FANTASIE BROEKEN! J4l ft ensen Voor weinig geld AGENDA. Assistent(e) Accountant, toch aardige geschenken Adverteert in dit blad DONDERDAG 9 NOVEMBER 1939 HXARCEM'S DAGBEAD 2 Coöperatie „Vooruitgang". Uitkecringen van 7 en 3 Aan het 40e jaarverslag der Coöp. Broodbakken, en Verbruiksvereeniging „Vooruitgang" te Haar lem is het volgende ontleend, Na een overzicht van den groei der coöperatie in de afgeloopen 40 jaar (de viering van het 40-jarig bestaan ligt nog versch in het geheugen) wordt gezegd, dat het afgeloopen boekjaar voor de coöpe ratie zeer gunstig is geweest. Een stroom van nieu we leden werd ingeschreven. Als doel was gesteld: 7000 leden. Dit cijfer is ver overtroffen en bedroeg op 31 Augustus j.L 7545, hetgeen een stijging be- teckent met 769 leden. De omzetcijfers hielden met de vermeerdering \an het ledental gelijken tred. Het totaal der om- Zetten bedroeg in 1938—1939 f 1.574.535,56. In December werden wederom crisispakketten uitgereikt aan werklooze of daarmede gelijk te stel len leden: in totaal 1282 pakketten, waarvan de kosten waren f 2269,14. De samenwerking met het personeel is zeer goed. Het personeel richtte een muziekcorps op dat den optocht van het rijdend materiaal ter gelegenheid van het jubileum van „Vooruitgang" muzikaal op luisterde. Voorts is een weduwen- en weezenver- zekering tot stand gekomen, waarvan de kosten door de coöperatie en 't personeel gezamenlijk wor den gedragen. De omzetten in de broodbakkerijen bedroegen: bakkerij Noord f236.618,95, bakkerij Zuid f 142.983.91. Hoewel niet met groote sprongen gaat de afdee- ling koek- en banketbakkerij, thans weer vooruit. De kruideniersafdeeling, de bijzondere trots der coöperatie, vertoonde een omzet vermeerdering van f 159.000 in één jaar. Er is een omzetcijfer bereikt, dat voor deze afdeeling nog nimmer is voorgekomen, n.l. f 1.027.702,42. Het gemiddelde verbruik per lid was f 143,50, tegen f 131,60 over 1937/'38. De regeling voor den verkoop van brandstoffen bleef ook dit jaar weer van kracht. Het netto-overschot der algemeene resultaten rekening is gestegen van f83.482,03 tot f91.062,20 De uitkceringcn. Evenals verleden jaar kan 7 pet. worden uitge keerd op het brood- en koekverbruik en 3 pet. op het verbruik aan kruidenierswaren. Van den aan koop van brandstoffen zal 30 cent per H.L. worden terugbetaald, doch alleen van de zomerlevering (op aankoopen van huishoudelijke artikelen zal een reductie van 5 pet. worden gegeven). Papegaai als brandstichter. Woonkamer in Haarlemscli huis uitgebrand. Woensdagavond is de woonkamer van het per ceel nummer 1 rood in de Maerten van Heems kerkstraat te Haarlem uitgebrand. Dank zij het feit dat de -brandweer spoedig ter plaatse was en de vensters en deuren in het perceel gesloten waren kon de vernielende werking van het vuur tot één kamer beperkt worden. De belendende slaapkamer van de hoogbejaarde bewoonster, die tijdens den brand niet thuis was, werd niet aangetast. De beneden buren ondervonden uiter aard waterschade. Is de uitwerking van het vuur derhalve niet zoo ernstig te noemen, toch zal deze brand als een unieke gebeurtenis opgeteekend worden in de annalen van de Haarlemsche brandweer. Want bij nader onderzoek bléek de brandstichter een papegaai! Het dier bewoog zich buiten zijn kooi door de kamer, terwijl, zijn eigenaresse uit was, en heeft tijdens zijn escapade het brandende theelichtje omvergeworpen waardoor huisraad vlam vatte. In het vlak tegenover liggende ziekenhuis St. Johannes de Deo werd de brand ontdekt; de portier waarschuwde onverwijld de brandweer, die spoedig ter plaatse was en het vuur energiek bestreed. De papegaai is in de vlammen omge komen. Er bestond voor dezen brand temelijk publieke belangstelling, doch de politie zorgde ervoor