ÜPIJ De vrouw met de orchidee. JCaan H>ie BREIT ER MEE? fimSr Weer naac Sdiaot Dames koopt Hm tasschen! JAC. GILEIN gES r\lCClX6 Menu van de week (Recepten D O X DERDAG 28 SEPTEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Nog eens de bivakmutsen Tot onzen spijt is gebleken dat de bivak mutsen zonder klepje gedragen moeten wor den. Dit voorschrift van de militaire over heid spijt ons daarom, omdat die klep er niet zoo maar voor de aardigheid aangemaakt is, maar omdat ze een uitstekende bescher ming biedt tegen sneeuw. „Echt mannenwerk" zeggen wij vrouwen hoofdschuddend tegen elkaar en voelen onszelf toch een beetje superieur, nu de andere sexe zich met echt vrouwelijke be sognes moet inlaten! Intusschen is dat weglaten van de klep technisch geen probleem; ze is er apart aangebreid en kan dus eenvoudig achter wege gelaten worden. E. E. J.—P. Bill Jones, een jong Amerikaansch schrijver, had een buitengewoon talent voor het schrijven van korte verhalen, meest in het genre: hoe ze elkaar tenslotte tóch kregen. Natuurlijk wensohte hij vuriglijk zijn verhaal tjes gedrukt te zien en daarom spendeerde hij jaarlijks een beduidend kapitaal aan postzegels voor het opzenden van de copy naar allerlei tijdschriften. Hij kreeg een en ander echter prompt terug, totdat hij eens op een morgen een splinternieuw versch gedrukt tijdschrift in de bus vond. Met kloppend hart sloeg hij het open. Op de goede pagina's hadden zich naar hij vol ergernis vaststelde zijn concurrenten ge nesteld. Hij bladerde en bladerde en.... vond eindelijk in een middenkolommetje op een der advertentiepagina's zijn verhaal. Wel gaf 't hem even een schokje van vreug de toen hij las: „De vrouw met de orchidee, oor spronkelijke schets door William Jones", maar zijn vreugde verdween om plaats te maken voor diepe verontwaardiging, toen hij verder las: „Saffierblauw lichtte de morgenhemel over de wijde zee. Stil, door geen zuchtje beroerd, lag daar het water en de zon schitterde zoo ver blindend, dat Cyril voor een oogenblik de oogen sloot. (Hij bezat helaas geen exemplaar van de voortreffelijke zonnebril merk Whistier. Licht als een veertje, elegant van vorm, alle moderne kleuren). Het terras was geheel verlaten (doch alle tafeltjes hadden reeds bezet kunnen zijn, Als de hotelier ons in den arm genomen had toeristenbureau Plom, Chicago). Cyril ging aan een leeg tafeltje zitten en wachtte met onrustig kloppend hart of hij haar, de schoone vrouw, die zijn gedachten zoozeer in beslag nam, van daag ook zou terugzien (hartkloppingen? Ónrus tige slaap? Overspannen zenuwen? Dan: Ner- voton). Vandaag moest hij den moed vinden, met haar te spreken (schuchterheid en aarze lend optreden geneest in korten tijd dr. Frank Baxter, psycholoog, Quebec 707. Behandeling per brief). Nerveus greep Cyril een tijdschrift, las er in zonder iets te begrijpen (bij de „Little Darling Post" was dit niet mogelijk geweest: dit blad boeit altijd!) legde het weer terzijde, stond op en ijsbeerde den grintweg op en neer. (Waarom zooveel onnoodige last en zenuwen? De vrouw van zijn keuze vindt iedere man vlug en gemakkelijk door het bemiddelingsbureau .Matrimonia" New-York H 999). Opeens bleef hij als vastgenageld staan: Zij kwam het hotel uit! Maar ze was niet alleen, een elegante jon geman ging aan haar zijde. Cyril verbleekte. Ontsteld keek hij het tweetal aan. Wie was de gelukkige, ,die hem haar liefde had ontropfd? (Mijn detectives zouden het vlug genoeg hebben uitgezocht»majoor Sniffer, Manhattan tel. 2121)". De jonge schrijver slingerde het tijdschrift woedend tegen den grond. Toen schreef hij een vlammend protest van ettelijke bladzijden aan de uitgeverij. Hij kreeg het volgende ten ant woord: „Uw onzakelijke opwinding wordt door niets gerechtvaardigd. De tusschengevoegde advertentieregels maken uw verhaal integen deel eerst recht boeiend. Bovendien betalen