Haarlem's Dagblad Het Lot van Finland. Langdurige Finsch-Russische onderhandelingen verwacht Boutade. Engelsche vliegtuigen boven Berlijn. Duitsche mijnenveger vergaan. Taxi door electrischen trein verbrijzeld. Dr.C. J.K.van Aalst overleden Artillerie in actie aan het Westelijk Front. Het Belangrijkste 57e Jaargang No. 17286 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Woensdag 25 October 1939j Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3 25. franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60. elke regel meer 0.15 Groentjes zie rubriek. Nog steeds hangt het lot van de kleine repu bliek Finland in de balans. Maar het optreden van de eischen-stellende grootmacht is in dit geval wel rustiger dan in alle voorgaande. Toen de Russen begonnen met gedelegeerden van klei ne mogendheden naar hun hoofdstad te roepen verwachtte de wereld een prompte herhaling van de Duitsche reeks invitaties, die eraan vooraf ging en begon met Schuschnigg's reis naar Berch- tesgaden. Binnen eenige dagen was Oostenrijk geannexeerd. Later werd president Hacha naar Berlijn geroepen en de val van Tsjecho-Slowakije volgde met niet minder snelheid. Na Weenen en Praag was Warschau de derde hoofdstad die de gevreesde uitnoodiging ontving. Polen was geen kleine maar zooals later bleek wel een zeer slecht georganiseerde staat. Het weigerde evenwel, ge sterkt door Engelsche en Fransche waarborgen, verzette zich gewapenderhand en bezweek bin nen drie weken, met Russische medewerking en vervaarlijken Russischen buit in de laatste in stantie. Daarop zette Moskou zijn reeks „invita ties" in. Het had geen „middelgroote" mogend heid zooals Polen op zijn programma. Alleen maar vier kleine mogendheidj es. En zonder eenig verzet te ondervinden kreeg het prompt de drie Baltische rand-republieken, Estland, Letland en Litauen, onder zijn suzereiniteit. Het vierde „ge val" was Finland en als zevende staat die zulk een uitnoodiging kreeg maakte het zich geen illusies. Het ging evenwel onmiddellijk tot mobi lisatie en tot evacuatie van zijn steden over, be riep zich met succes op zijn drie Scandinavische buurlanden, toonde een aanmerkelijke zeifbeheer- sching, die in de geheele wereld indruk maakte en overhaastte zich geenszins bij het zenden van een gedelegeerde, Paasikivi, die den trein nam inplaats van het vliegtuig en geen volmacht kreeg oni beslissingen te nemen. Sindsdien duren de onderhandelingen voort. Het is opmerkelijk dat de houding van Finland zijn vervaarlijken en gevaarlijken buurman reeds tot geduld, tot een afwachtende houding heeft gebracht. Na eenige dagen ging Paasikivi terug naar Finland om eerst eens met zijn regeering te praten. Hij bleef wat lang weg en Moskou toon de verlangen naar zijn terugkeer, maar dit had op de Finsche regeering geen uitwerking en zij wachtte tot den zelf vastgestelden datum. Toen werd hem de minister van Financiën Tanner toegevoegd, een oude kennis van Stalin uit vroe ger tijden en aan wien hij eenige persoonlijke verplichting schijnt te hebben. De heeren reisden naar Moskou, opnieuw volgden besprekingen met Stalin en Molotof en nu zijn de Finnen weer naar Helsinki teruggekeerd om te overleggen. Het uitblijven van een resultaat heeft eenige onge rustheid onder de Finsche bevolking gewekt, maar de regeering heeft maar weer meteen een kal meerend communiqué uitgegeven. Het merkwaardigste van deze onderhandelingen is wel dat de besproken zaken zoo volkomen ge heim zijn gebleven. Dat is de wereld niet gewend. In alle voorgaande gevallen ging het proces met een ontzaglijk rumoer gepaard en voltrok het zich in min of meer dramatischen, ja tragischen trant. Hier heerscht een sfeer van geheimzinnig heid en krijgt men slechts