VAN TOEN EN VAN HET HEDEN. ACENDA MOTOR-REVISIE NIEUWS IN 'T KORT ZATERDAG 7 OCTOBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2)e Coauftoiief en de bauawachtzies. AARDEKRACHTEN. bij tienduizendtallen sluimeren ze in de kolossale ketels van den warmbloed-stal der Nederl.Spoorwe- gen. De koudbloedi- gen uit den renstal, dat zijn de diesels en de electrische treinen. In den stal der warmbloedigen staan de «ware stoomlocomotieven, die geleidelijk aan wel van het luxe-werk naar 't sjouwerswerk worden verdrongen. Maar een kleine duizend staan er toch nog altijd in de loodsen van de Spoorwegen, of rijden op de Nederlandsche lijnen, Er ligt tusschen „De Arend" van 1839 en de 3900 serie van dezen tijd een ontwikkeling van honderd jaren. Wie het natuurgetrouwe model van „De Arend" ziet, weet, dat dit de zéér eenvoudige vorm van een stoommachine was. Maar het ls onmogelijk de technische uitrusting van een modernen treinlocomotief in een leeken- praatje te schetsen. De machinisten zijn bereidwillig genoeg. Zij nemen mij mee in hun hooge machinisten huis. En dan krijgt de leek wel éénig inzicht in al die vernuftigheid, die zóóveel kracht wist te halen uit de machine. Maar er iets van navertellen in kort bestek zou onbegonnen werk zijn. Een enkele losse gedachte mag aan de bij zonderheden van de locomotief gewijd wor den. en in onze Verder in Dzt IS ze niet, maar zoo ongeveer was ze toch wel „De Arend" en de machines van dac type nadden een sterkte van ongeveer 9o paarden krachten en de snelheid bedroeg 45 k.m. per uur. En om nu meteen den sprong te maken naar de modernste sneltrein-locomotieven, deze produceeren een vermogen van 1600 paardenkrachten en hebben een snelheid van pl.m. 120 k.m. Dit zijn de reuzen, die liet enorme gewicht van 84 ton hebben zonder tender, tegenover de 15 ton gewicht van de eerste machine. Een andere technische sprong: de eerste locomotieven hadden één drijfas, tegenwoor dig ziet men machines met vijf gekoppelde assen. Ter vergelijking hebben wij hierbij „De Arend" en een der nieuwste loc's van de Ned Spoorwegen afgedrukt. Deze zware machines zijn ware gulzigaards. Een locomotief van de 3900 serie verbruikt tusschen Amsterdam en Arnhem een mud o achttien kolen. Bovendien heeft hij veel wa ter te verwerken in stoom, om de vereischte kracht te leveren. Op dezen afstand, d.i. om en nabij 100 kilometer, wordt 12000 liter water als stoom verwerkt en opgesoupeerd. Door het aanbrengen van stroomlijnmantels om een aantal machines heeft men wel wat kunnen bezuinigen op dezen mondvoorraad. Hiervoor heeft men de 3700-serie genomen en de heele bekende bouw van de locomotief is daarbij weggewerkt onder een plaatijzeren mantel. Zoo langzamerhand zal iedereen in Nederland deze ietwat monstrueus aandoende machines wel eens over de Nederlandsche spoorbanen hebben zien denderen. En hiermede maken we van de locomotie ven een sprong naar een heel ander spoor wegterrein. het kleine domein van de kleine werkers aan de baan. Ergens bij blokpost zóóveel hebben we haar opgezocht. Hield heelemaal niet van publici teit en was al héél blij dat de journalistieke „indringer" geen fototoestel bij zich had. Zij had wel de cape om, maar we misten den grooten hoed, waarmede we haar hadden verwacht. Die cape was er bij vanwege den regen, die den najaarsdag een grimmig ka rakter gaf. We waren nog maar aan den eersten zin van onzen uitleg, waarom we nu eigenlijk heelemaal op de fiets van den stationschef X naar blokpost zóóveel waren gekomen, of we hadden het eerste „Ja maar". al te pak ken. Wij terug: „Ja maar. juffrouw, we hebben met mijnheer Schiferli af gespro. „Weet ik veel. wie meneer Schievelie is, mensch. ik doe m'n werk en dat is me best naar den zin en ik doe 't al Jaren. Meer heb ik niet te zeggen „Ja maar. Juffrouw, luister nou-toch eens!" Inderdaad luistert ze. maar aan de telefoon, die Juist is gaan rinkelen. in orde. geef 'm maar door. Ik gooi de boel hier -vel dicht 1 Ja, en dan staat hier nog zoo'n vreemde snuiter", richting: „Excuseer, meneer!" de telefoon: „O jaaa? Nou, vooruit dan maar Hahebben we gedacht, de stationschef, die heeft de lucht gezuiverd! „En wat zou meneer nou willen weten? Vriendelijker kon het al moeilijk gevraagd worden. „Ziet u, ik houd er heelemaal niet van, dat menschen van de krant hier komen. Ik heb nog 'ns zoo'n meneer hier gehad. Toen was d'r 'n paar honderd meter verder wat ge beurd, zie je. 