HEUHATIEK ten piettig. PAS OP Rijwielbanden GRATIS Hef Nederl. Kamerkoor. AGENDA. aomkomen^ Carel v. Huizen, Opticien Ochtendbeurs Amsterdam Er is een^i in de maand de van WINKELIER FABRIKANTEN Nette jongen JONGENS Adverteert in dit blad Bakfietsbanden H. J. van der Meer Garage knecht gevr. Sla: gersjongen VRIJDAG 3 NOVEMBER" 1939 H KA-RE EM'S DA'GBE'AB 2 Zonda<:nii(Ida«fcoiicert H. O. V. Toos Kingma Verhey als soliste. Aan het concert dat de Haarlemsche Orkest- vereeniging onder leiding van Marinus Adam Zondagmiddag a,s. te Haarlem zal geven, werkt als soliste mede Toos Kingma Verhey, sopraan zangeres uit Den Haag. Deze zangeres trad reeds in verschillende plaatsen van ons land met sue ces op. Zij zingt met orkestbegeleiding „Kommt ein schlanker Bursch gegangen", arietta uit „Der Freischütz" van C. M. von Weber, die weinig ge zongen wordt, doch zeker de aandacht verdient. In het tweede programmadeel zal de zangeres twee liederen van Gustav Mahler n.l. „Rheinle- gendchen" en „Wer hat dies Liedlein erdacht" uit „Des Knaben Wunderhorn" zingen, Het orkest opent het concert met de tweede symphonie van Saint-Saëns, ook een werk dat zeer weinig gespeeld wordt, doch de moeite van tiitvoering zeker waard, door de vlotheid waar mee het is gecomponeerd. Tot slot wordt gespeeld de Ouverture „Cyrano de Bergerac" van den grooten Nederlandschen componist Johaxi Wagenaar. Matige belangstelling voor gasmaskers. Zeventien menschen hebben zich in October bij de Nedéffiandsche Vereeniging voor luchtbe scherming te Haarlem gemeld om de maten van het gezicht voor gasmaskers te laten nemen. Door het postkantoor te Haarlem (met de ressorten Bloemendaal, Heemstede, Overveen en Aerden- hout) werden in October 26 gasmaskers verkocht n.l. 5 van 3.50, 3 van 5.50 en 18 van 6.25. Percentsgewijs hebben inwoners van Bloemen daal en Overveen het meest besteld. VOORBEURSOVERZÏCHT. De wisselmarkt, te Amsterdam gaf hedenmor gen weinig aanleiding tot bespreking, daar alles als het ware bij het oude was gebleven. De af faire was van geringen omvang. De koersen waren weinig veranderd en de fluctuaties waren onbeteekenend. Alleen de Britsche ponden en de belga's gaven iets grooter schommelingen te zien dan de laatste dagen gebruikelijk was, doch per saldo hadden die schommelingen toch niet veel te beteekenen. Het pond sterling bewoog zich tusschen 7.52'^ en 7.54, en kwam later in den ochtend tot rust op een peil van 7.537.53 1/4. Fransche francs waren 4.27—4.27'2. Belga's be wogen zich tusschen 31.30 en 31,40, Zwitsersche francs waren 42.22—42.25. Duitsche marken 75.56. De Amerikaansche dollars werden afge daan tegen 1.88 5 16—1.88 3 8. De situatie was van dien aard dat op het egalisatiefonds, ter dekking van de behoefte aan dollars klaarblijke lijk geen beroep behoefde te worden gedaan. De Scandinavische deviezen werden als volgt ge noemd: Oslo 42.80, Kopenhagen 36.37, Stockholm 44.85. Op de termij nmarkt was het disagio voor pon den iets ingekrompen en bedroeg omstreeks 1V2 cents voor l maand en 5 cents voor 3 maanden Ook het disagio voor belga's was iets kleiner ge worden en gold circa 7 cents voor 1 maand en 22 cents voor 3 maanden. De niet-officieele vroegbeurs gaf slechts een zeer bescheiden effectenhandel te aanschouwen. De locale fondsen waren vrijwel onveranderd, en hetzelfde kon dienen van de Amerikaansche waarden. VR1JZ. DEM. JONGEREN ORGANISATIE. Donderdag hield de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie te Haarlem een lederver- gadering in ,JL>ido", waar de heer D. J. A. Geluk een inleiding hield over het onderwerp: „Demo craten sluit de gelederen!" Spreker oordeelde het van belang, dat de aan dacht der jongeren gevestigd wordt op die ver schillende politieke stroomingen in ons