3(et puMiek waagt DAMES DANSLES NIEUWE GRACHT 93 En de autoriteiten antwoorden FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Vertelling DINSDAG 10 OCTOBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 4 VRAAG: Wat moet Iemand doen, die als dienstplichtige in Nederlandsch-Indië werd ingelijfd en later voor den militairen dienst in Holland werd afgekeurd? Heeft hij zich nog als Indisch dienstplichtige te toeschouwen? ANTWOORD: Betrokkene is in Indië niet meer dienstplichtig, indien hij Indië langer dan 18 maanden geleden heeft verlaten. In Holland behoeft betrokkene niets te doen, daar hij afgekeurd is. "VRAAG: Is momenteel vrijwillige dienst neming bij het Koninklijke Nederlandsch- Indische leger nog mogelijk? ANTWOORD: Inderdaad bestaat die moge lijkheid. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den commandant der Koloniale Re serve te Aalsmeer. VRAAG: Iemand verkoos den militairen dienst boven vrijstelling wegens broederdienst Thans echter wil hij met het oog op zijn examen buiten dienst blijven. Kan hij nog op zijn besluit terugkomen? ATWIOORD: Vrijstelling wegens broeder- dienst kan hem in geen geval mer verleend worden. Hij zou aan den minister van De fensie vrijstelling wegens aanwezigheid van een bijzonder geval kunnen vragen. Het is echter zeer de vraag of zoodanig verzoek kans heeft om te worden ingewilligd. VRAAG: Bestaat thans reeds de mogelijkheid van plaatsvervanging? Kan bijvoorbeeld een werklooze, behoorende tot de aanvuullmgsre- serve, reeds thans in dienst treden, met het gevolg, dat een thans gemobiliseerde zijn normale werkzaamheden zou kunnen opvat ten? ANTWOORD: Voorloopig bestaat geen mo gelijkheid tot plaatsvervanging als hierbe- doeld. VRAAG: Moeten zij, die thans met verlof uit Indië komen en behooren tot een nu op geroepen lichting, direct in dienst komen? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Herhaaldelijk worden vragen ge steld betreffende vergoeding van schade, welke door particulieren geleden is of wordt door of in verband met de mobilisatie en de landsverdediging in het algemeen. Om enkele voorbeelden te noemen: Een cantine moest van het strand verwij derd worden. Kan daarvoor vergoeding wor den gereclameerd? Een gemeubileerd huis is gevorderd. Men wil het meubilair ergens opslaan, worden de daaraan verbonden kosten vergoed? Verschillende landerijen dreigt men onder water te zetten. Wordt daarvoor schadever goeding uitbetaald? Alkvenwonenden, die hun huis bij oproe ring hebben moeten achterlaten, zijn ge noodzaakt huurpeningen of. in geval zij eige naar zijn, hypotheekrente en -aflossing te betalen, kan daarvoor vergoeding worden verkregen, nu zij zonder inkomsten zijn? ANTWOORD: Het valt moeilijk op derge lijke vragen een algemeen antwoord te geven, vooral omdat in verschillende opzichten het ooi-deel omtrent de grondslagen van het zich hier voordoende vraagstuk nog zoo weinig eenstemmig is. Vooropgesteld kan worden, dat voor diverse gevallen een wettelijke regeling bestaat. Zoo bijvoorbeeld de zoogenaamde kostwinners vergoeding. Wie, kostwinner zijnde opgeroe pen is en dientengevolge niet in staat is voor zijn verwanten de kost te verdienen, komt binnen de wettelijke grenzen voor genem- de vergoeding in aanmerking. Hieromtrent is kort geleden een en ander medegedeeld. Voorts wordt bij vordering van eigen dommen steeds de waarde daarvan vergoed. Die vordex-ing geschiedt hetzij krachtens de inkwartieringswet, hetzij op grond van de algemeen vorderingswet 1930. Beide wetten