DERDE KLASSE VOETBALNIEUWS SCHAKEN Laatste partijen eindigen remise HOCKEY DAMES-HOCKEY ATHLETIEK HANDBAL MAANDAG 23 OCTOBER 1939 "•MDT.F.M'5 DAGBCAD rt Dc groote strijd aan den Aagtendijk. De Kennemers wonnen met 50. De eerste plaatselijke ontmoeting tusschen Be verwijk en De Kennemers is in een verdiende overwinning voor de Kennemers geëindigd. De uitslag is wellicht iets geflatteerd, maar de schotloosheid van de rood-witte voorhoede was oorzaak, dat geen enkel tegenpunt werd gescoord. De eerste aanval is voor Beverwijk, door zwak ingrijpen van de Kennemers achterhoede Markx weet echter de hem geboden kans niet te benutten. De aanvallen volgen elkander aan beide zijden Snel op. Zeer onverwachts nemen de Kennemers de leiding uit een ver en hard schot van Steeman, dat Van Roon laat glippen (01). Beverwijk beantwoordt dit doelpunt met eenige snelle tegenaanvallen. Na goed werk van Maenhout komt de bal bij Markx, die onmiddellijk inschiet, maar de bal wordt weggekopt. Een periode volgt nu van Kennemersoverwicht, waarbij zich éénmaal een hachelijk moment voor doet, wanneer Van Roon vermoedt, dat de bal ach ter zal gaan, doch deze springt van den paal het veld weer in en raakt dan achter. De rood-witten trachten het spel te verplaatsen, maar hun tegen aanvallen \vorden nu resoluut afgeslagen. Beverwijk weet zich wat los te werken. Een goede aanval wordt opgezet, welke de Kennemers achterhoede veel last bezorgt. Eenige malen moet Van Urk handelend optreden. Uit een hoekschop weet de goedspelende v. d. Putten te scoren en daarmede den stand op 02 te brengen. Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft is de eerste kans voor de roodzwarten. Brethouwer is echter zoo vriendelijk van dichtbij naast te schieten. Over het algemeen zijn Maenhout c.s. het meest in den aanval. De roodwitte middenlinie steunt de pogingen van haar voorhoede nu veel beter dan in de eerste helft. Goed verdedigen van Dinkla c.s. is mede oorzaak, dat succes uitblijft. Dan volgen weer een paar Bnelle Beverwijk-aanvallen. Een voorzet van Tee ling wordt door Markx naast het doel gekopt. Het succes komt juist aan den anderen kant, wanneer één van de Beverwijk-backs een voorzet van links met de hand wegslaat. De toegestane strafschop wordt door Horeman in een doelpunt omgezet (0—3). Hoewel Beverwijk zich met nog een kwartier speeltijd geslagen weet, spelen de rood-witten energiek door. Vooral A. de Ruiter is actief en zet keer op keer zijn voorhoede aan. het werk. Dinkla c.s. geven den rood-witten echter geen gelegenheid om gevaarlijk te worden. Een onverwacht hard schot van Noest verraste doelman van Urk vol komen, doch hij wist den bal toch nog te houden. Vijf minuten voor tijd gelukt het v. d. Kolk om uit een doorbraak den bal vrij te spelen en te scoren. Kort voor het einde heeft Brethouwer eindelijk succes door het vijfde doelpunt voor zijn rekening te nemen (05). Met dezen stand komt het einde van een uit sportief oogpunt zeer geslaagde plaat selijke ontmoeting tusschen Beverwijk en De Ken nemers. Zeemeeuwen—R. C. H. 2 (0—1) Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op met de Zeemeeuwen, die hard voor de overwinning vochten, iets in de meerderheid. Slechts enkele malen behoefde de R. C. H.