OOSTEN Erres Radio „TAMMER" )e ramp van de „Simon Bolivar" ZIE DE MAAN VeCe pas&ayiecs keecen naac ons tand, tecuQ. Lijst van geredden. Vijf zwaar gewonden. 'aravanen waren besteld Mijnhardtje RADIO BUREAU INSDAG 21 NOVEMBER 1939 H HAKEEM'S D AGBEAD 3 3Ict dc Oranje Nassau van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" die Woensdag voor- ioopiff haar laatste reis van Engeland naar Ne derland zal maken zullen vele passagiers van de „Simon Bolivar" naar ons land terugkeeren. Hun aantal wordt op circa 150 geschat. De vier lusters Dominicanessen zijn lieden met het K. L. M.-toestel naar ons land teruggekeerd. Hedenmiddag zullen nog eenige passagiers met het tweede K. L. M.-vliegtuig terugkeeren. Onder de gelukkige overlevenden bevindt zich ik de eerste marconist de heer J. H. Lindeman, e op het moment van de eerste explosie in de diokamer dienst deed. „De ontploffing", aldus j :telde de heer Lindeman, „sloeg de brug en een oot deel van het schip er om heen finaal weg. De ipitein, die op de brug stond werd op slag gedood, ik een dertigtal passagiers, die op het Palmdek andelden, werden gedood. De radio-antenne had zooveel schade opgeloopen, it ik geen 'S.O.S. meer kon uitzenden. Ook het ndapparaat was flink beschadigd Ik verliet het hip in een reddingsboot, maar toen deze omlaag laten werd, kreeg de boot door de tweede ont- offing zulk een schok, dat zij zonk zoodra zij het ater raakte. Deze tweede ontploffing scheurde de oliebunkers en, zoodat de zee al gauw met een dikke laag •te olie bedekt was. Ik zwom vijf en veertig inuten, zoo zwart als een neger, in het rond, met n gebroken reddingsgordel als steun. Overal rommen menschen. Een groot aantal van hen ngen onder. Ten slotte werd ik opgepikt door een boordevolle reddingboot." Een andere passagier is in dezen oorlog reeds or de tweede maal aan den dood ontsnapt. Het de 54 jaar oude Noorsche advocaat Peter Roshau, na vier uur zwemmen in het ijskoude water een Britschen torpedobootjager werd opgepikt, ij moest naar een Londensch hospitaal vervoerd orden lijdend aan „shock". Bij het begin van den oorlog was hij in Warschau, iaar 't huis, waarin hij woonde door een bom werd itroffen. De bom doodde zeven inwonenden en het ais raakte in brand. Dr. Roshau ontsnapte uit de ine en mocht via Berlijn Polen verlaten. Hij was iweg naar Lima in Peru. Bij het ongeluk van de imon Bolivar" verloor hij vierduizend dollar, die niet meer uit zijn hut kon redden. Aan de lijst van de geredden moet nog worden «gevoegd G. Smit, pantrybediende. Voorts zijn og gered Louis Visser en Schellevis. Louis Visser >eft eenige handwonden. Van de tweede klas-passagiers is gered de heer A. mdenga. Reeds was vermeld, dat van het gezin, sstaande uit den heer en mevrouw Landenga en r.d, één persoon was gered. Thans is gebleken, dat i'. de vader was. Van de familie Knevel is behalve de heer en me- louw Knevel ook een baby van elf maanden gered. ;n tweede kind van dit gezin wordt nog vermist. Bij de geredden van de derde klas passagiers is irmeld mevrouw A. J. BolRaap uit Schiedam, t moet zijn de heer A. J. Bol Raap. Het echtpaar de GrootCarrière, officieren van k Leger der Heils, is ook gered. [Verder dienen nog aan de lijst te worden toege legd: Pasman, Hilversum, G. J. Blekkink, elec- icien en A. van Zetten van der Meer, assistent- achinist. De directie van de K. N. S. M. heeft Maandag- liddag uit Londen bericht ontvangen, dat van de lerlevenden van de ramp van de „Simon Bolivar" jf zwaar gewond zijn. De overige gewonden gaan ned vooruit. De zwaar gewonden zijn: H. R. Helweg, chef-kok, pgenomen in het ziekenhuis te Harwich, het lid er bemanning P. C. den Heyer, opgenomen in het ekenhuis te Ipswich, mej. K. de Jong, linnenjuf- ouw, de Britsche mej. M. A. Massiah en mevrouw