HANSA-LLOYD ED. KIMMAN&CO. PAS OP SCHINDELER Bestel- en Vrachtautomobielen Er is een\jA in de maand 'cie van AGENDA. K.L.M. zal vier verkeersvliegtuigen bij Fokker bestellen toal'tthiaHvetiakfi Echte WALES-Anthraciet WITTOP KONING UW WINTERJAS Ochtendbeurs Amsterdam HOVENIERSKNECHT type „fBotg-ivaid" N.V. Haarl. Rijwiel- en Automobiel Mij. VRIJDAG 17 NOVEMBER 1939 H A' X R E E M'S DAGBLAD '4 Vechtpartij niet doodelijken afloop op voetbalveld. Tegen dader vier jaar geëischt. Op Zaterdag 30 September werd te Sprang- Capelle in de competitie van den Bi'abantschen Voetbalbond de voetbalwedstrijd S.D.O.-Sparta ge speeld, welke een tragisch einde heeft genomen. Tijdens den wedstrijd hadden reeds eenige inciden ten tusschen spelers van de beide teams plaats gevonden. Daarom had de scheidsrechter de heer Van V. het noodig geoordeeld een der spelers naar de kleedkamer te zenden, waarna de wedstrijd, die een zeer ruw karakter droeg werd voortgezet. Toen even voor het einde tusschen de spelers wederom een vechtpartij ontstond, floot de scheids rechter den wedstrijd af. Op dit moment was Sparta aan de verliezende hand. Terwijl de spe lers zich van het veld verwijderden heeft een der S.D.O.-spelers, de 21-jarige H. G. uit Sprang-Ca- pelle bij den uitgang van het voetbalveld den 23- jarigen gehuwden Sparta-speler C. Snijders uit Vrijhoeve-Capellc met eer. mes gestoken. De ge troffen speler liep hevig gillend naar het voetbal veld terug. Het was door de borstkas tot in het hart en longen gedrongen en na hevig bloed verlies zakte het slachtoffer nabij het doel dood neer. Donderdag diende deze zaak voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch. De Officier achtte bewezen dat verd. zich had schuldig gemaakt aan doodslag en eischte vier jaar gevangenisstraf. Vele Eerste Kamerleden tegen Rijksopcenten op Gemeentefonds belasting. Aan het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende tijdelijke voor zieningen tot versterking van de middelen tot dek king van de uitgaven des rijks is het volgende ont leend: Bij de overweging van dit wetsontwerp in de af- deelingen betuigden verscheidene leden hun in stemming met de wijziging, welke de aanvankelijke voordracht tijdens de behandeling in de Tweede Kamer had ondergaan, doordat het naar aanlei ding van die voordracht gerezen bezwaar tegen een ongelijke belastingheffing in de onderscheidene klassen van gemeenten was vervallen. Zij keurden evenwel af dat, indien de ontworpen bepalingen kracht van wet zouden verkrijgen, op de gemeente fondsbelasting opcenten zullen worden geheven ten bate van 's rijks kas, hetgeen afwijkt van den nor malen gang van zaken, volgens welken heffing van opcenten wel geschiedt ten bate van de lagere or ganen op de hoofdsom der rijksbelastingen, doch niet ten bate van het rijk op belastingen, waarvan de opbrengst in beginsel voor de gemeenten is be stemd. Voorts betreurden de hier aan het woord zijnde leden, dat hetgeen bij dit wetsontwerp wordt voor gesteld niet verder reikt dan ter voorziening in het tekort op de rijksbegrooting en niet mede strekt in het belang van de gemeentefinanciën. Rheumatische pijnen kwellen Uw lichaam ze dooden Uw werklust, ze vergallen Uw leven en dat van Uw huisgenooten. Ze maken U humeurig en oud vóór Uw tijd en als ge niet tijdig Uw maatregelen neemt wordt ge voorgoed gekluis terd aan Uw stoel of bedWaarom dan dat alles? Waarom niet de kwaal in haar oorzaak bestreden? Dat kan toch In negen van de tien gevallen zijn Rheumatische pijnen een gevolg van onzuiver bloed. Doe eens een bloedzuiverende kuurNeem Kruschen Salts De aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en inge wanden