„2)e ongeiuksmg^i" ^0£K& De proef met persoonlijkheidsonderwijs te Haarlem Ongunstige invloed van "NT A A N D A G 23 OCTOBER 1939 H A A R II E M'S D A 'G B E X B Wat te doen ter aanvulling? de halve schooldagen Als persoonlijk blijk van erkentelijkheid bood spr. den heer De Vries een geschenk aan. De heer L. J. van Roijen, hoofdinspecteur bij het Openbaar Slachthuis, bood namens het per soneel een serre-ameublement aan, vergezeld van een gecalligrafeerde oorkonde, waarbij spr. een woord van dank voegde voor de vriendschappe lijke wijze, waarop de heer De Vries steeds met het personeel omgaat. De heer J. van Kampen, sprekende namens het personeel van de machinekamer, bood met waar- deerende woorden een in de machinekamer ver vaardigden fraaien potloodstandaard voor het bureau van den jubilaris aan. De heer N. Visser dankte namens het admini stratieve personeel voor de aangename samen werking evenals de heer Bogaard namens het i werkliedenpersoneel. Toen was het woord aan de vertegenwoordiging van den vleeschhandel, die bij monde van den heer G. Hartog de directie van het Gemeentelijk Slachthuis gelukwenschte met een voortreffelijk ambtenaar als deze jubilaris is. Zich daarna tot den heer De Vries zelf wendend stelde hij in een geestige toespraak in het licht hoe bereidwillig en hulpvaardig deze, vooral in zijn functie van keuringsveearts, 25 jaar lang een uitnemende verstandhouding met de slagers heeft bewaard. Men waardeert dit, wetende, dat dit vertrouwen wederzijdsch is. Elders wordt misschien nog wel eens een herkeuring aangevraagd. Hier hard dit, naar spr. meent, nimmer plaats en dat typeert de uitnemende verstandhouding. Namens de georganiseerde slagers van Haar lem bood spr. den heer De Vries een gouden hor loge aan, terwijl mevrouw De Vries een fraaie bloemenmand ontving. De heer J. v. d. Abeelen wees als oudste Rijks ambtenaar op het abattoir te Haarlem op de vol maakt harmonische samenwerking die bestaat tusschen de instanties, die de jubilaris en spr. vertegenwoordigen, een toestand, die nog lang bestendigd moge blijven! Ten slotte bood de heer Van Bemmelen, een der oud-gedienden van het Slachthuis, namens een aantal oud-employés met een hartelijk woord een fraaie fruitmand aan. Hierna dankte de heer De Vries voor de hem betoonde bewijzen van waardeering. Hij releveer de de veranderingen, die ook dit bedrijf in de af- geloopen 25 jaar heeft meegemaakt. Wanneer het werk hem steeds met voldoening heeft vervuld dankt spr. dit in de eerste plaats aan den direc teur en voorts aan de ambtenaren en werklieden. Met allen heeft spr. op de aangenaamste wijze mogen samenwerken. „Wij werken", zoo zeide spr, „in een goed geleid bedrijf, waarvan de aard medebrengt dat ieder op zijn post een zekere zelf standigheid heeft. Dat hierbij nooit iets hapert bewijst, dat er hier een groote plichtsbetrachting heerscht". De slagers en grossiers hebben spr. met een fraai cadeau bedacht. „Ben ik misschien te goed voor de heeren geweest?" vraagt spr. (gelach). Intusschen is de erkentelijkheid, die uit de woor den van den heer Hartog bleek, wederkeerig. Slagers hebben den naam, niet gemakkelijk te zijn. Spr. heeft de ervaring, dat men in samen werking en vertrouwen zeer veel met hen kan bereiken en sprak de hoop uit, dat de goede ver standhouding nog lang moge voortduren. Het officieel gedeelte was hiermede ten einde en een gezellig samenzijn vormde het tweede ge deelte van deze uitnemend geslaagde huldiging. MILITAIRE ZWEMWEDSTRIJDEN Donderdagavond 26 October worden in het Sport- fondsenbad militaire zwemwedstrijden gehouden. Er worden verschillende wedstrijden gehouden ter wijl tusschen een militair zevental en een Haar- lemsche combinatie een waterpolo-wedstrïjd zal worden gespeeld. Verder staat op het programma watergevecht op vlotten van man tegen man en boegsprietloopen. In verband met dit feest is de oefentijd van de Commissie Volkszwemfeest voor dezen avond vast gesteld van 6 tot 7 uur. Het tweede oefenuur ver valt. Zilveren jubileum Haarl. Chr. Besturenbond. Druk bezochte receptie. