Militair e Regenjas 27.S0 GERZQN - HERENZAAK AGENDA. Ochtendbeurs Amsterdam Verkade DINSDAG 7 NOVEMBER 1039 HA" ARE EM'S DAG-BEAD" Willibrord-herdcnking Ie Utrecht. Plechtigheid, die door velen werd bijgewoond. Twaalf eeuwen geleden stierf te Echternach. Clemens Willibrord, de groote apostel van Ne derland, die hier met het christendom ook de cultuur bracht. Te Utrecht vond vandaag een plechtige herdenking van dit twaalfde eeuwfeest plaats. Reeds werd te Utrecht onder auspiciën van het nationaal comité een tentoonstelling tot stand gebracht, die eenig genoemd magwor den. De plechtige herdenking van vandaag werd aangevangen met een pontificale H. Mis in de R.K. kerk aan de Biitstraat, opgedragen door Z.H. Excellentie Mgr. Dr. J. de Jong, Aarts bisschop van Utrecht. De plechtige herdenking in den dom, uit gaande van het nationaal comité, ving aan om half drie. Onder het luiden der klokken van den domtoren kwamen uit alle deelen van het land de genoodigden in den dom tezamen. Van buitenlandsche zijde waren aanwezig de bisschop van Glaucester, vertegenwoordigend den aarts bisschop van Canterbury, de bisschop van Fulham. vertegenwoordigend den aartsbisschop van York. De gasten werden* ontvangen door den voor zitter van het nationaal comité, den burge meester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pclkwijk en leden van dit comité, prof. Aalders, dr. Banning, mr. Boeles, baron van Boetzelaar van Dubbeldam, H. Botterweg, prof. Gerard Brom, prof. Brugmans, mgr. van Gils, prof. Huizinga, mr. 's Jacob, prof. Kernkamp, jhr. ir. van Lidth de Jeude, jhr. mr. Michiels van Kes- senich, kanunnik Th. J. M. Knuvelder, pastoor E. Lagerwey, dr. H. W. E Moller, prof. dr. A. K. M. Noyons, prof. dr. M. van Rijn en dr. A. A. van Schelven. Onder de talrijke aanwezigen de kerk was geheel gevuld bevonden zich de ministers Weiter. Bolkestein, mr. Steenberghe, de commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, de secretarissen-generaal van de departementen van financiën en onderwijs, kunsten en weten schappen. gezanten van verschillende landen, die meegewerkt hebben aan de herdenkings tentoonstelling, de hoogste vertegenwoordigers van alle kerkbesturen in den lande vertegen woordigd door den aartsbisschop en alle bisschoppen van Nederland, vertegenwoordi gers van de synode der Ned. Herv. gemeente en besturen van alle kerkelijke richtingen. De eerste spreker was prof. dr. Gerard Brom over: „Willibrord, apostel van het christen dom". Een mannenkoor, samengesteld uit leden van verschillende Utrechtsche vereenigingen met een knapenkoor, zong vervolgens onder leiding van Eduard van Beinum het vijfstemmige „Exultate deo adjutori nostro" van Palestrina. Prof. dr. J. Huizinga sprak vervolgens over Willibrord's beteekenis voor de Nederlandsche beschaving. Na deze rede werd door trompetten, hoorns, bazuinen en contra-fagot geblazen „Sonata pia e forte", van Gabrieli onder leiding van Eduard van Beinum. De laatste spreker, prof. dr. W. J. Aalders. sprak over Willibrord en het heden. Na deze laatste toespraak verhieven alle aan wezigen zich en zongen gezamenlijk begeleid door orgel, rrompetten en bazuinen, het eerste couplet van het „Wilhelmus". Onmiddellijk na deze plechtigheid, terwijl het orgel in de kerk zacht speelde, begaven de leden van het nationaal comité met de voornaamste gasten zich naar den kloosterhof. Op verzoek van denvoorzitter den burgemeester van Utrecht onthulde de commissaris der Koningin, jhr. mr. dr