hergeeft deze organen weer hun jeug dige kracht. Ze doen dan hun werk weer net als vroeger en filteren al het overtollig en schadelijk zuur uit Uw bloed. Al dat pijn verwekkend over tollig urinezuur, dat zich vroeger vastzette in Uw weefsel en gewrichten, en dat de oorzaak was van Uw pijnen, wordt nu afgevoerd langs zuiver na tuurlijken weg. Met den dag groeit Uw levenslust en bij een trouw en regelmatig gebruik eiken morgen na het opstaan voelt ge U allengs een herboren mensch De Heer W. H. v. Z. te Rotterdam schrijft „Met. deze wil ik U mijn oprechten dank betuigen voor de heilzame werking van Kruschen Salts. Ge durende een tiental jaren had ik vreeselijke Rheu matische pijn in mijn rechterknietotdat een mijner kennissen mij adviseerde om Kruschen Salts te probeeren. Ik kocht een flaconben steeds doorgegaan met het innemen en heel lang zaam is de pijn uit mijn knie zoo goed als ver dwenen. met loopen gaat het bijzonder. Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drogisten a ƒ0.40. ƒ0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 17 NOVEMBER. Stadsschouwburg, 8.15 uur: „De Firma Monestier" door het Residentie Tooneel. Gem. Concertzaal, 8.15 uur: Concert H.O.V. Gebouw de Nijverheid: 8.15 uur: Spreker de heer VJ. Richter, pred. van Amsterdam. Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30: Openbare vergadering Vredesraad Haarlem, 8.15 uur. Wïlhelminastraat 22: Psychometrische séance „Hnrmonia", 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Wie is de vader??' en „Docter Sijn", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Juarez" geprolongeerd. Op het tooneel: dë zanger Bob Scholte, 2.30, 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: „Rue Michel No. 8, het huis der geheimen", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Tarzan's verbanning" gepro longeerd, 2.39, 7 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en van 7— 9 uur. .TERDAG 18 NOVEMBER Dancing La Gaité. Raaks: Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds, Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en van 7—0 uur AMSTERDAM 17 November. Naar wij ver nemen kan zeer binnenkort, als gevolg van de tusschen K. L. M. en N. V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker gevoerde bespre kingen, de totstandkoming van een overeen komst verwacht worden, omtrent welker hoofd lijnen men in principe reeds overeenstemming heeft bereikt. Deze overeenkomst houdt in dat de K. L. M. de Fokkerfabriek opdracht zal geven voor den bouw van vier geheel metalen, zeer snelle en uiterst moderne tweemotorige verkeersvlieg tuigen, naar een nieuw ontwerp van Fokker, de F 24. Zoodra de overeenkomst definitief tot stand is gekomen zal met den bouw van het prototype worden begonnen. De machine zal plaats fcjieden aan 24 passagiers. Benarde toestand op geïnterneerd Duitsch schip. Vrees voor muiterij op de „Columbus". VERACRUZ (Mexico) 17 November. De positie van de manschappen aan boord van het geïnterneerde Duïtsche s.s. „Columbus", dat te Anton Lizardo voor anker ligt, is weinig benijdens waardig. Het voedsel- en waterrantsoen is zeer gering. Teneinde brandstof voor de motoren van de lichtcentrale te sparen, wordt het gebruik van electriciteit ten zeerste beperkt. De 600 koppige bemanning leidt een bestaan van niets doen in de tropische zon en houdt zich uit verveling bezig met visschen. 