l Hit de Ömstxeken j BURGERLIJKE STAND ZATERDAG IT NOVEMBER 1939 HSSREE M'S D AG B E X D HEEMSTEDE De Schoolmelk. Verstrekking begint weer op 20 November. In verband met de bijzondere tijdsomstandig heden is ook in Heemstede de school melk vers trek king niet onmiddellijk bij den aanvang van het nieuwe schooljaar hervat. Inmiddels worden thans de noodige voorbereidingen getroffen om met ingang van Maandag 20 November weder met de melkverstrekking op alle scholen te kun nen beginnen. Kerk en Vrede. De Vereeniging „Kerk en Vrede" hield Vrijdag avond een Getuigenisavond in het gebouw van den Protestantenbond, waarbij als spreker optrad Ds. M. v. d. Voet, met als onderwerp „De schuld dei- Kerk en de eenheid der Christenen." De bijeenkomst werd geopend met het voorlezen van eenige verzen uit Joh. 17, waarna de heer B. Visser een kort inleidend woord sprak. Ds. v. d. Voel, hierna 't woord verkrijgend, wilde als uitgangspunt nemen de plaat van den kunstenaar van Dobbenberg getiteld „Wij zijn allen schuldig." Reeds in den ouden tijd, aldus spr., was er een streven naar macht en dit kenmerkte zich al heel sterk onder de discipelen van Christus, die al twist ten over de vraag wie de grootste zou zijn. En dit streven naar macht treedt ten alle tijde naar vo- hen. Christus stond daartegenover; hij predikte in zijn Evangelie het „Zoek eerst het Rijk Gods". Maar deze eisch wordt uit de harten der men- schen uitgebannen. Een deel der schuld wil spr. werpen op de kerk, die wel de naasteliefde predikt, maar te veel ge neigd is een overeenkomst aan te gaan met den slaat Een volk heeft alleen groote waarde, aldus spr. als dit zich houdt' aan de wetten der liefde, dan alleen mogen wij ons een Christenvolk noemen. Daarom, zoo besloot spr. zijn rede, moeten wij te gen eiken oorlog protesteeren, en zoo de kerk dit niet doet, dan dient er een gemeenschap te ko men, die Christus en zijn Evangelie niet verloochent. Ds. v. d. Voet ging daarna voor in dankgebed. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: G. v. d. Putten, Raadhuis straat 82, autoped; Gielen, J. v. d. Bergstraat 18, zilveren armband; B. Vader, Glipperweg 13, scha kelarmband; A. Ruijghaver, Bcnnebroekerdijk 30, Haarlemmermeer, blocnota's; J. Westerveld, Iepenlaan 3, bijl; L. de Bruin, Voorweg 73, ceig- tuur; Smit, Valkenburgerlaan 22, distributiekaart; J. v. Midden, Meer en Bosch, emmer; v. Exel, Res Novaplein 16, hond; Tummers, Binnenweg 31, paar handschoenen; Timmerman, Havenstraat 53, kin derwantje; Sas, Zandvoortschelaan 46, portemon naie met inhoud; J. Konijn, Eschdoornlaan 18, portemonnaie met inhoud; mevr. Keizer, Stations weg 30, Rotterdam, portemonnaie met inhoud; Sorgdrager, Joh. Verhulstlaan 40, portemonnaie met inhoud; Visser, Zandvoortschelaan 179, portemon naie met inhoud; Miersma, Raadhuisstraat 15, portemonnaie met inhoud; F. A. de Greef, Haven straat 31, riem: M. D. Scheer, Javalaan 37, rijwiel sleutel; J. de Wildt, Heerenweg 106, regenpijpen; G. Koers, Bronsteeweg 34, rijwielbelastingmerk in étui; Gozeling. Lijsterbeslaan 5, regenkapje; Van Dort, Jac. v. Campenstraat 31, rugzak; L. v. d. Schoot, rozenkrans in étui; G. Leuven, Cruquius- weg 92, heerenschoen; Opstal, Madoerastraat 22, sjaal; N. Visser, Azalealaan 5, schakelarmband; mevr. Kohschulte, Zandvoorter Allee 11, dames- tasch met inhoud. Terug te ontvangen bij; P. Adriaanse, Raad huisstraat 99, schakelarmband; H. Liever, Bil- litonstraat 21, koperen gewicht; Jan Steenulan 18 kano; bureau van politie, hondenhalsband, zie- kenverblijf voor militairen, Heemsteedschedreef, motorhandschoen; Eeken, J. M. Molenaersplein 16, handschoen; C. Bos, Lindenlaan 1, hand schoen; Heemsteedschedreef 213, halssnoer; Mulder Heemsteedschedreef 94, hamer; Duiven