SPIT... HAARLEMSCH CAS 't Qoede mint 2tet 17e eeuuxsch {achthuis de JCoekaek. EEN RESTAURATIE. lll'S Liniment NAAR Fran ken's Broodfabrieken H.D. VRIJDAG Ï3 OCTOBER "1939 H "A A R E E M'S D A G B E A D 4 „De Koekoek'' in Aerdenhout. Dezer dagen heeft het bestuur der vereeniging Haerlem een bezoek gebracht aan het hersteld, vroeg zeventiende-eeuwsche Jachthuis de Koek koek. naar de stichters bijgenaamd het Brouwers huisje, op het Koekoeksduin in Aerdenhout. De restauratie van het geheel en onderdeelen. als van het tongewelfje, dat op zolder voor de schuilkerk was gemaakt, en een met behangsel overplakte haardplaat van ongeveer 1640 met een voorstelling van de verovering van de zil vervloot door Piet Heyn, het alles is weer met bijzondere zorg en smaak uitgevoerd door den Amsterdamschen architect A. A. Kok. De voorzitter der vereeniging Haerlem, de heer J. L. Tadema, uitte hartelijke woorden van dank aan mevrouw Koning-Hoek. Mevrouw J. M. Sterck-Proot schrijft over dit jachthuis in haar boek „Geschiedenis van Aer denhout," o.a.: „Onder de vroegste zomerbewoners van Aer denhout komen Katholieke Haarlemmers voor. Reeds in 1609 wordt namelijk Frans Adriaansz de Kies eigenaar van het latere Marienbosch. Dit buiten bleef tot het einde der 17de eeuw aan de erven De Kies, toen het overging aan den eveneens Katholieken Benedictus Ingéls, zoon van Jan Reinier Ingels, een lid van den Muider- kring. Katholiek waren ook de Van Huessens, die onder de oudste bezitters van Boekenrode voorkomen. Het geslacht De Kies, brouwers van oorsprong, behoorde vóór het beleg tot de regen tenklasse van Haarlem. In 1627 worden de twee voornaamste leden van dit geslacht door Keizer Ferdinand II in den adelstand verheven en sinds luidt hun naam naar een vrouwelijken tak De Kies van Wissen. Frans de Kies kocht er ook nog de oude boerderij aan den Viersprong bij Jhr. Jan Adriaan de K. v. W., die op Teylinger- bosch zijn zomers doorbracht, huwde de dochter van een ander voornaam Katholiek geslacht, met de van Berkenrode's verwant, namelijk Gudula v. d. Wielen. Haar vader Cornelis Fz. v. d. Wie len, brouwer in „De Fortuyn" te Haarlem, kocht in 1640 de hofstede met boerenplaats genaamd de Voorkoekkoek, thans Iepenrode aan den Hee- renweg in Heemstede, dat, toen de Leidsche Vaart nog niet gegraven was, aansloot aan het nog bestaande jachthuis de Koekkoek, naar deze eerste eigenaars nog wel het Brouwershuis ge noemd en het meer Zuid-Westelijk gelegen Ach terkoekkoek. Teylingerbosch gaat later over aan den schoonzoon van J. A. d. Kies v. W., namelijk den Haarlemmer Pieter Adrichem van Dorp, den tweeden man van Eva Speyart van Woerden. Ook alle pachters en duinmeijers in en om Aer denhout bleven en de meesten tot op onzen tijd het oude geloof trouw; en daar de fami lies vooral ook de Zondagen buiten doorbrach ten, deed zich vanzelfsprekend voor gezin en per soneel sterk de behoefte gevoelen aan geeste lijke bediening in deze streek. Voorsprekers voor een eigen priester waren stellig geweest twee voorname geestelijken in deze families, namelijk de pastoor van de Haarlemsche St. Annakerk, Josephus de Kies van Wissen en de overbekende muzikale rector der Haarlemsche begijnen Jan Albert Ban, zwager van den hierboven genoem den C. van der Wielen en