1 I „ALBA" Groote Houtstraat 158, Tel. 15426 BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 7 OCTOBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD' UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE DE GASVOORZIENING. Fabriek uitbreiden of gas van Haarlem koopen? VRAGEN VAN HET RAADSLID DE TELLO. Wij herinneren er aan dat in Maart door B. en W. van Heemstede een voorstel aan den raad gedaan werd f 170.000 te bestemmen voor uit breidingen en vernieuwingen aan de gasfabriek. Dit voorstel werd evenwel door het college te ruggenomen omdat onderhandelingen begonnen waren tusschen de gemeenten Heemstede en Haarlem over de mogelijkheid dat Haarlem gas zou leveren aan Heemstede. Daarna is niets meer van de zaak vernomen. Thans heeft de heer W. A. de Tello, raadslid, 'n vraag tot den nieuwen wethouder der bedrijven te Heemstede gericht, waarin hij op korten ter mijn besprekingen en afdoening van deze aan gelegenheid in deze commissie vraagt. Hij heeft daarbij gewezen op het feit, dat er bij de bevol king van Heemstede ongerustheid ontstaan is over de vraag of door de vertraging een onge stoorde gasvoorziening in de tegenwoordige tijds omstandigheden wel verzekerd is. Wij vernemen dat ook andere leden van den Heemsteedschen raad ontstemd zijn over den gang van zaken, temeer nu door de tijdsomstan digheden moeilijkheden gerezen zijn. Er is na melijk gebleken gebleken, dat Haarlem minder gas van de Hoogovens kan betrekken dan aan vankelijk gemeend werd. Daardoor is het aan te nemen dat als Haarlem gas aan Heemstede gaat leveren de Haarlemsche fabriek moet worden uitgebreid. Er zal dus verbouwd moeten worden, hetzij aan de Haarlemsche of aan de Heemsteed- sche fabriek en zulke uitbreidingswerkzaamheden zullen nu bemoeilijkt worden, doordat verschil lende materialen uit het buitenland zullen moe ten komen. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemde vereeniging een ledenver gadering in café-restaurant Hof van Heem stede. In zijn openingswoord deelde de waar nemende voorzitter, de heer W. Specht Grijp mede, dat de heer J. Bakker, de oprichter en voorzitter van deze afdeeling wegens hoogen leeftijd bedankt had voor deze functie. Spr schetste het vele werk. door den scheidenden voorzitter verricht, aan wien het voor een groot deel te danken is dat de afdeeling in de drie jaar van haar bestaan gestegen is van 198 tot boven de 300 leden. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan den heer Bakker een dankschrijven te richten. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld, o.a. een verzoek van de afdeeling Den Haag, betreffende steun voor een verzoek aan het hoofdbestuur om nog niet over te gaan tot den bouw van een centraal kantoor en uitbreiding van het crematorium te Wes- terveld. Na voorlezing van een verweer van het hoofdbestuur betreffende dit adres gingen er stemmen op om verzet aan te teekenen tegen het optreden van het hoofdbestuur in deze aangelegenheid. Besloten werd dat de afge vaardigden naar de algemeene vergadering op 14 October in Den Haag zullen protes teeren tegen de handelwijze van het Hoofd bestuur, temeer daar het de afdeelingen ge- ste'd heeft voor een voldongen feit. de vacature door het bedanken van den heer Bakker werd als bestuurslid gekozen de heer G. Tielrooij. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: W. Specht Grijp. Ie voorzitter, G. Tielrooij 2e voorzitter, W. M. van Hengelaar, secretaris Hugo de Vriesplein 4P. G. Passer, pen ningmeester en H. J. Kaptijn, lid. Besloten werd de candidatuur voor het hoofdbestuur te steunen van de volgende enadidaten: Dr. P. H. van Roojen, dr. K. Si mon Thomas en de heer L. J. Zielstra. Als afgevaardigden naar de op 14 October a.s. te houden algemeene vergadering wer den benoemd de heeren W. M. van Hengelaar en P. G. J. Passer en als plaatsvervangers de heeren G. Tielrooij en H. J. Kaptijn. HAARLEMMERMEER Granen en boonen in beslag genomen. Bij landbouwers in de Haarlemmermeer. Door de politie en ambtenaren van het Crisisbureau te Hoofddorp zijn bij enkele landbouwers hoeveelheden graan en boonen in beslag genomen in verband met de opgave van te lage opbrengstcijfers voor de inventa risatie. De betrokkenen hebben zich tot den kanton rechter te Haarlem gewend teneinde de goederen weer terug te krijgen.De kantonrech ter zal deze zaak op 25 October behandelen. Ruim 24.000 K.G. boonen en graan zijn in beslag genomen. IJSCLUB HAARLEMMERMEER De IJsclub Haarlemmermeer kwam in alge meene ledenvergadering bijeen in hotel De Beurs De voorzitter Mr. J. E. Goudsmit heette allen welkom. Het jaarverslag en financieel verslag werd goedgekeurd. Bij acclamatie wordt daarna het bestuur herkozen. Bij de verdere bespreking werd gevraagd om een kinder-ijsfeest te houden: tevens wil men een gedeelte van de baan speciaal voor de kinderen bestemmen. De voorzitter zegt toe deze moge lijkheden te bestudeeren. VIJFHUIZERTOCHT Met het uitschieten van den „Vijfhuïzertocht" is dezen zomer een begin gemaakt, doch dit werk moest worden stopgezet wegens gebrek aan werkloozen uit de Haarlemmermeer. Thans is met dezen arbeid weer begonnen door werkloozen uit Haarlem. BAZAR TE VIJFHUIZEN. De Ned. Herv. Vrouwenvereeniging .Hij is onze kracht" te Vijfhuizen houdt Woens dag 11 October, des middags van 2 tot 5'/* uur en des avonds van 7'tot 11 uur een ver kooping van door haar gemaakte goederen en die welke door de Herv. Meisjesver. Lydia alsmede door particulieren werden geschon ken. De officieele opening wordt door Ds Salverda verricht, terwijl de heer Brörens een welkomstwoord hoopt te spreken. Het een en ander heeft plaats in het Verenigingsge bouw en ten bate van de Evangelisatie. KIND STICHTTE BRAND. Gistermiddag omstreeks twee uur ontstond brand op de zolderverdieping van de woning van den heer D. B. wonende aan den Aals- meerderweg. Onmiddellijk werd de brandweer van Hoofd dorp gealarmeerde die spoedig ter plaatse was met een brandspuit. Binnen enkele oogen- blikken was het vuur gebluscht. Bij nader ingesteld onderzoek bleek, dat eenige matten, die door de huisvrouw op den zolder waren neergelegd door het driejarig zoontje met lucifers waren aangestoken, het geen het kind ronduit aan de politie vertelde: .,Ik heb op zolder een fikkie gemaakt". Een klein gedeelte van den zolder boven het woonhuis werd vernield. Verzekering dekt te schade. E. H. B. O. HOOFDDORP. Woensdag a.s. te acht uur zal in het Witte Kruisgebouw te Hoofddorp een nieuwe cursus worden geopend door de Vereeniging E.HB.O. te Hoofddorp, die zal worden geleid door dr. H. D. Nanninga. Liefhebbers hiervoor kunnen zich aanmel den bij den heer J. v. d. Marei Kruisweg 903. HANDELSCURSUS. In de St.-Jozefschool te Nieuw-Vennep is wederom een cursus geopend voor opleiding voor het diploma van den middenstand Alge meene Handelskennis. HUISVLIJT. De vereeniging voor Volksonderwijs heeft besloten een huisvlijtcursus op te richten voor kinderen tot twaalf jaar. De lessen zullen worden gegeven in het voormalige stationsgebouw. HILLECOM Gas stroomde in een woning te Hillegom binnen. Bewoners in versuften toestand aangetroffen. Toen een schoonzoon van den heer S. zich Vrijdag aan diens woning aan de Hoofdstraat vervoegde kreeg hij geen gehoor, ofschoon de bewoners thuis moesten zijn. In overleg met een buurman besloot hij zich via een raam toegang te verschaffen en bij de opening van dat raam bespeurde men een gaslucht. Medische hulp en de EH.B.O. werd onmid dellijk ingeroepen en men vond de heer S. en diens 16-jarige medebewoner in versuften toestand. De oorzaak was dat een der bewoners gedurende den naoht