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Haarl. Chr. Besturenbond hield het bestuur Zaterdagmiddag een druk bezochte receptie in één der zalen van Hotel „Lion d'Or", die door de vele bloemstukken (o.a. van den Haarlemschen Bestuurdersbond) een feestelijk aanzien had. Deputaties van verschillende organisaties kwa men hun opwachting maken, o.a. van de afd. Haarlem van den Ned. Chr. Vrouwenbond; de Ge- ref Kerk (ds. C. Veenhof en de heer G. H. Wame- ling), de Ned. Herv. Gemeente (ds. W. J. van El- den en ds. H. E. Beker)de afd. Haarlem van den Chr. Typografenbond; de Baptisten Gemeente; Chr. Kantoor- en Handelsbedienden; de af deeling Haarlem van den Chr. Ambtenaarsbond (de hee ren A. van Driel en W. F. Jansen), de A. R. Kies- vereeniging (de heeren W. Bakker en J. D. Spek), de Woningstichting Patrimonium (de heeren J. D. Wijkhuizen, D. Salie en W. F. Beeremans), de Vrije Evangelische Gemeente (ds. J. du Fossé), den Chr. Werkmeesters- en Opzichtersbond (den heer L. Salie). Menig hartelijk woord werd gesproken. Wethouder W. J. B. van Liemt bracht de har telijke gelukwenschen van het gemeentebestuur over, prees de aangename samenwerking met den Chr. Besturenbond en sprak den wensch uit dat die Bond onder Gods zegen rijpe vruchten zal plukken van zijn arbeid. Ds. Veenhof, namens den Kerkeraad der Geref. Kerk, wees er op, dat die Kerk en de Chr. Bestu renbond, zij het niet in organisatorisch verband, toch door een sterken band tezamen zijn gebon den: zij strijden samen denzelfden grooten strijd dien God op aarde te strijden geeft. De heer Vakschot, hoofdbestuurslid van het Chr. Nat. Vakverbond, sprak waardeerende woor den namens dat verbond en vestigde er de aan dacht op dat den Besturenbond nog een groote taak wacht voor den arbeidersstand in 't alge meen en de Chr. vakbeweging in het bijzonder. Namens den Bestuursdersbond Haarlem van de Ned. Vakcentrale zeide een bestuurslid dat in dezen moeilijken tijd de vakbeweging al een bui tengewoon zware taak heeft. De heer Zijlstra voerde het woord voor den Chr. Nat. Werkmansbond en de heer W. F. Bee remans bracht de gelukwenschen over van de Woningstichting Patrimonium en gewaagde er van, dat de Chr. Besturenbond in hoog aanzien staat en het middelpunt is van de Chr. sociale beweging. De heer Lodewijk sprak namens de Chr. Post en Telegraafambtenaren. De Chr. Besturenbond heeft altijd medegewerkt met het streven der Chr. Post- en Telegraafambtenaren naar Zon dagsheiliging. De heer Van Dijk bracht de geluk wenschen over van de Chr. Politieambtenaren. De voorzitter, de heer L. Silvis, dankte allen voor de goede wenschen en de bloemen; in het bijzonder richtte spr. woorden van dank tot wet houder Van Liemt. VONDEL's OVERGANG NAAR DE KATHOLIEKE KERK HERDACHT. Zaterdag, op St. Ursula's dag, heeft de Von delkring het feit herdacht, dat Joost van den Vondel tot de katholieke kerk overging. In de kerk van het Bagijnhof te Amsterdam droeg de bisschop van Haarlem, mgr. J. p. Hui- bers, een mis op. In het Maagdenhuis tegenover het Bagijnhof werd daarna een herdenkingsbijeenkomst gehou den. Prof. dr. Molkenboer O.P. sprak een herden kingsrede uit. Als u naar een ladder zoekt, als uw vrouw een dienstmeisje! noodkj weeft, of een naai - machine ter overname, op als uw dochter. een tweedehandsch piano va//lhebben, «ie"5 dan d£ snelste en óoevkoop5te netuode Huisbezoek der militairen. Het comité voor Ontwikkeling en Ontspanning der militairen te Haarlem verzoekt ons het vol' gende te plaatsen: Wij vernemen, dat vele ingezetenen, die zicH bereid hebben