wij de hoogste honoraria. (Wie goed en boeiend wil leeren schrijven, leze prof. Penholder's boek „De eerste klas Yankeeschrijver"). Na dit gelezen te hebben gaf Bill Jones al zijn eerzuchtige droo- men voorgoed op en werd reiziger in stofzuigers. O tf SLAMK oe GE ZET IEDEREEN DBAAGT GOED GEBREID VAN WOL. VAN Keus uit 1001 tinten GEN. CRONJESTRAAT 129 (Adv. Mgez. Meaj. GOEDKOOP EN TOCH SMAKELIJK. Een praatje over het verwerken van restjes. Er blijft in ieder gezin dagelijks wat over. Precies „aaaxkoken" is onmogelijk, maar de resten, te verwerken tot een smakelijk scho teltje of voorgerecht, is niet onmogelijk. Hiervan eenige voorbeelden. 1. Overgebleven aardappelen worden in plakjes gesneden en in 'boter of vet in de koekepan bruin gebakken. Zijn ze cmiooi van kleur dan schudt men er in blokjes gesne den kaas door heen, en dient alles warm aan de koffietafel. 2. In de 'koekepan bakt men een gesnip perd uitje in boter of vet licht bruin, schept het er uit en bakt in het vet nu de aard appelen. De aardappelen doet men op een schaal, verdeelt het gebakken uitje er over en strooit wat gehakte peterselie en fijn zout ovea- het geheel. 3. Van V2 L. melk, 5 gladafgestreken lepels bloem, 2\'z lepel boter, 1 ons geraspte kaas. wat zout en peper maakt men een saus. Aardappelen snijdt men in plakken en ver mengt deze voorzichtig met de saus. Men kan alles in een vuurvaste schotel doen en goed warm laten worden in den oven. 4. Overgebleven groente bijv. andijvie, snij boonen, spercieboonen, postelein worden met een rest aardappelen vermengd tot een goed samenhangende massa, met wat zout, mag- gie. peper en noot maakt men alles smakelijk vormt er kleine rende balletjes van. die men plat slaat (1 cM. dik halat deze door wat bloem "èn bakt ze in boter of vet in de koeke pan' mooi bruin- Deze week een vlot ceintuurtje Sportief maar ook elegant is dit zeer origi- neele gebreide ceintuurtje. Een prettig hand werkje bovendien voor een verloren uurtje; 't is vlug klaar en het vergt weinig aan dacht. Als materiaal kunnen wij kiezen koord wol, breikatoen of vosschersgaren, waarvan 30 gram voldoende is. Wellicht hebben we nog een restje, dat juist bij het toiletje past, waar bij we de ceintuur willen maken. Op twee aluminium naalden no. 2'/2 wordt gebreid in een"steek, welke doet denken aan de gewone gerstekorrel. Echter breien we thans twee naalden 1 recht 1 averecht, vóór wij voor de volgende twee naaiden 1 steek verspringen. Voor een taillewijdte van ongeveer 75 cM. worden 177 st. opgezet; voor een grootere wijdte nemen we per centimeter 2 st. meer. Het verdient aanbeveling de ceintuur eer der iets ruimer te nemen, dan haar aan den zuinigen kant te houden, dit om de goede coupe te bewaren. Wanneer we bij naald 5 gekomen zijn, kanten we de 7de tot en met de 10de steek af voor de horizontale knoop- gaatjes. Bij de 7de naald slaan we op die zelfde plaats eenvoudig 4 keer de draad ge draaid om de naald en we kunnen deze lusjes in de 8ste naald weer gewoon als steken breien. Hetzelfde herhaalt zich bij de 12de en de 18de naald. Bij de 24ste naald breien wij steeds wer kend in de beschreven steek, de eerste twee steken tezamen, daarna volgen 44 st. als ge woonlijk, terwijl de daaropvolgende 85 -st. afgekant worden. Hebben wij meer dan 177 st. opgezet, dan wordt dit extra aantal ook meteen afgekant. De 24ste naald wordt ver der uitgebreid op 2 st. na, welke tezamen worden gebreid. Door het afkanten in het midden moeten we nu verder werken met twee draden. Bij de eerstvolgende naald kanten we nu (dus niet samenbreienaan weerszijden van het afgekante middenstuk één sbèdk af. Bij de 26ste. nld, .e yen zoo, doch thans ook aanc.het begin en eind der naald. De 27ste en 29ste nld. als 25ste en de 28ste en de 30ste nld. als de 26ste nld., verder breiend kanten we daarna bij de komende naalden steeds aa.n beide zijden één