opgestaan, daarbij was gestruikeld en per ongeluk een schake laar van een gaslamp opentrok, waardoor het gas vrij kon binnenkomen. Met behulp van het zuurstofapparaat der E.H.B.O. waren beiden spoedig weder bijgebracht, waarna zij naar in de omgeving wonende familieleden werden vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Bij de politie: huissleutel, zwarte rozenkrans, slagersmes, blauwe ceintuur, handschoentje, bruin gekleurde halsdoek. Terug te bekomen bij: Gebr. van Kesteren. Haarlemmerstraat, bruin dekzeil, Rijnveld. Hoofdstraat, zwarte poes, J. Schoonderbeek, Mo lenstraat, portemonnaie inh. f 4.57 en rijw. bel. merk. HILLEGOM ALS GARNIZOENSPLAATS. In de Roxy bioscoop draait deze week een alleraardigste film .Hillegom als Garnizoens plaats", als actueel „Hilegomsch Nieuws". De film is door de directie der bioscoop opgenomen en laat het militaire leven in al zijn verschei denheden zien. KAPELAANSBENOEMING. Onze plaatsgenoot, de heer J. C. Loerakker is door den bisschop tot kapelaan benoemd te Ouderkerk a. d. Amstel. PERSONALIA. Tot rijksontvanger der belastingen en ac cijnzen is benoemd de heer C. Wolfson, thans als zoodanig werkzaam te Oldenzaal. IN RIOOLPUT GEVALLEN. Spelenderwijs maakten eenige kinderen een rioolput open met het gevolg dat het zoontje van den heer W. er voorover in viel en met 't hoofd in de modder terecht kwam Gelukkig bemerkte de moeder het ongeval en mocht het genoegen smaken haar jongen tijdig uit zijn benarde positie te redden. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedraagt thans 318 tegen 280 verleden week. Het vorig jaar was dit aantal 91. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND Geboren: Janna, d. van J. D. v. d. Bijl en H. H. E. J. Schoonhoven. Gehuwd: G. Th. Weijers, wonende te Anna Paulowna en M. Lammers, te Bennebroek Overleden: Chr. Barst, oud 74 jaar, wonende te Bussum, verblijf houdende Stichting Vogelen zang. DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM Vanwege den distributiedienst zullen heden enquête-formulieren aangaande het verbruik van petroleum worden uitgereikt. Deze moeten ingevuld uiterlijk Dinsdagmorgen 10 October vóór 12 uur in de Raadszaal van het gemeente huis worden ingeleverd. Bij niet tijdige inlevering van het formulier zal geen aanspraak kunnen worden gemaakt op petröleumbons HALFWEG ZIJ KONDEN ALLES GEBRUIKEN. Door verbreking van een slot hebben on- genoode gasten zich toegang weten te ver schaffen tot pen woonschip, liggende in het Zij kanaal F en toebehoorende aan de Aanne mingsmaatschappij den Breejen de Bout. Het bleek dat de daders van deze inbraak van alles konden gebruiken; vermist werden nl. enkele stoelen, een tafel en meer huishou delijke voorwerpen. Van een en ander werd aangifte gedaan bij de Gemeente-politie alhier, die een uitge breid onderzoek instelde, hetwelk al spoedig resultaat had, zoodat de daders konden wor den aangehouden. Dit bleken eenige milital- VoorPhilips, Splendor, Osram Gloeilampen en Verduisteringslampen (Adv Ingez. bied.) ren te zijn, die zich thans in een schip in het Zij kanaal F oevinden ter bewaking van de kruithuizen in den Grooten IJpolder. Door de gemeentepolitie werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl de betreffende militaire autoriteiten van een en ander in kennis wer den gesteld en deze zaak thans verder in onderzoek hebben. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: D. J. van Schie 22 jaar en H. M. A. Vriesekoop, 21 jaar, A. Hemelaar 27 jaar, en J. M. Kassing, 22 jaar. W. de Bruijn, 48 jaar en H. M. Bijnsdorp, 40 jaar. Overleden: J. A. Spigt, 54 jaar, echtgenoote van Th. van Lieshout. DISTRIBUTIE. Door het Gemeentebestuur van Haarlem- merliede en Spaarnwoude is ter algemeene kennis gebracht, dat de Distributiestamkaarten zullen worden uitgereikt: Voor de bewoners van Stemdistrict III (Zuid Schalkwijk) op Maandag, 9 October a.s., van des morgens 9 tot des middags 3 uur. ten huize van L. J. Zandvliet. Zuid Schalkwijker- weg 27. Voor de bewoners van Stemdistrict H (Spaarnwoude, Haarlemmerliede en het Wes telijk gedeelte van den Houtrakpolder) op Dinsdag, 10 October a.s„ van des morgens 9 tot des middags 3 uur, in het Vereenigings- gebouw aan den Kerkweg te Spaarnwoude. Voor de bewoners van Stemdistrict I (Half weg, Groote IJpolder en het Oostelijk gedeelte van den Houtrakpolder) op Woensdag. 11 Oc tober a.s., voor de straten of wegen, welke be ginnen met de letters A tot en met M, en op Donderdag, 12 October a-s., voor de straten of wegen, welke beginnen met de letters M tot en met Z, telkens in het Raadhuis (bene den) van des morgens 9 tot des avonds 5 uur. De uitreiking geschiedt alleen aan de hoof den van gezinnen, hun echtgenooten of hun schriftelijk gemachtigden. Machtigingen zijn ten Raadhuize verkrijgbaar. Petroleumdistributie. Tegelijk met de uitreiking der distributie stamkaarten ontvangt ieder gezinshoofd een vragenlijst betreffende het gebruik, enz. van petroleum. De ingevulde lijst moet in de mede uit te reiken enveloppe ongefrankeerd worden teruggezonden vóór of op Zaterdag, 14 October a.s. Later zal bekend gemaakt worden wanneer en waar de petroleumkaarten afgehaald kun nen worden. Zij, wier huis aangesloten is op gas, krijgen 1 kaart. Zij, wier huis niet aan gesloten is op gas maar wel op electriciteit, krijgen 3 o f 4 kaarten en zij, wier huis noch op gas noch op electriciteit is aangesloten, krij gen 4 of 5 kaarten al naar gelang het gezin bestaat uit minder dan 5 personen of uit 5 personen of meer. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. TomanNiesten, d.; A. van DiermanVrouwen, d.; H. H. Geldermans Brandjes, d.; E. van DiepenOudhuis, d.; M. J. van EttenAbbo, z.; M. E. Warmenhoven— Parandier, z.; S. H. BlokZuidervaart, d.; C. M. Numanvan Zutphen, z.; M. Belroid Vinke, d.; A. A. HendriksReuderink. d.; C. C. M. MinnebooKuijs, z. Getrouwd: L. P. Groenland en E. Appel: P. L. Tervoort en J. Schoo; J. Vergunst en J. Joosten; J. A. K. de Joode en E. Zwart; R. de Graaf en A. M. de Gelder: Ph. J. Harbers en J. O. Sweerins; S. C. W. Rol en T. Faber. Overleden: A. J. van Stiphout, 5 j., zn., Lin- denlaan 9. Ondertrouwd: C. Koning en Th. Terbraak, toek. adres Romerkerkweg 61: J. Smit en K. van Dijk, toek. adres Kastanjelaan 3a; N. Bras en G. de Rijk, toek. adres Adrichemstraat 54; W. J. Vessies en F. C. de Mug, toek. adres Acacialaan 67; W. S. Admiraal en G. Brandjes, toek. adres Iepenlaan 15; J. Schroder en C. M. C. K. Weltevreden, toek. adres Alkm. weg 258 boven; A. C. Schelvis en A. C. van Balen, toek. adres Reguliersstraat 28 inw. (Is reeds in een deet eener vorige oplage opgenomen.) HAARLEMSCHE BESTUURDERSBOND Donderdagavond kwamen in Café Restau rant Brinkmann de bestuursleden en vertrou wensmannen van de bij den H. B. B. aange sloten organisaties bijeen, teneinde de uiteen zetting te hooren van den heer C. van der Lende, secretaris van het N. V. V. over het onderwerp: „Opbouw, doel en streven van het N.V.V.". De voorzitter van de plaatselijke vakcen trale, de heer A. Mars, sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook in de komende maanden studiebijeenkomsten zullen plaats hebben, dank zij de groote animo, welke hiervoor be staat. Hij bracht hulde aan het N. V. V voor alles wat door het N. V. V. in de laatste weken is verricht, teneinde het economisch leven in ons land een zoo goed mogelijk verloop te doen hebben en de zorg van de gezinnen der gemobiliseerden zooveel mogelijk te ontne men. Ook plaatselijk doet de leiding van de moderne arbeidersbeweging alles wat gedaan kan worden in het belang van de leden; bin nen enkele