den vasten indruk, dat de Finnen een zeer knap beleid voeren, want zij hebben de sympathie en belangstelling der ge- heele wereld tot zich weten te trekken en daar mee hun positie in niet geringe mate versterkt. In de laatste weken is aan hun land, aan hun streven naar hun onafhankelijkheid in een fel- bewogen historie, aan hun rustigen en vastbe raden volksaard, aan hun werkkracht en aan de ontwikkeling van Finland sinds 1919 in de we reldpers een bekendheid gegeven, die hun repu tatie zeer hoog heeft doen stijgen. Met dit kleine volk dient de groote mogendheid Sovjet-Rusland rekening te houden al zou het militair natuurlijk niet in de verte tegen de overmacht opgewassen zijn. In spanning wacht de geheele wereld de uit komst van deze merkwaardige onderhandelingen af. Ondanks de moeilijkheden, waarop zij blijk baar stuiten, schijnt de kans sterk toegenomen, dat zij tenslotte nog tot een overeenstemming zuilen leiden, waarbij Finland zijn onafhanke lijkheid zal kunnen handhaven. R. P. Moskou stelde geen nieuwen eisch HELSINKI, 25 October (D.N.B.) De bladen „Uusi Suomi" en „Suomen Sosiali- demokraatti" doen uitkomen, dat de snelle terugkeer van de Finsche onderhandelaars uit Moskou ook voor de Finsche regeering een verrassing is geweest. Zij gelooven, dat men zich op langdurige onderhandelingen moet voorbereiden. Beide bladen wijzen op de noodzakelijkheid de Finsche militaire voorzorgsmaatregelen Uit te breiden. De woordvoerder van .het Finsche mini sterie van buitenlandsche zaken heeft gis teravond volgens Havas verklaard, dat de terugkeer van Paasikivi en Tanner tot geen enkele ongerustheid aanleiding geeft. De Sovjets hebben geen enkelen nieuwen eisch gesteld, maar wel verschillende aanpas singen betreffende het tevoren voorgelegde ontwerp, welke e<m raadpleging van de Finsche regeering zouden noodig maken. Zie, hoe in millioenentallen Gele, bruine blaren vallen, Dag aan dag en uur aan uur; Oud en zwak, verzwaard door regen, Houdt de steel ze niet meer tegen, Afbraak heerscht in de natuur. Hoor, hoe velen niezen, proesten, snuiten, onbedaarlijk hoesten, Praten met een schorre keel; 't Weer gaat weer gestaag verkillen, En een nog onwennig rillen. Valt ons wederom ten deel. Wijnmaand die wij nu beleven, Heeft het wel wat overdreven, Met haar water in den wijn; In die klamme kleffe naarheid. Kwam het dichter bij de waarheid. Als het Watermaand zou zijn. P. GASUS. De controle op contrabande wordt door de Fransche en Engelsche marine met groote scherpte voortgezet. In menige Fransche haven is heel wat lading van neutrale schepen gelost. Ook boven Hamburg en Maagdenburg werd gevlogen. LONDEN, 25 October (Reuter). Vliegtui gen der koninklijke luchtstrijdkrachten heb ben in den afgeloopen nacht boven Berlijn, Hamburg en Maagdenburg gevlogen. Dit bericht wordt bevestigd door het Engelsche ministerie van luchtvaart, dat mededeelt dat de verkenningen, welke in dc afgeloopen 24 uur door de Koninklijke Lucht macht zijn uitgevoerd, o.a. vluchten boven de genoemde steden betroffen. Te Kopenhagen gelooft men volgens Reu ter dat luchtalarm oorzaak was. dat het radiostation van Hamburg gister avond om 9 uur midden in de redevoering van Von Ribbentrop de uitzending stop zette. Vele slachtoffers. BERLIJN, 24 October. Een Duitsche mij nenveger is 21 October op een mijn geloopen en gezonken in de Baltische Zee voor de Deensche kust. Vijf nersonen werden gered 21 vonden, zoover men weet, den dood en verscheiden personen van de bemanning worden vermist. (United Press.) Meer suiker op den bon? De kans is zeer groot, dat voor de volgende distributie-periode, welke Maandag a.s. begint, een grootere hoeveelheid suiker dan een half pond per week beschikbaar zal