gaan er van uit, dat de eigenaar, wiens goed door het rijk wordt overgenomen, de waarde daarvan vergoed moet krijgen. Ook de schad.e welke aan eigendommen wordt geleden door het vóórbereiden of het stellen van militaire inundatiën, wordt krach tens de inundatiewet op aanvrage vergoed, voorzoover die schade als het onmiddellijk gevolg van een en ander moet worden be schouwt. Eveneens wordt Ingevolge de oor- logswet in beginsel schadeloosstelling ver leend indien het militair gezag gebruik maakt van zijn bevoegdhedi om te doen weg nemen wat aan een behoorlijke verdediging GODS PLAN EN HET WERELDGEBEUREN. Over bovengenoemd onderwerp zal de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist, op Donderdag 12 October spreken in, de Begijnhofkapel aan het Begijnhof, hiertoe uitgenoodigd door het Comité voor Opwek kingssamenkomsten. De heer Kits zal de hui dige gebeurtenissen bespreken in het licht der Bijbelsche profetieën. MARANATIIA-CONFERENTIE. Op 21, 22 en 23 October a.s. zal in het gebouw van de Haarl. Jonge Mannen Vereeniging aan de Lange Margarethastraat no. 13 een Marana- tha-Conferentie worden gehouden. Als sprekers zullen hieraan medewerken de heeren: Ds. W. Dubbeldam, te Rotterdam; Joh. de Heer, redac teur van het „Zoeklicht", te Driebergen en J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. lederen dag zullen om 3 uur en om 8 uur samenkomsten worden gehouden, des Zon dags ook des morgens om 10 uur. Het onderwerp van de Conferentie zal zijn: „Wachter, blaas de Bazuin" (Gods Roepstem in het wereldgebeuren), onderverdeeld in: Gods Boodschap aan Zijn gemeente; Gods Bood schap aan Israël; en Gods Boodschap aan de volken. lederen dag zal, mede ten gerieve van be zoekers van buiten, een gemeenschappelijke koffietafel worden gehouden. Tevens zal des Maandagsmorgens een bidstond gehouden wor den, de Zondagavondsamenkomst zal worden voorafgegaan door een zangdienst. KINDERBOND „HOSANNA". Donderdagavond a.s. 6 uur, houdt de Kin- derbond „Hosanna," een lichtbeeldenavond in gebouw Lange Heerenstraat 6. Voor elke jongen en meisje is iets aanwezig. Voor de beste twintig, die een goede oplossing geven een extra prijsje; einde is 7.30 uur. Voor kosten 3 cent medebrengen. Deuren open 5.30 uur. in den weg staat. Moeilijkheden echter leve ren op de niet door de wet geregelde ge vallen, waarin direct of indirect door bur gers schade wordt geleden. Het toekennen van vergoedingen voor al dergelijke schade is om begrijpelijke redenen niet mogelijk. VRAAG: Op 1 Januari 1940 zou ik in Neder landsch-Indië vrij van dienstplichtzijn. Ik wordt namelijk in dat jaar 29 jaar. Is deze bepaling nog van kracht? ANTWOORD: Dienstplichtig is men in Ne derlandsch-Indië tot 1 October va nhet jaar waarin men 45 jaar wordt. Verplicht tot het verrichten van eerst eoefening is hij, die zich binnen het dienstplichtiggebied van Neder landsch-Indië vestigt voor of in het kalender jaar, waarin het 28ste levensjaar wordt vol bracht. Hierin is geen wijziging gebracht. VOOR DEN POLITIERECHTER. Menschen in het hotel". 