dat een ieder op behoorlijken afstand bleef. WIELRIJDER GEVALLEN. Woensdagavond wilde op een rijwielpad in den Hout te Haarlem een wielrijder, de heer V. alhier, eer. ander voor hem uitrijdend wielrijder passee- ren. die vermoedelijk niet voldoende naar rechts uitweek. Doordat V. krachtig remde, slipte het achterwiel, met het gevolg, dat hij onderstboven sloeg. Met een gekneusd been moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Telegram van H. M. de Koningin. H.M. de Koningin heeft aan rijkskanselier Hitier een telegram gezonden, waarin H.M. den rijkskanselier geluk wenscht met zijn ontsnap ping aan den aanslag te München. Hedenochtend heeft de minister van buiten- landsche zaken mr. E. N. van Kleffens, een be zoek gebracht aan den Duitschen gezant om hem de voldoening der regeering over het mislukken van den aanslag op Rijkskanselier Hitier ken baar te maken. Duitsche verlofgangers terug geroepen. Volgens een bericht van den correspondent van „Politiken" te Berlijn zijn verlofgangers van alle categorieën der weermacht telegrafisch' opgeroepen Deze oproepingen hebben de geheele week plaats gevonden. Het betreft troepen, welke na de harde campagne in Polen verlof hadden gekregen. Officieren der Duitsche luchtmacht, die het in Polen zoo zwaar te verduren hebben gehad, heb ben ook eenig verlof gehad. Zij zijn zoo juist per soonlijk opgeroepen en zelfs uit de restaurants ge haald met de opdracht direct met den eersten trein naar hun escadrilles te vertrekken. Een groo te ombulancetrein van ongeveer 70 wagons, welke op het station van Potsdam onder stoom stond, is Jdaandag vertrokken. DONDERDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Charlotte Kohier ïn „Filomeentje". 8.15 uur. Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat 85: Open bare lezing A. Ringelberg, predikant te 's Graven- hage. 8.15 uur. Gebouw der Vereen, v. Vrijz. Hervormden. Com missie voor Wijkverpleging: ledenvergadering 9 uur *s avonds. Luxor Theater: „Sta op en vecht", 2.30, 7 en J3.15 uur. Frans Hals Theater: „De Spooktrein" geprolon geerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Entente Cordiale", 2.30, 7 ën 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het schip der vervloe iing" en „Drie razende jockeys", 2 en 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend ëlken werkdag van 35 en van 78 uur. VRIJDAG 10 NOVEMBER Geb. Ned. Pro'.. Bond. Berkenstraat: Ned. Vereen, jtr. Spiritisten „Harmonia". Bloemen-séance, 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen "s middags en 's avonds, ^fieuw programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend flken werkdag van 35 en van 78 uur. Aanvallen van Fransche compagnieën afgeslagen. BERLIJN, 9 Nov, (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In den loop der beide laatste dagen werden zoowel ten zuidwesten van Saarbruecken als ten zuidwesten van pirmasens vijandelijke aanvallen van een tot twee compagniën tegen onze ge vechtsvoorposten aan de Duitsch-Fransche grens afgeslagen en bij den tegenaanval verscheiden gevangenen gemaakt. Overigens, behalve een wat levendiger acti viteit der atillerie, geen bijzondere gebeurtenis sen. Het aantal der op 7 November neergeschoten vijandelijke vliegtuigen is van 5 tot 7 geste gen (waaronder een Britsch). Op 8 November werden twee Fransche vlieg tuigen omlaag geschoten. Twee vijandelijke ka belballons werden door Duitsche jagers neerge haald. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. De Britsche admiraliteit deelt achteraf mede, dat een Britsche duikboot is verloren gegaan. De aanslag op Rijkskanselier Hitier. Nederlandsche regeering betuigt haar voldoening over het mislukken. De Nederlandsche regeering heeft den Neder- landschen gezant te Berlijn opdracht gegeven bij de Duitsche regeering uitdrukikng te geven aan haar voldoening over het mislukken van den aanslag op den persoon van den Rijkskan selier. Inlijving dienstplichtigen 1939 en 1940. De regeeringspersdienst meldt: Een dezer dagen is aan de pers een mededeeling verstrekt omtrent de inlijving van ploegen dienst plichtigen 1939 en 1940, die binnenkort voor eerste oefening in werkelijken dienst worden opgeroepen. Nader is bepaald, dat behalve de reeds bekendge maakte ploegen, op 4 December 1939 ook worden ingelijfd de dienstplichtigen, behoorende tot de 2e ploeg pontonniers en de lichting 1939, bestemd voor het korps pontonniers en torpedisten. Deposito's bij de gemeente Haarlem. Sterk gedaald. Zooals men weet geeft de gemeente reeds eenige jaren gelegenheid om deposito's bij de Gem. Stortings- en Ophaaldienst onder te brengen. Het gemeentebestuur is door den raad gemachtigd in totaal 2 millioen gulden te aan vaarden. In het begin van 1938 waren de stor tingen opgeloopen tot f 179.000 maar eind Sep tember van dit jaar was het bedrag gedaald tot f 4.33.292. In Juni j.l. was het zelf terugge- loopen tot f 384.542. Het Engelsche bankdisconto onveranderd. LONDEN. 9 November (Reuter). Het En gelsche bankdisconto bleef onveranderd op 2 pet. behandhaafd. ARROm, RECHTBANK. Een ernstig auto-ongel uk in den Haarlemmermeer. Inwoonster van Heemstede beschuldigd van roekeloos rijden. Op 1 Juli omstreeks half één vond in de Haarlemmermeer niet ver van de Cruquius een autobotsing plaats. In een auto die op weg naar Heemstede was, zaten een heer, zijn zuster en eenige kin deren. De heer chauffeerde en kreeg ten ge volge van de botsing een zware hersenschud ding. Ongeveer 1 y2 week bleef hij in bewuste- loozen toestand. eZs weken werd deze heer in het ziekenhuis Johannes de Deo verpleegd. De zuster liep een lichte hersenschudding op. De geneesheer van St. Johannes de Deo kwam hedenmorgen voor de rechtbank te Haarlem ver klaren dat het door het ongeluk aan den chauf- feerenden heer toegebrachte letsel zwaar lichame lijk letsel geacht dient te worden. In de auto, die uit tegenovergestelde richting kwam, chauffeerde een inwoonster van Heemstede en zij was vergezeld van haar zuster. Deze inwoonster verscheen als verdachte, waar aan roekeloos en onvoorzichtig rijden ten laste wa ren gelegd. De dame. die meereed in de auto van het slacht offer, kwam als getuige. Zij had achter haar broer gezeten. Hij ree daan den rechterkant. Ik zag plotseling een tegenligger heelemaal aan den lin kerkant rijden, aldus get. Vlak voor dat we deze ontmoetten ging ze naar rechts en daarna weer naar links. De verdachte kwam van Heemstede met een snelheid van 40 K.M. Zij zei dat kort voor het punt, waar het ongeluk gebeurde, een motorrijder haar passeerde. De motorrijder sneed de auto. Daardoor schrok zij en trok het stuur naar rechts. In de berm werd een paaltje geraakt en daardoor wringde het stuur, en kwam de auto dwars op den weg te staan, waardoor de botsing ontstond. Een veldwachter bevond zich op 200 M. afstand van de plaats en had het ongeluk zien gebeuren. De getuige, die in de auto van verd. had mee gereden, zei ook dat een motorrijder over de brug de auto passeerde. Deze ging vlug voorbij. De auto reed rechts van den weg. Zij bevestigde ook dat de motorrijder de auto zoo sterk sneed dat er ge vaar voor een aanrijding ontstond. In de berm kwam de atuo tegen een paaltje. De verdachte zei dat ze gedurende 5 jaren zeer veel reed. Een fietser werd ingehaald door de auto van verdachte die heel kalm rechts reed. Deze had ook den motorrijder gezien. De klap van het ongeluk was zoo hard dat de motorrijder deze wel gehoord moet hebben. De fietser wees hem op het ongeluk met gebaren maar de motor rijder reed