land. Immers, wanneer zij den stemgerechtigden leef tijd hebben bereikt, oefent ook hun stem invloed uit op de samenstelling van ons staatsbestuur. Vele jongeren behooren reeds door hun opvoeding bij een radicale politieke groep. De V.D.J.O. staat echter tusschen deze groepen in. en drukt haar vrijzinnigen inslag uit in de gedachte, dat zij geen dogma's kent, dat zij haar leden toestaat een eigen meening te koesteren. Geestelijke vrijheid is voor de Democraten één der belangrijkste stelregels, die gewaarborgd en gehandhaafd moet blijven. Daarvoor is het op leggen van sommige beperkingen, ook op sociaal en economisch terrein, onvermijdelijk. Sedert het einde der vorige eeuw Ls reeds veel in bestaande slechte toestanden gewijzigd (Kinderwet van Van Houten. Wet op de Collectieve Arbeidsovereenkom sten), doch ook nu zijn nog sociale maatregelen en voorzieningen noodig (werkloosheid!). EEN GOEDE TIP! Het uitzoeken van geschenken voor St. Nicolaas is dit jaar minder gemakkelijk voor U dan an ders. Veelal worden immers, juist nu, practische en nuttige geschenken verlangd. Aan den ande ren kant zullen meer luxe artikelen als een wel kom zonnetje in donkere tijden gewaardeerd wor den, Het is te begrijpen dat U soms niet weet wat te geven en zit U dan ook eens met Uw handen in het haar. loopt U dan eens bij LORJé binnen. U weet wel die bekende kantoorboekhandel in de Groote Houtstraat. Het nummer Ls 101. Een on gekende keuze en rijke verscheidenheid van ar tikelen vindt U daar. Of het nu geschenken voor heer, dame of kind betreft. U zult daar slagen. Alles voor op de schrijftafel, een sorteering in honderden soorten van de goede merken vulpen houders en niet te vergeten de fraaie collectie Fransch postpapier merk G. Lalo, wacht U daar, benevens tallooze andere nuttige of luxe cadeaux. U weet dus het adres: Lorjé, Gr. Houtstraat 101. (Adv. Ingez. Med.) MUZIEK Vereeniging „Voor de Kunst" VRIJDAG 3 NOVEMBER Stadsschouwburg: Ruys' Ensemble- „Schoppen- Bas", 8.15 uur. Gebouw Vrijz. Hervormden: Getuigenisavond. Luxor Theater: „Sta op en vecht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Spooktrein" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Entente Cordiale", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het schip der vervloe king" en „Drie razende jockeys", 2 en 8.15 uur. Beverwijk: „Boefje" in het Kennemer Thea ter. 8 tot 11 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag van 3—5 en van 78 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Dancing „La Gaité", Raaks: The Casanova's Dansband. Nachtfeest tot 3 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's. Sehotersingel 117a. Geopend eiken werkdag van 35 en van 7—8 uur. Beverwijk: „Boefje" in het Kennemer Thea ter, 2.30 en 8 uur. De eerste openbare uitvoering in de concertzaal van „De Leeuwerik'" te Haarlem van „Het" Ne- derlandsche Kamerkoor woonden we verleden jaar bij. Het nog jonge ensemble klonk toen nog niet steeds homogeen, maar verschillende zijner verrichtingen deden reeds schoone verwachtingen ontstaan, voor welker vervulling bovendien zoo wel de samenstelling uitsluitend bekende ge schoolde vocale krachten als de muzikale eigenschappen van den leider Felix de Nobel borg stonden. Donderdagavond verving dit ensemble den bui- tenlandschen solist, die oorspronkelijk door „Voor de Kunst" voor den eersten muziekavond ge- engageerd was, maar die door den internationa len toestand verhinderd was op te treden. „We zijn overtuigd, dat niemand spijt zal behoeven te gevoelen over deze vervanging", zei de voorzitter in zijn inleidend woord; „want u krijgt nu der tien uitvoerenden plus een dirigent", voegde hij er schertsend bij. Nu, spijt hebben we er zeker niet van gehad, maar dat kwam heusch niet door het