Bosch ridder van Rosenthal, de gedenkplaat, die vervaardigd is door Leo Brom, te Utrecht Nieuwe trein-abonnementen. De oude abonnementskaarten van de Neder landsche Spoorwegen zullen met ingang van 8 November door een nieuw model worden ver vangen. Bij het oude systeem was het publiek genood zaakt voor iedere verlenging telkens voor een nieuw portret te zorgen en een nieuwe aanvraag In te vullen. Door invoering van het nieuwe model kan het abonnement iedere maand verlengd wor den zonder dat voor den houder eenige admini stratieve handeling noodig is. De abonné behoeft thans niets anders te doen dan de te verlengen kaart aan het loket aan te bieden. De verlenging is werk van enkele oogenblikken. Deze handeling kan plaats vinden op ieder willekeurig station en reeds vijf dagen voor den einddatum. Deze regeling geldt voorloopig slechts bij ver lenging per maand. De nieuwe abonnements kaarten bestaan uit een stamkaart en een ver- lengingskaart. De stamkaart is een jaar geldig. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat aan hen, die zich voor de eerste maal abonneeren, nog tot 7 December een kaart van het oude model zal worden verstrekt. Ontspanningsgebouw voor militairen te Renswoude. Onder groote belangstelling voornamelijk van militaire zijde werd Maandagavond te Renswoude door de Bataafsche petroleum mij. officieel aan den regimentscommandant overgedragen 't eer ste van de twee in den lande op te richten ont spanningsgebouwen ten dienste van de militairen, die in verband met den internationalen toestand opgeroepen zijn ter beveiliging van het land. Gisteravond werd het fraaie, doelmatige ge bouw in tegenwoordigheid van de militaire auto riteiten. vertegenwoordigers van de B. P. M. en verschillende burgemeesters officieel in gebruik genomen, waarbij een aantrekkelijk non-stop cabaretprogramma werd afgewerkt. DINSDAG 7 NOVEMBER Gemeentelijk Concertgebouw: H.O.V. Buitenge- Jwoon concert. (Soliste Ella Goldstein). Luxor Theater: „Sta op en vecht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Ilals Theater: „De Spooktrein" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Entente Cordiale", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het schip der vervloe king" en „Drie razende jockeys", 2 en 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend plken werkdag van 35 en van 78 uur. WOENSDAG 8 NOVEMBER: Gebouw Wilhelminastraat 21. Lezing A. J. Korff. 8.30 uur. R.K. Kerk. Nieuwe Groenmarkt. Conferentie door Pater Wijnand Sluijs, 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Prinsenhof. Gemeenteraad van Haarlem, 2 Uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend fclk.cn werkdag van 35 en van 78 uur. Was ook Amsterdammer bij de uniformen-smokkelarij betrokken? Na verhoor voorloopig in arrest gesteld. Thans is ook een tweede verdachte, die bij de smokkelarij van Nederlandsche uniformen naar Duitschland betrokken zou zijn, gearresteerd. Het is de Amsterdammer v. O., die in gezelschap van Albrirak Jr. in de hoofdstad verschillende uniformen zou hebben gekocht. Op verzoek van den officier van justitie te Almelo, zoo meldt het „Alg. Hbld.", heeft inspec teur J. H. Heijink van de Amsterdamsche Cen trale Recherche, die nu gedetacheerd is bij de Nederl. Centrale inzake internationale misdadi gers, den Amsterdamschen verdachte gister avond op 't hoofdbureau van politie aldaar naar wij vernemen een zeer langdurig verhoor afgenomen. De inspecteur kon den verdachte op tal van