29 leden van de bemanning zijn reeds gedeserteerd naar het binnenland; 4 leden zijn ver dronken. Men verwacht dat kapitein W. Dahne zich naar de hoofdstad zal begeven om met het agent schap van de Norddeutsche Lloyd te trachten een regeling te treffen, daar men vreest dat er op het schip muiterij uit zal breken. Naar men veronder stelt is de meest voor de hand liggende oplossing dat de geïnterneerden werk gaan zoeken in het binnenland, bijvoorbeeld in de provincie Chiapas, waar zich vele Duitsche landbouw-kolonies be vinden. (United Press). De „Rotterdam" met derde klas passagiers naar Amerika. De vraag naar passageruimte voor Amerika houdt nog immer aan, al komt deze thans van een andere categorie menschen dan onmiddellijk na het uitbreken van den oorlog. Thans zijn het in hoofdzaak Duitsche emigranten, die naar Amerika willen, maar die zooals te begrijpen is moei lijk een overtocht kunnen bekostigen, vandaar dan ook, dat in hoofdzaak naar derde klasse passage wordt gevraagd. In verband daarmede heeft de directie van de HollandAmerika lijn besloten, de „Rotterdam" uitsluitend voor derde klas passagiers te laten varen, het schip is reeds zoo goed als vol geboekt. ECONOMISCHE HOOGESCHOOL TE ROTTERDAM. De rector magnificus der Nederlansche Eco nomische Hoogeschool. verzoekt alle gemobili seerde studenten der Hoogeschool ten spoedig ste aan het bureau van den Pedel opgave te doen van naam, huisadres, veldpostadres, militaire rang, studiejaar en eventueel den stand van hun examenstudie. Oranje vliegtuigen. Met ingang van Maandag a.s. zullen de K.L.M. vliegtuigen die naar Scandinavië vliegen, Oranje geschilderd zijn. Met ingang van 1 Dee. a.s. zullen de Belgische maatschappij S.A.B.E.N.A. en de Zweedsche maatschappij -A.B.A. ook met oranje toestellen gaan vliegen. De Deensehe maatschappij heeft nog geen beslissing genomen, maar zal wel eenzelfde regeling als andere maatschappijen treffen. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer Jos, Sormani, leerling van de Radio Technische School „Haarlem", is te Den Haag geslaagd voor het examen radio-tech nicus uitgaande van het Ned. Radio Genootschap. Het gerucht en de ijskast. Een smalle straat in de oude binnenstad te Delft. Langs de wandelaars op het trottoir suizen auto's, vrachtwagens en andere moderne vehi kels, die slecht passen bij den middeleeuwschen achtergrond van trapgeveltjes, boogbruggen en stilkabbelend grachtwater. Wat er evenmin bij past is de koortsachtige haast waarmee een po litieagent komt aangefietst, aldus schrijft de Tel. Hij springt van zijn rijwiel, werpt het tegen den muur en rent een bekend en veelbezocht café-restaurant binnen, dat vooral tijdens het borreluur veel studenten en officieren van het Delftsche garnizoen binnen zijn gezellige mu ren herbergt. Twee voorbijgangers blijven nieuwsgierig staan en vinden dien hollenden agent een vreemd geval. Zóó vreemd, dat het eens nader bekeken en beredeneerd moet worden. Als de agent na enkele minuten in een staat van kennelijke opgewondenheid terugkeert, staan er 50 menschen. Na nog eens vijf minuten na dert een politiewagen. Er stijgen zes, zeven agenten uit metgasmaskers voor. De vijf tig toeschouwea's zijn weldi'a tot 500 aange groeid. Hun aandacht is als een veer gespan nen. Met ingehouden adem staren zij naar het schokkende schouwspel. Allen zijn 't er over eens: daar gebeurt iets vreeselijks, daar worden officieren gearresteerd! Officieren, die zich met gasbommen verweren, vandaar de gasmaskers der agenten. Het gerucht wordt grif geloofd en is weldra een volstrekte zeker heid geworden. Den nieuwaangekomen voor bijgangers wordt het verteld: 'n gevecht tus schen officieren en agentenDe spanning stijgt. Een dichte menigte vult de straat. Auto's boren zich moeizaam een doorgang in den menschenmuur. Eindelijk gaan de deuren open. De gasmaskers op, torsen de agenten een enorme ijskast naar buiten. Het gevaarte wordt op de auto geladen, een claxon scheurt