't Gebeurt, niet zoo vaak, of om 't meteen ronduit eerlijk te zeggen, 't gebeurt bijna nooit dat de ongerechtigde uitloopers van het roman tische hotelleven in den vorm van höteldieven met aangeplakte snorretjes, geleende rokken en vreeifide accenten het verdachtenbankje van de rechtbank bereiken zoodat we daar met het oog op de afwisseling mogen we soms wel zeg gen: helaas gespeend blijven van tastbare bewijzen voor hetgeen Vicky Baum in de draai deurroman „Menschen in het hötel" en andere schrijvers in andere boeken beweerd hebben over de bekoorlijke ongrechtigdheden van het hotelleven. En indien het al eens gebeurt dat één van de figuren uit dat varieerende leven van het hotel, dat geen dag hetzelfde is, uit de draaideur tui melt en in het verdachtenbankje terecht komt spitsen we natuurlijk de ooren. Eindelijk een tipje opgelicht van de sluier, die 't hotelleven voor ons burgers, die dag in dag uit in hetzelfde huis plegen te verpoozen, met dezelfde bovenburen en nooit andere bene denburen, verbergt! Een kellner van 25 jaren staat in de verdachtenbank als de politierech ter tegen hem spreekt en zit wanneer ie niets tegen hem zegt. Op 16 Augustus bevond de kellner zich weder rechtelijk in het Grand Hötel. Ah! Nu zullen we het hebben. Luistert, Vicky Baum-ers, een kellner, die zich wederrechtelijk in een hötel bevindt, daar steekt meer achter! Helaas, ik ben geen Vicky Baum, doch ver slaggever, en het volgende zij naar waarheid verklaard. De man bevond zich daar wederrechtelijk omdat de gérant wilde dat hij wegging. En waarom? Hij kreeg zijn geld niet. De gérant zei in zijn hoedanigheid van ge tuige dat het ging om het restèerende deel van de fooienpot. „De kellner had juist wat uitbetaald gekre gen" zoo lichtte hij toe. En voor de rest moest hij wachten totdat andere gasten verdwenen waren en hun 10 pet. hadden afgestaan. Dat was zoo de afspraak". De kellner was van meening dat het in de hötelboeken niet pluis was. De officier vond dat er andere wegen waren om recht te zoeken en eischte f25 boete (subs. 12 dagen) "én de rechter deed conform uit spraak. Veel romantiek zit er niet in, vindt u wel? Maar het ergste komt nog. Het feit dat de kellner niet nuchter was werkt wel 't meest ontnuchterend op ons laat ste sprankje hoop op romantiek. Zeven borrels gingen door het keelgat naar binen, en vormden de kracht waardoor de kellner niet door de draaideur naar buiten wou. Zelfs toen er een politieagent aan te pas kwam wou hij nog niet een eind maken aan zijn wederrechtelijk verblijf. Ah, een politieagent! Onze hoop op zij het zijdelingsche romantiek flikkert op. Een ferme vèrtegenwoordiger van vrouwe justitia. De agent greep den kellner beet, doch deze strubbelde zooals dat gerechtelijk heet „in tegengestelde richting". De agent overwoog en zag ver, heel ver vooruit. De trap is van marmer, dacht hij en als ik daarop val bestaat de mogelijkheid dat ik hersenschudding krijg. 2ijn brein werkte koortsachtig, en tenslotte kwam hij tot de conclusie dat al de geldelijke, moreele, geestleijke e. a. nadeelen van een her senschudding de somma van een dubbeltje mits gaders de moeite van den hoorn van den haak nemen voor een oproep aan het politiebureau voor assistentie, zouden overtreffen, en derhalve besloot hij tot het laatste. Toen bevond de kellner zich spoedig niet meer wederrechtelijk in het hotel, en was het opwin dend gebeuren ten einde. Ik ben het roerend eens met Klaas Nicode- mus, die met een minachtend schouderophalen de publieke tribune verliet en prachtig-hautam spoog (zooals Annie van Ees dat zoo fijn kan doen in d'r film „Boefje") met de explicatie „Poeh, niks gedaan hier hoor, geef mij maai' Lord Lister." Wij prefereeren in zoo'n geval we zijn de kinderschoenen tenslotte ontwassen en moeten ook een beetje aan ons fatsoen denken de menschen uit het hötel van Vicky Baum. EXAMENS Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor liet doet.-examen rechten: J. G. P. Westra te Nijverdal. Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden A van kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks - 12 stuivers: 2 stuks - 2 stuiver*. (Adv. Ingez. Med.) Dat men met Franken's Brood bespaart Door de allerbeste kwaliteit, Dat merkt men allengs meer en meer Want doorslag geeft de voedzaamheid! Haarlem - Heemstede Bloemendaal (Adv ingez. Med.) Deel vaii Vrijw. Landstorm Motor- dienst naar huis. Zooals wij onlangs gemeld hebben, heeft de minister van Defensie bepaald, dat degenen, die m de overtuiging, dat zij bij mobilisatie niet zouden worden opgeroepen, een vrijwillige verbintenis bij het leger hebben aangegaan, zouden kunnen aanvragen om voorloopig naar huis te worden gezonden. Van deze be schikking hebben tal van opgeroepenen bij den Vrijwilligen Landstorm Mortordienst ge bruik gemaakt. Binnenkort zal dan ook 2/3 of circa 4000 van de bij dezen dienst gemobiliseerden naar huis gaan. Hun diensten zullen worden waargenomen door motorrijders, welke ge- recruteerd worden uit bij den troep aanwezige krachten. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril in étui, Harm, Leidschevaart 88; Ren- tekaart, Politiebureau, Smedestraat; Blauwe mantel, v. d. Steur, Cornelissteeg 10; Overall, handdoek en zeep, Westendorp, Saenredam- straat 32; Gekleurde wandplaat, Beudeker. Ged. Schalkburgergrac'ht no. 72; Portemon- naie met inhoud, Wien, Heerensingel 49; Rij wielplaatje in étui, v. Dekken, Rijksstraatweg 308, Rozenkrans in étui, Politiebureau Smede straat; Regenpijp en kam, Heemskerk, Mid denweg 79; Kosteloos rijwielplaatje, Ligt- hai-d, Schneevoogtstraat 13; Rozenkrans in étui, Politiebureau Smedestraat; Padvinders- riem, Wiggers, Brouwersplein 27rood; Gym nastiekschoen, Bakker, Graafschaipstraat 3; Motortasch met inhoud, Kurvers, Brouwers straat 110; Vulpenhouders. Roest, Lange La kenstraat 7. CENTRAAL COLLEGE VOOR HULP AAN DE GEMOBILISEERDE STUDENTEN DER TECH NISCHE HOOGESCHOOL. Het college van rector magnificus en asses soren der technische hoogeschool te Delft heeft zich geconstitueerd tot een centraal col lege voor hulp aan de gemobiliseerde studen ten der technische hoogeschool. De bedoeling van dit college is, ter voorbe reiding van doeltreffende werkzaamheid ten behoeve van de gemobiliseerde studenten zich allereerst door vragen lijsten, toegezon den aan alle gemobiliseerden van de studie jaren 1937-1938, 1938-1939, 1939-1940, zooveel mogelijk gegevens te verschaffen over de hulp die bij studie en examens kan worden ver leend. Deze gegevens zullen op kaartsystemen worden gebracht, welke kaartsystemen zullen berusten bij de voorzitters der verschillende afdeelingen, die in het college zitting hebben Dr. R. A. REDDINGIUS OVERLEDEN: Te 's Gravenhage is op 73-jai'igen leeftijd overleden, de oogarts, dr. R. A. Reddingius Het Maya-manuscript E journalistenwereld raakte niet uit gepraat over. het geval van profes sor Sullivan, die met zijn dochter Mabel zoo juist was teruggekeerd van een studiereis naar Peru. Op een of an dere manier was men er achter gekomen, dat de professor op toevallige wijze in het be zit was gekomen van een oorspronkelijk Maya-handschrift, geteekend op een geitevel. Het manuscript was ongeveer 3000 jaar oud en de geleerde was na zijn thuiskomst on middellijk met de ontcijfering begonnen. Hij stelde zich van den inihoud buitengewoon veel voor, en was voornemens er binnen enkele weken een officieele mededeeling over te doen in een zitting van de Academie van Weten schappen. „Er zat kopij in" volgens het algemeen