steek af, zoodat er tenslotte geen steken meer op de naald staan en de puntjes vam de ceintuur gevormd zijn. Voor de twee zakklepjes (zakjes bevinden er zich niet onder) zetten wij 24 steken op. die eerst 8 nld. hoog gebreid worden, terwijl we daarna bij iedere naald aan het begin de eerste steek over de tweede heenhalen, dus afkan ten, terwijl we aan het eind de laatste 2 steken samenbreien. Willen wij ook knoops gaten in de zakklepjes hebben, dan nemen wij na de 8ste naald twee draden in het werk inplaats van één, welke we ieder in de komende 4 naalden voor de helft der ste ken gebruiken, waardoor vanzelf een verticaal gleufje ontstaat. Bij de 13de naald breien we dan weer gewoon met één draad verder. Alle stukjes haken we daarna om met ge wone vasten, naaien dan de klepjes op de ceintuur en zetten de kleine 4-gaats parel moeren knoopjes aan, welke vijf in totaal, ongever een middellijn hebben van 13 mM. NORA HANA. Goedkoop en toch smakelijk De voeding van het eenvoudige gezin. Wanneer het inkomen gering is, kan er maar weinig geld aan het voedsel besteed wor den. De voeding moet dan samengesteld wor den uit goede, maar goedkoope levensmidde len. Het gebruik van voedingsmiddelen, die duur zijn in verhouding tot hun voedings waarde, moet vermeden worden. Tot de goedkoope, goede voedingsmiddelen kan men rekenen, aardappelen, bruin- en wit brood, roggebrood, peulvruchten, magere kaas, melk, karnemelk, margarine, sommige vleeech- en vischsoorten, allerlei groente en sommige vruchten. Het moeilijke punt bij deze eenvoudige voe ding is wel, voldoende afwisseling aan te bren gen. Doet men dit niet, dan kan er een tekort aan de een of andere voedingsstof ontstaan. Daarom moet men zeker eiken dag een war men maaltijd gebruiken. Hierdoor krijgt enen de gewenschte afwisseling en bovendien be hoeft een wanne maaltijd niet duurder te zijn dan een broodmaaltijd. Het middagmaal dat uit één gerecht bestaat is in dit geval wel het eenvoudigste. Men heeft dan de verschillende stamppotten, klaarge maakt van groente en aardappelen, met vleesch, of in de plaats hiervan een ander goedkoop eiwithouidend voedingsmiddel b.v. witte boonen, bruine boonen, kaas, stokvisch e. d. Dan kan men voedzame, dikke soep koken, b.v. groentesoep van poulet met veel rijst, to matensoep op dezelfde manier bereid, soep en peulvruchten, van aardappelen, soms met melk of taptemelk of geraspte kaas er door heen. Ook komen in aanmerking de gebakken ge rechten, als spekpannekoeken, broeder of pof- fert en drie in de pan met kaas of worst. In den zomer kan men voedzame maaltijden klaarmaken met koude peulvruchten, b.v. wit te boonen, sla met komkommei's of tomaat. Kan men meer geld uitgeven, dan kunnen deze maaltijden gemakkelijk uitgebreid wor den met een eenvoudige toespijs, wat vruch ten enz. Stamppot met rauwe groente mag men ook niet vergeten, men krijgt hierdoor weer meer afwisseling, en behoudt alle voedende stoffen, die de groente bevat. Bovendien is het voor- deeliger, daar men minder groente noodig heeft, en er geen koken aan te pas komt. Als de vacantie voorbij is moet moeder dubbel waakzaam zijn! In de meeste plaatsen van ons land zijn gaandeweg de scholen weer door de militaire macht ontruimd en onze kinderen kunnen gelukkig, zucht een ieder! naar school gaan. De vacantie heeft ditmaal extra lang geduurd, véél te lang in de oogen van de moeders, die eigenlijk tenslotte niet goed meer wisten, wat met de omhangende jongens en meisjes aan te vangen, enja, als je 't ze op den man af vraagt: ook te lang in de oogen van de schooljeugd. De boog kan niet altijd gespannen zijn, maar zeker ook niet langen tijd achter elkaar slap hangen. Er treedt dan een toestand van traagheid en geestelijke luiheid in, die sommi ge kinderen in de laatste vacantiedagen alles behalve aantrekkelijk voor hun omgeving maakt, anderen worden zeurig en