verklaard militairen op bezoek t{ ontvangen, hun verbazing er over hebben uitge sproken, dat hiervan betrekkelijk weinig door d) militairen gebruik wordt gemaakt. Een der rede nen hiervan is, dat er in de vorige week zeer vel! militairen, die hier tijdelijk in garnizoen lagen, zijn overgeplaatst. Zoo zijn bijna alle manschap pen van Depot-Bataljons overgegaan naar hei Veldleger en worden zij heden vervangen doo: jonge recruten. Gebouw voor M-vliegers op Ypenburg geopend. Door Prins Berahard. Zaterdagmiddag heeft Prins Bernhard opniens zijn belangstelling voor de vliegerij getoond doof in persoon de opening te verrichten van het ge bouw voor M-vliegers op het Rijswïjksche sport- vliegveld Ypenburg. Gelijk men weet is het M- brevet ingesteld door het luchtverdedigingsfonds, Zij die M-vlieger willen worden, moeten een ver bintenis aangaan met dit fonds, inhoudende.de bereidverklaring zich in geval van gedeeltelijke of geheele mobilisatie bij eersten oproep beschik baar te stellen voor de luchtverdediging van het rijk. De vliegopleiding van de M-vliegers en het toezicht op het onderhouden van hun vliegvaar- digheid is in handen van de nationale lucht- vaartschool, die in samenwerking met de militai re autoriteiten een programma voor de oefe ningen heeft opgesteld. In het gebouw, dat mi op het vliegveld Ypenburg is verrezen, zullen (ie M-vliegers eenmaal per maand een week-end doorbrengen voor het onderhouden van hun vliegvaardigheid en om theorieles te krijgen, Sport en ontspanning staan ook op het program ma van deze week-ends. Op het oogenblik ge schiedt het oefenen nog uitsluitend op de ver schillende afdeelingen van de N. L. S. Dit blijft zoo, maar het week-end op Ypenburg komt erbij, Dr. ir. H. Wortman overleden. Oud-Directeur-.Generaal van de Zuiderzee* werken. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE 01' DINSDAG 24 OSTOBER 1039. Mej. J. A. Jansen Heytmeyer schrijft ons: Men zal zich wellicht hebben afgevraagd hoe ihet staat met de eerste proeve met Persoonlijk heidsonderwijs te Haarlem, die door mij aan de school in de Linschotenstraat mag worden ge nomen met de goedkeuring van het Hoofd, den heer H. M. van der Hart en vooral hoe het er in deze tijden van verstoring mee ge steld is. De onderwijsautoriteiten hebben in Juli en Augustus, j.l. hun toestemming tot voortzetting van het Persoonlijkheidsonderwijs aan deze eerste groep leerlingen ook voor het zesde leer jaar gegeven. Voortbouwende op de resultaten, die ik al in de vijf voorafgaande jaren had mo gen waarnemen, ging ik dan ook met nieuwe lust en vol moed aan den gang, maar na luttele da gen trad verandering in. Over oponthoud en stoornis in de eerste weken der mobilisatie hoef ik niets te vertellen. De vraag is: „hoe staat het er nu mee?" De kinde ren hebben iedere week 21 in plaats van 26 schooluren. Twee scholen maken om beurten 's morgens en 's middags gebruik van het ge bouw. We zouden das geneigd zijn te zeggen: een verlies van vijf uren, dus van één school dag per week. Jammer voor kinderen, die verder moeten leeren, voor de anderen is het niet zoo'n groote schade. Doch dan verzuimen we heel belangrijke factoren in onze beschouwing te be trekken: „de instelling van de leerlingen op het werk en de inrichting en sfeer van de werkge legenheid in verband met het nuttig effect in practisch en paedagogisch opzicht". Hoe staat het hiermee met betrekking tot het Persoonlijk heidsonderwijs? Voor de uiteraard korte inlich tingen»die een Dagblad slechts kan geven, moet ik mij richten tot degenen, die door de ar tikelen in dit blad van 22, 23, 28 en 29 Maart 1933 en 22 October 1937, alsmede door vaklitteratuur en vergaderingen van de grondslagen van het Persoonlijkheidsonderwijs op de hoogte zijn ge komen. De benoodigdheden voor het werk (klasse