de gespannen stilte stuk en in een flits is de wagen verdwenen. Het publiek is al klaar met zijn oordeel: er zitten officieren in de ijskast, onschadelijk ge maakte officieren, die de buitenwereld niet mag aanschouwen. De menschen verspreiden zich, maar heel den dag blijft de atmosfeer geladen en de wildste geruchten doen de ronde. En op een terrein aan de Tweemole nt j es va art buiten Delft sjouwen zes agenten de ijskast van den wagen, 't Was een splinternieuw, zoo van de fabriek. Bij de montage was een onge lukje gebeurd, waardoor zich ammoniakgas door het chié verspreidde. Daarbuiten kon het gas zonder gevaar ontsnappen.... i 'wactiLing getuig van hedenavond tot morgen 'vond ongeveer 19 uur Matige, tijdelijk krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Nu en dan eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. THERMUMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 53 F 46 F 50 Gisterenmiddag is vanuit het westen een sto ring genaderd, die vooral in het zuiden van ons land greote barometerdajingen veroorzaakte. Zoo daalde de luchtdruk te Maastricht tusschen 15 en 18 uur niet minder dan 8 mbar. De dalingen zijn weer door flinke stijgingen gevolgd, en thans breidt zich een rug van hoogen luchtdruk uit over onze omgeving en het Kanaal. De wind, die gis teren langs de Zeeuwsche kust tot stormachtig aangroeide, terwijl in het noorden de wind zwak of matig bleef, is vanmorgen langs de geheele kust matig tot krachtig uit west tot noordwest. Het depressiesysteem over Scandinavië is aan het opvullen. Ten zuiden van Spitsbergen ligt nog een depressie van ongeveer 980 mbar. Over de Noorsche zee en de Faroër ligt een afzonder lijk gebied van hoogen luchtdruk van 1015 mbar. Op IJsland dalen de barometers thans weer on der invloed van een depressie op den oceaan. De temperatuur is daar aanzienlijk onder normaal, plaatselijk zelfs 10 graden. Het gebied van hoogen luchtdruk over Spanje en Portugal is nog iets toegenomen tot 1037 mbar. Op de Azoren ver andert de luchtdruk weinig, en-valt af en toe wat regen. Op de Balkan blijft de luchtdrukver- deeling vlak. Het weer is daar meest zwaarbewolkt tot betrokken. Groote hoeveelheden heerslag wor den uit deze omgeving niet gemeld. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden: 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Brandweer: 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Zaterdag v.m. 7.15 uur; n.m. 19.42 uur. Strand berijdbaar van 12.00—17.30 uur. vindt U in ruime sorteering bij ons. PIJPEN - SIGARETTEN - SIGAREN - AANSTEKERS - KOKERS enz. enz. tegen billijke prijzen. SIGARENMAGAZIJN ANTON OOMS, Gr. Houtstraat 153 Telef. 12905 (Adv. Ingez. Med.) o.a. 1.35, afm. 8-15 m.m. 2.45, afm. 15-22 m.m. 2.80, afm. 22-35 m.m. FRANCO HUIS PER 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 a TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) Opening Taft Schoenenmagazijn. Hedenmiddag wordt het Amerikaansche schoe nenmagazijn Taft, Groote Houtstraat 35, een filiaal van de bekende zaak in de Kalverstraat te Amster dam, géopend. Door een verbouwing is er een frissche moderne winkel ontstaan, die twee aardige etalages heeft waar de laatste modellen der Amerikaansche dames en heerenschoenen worden geëtaleerd. Ongetwijfeld zullen die modellen, die nu weer eens iets geheel nieuws op het gebied van de schoenenmode brengen wel de aandacht trekken. Ook het interieur van de zaak is modern ingericht en maakt een prettigen indruk. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.40. Berlijn 75.50. Parijs 4.20. Brussel 30.85. Zwitserland 42.30. New-York 1.88 3 8. 12.