narrig en geven zelfs de vindingrijkste moeders handen vol werk. Een groot geluk is het nog, dat het weer al dien tijd zoo stralend is geweest. Zwemmend en zonnend, fietsend en roeiend, in nauw con tact met de natuur, vervelen kinderen zich nog het minst. En nu is dan wel bijna overal de blijde mor gen aangebroken, dat de schooltasschen weer werden omgegespt. En móéder was, na het ge roezemoes van de toebereidselen en 't luid ruchtig afscheid, opeens in de stilte. Even heeft ge gezucht van verlichting. En toen nog eens even vanja, van pure een zaamheid! Want een moeder is nu eenmaal een moeder en dat beteekent. dat haar ver stand en haar hart het nooit heelemaal met elkaar eens worden, 't Eerste zegt: ziezoo, dat lucht op. Gelukkig hoor. orde moet er zijn. Het tweede klaagt een klein beetje. Wat een overgang dien eersten dag! Vreemd gevoel voor moeder, die nu al haar werkzaam heden weer zoo geregeld kan indeelen; voor 't meisje, dat niet meer twintig keer op een ochtend gestoord wordt! Maar ook een vreemd gevoel voor de kinde ren zelf. 't Valt niet mee, zoo opeens van de volle vrijheid in de klauwen van den „vriend met ijzeren hand" te vallen. De eerste dag is meestal er prettig. Na tuurlijk, 't is alleemaal weer zoo nieuw en ieder gezond, flink schoolkind houdt van een regelmatig leven en van tucht. Daar gedijen ze 't beste bij! Toch moet moeder in de eerste weken van het nieuwe schooljaar, ja eigenlijk de eerste twee maanden, extra opletten, dat de over gang niet schadelijk werkt. Heel vaak komt het voor, dat kinderen er in September, als 't huiswerk in al zijn omvang weer komt op zetten, bleek en mager gaan uitzien, dat ze hoofdpijn krijgen of slecht kunnen slapen. Daarom moet ook i n het schoolleven nog iets van de vacantie-sfeer blijven bestaan: de Woensdag- en Zaterdagmiddagen moeten stel lig buiten worden doorgebracht, het zwem- mertje mag niet worden verwaarloosd en ook op de voeding moet terdege worden gelet. Stel om te beginnen één flinke appel per dag als strikte eisch, en laat ze verder maar eens van de fruitschaal snoepen! We gaan zoo te gen den winter, de boog weer heelemaal stak spannen. Onze kindeen hebben dan alleen door dien geleidelijken September-October- overgang een flinke dosis zomer- en zonne kracht opgedaan om het harde wei'ken van November tot April met succes te kunnen vol houden. En 't werk behoeft er heusch niet onder te lijden, 't Is maar een kwestie van opmerkzaamheid. bij den vakman DAT IS UW VOORDEEL Thans alléér. LEDERWARENFABRIEK De voorzichtige öp de proef gesteld Dezen zomer trokken we met een tamelijk groot gezelschap de bergen in. Een gezellig troepje: vijf jongens en vier meisjes, allemaal eerstejaarsstudenten. Een was er natuurlijk 't vijfde rad aan den wagen, en meestal was dit Hans, bijgenaamd „de voorzichtige". We vonden, dat 't zijn eigen schuld was, dat hij er zoo 'n beetje bijhing. De strijd ging eigenlijk om Willy. Hans hield van haar met de heele hardnekkig heid van zijn bescheiden persoon: een liefde, die ons vrijwel hopeloos voorkwam. Vooral was ze dit in de oogen van zijn medeminnaar Charles, die blijkbaar op een rijke ervaring in den om gang met dames kon bogen en dus een beetje minachtend neerkeek op Hans' stille dweperij. Hans werd ontzaglijk geplaagd met zijn be faamde voorzichtigheid. Geen wonder, want hij dreef z'n grootvaderachtigheid ook eigenlijk te ver. Op straat bleef hij steeds achter om het drukke verkeer, terwijl hij 't hoofd schudde over onze lichtzinnigheid. En als er ergens ge bouwd werd. liep hij er met een grooten boog omheen, terwijl wij (en vooral natuurlijk Char les) dan bizonder waaghalzig-haantjesachtig naar voren kwamen, hopend op een goedkoop succesje bij de meisjes. Dat ging zoo door tot op dien gedenkwaardigen Zondag. We waren met den trein naar Engelberg gegaan en trokken nu door groene bergweiden en bosschen