lid van het Haarl. kapittel. Nu vinden we in de Acta van het Haarlemsche Kapittel dat aan Petrus van der Wiele, priester (geboren 1624) die 7 Juli 1647 reeds de huiskerk te Zandvoort verzorgde, op verzoek van zijn va der (Corn. Fr. v. d. W.) wordt toegestaan ook in Vogelenzang „bijeenkomsten" te houden, een besluit goedgekeurd door het Kapittel op 21 April 1648, mits „de pastoor van de plaats geen be' zwaar heeft." Die pastoor was waarschijnlijk een familielid van andere bezitters in Aerdenhout, namelijk Gerlach ab Angelis (waarschijnlijk In- gels), die in hetzelfde jaar was aangewezen als zielverzorger voor de dorpen Hillegom, Sillick, Vogelensang en Heemstede. Uit de nalatenschap van Petrus van der Wielen werd het Haarlemsche Hofje het Lam gesticht. Voor den sterk ontwikkelden kunstzin in deze families pleit het zeker, dat Jos de Kies van Wis sen, Pieter van der Wiele en Jan Albert Ban uit de dus door huwelijken met elkaar verbonden families de drie geestelijken zijn, die zich door den Haarlemschen schilder Jan de Bray in olie verf lieten conterfeiten. In dien kring van Katholieken liet ook Vondel zijn stem hooren over deze streken: Onder in vloed van de „zangkunst" van Joan Albert Ban dichtte hij: Is nu de Blink in Thabors schijn En Gods Jordaan te zien in 't Sparen? En in een „deuntje" op den Haarlemschen mu sicus C. Tymensz Padbruë dichtte hij dezen in 1633 toe: Geen konyn in duin is schuw. Harten komen aangestoten Op uw goude en zilvre noten Drijft het Sparen door de stad In den Hout ruist loof noch blad. Het is zeer goed mogelijk, dat Vondel ook in Aerdenhout op bezoek is geweest bij Benedictus Ingels, den zoon van zijn grooten vriend Jan R. Ingels. We weten dus nu, dat hier in Aerdenhout een schuilkerk bestond, zooals ook elders door Ka tholieke families werd verzorgd; maar op het platteland mochten de Katholieke Dien sten alleen gehouden worden met toestem ming van den betrokken baljuw, hier die van Brederode en blijkbaar hebben de Aerdenhoutsche Katholieken met het daarvoor veel beproefde rinkelende middel dezen magis traatspersoon omgekocht. Doch deigelijke „paep- sche stoutigheden", zooals ze officieel heetten, bleven niet onopgemerkt en blijkbaar was door andere overheidspersonen over deze Diensten bij het Hof van Holland geklaagd. Althans op 9 Juli 1654 betoogt de Baljuw van Brederode te genover het Hof het volgende: „Na de receptie van de missive van de Staten van Holland geda teerd 8 Maart en 7 April 1654 hebbe ick sooveel in mijn vermogen is geweest, mijn uijterste deb- voiren gedaen, omme de placcaten tegens de Pausgezinden gemaeckt, ter excecutie te stellen Tot dien eynde haerlieden scarpelijk belast van alle verboden exercitien ende vergaderingen haer te onthouden; tot veel malen gevigileert (lees: geldelijk adergelaten)". Maar dan moet hij aan het slot van zijn ver dediging toch erkennen: „ondervonden hebben de eenige byeencompste edoch van geen groot getal van menschen in de Vogelensang ende tot Velsen gehouden te werden, mij derwaerts date- lyck vervorscht, stooringe daerover gedaen ende Spit bestrijdt men met Sloan's. Dat helpt. Wonderlijk snel. Afdoend. Bet de pijnlijke plaats! Niet wrijven! Sloan's werkt zelf standig, stuwt frisch bloed op en ver drijft de ellendige pijnen. Een