't Had niks om 't lijf, maar ze hadden d'r in de stad ze wijst in de verte zoo de lucht van te pakken. Nou, toen stond ik om zoo te zeggen in levenden lijve in de krant, want ze hadden nog een portret van me gemaakt ookEn wat wou meneer nou weten?" Waarop we van wal steken, met de vraag of dit werk haar nog al aanstaat. „Ja, maar natuurlijk meneer! Het is dan wel eenvoudig werk, zoo maar zorgen dat de boomen op tijd dicht zijn, maar het is heel erg voornaam, als je er maar altijd aan denkt dat je verantwoordelijk bent voor veel men- schenlevens. Niet alleen voor de menschen op den weg, maar ook voor de menschen in den trein. Je weet nooit, hoe ernstig een on oplettendheid kan worden.... Ik denk altijd maar zoo, meneer, er zijn ingenieurs zijn eenvoudige menschen van de baan, zoo als ik, maar met ons allen maken we „de spoor" in Nederland". En dan flitst het ons weer door de gedach ten: dat is er weer zoo eene, vol toewijding voor haar werk en met een groote liefde voor het bedrijf, waarvan ze maar een bescheiden radertje uitmaakt. „Hoe lang ïk dat al doe?" zoo'n jaar of twintig. Dat heb ik toen van m'n moeder overgenomen. Die heeft hier ook 'n jaar of wat bij de post gestaan, 't Is 's winters wel eens koud, maar het moet toch al Spaansch zijn, als ik niet buiten sta tot de trein voorbij is. Dat hoort er nu eenmaal zoo'n beetje bij. En de jongens op de machine vinden het ook wel aardig als ze zien dat we op de baan met ze meeleven". Weer gaat de bel. Even luistert ze: .Stuur maar door!" en dan draait ze de boomen van den overweg dicht. „Ziezoo, die kan komen". En aan de deur wacht ze, want ver aan de bocht van de baan is de stoompluim van den trein verschenen. „Eén van de 3900!" consta teert ze al in de verte. „Dat zijn toch maar de sieraden van de lijn, meneer!" ,Ja, wat je zóó hebt zien groeien, vind je altijd nog wel 't beste". Intusschen dendert de trein voorbij en de baanwachteres salueert militair naar den ma chinist, die terugwuift. En als de laatste wagen voorbij is tuurt ze nog eens even de baan af naar beide zijden en „draaien maar!" neuriet ze en de baan voor het wegverkeer is weer vrij. „Bijzondere dingen, och nee, meneer, alles loopt hier zoo gesmeerd. Ja. het komt wel 'ns voor ik heb wel 'ns een trein met de roode lamp moeten vasthouden, maar dat is al héél lang geleden! Met die nieuwe beveiliging overal is het alweer véél veiliger geworden.. „En als u mij nou 'n plezier wilt doen. me neer, zet me dan maar niet in de krant". Wat we natuurlijk plechtig hebben beloofd. Neen, eenvoudige ziel op blokpost zóóveel, daar wilden we niet onderuit. Want met je prachtige toewijding en je trouw aan het eenvoudige werk van den overweg heb je ons alleen maar geleerd. Van dat slag zijn de spoormenschen. die met hun allen het be drijf groot hielpen maken. KAMERMUZIEKAVOND. De Commissie Ontwikkeling en Ontspan ning van het 18e Depót Bataljon geeft Maan dagavond 9 October a.s. een Kamermuziek- avond in de kleine bovenzaal van het Concert gebouw, alhier: met belangelooze medewer king van Catharina Hessels (alt). Hendrika Hessels (cello), Janny Hekster (piano) en Jan Hoeben (viool) en Jacob Bijster (piano). Inaugureele oratie prof. dr. Z. W. Sneller. Prof. dr. Z. W. Sneller, vanwege 't Leidsch universiteitsfonds benoemd tot bijzonder hoogleeraar in de economische geschiedeni. aan de Leidsche universiteit, heeft heden middag dit ambt aanvaard met het uitspre ken