onjuistheden in zijn verklaringen wijzen en op de onhoudbaarheid van het gisteren reeds ver melde verhaal als zou hij in de meening hebben verkeerd dat de uniformen gebruikt moesten worden bij een tooneelvoorsteliïng te Osnabrück. Verdachte bleef evenwel ontkennen, dat hij het werkelijke doel van den aankoop der uniformen kende. Niettemin is de man voorloopig in politie- arrest gehouden. met wollen binnenkant Uit voorraad leverbaar (Adv Ingez. Med.i Nederlandsche suikerproductie kan eigen behoefte niet lieelemaal dekken. Van suikertekort echter geen sprake. De vraag is gerezen, hoe in ons land, dat toch een der voornaamste suikerproduceerende landen is, de noodzakelijkheid is kunnen ontstaan van een suikerdistributie. Op deze vraag heeft de minister van economische zaken in een persconferentie ge antwoord, dat van een suiker-tekort hier te landp momenteel niet gesproken kan worden, daar de hui dige bietsuikercampagne een aanmerkelijke hoe veelheid levert. Het is in zijn algemeenheid echter onjuist te veronderstellen, dat Nederland voldoend" suiker zou produceeren om in eigen behoefte te voorzien. Ons land produceert wel voldoende voor eigen tafelconsumptie, doch niet voldoende om naast dat verbruik ook de suikerverwerkende in dustrie ten volle van grondstof te kunnen voorzien. Een gedeelte van de behoefte moet door invoer worden gedekt. Hierin wordt voorzien door den invoer van Javasuiker. Maatregelen om daartoe te geraken zijn reeds genomen. De veronderstelling, dat de suikerdistributie is ingevoerd wegens een (tijdelijk) tekort is niet juist. Immers, kan er van een suiker-tekort niet worden gesproken. De angst voor een tekort werkte echter het vormen van kleinere en grootere voorraden in de hand. Ieder kocht suiker, of zij deze noodig had of niet, waardoor een ongelijkmatige verdeeling over de consumenten ontstond. Ten einde een juiste verdeeling te waarborgen werd tot distributie overgegaan. Minister Bolkestein over Onderwijsvernieuwing. De Vrijz. Dem. Bond houdt zijn algemeene ver gadering op 25 en 26 November in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht. Mr. A. M. Joekes zal een rede uitspreken over den politieken toestand en de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, de heer Bolkestein zal spreken over .Onderwijsvernieuwing". Bij enkele .candidaatstélling werd Mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam, gekozen verklaard itot lid van het dagelijksch bestuur van den Bond, terwijl dé heer J. C- Deering te Utrecht bij enkele candidaatstélling herkozen werd als lid van het Hoofdbestuur. Prof. Debye naar Amerika. De Berlijnsche correspondent van de „Tel." meldt, dat prof. dr. P. J. W. Debye, de Nobelprijs winnaar voor scheikunde, hoogleeraar te Berlijn en directeur van het Kaiser WiLhelm Instituut in de Duitsche hoofdstad in het begin van 1940 een langdurig bezoek aan Amerika zal brengen. De hoogleeraar ontving een jaar geleden een uitnoodiging van de universiteit te Itakah (Mi chigan) om aan deze hooger-onderwijs-instelling colleges te geven. Hij heeft thans besloten deze invitatie aan te nemen. Voorraadpositie van steenkolen bevredigend. Op een vraag, of onze kolenvoorraden op dit oogenblik nog verkoop van Nederlandsche kolen naar het buitenland wettigen, heeft de minister van economische zaken in een persconferentie ver klaard, dat de voorraadpositie van steenkolen hier te lande bevredigend is, mede dank zij de groote aanvoeren in de afgeloopen maanden. Behalve mei