elli Gottselig. onderdaan van Honduras. De drie latsten bevinden zich in het ziekenhuis te Col- iester. De directie van de K. N. S. M. deelt inzake het niet ebruiken van paravanen door de „Simon Bolivar" et volgende mede: Door haar (d. i. de directie der K. N. S. M. ed.) werden op 1 September j.l. bij het ministerie an defensie via den inspecteur generaal voor de cheepvaart enkele stellen paravanen besteld met de edoeling deze o.a. te doen aanbrengen op haar rootste passagiersschepen, waaronder voor zoover eze zouden blijven varen in de gevaarlijke zones. )eze paravanes zijn door de K. N. S. M. nog niet ntvangen. Ten opzichte van het gebruiksnut van aravanen merkt de directie nog op, dat hier- mtrent de meeningen der nautici zeer uiteenloopen. Ir. G. J. Th. Bakker directeur- generaal van electriciteitsvoorziening bij Waterstaat. j Binnenkort is waarschijnlijk de benoeming te verwachten van ir. G. J. Th. Bakker, directeur ran het Haagsche gemeentelijk electrisch bedrijf tot directeur-generaal van de nieuwe afdeeling electriciteitsvoorziening van het departement van Waterstaat. Ir. G. J. Th. Bakker is in 1885 geboren te Oleh-Leh. In den rang van luitenant-ter-zee 2e klasse nam hij deel aan de Boni- en Bali-expe- flities. Daarna ging hij te Delft studeeren, waar hij in 1910 het diploma van electrotechnisch in genieur verwierf. In 1912 kwam hij, na te Rot terdam onderdirecteur van het Gem. Electr. Bedrijf te zijn geweest, in gelijke functie naar Den Haag. Zijn benoeming tot directeur volgde twee jaar later. Een Duitschc persstem. De Berlijnsche correspondent van het Hamburger Fremdenblatt acht den ondergang van de Simon Bolivar een van de treurigste gebeurtenissen van den oorlog ter zee, die tot nu toe hebben plaats ge had. Hij schrijft dat de Engelsche marine-autoritei- ten in verband met het gevaar van Duitsche duik- booten zich ertoe laten verleiden .gevaarlijke maat regelen te nemen. Klaarblijkelijk zijn de geulen, welke men vóór de havens heeft opengelaten voor de scheepvaart, zóó smal, dat in- en uitvarende neutrale schepen de grootste gevaren loopen. Sedert de ervaring, die de Britsche admiraliteit in Scapa Flow heeft opgedaan, geldt de beveiliging van de eigen havens door dergelijke mijnenvelden met zeer smalle vaargeulen, waarin heel gemakkelijk een mijn kan afdrijven, als een strategische noodzaak. De schrijver spreekt tenslotte de overtuiging uit, dat ook het vergaan van de Italiaansche, Zweedsche en Zuidslavische schepen aan Engelsche mijnen moet worden toegeschreven. GOEDE VANGST VAN SCHIEDAMSCHE POLITIE. De Schiedamsche politie is op het spoor ge komen van een serie diefstallen van lood, koper en ijzer, gepleegd door aldaar gelegerde militai ren. Vermoedelijk zijn acht man hierbij betrok ken. Vier zijn gearresteerd. Ook een koopman is in arrest gesteld, verdacht vanheling. Aardappelvlokkenfabriek. Regeering wil garantie geven bij oprichting. Van officieele zijde verneemt de Msb. dat de iminister van Economische Zaken zich, ter ver sterking van de veevoederpositie in ons land, in beginsel bereid heeft verklaard, de oprichting van een aardappelvlokkenfabriek mogelijk te maken door het geven van een nader ete formu leeren garantie I Wie hiervan gebruik wil maken, moet zich j onder overlegging van een gedetailleerd plan zoowel technisch als organisatorisch met Uitvoerige kostenbecijfering wenden tot de di- Kctie van den landbouw. TERAARDEBESTELLING PIET OOSTENBRUG. De bekende menschenredder P. Oostenbrug, een der groote zeeridders, op één na de grootste zeeheld van Nieuwediep, is op 84-jarigen leef tijd overleden. Op zijn naam stond een haast ontelbaar aantal reddingen en met Dorus Rijkers en Janus Kuiper maakte hij het groote Renown- avontuur mede. Als men dit leven nagaat, blijkt dat