bibliotheek. gereedschappen, werkopgaven) kunnen geen.vaste plaatsing meer krijgen en zeker niet te midden der leerlingen staan. De boeken, schriften etc. die ze in dagelijksch ge bruik hebben, kunnen ze niet rustig in een eigen kastje geborgen houden, noch op hun lesse naars klaar laten liggen tot voortzetting, uitbrei ding of illustratie; iets wat vooral voor 'n liefheb berijvak zoo animeerend werkt. Alles moet iederen dag ontruimd worden en het werk gaat achter slot. Zoo kunnen de vakken niet vol doende dooreen loopen, hetgeen de keuze der volgorde in het taakwerk in den weg staat. Door de medewrking van het hoofd onzer school, heb ik een belangrijk deel van het materiaal zoo kunnen inpakken, dat het mee is verhuisd en steeds ten deele op bepaalde tijden ter beschik king kan worden gelegd. Dit heeft mij m staat gesteld een aanpassingsvorm te vinden, die niet geheel het klassikale onderwijs terugbrengt, maar de voordeelen. die het, stelsel biedt ten op zichte van het verschillend leervermogen der kinderen, door middel van groeps- en indivi- dueele opgaven doet behouden. Maar voor een verdere uitbreiding van den ar beid naar eigen idee of wat voor sommigen veel meer waard ia. een bewerking van zelfgekozen of ter sprake gekomen stof op eigen ïmtiatier, is weinig gelegenheid meer. Gebruik van vryen tijd aanhef, einde van de werkuren onder leidmg en toezicht, is veranderd in het bij velen doelloos doorbrengen van de helft van lederen dag, W 1 mogen ze het werk nog samen bespreken en elkaar voorthelpen, maar samenwerking wordt belemmerd door de plaatsing der schoolmeiibe- len m vier kaarsrechte rijen en door ruimtege brek bij het bewegen. Het steeds inpakken en opbergen, waar na schooltijd nogal eenige tijd mee weggaat, doet bij vele leerlingen een onrustige instelling ont staan, een jacht, door de gedachte weer voor goed naar buiten te kunnen gaan. Geen con centratie. niets van de sfeer van het eigene. (By den normalen gang van zaken kreeg ik mem- gen dag een aantal, die maar al te fijn naar hun zin bezig waren, om vier uur de deur met uit.) Maar nu komt nog de achteruitgang van ■werkprestatie in den middag. Velen hebben den ochtend slungelend doorgebracht; anderen hiel pen thuis wat, maar vonden toch geen eigen arbeid, waarvan ze de verantwoording dragen. Nu komen ze gehaast na den (meestal warmen) vroegen maaltijd naar school, om daar tot vyï uur of half zes intellectueelen arbeid te verrich ten. Zij zijn niet dadelijk fit daartoe, komen er langzaam pas in en na drie uur a half vier is met lagere schoolleerlingen geen stevig probleem meer aan te pakken. De afwerking van het leer plan staat niet toe, de bezigheden bij de dan aanwezige mentaliteit aan te passen. Toch prijs ik mij gelukkig, den aanpassings vorm, dien de omstandigheden mij toelieten, te mogen toepassen. Daarbij behoort ook het nut der weektaken voor sommige onderdeelen, die een regelmatig voortgaan meebrengen en een ongezochte gelegenheid bieden tot verdere werk zaamheid thuis voor de leerlingen, wier ouders huiswerk gewenscht vinden, met deze vrye schooltijden. Maar voor rustig observeeren van houding, karakter en gedrag der kinderen by hun gezamenlijke werkzaamheid aan onderwer pen, die de innerlijike belangstelling hebben, en waar het milieu den geest van moet blijven ademen en de middelen voor moet bevatten, van persoonlijkheidsvorming, is te weinig sprake meer. Bij mijn collega's, die klassikaal onderwijs geven, mijn oor te luisteren leggend, heb ik wel gemerkt, dat verscheidene van de hier genoemde bezwaren, ook door hen als een beletsel voor werk en ontwikkeling worden gevoeld. Men begrij.pt, dat deze inlichtingen geen klacht beduiden. Klagen geeft geen pas. indien omstandigheden van ernstigen aard, stoornis moeten brengen. Waarom ik dit dan schryf. Ik meen, dat het