worden gesteld. Momenteel wordt een hoeveelheid van drie ons genoemd. Op onbewaakten overweg bij Castricum Dame uit Den Haag zwaar gewond. Op den onbewaakten overweg in den Stet- weg te Bakkum is een taxi uit Den Haag door een electrischen trein gegrepen en totaal ver nield. Van de inzittenden werd een dame zwaar gewond, terwijl dc chauffeur slechts lichte schaafwonden kreeg. Het treinverkeer ondervond twintig minuten vertraging. De auto, een taxi van een Haagsche onderne ming, keerde uit Egmond, waar de inzittende dame een begrafenis had bijgewoond, naar de re sidentie terug. In Bakkum is de chauffeur, die ter plaatse vol komen onbekend was, een verkeerden weg inge slagen. Hij kwam op den Stetweg terecht en zou tenslotte toch den Rijksstraatweg wel hebben be reikt, wanneer de onbewaakte overweg hem niet noodlottig was geworden. De bestuurder was met de ligging van dezen overweg, waar het uitzicht ruim genoeg is, niet bekend. Vermoedelijk is de aandacht van den man even afgeleid door een meisje langs den weg, dat door gebaren den chauffeur op het dreigende gevaar opmerkzaam trachtte te maken. De bestuurder, heeft dit blijk baar niet begrepen, althans hij reed den overweg op juist toen de electrische trein, die te half vier van het station Castricum naar Alkmaar was ver trokken, met groote snelheid naderde. De trein reed met een daverenden slag op de auto in. De taxi werd eenige honderden meters meegesleurd. Toen de trein tot stilstand was gekomen verleen de het personeel onmiddellijk hulp aan de slacht offers. De chauffeur was er wonderlijk goed afge komen. De man, genaamd J. de Roos en wonende in Den Haag, had slechts eenige ongevaarlijke schaafwonden opgeloopen. Erger was het gesteld met zijn passagiere, mej. Gorseman uit Den Haag. Zij was zeer zwaar ge wond. Mevr. dr. v .d. Sluys, die inmiddels ter plaatse was gekomen, heeft haar verbonden. Het slachtoffer werd daarna per ziekentauto naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De toestand van mej. Gorseman werd zorgwek kend geacht. '"De auto was door den trein totaal vernield. Nadat de brokstukken van den motorwagen wa ren verwijderd kon de trein met twintig minuten vertraging de reis naar Alkmaar vervolgen. Bij informatie aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is ons hedenmorgen meegedeeld, dat in den toestand van het slachtoffer een 'lichte ver betering is ingetreden. Vliegmachine schrikte Aerden- houtsche inwoners op. Piloot Geysendorffer ervan verdacht te leag te hebben gevlogen, maar het Kantongerecht heeft een ministeriëele beschikking van 1933 niet ontvangen Hedenmorgen verscheen voor het kanton gerecht de bekende vlieger Geyssendorfer. die op 23 Juni boven Aerdenhout lager dan 200 meter boven den grond had gevlogen, hetgeen volgens de door den ambtenaar van het O.M. uitgeschreven dagvaarding vol gens artikel 60 van het luchtvaartreglement strafbaar zou zijn. aangezien daarin het vliegen lager dan 400 meter verboden is. De heer Geysendorfer overlegde tijdens de zitting echter een ministerieele beschik king van 6 jaren geleden, waarbij bepaald wordt dat het groote vliegtuigen toegestaan is tot een hoogte van 100 meter boven den grond te vliegen. De ambtenaar van hetO.M. zeide dat deze beschikking nooit door het kantongerecht ontvangen is. De Kanton rechter voegde hieraan toe dat naar het departement geschreven zal worden om voor taan zulke beschikkingen ok naar het Kan tongerecht te sturen. En de her Geyssen dorfer werd ontslagen van rechtevervolg- ging. Op 23 Juni ongeveer kwart voor zeven schrikten eenige inwoners van Aerdenhout van hun diner op door het geronk van een laagvliegende vlieg machine. Een agent van politie, zich bevindend op den