POPULAR 2Je tcemmde steww- MAINZBR K.L.M. gaat weer op Londen vliegen Adv3rtenties Meisje ENGELSCH Gevraagd en aangeboden NET MEISJE flinke winkeljuffrouw VOLONTAIR jongeman GEZOND BLIJVEN? VERRUKKELIJKE ZUURKOOL CASSELER RIB FRANKFURTER WORSTJES PEKELSPEK Adverteert in dit blad Opening LAMPENHUIS 2 HUIZEN DAME DINSDAG 10 OCTOBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD n der Heemsteedsche Slotbrug Niet slechts de dichters, en zij hebben altijd gelijk, omdat zij dichters zijn zul len volhouden, dat steenen kunnen treuren. Vooral steenen met een verleden kunnen ook op den gewonen mensch een indruk maken van stil en zwijgend verdriet, dat zij door onachtzaamheid, verwaarloozing of nog erger dingen, ondergaan. En evenals bij de menschen een verdriet in schoonheid kan worden gedragen, maar ook wel op zeer on- aesthetische manier aan den dag kan treden, zoo ligt het g:eval bij historische steenen op gelijke mogelijkheid van verschil. In de laatste weken ds mij dat weer eens voor oogen gekomen. Het was bij de begrafenis van den beeld houwer Mendes da Costa, nog kort geleden, dat ik voor het eerst den voet zette op die stille rusthof der Portugeesche Joden te Ouderkerk aan den Amstel, die ook aan zeer velen onzer lezers wel onbekend zal zijn. Met onzen vroegeren stadgenoot, Prof. van Moerkerken, die bij die plechtigheid als be stuurder der Akademie de Regeering had te vertegenwordigenwas ik meegegaan en door een misverstand waren wij een uur te vroeg in het stadje aan de rivier gearriveerd. Hoe vaak ik ook in mijn Amsterdamsche jeugd per schaats of roeiboot naar Ouderkerk ge gaan mocht zijn, voor een bezoek aan het kerkhof was nooit aanleiding geweest en we zochten den ingang eerst aan den verkeer den ka.nl. Eenmaal daarbinnen en wandelend tusschen de hooge hagen die de smalle paden begrenzen, viel mij in: zouden wij de plek kunnen terug vinden, waar Ruysdael gezeten iheett toen hij het landschap met de graf tombe schilderde! Want, nietwaar, dat be doeld, beroemd schilderij en teekening aan der Portugeezen begraafplaats hun ont staan danken, is even bekend als het feit, dat die heeren in de zeventiende eeuw een aanzienlijke plaats in het Amsterdamsch Jodendom innamen en de legende van hun rijkdom en afgeslotenheid er nog steeds is blijven hangen. Om naar die plaats te zooken, moesten wij dat was duidelijk oip het oude verlaten gedeelte van het uitgestrekte terren zien te komen. Een welwillend man, die tusschen de graven aan 't werk was (we zouden hem een uurtje later in gansch andere functie aanschouwen en vooral aanhooren) wees ons een doorgang naar het oude ge deelte, waar we vrij konden ronddolen. Maar we zijn niet tot de identificatie van Ruys- dael's zitplaats toegekomen, want op ver schillende plaatsen vindt men er nog over blijfsels van graftomben, als door hem afge beeld, in meer of mindere mate door den tijd aangevreten, doch. zij het wankel, pieuselijk onberoerd gelaten. Een verrassing was echter het vinden van een aantal, verstrooid aanwezige prachtige, wit-marmeren grafzerken, rijk bebeeldho-uw- de opschriften in half-gotisch lettertype, omgeven door engelfiguren, bloemenguir- landes en stillevens van op den dooüe betrek king hebbende voorwerpen, barok maar weelderig, door kunstenaarshanden ge hakt en over de enonne marmeren opper vlakte op uiterst smaakvolle wijze verdeeld. Axtistenarbeid in één woord, uit het mid den van de achttiende eeuw. naar uit de cijfers der Joodsche jaartelling valt af te leiden. Die zerken hebben daar een paar eeuwen geleden, de regens hebben de holten in de plastiek met water gevuld en dat water heeft het