numerieke gewin, en het verheugende feit, dat landgenooten in plaats van een vreemde op traden behoefde niet als verzachtende omstan digheid aangemerkt te worden. Want deze uit voering heeft de vervulling der bovengenoemde verwachtingen bewezen. Een groote verscheidenheid van koorwerken uit oude en nieuwe tijden stond op het programma. Het begon met een vijfstemmig uitgevoerde canon van Clemens non Papa, die door de verdubbe lingen wat ondoorzichtig werd, maar met de mooie motet „Sicut Cervus" van Palestrina kwam er de noodlge klaarheid in den koorzang, en met „Factus est repente" van Aichinger een groote bewegelijkheid. De grootere harmonische vrijheid in het werk van Schütz schenen ons naar latere tijden te brengen. Doch met het tweede nummer kwamen wereld- sche gezangen, en al waren die ook nog uit den zelfden tijd der voorafgegane kerkelijke, het ka rakter er van bracht toch meer verwantschap met modenier richtingen mee. De mooie door zichtige klank in „Arrête un peu" van Costeley, de geestige behandeling en de merkwaardige har monische overgangen in de beide werkjes van Orl. de Lassus en de vlugge, distincte, guitige uitvoe ring van „Au joli jeu" van Jannequin leverden stof tot genietingen van zeer verschillenden aard. Het derde nummercomplex bracht nieuwe be werkingen van oude volksmelodieën. Die van Felix de Nobel zijn fijn, geestig en levendig; slechts heeft hij wat te veel gebruik gemaakt van het in de concourslitteratuur als goedkoop effect middel vaak aangewende „bouche fermée". Maar de humoristische „Schotsche Vier" „deed" het en Röntgen's zeer geestige bewerking van Jan Hinnerk met al de schijnbaar toevallig er tegen gezette fragmenten van oude volksliederen „deed" het niet minder. Prachtig klonken na de pauze de „Trois Chan sons" van Debussy. Daarentegen veroorzaakten de „Twee Psalmen" van Grieg een kleine inzin king, hetzij door den aard der koorzetting, hetzij door de wijze van uitvoering, die eenigszins aan „liedertafelstijl" deed denken. Maar Brahms' „Zigeunerlieder" beteekenden weer een hoogte punt. Nu eens vol vuur, dan weer vol lyrische ex pressie werden die vertolkt; de uitstekende weer gave der pianopartij door De Nobel droeg niet weinig daartoe bij. Een paar nummers werden naar aanleiding van den grooten bijval gebisseerd. De goede vertolking van vele solopartijen moge ook nog vermeld worden. Een langdurige ovatie getuigde van de Ingeno menheid van het auditorium met het gebodene. K. DE JONG NU DE RAAKS VERBREED IS. B. en W. van Haarlem hebben besloten hun be sluit van 15 Januari 1935, waarbij o.m. is bepaald, dat men op de Raaks van de Gedempte Oude Gracht tot de Jacobstraat, motorrijtuigen, rijwie len op meer dan twee wielen of rij- of voertuigen (geen motorrijtuigen, of rijwielen zijnde) niet mag laten stilstaan, anders dan tot het onmid dellijk uit- of inlaten of uit- of instappen van personen of het onmiddellijk laden of lossen van goederen (parkeerverbod), met ingang van heden af in te trekken, nu bedoeld weggedeelte verbreed is. VIJFTIG JARIG HUWELIJKSFEEST. Maandag 20 November zal het echtpaar C. Meijer en L. Meijer—Germans, Grebbestraat 31, Haarlem den dag herdenken waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. DE CULTUREELE EN ECONOMISCHE TAAK VAN HET N.V.V. De Haarlemsche Bestuurders Bond hield Don derdagavond een bijeenkomst met de bestuurs leden en vertrouwensmannen der aangesloten organisaties in één der zalen van Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem. De heer G. Akkerman, hoofdbestuurslid van den Landarbeidersbond sprak over de „Cultureele en Economische taak van het N.V.V. Spreker begon met een historisch overzicht van het tijdperk af dat F. Domela Nieuwenhuis in 1887 zijn intrede deed in het parlement. Het