond tusschen Haarlem en een militair elftal gespeelde voetbalwedstrijd eindigde met een 62 overwinning voor de rood broeken. Rust kwam met 41. HAARLEMSCHE POLITIE— MILITAIREN (4—0). Woensdag werd in het Noorder Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de Politie Sportvereeniging „Haarlem" en een militair elftal. De Politiemannen wonnen met 4—0 Hoe vernietigend de uitwerking der Duitsche bombardementen in Polen is geweest, bewijst bovenstaande afbeelding, die het vernielde station van de Poolsche stad Siedlce toont. „Japan is den oorlog moe." Interview met den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken. TSJOENGKING, 28 September. In een in terview met United Press 'heeft de minister van buitenlandsche zaken Wang Tsjoeng Hoei, er met nadruk op gewezen, dat de nationa listische regeering zal voortgaan met weerstand te bieden aan de Japansche agressie totdat de uiteindelijke overwinning behaald zal zijn, maar hij voegde daaraan toe, dat indien de Ver. Staten bereid zouden zijn om als bemid delaar op te treden men tot den eervollen vrede zou kunnen geraken. Hij zeide dat de buitenlandsche politiek van China niet be ïnvloed wordt door de gebeurtenissen in Euro pa of elders ..De Chineesche politiek is gebaseerd op de verdragen, voornamelijk op dat der negen mogendheden. Het eerste punt van onze poli tiek is gericht op het versterken van deze ver dragen teneinde de onafhankelijkheid en de integriteit van China te bewaren, ten tweedp zijn wij voorstanders van een economische sa menwerking met alle bevriende naties en dit is ook van toepassing op Japan, zoodra dit land bereid is om samen te werken op een basis van algeheele gelijkheid. Ongelukkiger wijze is het Japansche idee van samenwerking in werkelijkheid een Japansche overheer- sching in China en op deze basis zullen wij nooit samenwerken". Wang Tsjoeng Hoei zeide verder: „Japan heeft geen kans om het programma, waaraan het in 1937 is begonnen, uit te voeren. De Japanners zijn den oorlog reeds lang moe. Het Ohineesch-R.ussische niet-aanvalspact werd bijna onmiddellijk na het uitbreken van de vijandelijkheden onderteökend.De ketting, die deze naties verbindt, wordt steeds nauwer om Japan aangehaald, dat. slechts de anti- Komintern bezit, waarop de Japansche buiten landsche politiek gebaseerd is. Nu de Duit- schers dezen zwakken band hebben doorgesne den is Japan geheel geïsoleerd. Wang Tsjoeng Hoei besloot zijn interview met er op te wijzen dat de Ver. Staten in een positie zijn om Japan over te haten Roosevelt's bemiddeling te accepteeren. (United Press). CONCERT VOOR DE MILITAIREN OP DE GROOTE MARKT. Vrijdagavond zal Harmonie-Crescendo van 8 tot 10 een concert geven voor de militairen op de Groote Markt. Op het programma staat oxi. De Fremersberg. Canadeesch passagiersschip wordt vermist. Niet te Yokohama aangekomen. TOKIO, 28 September (Havas). Men vraagt zich af waar zich thans het Canadee- sche passagiersschip „Empress of Russia" be vindt, dat sinds twee dagen te Yokohama wordt verwacht. Het schip was op 16 Septem ber met een klein aantal passagiers en een hoeveelheid goederen uit Vancouver vertrok ken. Alle pogingen met het schip draadloos verbinding te krijgen, zijn mislukt. Men denkt dat de „Empress of Russia" geen antwoord heeft gegeven op deze oproepen teneinde haar positie niet bekend te maken en dat de ver traging veroorzaakt is, doordat het schip in zigzaglinie heeft gevaren. Een duikboot van onbekende nationaliteit zou in de buurt van. Alaska kruisen EEN WOORD AAN DE HEEMSTEEDSCHE VROUWEN. Naar aanleiding van de vele welwillender!» die zic'h bereid verklaren voor onze soldaten te breien (of er iets voor te offeren) her inneren 0ndergeteekenden eraan dat iedereen zich daarvoor