huis, waar Sloan's is, is altijd een huis, waar geen spit is! doodt jdf*t! (Adv. ingez. Med.) de presenten in de boeten geslagen".Die boeten be liep in die tijden tot f 300 per dienst. Juist hier door was het alleen vermogenden Katholieken als den Aerdenhoutschen grondeigenaars, mo gelijk huiskapellen of schuilkerken in te richten. Nog staat achter in de nieuwe buitenplaats Koekoeksduin (Vogelenzangsche Straatweg no. 5) een oud, nu verlaten huis, dat tot in de 20ste eeuw den naam De Koekkoek droeg en aan de Noordzijde fraaie nu weggemetselde boogramen vertoonde. F. van Eeden Sr. in zijn reeds geci teerd „Onkruid" schreef er over: Het is blijkbaar in vroeger eeuw een kapel of gedeelte van een klooster (geweest); nog zijn in een der hooge holle vertrekken sporen van een altaar in den muur te zien." Mij dunkt, dat van Eden echter het voornaamste onvermeld laat, want zeer duidelijk is de kapel op de zoldering ingericht geweest, waar nog twee fijne zuiltjes de oude af scheiding van de altaar-ruimte aangeven en de dakspanten tot een soort bogen zijn be timmerd. De fondamenten van dit overigens ook merk waardige gebouwtje bestaan uit zwaar gemetsel de booggewelven met vloeren van oude tegels. Daar er twee van die gewelven parallel naast elkaar loopen, sluit dit de waarheid der legende uit. dat hier het begin zou geweest zijn van een onderaardsche gang naar een klooster Marien bosch, waarvan trouwens evenmin iets gevon den is." PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 14 OCTOBER 1939. Progr. I. Jaarsveld en Hilversum I. Progr. II. Hilversum II. Progr. III, Keulen 8.00; Pauze of diversen 9.50; Keulen 10.00: Ned. Brussel 11.20; Keulen 1.20; Pauze 1.50; Fransch Brussel 1.55; Keulen 2.20 Pauze 4.30 Fransch Brussel 4.35; Ned Brussel 5.05: Beromünster of diversen 6.50. Pauze 7.35. Boedapest of diversen 7.40; Ned Brussel pl.m. 8.35; Deutschlandsender 11.20. Progr. IV. Ned. BrtUlsel 8.00; Engeland of Diversen 8.20; Engeland 11.20; Fransch Brus sel pl.m. 11.35; Radio Parijs 12.05; Fransen Brussel 12.30; Ned. Brussel 1.20; Engeland 3.20: Engeland 5.20; Fransch Brussel pl.m. 5.35; En geland of Diversen 6.20; Parijs Radio 6.50' Keulen 7.20: Fransch Brussel of Diversen 7.35; Motala 7.50: Engeland 8.20; Beromünster of Diversen 8.35; Keulen 9 20; Beromünster 9.30; Danmarks Radio pl.m. 9.40. Progr. V. 8.007,00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekpro gramma. 8.0012.00 Diversen. Oiteieenstemming. èeieikt! HEE^ASTEDE De onderhandelingen die reeds geruimen tijd gaande zijn tusschen de gemeentebe sturen van Haarlem en Heemstede over de gasvoorziening van laatstgenoemde ge meente, zijn thans beëindigd. Beide par tijen zijn tot overeenstemming gekomen over de voorwaarden, waarop het Haar lemsche bedrijf de geheele gaslevering voor de Heemsteedsche afnemers zal over nemen. Deze overeenkomst, waarvan de bijzonderhe den reeds over enkele dagen openbaar gemaakt zullen worden, beteekent een belangrijke stap op den weg naar de gecentraliseerde gasvoor ziening van geheel Kennemerland. Bloemen- daal, Zandvoort, Haarlemmermeer, Haarlem- merliede en Spaarnwoude betrekken reeds lan ger het gas van het Haarlemsche bedrijf, maar het gasverbruik in deze gemeenten is belangrijk lager dan in Heemstede. In de verschillende