-keeper handelend op te treden. Aan den anderen kant kreeg de Zee meeuwen keeper meer te doen, hij kweet zich op uitstekende wijze van zijn taak, zoodat gedraaid werd met een blanken stand. Na de rust geleek het er op of de Zeemeeuwen hun zelfvertrouwen eenigszins kwijt waren. Tel kens trok de middenlinie tot voor net doel terug. Op een gegeven moment begrepen de vijf verdedi gers elkaar niet geheel, waardoor de rechtsbinnen van R. C. H. gelegenheid kreeg te doelpunten Ondanks alle inspanning van Zeemeeuwen ge lukte het niet dezen kleinen achterstand in te halen, zoodat het einde van dezen snellen en span- nenden wedstrijd kwam met een overwinning voor R. C. H. 2. Hillegom—Zandvoort (0—2) De badplaatsbewoners zijn van den beginne af in de meerderheid en zij betrekken telkens beide vleugels in het spel, terwijl Hillegom het spel veel te kort houdt zoodat elke aanval onderbroken kan worden. Het duurt echter nog een half uur eer Zandvoort de leiding neemt uit een voorzet van den linksbuiten, die door een zijner binnenspelers onhoudbaar in den hoek wordt geschoten. Hillegom trekt direct ten aanval maar even snel wordt de bal naar de andere helft gespeeld, de rechtsbinnen van Zandvoort lost een schot dat onder den vallenden doelman door gaat (02). Na de rust is het spel van Hillegom wel iets be ter, maar de Zandvoortenaren zijn telkens een fractie van een seconde eerder bij den bal, zoodat hun veldmeerderheid gehandhaafd blijft. Toch be leeft het Zandvoortsche doel verscheidene hache lijke momenten en een tegenpunt was dan ook zeker verdiend. Aan beide zijden wordt een straf schop precies tegen den paal geschoten, zoodat het einde met een welverdiende overwinning voor Zandvoort komt. Bulgarije—Duitschland (1—2) Voor de tweede maal is een landenwedstrijd tus schen Bulgarije en Duitschland gehouden. De ont moeting, welke Zondag te Sofia plaats vond, werd door de Duitsche ploeg met 21 gewonnen, nadat de stand met rust reeds 20 was. Denemarken wint met 4—1 van Noorwegen. Voor den Scandinavischen beker is Zondag te Kopenhagen de wedstrijd DenemarkenNoorwegen gespeeld. Deze ontmoeting werd door de Denen v-, 1 gewonnen, nadat de rust met een 11 gelijken stand was ingegaan. Een gevaarlijk moment voor het Bloemendaal-doel tijdens den dames- hockeywedstrijd Rood WitB.D.H.C., die door B.D.H.C. met 20 werd ge wonnen. De keepster, mej. Andreas, was uitgeloopen, maar mej, D. Roos wist de gevaarlijke situatie te redden. N. E. C. 5 2 0 Quick 5 1 0 Wageningen 5 0 2 Ensch. Boys 5 0 1 AFDEELING Juliana 5 3 2 P. S. V. 5 3 1 N. O. A. D. 5 3 1 Willem II 5 3 1 Longa 5 3 0 M. V. V. 5 2 2 N. A. C. 5 2 1 Eindhoven 5 1 2 B. V. V. 5 1 2 Limburgia 5 1 0 Roermond 5 1 0 Helmond 5 1 0 Blauw Wit A. D. O. Stormvogels Ajax D. W. S. V. S. V. D. O. S. 't Gooi Haarlem K. F. C. RANGLIJSTJES. AFDEELING I. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. in 12—5 2.— 7 17—9 1.40 7 13—13 1.40 6 12—14 1.20 5 14—11 1.— 4 11—9 0.80 4 12—12 0.80 4 12—13 0. 2 12—19 0.40 1 8—18 0.20 AFDEELING II: D F. C. 5 4 0 1 8 11—5 1.60 D. H. C. 5 3 1 1 7 13—19 1.40 Sparta 5 2 3 0 7 19—15 1.40 Feijenoord 5 2 2 1 6 14—4 1.20 H. B. S. 5 2 2 1 6 12—10 1.20 V. U. C. 5 2 2 1 6 8—7 1.20 Hermes-DVS 5 2 1 2 5 17—12 1.— Xerxes 5 1 2 2 4 8—18 0.80 C. V. V. 5 0 1 4 1 6—17 0.20 R. F. C. 5 0 0 5 0 3—13 0.00 Go ahead Hengelo Tubantia Heracles Enschedé G. O. V. V. AFDEELING III: 5 3 2 0 5 3 2 0 5 4 0 1 5 2 2 1 6—2 1.60 9—5 1.60 17—15 1.60 8—5 1.20 14—11 1.20 7—8 1 10—11 0.8O 10—14 0.40 6—11 0.40 6—11 0.20 15—7 1.60 13—6 1.40 10—6 1.40 11—8 1.40 12—9 1.20 12—10 1.20 4—9 1.— 10—10 0.80 7—10 0.80 11—13 0.40 3—8 0.40 5—17 0.40 G. V. A. V. Heerenveen Sneek Achilles Velocitas H. S. C. Leeuwarden Veendam W. V. V. Be Quick AFDEELING V 5 4 1 0 9 13—6 1.80 5 3 1 1 7 19—13 1.40 5 2 2 1 6 19—14 1.29 5 1 3 1 5 16—15 1.