de voorraadpositie moet bij de beoordeeling van de uitvoermogelijkheden rekening gehouden wor den met den invoer en de productie van steenko len. Wat de invoerpositie betreft, deze is in de maanden September en October gunstig gebleven. Daarentegen onderging de productie een vermin dering door het mobiliseeren van een groot aantal mijnwerkers. Als geheel genomen is de toestand aldus ,dat een controle op den uitvoer noodzakelijk is, doch dat deze niettemin voortgang kan vinden, zii 't ook met een niet onbeteekenenden beperking. E.- dient nog te worden bedacht, dat enkele van de landen, waarheen een belangrijk deel der Limburg- sche kolen wordt uitgevoerd, ook thans nog tot de voornaamste kolenleveranciers van de Nederland sche markt behooren. Kapitale boerderij in de asch gelegd. Maandagavond woedde te Geulle (L.) een felle brand, waarbij de kapitale boerenhoeve de „Geuldertoren" eigendom van de dames gez. Schoeneveld te Heerlen, tot den grond is afge brand. Omtrent de oorzaak van dezen brand tast men nog in het duister. Venmoedelijik is er een vonk gewaaid in een hooiberg, die daardoor in brand geraakte, De schade wordt op minstens f 20.000 eschat doch wordt door verzekering gedekt. Koers van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 270'.;—272 H. V. A. 396—398 Vergde Vorstenl. 106 Philips 137—138 AKU 30 3/4 Beth. Steel 65 3/4—66 3/4 U. S. Steel 55 1/16—55 1/4 Republic Steel 20 7/16—20 9/16 Anaconda 26 1/826 1/4 Shell 11 3/16—11 1/4 Tidewater Ass. Oil 9 5/8 North Am. Aviation 211/8211/4 Kennecot Coppers 311/4 Vencachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaarbewolkt, nu en dan regen, tijdelijk opklarend, eenige stijging van temperatuur, matige tot krachtige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind. Slormwaarschuwingsdienst: Hedenmorgen te 10.00 werd geseind aan aan alle posten: weest op uw hoede THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 50 F 46 F 48 Het gebied van hoogen luchtdruk over Rusland, dat nog steeds blijft standhouden, breidde zich in zuidwestelijke richting over Roemenië en Hon garije uit. Ook over Italië en het westelijk Mid- dellandsche zeegebied is de luchtdruk belangrijk gestegen. Op den oceaan ligt nog steeds een depressie, die weinig van plaats verandert en thans lang zaam opvult. Haar storingsfront trok over Zuid- Scandinavië en bracht daar eenigen regen. De storing, die zich gisteren over noordwest-Spanje bevond, trekt vermoedelijk over midden-Frank rijk naar onze omgeving. Zij wordt gevolgd door een nieuwe storing, welke bij de Portugeesche kust ligt. Hoogste barometerstand 1025.5 mbar te Mi<rafiori (Noord-Italië). Laagste barometerstand 990.2 mibar te Thorshavn. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden: 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer: 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Woensdag v.m. uur: n.m.12.17 uur. Strand berijdbaar van 5.0010.00 uur. Bazar ten bate van Ned. Hervormd Ziekenfonds. Aardige inzending van den Moederkrans. Heden is in het Ned. Herv. Wijkgebouw in de Leidschestraat te Haaiiem een Bazar geopend ten bate van het wijkzusters- en ziekenfonds. Zooals telkenjare maakt de bazar ook ditmaal een alleraardigsten indruk. De inzending van den Moederkrans is zeer aantrekkelijk; dikke wollen sokken, handschoenen, en allerlei kleedingstuk- ken. waarin de menschen zich warmpjes kun nen steken, zijn uitgestald. In babygoed is ook veel variatie. Pannelappen zullen weer andere