— uur. Londen 7.40)4. Berlijn 75.50. Parijs 4.19-J4. Brussel 30.86. Zwitserland 42,29. Kopenhagen 36.40. Stockholm 44.88. Oslo 42,80. New-York 1,88 3/8. Vrije lire 9.60. Reislire 8.60. Bankpapier 7.25. De ontsnapping uit het Huis van Bewaring. De bewaker ontslagen. Naar wij vernemen is thans de bewaker in het Huis van Bewaring te Haarlem P. B. met ingang van 1 December eervol ontslagen. Zooals men weet was de heer B. dadelijk na de ontsnapping van de vijf gedetineerde Duit- schers geschorst. Tot 1 December zal hij dan ook geen dienst meer doen. Ofschoon het ontslag op eervolle wijze is ver leend, waardoor de heer B. dus zijn aanspraken op pensioen op den pensioengerechtigden leeftijd blijft behouden ligt het in zijn voornemen, van het ministerieel besluit in beroep te gaan bij het Scheidsgerecht voor ambtenaren. De heer B., die thans 53 jaar oud is, heeft het grootste gedeelte van zijn diensttijd als bewaker in de Rijkswerkinrichting doorgebracht. Van Maart 1938 tot Maart 1939 was hij werkzaam in de Strafgevangenis te Haarlem en werd daarna op eigen verzoek overgeplaatst naar het Huis van Bewaring. De nieuwe Japansche actie in Zuid-China. Het persbureau van het Japansche expeditie- leger in Zuid-China meldt: Het doel van de nieuwe Japansche krijgsver richtingen in Zuid-China is, om door de provin cies Kwangtoeng en Kwangsi tot in Yoenan door te dringen en daar de laatste groote toevoer wegen naar China af te snijden, ten einde aan de regeering Tsjang Kai Sjek een ziwaren slag toe -te brengen. Uit Washington wordt gemeld dat de vice- minister van buitenlandsche zaken, Welles ver klaard heeft, dat zijn departement de jongste Japansche invasie in het gebied van Pakhoi „gadeslaat". Welles voegde hieraan toe niet met zekerheid te weten of en welke Amerikaansche belangen hierbij op het spel staan, maar desondanks tracht het departement inlichtingen over het Japansche optreden te verkrijgen. Ernstig verkeersongeluk op den Rijksstraatweg te Limmen. Een doode, drie gewonden. Op den Rijksstraatweg onder de gemeente Lim men is Donderdagavond een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een 35-jarige militair: J. Klaver, wonende te Beverwijk, op slag werd gedood. Klaver die in Alkmaar in garnizoen lag, was met 3 andere soldaten in een kleine, open auto op weg van Alkmaar naar Beverwijk Onder de gemeente Limmeri reed deze auto op een stilstaande vracht auto, geladen met hout. De aanrijding was zoo hevig, dat de kleine auto aan de voorzijde geheel werd ingedrukt. Ijlings werd geneeskundige hulp ontboden, maar het bleek dat deze voor Klaver niet meer kon baten. De drie andere inzittenden werden ernstig gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De burgemeester van Limmen was spoedig ter plaatse en leidde persoonlijk het onderzoek. De beide auto's werden in beslag genomen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. Hij was juist j.l. Maandag 35 jaar geworden. De heer Klaver was van de oprichting in 1929 af als slachthuisknecht in dienst van het Openbaar Slachthuis gekomen. Hij was onder de slagers van Beverwijk en omgeving, die regelmatig van het slachthuis gebruik maken, een zeer bekende figuur, die door zijn hulpvaardigheid veler vriendschap had weten te verwerven. Waarschijnlijk zal het stoffelijk overschot Maandag op het R.K. kerkhof St. Agatha te Be verwijk worden begraven. EEN „LOODEN LAST"? Als vakman kan SCHiNDELER U zeggen: ,/n Winterjas mag niet zwaar op de schouders drukken dit is een fout in de snit". Daarom is het zoo prettig voor U te weten, dat SCHINDELER winterjas sen verkoopt, die U soepel en gemak kelijk zitten, zonder onaangenamen druk. SCHINDELER verkoopt deze pret tig zittende jassen reeds vanaf 