door. Daarna kwam de motorrijder als getuige, die zei dat hij de auto had ingehaald. Hij reed ongeveer 65 K.M. Get. verklaarde dat het niet onmogelijk was dat hij kort voor den wagen naar rechts was gegaan. De klap van het ongeluk heeft hij niet ge hoord. De fietser heeft hij niet zien wenken. De officier stelde de vraag: heeft verdachte roe keloos en onvoorzichtig gereden? Aanvankelijk was het verweer van verdachte dat ze ervart schrok dat een motorrijder passeerde, later sneed de motorrij der haar. Spr. vond dat verd. niet op den weg thuis hoort. In een situatie, die niet eens moeilijk is, heeft ze haar tegenwoordigheid van geest niet kunnen behouden. Spr. eischte f 100 subs. 40 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid voor het besturen van motorrijtuigen voor den tijd van een jaar. De verdediger Mr. van Löben Seis achtte het niet voorzienbaar en niet voorkoombaar dat de auto van crd. zoodanig kwar over den weg kwam te staan als het in dit geval was gebeurd. Derhalve is er geen bewijs van schuld. Spr. pleitte in dit verband voor vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer. 19 uur. Stormachtige tot krachtige, later waar schijnlijk verder afnemende meest zuid westelijke wind. gedeeltelijk bewolkt, plaat selijk kans .op regenbuien, iets.kouder. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 55 F 52 F 53 De kern van de depressie over de Faroër werd sinds gisteren weer dieper. Zij verplaatst zich thans weer naar de richting van Noorwegen, waar de barometers in de laatste uren weer flink dalende zijn. De wind is aan de Noorsche kust weer naar het zuiden gekrompen en in Zuid Noorwegen tot krachtig of stormachtig toegeno. men. De temperaturen zijn daar vrij hoog boven normaal. De storingsfronten van de depressie ver oorzaakten plaatselijk nog eenige regen. Aangezien in Zuid-Europa de luchtdrukstijging bleef aanhouden is thans in onze omgeving het luchldrukverval weer toegenomen, zoodat de temperatuur over Nederland gemiddeld nog 6 graden boven normaal bleef. In Italië en den Balkan heerscht overal fraai rustig weer met plaaitselijken ochtendmist.. Tusschen de zuidpunt van Groenland en de Azoren passeert weer een vrij diepe depressie, die vermoedelijk aan het afnemen is. Haar storings front lag hedenmorgen juist over Ponta Delgada. waar het regen bracht, In de noordelijke IJszee heerscht eveneens eenige depressieactiviteit, ter wijl zich over het Groenlandsche plateau een be langrijk gebied van hoogen luchtdruk heeft ont wikkeld. Hoogste barometerstand 1026.7 mbar te Bolzano. Laagste barometerstand 981.1 mbar te Thorshavn. BAROMETERSTAND: Neiging: Stilstand. Vorige stand Stand van heden 759 m.M. 760 m.M. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Brandweer: 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Vrijdag v.m. 1.34 uur; n.m. 13.57 uur Strand berijdbaar van 6.3012.00 uur. voor Kwaliteit.... met 2110, 1521, 2725 van de gebr. Van Ab bevé. Tweede klasse A: H.T.T.C. 2Barna 1 D 82; T.O.G. 5Rozen,prieel 1 19. Tweede klasse B: H.T.T.C. 3—H.T.T.C. 1 D 2—8. DAMMEN. D. O. S-—OOSTERKWARTIER 2. De uitslag van den damwedstrijd voor de tweede klasse competitie van den Districts-bond Noord- Holland van de Ned. Dambond tusschen D. O. S. en Oosterkwartier was 119 voor D. O. S., name lijk als volgt: D. O .S.: Oosterkwartier 2: J. BoerkoelJ. Neele 11 H. J. Oudhof Jr.C. Kraay 20 T B. DinklaG. Heekelaar 20 W. DijkhofC. Berkhout 02 G. A. OttoliniA. Vos 11 B. GroeneveldW. Bel 11 J. SpijkerW. Beider 11 W. de GoedeC. v. Vlooten 11 H. J. Ooudhof Sr.