voorde, Eikenlaan 20, handschoen; de Reus, Kerklaan 3, handschoen; G. Opstal, Madoera straat 22, jas; Lijsterbeslaan 16, jas en pullover; Joh. Verhulstlaan 42, tamme kauw; Beek, Land zichtlaan 41, grijze kat; Westra, Raadhuisstraat 15, portemonnaie met inhoud; L. Volenga, Raad huisstraat 8a, poes; v. Duren, Raadhuisplein, rollen pakpapier; Spierings, Clivialaan 4 goud ringetje, Hartel, Schouwbroekerstraat 8, regen pijpen; van Winsen, Celebesstraat 17, rozenkrans J. R. Verrijzer, Billitonstraat 15, rozenkrans; Nikken, Drieheerenlaan 49, rozenkrans; H. Die penveen, Bosb. Toussaintlaan 34, rijwielbelasting merk: G. Goosens, Lijsterbeslaan 5, huissleutel; Veldhuizen Kadijk 17 boodschappentasch; Kolk Haemstedeplein 26, vulpen; Postkantoor Haar lem. vulpen: Dickman, Roemer Visserplein, por temonnaie met inhoud; Brouwer, Torenlaan 9, jute zak; J. v. Looy, Binnenweg 188, zakmes. Het bevolkingscijfer. De 20.000 gepasseerd. Het zielental van Heemstede is Vrijdag de twin tigduizend gepasseerd Dit cijfer demonstreert de snelle ontwikkeling, die de gemeente sedert het be gin van deze eeuw heeft ondergaan. In 1900 was Heemstede een dorpje met slechts vijfduizend inwoners en jarenlang groeide het zie lental alleen doordat het cijfer van de geboorten dat der overledenen overtrof. Van een noemens waardige vestiging was nog geen sprake en in de jaren 1905 tot 1909 vertrokken er zelfs heel wat meer inwoners uit Heemstede naar elders, dan or zich nieuwe ingezetenen vestigden. In 1910 trad een sterke wijziging in. Elk jaar bracht een vestigings-overschot van drie a vierhon derd, totdat de wereldoorlog daaraan een einde maakte. Vooral in 1915 en 1916 nam de vestiging af terwijl het vertrek toenam. Na het einde van den oorlog kwamen de nieuwe bewoners echter in stroomen aanzetten. De jaren 1922 en '23 gaven zelfs een vestigings-overschot van veertien tot vijftienhonderd te zien! Op 30 April 1927 was een inwonertal van 17.071 bereikt, doch den volgenden dag, 's nachts om twaalf uur was de annexatie van een deel van Heemstede door Haarlem een feit geworden bedroeg het inwoner tal nog maar 11.562. De vestiging is daarna, nu eens wat sterker dan weer wat minder sterk, blijven voortgaan. Op 1 Januari j.l. bedroeg het zielental 19.518. De eerste maanden van dit jaar waren minder gunstig, de laatste maanden nam de vestiging echter weer sterk toe. Een van de voornaamste gevolgen, die uit het bereiken van de twintigduizend zielen voortvloeien is de uitbreiding van het aantal raadsleden van 15 tot 19. Dit gebeurt echter niet onmiddellijk doch bij de eerste verkiezing na de eerstvolgende tien- jaarlijksche volkstelling. Deze volkstelling zal nor maal op 31 December 1940 worden gehouden. In verband met de bijzondere tijdsomstandigheden is het mogelijk, dat zij wordt uitgesteld. Zou zij lan ger dan twee jaar worden uitgesteld, dan zal de uitbreiding van het aantal raadsleden in Heemstede moeten wachten tot 1947. Eerder dan in September 1943 zal deze uitbreiding echter in geen geval plaats kunnen vinden, Ook voor het college van B. en W. heeft de groot te van het zielental beteekenis. Gemeenten met minder dan 20.000 inwoners kunnen slechts twee wethouders verkiezen. Boven 20.000 inwoners heeft de gemeenteraad het recht naar eigen verkiezing drie of vier wethouders te benoemen. Met toestem ming van Ged. Staten is reeds in September j.l. tot de benoeming van een derden wethouder over gegaan kunnen worden. Verdere uitbreiding van het aantal wethouders tot vier zou, indien het al gewenscht werd geacht, niet kunnen gebeuren vóór September 1943, daar zulk een vermeerdering van het aantal wethouders uitsluitend bij den aanvang van een nieuwe zittingsperiode van den gemeente raad mag plaats