— 5 2 1 2 5 9—10 1.— 5 2 1 2 5 12—13 1.— 5 2 1 2 5 14—17 1.— 5 1 2 2 4 12—14 0.80 5 1 1 3 3 13—20 0.60 5 0 1 4 1 7—12 0.20 tusschen dr. Euwe en Landau Eindstand werd 7121 voor dr. Euwe De laatste partij van de match EuweLandau werd Zondagmiddag te 's Gravenhage gespeeld. Dr Euwe, die wit had, opende de partij met e4, zooals hij m het begin van den tweekamp deed. Landau verdedigde zich met Siciliaansch en zoo ontstond spoedig een bekende stelling uit deze opening. Dr. Euwe wilde de variant, welke hij ook in de vierde partij behandelde, nog meer versterken en speelde 8. f3 zonder het paard naar b3 terug te spelen. Blijk baar was Landau hierop voorbereid, want zonder zich lang te bezinnen, stond hij klaar met zijn antwoord. Dit deed dr. Euwe vermoeden, dat zijn tegenstander deze variant goed bestudeerd had en derhalve vermeed de ex-wereldkampioen de com plicaties, welke na een eventueel pionoffer zou- 1kunnen ontstaan. Ook de gekozen voortzetting leidde tot eenige verwikkelingen, maar na damerui was de situatie eenigszins opgehelderd. Een kleine onnauwkeurigheid, Le5 plaats van Le7, stelde dr. Euwe in staat zijn tegenstander voor nieuwe pro blemen te plaatsen. Landau zag zich genoodzaakt niet alleen afstand te doen van zijn looperpaar. maar moest ook een zwakken achterstalligen d-pion afgeven. Wit trachtte vervolgens koningsaanval te verkrijgen, maar deze poging faalde op het fijne tegenspel van Landau. De spanning was hiermede uit de partij verdwenen. Het toreneindspel bood voor geen der partijen eenige winstkansen, waardoor de beide spelers reeds op den 26sten zet tot remise overeenkwamen. Dit was de eerste partij, waarin Landau met zwart remise maakte. Onmiddellijk hierna werd de negende partij, die Zaterdagavond was afgebroken, zonder verder spe len remise gegeven, zoodat de eindstand 7'2' ten gunste van dr. Euwe is geworden. Een resultaat, waarmede de Nederlandsche kampioen tevreden mag zijn, temeer daar hij geen enkele partij ver loor en slechts eenmaal, n.l. in de negende partij op verlies stond. Het Witte Paard. De partijen van Donderdag 10 Oct. hadden het volgende resultaat: Eerste klasse: J. ReeuwijkM. Vermeer A. HablousB. Walker J. de LangeP. Stam H. StolvoortC. v. Soest Tweede klasse: P. CastenmillerG. Nijssen J. BaasR. Hartoch Th. SchoorlP. v. Deyzen afgebr. N. HooglandG. v. d. Stoop afgebr. Uit Milaan: 0- 1—0 1—0 0- 1—0 0—1 Kon. Ned. Hockey-Bond Uitslagen. Afdeeling A, Dén Haag/Rotterdam. T. O. G. O.Leiden S. O. S.—H. H IJ. C. B. M. H. C.—H. O. C. VictoriaDelftsche Studenten Westelijke Afdeeling, Afdeeling Gooi PinokkioGooi AmsterdamHilversum S. C. H. C.—B. H. V. Be FairLaren Afdeeling Haarlem/Amsterdam A: Alliance—H. B. S. IjsvogelsOh Kay StrawberriesB. M. H. C. 2 ZandvoortAlkmaar Afdeeling Haarlem/Amsterdam B. Hurley—T. H. C. '25 H. B. S. 2Strawberries 2 Oh Kay 2Alliance 2 B. M. H. C. 3—Zandvoort 2 Afdeeling Haarlem Amsterdam C. KraaienIjsvogels 2 IJsv. Pinokkio 3—B. M. H. C. 4 F. A. H. C. 1Amsterdam 6 Alkmaar 2F. A. H. C. 2 Afdeeling Haarlem/Amsterdam D. F. A. H. C. 3—Fit Amsterdam 7B. M. H. C. 5 B. M. H. C. 7—Hurley 2 V. V. V. 2—Kraaien 2 B. M. H. C. 6—H. B. S. 3 3—2 2—3 51 0—2 A. 0—3 2—4 2—1 2—6 1—2 1—1 1—1 1—1 1—1 1—1 0—5 9—2 2 n. o afg. 8—1 2—0 2—1 2—3 5—0 Afdeeling A. Den Haag Rotterdam. B. M. H. C.