ge meen tebegrootingen van het loopende jaar wordt het gasverbruik nl. geraamd op: Haarlem 14.675.000 M3. (excl. gem .diensten) Bloemendaal 1.985.000 Zandvoort 1.150.000 Haarlemmermeer enz. 720.000 Heemstede 3.910.000 Heemstede alleen verbruikt dus méér gas dan Bloemendaal, Zandvoort en Haarlemmermeer gezamenlijk van Haarlem betrekken en het Haarlemsche gasbedrijf ziet zijn productie door deze overeenkomst met ruim 21 pet. stijgen! Maar ook voor Heemstede is het van groot belang, dat overeenstemming met Haarlem op een bevredigende basis kon worden bereikt. De Heemsteedsche gasfabriek staat nl. voor zeer kostbare vernieuwingen. Zou de gasfabricage verderen voortgang kunnen hebben, dan zou moeten worden overgegaan tot vernieuwing van de ovenblokken en van de cokes-transport inrichting. waarmede een bedrag van honderd zeventig duizend gulden gemoeid is, terwijl in de eerstvolgende twee jaren verdere uitgaven ten bedrage van ongeveer een ton noodig zou den zijn. In meer dan één opzicht is het vooral in den tegenwoordigen tijd ongeraden te achten, opnieuw een kwart millioen in een betrekkelijk kleine gasfabriek te investeeren, De gasverbruikers in Heemstede zullen overi gens van de doorvoering der overeenkomst wei nig bemerken, want de levering zal niet door de Haarlemsche gasfabriek rechtstreeks aan de af nemers geschieden. Heemstede behoudt een eigen gasdistributie-bedrijf en blijft zelf het gas aan de ingezetenen afleveren, geheel op de zelfde wijze als het nu den electrischen stroom Voor daaglijks brood het goede nemen, Is steeds een daad van wijs beleid; Verkeerd is: enkele centen sparen Ten koste van de Kwaliteit Haarlem - Heemstede - Bloemendaal en het water aflevert, die het onderscheidenlijk van Haarlem en van Amsterdam betrekt. Wat den prijs betreft, die Heemstede krach tens de overeenkomst voor het af te nemen gas aan Haarlem moet betalen, kan reeds worden medegedeeld, dat deze niet ongunstiger is dan de kostprijs bij voortgezette fabricage in Heem stede in de naaste toekomst zou worden. De laat ste jaren was deze kostprijs uitzonderlijk laag omdat geen afschrijvingen op de ovenblokken meer noodig waren. Van deze kostbare instal laties wordt een levensduur berekend van tien jaar, en op dezen duur worden de afschrijvin gen gebaseerd. De ovenblokken van het Heem steedsche gasbedrijf hebben het echter al ruim veertien jaar uitgehouden. Dit buitenkansje kan echter geen stand houden en de vernieuwing van de ovenblokken is in technisch opzicht dan ook zeer urgent geworden. Zou geen overeenstemming met Haarlem be reikt zijn geworden, dan zou met grooten spoed tot deze vernieuwing moeten zijn overgegaan, maar het is twijfelachtig, of dit bij de thans be staande toestanden in Europa mogelijk zou zijn. Verschillende, voor deze vernieuwingen onont beerlijke, materialen zouden uit de oorlogvoe rende landen moeten worden betrokken en de mogelijkheid daarvan is minstens dubieus. Het Haarlemsche bedrijf is tot de vereischte groo- tere productie in staat zonder dat onmiddellijk tot uitbreiding van de installaties besloten be hoeft te worden. Natuurlijk zal de overeenkomst, voordat zij geldig kan worden, nog door den gemeenteraad van Heemstede moeten worden bekrachtigd. Aanvankelijk heeft er tegen het betrekken