gegadigden lokken en zoo is er voor elck wat wils. Twee zeer aardig uitgevoerde poppenkamers zullen worden verloot. Op het podium is de ge zellige theetent opgericht en velen zullen hier ongetwijfeld even verpoozen. In het midden van de smaakvol versierde zaal torst een tafel een schat van handwerken, evenvele bewijzen van kunde en toewijding van de dames der Ned. Hervormde Gemeente; kleeden en kussens roepen als het ware om een knus plaatsje in de een of andere huiskamer. De afdeeling: levens middelen, ontbreekt ook dit jaar niet op het ap pel. Het door den concierge vervaardigde kegel spel, de sjoelbak en het kinderspel zullen er voor zorgen dat niemand zich verveelt. Het aardewerk vormt ook een attractie. Een aparte vermelding .verdienen zeker de ingezonden fraaie wagen met speelgoedblokken en het door den heer v. d. Wa teren eigenhandig vervaardigde pakhuis met paardjes en wagentjes; een knap stukje werk! De fruittent en de bloemencollectie accentueeren de poëtische zijde van dezen alleszins geslaagden bazar, welke door Ds. W. J. van Elden met een toepasselijk woord werd geopend. VOORBEURSOVERZICHT. Het zakenverkeer op de wisselmarkt te Amster dam was hedenmorgen van bescheiden omvang. Het pond sterling, dat gisteren reeds een zwak voorkomen had gehad, kwam, vërgeleken met de officieele noleering van gisteren, die 7.47 1/8 be droeg, opnieuw lager te liggen. Bij de opening werd een prijs van omstreeks 7.43 a 7.44 genoemd en vrij spoedig daarna van 7.44 a 7.45, maar in het verdere verloop bleef de prijs zich in hoofd zaak bewegen in de omgeving van 7.44MS. Wan neer in aanmerking wordt genomen, dat gisteren laat in den middag het pond nog werd afgedaan tegen 7.40 dan viel thans een verbetering te con- stateeren. De algemeene stemming voor het Brit- sche pond blijft te Amsterdam echter gedrukt. Fransche francs bewogen zich tusschen 4.20'/l en 4.22 1/2. Belgas werden bij de opening vernomen tegen 31.45 a 31.47, doch deze koers was klaar blijkelijk te hoog berekend, want niet lang daarna werden zaken gedaan op een peil van 31.37 a 31.41. Zwitsersche francs waren 42.22 a 42.25, Duitsche marken golden omstreeks 75.12. Voor de Scandi navische deviezen werden de noteeringen als volgt geadviseerd: Oslo 42.80, Kopenhagen 36.40, Stock holm 44.88. Op de termijnmarkt was het disagio voor Brit- sche ponden vooral voor de latere termijnen wat grooter geworden. Het disagio bedroeg voor 1 maand circa 1 9/16, en voor 3 maanden 5 5/8. Het disagio voor Fransche francs daarentegen was iets ingekrompen en was voor 1 en 3 maanden resp. 2 en 10 cents. Voor het overige vielen geen muta ties te vermelden. Op de vroegbeurs was in den effectenhandel weinig te doen. De locale aandeelen waren nau welijks veranderd. De Amerikaansche waarden kwamen meerendeels iets lager De Verduistcringsoefeningen te Haarlem. Op 14 en 15 November. We herinneren er nog eens aan, dat op 14 November, des avonds van half negen tot tien uur, voor het Noordelijk deel der gemeente begrensd door Kleverlaan, Schoterweg (zuidelijke richting), Gen. Joubertstraat, Pres. Steijnstraat, Paul Kru- gerkade en het Spaarne (noordelijke richting), en op 15 November 1939, van half negen tot tien uur, voor het overige deel der gemeente, verduisterings oefeningen zullen worden gehouden ten behoeve van de luchtbescherming. Door de politie zal op die avonden gecontroleerd worden, of de maatregelen, welke voorgeschreven zijn in de Gedragsregelen van den Burgemeester van 14 Juli