—A. Wijker 2—0 K. RotteveelH. v. Duyn 02 11—9 HAARLEMMERMEER VaJJdexlintjrncLjcadjn PMRLAARSTEEGI HAARLEM-TEL.1289? (Adv. ingez. Medj FEESTAVOND VOOR DE MILITAIREN VAN HAARLEM-NOORD. Woensdagavond heeft het Comité O. en O. van Haarlem-Noord een feestavond verzorgd in de J. P. Coenschool, Gijsbrecht van Amstelstraat te Haarlem. Medewerking werd on. verleend door het symphonie-gezelschap „Orpheus", dat onder leiding van den heer H. Th. Lindenborn op uit stekende wijze het muzikale gedeelte van den avond verzorgde en menig applaus in ontvangst had te nemen. Tevens traden voor het voetlicht de heeren van Meurs en Stam, respectievelijk als humorist en conferencier en de heer Moolema, die zijn kun nen toonde op het gebied van geheugenkunst en telepathie. Ook werd nog medewerking verleend door een viertal militaitaire, w'aarvan drie zich ontpopten als iutstekende accoordeonisten en de vierde, Schubert genaamd, als zanger o.a. een gedeelte uit „de Parelvisschers" ten gehoore bracht. Het was een welgeslaagde avond. AMBTENAREN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. De afd. Haarlem van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen hield Dinsdag avond een ledenvergadering in hotel Lion d' Or te Haarlem, onder leiding van den heer C. A. v. d. Voet. De bonds-secretaris, de heer L. N. Zwaan, sprak over het onderwerp „De nieuwe geest in het Spoorwegbedrijf. In zijn rede besprak spr. de positie yan het per soneel gedurende het 100-jarig bestaan van de Ned. Spoorwegen, den groei en de beteekenis van de organisaties en haar verhouding tot de verschillende directeuren en eindigde met de opwekking de orga nisatie sterk te houden, teneinde in dezen bewogen tijd de belangen van het personeel en haar goed recht te kunnen verdedigen. TAFELTENNIS T.O.G. 1—T.O.G. 3. T.O.G. 3 heeft haar eerste teain uitstekend partij gegeven. Slechts met 73 moest 'zij het onderspit delven. E. v. Abbevé slaagde er in zijn 3 enkelspelen te winnen, doch in alle drie moest hij een game aan zijn tegenstander laten. Tegen W. Kosters ver loor v. Abbevé de eerste game; de beide volgende won hij met ruim verschil (18—21, 21—14, 2113). Met Vrybloed en J. Lenaerts had hij veel moeite. Na spannende wedstrijden won v. Abbevé resp. 21—17, 19—21, 21—18 en 19—21, 21—17, 21—18. A. v. Abbevé won gemakkelijk van Lenaerts 2112, 2113. Tegen Kosters had hij drie games noodig (21—17, 21—23, 21—13). De partij A. v. AbbevéVrybloed was zeer span nend. De spelers gaven elkaar niets toe; zoo kon het gebeuren dat in de tweede game de score opliep tot 28—26. De eerste game had Vrybloed met 21—13 in de wacht gesleept. Invaller Moser zag kans twee enkelspelen te winnen nJ. van Lenaerts in twee en van Kosters in drie games. Tegen Vrybloed kon hij het niet redden; in twee games moest, hij de vlag strij ken. Het dubbelspel werd een verrassende over winning voor Kosters en Vrybloed. Zij wonnen VERGADERING CHR. BESTURENBOND. Woensdagavond vergaderde in het Boaz-lo- kaal de afdeeling Haarlemmermeer N. van de Chr. Besturenbond. Door afwezigheid van den vooi*ziter opende de heer Vink op de gebruike lijke wijze met Psalmgezang en voorlezing uit Ef. 6. en leidde den spreker, de heer Rijpstra uit Rotterdam in, die sprak over het onderwerp „In volle wapenrusting". De wereld zit vol te genstellingen, aldus spreker,— die leiden tot tweedracht, strijd en zelfs tot oorlog. Een groot deel van het Christ. Nat. Vakverbond Is in mi litairen dienst. Het C. N. V. staat in dezen tijd ook achter hen en zal hun belangen verzorgen. Regelmatig is het C.N.V. in contact gekomen met regeeringskringen, ten einde o.m. de kost- winersvergoeding te verhoogen. Ten einde de gemobiliseerden te voorzien van goede lectuur heeft het hoofdbestuur een bedrag van f 10.000 beschikbaar gesteld. Ook een Comité voor Ontwikkeling en Ont spanning is door C.N.V.