N.V.V. sprak zich openlijk en krachtig uit voor het voeren van een krachtige en doelbe wuste actie voor sociale wetgeving. Herinnerd werd aan de interpellatie Troelstra in 1908 over de ..Werkloozenzorg" wat de aanleiding was dat direct na de mobilisatie de noodregelmg Treub werd getroffen als voorloopster van de werk loosheidsregeling 1917. In 1920 begon het N.V.V. met aan de A.J.C. een subsidie te verleenen van f 10.000 en in 1922 werd een commissie door het N.V.V. benoemd teneinde na te gaan op welke wijze de ontwik keling het best ter hand genomen kan worden. Spr. herinnerde aan den bouw van het va- cantie- en studie-oord, waaraan de naam van Troelstra verbonden zou blijven. In de periode van 1926 tot heden vormde het Instituut voor Arbeidersontwikkeling arbeiders-avondscholen, kaderscholen enz. Daarbij heeft het N.V.V. geenszins haar economische taak uit het oog verloren. Steeds heeft het het standpunt ingenomen dat het beter is gelden beschikbaar te stellen voor thet uit voeren van wei-ken ten algemeenen nutte dan vele millioenen guldens steun uit te keeren. Spr. ging uitvoerig in op hetgeen in dezen door het N.V.V. is verricht: rapporten werden samen gesteld en uitgebracht aan de regeering o.a. over het Plan van den Arbeid. Pas in den laatsten tijd wordt hier door de regeering de zoo dringend gewenschte aandacht aan geschonken en komen verschillende punten van het „Plan" tot uitvoering al gaat het nog maar schoorvoetend. Spreker verklaarde dat de moderne vakbeweging ook onder de thans ge wijzigde omstandigheden haar taak verstaat en haar plicht vervult tot heil van de gansche ar beidersklasse. De voorzitter, de heer A. Mars deed mede deel ingen over den feestavond op 15 November as. waar o.m. het gezelschap Albert de Boov zal optreden en de heer van Dugteren zal spre ken. De volgende bijeenkomst van den H.BH. zal plaats vinden op 7 December a.s. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Zwaarbewolkt tot betrokken met plaat selijke mist nu en dan eenïge regen of motregen, zelfde temperatuur, zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 42 F 38 F 40 Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid- Scandinavië en de randstaten nani "nog in be- teekenis tof. Het breidde zich in zuidelijke rich ting naar den Balkan uit. Een zwak storings front van de depressie bij de Golf van Biscaye lag hedenmorgen over het zuiden van ons land en bracht hier en daar eenigen lichten regen. Over Spanje en Portugal trekken storingen in noordoostelijke richting, welke van zware regens vergezeld waren. Zoo viel te Madrid 41 en te Lis sabon 34 mm. In Italië en den Balkan heerscht eveneens regenachtig weer. Eep diepe depressie, die gisteren bij de zuid punt van Groenland lag, trekt vrij snel in ooste lijke richting over den Oceaan. Onder haar invloed was de luchtdruk op IJs land reeds flink gedaald. Hoogste barometerstand 1034.0 mbar te Tallinn (Estland). Laagste barometerstand 990.0 mbar te Vestmanoer. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Ongevallendiepst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer: 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Zaterdag v.m. 7.26 uur; n.m. 20.— uur. Strand berijdbaar van 12.3018.uur. geeft een grooten voor sprong. De moderne monturen, die wij te Uwer keuze hebben, geven een beschaafd, open en aangenaam uiterlijk. Kom eens zoo'n moderne bril passen. U zult tevreden zijn over Uw spiegelbeeld KLEINE HOUTSTRAAT 13 TELEF. 