dagen zullen de leden een circu laire ontvangen, waarin nadere richtlijnen worden aangegeven. Hierna werd het woord verleend aan den spreker van dezen avond, die een uiteenzet ting gaf van de huishouding der landelijke vakcentrale het N. V. V.. namelijk hoe het be stuursapparaat werkt, hoe de inkomsten voor de fondsen tot stand komen enz. Uit deze uiteenzetting bleek, dat de centralisatie bij het N. V. V. zoo sterk mogelijk is doorgevoerd en dat als gevolg daarvan een nauwe samen werking met de aangesloten organisaties een feit is. Vooral bij komende conflicten van eenige beteekenis is dit van het grootste be lang. daar de belangen van een groep als de strijdende bij een conflict ook vaak betrok ken zijn. Van de gelegenheid om eenige vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Enquête naar het ruilverkeer met België eu Luxemburg. BRUSSEL, 6 Oct. De oorlogstoestand waarin wij ons bevinden, aldus bericht de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg ons, heeft onmiddellijk tot een verstarring van het ruilverkeer aan leiding gegeven. Tal van maatregelen werden door de Nederlandsche. Belgische en Luxem- burgsche regeeringen genomen om den uit voer te regelen, in vele gevallen te beperken of soms te verbieden. Meer dan ooit kunnen en moeten de drie landen elkaar steunen en daarom besloot de Kamer zoowel in Nederland als in België en Luxemburg een rondvraag te houden, ten einde op deze wijze beter op de hoogte te ko men van de wederkeerige behoeften en te trachten voor belanghebbenden nieuwe bron nen voor invoer en nieuw afzetgebied voor uitvoer te vinden. Belanghebbenden worden verzocht aan de Kamer zoowel invoer- als uitvoerbehoeften bekend te maken. Het adres van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg tp Brussel is: 4, Anspachlaan. J. WILLEMS t In den ouderdom van 91 jaar is Donderdag overleden de heer Johannes Willems, oud notaris, alhier. De heer W'lllems werd 9 Juni 1848 te Nichte- vegt geboren en was werkzaam als candidaat- notaris te Leimuiden en Velsen. In 1887 werd hij benoemd tot notaris te Haarlem en in 1925 vroeg en verkreeg hij eer vol ontslag. Gedurende vele jaren was de overledene secretaris var. den Ring Haarlem der Broeder schap van Notarissen,~bewaarder van de no tarisarchieven in het Arrondissement Haar lem en plaatsvervangend lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat- notarissen. Voorts was de heer Willems tot de reorgani satie thesaurier van de Nuts-Spaarbank, daar na commissaris van die instelling en bestuurs lid van de Begrafenisbos „De Broederlijke Liefdebeurs". Indertijd hielp de heer Willems de Gier- straat-Vereeniging mede oprichten, waarvan hij vele jaren voorzitter was. Bij zijn aftreden werd hij benoemd tot eere-voorzitter. Van 1889 tot 1894 maakte de heer Willems als penningmester del uit van het bestuur der Sociëteit ..Vereeniging". De bijzetting zal plaats vinden in het Mau soleum op de Alg. Begraafplaats aan de Kle verlaan. Maandag 9 October a.s. te 12 uur. De rondritten door Haarlem. Worden hervat. Nu de omstandigheden zulks weer moge lijk maken, zal „Haarlem's Bloei" nogmaals de gelegenheid openen, zoolang hiervoor be langstelling bestaat, deel te nemen aan de rondritten door de stad. De eerstvolgende rondrit zal plaats hebben op Vrijdag 13 October te 2.30 uur. De bussen zullen standplaats kiezen op het Stationsplein voor de fabriek van Beijnes. De duur van de rondrit blijft bepaald op 2 uren. terwijl de prijs der plaatsbewijzen 0.45 blijft. Zoo mogelijk zullen voorloopig iederen Vrij dag de bussen weer rijden. GODSDIENSTIGE BIJEENKOMSTEN VOOR MILITAIREN. Eiken Vrijdagavond worden in het Kerkge bouw „Immanuër, Nieuwe Kruisstraat 14, godsdienstige samenkomsten met militairen gehouden. Medewerking wordt verleend door het zangkoor „Immanuël" dirigent de heer H. Uitenbosch en door de heeren Leenaarts en Kok, viool en piano. Solozang door mej. M. Lamberts. Voorts wordt de soldaten koffie en speculaas aangeboden. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING MILITAIREN. Comité in Wijk VII geïnstalleerd. Namens de centrale contactcommissie voor Huiselijk Verkeer is Donderdagavond jl. door mr. J. H. Ekering geïnstalleerd de Commissie die werkzaam zal zijn in wijk VII. nl. in dat ge deelte vanHaarlem-centrum, dat begrensd wordt door Zijlstraat, Groote Markt, Oude Groen markt, Damstraat, Spaarne. Kampervest, Gast- huisvesL RaamvesL Wilsonsplein, Leidschevaart, Zijlstraat. Na een bespreking van de werkzaam heden der districtscommissie en de mogelijkhe den van gastvrijheid der burgerij, werd beslo ten in genoemd district circulaires te versprei den, waarop op een aangehechte strook de wijze van gastvrijheid, die men verleenen wil, wordt aangegeven. Vóór het einde der volgende week zullen deze strooken worden ingewacht bij de op de strook vermelde adressen. Ook hun, die reeds hulp in den vorm van huiselijk verkeer toezegden, wordt verzocht dit opnieuw op de circulaire-strooken in te vullen. Het secretariaat berust' bij den administra teur, den heer W. Bouman, Alexanderstraat 6( telefoon 10288, aan welk adres alle aanbiedin gen, aanvragen, en desbetreffende berichten, be- hooren te worden gericht, zikale begeleiding op zich nam. De heer C. N. Hin 70 jaar. Uit den huize Zijlweg 144 wappert vandaag de Nederlandsche driekleur ter gelegenheid van het feit, dat de heer C. N. Hin, de bekende al gemeene leider van de N.V. Hin Kousen- en Handschoenenfabriek, zijn zeventigsten ver jaardag viert. De gelukwenschen kwamen van morgen reeds vroeg binnen. Een deputatie van het fabriekspersoneel kwam het eerst haar op wachting maken; bij monde van dn heer Van Diermen, afdeelingschef van de garenspóelerij werd aan den opgewekten jubilaris een antiek leeren kamerscherm, een notenhouten antiek kastje en een bloemenmand met zeventig oranje anjers aangeboden. Namens het kantoorperso neel feliciteerde de heer K. Tromp: ook dit ging van een bloemenmand vergezeld. Een prachtige mand met chrysanten en rozen ont ving de heer Hin van zijn vertegenwoordigers. Een hoogtepunt van den dag vormde de hul de. die de hoofdleiding der N.V. en de directie, bestaande uit de zoons van den jubilaris, brach ten. De heer C. F. N. Hin, voerde bij het aan bieden van een fraaie bronzen plaquette het woord. Een bloemenmand met begeleidenden felici tatiebrief kwam binnen van de H.F.C „Haar lem". Velen kwamen den jarigen grijsaard geluk wenschen; onder hen waren de oud-vicaris- generaal Mgr. M. P. J. Möllmann en de geeste lijken van de Parochie Overveen. En toen was het pas twaalf uur. Ongetwijfeld zal de heer Hin ook op het verdere gedeelte van den dag wel ondervinden, dat hij van vele Haarlem mers de vriendschap geniet Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Onderwijzers St. Nicolaas-feest. De Sint-Nicolaas-Commissie, samengesteld uit leden van den Bond van Ned. Onderwijzers, de Vereeniging van Hoofden van Scholen en het Ned. Onderwijzers Genootschap, heeft tot haar leedwezen moeten besluiten, dit jaar het Sint Nicolaasfeest voor de leerlingen der openbare scholen niet te vieren. Zij ziet zich hiertoe genoodzaakt door de bui tengewone omstandigheden, waardoor, naar zij verwacht, de opbrengst der collecte niet vol doende zal zijn een feest van een omvang als het hare. te financieren. Bovendien zijn vele van onze medewerkers onder de wapenen, zoodat ook de uitvoering niet het normale verloop kan hebben. Daar ieder jaar weer door vereenigingen. die niets met onze commissie uitstaande hebben, op lijsten nagenoeg gelijk aan de onze, gelden wor den ingezameld, vestigen wij er nadrukkelijk de