steeds hooger de Alpen in. Ten slotte werd de boomgroei minder en de weg steiler. We vonden Alpenrozen en gentianen en genoten volop van de heerlijke berglucht. Dan kwamen we aan een gordel kleinere wéiden. waar de koeklokken romantisch luidden en het geroep van de herders weerklonk. Voor eer alpenhut rustten we uit. Een vinnige hond kwam op ons af met kort en dreigend geblaf. „Pas op, hij bijt" waarschuwde Hans. We lachten overmoedig en Willy sprong opeens op, trok Charles onstuimig omhoog, stak haar arm door den zijnen en fluisterde: „Bah, wat een lafaard." Gekwetst stond Hans op, maar ze liepen al een heel eind vooruit. Hans en ik volgden langzaam en daarachter de anderen. Hij keek me een beetje weemoedig lachend aan en zei dan, schou derophalend: ,,'t Lijkt me niet absoluut noodig. het gevaar op te zoeken, 't Is dunkt me vol doende, stand te houden in geval van nood." Wat er toen gebeurde, ging bliksemsnel. Op eens bleef Hans staan met een kreet van schrik. Ik volgde de richting van zijn uitgestrekte hand Vijftig meter voor ons was een groote, door prikkeldraad omspannen wei en dwars hier door heen liep een kortere weg naar het volgende bergpad. Door zware balken was de toegang tot dezen weg versperd, want midden in de wei stond een forsche. jonge stier. Ik zag, hoe Charles juist de balken opzij schoof om Willy te laten passeeren. ..Wat een krankzinnigheid!" gilde Hans, „ze gaarFlangs den stier! Als hij wild wordt, is de ramp niet te overzien!" Ik was op 't punt om hem uit te lachen om z'n overdreven grootvaderlijke angst, maar juist op dat moment klonk een luide gil van de wei. 't Was Willy's stem. Vóór ik recht begreep, wat er gebeurde, was Hans al weggehold en over de versperring ge sprongen. Ik zag nu Willy struikelend en gillend over de wei loopen met de stier achter zich aan. Ze liep doelloos nu links dan rechts. De angst scheen haar zoozeer te hebben aangegrepen, dat ze zelfs den uitgang niet meer kon vinden. De afstand tusschen haar en den woedenden stier werd steeds kleiner. Haar roode hoofddoek flad derde als een vlag achter haar aan Maar op 't zelfde moment, dat Hans met één sprong in de wei stond, was Charles van den anderen kant over 't prikkeldraad gesprongen. Ja, 't ongeloofelijke gebeurde, hij holde door, alsof de duivel hem op de hielen zat, klom in koortsachtige haast in een boom en keek doods bleek en bevend neer op de plaats des onheils. Daar had Hans intusschen den stier ingehaald, een paar seconden vóór hij Willy had bereikt Met één sprong wierp hij zich opzij tegen het dier aan. De stier schrok van deze onverwachte storing, stond stil en wendde woest snuivend den kop. Hans rukte z'n cape los cn spreidde die terug wijkend voor zich uit. De stier veranderde van richting, liet Willy loopen. die onmiddellijk op den grond viel en onbewegelijk bleef liggen, en volgde het nieuwe lokmiddel. Onstuimig boorde hij zijn horens in de cape. die Hans hem voor de pooten wierp, En terwijl het woedende dier nog druk bezig was, de cape in stukken te scheuren, liep Hans naar Willy nam haar zwijgend in zijn armen en droeg haar naar den uitgang, waar zes paar bereidwillige armen naar het bewustelooze meisje werden ui: gestrekt. Dan schoof hij de balken weer op hun plaat» en glimlachte alleen maar, toen de stier kwam aangestormd en met de horens tegen de balken stootte. Dit alles had zich in razend snel tempo afge speeld. Enkele oogenblikken later stond Willy alweer overeind. Ze zag bleek en de tranen stroomden haar over de wangen, terwijl ze Ham de hand drukte. Achter ons hoorden we een geluid, 't Was Charles, die uit den boom sprong en langzaam wegging. Wij stapten ook op en keerden naar huis terug. We waren nu met vier jongens en vier meisjes. Een heel eind achteraan liepen Hans en Willy. Toen ik gisteren hun verlovingskaartjes ont ving, klonken me Hans' woorden: ,.'t Is dunkt me