vinden. Gemeenten van twintig duizend tot dertigduizend inwoners plegen echter van dit recht tot benoeming van vier wethouders geen gebruik te maken en het is ook niet waar schijnlijk, dat dit in Heemstede zal gebeuren. Voor de vraag of Heemstede binnen afzienbaren tijd een commissaris van politie zal krijgen is het bereiken van de twintigduizend inwoners niet be slissend. De wenschelijkheid of noodzakelijkheid daarvan wordt door het hoogere gezag op tal van andere gronden beoordeeld. Enkele jaren geleden is de al dan niet instelling van een politie-commis- sariaat nog aan de orde geweest. Zooals bekend is, werden toen niet voldoende termen aanwezig ge acht om tot de benoeming van een commissaris van politie over te gaan. Nadien zijn de omstandigheden ter plaatse niet zoodanig gewijzigd, dat hernieuwde overweging noodig is. Tenslotte heeft het bereiken van twintigduizend inwoners nog invloed op de hoogte van het salaris van enkele functionarissen, wier belooning door het hoogere gezag wordt vastgesteld. VERGADERING R.-K. STAATSPARTIJ. Vrijdagavond hield de afd. Heemstede der R.-K. Staatspartij haar najaarsvergadering in het Jeugd huis aan den Heerenweg. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. v. d. Weiden, en voorlezing der no tulen volgden enkele mededeelingen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden A. Schreurs en Q. v, d. Pijl herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer F. N. Duijn, gekozen werd de heer P. A. Mascini Jr. Vervolgens werden eenige wijzigingen aange bracht in het reglement. Na een geanimeerde rondvraag volgde nog een dankwoord aan den heer Duijn voor het vele werk dat hij tijdens zijn functie als betuurslid voor de vereeniging heeft verricht BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. C. Kres en H. C. C. Vernooij; G. Broekhof en W. E, v. Otterlo; A. Reeders en M. Th. Leuven, W, M. de Boer en M. M. Schmid; P. A. M. Mascini en E. M. v. d. Eijken. Getrouwd: E. W. Kind en G. de Bruin; M. Geluk en M. E. Mutsaers: A. C. Bank en N. Brouwer; R. J. de Blaauw en W. A. Rijnja; A. v. Velzen en S. Vollenga. Bevallen: M, P. Pöttkerv. Rooijen, z.; E. M. v. HaasterenSchaeffer, z.; A. E. de GraafPlomp, z.' J. G. Timmerv. Overbeeke, d. Overleden: C. P. Nelis, 67 j., geh.; Ch. J .C. Clavel, 70 j., wed. v. J. Mathijs. In memoriam C. P. Nelis. In het Weekblad voor Bloembollencultuur her denkt de redactie in zeer waardeerende woorden het overlijden van den heer C. P. Nelis, directeur der Naaml. Venn. P. Nelis en Zoon te Heemstede, die de vorige week na een langdurige ziekte is overleden. „De heer Nelis heeft veel voor het vak gedaan", zoo schrijft de redactie. „Méér, dan mis schien menigeen weet. In het dagelijksch bestuur van den Bond van Bloembollenhandelaren en diverse commissies van die instelling, was hij een gezaghebbende figuur. In de commissie voor het Wetenschappelijk On derzoek van het Centraal Bloembollen Comité was hij een der stuwende krachten, jarenlang bekleed de hij daarvan het onder-voorzitterschap". Ook Prof. Dr. E. van Slogteren, directeur van het laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse, wijdt een sympathieke beschouwing aan den heer Nelis. De heer Van Slogteren schrijft o.a.: „Het is wel een zéér zware slag, die ons allen heeft getroffen door het overlijden van deze bui tengewone persoonlijkheid. Een slag, die in deze moeilijke dagen nóg des te smartelijker treft, om dat in stormachtige tijden als we nu beleven, er op de brug mannen aan het stuur moeten str- die uitmunten door bijzondere bekwaamheid en i hoog en vast karakter. En als zoodaning blok Nelis v/el zeer ver boven ons allen uit! Zooals alle wer kelijk groote menschen was hij uiterst bescheiden en wars