van gas van Haarlem in Heemstede nog al wat te genstand bestaan. Voor een groot deel vond deze zijn oorzaak in kwesties van bijkomend belang, zooals de vraag, wat er met het overbodig wor dend personeel zou geschieden. Wij vernemen, dat ook dezf kwestie in de tot stand gekomen overeenkomst op bevredigende wijze is gere geld. (Adv- lngez Mea.j A A TO ToSal-tabletten tegen RHEUMATIEK. ISCHIAS. SPIERPIJN i JCjKIVKJIo HOOFDPIJN en ZENUWPIJNEN. Bij alle apoth. en drog. vanaf voor den voorloopig onveranderden prijs, zunde f n.SQ per fia.-on .excl. O.B.i. Afdoende, probaat en onschadelijk middel STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Aanwinsten. Sociale Wetenschappen. Bonnafous (red.) Veo-socialisme? Gids, Politieke, 1939; gids voor staatkundig leven en partijwezen; samengesteld door I. Stap. Huldeblijk aan H.M. de Koningin van de Ams te r d am se he vrouwen. Vreede: Inleiding over het verslag van de staatscommissie tot herziening van het fiscaal strafrecht en strafprocesrecht. Geneeskunde, gezondheidszorg, sport. Enklaar: Voor jonge moeders. Hartog: Het zeilen, 2e dr. Hoff en Hoff-Vermeer: De vitamines; een overzicht ten dienste van allen, die in onze voeding belang stellen. Verkeerstechniek; Bedrijfsorganisatie. Fuchs: Luchthavens. Schuitema: Grondslagen van de moderne reclame. Smirnoff: Smirnoff vertelt. Geschiedenis: Enschede: De restauratie van de Waalsché kerk en het Begijnhof te Haarlem; met histo rische bijzonderheden. Kroniek van 's-Gravenhage (door dr. Moll). Raptschinsky: Blank en geel in het verre Oosten. Ruin: Gegroet Europa. Duitsche Romans: Perutz: Der schwedische Rei ter. Remarque: Drei Kameraden. Fransche Romans: Nemirowsky: Deux. Saint Exupéry, De: Terre des hommes. Resten van de oude schuilkapel op den zolder. De Zilveren Theelepeltjes door BAS VAN DEILEN IJ al zijn kennissen en dat zijn er heel wat staat de goedige, dikke Jaap Hamers bekend als „de vader van dè tweeling". Niet zoo maar van „een" tweeling, maar van „dè". Dat simpele gebruik van het bepaald in plaats van het onbepaald lidwoord bevat een wereld van ge voelsnuances. De tweeling werd ruim 10 jaar geleden op gericht. Hij bestaat uit een paar forsche kna pen met pittige snuiten en broekjes, die van achteren permanent kaal zijn, waarschijnlijk door de vele kastijdingen, die de heeren van hun moeder in ontvangst hebben te nemen. Niet van hun vader: de onverstoorbare Jaap zucht alleen, wanneer hij 's avonds van kan toor komt en de twee knapen met hoogroode gezichten en de handen in hun broekzakken uitdagend naast elkaar ziet staan. Elly, zijn huisvrouw, zit dan meestal hijgend en uitge put in een leunstoel, terwijl de matteklopper aan haar uitgeputten arm ontzonken is. Nu wij de „Camera" herdenken, is het niet overbodig op te merken, dat Hildebrand zijn „Hollandschen jongen" hèèl anders zou be schrijven, wanneer zijn boek honderd jaar la ter begonnen was. In elk geval zijn Tom en Frits Hamers oneindig gecompliceerder van karakter en habitus dan de brave kerel, die vogelnestjes uithaalde en zijn zakken vol propte. De Hollandsche jongen van nu heeft trek ken in zich van een Winnetou, maar ook van een Al Capone: van Osendarp, maar tegelij kertijd van Dr. Euwe; van een revolverheld en een manufacturiersbediende: kortom: hij heeft wat we zouden noemen een „psyche" aangemeten gekregen en is derhalve een voorwerp van aandachtige bestudeering ge worden. Wie één bridge-kampioen of één duivenfok- ker in zijn familie heeft, kan er doorgaans het leven bij houden, wanneer hij overigens een rustige natuur en een sterke gezondheid be zit. Wie één aangetrouwden diepzeeduiker of zelfs één tafeltennisspeler in zijn omgeving moet dulden, hóéft niet noodzakelijkerwijze een ontijdlgen dood te sterven, mits hij zich niet tevens aan andere excessen te buiten gaat. Maar wie twee ongezeglijke, ongema nierde, ongewasschen, onverschillige jonge- mannen-van-tien-Jaar als huisgenooten heeft die moet gedecideerd beschikken over een on verwoestbaar corpus en een Olympischen geest. Met Elly Hamers is dat ongetwijfeld het geval. Met Jaap niet zoozeer: als hij thuis komt zijn de bandieten meestal te vermoeid om ook zijn geduld op de proef te stellen. Hij krijgt dus alleen een ooggetuige-verslag van de operaties, die van dag tot dag hebben plaatsgevonden. Het is gewoonlijk een droefgeestig relaas, een aaneengeschakelde serie ontvoeringen, vermogensmisdrijven, eenvoudige beleedi- gingen en lichte tot zeer ernstige mishande lingen. Als Jaap er in zijn vriendenkring over vertelt, daalt zijn stem tot een melancholiek gefluister en de climax bestaat gewoonlijk uit de vermelding van de betaalde schadevergoe ding. Toen we hem onlangs op een genoeglijken praatavond vroegen wat nu wel het ergste was, dat zijn spruiten hem ooit hadden aan gedaan, zei Jaap zonder een moment te aar zelen: „Die affaire met de theelepeltjesl" En na een eenstemmig verzoek om nadere toe lichting vervolgde hij: „Dat was zóó: ze waren toen net vier jaar. Ik had gesolliciteerd naar een pracht baan, waarvoor ik een mooie kans maakte, dank zij een „kruiwagen". Ik had al een keer of drie een bespreking gehad met den firmant van de zaak. Hij was een typisch ouder- wetsch iemand, met strenge zakenprincipes en ongemakkelijke opvattingen over wat mag en wat niet mag. Bij onze derde bespreking zei hij, dat zijn vrouw óók graag kennis met me wou maken voor ik m'n werkkring begon Ze hoopte dan meteen m'n gezin te leeren kennen, want ze had al gehoord dat ik twee zulke schatten van kinderen had. De „krui- Haast?haast nooit hebben gewone bestellingen haast! Laat de bestelauto van uw winkelier dus geen extra-ritten maken: helpt mee, om Neerlands benzine verbruik te beperken: het is een eisch des tijdsHaast u, om die ,geen-haast-ge- woonte" tot de uwe te maken wagen", die er van hoorde, werd lijkbleek en bezwoer Elly en mij, om den tweeling vóór het bezoek een lichte chloroform-narcose te ge ven en ten overvloede beide deelen een half pond nougat in den mond te stoppen. De vrouw van mijn toekomstigen baas was vol gens hem een buitengewoon pietluttig iemand die de brandweer opbelde als er een poes in haar tuin liep en de politie, wanneer er een kwajongen aan de bel trok. Enfin, met den dood in het hart zijn we er heen gegaan. Maar gelukkig ging alles goed. Elly is een unieke vrouw als 't op conver seeren aankomt. Nee kind, dat zeg ik niet omdat er anderen bij zijn, dat méén ik eer lijk! Nou, alles verliep dus normaal. De twee ling werd bezichtigd en met lekkers gevoe derd en werd toen in de serre „kaltgestellt" De heer des huizes verdiepte zich met mij in een stel paperassen en de dames praatten overenfin, dat doet niet ter zake, praatten in elk geval. Tegen vijven gingen we naar huis: de jongens hadden geen on vertogen woord gezegd en hun gezichten wa ren absoluut niet zwart. Ze gaven een keu rige hand en gooiden nergens een vaasje om. Een dag later kreeg ik een telefoontje van den ouden heer. 