23.00. Koopt iets goeds! Koopt een jas van SCHINDELER, daar hebt U wat aan! HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Haarlem Wat Schindeler biedt, Vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) Duitsclie druk op Franco? De diplomatieke correspondent van de Times schrijft, dat er bewijzen zijn, dat de Duitschers in Spanje aanraking hebben gezocht met de tegenstanders van Franco en met de commu- nisten en dien financieelen steun geven. Hij zegt dat Duitschland verstoord zou zijn over de neu traliteit van Spanje, zooals de Spanjaarden ver stoord zijn over het feit, dat Duitschland de hand van het communisme heeft gedrukt. Van Duitschen kant wordt gepoogd druk op Franco uit te oefenen en wordt gehoopt moeilijk heden in Spanje te kunnen scheppen, die althans ernstig genoeg zouden zijn om den Spaanschen uitvoer naar Groot-Brittannië en Frankrijk te verhinderen. De correspondent geeft deze bijzonderheden in een uitvoerige beschouwing, waarin hij tracht aan te toonen dat de Duitsche propaganda, al naar het de Duitschers past, een communisti- schen of anti-communistischen toon laat hoo- ren. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 258—259. Amst. Rubber 194195. Philips 134. AKU 30 V6. Beth Steel 64—64)4. U.S. Steel 53 1/8—53 V2.' Republic Steel 19 1/8—19)4. Anaconda 25 5/1625 Vz. Shell 10 9/16—10 5/8. North Am. Aviation 2034—21. North American Rayon 1818 1/8, TE HUUR pracht gerestaureerd ruim zon nig bovenhuis met fl. balcon en zold. op zeer goeden stand, Am- sterd. buurt. Huurpr. billijk. Be- vr.; J. G. Boeree, makelaar, Gierstraat 61. De goedkoope kleermaker keert of repareert uw cosfcuum of winterjas goedkoop. Br. no. 2694 bur. van dit blad Tegen Dec. gevraagd te Haar lem of omg. voor 3 pers. vol!, pension bij voorkeur parterre en 2 pers. slaapk. en 1 zit- en slaapkam., badk. en centr. verw. Br. met voll. inl. en prijsopg. fam. de Horst Deventerstraat 43, Apel doorn. Gevraagd voor direct bekwame handwerksters, ma- chinestiksters en halfwas kleer makers. Hoog loon. Aanmelden: Baan 5. Zandvoort Bad. Nette meisjes gevraagd bij Wasscherij J. v. d. Horst en Zn., Bleekersvaartweg 11 Heem stede. Gevraagd aankomende slagersbediende of nette loopjongen. A. KNOOP, Bennebroek. Te koop gevraagd prima moderne huizen voor geldbelegging. Br. met uitv. aanb. no. 2699 bur. v. d. blad Wegens overcompl. te koop: le kl. eik. eetkamer, als nieuu* f 125. Te bez. dag. beh. Dinsd. P. C. Hooftlaan 4. Drieh. Velserï Gevraagd uitstekend vakman. Sollicitaties uitsluitend schrif telijk aan A. Koper's Tuinaan-. leg, Bennebroek. Gevraagd: leveranciers voor dierlijke talk als afgftkeurtf spek te gebruiken voor smecr- doeleinden. Br. no. 2693 bur, van dit blad Sited uit uoettaad Ceuettaac met en exmd.ee catxassexie! gesleten testclauta 500 Ji.Q. f 1325.- Vxaaqt pxaxpedus en demanstxatie aan til 1 Tons open BESTELWAGEN, laadruimte 225 x 150x33 c.M-1600.— 1 Tons gesloten BESTELWA GEN, laadruimte 215x120x110 c.M1725. 1 Tons CHASSIS MET CABINE 1500.— Wielbasis 2.80 M. - 4 cyl- motor - 6 Volts BOSCH-installatie. Benzineverbruik: 10 K.M. op 1 Liter. Olieverbruik1800 K.M. op 1 Liter. 2 Tons open LAADBAK, laadruimte 300 x 200 x 33 c.M-2400.— 2 Tons gesloten LAADBAK, laadruimte 260x 160x120 c.M. 2500— Wielbasis 3.30 M. - 6 cyl. motor - 6 Volts BOSCH-installatie. Benzineverbruik 9 K.M. op 1 Liter. Olieverbruik: 1800 K.M. op 1 Liter. Viet tons VxacAtchassis Wielbasis 3.65 M. - 4.20 M. 2850— Wielbasis 4-60 M2950— Extra voor cabine 150. 6 cyl. motor -12 Volts BOSCH-installatie. HAARLEM Zijlweg 35 Telef. 11905 AMSTERDAM: Stadhouderskade 100, Telef. 90975

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2