moet voorzien van wol en pa tronen, die door het Dep. van Defensie zijn goedgekeurd. Ondergeteekenden, die in di recte verbinding staan met de Wolcentrale van genoemd departement, en daarvan een onderdeel zijn, hebben zic'h bereid verklaard iedereen, die dit wenscht, daarover in te lich ten. Wellicht is het u niet ontgaan, dat de radio herhaaldelijk het adres vermeldt van mevr. Meyerv. d. Berg, die het hoofd is van ge noemde centrale, waarmede ondergeteekenden in direct contact staan. Mevr. C. E. de Vogel. Van Merlenlaan 4, Heemstede (tel. 28106, giro 242386); mevr. J. M. C. van de Linde, Rijnstraat 17, Heem stede; mevr. G. Kalkman, Rijnstraat 28, Heem stede. ONTSPANNING VOOR MILITAIREN Morgen, Vrijdagavond, zal in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Heerenweg voor de militairen een goochelaar optreden. Zoowel voor de filmvertooning van heden avond als voor den Vrijdagavond Is het begin gesteld op 7 uur. JAN BOODA Bloemhofstraat 2 Tel. 11796 Piano-, Orgel- en Theorielessen. Aanmelden voor het nieuwe kwartaal bij voorkeur Zaterdag middag tusschen 3 en 4 uur. Cursusles aangeboden door er varen leeraar. Cond. 4 per md. Br. no. 2198 bur. van dit blad Voor direct gevraagd een net dagmeisje kunnende koken. Om den dag van 8—8 en 8—12. Aanm. Bron- steeweg 44. Heemstede. Jongen gevr. voor magazijn- en loop werk. Loon 4 p. w. Fa. DIJK STRA. Spaarne 65. AMST. BAZAR Gen. Cronjéstraat 136 Loopjongen gevr. Leeft, pl.m. 16 j. Loon 5. Smedestraat 29. N.V. Vroom en Dreesmann. Haarlem, vraagt voor haar Afd. Levensmiddelen Leeftijd boven 18 jaar. Persoon lijk aanmelden Vrijdag tusschen 5—6 uur bij portier, Gierstraat. Bach vereeniging Ter overname een kaart voor de Bach-concerten. Br. no. 2355 bur. van dit blad 1 TAPIJTEN - MEUBELEN. GEVRAAGD JONGSTE BEDIENDE of LEERLING. Aanmelden vóór 12 uur, JANSSEN, Anegang, Haarlem. MAGAZIJN „NEDERLAND", Groote Houtstraat 36, vraagt voor direct PRIMA GROOTWERKER en UNIFORMWERKER. GEVRAAGD, voor direct ACTIEVE JONGEMAN met eenige kantoorroutine en bekend met machineschrijven. Aanv.salaris 50.per mnd. Bi-, met opg. van leeftijd en vorige nwerkkr. onder nr. 2364 aan het Bureau van dit Blad. GEMEUBILEERD HUIS TE HUUR. Voor terstond aangeboden: geheel gemeub. vrij huis op netten stand, 2 min. vanaf het Soendaplein; bev. 6 kamers met 2 vaste waschtafels en gr. tuin. Huurprijs billijk. Br. ond. nr. 2361 aan het Bureau van dit Blad. EEN ZEER GROOTE ONGEMEUB. KAMER (desgewenscht 2 kamers) TE HUUR, met electr. licht, water en gas (kookgelegenheid). Gebruik van tuin, badkamer, logeerkamer en telefoon. Mooi uitzicht. Centrum stad. Eenige bediening. Brieven onder nr. 2357 aan het Bureau van dit Blad. Het is misschien vroeger wel waar geweest, dat wij konden leeren thee drinken van de Chineezen, de Ja panners of de Engelschen. Nu is de toestand zóó, dat deze naties r in het smakelijk theedrinken een lesje kunnen nemen bij ons. „F L U K S" serveert heerlijke thee, de fijnste die er voor geld te krijgen is, met begeleiding van een stukje cake, chocolaadje en schuimpje SM 12L V00r 12H cent QW W** Dit zult u tevergeefs zoeken in Engeland, China of Japan. Zulk een compleet geserveerde thee voor 1254 ct. vindt U alleen bij RESTAURANT „FLUKS", GROOTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM NERGENS BETER - NERGENS GOEDKOOPER. Huis te huur Voor terstond vrij huis, bev. 6 kamers. 2 vaste waschtafels, met gr. tuin. Vlak nabij het Soenda plein, op goeden stand. Huurpr. 32 p. mnd. Br. no. 2360 bur. van dit blad Gevraagd op drukke expeditie nette juffrouw boven 18 jaar, goed kunnende typen en telefoneeren. Net handschrift vereischt. Salaris nader overeen te komen. Br. no. 2354 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2