-H. O. C. (5-1) B. M. H. C. heeft dezen wedstrijd gespeeld in een vorm, die weer aan het kampioensjaar deed denken. Breitenstein opende de score (na eenige geannu leerde doelpunten) met een scherp onverwacht schot van de lijn (10). Een doorbraak van Schmeink en handig passeeren van back en keeper bracht het tweede doelpunt (20). Uit een straf- corner joeg A. de Roos het derde doelpunt in het Haagsche doel (3—0). Na een misser van Reus komt het Haagsche tegenpunt (31), maar aan den anderen kant weet ook Schmeink handig te profiteeren van een blunder en met 41 komt de rust. 4 In de tweede helft is B. M. H. C. veel sterker doch weet slechts eenmaal te doelpunten, als Fr. van Olphen via een Hagenaar inschiet (51). Een alleszins verdiende Haarlemsche zege na een l'raaien wedstrijd van B. M. H. C., dat als volgt verscheen: Dalmeyer, Reus, Stiicker, L. de Roos, De Wit, Volker, Gunning, Schmeink, A. de Roos, Breitenstein, Fr. van Olphen. Zandvoort-Alkmaar (1—1) Na ongeveer een kwartier spelen, krijgt Beets een bal goed door Roo aangegeven en scoort fraai (10). Uit een aanval na een strafcorner maken de gastheeren gelijk (11). In de tweede helft is Zandvoort iets sterker. Ook thans echter blijven de verdedigingen meester van het terrein. Het einde komt met 1—1, hetgeen de ver houding juist weergeeft. Alliance—H. B. S. (1—2) Afdeeling Haarlem/Amsterdam A. Een gelijkopgaande wedstrijd met aan beide zijden een aantal invallers. H. B. S. weet haar ge ringe meerderheid in een doelpunt uit te drukken (0—1). Na rust scoort H. B. S. nog eenmaal waarna IJland den achterstand verkleint (12). Met dezen stand komt het einde. Afdeeling Haarlem-Amsterdam A. Strawberries—B. M. H. C. 2 (1—1) Verschoor gaf op fraaie wijze aan B. M. H. C. 2 de leiding 1), doch de gastheeren maakten nog voor de rust gelijk (1—1). Ook in de tweede helft was B. M. H. C. 2 meer aanvallend, maar thans konden geen doelpunten gescoord worden. Ook de Strawberries slaagden daarin niet, zoodat het einde met 1—1 kwam. COMPETITIE-STANDEN. Afdeeling Gooi A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Hilversum Gooi Baarn Laren S. C. H. C. Amsterdam Be Fair Pinokkio 11. 10— 4 10— 8 6— 4 6—10 8—10 5—11 2— 6 Afdeeling A. Den Haag/Rotterdam. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Studenten T. O. G. O. H. H. IJ. C. H. D. M. B. M. H. C. Victoria S. O. S. H. O. C. Leiden 4— 5 3— 5—10 AFDEELING HAARLEM/AMSTERDAM A gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Zondagmorgen had de jaarlijksche wintertraining bij het Brouwers kolkje van de H. A. V. „Haarlem" weer plaats. Voor de training werden de leden door den heer v. d. Mey toe gesproken. kenmerken van deze eerste plaatselijke ontmoeting die een onverwachte zege voor B. D. H. C. op leverde. B. D. H. C. won den wedstrijd geenszins door beter spel doch de overwinning kwam toe aan het elftal dat de beste tactiek toepaste. Feite lijk is het steeds een strijd geweest tusschen dt voorhoede van Rood Wit en de voortreffelijk spe lende achterhoede van B. D. H. C. In het Rood Wit-elftal zat meer verband en de voorhoede speelde beter samen dan die van B. D H. C. waarvan al heel weinig uitging en die slechts sporadisch het tot den rood-witten slagcirkel wist te brengen. B. D. H. C. paste in de gegeven omstan digheden de juiste tactiek toe. De druk op het Bloemendaalsche doel werd goed weerstaan, waar bij het" Rood Wit niet mede zat. Mej. Vreede miste zelfs een strafbully tegen mej. de Roos. Na een puntlooze eerste helft bleef Rood Wit sterker. Er werd echter veel te weinig over de vleugels ge speeld. Twee uitvallen van de uit vier speelsters bestaande voorhoede van B. D. H. C. (mej. Kuyper speelde als vierde middenspeelster) leverden even veel