ge voelen van de reporters, en de nieuwsgierig heid van de heeren werd nog grooter, toen het bericht bekend werd, dat Mabel Sullivan het manuscript gefotografeerd had. De twaalf genummerde afdrukken waren be stemd voor de leden van de Academie, maar de professor had uitdrukkelijk bepaald, dat de afdrukken aan niemand zouden worden vertoond vóór de vergadering plaats vond. In dien tusschentijd mislukten alle pogingen van ijverige journalisten die den leeuw in zijn hol probeerden op te zoeken om de sensationeele primeur voor hun blad te veroveren. De grijze geleerde bleef opzichtbaar, en de mooie Ma- bel met haar raadselachtige oogen scheen speciaal tot taak te hebben, de heeren aan de deur af te poeieren. Maar zooals bekend is, mag een journalist zich nooit door een wei gering laten afschepen en de reporters na men dus hun toevlucht tot diverse krijgslis ten. Na verloop van twee dagen was de befaam de Bill Kingsley, vermomd als glazenwasscher zoover, dat hij kan probeeren door de ruiten van professor Sullivan's werkkamer naar bin nen te loeren. Maar de geleerde was niet van gisteren en nauwelijks had hij er erg in, of hij stond op, sloot de gordijnen en liet de jalouzieën ratelend neer. Dienzelfden middag paste Stephen Rumble van de Star and Evening Reporter een ander middel toe: hij bewoog Sullivan's barbier, tegen betaling van 500 dollar hem in plaats van den vasten kappersbediende te sturen voor de dagelij k- sche behandeling van den professoralen baard. Wanneer de beroemde oudheidkundi ge goed van vertrouwen was geweest, was hij waarschijnlijk met een diepe keelwond in het ziekenhuis terechtgekomen, want Rum ble stond bekend als een hoogst nerveus iemand, die niet eens het grasgazon voor zijn huis behoorlijk kon knippen, laat staan een andermans baard. Maar het liep integen deel slecht af voor (hèm, want hij deed zoo verdacht, dat Sullivan het bedrog onmiddel lijk dóórhad en hem eigenhandig het huis uitsmeet. Hij werd in den loop van de vol gende dagen respectievelijk door verschillende collega's op dezelfde ongebruikelijke manier gevolgd, namelijk door Henry Padlock, die zich als verzekerings-agent voordeed, Douglas Pike die door Mabel uit de waschmand werd opge- vischt, en door Ellick Goslinger die in de portiek van Sullivan's huis flauwviel, terwijl een medeplichtige aanbelde en verzocht hem even op den divan te mogen leggen. Toen de zaak er hopeloos voor bleek te staan, bemoeide Mike Pennyweight, de kei van de Advocate Times, en president van de repor tersclub, zich met het geval. Vóór hij een be paald plan de campagne opmaakte, wilde hij eerst het terrein eens verkennen. Op het mo- lichtsein onbewaakten overweg ment dat hij Sulivan's huis naderde, ging de deur open. Een lange baardige man, die niemand anders dan de prof. kon zijn, ver- schen op den drempel en mikte volgens alle regelen van de kunst een jongmensch de stoep af. Het slachtoffer kwam vlak voor de voeten van Mike Pennyweight terecht, en kreunde klagelijk. De beroemde reporter liet het jong mensch bij gebrek een beter wat menthol op snuiven, en hield hem een officieel-uitziende penning voor. Zakelijk vroeg hij: „Hebt u wat bijzonders te hooren gekre gen?" „Hij zei: „Wat verbeeld je je wel, om de trots van mijn leven....", steunde de uitgeworpe- ne"en èh.... au!en dat hij nooit zou toestaan, dat een ongeletterde als ik „Zoo'n ingebeelde ouwe gek!", zei Mike hartgrondig, en hij liet er op volgen: „Ik bied u 200 dollar voor een ooggetuige- verslag in mijn blad!" „Vijfhonderd!" zei