marmer het zachte aspect van smeltende sneeuw gee-even ter wijl gevallen bladeren hun kleivbezinksel aan dat water hebben vermaakt, zoodat een toon van bronzig-goud die smeltende sneeuw begrenst. Die zerken treuren daar in schoon heid en dat niet alleen om de nobele namen der dooden, die zij bedekken. Jaren en jaren liggen ze daar en moeder natuur heeft ze nog mooier gemaakt naarmate de menschen er minder naar omkeken. Dat gaat nu wel niet altijd op doch soms ontmoet men een belangstelling in mooie oude dingen bij de menschen, die dien toe stand in Ouderkerk ideaal doen schijnen. Ik kreeg bij toeval een foto in handen van de steenen slotbrug te Heemstede, zooals die er ongeveer dertig jaar geleden nog uitzag. Het is het plaatje, dat hierbij gereproduceerd wordt. Als men er nu een klikje neemt de slotbewoner is een vriendelijk en kunst zinnig man en hij zal een enkelen belang stellende, ondanks het bordje met verboden toegang niet verjagen dan kan men eerst recht treurende steenen te zien krijgen. Hoe op dit. toch altijd eenlgszins afgesloten ter rein, de oude brug zoo grondig vernield is. mag onverklaarbaar zijn. dat er verder nie mand meer naar omkijkt, is alleen maar treurig. Van de rechtsche balustrade, staar, in het eerste vak nog slechts twee palusters, van het middenvak liggen er vier in gruzele menten in de droge slotgracht, bij de hard- steenen bollen die eens den bovenkant der balustrade versierd hebben. Links schijnt reeds in vroeger jaren een paluster in het eerste vak ontbroken te hebben, doch van de volgende vakken zijn er thans ook nog slechts restanten aanwezig. Het ontbrekende kan men ln de slotgracht bij elkaar zoeken. Het bloote feit van dat ruïneuse monument het eenige dat ons als kunst- en historie vrienden op het oogenblik interesseert. Wij zouden graag wenschen dat, er wat aan ge daan werd, vóór er niets meer van overeind staat. De tegenwoordige slotbewoner heeft over brug en slotgracht geen zeggenschap de eigenaar van den grond en de gemeente Heemstede hebben er blijkbaar noch zorg. noch geld voor over en zoo gihg ook Karthago verloren, terwijl men in Rome aan het be raadslagen was. Het jonge en bloeiende Heemstede is zeker niet rijk aan historische monumenten. Misschien zou het zich met den eigenaar kunnen verstaan om de in de gracht verspreide fragmenten alvast ln veiligheid te mogen opbergen. Een klein object voor werkverschaffing, waardoor later de kosten een-er restauratie belangrijk minder zouden kunnen zijn, wanner belanghebbenden en belangstellenden het tenslotte op een ac- coordje gekregen zouden hebben. Moge wie het dan ook aangaat zich voor het te laat is over deze treurende steenen ontfermen. J. H. DE BOIS. (Wij merken hierbij op, dat de Vereeniging voor Natuurmonumenten eenige jaren ge leden een onderzoek heeft ingesteld hoeveel de restauratie van de brug zou kosten. Toen kwam zij op een raming van niet minder dan f 20.000. Dit is een groot bedrag voor het herstellen van een weliswaar mooi over blijfsel van oude bouwkunst, te meer daar niet ontkend kan worden, dat men door het uit geven van dit geld niet meer krijgt dan een fragment. Het is jamimer, dat er van 't kasteel zelf zoo bitter weinig bewaard gebleven is. Stond er nog een bezienswaardige ruïne, dan'zou er ongetwijfeld wek belangstelling te vinden zijn voor de restauratie van de brug, want dan zou een mooi geheel te verkrijgen zijn. Zooals de quaestie nu is, zal er vermoede lijk weinig kans zijn op een wederopbouw van de brug. Maar wij stemmen toe, dat verdere verwaarloozing te betreuren is. De gebouwen die op het plein vóór de brug staan, zijn wel