't Was niet om het een of ander, maar ze misten zes zilveren theelepel tjes en zes zilveren taartvorkjes. En of ik er eens een onderzoek naar wilde instellen. Mo gelijk dat de jongelui er meer van wisten... Ik dacht dat mijn hart stilstond. Elly had niets gevonden en de twee jongelui beweerden dat hun naam Haas was. Ik ging op bezoek bij het echtpaar en bezwoer hun, dat er een misverstand moest bestaan. Meneer en me vrouw deden ijzig en op dat moment voelde ik al dat de baan foetsie was. Ik heropende thuis de instructie, maar het resultaat bleef nihil. Ze keken me aan met hun blauwe oogen op een manier. enfin, ik vond mezelf mis dadig dat ik zulke reine zieltjes had kunnen verdenken. En toen, zes weken later zoowat. kwam de kruiwagen 's avonds aanloopen. Met een holle stem vertelde hij, dat de zes lepeltjes en de zes vorkjes terecht waren. Ze hadden ver stopt gezeten in twaalf bloempotten in de serreeen paar centimeter onder de aar de. Hij vertelde in één adem verder dat de nieuwe procuratiehouder dien dag zijn werk zaamheden was begonnen „Heb je de jongens nog apart genomen?" vroeg een van de vrienden. „Och nee", zei Jaap, de goedige, „maar ik ben een straatje gaan omloopen en ik heb Elly dringend verzocht in dien tusschentijd allebei m'n wandelstokken afdoende te ver stoppen!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). Voor den inhoud dezer rubriek stelt dB Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vrienden van de militairen te Bloemendaal. De kou is er. Helpt ons spoedig polsmoffen, sokken, bivak mutsen enz. te breien voor leger en marine. Inlichtingen en wol van Maandag 16 October af te bekomen, gedurende 14 dagen, iederen morgen van 10 tot 12 uur en Dinsdag- en Don derdagavond van 7.30 tot 8,30 bij mevrouw Den Tex-Baronesse Bentinck, Potgieterweg 3, Bloe mendaal, waar een van de ondergeteekende dames aanwezig zal zijn. Indien gij geen handenarbeid kunt doen, ver blijdt ons dan met een gift voor het inkoopen van de wol op postgiro 347369 van de penning- meesteresse onder vermelding van „Brei-co- mité". Eere-voorzi tster Mevr. DEN TEX-Bsse. BENTINCK. Potgieterweg 3. Voorzitster: Mevr. BIER ENS DE HAAN-VAN RIEMSDIJK Secretaresse: „Schapenduinen". Brederodelaan 57. Penningmeesteresse: Mevr. DRIJBER-PRINS, Bl.daalscheweg 84, Postgiro 347369. Mevr. VAN DIJK-VAN VIERSSEN TRIP, Kerkplein 2. Werkcomité: mevr Thevse-Groen. mevr. Brus- saard-Knoll. mevr. Hogenbirk-Hartman. mevr. Cassee-de Kruyff. mevr. Bierens de Haan- Fransen van de Putte, mevr. Heerkens Thijs- sen-van der Kun. mevr. De Lestrieux Hendrichs -Huysser, mej. Smit. mej. E. Gunning. Jkvr. N. Teding van Berkhout. Inlichtingen voor Aerdenhout' A. Baronesse ti Dedem-Zubli. Voor Overveen: mevr. Van Schaeck Mathon- 1 Ten Bos. Voor Vogelenzang: mevr. Quarles vaa Ufford- Dolleman.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6