van een inaugureele oratie over „de eco nomische geschiedenis in haar betrekking tot economie en geschiedenis". DE BLOEMBOLLENTEELT. De minister van Economische Zaken heeft het reglement van de Ziekten-commissie voor narcissen, zooals dat is vastgesteld bij zijn beschikking van 31 Juli 1939, directie van den Landbouw (Ned. Staatscourant van 1 Augus tus 1939. no. 148) van overeenkomstige toe passing verklaard ten aanzien van de ziek ten-commissie voor hyacinten. De minister heeft aan de Ziekten-commis sie voor hyacinten, voor het tijdvak van October 1939 tot aan 1 October 1942, als ad- viseerende leden toegevoegd: den inspecteur hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageninaen en den Rijks tuinbouwconsu- lent, in het bijzonder belast met de voorlich ting met betrekking tot de bloembollenteelt, te Lisse. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Gedeelte van rijwielachterlicht. Meulen- öerg. Neptunusstraat 26; Autoped, Van Hoff, Van't Hoffstraat 230: Bankbiljet, Spie- rings, Olmenstraat 72; Ceintuur. Jansen. Heerensingel 1. Damesarmbandhorloge, v. d. Broek, Schoterweg 2 A zwart: Hond herder) v. Gulik. Spiegelstraat 23 E; Kinderhoedje, v. Assenmo, Oudeweg 145; Colbertjasje, War merdam. Pieter Kiesstraat 36; Blauwe jon gensregenjas, Koster, Spaarne 106; Porte- monnaie met inhoud. Lindeman, Bleekerspad 9 te Bloemendaal; Portefeuille met inhoud, v Rooden, Glasblazerstraat 39; Pakje met in houd, Franse. Zuidpolderstraat 95; Chauf feurspet, Politiebureau Smedestraat; Porte- moniaie met inhoud, Kooiman. Bantamstraat Rijwielplaatje, de Vries. Siriusstraat 4 Rozenkrans in étui. v. d. Beek, Badelochstraat 22. Rijwielplaatje in etui; Terpoorten, v. Zeg- gelenstraat 10: Rozenkrans in étui. Politie bureau Smedestraat; Autoschuier. Politiebu ïeau Smedestraat; Schort. Koning, Brandt- straat 10; Sokken, Bakkers, Thomsonlaan 79 Bos sleutels, Politiebureau Smedestraat; Vo gel: Romein, Spaarnhovenstraat 46; Vulpot lood; Neele, Allard Piersonstraat 11; Visch- net, Rodenburg. De Costastraat 28; Wandel stok; v. d, Brink, Leeuwerikstraat 53; Zweep, Buys, Voorhelmstraat 28; Zweep, Eikerhout Schoterweg 124. ZATERDAG 7 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Herhaling van „Bali-Java Theater", 8.15 uur. Dancing „La Gaité": Soirée dansante, 8-3 uur. Luxor Theater: -Charles Boyer in „Algiers", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Het Fransche filmwerk Gibraltar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mijn vrouw heeft ta lent", 2.30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel: de goo chelaar Larette. Palace Familie Theater: „Het Koraalrif" er .Zonsondergang in Weenen", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: Non-stop programma met Charlie Chaplin in de klucht „Op rolschaatsen". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge pend eiken werkdag van 35 en van 78 uur. ZONDAG 8 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Cabaret Revue: „Dat heeft Heintje weer gedaan", 8.15 uur. Rembrandt Theater:: Populair Wetenschap pelijke film „Jabonah", 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 9 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des ïvonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge pend eiken werkdag van 35 en van 7—8 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid. Voor de apotheken die toestemming gevraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten is door den Inspecteur der Volksgezond heid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 7 Oct. 8 uur tot en met Vrijdag 13 October zijn de volgende apotheken op Zondag des avonds na 8 uur en des nachts geopend. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. Park Apotheek. Kleverparkweg 13. Tel. 11793. Teyler-Apotheek, Teylerplein 79. Tel. 17946. „De" locomotief van 1839. Dit stoomgeval trok het eerste treintje van Amsterdam naar Haarlem. onder garantie AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MAATSCHAPPIJ N.V. Plein 21 - Telefoon 10338-11198 - Haarlem Official G.M.C. Dealer (Adv. ingez. Medj Taptoe. De tamboer van de school uit het Leidsche kwartier vroeg vastberaden op den Koningin neweg waar hij de Dreef kon vinden en 't sol daatje op den hoek van de Tempeliersstraat nam afscheid van zijn Grietje, klemde zijn hoorn onder den arm en zwenkte ook al x-echts uit de flank en achter de trombone en de klarinet van de Harmonie Crescendo, die over het Plein flaneerden, waaierden het vaandel en de rinkelbellen van het corps. Allemaal op weg naar de plek, vanwaar de afmarsch naar de taptoe zou beginnen. En daar, langs het Plein en de Dreef stond het zoo tegen kwart voor negen zwart van de wandelaars, die het voor recht van een zoelen Octoberavond met het jolijf van een muzikale wandeling wisten vereenigen. Kwart voor negen. Met militaire stiptheid vertrekt de stoet, 't Veldgrauw voorop, daar achter de Haarlemmers en zoo stevig hebben ze de pas er in, dat nog vóór de Damiaatjes ons komen vertellen, dat de kindertjes naar bed moeten, de Groote Markt wordt bereikt. Die staat al afgestampt vol met taptoebegeerigen, maar als de muziek ai'riveert komt er nog eens zooveel bij, zoodat bus 3 er aan wanhoopt, van avond nog de Turfmarkt te bereiken en de tram maar niet van haar vaste halte weg kan ko men. Maar de verkeerspolitie kent haar zaak jes en graaft een paar geulen, waardoor het rollend materiaal dan toch komt, waar het we zen moet. De milde avond vei-hoogt de goede stemming en waar de milde avond te kort mocht schieten vult een treffende opmerking van militaire af komst het gemis aan. ,Wat beteekent eigenlijk taptoe?" vraagt een leergierige achttienjarige. De blonde korporaal, die haar juist passeert, weet het: „Gekleed er voor of ongekleed onder!" Hij gebruikt voor gekleed een ander woord, maar 't komt op 't zelfde neer. De muziek is aan den noordkant van de Groote Markt beland en markeert daar de pas. De menigte golft er heen maar Hai-monie Cres cendo noch het vaderlandsche tamboerendom laat zich door een golvende menigte van de wijs brengen en de klok van negen is nog niet koud of er wordt een roffel geslagen dat de stukken er af vliegen en de infanterie laa: haar Taptoe hooren. 't Wilhelmus klinkt door de avondlucht en de statige Valerius eveneens. Ten afwiseling geeft de Taptoe der cavalerie van katoen en „Turf in je ransel" blijkt nog maar altijd lang niet je minste nationale hymne te zijn. Dan hooren we de avondklanken van de artillerie, een Vredesklaroenmarsch en een serie Oranjeliederen in marsChvei'band. Tot slot het Wilhelmus. Eigenlijk veel te gauw. De lachebekjes zou den best nog een half uurtje pret willen maken en de soldaatjes vinden Haarlem nog zoo awaad niet.... maar reeds snerpen de commando's over de Groote Markt en drie minuten later gaat het vaandel van Harmonie Crescendo de hoogte in en marcheert de stoet af. De taptoe zit er op. 't Was keurig. KEURING OORLOGSJOURNAALS. De Huishoudelijke Commissie van-de Film keuring heeft besloten de keurende commissies te adviseeren ten aanzien van films uit de oorlogvoerende landen, achter het front opge nomen, geen- gevechten of onmiddellijke ge volgen daarvan in beeld brengend, de ruimst mogelijke opvattingen te. huldigen. Beelden die van propagandistischen aard zijn, worden na tuurlijk geweerd. Dit besluit draagt een voorloopig karakter. De practijk wordt afgewacht en geval voor geval zal worden beoordeeld. PERSONALIA. Bij beschikking van den minister van Eco nomische zaken van 4 October, directie van den Landbouw, eerste afdeeling, is met in gang van 1 October aan den heer C. M. Crul- lemans te Lisse op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwschool te Lisse onder dankbetuiging voor de in deze functie bewezen diensten; met ingang van dien zelfden datum is als zoodanig benoemd de heer E. H. Krelage te Haarlem. Voor haringuitvoer