FANTASIE BROEKEN! HENSEN 'Zenuwpij" AKKERTJES Makelaarskantoor J. P. VAN VELSEN In Haarlem FRANKEN'S BROODFABRIEKEN „Dt mgeiuksm <k0ENTX AGENDA. Ï5TNSDAG 21 NOVEMBER 1939 H A A" R'EE M'S D A G B E A D" Minder misdrijven te Haarlem. Een statistiek die tot voldoening stemt. Het was ons opgevallen dat, blijkens de Sta tistische Gegevens der gemeente Haarlem, door de Haarlemsche politie den laatsten tijd minder processen-verbaal zijn opgemaakt wegens mis drijven. In de eerste 9 maanden van 1939 zijn er vol gens die opgaven slechts 996 processenverbaal wegens misdrijven opgemaakt tegen niet minder dan 1551 in dezelfde maanden van 1938. Een verschil van niet minder dan 557! Maar laten wij er dadelijk aan toevoegen, dat deze statistiek geen zuiver beeld geeft, omdat ons bij onder zoek gebleken is, dat in 5 van de 9 maanden van 1938 ook de processen-verbaal zijn meege teld die door de Haarlemsche politie zijn ge maakt in verband met elders gepleegde misdrij ven. Nu worden die in het vervolg geheel buiten de telling gehouden. Het zou evenwel aanbe veling verdiend hebben als dit in de Statistische Gegevens met een korte aanteekening was ver meld. Als wij de statistiek zuiveren blijkt dus, dat er in de eerste 9 maanden van 1939 te Haarlem 996 processen-verbaal zijn opgemaakt wegens te Haarlem gepleegde misdrijven, tegen 1399 in hetzelfde tijdvak van 1938. Een vermindering van 403 of niet minder dan 29 pet. Bij navraag bij de politie werd ons verklaard, dat te Haarlem in den laatsten tijd inderdaad minder misdrijven hebben plaats gehad. En 1938 was ook al geen misdadig jaar. De aantal len processenverbaal waren in de laatste jaren: 1932: 2329; 1933:2377; 1934: 2139: 1935:: 2323; 1936: 2415; 1937: 2040 en 1938: 1946. Er was dus al in 1938 een vermindering te constateeren. Er komen bij de politie veel minder aangiften van misdrijven. In het bijzonder valt op het veel geringere aantal rijwieldiefstallen. De politie te Haarlem heeft door haar krachtig op treden blijkbaar schrik onder de rijwieldieven gebracht, want die mijden nu onze gemeente. Voorts is het een feit. dat de politie in de laatste jaren nog al gelukkig is geweest doordat zij een groot aantal bedrijvers van misdrijven kon pak ken, waarop een verblijf in de gevangenis volg de Er zitten nu verscheidene mannen die er een gewoonte van maken om de politie te Haar lem werk te bezorgen, veilig opgeborgen. Maar dat blijft niet zoo; ook aan de vonnissen komt een eind. Er zal dus in de naaste toekomst blijken of wij hier met een blijvende of slechts met een tijdelijke daling van het aantal misdrij ven te Haarlem te doen hebben. en spierpijn kunnen tot een kwelling worden. Neem in zoo'n geval een "AKKERTJE" en de pijn val» van U af l (Adv. Ingez. Med.) Vrouwen en Electriciteit. „Het is altijd een openbaring voor me," zeide de Presidente, Mevr. R. v. d. Noord-Magré, die de vele dames en heeren, die het Novemberweer ge trotseerd hadden om de lezing van Mejuffrouw C. v. d. Schalk voor de Ned. Vrouwen Electriciteits Vereen iging bij Brinkmann te Haarlem bij te wo nen, welkom heette en ze doelde daarbij op de tal- looze wonderen en gemakken, die de electriciteit in de tegenwoordige woningen heeft gebracht en ze wees op de tafels met dozijnen electrische apparaten Een avond dus van voorlichting op het gebied van de electrische accessoires in de huishouding. Reeds staat Mejuffrouw v. d. Schalie achter haar lessenaar en wijst, na een introductoirtje waartoe het naderende Sinterklaasfeest het motief levert, op de gewijzigde omstandigheden in het maatschap pelijk leven, die aan de vrouw zulke ongemakkelijke eischen stellen, in en buiten de woning. Hier heeft de Vereeniging, die dezen avond organiseert, een taak: zij wijst de vrouw op het legertje van diena ren, die in den vorm van electrische toestellen haar ten dienste