van elk uiterlijk vertoon. Nimmer drong hij zijn meening op aan anderen of ambieerde eenige bestuursfunctie voor zich. Ook zonder dat hij zelf op den voorgrond trad, konden zijn uit-; stekende kwaliteiten niet verborgen blijven. Zijn invloed ging en moest vèr uitgaan buiten de officieele functies, welke hij bekleedde en slechts weinigen kunnen ten volle beseffen, hoe groot deze invloed was en hoeveel onze cultuur en export hieraan te danken hebben." ZANDVOORT BEUGEN. Nu de zee weer dagelijks versch aas op het strand werpt, houden vele Zandvoorters zich on ledig met beugen. Sommigen leggen lange lij nen met 25 en meer haken bij laag water in het eerste zwin, wachten dan rustig den vloed af om daarna de vangst binnen te halen. Niet altijd is de vangst even gelukkig, doch in de meeste ge vallen wordt de moeite toch beloond met een flink maal heerlijke visch. Anderen vatten de zaak wat sportiever op. Zij visschen met drie of vier lijnen, waaraan elk twee haken. De lijnen zijn aan het einde met een stuk lood bezwaard en door middel hiervan slingert men deze uiteindel met de haken een flink eind in zee; liefst ongeveer tegen de eerste bank. Als de laatste lijn is uitgeworpen, behoeft men meestal niet lang meer te wachten om de eerste weer in te halen. DE TWEEDE FEESTAVOND VOOR MILITAIREN. Buitengewoon goed slaagde de vorige maand de eerste militaire feestavond in theater Groot Badhuis. Bijna alle soldaten waren in de gezel lige zaal aanwezig en hebben genoten van zang en tooneel. De ingestelde commissie heeft nu de tweede feestavond vastgesteld op Woensdag 15 Novem ber as. in theater Groot Badhuis. Een program ma is reeds samengesteld. De medewerking is namelijk verzekerd van de Zandvoortsche Mu ziekkapel onder leiding van den" heer R. van 't Hoff, voorts van de gymnastiek vereeniging „Oefening Staalt Spieren" (dames- en heeren- afdeeling) en van den bekenden buikspreker René. Voor de danslustigen zij vermeld, dat het bal reeds om ongeveer tien uur zal aanvangen. De muziek wordt verzorgd door Hildering en zijn bekende band. zoodat het de volgende week Woensdagavond een zeer gezellige avond belooft te worden. De commissie rekent weer op de medewerking van de burgerij, HALFWEG GEVONDEN EN VERLOREN. Te bevragen bij: J H. Thorborg, Liewegje 1, een wiel van vrachtauto; J. Schol ten, woonark aan de Zwetbrug, een portemonnaie met inhoud; Chr. Weisel, Polanenkade 21, een portemonnaie met in houd; Th. van Lieshout. Polanenkade 22, een stop- watchhorloge; P. van Beekum, Wilgenlaan 41, een kluwen wol. HAARLEMMERMEER KOE UIT DE WEIDE ONTVREEMD? De landbouwer R. aan den IJweg alhier, miste 's morgens een jonge koe (pink) uit de achter zijn woning liggende weide. Er wordt aan dief stal gedacht en daarom werd de politie met de vermissing in kennis gesteld. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN NOORDER KAPEL, Minahassastraat. 10: Br. Hoe kendijk. 12.30: Zondagsschool. 8: Ds. v. d. Togt. Dinsdag 2.15: Dameskrans. Vrijdag 8: Meisjesvereeniging. HALFWEG N. H. KERK. 10: Ds. H. O. Molenaar. Bed. H. Doop. 6.30: Dezelfde. GER. KERK. 9.30: Ds. E. A. Groenewegen. 3.30: Ds. J. D. Boerkool, van Amsterdam. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Overleden: Maatje Baars, oud 31 jaar wonende te Amsterdam, St. Vogelenzang. Hendrika de Wit, oud 69 jaar, wonende te Bennebroek, Duin laan 17. COLLECTE NATIONAAL STEUNCOMITé 1939. In den loop van de volgende week zal er door eenige dames een lijst bij de inwoners worden aangeboden. De opbrengst is voor het nationaal Steuncomité. Het Crisiscomité Bennebroek zal dit jaar geen inzameling houden. Wil men plaatsgenooten toch door giften in geld of natura helpen, dan kan men zich in verbinding stellen met den secretaris-penning