Schulpweg, nam waar da t het toestel de PHA 7 A. de ..Arend" was. De politieagent en een bewoner van een perceel aan den Van Lennepweg kwamen hedenochtend voor het kantongerecht tegen den bestuurder van „De Arend", den heer Geysendorfer, getuigen. De heer Geysendorfer: „Ik moest dien avond een proefvlucht uitvoeren. Op de „Arend" was name lijk een nieuwe motor aangebracht. De Rijks controleur op Schiphol, die met het oog op andere vliegtuigen, die in de lucht zijn, instructies geeft, had gezegd dat ik beneden het wolkendek moest vliegen. De wolken hingen zeer laag en daarom vloog ik op 200 Meter hoogte. De ambtenaar van het O. M.: Dat is niet toege staan volgens art. 60 van het luchtvaartreglement. De heer Geysendorfer: Er zijn intusschen be schikkingen van den minister verschenen die hier op uitzonderingen toestaan voor groote vlieg tuigen. De ambtenaar: Die beschikkingen hebben we hier nooit ontvangen. De heer Geysendorfer legde daarop de betref fende beschikkingen over. De rechter las hieruit voor dat in een beschik king dateerend 1933 het aan grootere vliegtuigen toegestaan is tot een hoogte van 100 Meter te vliegen. De rechter: Maar is het niet gevaarlijk? De heer Geysendorfer: Voor viermotorige vlieg tuigen zeker niet. Rechter: Het geeft eenige schrik, nietwaar? Ver scheidene menschen in Aerdenhout zijn van hun tafel opgevlogen. De ambtenaar van het O. M. vroeg ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. En de heer Geysendorfer bracht nog in het midden dat het voor piloten lastig is op deze wijze vervolgd te worden. Beschonken autobestuurder veroorzaakte ongeluk en reed door. Voorbijganger noteerde echter het nummer van zijn auto. Dinsdagavond omstreeks half zeven kreeg men op het politieposthuis aan de Amsterdamsche Vaart een mededeeling, dat een beschonken auto bestuurder een aanrijding op de Amsterdamsche Vaart had veroorzaakt doch was doorgereden in de richting. Haarlem. Het nummer van de auto was door een voorbijganger genoteerd en daardoor gelukte het de politie den bedoelden autobestuurder een kwartier later in zijn woning te Haarlem aan te houden. In zijn auto werd hij naar het politie bureau overgebracht. Het bleek, dat hij een 14- jarige wielrijder had aangereden, die daardoor aan zijn achterhoofd en zijn linkerscheenbeen was ge wond. Na door O. D. te zijn verbonden was de jongen naar huis vervoerd. De autobestuurder werd ter ontnuchtering in het politiebureau opgesloten. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Het Duitsche legerbericht „Vijandelijke afdeelingen van Duitsch gebied teruggeworpen." BERLIJN, 25 October (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: ,.Ten westen van Völklingen werden vijandelijke af deelingen, ter sterkte van een compagnie, welke zich nog op Duitsch gebied bevonden, aangevallen en over de grens teruggeworpen. Overigens geen gebeurtenissen van beteekenis". Estlandsch schip aangehouden. Door Britsch vaartuig naar Gibraltar gebracht. TALLINN, 25 October (D.N.B.) - Het Estland- sche telegraaf-agentschap meldt, dat het Est- landsche stoomschip „Kotkas". dat van Lissa bon op weg was naar Odessa, Maandag door een Engelsch schip voor onderzoek naar Gibraltar is opgebracht. Oud-president der Nederlandsche Handel: Maatschappij AMERSFOORT 25 October. In zijn wo ning te Hoevelaken is vanmorgen op 73-jarigen leeftijd overleden dr. C. J. K. van Aalst, oud- president der Nederlandsche Handelmaat schappij. Cornelis Johannes Karei van Aalst werd op 7 Mei 1866 te Hoorn geboren. Hij bezocht de Openbare Handelsschool te Am sterdam en trad in 1889 in dienst bij de factorij van de Nederlandsche Handelmaatschappij te Bata via. In 1902 volgde zijn benoeming tot directeur en met ingang