gedeeltelijk oud, maar zij zijn slechts resten van de stallen en woningen die eertijds buiten de slotgracht stonden. Het is natuurlijk niet onmogelijk dat als 't geheel? terrein nauwgezet wordt uitgegraven er nog wel overblijfselen van het oude kasteel ge vonden worden, maar dit zal toch wel niet zooveel zijn. Redactie). Militaire plechtigheid op de Groote Markt. Het is reeds vele jaren geleden dat te Haarlem de militairen met muziek door de stad trokken. Maandagmiddag hebben vele honderden dit ongewone schouwspel weer mee gemaakt. Bovendien had op de Groote Markt een plechtigheid plaats. Het militaire muziekkorps te Haarlem be staat voor een deel uit vrijwilligers, die zich na de mobilisatie tot een kapel vereenigd hebben. Sommige muzikanten hadden eigen instru menten, de andere instrumenten zijn betaald uit giften die uit Amsterdam en Harderwijk gekomen zijn. De kapel heeft flink geoefend en nu was men Maandag zoo ver, dat de militairen met muziek door de stad trokken. Er werd naar de Groote Markt gemarcheerd, waar het voltallige gemeentebestuur van de komst verwittigd, op het bordes van het Stad huis had plaats genomen. De commandant van den troep sprong van zijn paard en nam eveneens op het bordes plaats. De burgemeester stelde hem aan den gemeentesecretaris en aan de vier wethouders voor. Onmiddellijk na afloop van het défilé nam de commandant afscheid en voegde zich weer bij den troep. De werkloosheid te Haarlem. Een gunstige week. In de afgeloopen week steeg het aantal werkloozen met 1. Dit is geen slecht resultaat als mien bedenkt dat dezelfde week van 1933 een vermeerdering gaf van 140. Het is dus een gunstig verschil van niet minder dan 139. In het najaar loopt het aantal werkloozen altijd sterk op en als dat niet meer dan één ls. be- teekent dit een vooruitgang van de positie der arbeidsmarkt. Er zijn thans te Haarlem 4667 werkloozen dat zijn er minder dan ln 1938: 712, 1937: 1167 1936: 1887, 1935: 1336. 1934: 599. 1933: 81 en 1932: 239. Zaleski naar Engeland. LONDEN 10 October. De nieuwe Pnol- sche minister van buitenlandsche zaken Zaleski., zal Woensdagmiddag in de Britsche hoofdstad aankomen voor een verblijf van twee dagen. Woensdagavond is er een diner in de Poolsche ambassade. Donderdag is Zaleski de gast van Halifax aan de lunch Zaleski heeft het voornemen met verschil lende leden van het Britsche kabinet te con- fereeren. Na zijn bezoek aan Londen keert hij weer naar Parijs terug. (United Press). 's GRAVKXHAGE. 10 October. Nadat de K.L.M. den laatsten tijd nog slechts de diensten op Brussel en de Scandina vische landen had gevlogen, zal binnen kort de dienst op Londen weer worden geopend. De K.L.M. heeft hiervoor de toestemming van de Engelsohe autoriteiten gekregen. Men verwacht, dat deheropende dienst nog in den loop van deze week zal ingaan, wan neer de aan de Engelsche autoriteiten voor gelegde dienstregeling zal zijn goedgekeurd Voorloopig zal één dienst per dag gevlogen worden en wel van Schiphol naar het vlieg veld Shorham bij Brighton aan de Zuidkust van Engeland. Nog een belangrijke verandering zal de K. L. M.