doelpunten op. Het was in letterlijken zin de achterhoede die den wedstrijd won want mej. Roos benutte de twee korte hoekslagen op onberispe lijke wijze. Rood Wit slaagde er niet in de Bloe mendaalsche verdediging te passeeren en kreeg na September 1938 de eerste nederlaag in de compe titie te incasseeren. B. D. H. C. bezet thans onge slagen de eerste plaats. Uitslagen. Westelijke Afdeeling. Haarlem— HurleyRood Wit 2 B. D. H. C. 2Amsterdam Rood WitB. D. H. C. StrawberriesAmsterdam 2 Den Haag: LeidenH. D. M. H. O. C—T. O. G. O. Kieviten—H. H. IJ. C. 2 Afdeeling B, Haarlem: B. D. H. C. 4—Rood Wit 3 Zandvoort 2H. B. S. AlkmaarB. D. H. C. 5 ZandvoortB. D. H. C. 3 Haarlem: H. B. S. 2Strawberries 2 Kraaien 1Kraaien 2 B. D. H. C. 6—B. D. H. C. 7 2—3 1—2 0—2 2—4 1—5 1—2 0—1 2—4 2—11 4—2 5- 5—0 5—1 Alkmaar 3 2 1 0 5 9—5 H. B. S. 3 2 1 0 5 5—3 B. M. II. C. 2 3 1 2 0 4 8—6 Strawberries 3 1 2 0 4 5—4 Zandvoort 3 1 1 1 3 8—6 Alliance 3 0 1 2 1 4—6 Oh Kay 3 0 1 2 1 6—10 Ijsvogels 3 0 1 2 1 7—12 ONVERWACHTE ZEGE VAN B. D. H. C. OP ROOD EN WIT. Twee doelpunten van Mej. D. Roos beslisten den strijd. Mej. D. Roos. De elftallen verschenen in de volgende opstelling- Rood Wit: T. de Vries, A. v. Beeck Vollenhoven. M. Schiheink, P. v. d. Pol, J. Goeting, D. Steyn Parvé, L. Paardekooper Overman, M. v. d. Zouwe, H. Vreede, L. Jongeneel, T. Goeting. B. D. H. C.: H. Andreas, D. Roos, F. Kerckhoven. T. de Roos, A. de Vletter, G. Wijnstroom, Mevr. M. KammeijerStrebe, J. Kuyper, T. Mulder, H. Bekkers, L. Hackenitz. Voor den aanvang van den wedstrijd werd de bruid in het B. D. H. C.-elftal mei. D. Roos namens Rood Wit door de captaine mej. Vreede. onder aan bieding van een bloemstuk in de clubkleuren, op hartelijke wijze toegesproken en gelukgewenscht. De prettige vriendschappelijke sfeer was een der H. A. V. „HAARLEM" BEGINT WINTERTRAINING. Militaire K. N. A. U-leden doen niee. Bij het einde van het Athletiekseizoen kan de H. A. V. „Haarlem" met voldoening hierop terug blikken. De uitstekende individueele prestaties van vele harer athleten, het winnen van de Trialmeet, de goede derde plaats, welke zij innam op de wed strijden om den Prins Hendrikbeker geven vol doende reden tot tevredenheid. Met een groeiend aantal leden en een goeden sportieven geest is Zon dag dan ook de 19e wintertraining begonnen onder de "technische leiding van de heeren G. Rinkel en J. Hut, leeraren M. O. Hoewel in het algemeen de meening heerscht. dat athletiek alleen een zomersport is. evenals b.v. voetbal uitsluitend 's winters beoefend wordt, is dat in zooverre juist, dat het wedstrijdwezen en de buitentraining des zomers hoogtij vieren. Doch de wintertraining, hoewel naar buiten niet opvallend, is van zeer groote waarde, men mag zelfs spreken van noodzakelijk, om bij het aanbreken van het zo- meseizoen de lichamelijke conditie behouden of bereikt te hebben, welke de athleet in staat stelt, des zomers met succes aan wedstrijden te kunnen deelnemen. Voor een athleet, die aan dc winter- training niet deelneemt, zal het moeilijk of vrijwel onmogelijk zijn, in den zomer in de juiste conditie te komen. Er moet dan in een te korten tijd te veel geëischt en verwerkt worden en dit kan een nadeel voor het lichaam zijn of worden. Haarlem gold als een der eerste, zoo niet de eer ste club, die in 1921 den winterslaap der athleten verving door een combinatie van zaal- en buiten training, als gevolg waarvan de athleet de laatste 15 jaar reeds in Mei een dusdanige conditie heeft bereikt, die hem in staat stelt, reeds