van 1 Januari 1913 werd hij als op volger van wijlen den heer J. T. Cremer, presi dent der Nederlandsche Handelmaatschappij. Van 1898 tot 1902 is hij nog agent van deze maatschappij in Singapore geweest. In handel en scheepvaart was de heer Van Aalst, die in 1920 aan de universiteit te Berlijn honoris causa tot doctor in de economie promo veerde. een zeer groote figuur. Op zijn initiatief werd de Koninklijke Holland- sche Lloyd in het leven geroepen en door zijn medewerking wam de Nederlandsche scheepvaart unie tot stand en kwam het later tot de fusie tus- schen de K.N.S.M. en de K.W.I.M. Bij het uitbreken van den wereldoorlog in 1914 heeft de heer Van Aalst tezamen met mr. Treub en mr. Vissering gewerkt tot behoud van de fi- nancieele en economische positie van Nederland. Uit de door hem in 1914 ingestelde commissie voor den Nederlandschen handel, ontstond de Ne derlandsche Overzee Trust Maatschappij (N.O.T.). die voor den geheelen handel van Nederland, tij dens den wereldoorlog van de grootste beteekenis is geweest Bij tal van maatschappijen maakte de heer Van Aalst deel uit van het bestuur. Door de Indische belangen van de Nederlandsche Handelmaat schappij heeft hij ook grooten invloed gehad op den economischen toestand in de koloniën. Vooral in de Java Suikerindustrie nam de Nederland sche Handelmaatschappij onder leiding van den heer Van Aalst een vooraanstaande plaats in. De op het einde van 1930 tot stand gekomen inter nationale overeenkomst in de suikerindustrie de z.g.n. Chadbourne-overeenkomst is onder zijn persoonlijke leiding gesloten. Ook buiten het financieele en economische le vens is de heer Van Aalst op verschillend gebied opgetreden. Aan het hoofd van een groote com missie uit het geheele land overhandigde hij op 7 September 1923 het nationaal huldeblijk aan H.M. de Koningin. In 1925 gaf hij aan de stad Amsterdam een blijk van burgerzin, door zijn prachtig woonhuis aan de Heerengracht 502 als ambtswoning voor den bur gemeester aan de gemeente aan te bieden Zijn geboortestad Hoorn gaf hij het perceel Groote Oost 55, als kantoorgebouw voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken van West-Friesland ten ge schenke. In 1934 trad hij af als president van de Neder landsche Handelmaatschappij en sindsdien heeft hij zich steeds meer uit het openbare leven terug getrokken Bij zijn afscheid van dc Nederlandsche Handel maatschappij, verleende de regeering hem het grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau. Sedert 1926 woonde de heer Van Aalst te Hoe velaken. Het woord is aan De Montesquieu: Alle regeeringen z\jn te gronde gegaan door het mis bruik van haar beginselen. Gevecht bij het bosch van Warndt. PARIJS. 25 October (Havas) Het leger bericht van den ochtend van den 25sten October luidt: „Een kalme nacht aan het geheele front. Activiteit van patrouilles en artillerie in de streek ten Westen van de Saar". Gisteravond deelde het legerbericht mede: „In het laatst van den afgeloopen nacht en gedurende den dag zijn aan verscheidene punten van het lront schermutselingen ge voerd en zijn hinderlagen gelegd. Aan den Zuid-Oostelijken zoom van het bosch van Warndt is een vrij levendig gevecht ge leverd. een van onze posten, welke door den vijand werd aangevallen, is door een on- middellijken tegenaanval bevrijd. Dc hervatting der militaire bedrijvigheid in ver schillende frontsectoren wordt steeds duidelijker, zoo schrijft Havas in zijn commentaar op het leger bericht van gisteravond. Kleine operaties, over vallen. hinderlagen, groote patrouilles worden ondernomen, evenals gisteren, tusschen de linies bij dag cn bij nacht. Het gaat echter om plaatse lijke ontmoetingen, zonder algemeene strekking. De beide