-dienst ondergaan. Tot nu toe werd slechts één diienst per dag gevlogen over Kopenhagen naar Mal-mö. Daar deze route door het groote aanbod van passagiers en vracht zeer belangrijk is gebleken, zal deze dienst met ingang van morgen tweemaal per dag worden gevlogen, t.w. om 10.30 uur en 11.30 uur van Schiphol. Deze uitbreiding is den Duitschen militairen autoriteiten medegedeeld, die de verschillende instanties, wlen dit aangaat, op de hoogte hebben gebracht. In overleg met genoemde autoriteiten is de route van Schiphol naar Kopenhagen uit veiligheidsoverwegingen eenlgszins gewijzigd. De dienst op Kristiansand en Oslo, die met ingang van den winterdienst zou worden ge staakt, wordt voortgezet .daar hij in Noorwegen buitengewoon op prijs wordt gesteld. Wat de Indië-route betreft, het verkeer hierop is onder de tegenwoordige omstandig heden natuurlijk niet zoo goed als ln normale tijden, doch in de richting van Indië altijd nog bevredigend. De belangstelling voor het thuiskomende verkeer is veel minder dan normaal. Bazar Wijk 1 Ned. Herv. Kerk. In het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104 is een bazar georganiseerd ten behoeve van de ziekenverpleging in Wijk I van de Ned. Herv. Kerk Het comité, dat zich daarmede welwillend heeft belast, heeft na rijp overleg besloten dezen bazar door te laten gaan, want niet alleen zal het aantal zieken wel hetzelf de zijn als ln het vorig jaar, maar de armoe de zal in deze benarde tijdsomstandigheden wel grooter wezen. Mede tot leniging daar van heeft een dameskrans, die elke veertien dagen bijoen komt voor het verrichten van nuttigen en menschlievenden arbeid. Zoo ver vaardigden de dames een fraai Smyrna-kleed een luncht-afellaken, wollen vesten, kinder jurken, theemutsen en zelfs heel mooie lam- pekappen. Kortom, allemaal nuttige voor werpen. Het waren echter niet alleen deze dames, die ten bate van de hulpbehoevende men sehen werkzaam zijn geweest. Ook een blind meisje heeft gaarne willen meewerken. Zij heeft een serie fraaie poppen gebreid, die zij voor den verkoop beschikbaar heeft gesteld. We hopen voor haar en natuurlijk ook voor het bazarcomité dat er een flinke prijs voor gemaakt wordt. Bovendien hebben winkeliers en andere stadgenooten levensmiddelen en nuttige ar tikelen geschonken, zoodat de stands, die op gezellige oud-Hollandsche manier zijn inge richt, goed gevuld zijn. De bezoeksters kunnen ook hun geluk be proeven. Er staat namelijk een fraaie wieg met een baby; van dit kind moet de geboor tedatum worden geraden; wie dien raadt krijgt wieg en baby in eigendom. Dit ge schiedt ook met een bruidspaar, waarvan de trouwdag, en met een meesterlijk nagebootste Diacones, waarvan de naam geraden moet worden. Natuurlijk zijn er ook eenige attracties, zooals het onontbeerlijk rad van avontuur: verder een draaibord, een sjoelbak enz. Be halve de reeds genoemde voorwerpen is er nog een tafel vol met artikelen voor de ver loting. Hedenmiddag half drie zou de bazar door Ds. Waardenburg worden geopend. De bazar is heden en Woensdag geopend van 2.30—5.30 en van 7.30—10 uur; Donder dag alleen 's avonds van half acht tot negen uur. Er is ook een thee- en koffieschenkerij, zoo dat een bezoek de moeite zal loonen. Chrysler stuurt 10.000 employés naar huis. Dodge-afdeeling gesloten. DETROIT, 10 October. De automobiel maatschappij Chrysler Corporation, heeft de Dodge-afdeeling gesloten en 10.000 employés naar huis gezonden. Dit is een gevolg van een door de arbeiders in de automobielindustrie begonnen staking uit protest tegen het feit. dat de maatschappij weigerde 64 arbeiders die Vrijdag ontslagen waren, in*dienst terug te nemen. De vakvereeniging weigerde deze ontslagen te erkennen. (United Press). ter aanpri|zing van geneesmiddelen of geneeswijzen worden alleen ter plaatsing aan vaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Commissie van Contróle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Genees wijzen, gevestigd te 's-Gravenhage ANNONCES VAN GELDAANBIEDIN- GEN worden eerst na gunstige informatie, verkregen van een be voegde Instantie, voor plaatsing aangenomen. Gevraagd 1 Nov. net vriendelijk