14112. Leverancier alle Ziekenfondsen. (Adv. ingez. Med.) ST. NICOLAAS IN DE GEN. CRONJéSTRAAT. Vergadering van de Winkeliers- vereeniging. Donderdagavond hield de winkeliersvereeniging Gen. Cronjéstraat te Haairlem een spoedvergade ring in café-restaurant ,,'t Bolwerk" onder lei ding van den heer J. H. Korstjens. Met alge- meene stemmen is besloten tot het houden van een bonnenuitgifte evenals de vorige jaren. Er zal in de St. Nicolaasweek weer muziek zijn in de straat en de Sint zal ook dit jaar in vol ornaat een bezoek brengen aan de Gen. Cronjéstraat. De heeren Petersen en Koel hadden flink voorbereidend werk gedaan. Er bestaat zeer veel belangstelling voor deze actie. Met algemeene stemmen werd een voorstal aangenomen, dat het bestuur vrij mandaat geeft bij het koopen der prijzen. Het zal zich,, indien noodig, door deskundigen laten voorlichten. Ook het voorstel, ingediend door een der leden om alle bonnen te voorzien van een firmastem pel, en niet gestempelde bonnen waardeloos te verklaren, vond algemeene instemming. Tenslotte werd nog aan het bestuur, dat thans bestaat uit de heeren J. H. Korstjens, B. Prijs, M. M. van Ake en J. Sanders, hulde gebracht voor zijn activiteit. Verschillende leden gaven zich spontaan op om het bestuur bij te staan VERGROOTING KAMER GEMEENTE SECRETARIE. Het is gebleken, dat de kamer van den chef van de le afdeeling der gemeente-secretarie te Haarlem te klein is. Vergrootïng van deze kamer is mogelijk, wanneer de ijzeren spiltrap, welke toegang geeft tot de archiefruimte op den zolder boven deze afdeeling, wordt weggenomen. In de bergruimte achter de typekamer kan dan een houten trap naar dezen zólder worden aange bracht. Voorts is het, ter verkrijging van meer licht op deze afdeeling, gewen.sehit, dat in den zuidgevel nog vier raamkozijnen worden aan gebracht. De totale kosten ramen B. en W. op 2400. Zij stellen voor, het bedrag ter beschikking te stel len. OVERDRACHT HUUROVEREENKOMST. Bij raadsbesluit van 16 Juni 1926 is aan den Bond van R.-K. Meisjes-Patronaten, gevestigd te Haarlem, tot 30 Juni 1957 in huur afgestaan de voormalige school met onderwijzerswoning aan de Gedempte Voldersgracht. Deze bond wenscht al zijn rechten en- verplichtingen, voortvloeiende uit de op 3 October 1927 gesloten huurovereenkomst over te dragen aan de stichting: R.-K. Industrie- en Huishoudschool voor Meisjes te Haarlem. Laatstgenoemde is bereid deze rechten en ver plichtingen op zich te nemen, zulks met ingang van 1 Januari 1940. Aangezien bij B. en W. tegen deze huurovergang geen bezwaar bestaat, stellen zij den Raad voor een daartoe strekkend ontwerp-besluit te bekrach tigen. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Chr. Vrouwenbond hoopt Donderdag 9 No vember een propagandavergadering te organisee- ren in het gebouw van de Haarl. Jongemannen- vereenigïng aan de Lange Margarethastraat te Haarlem. Spreekster Ls mevr. A. Lever-Brouwer, uit Den Helder, over het onderwerp: „Christenvrouw Bondslid.... en hoe?" Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 274275. Java-China-Japan lijn 118119*/2 Ned. Scheepvaart Unie 119. Konkl. Ned. Stoomboot Mij. 117Vfe—118% Holland-Amerika Lijn 104105 Beth. Steel 67 Yz U.S. Steel 56V2—56 9/18 Republic Steel 20 15 16—21 Anaconda 26J426 5/16 Shell 119/16 Tidewater Ass. Oil 9 7/8 North Am. Aviation 21 3/82113/16 Car and Foundry 27 5'8 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.53 Vz Berlijn 75.56 Parijs 4.26 3/4 Brussel 31.37V4 Zwitserland 42.24 New York 1.88 5/16 12..uur. Londen 7.53 1/8 Berlijn 75.56 Parijs 4.27J4 Brussel 31.34 Zwitserland 42.23 Vz Kopenhagen 36.37 Stockholm 44.85 Oslo 42.80 New York 1.88 3/8 Italië Vrije lire 9.60 Reislire 8.60 Bankpapier 7.50 ST. NICOLAASFEEST GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen gaat het St. Nicolaasfeest, dat telkenjare door de afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers geor ganiseerd wordt, dit jaar niet door. GOEDKEURING BALANSEN. Aan den Haarlemsche Raad worden teer goed keuring voorgelegd de balansen enz. per 