dit weer 't zelfde typisch-Nieuwediepsche zee riddersleven is. Als jongmaatje reeds zat Piet bij de vletlui in de boot en toen jongens van zijn leef tijd nog op school gingen, vocht hij reeds met de rollers van den Razenden Bol. Het is een hard leven geweest, een leven van avontuur en armoede. Maandagmiddag is zijn stoffelijk overschat ten grave gedragen. schijnt weer door de boomen Dat doet ze bij voorkeur in de dagen die aan de komst van den Sint voorafgaan. Maar nu heeft zij ook eens bij Oosten in de Barteljorisstraat binnenge- gluurd en goedkeurend geknikt, toen ze daar die geweldige sor teering zag in kleinmeubels, huisraad- en sierkunstartikelen. „Het wordt den Sint wel gemak kelijk gemaakt om te slagen", peinsde madame la Lune.... Komt U ook eens kijken? U is welkom bij: waar U slaagt! BARTELJORISSTR - TEL. 13915 (Adv. Ingez. Med.) Duitsch vlieger bij beschieting door Nederlandscbe toestellen gewond. United Press meldt uit Berlijn: Van gezag hebbende zijde verklaarde men dat bij de Duitsch-Hollandsche schermutselingen in de lucht (bedoeld is de ontmoeting tusschen Ne- derlandsche vliegers en een Duitsch toestel boven Nederlandsche territoriaal gebied nabij Vlieland Red.) een Duitsche vlieger ernstig gewond werd. Verder verklaarde men, dat men er abso luut zeker van was dat het Duitsche vliegtuig zich niet in de Nederlandsche territoriale wate ren bevond hoewel de autoriteiten nog steeds voortgaan deze zaak te onderzoeken. EXCURSIE VEREENIG ING VAN BURGE MEESTERS EN SECRETARISSEN VAN DE HOOD STAD. Op Zaterdag 25 dezer zal de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in de provincie Noord-Holland, welke zich door de bijzondere tijdsomstandigheden gedwongen zag haar ge bruikelijke zomervergadering uit te stellen, een bezoek brengen aan de hoofdstad. Om 11 uur des morgens zal het- gezelschap in het Koloniaal Instituut ontvangen worden door den algemeenen secretaris, den heer P. J. Gerke, waarna een rondgang door het museum zal wor den gemaakt. In het koloniaal instituut zal een koffiemaal tijd worden gebruikt, waarna het gezelschap in autobussen, ter beschikking gesteld door het ge meentebestuur van Amsterdam, een rondrit maakt door de nieuwe stadswijken. Te 3 uur 15 zal een bezoek aan het stedelijk museum, waar de tentoonstelling .JRondom Rodin" wordt gehouden, worden gebracht, waar na het gemeentebestuur den bezoekers een thee zal aanbieden. Nieuw gebouw van de Rijks verzekeringsbank officieel geopend. Het nieuwe gebouw van de Rijksverzekerings bank aan de Apollolaan te Amsterdam is Maan dag onder zeer groote belangstelling door den minister van sociale zaken, dr. J. v. d. Tempel, officieel geopend. Rede van den minister. De minister stond vooreerst stil bij den oor sprong en de ontwikkelingsgeschiedenis van de Rijksverzekeringsbank. De sociale verzekering noemde hij een der loffelijkste vruchten van het groote groeiproces, dat zich in de jongste halve eeuw in het maat schappelijke leven en de sociale verhoudingen voltrok. Het tot stand komen van de eerste on gevallenwet was een mijlpaal in de geschiedenis van het sociale leven in Nederland en spr. gedacht hier gaarne in eerbied, de kloeke, vooruitziende mannen, vooraan dr. C. Lely, wiens naam met deze wet voorgoed is verbonden. Omstreeks dien tijd begon zich in ons land de snel in omvang toenemende arbeidersbeweging als een nieuwe macht in het maatschappelijke leven af te tee kenen en zij begroette deze wet als een daad van de sociale rechtvaardigheid, welke zij voor stond en verdedigde. Maar de arbeidersbeweging stond toenmaals nog veelzins in geïsoleerde posi tie langs den weg. Thans zien wij hier in dit nieuwe, lichte, trotsc.he gebouw, gewijd aan het welzijn der breede massa, nevens de officieele vertegenwoordigers van