aandacht op, dat. nu het Onderwijzers Sint- Nicolaasfeest niet doorgaat, daarvoor dus geen lijsten worden aangeboden. We hopen, dat een volgend jaar de omstan digheden zoo zijn, dat de commissie haar werk van zooveel jaren zal kunnen voortzetten. Voor de Ver. v. Hoofden v. Schtlen: N. J. COEVOET, voorzitter. Voor den Bond v. Ned. Onderwijzers: A. MELCHIOR, secr.es. G. BROUWER, pennmgmeester. A. JELSES-BULDER. Voor het Ned. Onderw. Genootschap: M. GEERTSMA. A H. BLOEM. J. TEN WOLDE Breien voor de militairen. Geachte redactie. Met verbazing zag ik gisteravond ten tweede male in uw blad de namen afgedrukt van het Heemsteedsche Comité voor het brei werk voor de militairen. Met verbazing, want ik vraag me al eenigen tijd af, waar zijn toch in Haarlem de adressen waar die door de overheid goedgekeurde wol is te verkrijgen. Daar ik met breien wilde beginnen en de tijd dringt, want het is reeds bar koud voor de jongens, die 's nachts op wacht staan aan de kust, wendde ik metot het lid van het hoofdbestuur „Voor Neèrlands Mannen", mevr. Meijer v. d. Berg te Bloemendaal en kreeg het volgende antwoord: „Als u me schrijft wat u breien wilt, dan geef ik de bestelling door aan het centraal magazijn en dan wordt de wol u onder rem bours toegezonden." Eigenaardig, want volgens het bericht in het Handelsblad, geschiedt de distributie van materiaal uitsluitend door het hoofobestuur in Bloemendaal en dacht ik dus de wol da delijk vandaar te kunnen betrekken. Ik ben nog niet op bovenstaand advies ingegaan, want een dergelijke regeling lijkt me. vooral in dezen tijd, wel zeer oneconomisch. Elk per soon, die zou willen breien zou eerst drie maal van den dienst der posterijen gebruik moeten maken en bovendien nog extra onkos ten hebben door porto en remboursement. Als er niet spoedig een betere en alge meene (want het Heemsteedsche comité is blijkbaar niet een subcomité van „Voor Neèr lands Mannen", daar de wol voor dat comité werd goedgekeurd door luit-kol. intendant Potgieser te Amsterdam en die van „Voor Neêlands Mannen" door een Haagsche autori teit) regeling getroffen wordt, zullen slechts weinige militairen tijdig voorzien kunnen worden van de zoo noodige gebreide kle dingstukken. MOEDER VAN EEN MILITAIR. (Wij hebben naar aanleiding van dit stuk nader geïnformeerd en vernamen daarbij dat het bij een onderneming als deze nu een maal gewenscht is. dat alles in één hand blijft. Het Heemsteedsche Comité is wel een subcomité van „Voor Neèrlands Mannen". Voorts werd er met nadruk onze aandacht op gevestigd dat alle verzendingen vrij zijn. Men kan de zaak het best bespoedigen door bovenstaand advies van mevr. Meijer te vol gen). Het Aulorijverbod. Nu het voor menigeen een ongekende weelde is des Zondags met een goed boek aan den huiselijken haard te toeven, wijzen wij U op de in deze dagen uiterst actueele uitgave \ldous Huxley „DE WATEREN WERDEN STIL" Deze cultuurserie-roman, vertaald door Ma rianne Philips, wordt een der meest geniale scheppingen van Huxley genoemd en schil dert ons den mensch van heden ten voeten uit. met als eindconclusie de gedachte der wereldvrede Beluistert morgen om 2 uur Dr. Ritter's radio-bespreking over deze uitgave, die ver krijgbaar is bij alle goede boekhandelaren. (Adv. Ingez. Med.) Zoowel moeder als baby genieten een deskundige verpleging in onze inrichting. Rustige en prettige omgeving. Kraaminrichting „BEATRIX" ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 (Adv. ingez. Medj HAARLEM. 6 October. Bevallen 4 October: N. A. van Steenklste— Huijsman z.; 5 October: R. Hommes—Vorst, z.; 6 October- M E Jansen—Jong, d. Overleden 4 October: G. Meen horst—Pieper i j„ Middenweg; P. J. Kottman. 71 j.. Voor zorgstraat; 5 October: M. Baten, 68 J., Cecilia- steeg.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7