goed is, menschen die kinde ren hebben te verzorgen, ouders, zoowel als voog den, te laten voelen, dat er meer goed te maken valt, dan het verlies van vijf uur onderwijs en dieper dingen aan de orde zijn, dan vijf uurtjes minder leeren. Gelegenheid, om aan een „eigen opdracht", ln een goed verzorgd, rustig hoekje thuis, ongestoord een poos te arbeiden, dat heb ben de kinderen noodig. Dat kan dan zijn een opdracht, die het kind zich zelf kiest, één van moeder of vader, of het werk van school, maai de aandacht en de waardeering van den op drachtgever. of den warmbelangstellenden waar nemer. moet de inspanning beloonen en de aandacht moet niet gestord worden door boodschappen, die even goed op een ander tijd stip kunnen gedaan worden en door lawaai of bevelen, die onnoodig zijn. Dit alles heeft de ondervinding der laatste weken mij geleerd en het is meer en anders dan ik er vooraf van had verwacht. Daarom juist deel ik het graag aan anderen mee. In de eerste plaats om degenen, die trachten voor de kin Zaterdagmiddag hield het bestuur van den Chr. Besturenbond een druk bezochte receptie in Hotel Lion d'Or. Bestuur en feestcommissie in de bloemen. Voorste rij v. 1. n. r.: J. H. Niemöller, 2e penningm., D. de Graaf, penningm., L. Silvis, voorzitter, C. Vrugt, secretaris, W. F. de Nijs, 2e voorz.; Tj. Mobach, 2e secr. Achterste rij v. 1. n. r.: A. de Munnik, J. van Daale, E. van Leeuwen, Kalkman en Rijnhart (leden Feestcommissie). Op 80-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhag? overleden dr. ir. H. Wortman, voorzitter van den Zuiderzeeraad en oud-directeur-generaal der Zuiderzeewerken. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. twaalf uur op de oude algemeene begraafplaat-1 te Amersfoort geschieden. In 1912 werd de heer Wortman benoemd tot hoofdingenieur-directeur le klasse en in 1915 tot inspecteur-generaal van den Rijkswater staat. Onder toekenning van onbepaald verlof werd hij in 1919 als inspecteur-generaal belast met de betrekking van directeur-generaal der Zui derzeewerken. Zij die hem kenden, wisten, dat Wortman misschien de eenige Nederlandse^ ingenieur was, die dit reuzenwerk tot een goM einde zou kunnen brengen. Dr. Wortman heeft zitting gehad in ver schillende regeeringscommissies op technisdj gebied en de Nederlandsche regeering op van buitenlandsche congressen vertegenwoor digd. Agent nummer 18 vond het geval zeer ernstig vooral toen bleek, dat er niemand in den boom zat. „Maar" zoo verzekerde hij, „ik zal den boosdoener we) vinden. Reken maarEn volledig bewust van zijn waardigheid stapte hij weg, na alles nauwkeurig in zijn boekje genoteerd te hebben. Progr. I Jaarsveld en Hilversum I. Progr. n Hilversum II. Progr. III Keulen 8.Pauze of diversen 10$ Ned. Brussel 11.20 Keulen 1.20 Danmarks R^;0 1.50 Pauze 3.50 Engeland 3.55 Keulen of diver sen 6.05, Ned. Brussel 6.35 Beromünster 6.50, Fransch Brussel 7.50, Ned. Brussel 9,20, WeenW of diversen 10.20 Progr. IV: Ned. Brussel 8.Engeland 8.% Fransch Brussel 11.20 Engeland 12.20 Parijs Radio 12.50 Engeland 1.20 Keulen pl.m. 3.35, Fransch Brussel 4.20 Engeland 4.50 Pransc'n Brussel 5.35 Breslau of diversen 6.20 Boedapest pl.m. 6.50 Keulen 7.20 Parijs Radio 7.50 Engelar.Q 8.20 Ned. Brussel pl.m. 8.35 Keulen 9.20 FranscS Brussel 9.30 Engeland of diversen pl.m. l(U®i Progr. V: 8.007.00 Diversen 7.008.00 Eigen gramofoonplaben. Opera klanken. 1. La Bohème v. Puccini (Verkorte uitvoeiw Solisten, Koor en Orkes» 2. Alceste Ouverture van Glück. Concert gebouw Orkest. 3. Potpourri uit Mignon van Thomas. 9Solisten, Kpoï en orkfc? 8.00—12.00 Diversen. De huldiging van den heer G. de Vries, adj.