voldoende, stand te houden in geval van nood," weer heel duidelijk in de ooren.... ANEGANG34 HAARLEM 2)e Reifst nadetf De gekleede mantel met rijke Bontgarneering (Adv. ingez. Med.) Zondag: Nierbroodjes Ossehaas met ver schillende groenten in tomatenbakjes. Maandag: Aardappelen Caramelvla. Andijviesla met aardappelen, bieten en witte boonen. Rijstebrij Dinsdag: Witte boonensoep Varkenskarbonaden Spercieboonen. Aardappelen Vruchten. Woensdag Schotel van gehakt met groene kool Aardappelen Koffievla Donderdag: Gebakken lever Gestoofde aardappelen Zoete appeltjes. Griesmeelpudding met citroensaus. Vrijdag: Gekookte visch Worteltjes Aardappelen Gestoofde pruimen met vanillesaus. Zaterdag: Spercieboonen Aardappelen en kaassaus. Drie in dc pan. Maaltijd voor 4 personen bestaande uit: spercieboonen, aardappelen en kaassaus. Benoodigdheden: 1 K.G. spercieboonen. 2 K.G. aai-dappelen. Vz pond jonge kaas V2 ons vet of boter Vz L. melk. Sago, noot, zout. Bereiding: De aardappelen en de boonen op de gewone manier gaar koken. Voor de saus de kaas in kleine blokjes snijden en deze met sago aanmengen met een gedeelte van de melk en dit bij de gesmolten kaas voegen. Daarna langzaam de rest van de melk er bijgieten en de saus nog even laten doorkoken. Desge- wenscht afmaken met wat nootmuskaat of maggieai-oma. De saus warm opdienen bij de aardappelen en de groente. Maaltijd voor 4 personen bestaande uit: andijvie met bieten, aardap pelen en witte boonen. Benoodigdheden 2 Struiken andijvie, 1 Biet 2 K.G. aardappelen. 1 Pond witte boonen. 2 Uien. H ons vet of boter. 1 d.L. azijn. Bereiding: De aardappelen schillen en op de gewone manier gaar koken. Ze koud laten wor den en in niet te dunne plakjes snijden. De andijvie schoonmaken, klein snijden en goed wasschen en uit laten lekken. De biet stroo pen. wasschen en in blokjes snijden. Aardap pelen, andijvie, biet en koude gekookte, witte boonen bij elkaar in een .groote kom doen. Voor de saus de uien snipperen en gaar ko ken in 1 L. water mei wat zout <10 minuten) de boter en de azijn er bijdoen, en alles bin den met aangemengde sago. De saus over al het andere heen gieten en luchtig er door mengen. Kleine tips voor de huisvrouw Wat u met leukoplast „nog meer** kunt doen. Leukoplast wordt in de eerste plaats ge bruikt om een verbandje vast te zetten of voor andere plak-doeleinden. U kunt het echter ook nog gebruiken: om een potlood op te gebruiken tot de laatste milimeter. U verbindt het stompje door middel van twee of drie slagen leukoplast stevig met het nieuwe potloo'd, dat u straks gaat gebruiken, als 't oude geheel op ls. Om een rechte bies t. c schilde ren b.v. langs een deurpaneel. U plakt twee strooken leukoplast mast elkaar, zóó dat pre cies dc breedte van bies er tusschen over blijft. Daarna schilderen, laten drogen en de strooken aftrekken. Om een hamer stevig te kun nen vasthouden. U plakt een dikke laag leukoplast om de steel als u er bij de kleine timmerkarweitjes soms last van hebt. dat de hamer u ontglipt. Om een gasslang te her steil en. Ruikt u gas in de keuken? Dan is cr stellig in de slang een klein lekje. Meestal zit dit vlak bij de kraantjes of bij het aansluitstuk van de pijpleiding. Een stukje van de slang moet dan worden afgeknipt en het eind opnieuw aange schoven. Soms zit het lekje ergens in 't midden. In dit geval kan een verbandje van leukoplast goede verdiensten bewijzen, mits het lekje niet te groot is. Vergif staat op een medicljnfleschje maar moeder's hart beeft als ze denkt aan de kinderen die nog niet kunnen lezen! Geen nood, ook hier komt leukoplast te hulp. U prikt eenige punaises in een reep van d:e pleister en wikkelt deze om den hals van het fleschje. Zoo n afschrikwekkend ding zal niemand aan raken. ook al zou u het eens wat natuur lijk nooit mag vergeten weg te sluiten 1

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7