is uitvoer vergunning noodig. Vrijdag is uitgegeven Staatsblad no. 679 a.. zijnde het koninklijk besluit van 29 Augustus 1939 tot toepassing van artikel 10 van de landbouwcrisiswet 1933 op haring crisisharing-besluit 1939) (uitvoer). Artikel 1 van dit besluit luidt als volgt: 1. De uitvoer van gezouten haring naar door ons aan te wijzen landen is slechts toe gestaan aan exporteurs, die in het bezit zijn van een op de uit te voeren partij en het land van bestemming betrekking hebbende uit voervergunning, afgegeven door een door on zen minister van economische zaken erkende en voor de afgifte dezer vergunningen aan- .ewezen organisatie van exporteurs. 2. Door onzen voornoemden minister kun nen voor de afgifte van uitvoervergunningen naar de verschillende krachtens het vorige lid van dit artikel aangewezen landen ver schillende organisaties worden aangewezen Het besluit is Vrijdag in werking getreden en is geldig tot 1 Juli 1940. Het kan te allen tijde geheel of gedeeltelijk worden ingetrokken Van het bepaalde in artikel 1 kan al of niet onder daarbij te stellen voorwaarden geheel of gedeeltijk ontheffing woróien verleend. Een der machtigsten uit den locom^.leven-stal van de Ned. Spoorwegen; een machine van de serie 6300, die gebouwd werd in de jaren 1920/1931. EXAMENS. Apothekersassistente Geslaagd de dames L. W. Kapteyn den Bouw meester en M. H. M. van der Pas, beiden te Haarlem. PRDERAMMA ZONDAG 8 OCTOBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.40 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek dienst. Hierna: Orgelconcert. 12.15 Causerie „Middenstand in Mobilisatietijd". 12.35 Gramo- foonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P., gramo- foonmuziek. 1.00 Boekbespreking. 1.20 KRO- Melodisten en solist.. 2.00 Godsdicnstondei*richt. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Cello en piano. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Pianovoordracht. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Gramo foonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoon muziek. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma. 9.15 „Das Dorf ohne Glocke", operette. 10.40 Berichten A. N. P. 10.50 Epiloog. 11.1011.40 Esperantolezing. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Neder landsch Hervormde Kerkdienst. 11.50 Causerie „Het surplus". 12.00 Causerie „Een vergelijking tusschen den oorlogstoestand en den politieke toestand Augustus 1914 en dien van 1939". 12.20 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Berichten A. N. P.. gramofoonmuziek. 1.00 Viool en orgel. 1.30 Causerie „De Indische ver lofganger". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boek bespreking. 2.30 De Vagebonden en soliste. 3.15 Amstei'damsche Luistervinkenkoor, Omroepor kest en solisten. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 AVRO-Dansorkest. 4.45 Sportnieuws A, N. P., gramofoonmuziek. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws A. N. P., gramofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalen- der. 7.05 Schuldig of onschuldig? 7.30 Het Rosian-orkest. 8.00 Berichten A. N. P., mede deelingen, eventueel Vraag en antwoord. 8.25 Omroeporkest en solist. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.00 AVRO- Musette-ensemble en soliste. 10.30 Gramofoon muziek. 11.00 Berichten A. N. P., hierna: Gas par Szigmund's ensemble. 11.40—12.00 Dans muziek (gr.pl.) ENGELAND. 391 en 449. M. Geen opgave ontvangen. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Gavarieerd program ma. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Soldaten- koor. 10.35 Cembalovoordracht. 11.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 1.35 Populair con cert. 3.20 Solistenconcert. 5.00 Zang en piano. 5.20 Radiotooneel. 6.20 Volksmuziek. 7.4012.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgel spel. 11.35 en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 4.50; 6.20; 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 3.20 Gevarieerd programma. 