tegenstanders, die met elkander in con tact zijn gekomen op de nieuwe frontlijn, rectifi- ceeren hun posities, of trachten dat te doen, waarbij zij pogen den vijand van het eene of andere punt, waar zijn aanwezigheid te hinderlijk is voor het onmiddellijk in contact zijnde deel der linies, te verdrijven. Tot deze soort operaties behooren de vrij levendige gevechten, die Maandag en Dinsdag zijn geleverd aan den zoom van het bosch van Warndt. Het is bekend, dat toen de Fransche troepen het grootste deel van dit beboschte berg- terrein ontruimden, dat geen enkel militair belang meer bood zoodra het Fransche opperbevel besloten had zich in het defensief te houden, zij hun stel lingen hadden gehandhaafd op de hoogten en berg- kiuinen, die het einde van het bosch in het ziudoosten aangeven. Tegen die stellingen hebben de Duitschers hun operatie ontketend, die trou wens beperkt van omvang was, maar die voort duurde door den krachtigen tegenstand der Fran- schen en daardoor verbitterd raakte en den omvang van een zeer levendigen strijd aannam. De toegenomen druk van Duitsche zijde op de vooruitgeschoven stellingen der Franschen heeft het Fransche bevel gedwongen een tegenaanval in te zetten op geregelde wijze om den bedreigden post te ontzetten. Het is de eerste maal sedert den aanvang der vijandelijkheden, dat het Fransche communiqué melding maakt van een operatie van dezen aard van den kant van de Fransche troepen. Tijdens den Franschen opmarsch in het terrein voor de Siegfnedlinie in begin September hadden de Duitschers tegenaanvallen ondernomen. Het betrof echter veeleer achterhoedegevechten, die ter. doel hadden den vijandelijken opmarsch te vertragen, in plaats van om werkelijke tegenaan vallen d. w. z. uitvallen van golven infanteristen uit hun verschansingen, teneinde op den vijand een stelling te neroveren, waarin deze juist was doorgedrongen, hetgeen een operatie zou zijn, die den hechten wil toont om tot het uiterste voor het bezit van het terrein te strijden. Von Brauchitsch aan hel Westelijk Front. BERLIJN 24 Octobei (D.N B.) De opper bevelhebber van het leger generaal Von Brauchitsch, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de troepen aar. het Westelijk front, welke deelgenomen heb ben aan de recente gevechten ten zuidoosten van Saarbrücken. De generaal zeide den troepen dank voor hun goede diensten en decoreerde een groot aantal officieren, onderofficieren en manschappen met het ijzeren kruis. HEDEN: 10 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING pag Een geldinzameling onder de bevolking van Haarlem om blokbrandspiiiten aan te schaf- fen voor de Luehtbeseherming. Werkloozencijfer te Heemstede gestegen, o.a. door werkloosheid onder de forensen. BINNENLAND Dr. C. J. K. van Aalst is overleden. Door verschillende Tweede Kamerleden wordt uitgave van een Oranje-boek bepleit. Minister Steenberghe doet beroep op landbouw en veehouderij. BUITENLAND Langdurige Finsch-Russisehc onderhandelingen worden verwacht. Engelsche vliegtuigen zouden vannacht boven Berliin. Hamburg en Maagdenburg hebben gevlogen. Von Ribbentrop heeft in zijn rede te Dantzig verklaard dat Duitschland dc oorlogsverkla ring aanvaardt. Twee Britsche schepen zijn in den grond ge boord: van een zijn 22 opvarenden omge komen. ARTIKELEN, enz. R. P.: Het lot van Finland. C. C. K.-L.: Het moderne sprookje. J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daarbuiten J. B. Schuil over Vacanticspokcn. Van een sprcialcn verslaggever: Oorlogssfeer ten Westen van den Rijn Van onzen specialen verslaggever: Veranderde stemming in West-Duitsehland. De Burgerlijke Stand van Haarlem ls opge nomen op 1

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 1