meester van het comité ten Raadhuize. HILLECOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Politietroepen, Benne broek, rijksborstrok in krant gewikkeld; F. v. d. Berg, Molenbuurt 27, zwarte want; F. Warmerdam, Wilhelminastraat 14, grijze ceintuur; C. Uitendaal, Wilhelminastraat 109, uniformknoop Ned Spoor wegen; L. Warmerdam, 2e Loosterweg 106, bood schappentasch; T. Suikerland, Leidschestraat 30, blauw-wit kinderwantje; R. v. d. Ende, Haven 44. rij w.ach ter licht; N. Koopman, Leidschestraat 35, zwart jong hondje; Wed. Bark, Meerstraat 53, zwart met bruine hond. Bij de politie: geelbruine portefeuille inh. papie ren enz.; grijze handschoen: tasch met flesch; bruin D. poi-ternonnaietje; autonummerplaat GZ 47651; zwart kinderpantoffeltje; paar rolschaatsen; porte monnaie; wit zakmesje; blauwe jongenspet. AERDENHOUT BUURTVEREENI GING AERDENHOUT—BENTVELD. Voor de Buurtvereeniging houdt op Donder dag 16 November in de bovenzaal van „Boeken- roode", de heer Jan P. Strijbos een causerie met film over zijn reis op Spitsbergen. BLOEMENDAAL JAARVERGADERING VOETBALCLUB „BLOEMEN DAAL' De voetbalclub ,31oemendaal" hield Vrijdag avond in Hotel Roozendaal te Overveen een buitengewone algemeene vergadering, die matig bezocht was. Een voordeel van het geringe be zoek was evenwel, dat de bespreking van de agenda-punten een zeer vlot verloop had. Het financieele jaarverslag van den penningmeester kon de goedkeuring verwerven van de vergade ring. Door diverse omstandigheden had er ook een wijziging plaats in de leiding van de ver eeniging. Als nieuwe bestuursleden werden bij acclamatie gekozen, de heeren L. Hajema en P. Lamboo. Vervolgens wist het bestuur zich de medewer king te verzekeren van een elftal-commissie, meestal een teer punt bij de voetballers. Nadat de voorzitter bij de rondvraag de spre kers naar genoegen beantwoord had, sloot hij met een opwekkend woord tot de aanwezigen de vergadering, daarbij de hoop uitsprekend, dat de vereeniging, ondanks tijdsomstandigheden en noodcompetitie een goed figuur za blijven slaan in de tegenwoordige voetbalwereld. VELSEN Geslaagden bij liet gemeentelijk politiecorps. Bij de laatstgehouden examens der verschil lende bonden slaagden de volgende agenten van politie voor het politiediploma met aanteeke- ning. Algemeene Nederlandsche Politie Bond: G. J. Timmermans, W. Teerink, J. Alberda, A. J. Wit tebrood en J. Brands. Christelijke Bond van Politieambtenaren in Nederland: G. J. Timmermans en J. Tanger. Ned. Roomsch-Katholieke Politiebond ,.St.- Michaël": G. J. Timmermans, W. Teerink en B. Kamerbeek. Plan van uitbreiding. Het hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis, dat van 10 November 1939 af gedurende veertien dagen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de gemeentesecretarie (4e af dee ling) voor een ieder ter inzage zal zijn nederge- legd het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestemming van den daarin begrepen grond in onderdeelen. gemerkt D I. Driehuis, omvatten de een gebied, liggende aan en nabij de Hof dijklaan, den Spoorweg en den Zeeweg te Drie huis, met de daarbij behoorende bebouwings- Jubileum Christelijke Fabrieks- arbcidersbond. Receptie op 18 November. De afdeeling Velsen van den Bond van Chr. Fabn'eks- en Transportarbeiders, hoopt dezer da gen haar 25-jarig bestaan te herdenken. 14 November 1914 werd deze afdeeling opge richt in de bovenzaal van het toenmalige café „Bloemoord" na een rede van den zeer jeugdigen propagandist, van den pas opgerichten Bond. den heer W. Strijbis van Zaandam. De afdeeling telde bij haar oprichting 12 leden, waarvan er thans nog 2 over zijn nl. een lid en een oud-lid. Reeds spoedig breidde het ledental zich echter uit De samenwerking met andere organisaties in dit geval den R.