10.30 Cabaretjrogram- 11.3012.20 Gr-amofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieei'd pro gramma. 11.20 De Koninklijke Fanfai-e „Pha lange Artistique". 11.35 en 12.35 Gramofoonmu ziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.552.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 „La Reine Fia- mette", opera. 5.20 6.00 Radio-oi'kest. 7.15 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Omi'oep- symphonie-orkest en sölist. 10.3012.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.40 Omroeporkest. 8.40 Barnabas von Géczy's orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoon muziek. 10.00 Politiek dagblad- en radio-over zicht. 10.50 Otto Dobrindl's orkest. 11.20 Be richten. Hiex'na tot 12.20 Nachtconcert. Radio Moors KRUISSTRAAT 58 TELEF. 14609 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. ƒ89. Ook op conditiën. (Adv. Ingez. Med.) van voorarrest. MAANDAG 9 OCTOBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uilzcnding. 8.00 Eventueel berichten ANP, Schriftlezing, meditatie, 8.15 Gramofoonmuziek. (9.30 Geluk- wenschen); 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendien t. 11.00 Christ, lectuur. 11.30 Gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel. (Om 12.45 eventueel berichten ANP). 1.15 Mar_ cando-ensemble. 2.00 Schooluitzending. 2.35 Marcando-ensemble. 3.00 Causerie over kamer planten. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbelle zing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kin deren. 6.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Het Utrechtseh Stedelijk orkest en soliste. (8.55 Cau serie „Den Helder. Neerlands belangrijkste oor logshaven"). 10.15 Berichten ANP, actueel half uur. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.50 Schriftlezing HILVERSUM TT. 301.5 M. Alcmoon programma verzorgd door de VARA. 8.00 Eventueel berichten ANP., hierna: Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De clamatie. 10.40 Cello en piano. 11.10 Declamatie. 11 30 Orgelspel. 12 00 Gramofoonmuziek. 12.15 VARA-orkest. (Om 12.45 Berichten ANP). 1.15 en 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Viool en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel 6.30 De Ramblers. 7.00 VAR A-Kalen der 7.05 Voor de niet meer leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 VARA-orkest met toelichting. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Vraag en antwoord. 8.30 Het Rosian-orkest. 9.00 Reportage. 9 30 Gramo foonmuziek 9.45 Declamatie. 10.00 VARA-orkest I.040 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. II.10 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 en 449 M. Geen opgave ontvangen. RADIO-PARIS. 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5.20 Hermann Hagestedt's orkest. 7.50 en 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Kamermuziek. 11.20 Omroeporkest en -koor 1.35 Populair concert 3.35 Leo Eysoldt's orkest, solist en pianoduo. .00 Zang. 5.20 Gevarieerd concert. 7.40 Zie Deu tschlandsender BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.- 12.20. 1.30. 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Ontspanningprogramma voor soldaten. 8.50 en 9.20 Cabaret-programma. 10.30 Gramofoonmuziek. ^UTsriTLANDRENDFF 1571 M. 7.40 Omroeporkest 8 35 Declamatie 8.40 Gra mofoonmuziek 9.20 Berichten. 9.40 Het Berlijn- 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. De rechtbank te Middelburg veroordeelde den 51-jarigen J. Ph. C„ gewezen ontvanger griffier van verschillende polders in West- Zee uiwsch-Vlaanderen, die zich de laatste jaren schuldig had gemaakt aan verduisterin gen ten nadeele van bedoelde polders tot twee uSÜ,hCI1. a.^ nei oerlijn en een half jaar gevangenisstraf met aftrek sche Omroepkleinorkest. (Om 10.00 Berichten).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6