zelfst. w. en k., gezin van 2 pers. f 30 a 35 p. m., wegens ziekte zich vervoegen Kruisstraat 1. MAILNIEUWS. Verzending van briefpost naar landen buiten Europa. Nederlandsch Indië, zeepost en mail: 16 Oct. per s.s. Johan de Witt/M. v. St. Aldegonde van Amsterdam; luchtpost 14 Oct. per trein tot Napels. Suriname, zeepost en mail: 11 Oct. per s.s. Doros van Amsterdam: 14 Oct. per s.s. Stuyve- sant van Rotterdam: luchtpost: per transatlan- tischen luchtdienst 1); 12 Oct. per ld. Frankrijk Z. Amerika. Aruba, Bonaire, Curasao, Saba, St. Eustatius, St. Maarten, zeepost en mail: 14 Oct. per s.s. Stuyvesant van Rotterdam; luchtpost; als Su riname. Cuba, Ecuador, Colombuia, Jamaica, Peru, luchtpost 12 Oct. ped l.d. Frankrijk—Z. Amerika. Argentinië. Brazilië, Chili, Uruguay, mail: 13 Oct. per s.s. Zaanland van Amsterdam; 14 Oct. per s.s. Alpherat van Rotterdam; luchtpost: 12 Oct. per ld. Frankrijk—Z. Amerika. Barbados, Trinidad, mail: 14 Oct. per s.s. Stuyvesant van Rotterdam; luchtpost: als Su riname. Venezuela, mail: 14 Oct. per s.s. Stuyvesant van Rotterdam; luchtpost: als Suriname. China, Philippynsche Statenbond, Japan x). Jehol x), Mantsjoerije x), mail: 13, Oct. via Siberië; luchtpost 11, 14 Oct. per Engelschen ld x) Naar deze landen kan geen luchtpostcor respondentie worden verzonden. Egypte, Cyprus, Palestina, Br. Indië, Birma. Oost-Afrika, Australië, Ceylon, mail: 11, 16 Oct. via Engeland; luchtpost 11, 14 Oct. per Engel schen ld. Siam, Thailand x), Malaya, mail: 16 Oct p. s.s. Jo han de Witt/M. v. St. Aldegonde van Amster dam; luchtpost: 11, 14 Oct. per Engelschen ld. x) Luchtpostcorrespondentie voor Siam wordt bovendien verzonden per ld. NapelsBandoeng Saoedi (Arab. Kon.), mail: 13 Oct. via Frank rijk; luchtpost 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Irak. Hongkong, mail: 11, 16 Oct. via Enge land; luchtpost; 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Syrië, mail. 13 Oct. via Frankrijk; luchtpost; 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Madeira, mail: voorloopig als Portugal. Canarische Eilanden, mail: voorloopig als Spanje. Senegal, Ivoorkust, mail: voorloopig als Frankrijk; luchtpost: 12 Oct. per ld. Frankrijk Z. Amerika. Togo, Dahomey, Kameroen, mail: voorloopig als Frankrijk. Sierra Leonc. Liberia. Goudkust x), mail: voorloopig als Engeland: luchtpost: 12 Oct. per ld. FraokrykZ. Amerika. x) Luchtpostcorrespondentie voor Goudkust 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Nigeria, mail: voorloopig als Engeland; lucht post: 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Unie van Z. Afrika, mail: 16 Oct. per s.s. Jo han de Wjtt/M. v. St. Aldegonde van Amster- dem: luchtpost 11, 14 Oct. per Engelschen ld. Nieuw Zeeland, luchtpost: 11, 14 Oct. per Engelschen ld. De correspondentie behoort in het algemeen aanwezig te zyn in den avond voorafgaande aan de data van verzending. De aandacht wordt er nochtans op gevestigd, dat het voorkomt, dat op korten termijn scheepsgelegenheid naar overzeesche landen wordt geboden, waaraan niet steeds publiciteit kan worden gegeven. In verband hiermede wordt verzocht voorhanden correspondentie regelmatig ter post te bezorgen. N.B. Het is dikwijls niet mogelijk met een be paald schip post te vervoeren, zoodat aanduidin gen als per „s.s(naam van het schip)" achterwege moeten blijven. Wel kunnen de af zenders op hun stukken naar buiten-Europee- sche bestemmingen, waarmede geheel of gedeel telijk rechtstreeksche verbinding met onder Nederlandsche vlag varende schepen bestaat, vermelden „per eerstvolgend Nederlandsch schip". Correspondentie, welke deze aanduiding niet draagt wordt met de eerstvolgend beschik bare gelegenheid verzonden. Buslichtingen voor nachtposttreinen geven aansluiting. Data van aankomst in de verschillende lan den kunnen niet worden opgegeven. Onvoorziene wijzigingen moeten worden voorbehouden. 1) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Frankrijk. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Opleiding Mercurius Diploma. Cond. 6 p. maand. Privéles. w. C. DREES Verspronckweg 32 vr. Dienstpersoneel o.m. keuken werkmeisjes, 2de, alleen en dag meisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56 Tel. 14170 gevr. pl.m. 15 jaar, voor opleid, en werkzaamh., in netten win kel. Aanm. bij Drogisterij En denburg, Rijksstraatweg '6. Levensmidd.bedrijf vraagt een geheel of eenigszins met het vak bekend. Br. no. 2443 bui- van dit blad In Boekhandel is plaats voor 'n Br. no. 2445 bur. van dit blad Wordt gevraagd een nette voor de slagerij. Adres Spruyt, Barrevoetestraat 12. Laat u dan regelmatig masses ren door Ged. Masseur bij U thuis. Br. no. 2447 bur. v.d. blad Voor magazijnwerk NETTE JONGEN GEVR. Barteljorisstraat 30. Leeft, tot 18 jaar. MET MET OF TCL 10567 - IM5t DN GR H0UT5TR fc Morgen 11 Oct. BOTERMARKT 29 Filiaal: Amsterdam, 1ste v.d. Helststraat 54 event, met bijbetaling gevr. in ruil voor 6 burgerwoonhuizen, omtr. Beverwijk. Br. no. 221 Adv.Bur. Agidus, Amsterdam C. Rijksambten, zoekt 1 Nov. kl. étage of ongem. zit- en slaap kamer met vrije keuken, telef. Br. m. prijs: Oude Gracht 117 A Alkmaar. 39e HACO-TREKKINQ 5e KLASSE, 10e LIJST TREKKING VAN DINSDAG 10 OCTOBER 1939 HOOGE PREMIËN f 1500.— 8895 1 1000.— 1J803 17811 f 400— 1780 7332 15591 t 200.— 243 7952 10902 17248 f 100.- 080 2747 5052 5605 6204 7589 7802 14274 15251 15603 17965 19015 19146 20068 PREMIËN VAN 70.— 20 55 73 112 313 342 369 452 485 511 576 651 687 698 748 945 1001 1110 1210 1477 1593 1689 1697 1787 1831 1949 1999 2008 2010 2035 2105 2174. 2270 2576 2616 2690 2741 2796 2880 2881 281)5 2970 3014 3146 3272 3346 3032 3675 3726 3784 3820 3854 3883 3930 3943 3992 4052 4055 4065 4234 4248 4254 4370 4394 4397 4564 4699 4903 4926 4960 5156 5221 5334 5359 6375 5552 5716 5807 5868 5916 6078 6096 6154 6330 6396 6438 6440 6448 6572 6641 6857 6858 6868 6988 7089 7126 7200 7363 7427 7508 7840 7876 7002 7940 7942 8190 8217 8246 8307 8390 8666 8584 0038 8719 8757 «704 8974 9132 9149 9204 9303 0434 9595 9723 9864 085F 0865 10013 10031 10212 •10233 10251 10270 10739 10780 10847 10919 10975 11318 11570 11616 11006 12088 12145 12192 12385 12623 12721 12740 12165 12788 13107 13197 13207 13340 13359 13407 13579 13620 13674 13690 13721 13830 13963 14093 14104 14194 14227 14329 14370 14451 14511 14534 14676 14751 14847 14855 14861 14916 14919 14960 15131 15157 15288 15325 16333 15380 16424 15644 15736 15864 15922 16048 16506 16541 16570 16774 16885 168S4 16899 17081 17122 17174 17193 17294 17341 18056 18337 18441 18445 18535 18543 18558 18718 18788 18803 19077 19223 19292 10342 1036B 19373 19517 19666 19583 19734 19755 10825 19835 19862 10680 19929 19956 20012 20437 20479 20531 20645 20546 20505 20008 20925 GEEN PREMIËN 9 10 27 120 148 160 231 233 242 351 341 366 363 366 376 395 416 433 456 476 490 499 533 678 682 662 660 725 726 730 736 744 747 eC3 891 971 978 992 1010 1055 1122 1166 1204 1213 1221 1296 1335 1348 1351 1366 1387 14)0 1417 1420 1426 1476 1511 1536 1548 1601 1627 1638 1649 1712 1738 1755 1757 1777 1870 1892 1917 1918 1933 2062 2067 2144 2163 2250 2267 2408 2415 2603 2559 2572 2578 2589 2506 2654 2745 2756 2800 2815 2828 2834 2B3D 2873 2901 3021 3022 3048 3049 3056 3065 3074 3113 3121 3143 3173 3187 3194 3269 3297 3321 