stad en land, de ver tegenwoordigers der machtige bonden van werkgevers en werknemers, die op dit terrein van het sociale leven nauw verbonden zijn en hunne belangen behartigen in een veelzijdige en oprechte samenwerking. Tenslotte verklaarde spr. het gebouw officieel geopend Het stoffelijk overschot van Piet Oostenbrug, een zeeheld van de oude garde, Maandag op de begraafplaats Huisduinen bij Den Helder ter aarde besteld. Oude makkers van den overledene bewezen de laaUte eer aan de groeve Een voetbalwedstrijd is openbare vermakelijkheid. Toestemming van het gemeentebestuur voor spelen op Zondag noodig. Het bestuur van de voetbalvereeniging „Zwaag- westeinde" heeft destijds voor den kantonrechter te Leeuwarden terecht gestaan wegens overtreding van de Zondagswet, omdat het op Zondag 13 Februari j.L desmiddags te half twee zonder toe stemming van B. en W. tegen betaling publiek heeft toegelaten bij een voetbalwedstrijd. Artikel 4 der Zondagswet luidt namelijk als volgt: „dat geene openbare vermakelijkheden, zooals schouwburgen, publieke danspartijen, concerten en harddraverijen op de Zondagen en algemeene feestdagen zullen ge doogd worden; zullen het aan de plaatselijke be sturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzon dering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen. De kantonrechter heeft de bestuursleden ontsla gen van alle rechtsvervolging. De Hooge Raad heeft evenwel anders over deze kwestie geoordeeld en beslist, dat een voetbalwed strijd een openbare vermakelijkheid is in den zin der Zondagswet, op grond van welke beslissing het vonnis van den kantonrechter werd vernietigd, terwijl de bestuursleden wegens het houden van een openbare vermakelijkheid op Zondag werden ver oordeeld, ieder tot een geldboete van vijftig cents, De Hooge Raad heeft in zijn arrest overwogen, dat niet blijkt, dat de wetgever aan het begrip .vermakelijkheid" een beteekenis heeft toegekend, afwijkende van die in het gewone spraakgebruik, n.l. die van „een genoegen, een onderhoudende ont spanning" Verder werd overwogen, dat in het vonnis van den kantonrechter aan den wedstrijd dat karakter wordt ontzegt, omdat het publiek den wedstrijd bezocht om met belangstelling de sportieve prestaties der spelers te volgen, terwijl bij dezen de bedoeling voorzat eikaars krachten te meten. In dit verband overwoog de Hooge Raad verder, dat, ook al ware een dergelijke wedstrijd niet te beschouwen als een vermakelijkheid voor de spelers gelijk dit ook veelal niet voor de orkestleden en voor de acteurs bij een tooneelvoorstelling het geval zal zijn het publiek toch ongetwijfeld in het bij wonen van een dergelijken wedstrijd genoegen schept en dit als een onderhoudende ontspanning beschouwt, hetgeen niet anders wordt door de om standigheid, dat dit genoegen of de ontspanning bestaat in hei belangstellend volgen van de spor tieve prestaties van de spelers, gelijk ook bij de voorbeelden, in artikel 4 van de Zondagswet gege ven van openbare vermakelijkheden, het belang stellend volgen van de prestaties van musici, acteurs en berijders daaraan geenszins het karakter van vermakelijkheid ontneemt. Op deze overwegingen is naar het oordeel van den. Hoogen Raad bedoelde voetbalwedstrijd te be schouwen als een vermakelijkheid in den zin der Zondagswet en wel als een openbare vermakelijk heid, nu het publiek daarbij tegen betaling werd toegelaten. vlucht direct voor De echte xijn niet rond, maar hartvormig. (Adv. Ingez. Med.) Zes personen van levensmiddelen diefstal verdacht. In verband met diefstallen van partijen levens middelen zijn door de Amersfoortsche politie een inwoner van Amersfoort, een inwoner van Bar- neveld en vier militairen in arrest gesteld. De aangehoudenen zijn aan een verhoor on derworpen, doch hebben nog geen bekentenis afgelegd. De politie zet haar onderzoek in deze zaak met kracht voort. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, A. G. C. Tielrooy, administrateur, chef van de afdeeling secretarie en algemeene zaken bij de rijksverzekeringsbank, te Amster dam, en tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, dr. ir. J. H. Copius Peereboom, ingenieur bij de rijksverzekeringsbank, te Am sterdam. Bij K.B. is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, ir. D. Roosenburg, architect te 's-Gravenihage. Bij K.B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in zilver, aan J. P. Wilbers, voorman-timmerman bij den bouw van het nieuwe pand der rijksverzekerings bank, te Amsterdam. Soldeerkachel is geen „open vlam". 's-GRAVENHAGE, 20 November. Ten aanzien van P. K„ loodgieter te Middel burg, heeft de rechtbank aldaar bewezen ver klaard, dat hij den in zijn dienst zijnden werk man O. in den goot van een in aanbouw zijnd huis heeft doen werken met een brandende pe- troleum-soldeerkachel. Op grond van het Kon. Besluit van 30 December 1934, houdende na dere voorziening ter voorkoming van brandge- voor voor gebouwen en getimmerten sprak de rechtbank een veroordeeling uit tot f 6 boete. In dat K. B. staat o.a.. dat verboden is soldeerbou ten te verwarmen anders dan in de open lucht, op den beganen grond, buiten het gebouw. Zoowel de officier van justitie te Middelburg als de veroordeelde, teekenden van dit vonnis cassatie aan. Eerstgenoemde oordeelde dat de rechtbank tevens een veroordeeling had moe ten uitspreken op grond van een andere bepa ling in gemeld K. B.. waarbij het verboden is. het ten behoeve van loodgieterswerkzaamheden op daken enz. aanwezig hebben van eenige open vlam. Dienaangaande overwoog echter de recht bank, dat in casu niet gesproken kon worden van een „open vlam", doch wel van een „beschermde vlam". De Hooge Raad heeft nu overwogen, dat de rechtbank niet heeft blijk gegeven aan het be grip „open vlam" een andere beteekenis te heb ben gehecht dan daaraan in het voorschrift moet worden toegekend. Ook het beroep van den veroordeelde ongegrond achtende heeft de Hooge Raad beide beroepen verworpen. JONG NEDERLAND VOOR CHRISTUS. Uitgaande van de J. N. V. C.-Beweging zal op Zondagavond 26 November in het gebouw van de Haarlemsche Jonge Mannen Vereeniging in de Lange Margarethastraat te Haarlem een openbare jeugdbij eenkomst worden gehouden. Als spreker zal optreden de leider der J.N.V.C- beweging, de heer j. Kits te Zeist. De bijeen komst is toegankelijk voor ionee menschen van 16—30 jaar. Wederom aan de spits in klank en selectiviteit Elke bezitter is er enthousiast over Vraagt nog heden demon stratie en inlichtingen. Wij ruilen elk oud app. in. BETALING NAAR KEUZE KLEVERLAAN 176-178 HAARLEM Tel. 14753 Bekend om zijn 100 procen t.service (Adv. Ingez. Med.) Kath. Boeren- en Tuindersbond. Algemeene vergadering te 's-Hertogenbosch. In „Lohengrin" te 's Hertogenbosch werd Maan dagmiddag de algemeene vergadering van den Kath. NederL Boeren- en Tuindersbond gehouden. De voorzitter, de heer A. N. Fleskens, opende te half drie de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen en begroette speciaal mr. dr. A. A. van Rhijn. vertegenwoordiger van den minister van economische zaken, wiens verdiensten voor den landbouw en de Nederlandsche boeren en tuinders spr. dankbaar memoreerde. Vervolgens sprak de voorzitter een openings woord. Mr. dr. van Rhijn hierna het woord nemend, zeide gaarne naar deze vergadering gekomen te zijn, om dat hij wist, dat het hier een belangrijke bijeen komst zou gelden. Wat men in den land- en tuin bouw noodig heeft is energie. Steeds heeft onze Ne derlandsche land- en tuinbouw in de wereld een belangrijke plaats ingenomen. Dit is