-K. Bond van Fabrieksarbeiders en de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders was in het algemeen goed. Het ligt in het voornémen van het bestuur, om ter gelegenheid van het jubileum op Zaterdag 18 November a.s. des middags var 4 tot 5.30 uur re ceptie te houden in de Da Costaschool aan de Noorderlaan. Op Zaterdag 25 November a.s. zal eer. feestelijke jaarvergadering worden gehouden. Het lijdt geen twijfel of velen zullen zich geroe pen voelen de jubileerende afdeeling hunne geluk- wenschen aan te bieden. Huldiging P. J. van Geelen. Gisteren vierde de heer P. J. van Geelen, chef van de Fersoneelsafdeeling van de Vereenigde Koninkl. Papierfabrieken Van Gelder Zonen zijn 25-jarig dienstjubileum, waarbij de jubi laris van verschillende zijden gelukwenschen heeft mogen ontvangen. Namens directie en commissarissen werd de heer Van Geelen toegesproken door den heer N J. Allan, directeur der vennootschap, die het verdienstelijke werk van den jubilaris in het licht stelde. De heer Allan overhandigde hem een fraai schilderij van den kunstschilder Wissen Sr., voorstellende een heidelandschap. Bij deze huldiging waren aanwezig de procuratiehouders de heeren J. Smit en Ir. W. A. Staring en de oud procuratiehouder de heer L. J. van het Kaar. Daarna werd de heer Van Geelen in het schaftlokaal der fabriek gehuldigd door het ambtenaren- en bazenkorps van de fabriek. Hij werd toegesproken door den heer J. Smit. Deze huldigde den jubilaris wegens zijn collegialiteit en zijn prettigen omgang. Hem werd een pick-up met gramofoonplaten en mevrouw Van Geelen werden bloemen geschonken. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J Volmüller, Maracaibo (Vene zuela) en R. Monnier, Kluijskenslaan 10, Sant poort, toek. adres: Maragaibo.; P. Hamers. Wil- lemsbeekweg 14, IJmuiden en J. C. P. Kok, Aca ciastraat 22. IJmuiden, toek. adres: Troelstra- weg 19, IJmuiden; J. A. Woertman, Haarlem en J. ten Have. de Ruijterstraat 4. IJmuiden, toek. adres: R. Claeszenstraat 6, IJmuiden: A. van Niekoop, Zandersstraat 1. IJmuiden en M. C. de Groot, Platanenstraat 6, IJmuiden; toek. adres; Fazantenlaan 23, IJmuiden; J. van Heerd, Kal- verstraat 27. IJmuiden en J. M. Bakker. Varenius- straat 17, IJmuiden. toek. adres: Bloemendaal. Verbindingsweg 59; C. D. Geijteman, Napier straat 11, LJmuiden en P. E. Thiele, de Ruijter- dwarsstraat 1, IJmuiden, toek. adres: Alex. Rell- straat 35, IJmuiden: A L. van Munster. Bever wijk en W. M. van Dijk, Smidt van Gelderstraat 34, Velsen (N.). toek. adres: Beverwijk. Kastanje laan 7; G. Hoefakker, Velserduinweg 244. IJmui den en S. Mein, Zwaluwstraat. 43, Haarlem; C. J. Broek, Jac. van Heemskerkstraat 84. IJmuiden en C. Dik, Engelmundusweg 82, IJmuiden; toek. adres: de Ruijterstraat 117, IJmuiden; C. Schol en C. van Tunen, beiden Krugerstraat 4. IJmui den, toek. adres: Krugerstraat 4, IJmuiden. Getrouwd: H. C. van Keulen en C. J. Webbe, Neptunusstraat 33r„ IJmuiden; H. Plug en W. Engel, van Speljkstraat 33, IJmuiden: P. Cramer en C. J. Braam, Groeneweg 50, IJmuiden; P. A. Schoorl en A. M. C. H. van den Boom, Noorder dorpstraat 10, Santpoort; J. Sieval en A. Kuil, Haarlem, Reigerstraat 38; H. van Gooi en A. Zwanenburg, Kennemerlaan 27, IJmuiden; B. M. Nooij en D. van Straten, Wijk aan Zeeërweg 53, IJmuiden; M. Mossel en M. B. R. v. d. Poel, Ger. Doustraat 20, IJmuiden; C. Koster en M. E. Mol, de Ruijterdw. straat 8, IJmuiden; A. Duijn en B. Carton, van Wassenaerstraat 26, IJmuiden; C. Wijs en W. Spaargaren, Corverslaan 2, Velsen (N.); A. van Veen en A. Meijns. Ederveen; A. J. van Beek en C. v. d. Plas, Melklaan 85, Velsen (N.); L. van Straten en H. Kroonenberg, Am sterdam, Boterdiepstraat 