-actie in het leven ge roepen. Ontwikkelingsavonden worden geor ganiseerd. Ook de andere zijde doet dat, maar daar behooren onze jongens niet thuis. Het leden, gemobiliseerden, werkloozen en werken- C.N.V. strijdt echter aan drie fronten voor haar denn worden verzorgd. De organisaties kunnen thans meespreken waar het gaat om rechtvaardigheid. Van den ijver van den Christ, arbeider zal het afhangen hoe de toekomstige staat er uit zal zien. Hierna volgde gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een ruim gebruik werd ge maakt. HILLECOM MILITAIRE VEREENIGINGEN OPGERICHT. De alhier gelegerde militairen hebben een tooneelvereeniging opgericht onder den naam van „Alles komt terecht!". De bedoeling is voor het publiek te spelen en de op deze wijze te ontvangen gelden te stor ten in de kas van O. en O. Tevens hebben zij een biljartvereeniging op gericht onder den titel „Mo(bilisatie) Bi (Hart) Ve(reeniging)" Voor de beide vereenigingen treedt kapitein Fokkinga als beschermheer op. PERSONALIA. De heer J. Stevens, ambtenaar op het bureau van Openbare Werken alhier, is in gelijke functie benoemd bij Openbare Werken te Naarden. KINDERGEEST COÖPERATIE. Woensdagmiddag en -avond was het in Hotel Flora feest voor de kinderen der leden van de Coöperatie „Onderling Belang". Dit feest was georganiseerd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der vereeniging, het 50-jarig bestaan van den Centralen Bond van Nederl. Verbruiks coöperaties en van het 25-jarig jubileum van de Handelskamer te Rotterdam. In een kort welkomstwoord gaf voorzitter Burggraaf op eenvoudige wijze voor de jeugdige coöperatoren een uiteenzetting van wat coöpe ratie beteekent. Het programma omvatte een filmvoorstelling en het optreden van een gooche. laar en buikspreker, terwijl de noodige tractatie^ niet ontbraken BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCIIE SCHAAKCLUB. Woensdagavond had in Hotel „Rusthoek" Bloemendaal een wedstrijd plaats tusschen schaakclubs Bloemendaal en Santpoort. Dit waj de eerste ontmoeting tusschen deze clubs. De bezoekers leden een nederlaag van 13 Vi—IV2. HEEMSTEDE BEWUSTELOOS GEVONDEN. In den afgeloopen nacht om 4.15 werd op Heerenweg nabij de Prinsenlaan een militair bewusteloos aan den weg gevonden. Toen de politie arriveerde was hij weer bij kennis gekomen. Het bleek te zijn een militair met verlof, die van Leiden kwam, tot Hillegom met een auto was meegereden en den verderen weg te voet had afgelegd. Onder Heemstede was hij onge steld geworden en buiten kennis geraakt. Het militaire Roode Kruis werd gewaarschuuwd die den man per auto naar h*t militair hospitaal aan de Heemsteedsche Dreef overbracht. ZANDVOORT EEN AUTO REED ACHTERUIT.... Woensdagmiddag reed de auto van de wasscherlj der firma Van V. uit Baarn in de Marnixstraat, alhier, even achteruit. Op den hoek van de Ooster- parkstraat raakte het openstaande portier een hou ten paal van het electrisch net. De paal bleek juist boven den grond volkomen afgerot te zijn. Het onderstuk der paal werd eenvoudig een meter achteruit gezet. De bovenkant bleef aan de draden van het electrisch licht en een spandraad hangen. Daar gevaar voor het verkeer niet denkbeeldig was, werd de onmiddellijke omgeving van den paa door de politie afgezet, nadat proces-verbaal was opgemaakt. Technisch personeel van het P. E. N. zorgde spoedig voor herstel der schade. EEN TENNISPARK. Het gedeelte van de oude schelpenlosplaats ten Noorden van het viaduct zal weldra deel uitmaken van het gemeentelijk sportpark. Men is thans druk bezig het terrein te nivelleeren. 