de ander bedaard, en Mike, die nooit knibbelde, als er een primeur viel te vangen, antwoordde zonder blikken of blozen: „Rightoh!" Den volgenden morgen was Jack Rick- wood, het slachtoffer van professor Sullivan's bokskunst zoo ver, dat hij z'n artikel bij Mike Pennyweight kon inleveren, waarna hij z'n 500 dollar incasseerde. Tot zijn razende ontsteltenis las Mike het volgende opschrift: „Waarom Prof. Sullivan mij niet met zijn dochter Mabel wil laten trouwen", door Jack Rickwood. Nog geen tien minuten later had Mike den oplichter per auto ingehaald. Hun onderhoud was stormachtig, maar toen het goed en wel tot Rickwood was doorgedrongen, wat de an der bedoelde, zei hij nadenkelijk: „Tja, da's waar ook; daar dacht ik zoo gauw niet aan.Toen Mabel me de studeerkamer had binnengesmokkeld, zei de prof.: „En nou heb ik er voor goed genoeg van! Als het zoo dóórgaat, wordt ik nog gek! Hier, heb je een fotoje snapt er toch geen snars van, stommerd! En laat me verder met rust, alle maal!" Maar toen ik over Mabel begon te praten, werd het nog veel erger met 'm, en per slot heeft-ie me de deur uitgesmetenMaar hier heb ik die foto: als u daar zoo'n onge zonde belangstelling voor hebt, kunt u 'm van me krijgenmet alle soorten van genoe gen! Een kwartier later renden de krantenjon gens van de Advocate Times het krantenge bouw uit, en luider dan ooit klonken hun kre ten: „Extra Editie: Het Maya-Handschrift! De Foto van Prof. Sullivan. Den volgenden morgen verscheen er weer een extra editie waarvan de headlines het uitschreeuwden „Sensationeele schaking van Prof. Sulli van's dochter Mabel door den held van de Maya-foto. Mabel Sullivan en Rickwood vluchten naar het buitenland!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den). „De Lichthoeve" te Santpoort, Zuster J. Th. Kuyck. de directrice van het bekende Kindextehuis „De Lichthoeve" aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft in het October-nummer van het orgaan dezer stich ting weer een zeer lezenswaardige schets, ditmaal getiteld „Jacob", waarin zij het leed beschrijft van een jongetje, dat geen ouders meer heeft. En dan deelt ze hoogt interes sante bijzonderheden mee, „over het werk". Het blijkt, dat de huidige tijdsomstandighedien ook moeilijkheden op de „Lichthoeve" opleve ren; moeilijkheden van verschillenden aard. „In ons stille dorp", zoo schrijft zij, „genoten onze groote meisjes voor kinderen uit een tehuis, een buitengewone vrijheid 's Avonds nog even een boodschapje doen met z'n tweeën of drieën, gezellig, arm in arm, was heel gewoon. Er was niets te beleven in onze winkelstraat, er waren nergens gevaren. En daar kwamen ineens vele soldaten; ons dorps straatje is niet langer na zes uur als uitge storven. Te gelijk met den intocht van militairen kwam bij ons het verbod van de groote meisjes om 's avonds nog eens te gaan winkelen. In een gi-oot gezin kan het echter nu eenmaal niet zoo precies uitgezocht worden. Je kunt niet zeggen: „Kaatje niet, maar Betje wel'4; de dagorder luidt nu na zes uur niemand meer uit. Gelukkig ontfermt Tante Mies zich zoo af en toe over de jonge dames en gaat met zes of zeven stuks naar het dorp. Daar is de moeite met suiker; wij dronken al nooit suiker in ons tweede kopje en als eens in de week onze vooi'raad komt, moet daar eerst af voor de babies, dan voor de kleuters of een enkele zieke, de rest wordt eerlijk gedeeld. Daar is de heele stapel broeken, die ver steld moeten worden en geen klos garen meer te koop in ons dorp. Daar zijn ook