35; N. W. van Nifterick en J. Verwoerd, Kanaalstraat 210, IJmuiden; M. J. H. Th. Pijl en C. J. W. Rijkeboer, Beverwijk. Zwaanstraat 2. Bevallen: M. WassenaarsVeldman, z„ de Ruijterstraat 97. IJmuiden: A. C. P. Kraaije- veldPrins, d„ Gr. Houtweg 34, Velsen N.; M. E. BeenThesing, d„ Engelmundusweg 53, IJmui den: A. C. BroersenJacobs, z., Breesaapstraat 25, IJmuiden. Overleden: M. Essenius, 84 jwed. v. J. v. d. Kaaij, Gr. Houtweg 192, Velsen-N.; J. v. d. Ee, 88 j., wedr. v. J. M. Slebos, Wij kerst raat-weg 44, Vel sen-N.; H. E. van Feggelen, 65 j., wed. v. W J. van Buuren, Kortenaerst-raat 15, IJmuiden. SANTPOORT DE HEER JOH. VAN EE. In ons nummer van Donderdag maakten wij melding van het overlijden van den heer Joh. van Ee, gepensionneerd onderwijzer van de open bare school te Santpoort. Men verzoekt ons nog te berichten dat de heer Van Ee niet overleden is in het Tehuis voor Oudelieden te Velsen, maar bij familie. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Boekhouder verduisterde drieduizend gulden. Een boekhouder van een fabriek te Hoogeveen had de verleiding niet kunnen weerstaan en zich vergrepen aan de gelden van de N.V.. waaraan hij was verbonden. In het tijdvak van Januari tot half September 1939 heeft hij verschillende bedragen verduisterd tot een totaal van ruim 3.000 gulden en hiervoor had hij zich voor de rechtbank te Assen te ver antwoorden. Hij heeft tijdens de zitting de hem ten laste gelegde verduistering, welke door een accountantsonderzoek aan het licht was gekomen, toegegeven. Op grond van het reclasseeringsrapport vorder de de officier van justitie een gevangenisstraf voor den tijd van 12 maanden, waarvan zeven maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Neder- landsch genootschap. Vandaag veroordeelde de rechtbank den boek houder tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van het Nederlandsch genootschap; een en ander met aftrek der pre ventieve hechtenis. Het vergaan van de motorschepen „Tegri" en „Safe". Voorzitter Raad voor de Scheepvaart herdenkt de bemanning. Voor de eerste maal sedert het uitbreken van den oorlog heeft de voorzitter van den raad voor de scheepvaart een droeve plicht vervuld bij den aanvang van de hedenmorgen gehouden zitting, die gewijd was aan het verdwijnen van de motorschepen „Tegri" en „Safe", in Septem ber en October J.l. Het betreft hier de eerste schepen zoo zei- de prof. mr. B. M. Taverne die in dezen oor log met man en muis zijn vergaan. Spr. brengt hulde aan de mannen, die slacht offer werden van hun plicht en spreekt zijn deernis uit met de nagelaten betrekkingen. Gehoord werd in de eerste plaats de Groning- sche scheepsmakelaar J. Sanders, makelaar van de „Tegri" welk schip op 18 September in ballast van Delfzijl naar Gothenburg was ver trokken, waar het op 21 September aankwam. Op 25 September vertrok het schip naar Amster dam, met 40 ton ontplofbare stoffen met Neder landsche bestemming en 130 ton andere goede ren. Na het vertrek uit Gothenburg heeft men niets meer van het schip vernomen. De make laar heeft zich in verbinding gesteld met buiten- landsche zaken en zelfs met de gezantschappen te Londen en Berlijn, maar alles zonder resul taat. Op gelijke wijze Is het Gronlngsche m.s. „Safe" verdwenen zonder dat ooit een spoor er van is teruggevonden. Dit schip verliet op 7 October Antwerpen met een lading stukgoederen voor Riga. De cargadoor J. J. Onnes, die van morgen gehoord werd. deelde mede. dat hij, toen hij op 18 October nog niets van het schip ver nomen had, zich telegrafisch in verbinding had gesteld met verschillende zijner Scandinavische agenten, doch de „Safe" had nooit een Deensche haven, noch het Deensche spergebied bereikt. Het schip was zoo goed als nieuw, doch