31 De cember 1938 van .de woningbouwvereenigingen ./De Voorzorg" en „Bloemenhof". Ongeregeldheden te Wilna. Betoogers namen .dreigende houding tegen Litauschc ordebewakers aan. KAUNAS, 3 November. Het Duitsche Nieuws bureau meldt: Ook gisteren zijn te Wilna herhaal delijk samenscholingen voorgekomen van jeug dige Polen, waardoor de orde verstoord werd. Voor het graf van Pilsoedski verzamelden zich eenige honderden personen, die een dreigende houding tegen de Litausche ordebewakers aannamen. Tenslotte moest een afdeeling van de in Wilna gelegerde Litausche cavalerie tegen hen optre den. De ordeverstoorders zijn met zeer scherpe maatregelen bedreigd. „Amerika niet langer neutraal". Duitsch misnoegen over de opheffing van het wapenembargo. LONDEN, 3 Novmber (Reuter). De om roeper van een Duitsch kortegolfstation heeft vanochtend in een voor Amerika bestemde uitzending in de Engelsche taal gezegd dat de Vereenigde Staten na de intrekking van het embargo op wapens niet langer neu traal zullen zijn. In zijn commentaar op de procedure, waarbij de Gemengde Congrescommissie de verschillen tusschen de door Senaat en Huis aangenomen teksten zal wegnemen, zeide de omroeper: „Op deze wijze berooft het Huis van Afgevaar digden zichzelf van zijn rechten en plichten. Wij wenschen de aandacht van alle welmeenende Amerikanen te vestigen op deze procedure, welke hun mogelijk verzet tegen maatregelen, die zij met reden eens zullen betreuren, zal moeten ver schalken". Seinliuiswauliter te Zutphen vrijgesproken. ZUTPHEN. 3 November. Op het stations emplacement alhier zijn in December van het vorige jaar een losse locomotief en een uit De venter komende trein met elkaar in botsing ge komen, tengevolge waarvan een leerling-machi nist zoodanig verwond werd, dat hij aan de gevol gen is overleden. De seinwachter zou den machinist van de lo comotief een teeken hebben gegeven, dat hij achteruit kon rijden, juist op het oogenblik toen de personen trein uit Deventer naderde, hetgeen hij echter voor de rechtbank ontkende. Tegen hem was een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar en een boete van veertig gulden, subsidiair veertig dagen hechtenis geëischt. De rechtbank sprak vandaag den seinhuis wachter vrij. Het koude vochtige jaargetijde is weer aangébro- ken. de periode die U als lijder aan Rheumatischi pijnen tot wanhoop brengt, door de onafgebroket kwellingen. Uzelf maken ze radeloos en Uw ge. zin lijdt mede, omdat er met alle goede zorger van warme kruiken en dekens en kussens - tóch geen helpen aan is. Rheumatische pijnen moeten van binnen uit be. streden worden 'n bloedzuiverende kuur, dii kan U redding brengen. Doe eens zoo'n kuur met Kruschen Salts. Als ge er vaste gewoontt van maakt, 's morgens na het opstaan de kleini beroemde dosis Kruschen te nemen, zult ge I spoedig een ander mensch voelen. De aanspo- rende werking van Kruschen's zes minerale zou. ten sporen Uw lever, nieren en ingewanden aai tot krachtiger werking. Uw bloed gaat snelle: stroomen en overtollig schadelijk zuur, dat ziel anders vastzet in spierweefsels en gewrichten ei dat de ooi-zaak is van Uw kwellende pijnen, wordi op natuurlijke wijze afgevoerd. De Keer C. S. te Noord-Scharwoude schrijft: „Ik heb Kruschen Salts een half jaar ge. bruikt en voel mij heel wat beter. Ik had he- zoo vreeselijk in mijn rug, handen en voeten ei kon haast niet meer van de pijn. Eerst ge bruikte ik Kruschen Salts maar ben er toen ti gauw mee opgehouden. Maar nu kan ik er nie! meer buiten Probeer 't óók met Kruschen. Neem het geregek en ge zult spoedig het resultaat aan den lijv< ondervinden en U een ander mensch voelen, ver lost van ongemak en pijn. Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. i f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Enge land) Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) TABERNAKELZENDING. Mej. Johanna Ekering, Evangeliste van de Ta bernakelzending te Parijs, bekend door haar ar beid in de z.g. „Zwarte Zone", waarover zij meer malen lezingen in ons land heeft gehouden, ver toeft thans weder in Holland. Zij zal Zondag November te Haarlem spreken in het Evangelisa- tielokaal Parklaan 21, 's morgens 10 en nam. hal zes. HEEMSTEDE NOG EEN MILITAIRE CANTINE. Eenigen tijd geleden heeft een comité, gevórm< uit leden van den Volksbond tegen drankmisbruik het plan geopperd om een geheel neutrale can tine te stichten. Daarvoor kreeg het van de ge meente een terrein aan de Heemsteedsche Dree nabij het gebouw van Openbare Werken, waaroj een geheel nieuw gebouwtje verrees, waarin di cantine nu zal komen. Men heeft de zaak royaal opgevat. Het gehee heeft een oppervlakte van ongeveer 14 bij 10 M Er is een groote zaal met aan de Zuid- en West zijde flinke ramen. Hier zullen de militairen alle vinden wat zij zich voor ontspanning kunnen den- ken. Een flink biljart, allerhande spelen, voloi ruimte voor leestafel en het vormen van kaart- ei andere clubjes, zooals dammen, schaken e.d. Ook zal hier gelegenheid zijn tot huisvlijtarbeid Het gebouw is electrisch verlicht. Het geheel maak' een prettigen indruk. De cantine zal eiken dag en avond geopend zijn Men kan voor cantineprijs koopen. Voor het comité, dat bestaat uit de dames mevr De Voogd-de Vogèl, mevr. Seters, mevr. Wentholt mevr. v. d. Linden en mevr. v. Luin zijn het dager geweest van groote zorg, het hoopt op steun var de ingezetenen. Giften worden gaarne ontvangen, ook die in na- tura als boeken e.d. bij de penningmeesteresse mevr. Seters, Tesselschadelaan 5 of op giro 210341 Heden, Vrijdagmiddag zal de officieele opening plaats hebben en vanavond half 8 de openstelling voor de militairen. BLOEMENDAAL ZONDE VAN DE EIEREN EN DE MELK! Hedenmorgen half acht had op den hoek ZomerzorgerlaanJozef Israelsweg een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto en een bestelauto. De vrachtauto bestuurd door den heer H. uit Santpoort kwam van de Zomer zorgerlaan en reed links af naar den Jozef Israelsweg. Van dien weg kwam een bestelauto, bestuurd door den heer van. E. uit Santpoort die links in de bocht met de vrachtauto in bot sing kwam waarbij 60 eieren en 15 liter melk verïoren gingen. De auto's werden licht be schadigd. Probeer eensLampen 200 K. 0.80, 300 kaars 1.50, 400 kaars Hel 2. THEO ROZENBEEK Schagchelstraat 66666 Terstond gevraagd: net dagmeisje boven 18 jaar. HARTOG, Turf markt 26. NETTE JONGEN gevr. voor winkel- en fietswerk ca. 15 j„ loon 6. Aanm. Bloe- mend.weg 301, Overveen. KANTOORBEDIENDE (vr.) gevr., zeer goed kunnende typen, leeft. pl.m. 21 jaar, P.G. Br. met opg. v. verl. salaris no. 2608 bur. van dit blad gevr. A. TROMP, Smedestr. 36. gevr. 6 a 10 p.w. Houtvaart 6 omleggen. Buitenb. 0.98 1.25 1.50 1.75 1.98 Binnenb. 0.58 0.75 0.98 met garantie U kunt er op wachten. Speciaal adres voor Schagchelstraat 7 en hoek Cronjéstraat H.Nrd. MEVROUW! Bel op 14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. Vclleman, Zijlstr. 62, Haarl. Bakfietsbanden 28 x IV2 of 1 5/8 of 1 3/4 of 26.2 f 4. Rozenheek, Schagchelstr. 6 't Is te begrijpen. OFF'CIEREN ZOOWEL ALS SOLDATEN DIE JUBELEN IN HAARLEM'S STRATEN: WE GAAN ALLEMAAL NAAR ENTENT' CORDIALE, IN REMBRANDT, DAT KUN JE NIET LATEN! Dick Maes Gevr. voor banketbakkerij 2e en 3e banketbakker Leeftijd 18-20 jaar, v. g. g. v. Br. no. 2606 bur. van dit blad in 't bezit rijbewijs: eenige be- 'kendh. m. rijwielrep. Garage v. Wijk, Bloemend.weg 329, Overv. gevr., pl.m. 17-18 j. S. P. Stol wijk, P, Kiesstraat 19.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2