jl. zijn uitgevoerd. Deze gedragsrege len zijn als volgt: De bewoners c.q. beheerders van perceelen en. daarbij behoorende open en besloten aanhoorighe- den moeten er voor zorg dragen, dat op geen en kele wijze licht uitstraalt uit huizen, gebouwen, portieken, open plaatsen e.a. Dit gebod betreft tevens van buiten af zichtbare voorwerpen, als lichtreclames, automaten, benzi nepompen, klokken enz., alsmede woonwagens, woonschepen, enz. en dat ook bij het openen der buitendeuren geen licht naar buiten schijnt. Het gebruik buitenshuis van lantaarns, fakkels enz. is verboden. Motorrijtuigen, rijwielen en rij_ en voertuigen mogen geen licht voeren; dit geldt, ook voor ach terlichten en richtingsaanwijzers. Gedurende ge noemde tijdvakken mogen geen motor-rijtuigen en rij- en voertuigen open den openbaren weg wor den geparkeerd, doch alleen op de parkeer plaat sen. De snelheid van het verkeer moet zoodanig zijn, dat de veiligheid van het verkeer niet in ge vaar wordt gebracht. Het verkeer te water wordt geheel verboden en gestremd. Bruggen, sluizen enz, worden niet bediend noch verlicht. Ter voorkoming van verkeersongelukken is het aan voetgangers verboden, buiten noodzaak op den openbaren weg te vertoeven. Bovendien is het staan voor de geplaatste richtlampen eveneens verboden. Ieder is verplicht de bevelen en de aanwijzingen der politie en van hen, die de politie ter zijde staan, onmiddellijk op te volgen. Geen enkele aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke van deze voorschriften het gevolg kan zijn. Een ieder, die zich gedurende genoemde tijdstippen op straat begeeft, doet dit op eigen risico. Mocht het blijken dat een bewoner onwillig is zijn medewerking te verleenen, dan kunnen tegen hem maatregelen worden getroffen op grond van de bovengenoemde wet (maximum straf 2 jaar ge vangenisstraf of geldboete van ten hoogste dui zend gulden). BAZAR COMITé „WINTERHULP". De bazar van het comité „Winterhulp", die van Vrijdag tot Maandagavond in het gebouw „St.-Bavo" te Haarlem werd gehouden, heeft ongeveer f 2100 opgebracht. De bazar, die veel bezoek heeft getrokken mag uitstekend geslaagd heeten. VEREENIGING K. EN O. Het winterprogramma. Wij ontvingen het winterprogramma van de afd. Haarlem en omstreken van de Vereeniging tot bevordering van het Onderwijs in Kinder verzorging en Opvoeding (K. en O.) De Vereeniging zal verschillende cursussen organiseeren over de volgende onderwerpen: Wat ieder jong meisje moet weten van kinder verzorging; verzorging van de zuigeling (klee ding, voeding, ligging en dagelijksche verzor ging); eenvoudige opvoedkunde knutselen; ziekeh verpleging in het gezin en wat vrou wen en meisjes daarvan moeten weten; handen- arbeidslessen voor leidsters en leiders van clubs en anderen; volksdansen. VIJF EN TWINTIG JAREN TROUWEN DIENST. Mevrouw v. LoenenHubers zal op Zaterdag 11 November den dag herdenken, waarop ze 25 jaar geleden bij de Stoomwasscherij De Wit, aan den Schoterweg te Haarlem, in dienst trad. Er worden plannen beraamd om de jubilaresse op dezen dag te nuldigen. BRIDGECLUB „HAARLEM". Zaterdagavond hield de bridgeclub „Haarlem- N.B.B." haar maandelijksche drive in de sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg te Haarlem. Gespeeld werd volgens Scheveningsch systeem aan 16 tafels in twee groepen. De uitslagen zijn: Groep 1: Lijn N-Z: 1. dames SpruytUni, 43 Vz m.p.; 2. heer en mevr. Cats 41 yz m.p.; 3. De KadtBoeree en BosseKrouwels, 37 m.p. Lijn O.W.: no. 