had reeds vier reizen gemaakt, zoodat omtrent de zeewaardigheid geen twijfel kon bestaan, terwijl get. den schipper reeds jaren kende als een be kwaam en voorzichtig zeeman. Het verdwijnen van de beide schepen moet dan ook vrijwel zeker als gevolg van den huidigen oorlogstoestand en de daaraan verbonden ge varen voor de scheepvaart worden beschouwd. De raad zal later uitspraak doen. Vrouw stak Italiaan niet een mes. Tot 1 jaar veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft de vrouw, die haar vroegeren minnaar met een mes in den rug heeft gestoken, veroordeeld tot oen jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorloopigc hechtenis. Van de straf werd zes maanden voorwaardelijk opgelegd. De man, een Italiaansche beeldjeskoopman, was geruimen tijd verloofd geweest met een Amster- damseh meisje. Op zekeren dag verliet hij haar, na haar herhaal delijk te hebben bedrogen. Toen hij haar later een bezoek bracht, kreeg het tweetal ruzie en stak de vrouw den Italiaan met een mes in den rug. De man werd niet ernstig gewond. HOUTDIEFSTAL. DADER GEARRESTEERD. Donderdag heeft de politie in Haarlemmermeer aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht de vermoedelijke dader van den kort geleden in Zwa nenburg van een bouwwerk gepleegden houtdief stal. De man heeft een bekentenis afgelegd, terwijl het ontvreemde hout hetwelk op z'n erf werd ge vonden, in beslag werd genomen. TOESTAND REDELIJK. Naar wij vernemen is de toestand van den heer G. E. v. R. te Haarlem, die Donderdag het slacht offer werd van de botsing op den Heerenweg en die in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem ver pleegd wordt, thans redelijk. HOCKEY NEDERLANDERS TEGEN BELGEN Dit seizoen twee ontmoetingen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Kon. Ned. Hockeybond besloten, in dit seizx>en, indien de toestand het toelaat, twee landen- wedstrijden tegen België te laten spelen, n.l. een thuis- en een uitwedstrijd. Het is zeker, dat de Kon. Belgische Hockeybond met deze ontmoe tingen accoord gaat, omdat ook van die zijde reeds aangedrongen is, de jaarlijksche wedstrij den te laten spelen. De ontmoetingen zullen waarschijnlijk in Maart en April as. worden gespeeld. Over de data zullen nog besprekingen worden gevoerd. OEFENWEDSTRIJDEN TE BLOEMENDAAL. DEVENTER EN BREDA. Op 3 December zullen, waarschijnlijk te Bloe mendaal, Deventer en Breda, oefenwedstrijden worden gespeeld tusschen elftallen, gevormd uit de groepen der huidige noodcompetitie van den K.N.H.B. Deze wedstrijden zullen tevens dienen voor het verkrijgen van het overzicht inzake het materiaal, dat beschikbaar is met betrekking tot de in het voorjaar te spelen interlandwedstrijden. Te Bloemendaal zullen een A- en een B-team der Gooische/Amsterdamsche afdeeling uitkomen tegen ploegen van de Haagsch/Rotterdamsche groep. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB „KIJK UIT", Uitslag onderlinge competitie: Eerste tiental: F. KraaienhagenH. v. d. Linden 1—1 en J. L. NobleW. Leuffen 02. Tweede tiental: HermesenBlijswijk 02, A. L. NobleMastenbroek 2—0 en Kaandorpvan Garderen 0—2. Derde tiental: H. Leuvener—P. Le Noble 2—0, Zijlstra—W. Berlemon 2—0, A. Bakker—van Rese 20, P. Le NobleLeuvener 02 en Berlemon P Le Noble 2—0 HAARLEM, 10 Nov. 1939. Ondertrouwd. 9 November: P. B. Ockeloen en Zijnen. H. J. Lijs en R. H. van Vloodorp. Bevallen. 9 Nov.: J. CaptijnVan Roon, z. H. J. SchreuderScheffer, z. M. J. Gorter— Jansen, z. G. A. van Rijn—De Vrind, z. Overleden. 8 Nov.: F. H. Odlnk, 61 j., Uranus- straat. 9 Nov.: N. B. Slegt, 61 J., Eikenstraat. M Blaauboer--Schenk, 89 jBloemveldlaan. 10 Nov.: A. A. Popma—Morhaus, 72 J„ Sophla- straat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11