in het voor zomerseizoen goede resultaten te boeken. Na de rust, welke ligt tusschen half September en half October, bepaalt de training zich in de eer ste weken tot het opvoeren van de conditie, over gaande in een eenigszins hardere training, tot on geveer de Kerstdagen zijn bereikt. Vervolgens veer tien dagen rust, om daarna plaats te maken voor een indeeling in groepen (loopen. springen en wer pen), waarbij de training een ander karakter krijgt, de wedstrijdtraining vervangt die van de conditie Warm water en massage vullen de training aan Verplichte medische keuring in het voorjaar door den clubarts, geassisteerd door den masseur, be sluiten deze wintertraining. Doch afgezien van het willen bereiken van bij zondere athletiekprestaties. is het ook voor de sport- menschen. die de athletiek als lichaamsoefening beschouwen en beoefenen, een groot genot en nut. om onder bekwame leiding des Zondagsmorgens in de onvolprezen natuur van het Brouwerskolkje tus schen dennen en duinen als goede Hollandsche jongens zich eens uit te leven. Op Woensdagavond wordt in het Kennemerly- ceum, een unieke gelegenheid, de indoortraining ge houden. Ook aan dit onderdeel wordt de uiterste zorg besteed en ook hier wordt aan lichaam en geest datgene gegeven, wat jonge menschen in staat stelt, om de dagelijksche moeilijkheden beter te kunnen weerstaan. Want de oude Olympische zin spreuk: „Een gezonde geest in een gezond lichaam" is ook in onzen tijd nog van groote waarde. Hoewel de athletiek leiding hooge eischen stelt aan de goede karakter-eigenschappen der athleten. ligt het overigens niet op haar weg. zich met de geestelijke ontwikkeling der athleten bezig te hou den. Dat is niet haar taak. Doch wel om de mogelijk heid te scheppen, die ontwikkeling te bevorderen, door den drager van het geestelijk vermogen, het lichaam, voldoende te ontwikkelen, opdat er even wicht komt tusschen de geestelijke en lichamelijke vermogens. De groote waarde van een gezond en krachtig lichaam voor mensch en maatschappij zal wel niemand ontkennen. Het is een algemeen be lang en van bijzondere beteekenis. Zonder ook maar op een enkel onderdeel de waarde van andere takken van sport voor lichaam en geest te onderschatten, heeft de athletiek „de moeder aller sporten", zooals de heer K. Lotsy deze onlangs nog noemde, evenveel recht op volle waar deering. Immers athletiek geeft een veelzijdige algemeens lichaamsontwikkeling, het kweekt gezonde, spor tieve jongelui, die gewend zijn geraakt aan een sportdiscipline van de prettigste soort. Het saam- hoorigheidsgevoel is versterkt, men heeft geleerd veel te doen en nog meer te laten, wat de sportbe oefening benadeelt. Wanneer deze mooie sport on der deskundige leiding, in de juiste omgeving en sfeer, met als ondergrond een goede vriendschap, beoefend wordt, zal elk athleet hiervan voor nu en later de goede vruchten plukken Op deze basis is de H. A. V. „Haarlem" vol goe den moed, nettegenstaande de moeilijke tijden, de wintertraining begonnen. In aansluiting aan vorige mededeelingen zullen aan deze training ook deelnemen een groepje mili taire K. N. A. U.-leden. Hieronder zijn leden van AVG 26, AVG 23. Rapiditas en AVA Alkmaar. Hoewel het aantal grooter had kunnen zijn. heeft het initiatief van Haarlem tot resultaat gehad, dat een flink aantal andere vereenigingen in ons land, o.a. Hellas. Shell, enz. hun gastvrijheid aan de mi litaire K. N. A. U.