1 mevr. Breed en Uni, 52V2 m.p.; 2. mevr. Noord'hof en De Vries 45'/2 m.p.; 3 heer en mevr. Metz 42V2 m.p. Groep 2: lijn N—Z: 1. Noordhof f—Pruschen 34 m.p.; 2. heer en mevr. Burger 24 m.p.;3. mevr. Van Dijk en Frankenthal 22 m.p.; 3. heer en mevr. Hollander 22 m.p. Lijn O.W.: 1 dames JonkheerSprokkreef 25 m.p.; 2. dames Hoornde Jong, 22 m.p.; Van Ha- lemMunnick Smit, 22 m.p. en mej. v. d. Worm en Sengers, 22 m.p. B. C. „ROSEHAEGE". Het bridgeseizoen 19391940 is te Haar lem begonnen met een open wedstrijd in gebouw „Rosehaege", waar onder leiding van den heer Ab. Wiegmink een volledig' „Howe 11" over twee lijnen is gespeeld. Prijswin naars zijn geworden: le lijn: de heeren G. v. EerdeJ. J. van Eerde le prijs (R.K. Br. Cl. „Centrum-Ons Genoegen") de heeren C. Boereede Kadt, 2e prijs (N.B.B. Haarlem). 2e lijn: mevr. Poort van Ingenmevr. Bronst, le prijs (H.B.S.); hr. en mevr. Machielse, 2e prijs (Rosehaege)de heeren J. PerryP. v. d. Werff 3e pr. (Sans Atout). B.C. „HAARLEM NOORD". Deze club heeft het seizoen ingezet met een feestavond, die mede door de medewerking van de „Marinuccy's" een prettig verloop had. Bij de opening werden door den competitieleider de volgende prijzen en eereteekens uitgereikt: Clubcompo-titie '38'39: G. Klaseboer diploma kampioen hoofdklasse: heer en mevr. Wiegmink diploma 2e prijs hoofdklasse; heeren C. Keur en A. van Es diploma 3e prijs hoofdklasse: heer D. Appelboom diploma kampioen le klasse; heeren P. Toeset en J. Tabbers Jr. diploma 2e prijs, le klasse; heeren P. Martin en C. Kuil diploma 3e pr., le klasse; mevr. H. Mulder diploma kampioen 2e kl.; heeren S. Gaus en H. Brasser diploma 2e pr. 2e kl.; De prijswinnaars uit de zomerwedstrijden kregen een aardig aandenken, dit waren: le pr. A: de dames B. Wiegmink en H. Mulder met 909 pnt.; le pr. B: de heeren Keur en Van Es met 873 pnt.: le pr. C: heer en mevr. Walter met 866 pnt. De avond is besloten met een door den compe titieleider samengestelden handicap-wedstrijd. De „helden van den avond" hiervoor waren rfö ^ei- en mevr. Koeyens. KERSEN BONBONS Een Betuwsche kers op likeur, omgeven door de fijnste chocolade, p. ons 40 ct. Ook in fleurige doozen van f 1.- en f 2.-. voor eigen gebruik of als geschenk. Vraag ze van Verkade! (Adv. Ingez. Med.) HULPBEHOEVENDE KRAAMVROUWEN. Dezer dagen belegde het ,Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende kraamvrouwen" een samenkomst in de gehoorzaal van het St. Elisa- beth's Gasthuis te Haarlem. Deel van deze samenkomst was het in wijder kring belangstelling wekken voor het werk van genoemd „Fonds". Immers bepaalt het zich niet alleen tot het verstrekken van goede kraamhulp aan on- en minvermogenden. Waar de winter voor de deiu* staat en de omstandigheden er on- gunstig uitzien, stijgt de behoefte aan goede voe ding voor de kraamvrouw met den dag. Het is ook de bedoeling hiervoor gelden in te zamelen. De vereeniging wil trachten huisvrouwen te vinden, die bereid zijn eenige malen per jaar, gedurende 10 dagen, een portie warm voedsel af te staan, Dez emaaltijd wordt aan huis afgehaald op den tijd, dien de huisvrouw het beste schikt om te wor. den afgeleverd aan het adres van haar, die hier voor in aanmerking komt. Daar de verzorgsters, die de kraamvrouwen helpen, dagelijks in de gezin nen komen, kunnen zij beoordeelen, waar de be hoefte aan een warm maal het grootst is. Aan gasten zal het niet ontbreken. Er zijn echter nog te weinig „gastvrouwen". Wanneer meer dames zich opgeven