3345 3363 3382 3417 3423 3439 3476 3515 3619 3562 3594 3654 3065 3695 3697 3719 3738 3844 3847 3859 38e8 3938 3976 4104 4135 4188 4231 4242 4304 4308 4362 4376 4378 4454 4470 4490 4490 4506 4518 4606 4610 4650 4783 4795 4855 4895 4916 4919 4940 4968 5047 5077 6100 6111 6117 5118 5130 5192 5205 5234 5376 5383 6440 5442 5489 5522 5618 5643 6662 6668 5746 5746 6766 6862 5080 6011 6056 6072 6134 6183 «190 «211 6212 6214 6233 0247 6270 6359 637" 6382 642C 6478 P«82 6492 6497 6498 6501 6533 6-.44 6508 6621 6632 6636 6695 6703 6722 6812 6848 6882 6883 6904 6917 7000 7046 7063 7098 7214 7253 7287 7290 7302 7310 7341 7350 7370 7386 7424 7448 7483 7636 7546 7613 7615 7C37 7679 7709 7741 7745 7767 7783 7785 7824 7820 7844 7882 7884 7893 7928 '030 7959 8022 8040 8052 8070 8092 8154 8194 8218 8269 8278 8305 8315 8316 8334 8337 8340 8354 8421 8422 6448 8449 8458 8460 8535 8536 8541 8549 8641 8642 8662 8665 8721 8737 8756 8758 8820 8871 8873 8800 8927 8051 8966 8005 8071 8078 0006 9052 0092 9136 9160 0210 0245 9363 9478 0535 0562 0585 9593 9608 9611 0631 9036 9648 9701 9739 0811 9823 0825 9837 0881 9019 0028 10061 10004 10099 10107 10110 10188 10204 10229 10241 10273 10286 10293 10414 10416 10475 10593 10607 10616 10664 10694 107.35 10754 10841 10001 10032 10953 10954 11007 11044 11074 11135 11172 11184 11245 11258 11292 11322 11323 11327 11387 11561 11608 11613 11655 11661 11672 11708 11741 11779 11784 11861 11871 11889 11927 11945 11051 11952 11954 11957 11069 11073 12020 12035 12042 12063 12109 12115 12127 12159 12175 12197 12295 12354 12477 12516 12549 12571 12579 12504 12599 12600 12713 12723 12726 12766 12771 12775 12839 12845 12803 12906 12921 12928 12041 12970 12971 13067 13160 13200 13231 13206 13328 13344 13346 13386 13391 13472 13573 13585 13598 13604 33613 13710 13712 13753 13757 13767 13768 13815 13867 13007 13917 13968 13970 13993 14006 14011 14020 14049 14063 14068 14088 14150 14185 14193 14203 14265 14309 14316 14325 14347 14378 14401 14442 14505 14568 14601 14785 14821 14832 14839 14841 14851 14864 14881 14883 14889 14806 14008 15000 16042 15079 16097 15128 15135 15189 15216 15245 15278 15298 15344 15361 15413 15414 15483 15490 1Ó551 15609 156J0 J6658 15684 15709 15715 15718 15722 15762 15766 15768 15770 15854 15920 15945 16033 16043 16132 16153 16184 16194 16214 16217 1Ö242 16249 16313 16321 16383 16413 16421 16438 16487 16498 16531 16549 16571 16577 16595 16617 16708 16740 10756 16777 10780 10818 16881 16907 16960 16961 17026 17042 17059 17124 17143 17183 17236 17248 17274 17293 17296 17351 17371 17382 17389 17426 17447 17452 17477 17508 17515 17528 17557 17603 17618 17710 17733 17740 17747 17773 17785 17789 17705 17825 17861 17873 17902 17911 17964 18002 18020 18033 181Ó0 18184 18193 18206 18234 18265 18288 18301 18317 16325 18342 183D0 13390 13411 13437 18481 18485 18498 18iiJ8 ;8o2B 18651 18660 10574 18578 18032 18670 18706 18754 18773 18040 18896 18321 18927 18930 19007 19010 19026 19053 19058 10091 19092 19095 19143 19156 19157 19194 19405 19418 13429 19450 19457 19460 19495 10562 10568 19595 19745 19781 10738 19866 10877 10881 19930 10033 19954 19078 19983 20007 20023 20044 20091 20132 20139 20142 30175 20186 202ln 20278 20296 20301 20320 20334 20341 20374 30412 20453 20508 20575 20645 20736 20701 20790 20807 20810 20333 20886 30895 20900 20930 2C062 20963 20971 20985 20087 20096 Verb 8e HJst- 18262 m. z. 18262; 18402 m. Z. 18493: 4031 m. z. 4051: 11226 f 70.— m. z. 11239 f 70.—. Verb. 9e HJst: 8494 moet zijn met r 70.—; 749 moet zlin 779; 11892 moet zijn 11832; 17955 moet zyn 17995.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3