't Ligt in de bedoe ling hier eenige tennisbanen aan te leggen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj ntet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „Gooi wat in mijn schoentje". Het is alweer November, de maand, waarin reeds nu voor de 3de maal ons Comité met de voorbereidingen voor haar Sint-Nicolaas- schoentjesactie begonnen is. Onder de ernstig omstandigheden, waarin wij leven zullen dit jaar nog veel meer ouders dan anders dit feest voor hun kinderen ongemerkt voorbij moeten laten gaan. De oudere kinderen zuUen daarvan iets begrij pen, maar dé kleuters? Moeten zij hun Sinter klaasfeest missen, omdat de groote menschen de wereld zoo donker gemaakt hebben? Wij doen een dringend beroep op aUen, die dankbaar zijn, nog iets te kunnen geven. Opga ven van hen, die één of meer schoentjes onder hun schoorsteen willen laten zetten, worden gaarne ingewacht bij het secretariaat, Hooi- markt 30, Haarlem, telefoon 17865. Namens het Comité: Gooi wat in mijn schoentje", A. BOLLEURS—BOCAGE, Secretaresse. Ondertrouwd: C. E. BRUGSMA en Jhr. B. SANDBERG Huwelijksvoltrekking 23 Nov. '39 Haarlem. Geen ontvangdag. Ondertrouwd: H. J. LIJS NETTY H. VAN VLOODORP Amsterdam, Okeghemstr. 16 Haarlem, Oranjeplein 8 9 November 1939 Huwelijksvoltrekking Vrijdag 24 Nov. a.s. te Haarlem om 11.30. Ontvangdag Zaterdag 18 Nov. a.s. van 3—4.30 uur in Hotel „Den Hout" te Haarlem. Heden overleed mijn Va der en onze Oom Johannes van Ee, Weduwnaar van J. M. Slebos, vroeger Onderwijzer te Santpoort, in den ouderdom van bij na 89 jaar. L. F. VAN EE C. SWAANSWIJK Jr. A. C. H. SWAANSWIJK- NOBELS Velsen-N., 8 Nov. 1939 Wijkerstraatweg 44 De Crematie zal plaats hebben op Maandag 13 November a.s. na aan komst van trein 14.14 uur te Driehuis-Westerveld. Geen bezoek Ondertrouwd: RENcE MONNIER en Ir. J. VOLMüLLER Santpoort, 8 Nov. 1939 De huwelijksvoltrekking (bij volmacht) zal plaats vinden 1 Dec. a.s. te Velsen. Kluyskenslaan 10, Santpoort c/o. C.P.C. Maracaibo Venezuela Geen ontvangdag. De Griffier der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem maakt bekend dat bij beschik king dier Rechtbank d.d. 7 No vember 1939 de door de NAAM- LOOZE VENNOOTSCHAP „DE OVERDEKTE", gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem verzochte surséance van beta ling is AFGEWEZEN en de ver zoekster is verklaard in staat van faillissement, met benoe ming van -Mr. J. H. J. Simons, advocaat en procureur te Haar lem tot curator. Hulp verkooper Goede verkooper biedt zich aan vanaf Zaterdagmiddag 3 uur. speciaal bekend met Heeren- confectie. Br. 110. 2638 bur. van dit blad De Griffier der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem maakt bekend dat bij beschik king dier Rechtbank d.d. 7 No vember 1939 de door AALDRIK KOSTER, architect, wonende te Haarlem, verzochte surséance van betaling is AFGEWEZEN en de verzoeker is verklaard In staat van faillissement, met benoeming van Mr. J. H. J. Si mons, advocaat en procureur te Haarlem tot curator. N.V. Oprechte Haarlemmerolie- fabriek Anthoniestraat 8 b. Gevraagd voor direct een PAKMEISJE en een LOOPJONGEN pl.m. 16 jaar. Aanmelden kan toor van 9-12 uur en van 2-5 u. Juffrouw of Meisje gevr., v. d. en n., bekend met alle huish. werkz.h. tegen 1 Dec. Kennemerweg 8, Bloemendaal., Besch. Juffrouw Duitsche v. geb., 16 j. in Holland in één betr. geweest, vrij geko men door sterfgeval, z. werkkr. op huishoud, geb. Br. no. 2637 bur. van dit blad Gevraagd: nette Huisknecht, voor direct, intern, goede getui gen vereischt. Hotel Funckler. Voor terstond gevraagd goed handschrift en kennis van boekhouden vereischt. Br. no. 2300 Wensing's Adv. Bur. Haarl. VLEESCHVERKOOP Openbaar Slachthuis Vrijdag middag 2 uur. Versch Rund- vleesch 30, 35, 40 cent p. 5 ons. Komt u eens bij ons neuzen. Het verplicht u tot niets. Een St. Nic. cadeautje moet juist nu practisch en niet duur zijn. Daarom naar Kroon's huis m.d. Oranje gevel Riv.vischm. no. 5 b. d. Gr. Kerk, tel. 14911. Uw ongebr. spullen ruilen en koo- pen we ook van U in.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2