vereenvou digt dit het werk zeer, daar dan met grootere tus- schenpoozen een beroep op ieders medewerking gedaan kan worden. Het is niet de bedoeling, dat er uitgebreide diners bereid worden, maar een voudige middagpot. Wanneer men liever financieel wil helpen, zijn de Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool en de Prot. Chr. Nijverheidsschool bereid, hiervooi tegen geringe vergoeding maaltijden te verstrek ken. Dames geeft u allen op voor de lijst van kook sters bij: Zr. Koolhaas St. Elisabeth's Gasthuis, tel 13960. Mej. Waller, Zaanenstraat 98, tel. 12082. IIET COMMANDO VAN DEN MOTORDIENST WORDT OVERGEDRAGEN. De overdracht van het commando van den Motordienst zal Woensdagochtend om 11 uur op het voorterrein van de Ripperdakazerne te Haar lem plaats vinden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam, 5 van Rotterdam n. New-York. Zaandam 5 van Rotterdam te New-York. Westernland, 4 van Antwerpen te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, 5 van Batavia te Rotterdam. Arendskerk (charter) (thuisr.) 5 van Bela- wan via Kaap. Sibajak (thuisr.) 4 van St. Vincent. Blitar (uitr.) 5 te Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (thuisr.) 5 te Genua. Tabian, 5 van Batavia te Amsterdam. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Ameland, 6 v. Rotterdam te Batavia 4§k MAILT f!11^ BEKICUTEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM 6 November 1939, Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 7.39 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 7480 cent, 2e kw. 6068 cent, 3e kw, 4856 cent per K.G. slachtgewicht. 60 Melk- en kalfkoeien f 180f 260 per stuk. 27 vette kalveren 2e kw. 5460 cent, 3e kw. 4452 cent per K.G, levendgewicht. 94 nuchtere kalveren f 7f 12 pei stuk. 77 schapen f 16£25 per stuk. 414 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G 7678 cent, zware varkens 7678 cent, vette varkens 7678 cent per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uil Denemarken. Overzicht, Runderen: groote aanvoer, handel kalm en prijs houdend. Er wordt gekocht voor militairen en vooi de regeering (in blik). Vette kalveren: weinig aan voer, handel sleepend met onveranderde prijzen, Nuchtere kalveren: gewone aanvoer, handel kalm, ongeveer dezelfde prijzen. Schapen: matige aan voer, handel stug met hoogere prijzen. Varkens: korte aanvoer, handel sleepend met onveranderde prijzen, afloop iets lager. VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 6 November 1939. Aanvoer: Totaal 3462. Vette runderen 1018. Vette kalveren 224. Nuchtere kalveren 7. Schapen en lammeren 1524. Varkens 787. Bokken en geiten 2. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 74, 2e kw. 62, 3e kw. 4050. Vette ossen le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 4050. Vette kalveren le kw. 100. 2e kw. 80, 3e kw. 5065. Varkens (levend gewicht) le kw. 67, 2e kw. 66, 3e kw. 58—65. Schapen le kw. 44, 2e kw. 40, 3e kw. 35. Lammeren le kw. 48. 2e kw. 45, 3e kw. 40. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 25, 2e kw. 20, 3e kw. 15. Lammeren le kw 17, 2e kw. 14, 3e kw. 10. Vette koeien en ossen, aanvoer groot, handel kalm, prijzen iets stijver. Vette kalveren, aanvoer als vor. week, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Schapen en lammeren, aanvoer flink, handel slecht, prijzen iets lager. Varkens, aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen als vor. week.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2