- directeur van het Gemeentelijk Slachthuis. De jubilaris en zijn echtgenootc nemen de felici tatie in ontvangst van den directeur, den heer Dr. F. P. Keijser (rechts). Een zeer groot aantal leden van het personeel, vertegenwoordigers uit de kringen van vleesch- grossiers, -handelaars en slagers en persoonlijke vrienden van den jubilaris, die, zooaLs men weet, Vrijdag j.l. den dag herdacht, waarop hij 25 jaar geleden in dienst der gemeente trad. waren aan wezig, toen de heer De Vries, vergezeld van zijn echtgenoote, de feestzaal werd binnengeleid, waar een „Lang zal hij leven" hem welkom heette. Allereerst werd hier het woord gevoerd dooi den Directeur van het Gemeentelijk Slachthuis, Dr. F. P. Keijser, die de aanwezigen, burgerlijke en militaire autoriteiten, leden en oud-leden van het personeel, welkom heette. „Gewoonlijk", al dus spr., vieren we de jubilea hier in kleinen kring. Vandaag gaat het wat grootscheepscher toe, nu „meneer De Vries" een zoo belangrijken mijlpaal in zijn ambtelijk leven bereikt heeft". De directeur schetste hierop den jubilaris als een figuur, die in den waren zin des woords de rechterhand van den directeur genoemd mag worden. Zijn diensttijd begon onder even moei lijke omstandigheden als waaronder wij thans leven, ook toen was er oorlog en gemakkelijk zijn de jaren tusschen 1914 en 1939 niet geweest. Te grooter moet de voldoening voor den heer De Vries dan ook zijn, op een dag als dezen te mo gen hooren, hoe zijn toewijding altijd, ook onder moeilijke omstandigheden, voorbeeldig is ge weest. Veelomvattend is het bedrijf geworden, vooral nadat 1922 ons de Vleeschkeuringswet had gebracht, en de tijden, waarin de adjunct-direc teur zijn rustige morgenuren kon bestemmen voor het bijwerken van zijn administratie en het maken van zijn preparaten zijn voorgoed voor bij. En onder het opgevoerde tempo zijn de da gen, de maanden en de jaren voorbij gevlogen. Spr. roemde de nauwgezette plichtsbetrachting van den jubilaris, die altijd blijk geeft, zich ten volle te geven aan de moeilijke taak, die hem is toevertrouwd. Daarom kon spr. heel veel rustig aan den heer De Vries overlaten. Dit te kunnen doen in een bedrijf, dat rekening moet houden eenerzij ds met de volksgezondheid, anderzijds met het economisch leven, beteekent, een niet te onderschatten steun voor de leiding. Daarbij komt, dat de jubilaris het voile vertrouwen ge niet van iedereen, die met hem in aanraking komt, ook al zijn zijn beslissingen wel eens in het nadeel van den betrokkene. „Gij hebt", aldus spr., „dan ook een zeer verdienstelijke loopbaan achter den rug, waarmede ik u, mede namens den Wethouder voor de Bedrijven, den heer Van Liemt en het personeel van harte gelukwensch". Dinges zag z'n kans schoon en klom snel uit den boom. Hij had net tijd om zich achter een anderen ooom te verstoppen, want direct daarop stond de boer, met een politie-agcnt en den chauffeur van de vrachtauto onder den kersenboom, waarin Dinges gezeten had. Luid schreeuwden zy naar boven, dat hij er uit moest komen, deren te doen, wat in hun vermogen is, de rich ting te wijzen. In de tweede plaats om den stand van zaken toe te lichten, van een deel der groote onderwijshervorming, die zich op vele plaatsen en in verschillende vormen voltrekt en die in deze Westersche landen, waar levensverdieping een dringende eisch des tijds is, als uiterst nood zakelijk mag gelden Van angst klom Dinges hooger in den boom. Door deze beweging vielen er wederom kersen naar beneden, boven op den slapenden hond. Deze schrok gewel dig, nam een sprong en verdween uit 't gezicht, totaal vergetend, dat z'n baas hem 't bevel gegeven had op diens terug komst te wachten. Dc huldiging van den heer G. de Vries. In de fraai versierde cantine van het Gemeen telijk Slachthuis heeft Zaterdagmiddag de huldi ging plaats gehad van den heer G. de Vries, keu ringsveearts en adjunct-directeur van het Ge meentelijk Slachthuis.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6