-leden heeft aangeboden. Da jongens zijn evenals bij de H.A.V. Haarlem, ook bij hen hartelijk welkom. De KNAU steunt in alle op zichten dit streven en is druk bezig hieraan de noo- dige uitbreiding te geven. Het adres voor Haarlem en omgeving is: W. Duiker, Fred. v. Eedenplein 38, Heemstede. Consul K. N. A. U. Tel. 26723. Kracht en Vriendschap- Rapiditas (0—9) Na ongeveer tien minuten spelen hebben de be zoeksters succes door toedoen van R. Poorter eri L. Bakker. (02). Nog voor de rust moet de keepster van Kr. en Vriendschap driemaal den bal uit ihet net halen. (0—5). Na de thee weten de dames van Rapiditas weer twee goede doelpunten te maken. (07). De dames der thuisclub zetten nu alles op alles, maar het succes komt juist aan den anderen kant. (0—8). Nog eenmaal weet Rapiditas hierna te doelpun ten. (09). Rap. IIConcordia II 03 HEEREN. Turno—Rapiditas (7—7) Het is Rapiditas, die uit twee mooie aanvallen weet te scoren door J. Seegers en P. Brussé. (02). Turno zit ook niet stil want van den afworp wordt er een tegenpunt gemaakt (12). Voor rust weten beide partijen nog eenmaal te doelpunten. (23). Na dc hervatting weet Rapiditas den stand op (2—4) te brengen. Dit wordt de thuisclub te erg. aanval op aanval wordt ondernomen hetgeen twee goede doelpun ten oplevert. (4—4). Dan zijn het weer de bezoekers die kort na elkaar tweemaal, den keeper van Turno het na kijken geven. (46). Daarna heeft Turno weer succes. (56). Voor het einde van den wedstrijd weet Turno nog tweemaal en Rapiditas eenmaal te scoren, zoodat de punten gedeeld zijn. (77). DAMES Concordia—Zeeburg (1—4) In de eerste oogenblikken worden reeds eenige goede schoten op het Concordia-doel gelost doch mej. J. Diets weet deze voorloopig te stoppen Wan neer dan echter de snelle linksbuiten van Zeeburg, mej M. Zeilstra. den bal in vollen ren toegespeeld kriigt. scoort zij onhoudbaar. (011. Gedurende de geheele eerste helft blijft Zee burg sterker en weet dit dan ook door een tweede doelpunt, wederom van haar linksbuiten tot uit drukking te brengen. (02). Na de rust krijgt Concordia meer gelegenheid tot schieten en na enkele minuten spelen, weet mei R. Sjouwerman de eer te redden. (12). Zeeburg weet echter door een misverstand in de Concordia-aehterhoede haar voorsprong te ver- grooten. (13). Ofschoon Concordia haar best blijft doen. wil het dit keer niet goed lukken en wanneer Zeeburg dan nog éénmaal weet te scoren, komt het einde met een verd'ende 41 overwinning voor de Am- sterdamsche dames HEEREN Concordia—Aalsmeer (3—3) Ook de tweede competitie-wedstrijd van Con cordia is een nederlaag geworden. De partiien wegen aanvankelijk goed tegen elkaar od. Er wordt vlug gespeeld, terwijl de aan ballen elkaar afwisselen. Het is Aalsmeer, dat door haar midvoor Pulp het eerste doelpunt scoort. (0—1). Een tegendoelpunt blijft uit. Het lukt Aalsmeer zelfs voor rust nog eenmaal té scoren. (02). Na rust hetzelf«ie spelbeeld Concordia onder neemt menigen ooen aanval en tenslotte is het de linksbuiten H. Wehnes, die het eerste doelpunt voor de thuisclub weet te maken. (12). Vlak daarop maakt Aalsmeer er echter 31 van. Beide partijen krijgen nu schietkansen, waar Concordia tenslotte door H. Wehnes gebruik van weet te maken en haar achterstand tot 32 ver kleint. De Concordia-keeper Ten Have kan echter niet verhinderen, dat hem nog tweemaal het nakijken wordt gegeven. (25). Concordia weet hiertegenover nog één doelpunt te stellen, dat uit een vrije positie door R. Braaksma gescoord wordt, zoodat het einde komt me# een 53 overwinning voor Aalsmeer.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11