de angsten „als we er eens niet buiten blijven" en in onze bus komen mooie officieele papieren, groot en gewichtig, waarin staat, dat alle inrichtingen als de onze verplicht zijn schuilgelegenheid te maken. Ze zijn ons huis komen bekijken, de heeren van de luchtbescherming, maar zij weten het evenmin als wij, hoe we ooit in dit oude huis ergens veiligheid zouden kunnen vinden tegen mogelijk gevaar. Het huis is te oud, zoo vol. Evacueeren naar Garderen zou het beste zijn, mocht het ooit zoo ver komen. Je gedachten weigeren verder te gaan en toch, daar zijn zeventig kinderen, afhankelijk van ons. Je kunt de dingen niet van je af schuiven met een „ik denk niet verder, want het is al te erg". Och, hadden wij het huis in Gardex'en al maar. Het zou daar zoo veilig zijn. Een goed huis is nu zoo dubbel noodig". De administrateur, de heer Stoelxenga, doet mededeelingen over de aanstaande ipropa- ganda-avonden, waarmee in Januari weer begonnen wordt, en tenslotte wordt weer rekening en verantwoox'ding gedaan van de binnengekomen giften in geld en natura. Bij een gezellige besloten club kunnen nog eenige zich aansluiten H. KWEKKEBOOM (Adv. Ingez. Med.) Kwakzalver tot maximumstraf veroordeeld. Wegens dood door schuld. Een 52-jarige koopman, J. B. een bekend kwakzalver heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan wegens het ver oorzaken van dood door schuld. Hij had n.l. voorschriften aan een hartlijder gegeven, die diens dood veroorzaakten. Het O.M. eischte deswege de maximumstraf n.l. 9 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde de man overeenkomstig dezen eisch. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 11 OCTOBER 1939. Programma I Jaarsveld en Hilversum I. Programma II Hilversum H. Programma III: 8.00 Keulen. 9.50 Pauze of diversen. 10.00 Keulen. 11.20 Bxussel. 1.20 Keulen. 1.50 Dan- marks Radio. 3 50 Keulen. 4.20 Ned. Bi-ussel. 5.05 Pauze. 5.10 Danmarks Radio. 5.55 Mota- la of diversen 6.20 Ned. Brussel. 6.35 Diversen of gramofoonmuziek. 7.20 Ned. Brussel 8.50 Fransch Brussel. 9.20 Ned. Binssel. 1020 Deutschlandsendex' of diversen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 Engeland of diversen. 11.20 Engeland. 11,35 Fransch Brussel. 12.05 Parijs Radio. 1.20 Engeland of diversen. 4.20 Fransch Brussel. 5.20 Engeland, 5.35 Fransch Brussel. 6.20 Engeland of diversen. 6.50 Parijs Radio. 7.20 Keulen. 7.35 Bex-omünster of divei-sen. 7.50 Danmarks Radio of Diversen. 8.20 Engeland 8.35 Deutschlandsendex- of diversen. 9.20 Keu len. 9.30 Beromlinster. 9.50 Danmarks Programma V: 8.00—7.00 diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplaten concert. Dansmuziek. Radio. l. Don't let that moon get away. Jack Hylton. 2. Them there eyes, Q. du Hot Cl. de France. 3. Sweetest sing in the world. Victor Silvester. 4. Onthe sunny side of the street, Nat Gonella. 5 There's a new apple tree, Org.danceband. me. 6. Your heart and mine, Billy Cotton. 7. I got love. Bert Ambrose. 8. Manhattan Suf fie. The Ramblers. 9. I can 't dance, Nat Gonella. 10. Me and my girl. Billy Cotton. 11. Why doesn *t samebodv tell me these things'. Jack Hylton. 12. Swing from Paris, Q. du Hot CI. de France. 13. It is D"Lovely, Victor Silvester. 14. Got Gratitude, Nat Gonella. 15. Umbrella Man, Organ, danceband me. 16. Seep a twinkle in your eye, Billy Cotton. 17. Daydi-eaming, Bert Ambrose. 18. Duke's Holiday, The Ramblers; 19. Carolina Nat Gonella. 20. Lambeth Walk, Billy Cotton. 8.00—7.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6