voor een groot deel te danken aan de energie, die deze altijd be toond heeft. De regeering heeft door de maatregelen van den laatsten tijd bewezen, dat het haar niet aan daadkracht ontbreekt en dat zij de daad boven de formules stelt. Komende tot de prijsverhooging, waartoe de ministers in 't belang van den landbouw overgegaan, zeide spreker, dat aan deze beslissing veel heeft vastgezeten, want prijsverhooging sleept veelal met zich een duurder worden van het le vensonderhoud. Er is echter alles op gezet om een herhaling van hetgeen men in 1914 tot 1918 heeft gezien te voor komen. Men heeft vertrouwen in de toekomst, zoo wel de organisaties als de regeering. Met het ge loof in God's bestuur over de wereld zal men deze toekomst nog geruster tegemoet kunnen zien. Hierna werd op vlotte wijze de agenda afge handeld, waaronder goedkeuring van rekening en verantwoording over 1938 en vaststelling van de begrooting voor het vereenigingsjaar 1940. Punt 8 vermeldde: inleiding van den heer H. Ruy- ter te Arnhem over „De boeren, tuinders en de re geering". De heer Ruyter gaf er echter de voorkeur aan zich te beperken tot eenige korte opmerkingen naar aanleiding van de redevoering van den voor zitter. Twee nieuwe directeuren bij de Amsterdamsche Bank. In de Maandag gehouden vergadering van den raad van commissarissen van de Amsterdamsche Bank N.V. Is besloten aan de eerlang uit te schrijven buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen den heer mr. H. A. van Nier op op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als directeur, onder dankbetuiging voor de diensten, door hem als zoodanig aan de ven nootschap bewezen, de heeren J. M. Haga en prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart tot directeuren der vennootschap te benoemen en voorts twee leden van den raad van commissarissen te benoemen. DE BEMANNING VAN PENNLAND EN WESTERNLAND Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Wijnkoop in verband met een besluit, hetwelk de Belgische regecring genomen zou hebben om aanmonstering van vreemdelingen op Belgische schepen niet toe te laten, heeft de minister van Buïtenlandsche Zaken geantwoord, dat er geen, door de Belgische regeering genomen, besluit be staat om het aanmonsteren van vreemdelingen op Belgische schepen te beletten. Het is bekend, dat voor Indienstneming aan boord van de twee door de Holland-Amerika-Lijn van de Red Star Line overgenomen stoomschepen Pennland en Westernland niet alle zeelieden, Ne derlanders zoowel als vreemdelingen, die zich te Antwerpen aanmelden, in aanmerking hebben kunnen komen, hetgeen geen ongewoon ver- schijsel is. Aangezien met de belangen van Nederlandsche zeelieden, die. in het bezit van goede papieren, zich in buitenlandsche havens voor dienst op Ne derlandsche schepen opgeven, bij vervulling van vacante plaatsen rekening wordt gehouden en da Nederlandsche consulaire ambtenaren daarbij steeds hun volle medewerking verleenen, bestaat er geen aanleiding de gezantschappen en consu laten in België en in andere landen, opdracht te verstrekken, in dezen zin werkzaam te zijn. Kind door hond doodgebeten. Vader ernstig gewond. Maandagmiddag is het driejarig dochtertje van aen heer R. v. d. F te Lunteren door een hond aangevallen met het noodlottige gevolg dat de kleine aan de opgeloopen verwondingen is overleden. De heer v, d. F. houdt zich bezig met het af richten van honden, zoodat er telkens vreemde dieren op zijn erf kwamen. Zonder dat iemand er op verdacht was viel een bouvier het kind aan en beet het hevig. De vader, die zich op den hond wierp, kreeg het danig met het beest te kwaad, zoodat ook hij bevrijd moest worden. Hij kreeg ook verschillende ernstige wonden De hond is afgemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5