staan. Niet alleen fabriek en bedrijf werden gemechaniseerd. Het huishouden werd het evenzeer, alleende vrouwen en de mannen nog veel minder weten dat zoo niet. En toch, hoeveel gemak, nut en voordeel levert het electri sche apparaat, die kampioen zoowel van rationali satie als hygiëne in de huishouding, de huisvrouw niet op! Het bespaart krachtsinspanning, tijdsver- bruik en ten slotte geld. Is de huisvrouw wellicht bang, dat zoo'n zoemende motor heel veel stroom zal kosten? Ze kan gerust zijn. Doelmatig aange wende electrische energie in de huishouding is niet duur! Leeringen wekken, voordeelen trekken. Mejuf frouw v. d. Schalk daalt dus van het spreekge stoelte en neemt plaats achter de ontbijttafel, wel te verstaan een ontbijttafel met een electrisch thee lichtje, een electrische melkkoker, een electrisch broodrooster, een electrische eierkoker mitsgaders een snoercentrale, een handig dingsigheidje, waar in de snoeren van al deze apparaten samenkomen. En nu duurt het niet lang, of we genieten in den geest van geurige thee, knappend brood en juist op tijd gekookte eieren. Na het ontbijt met een kleintje electrisch gezette koffie om elf uur naar de lunch. Zoo hoort het. De inleidster toont ons klaar en duidelijk, dat kaasbroodjes electrisch bereid die nen te worden en dat electrisch gebakken eieren in een wip gereed zijn. En dan gaan we pauzeei-en. Na de pauze verplicht de spreekster haar gehoor allereerst door een aantal nuttige wenken op het ge bied van woningverduistering om daarna de elec trische waschbehandeling te demonstreeren en dan blijkt het, dat er nog twee tafels met demonstratie materiaal staan, doch dat de tijd te vlug is omge gaan, zoodat de spreekster haar vlotte causerie be ëindigt en door de presidente naar den eisch be dankt wordt. DE JANTJES KOMEN! In het Gem. Concertgebouw te Haarlem komt het gezelschap Bouber op Zondag 26 November met de Jantjes. Gedurende 14 dagen heeft dit gezelschap in Circus Carré te Amsterdam voor uitverkochte zalen dit stuk opgevoerd zoodat nu ook te Haarlem een groote toeloop wordt ver wacht. Medewerkenden zijn: Aaf Bouber (Na Druppel), Herman Bouber (Do Mop), Annie Ver hulst (Blonde Greet), Tonny Folletta (de Dolle). Heddy Bouber (de Scheele); Ferry Nabarro (de Blauwe). Het orkest onder leiding van Jean Dumas. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. In gebouw Lange Heerenstraat 6, te Haarlem zal a.s. Woensdagavond niet de heer Br. Hoe kendijk spreken, maar zuster J. H. Ekering die vele jaren aan de Tabernakel-zending te Parijs verbonden is geweest, om het Evangelie in don ker Parijs te brengen. Haar onderwerp is: Dooven-Ooren. Kleverlaan 174 Haarlem Telefoon 12840 (Adv Ingez. Med.j Een S. O. S. voor het dier. Herdenking Internationale Dierendag. Onder auspiciën van de Vereeniging tot bescher ming van dieren afdeeling Haarlem en omstreken werden Maandagavond in de zaal van hotel ,,De Leeuwerik" voorstellingen gehouden van een dooi den heer N. Visser vervaardigde film „Een S.O.S. voor het dier". Zoowel van de zijde der jeugd ais van die der ouderen bestond groote belangstelling voor deze vertooning. welke eigenlijk bedoeld was om de her denking van den Internationalen dierendag in Oc tober, welke door de abnormale tijdsomstandighe den hier niet plaats kon hebben, als het ware ,.ln te halen". Een loflijk streven! De heer G. Nieuwen- huysen, secretaris van het hoofdbestuur vertelde allerlei bijzonderheden bij de interessante en ook technisch goed verzorgde film, die in alle opzich ten liefde voor het dier propageert. In het eerste deel werd het op elkaar aangewe zen zijn van mensch en dier gedemonstreerd. In acte nummer twee vroegen inzonderheid de dier- jongen de aandacht. In het derde deel zagen we o.m. wat in het leger wordt gedaan om de dieren te ge rieven, en hetgeen wij thuis al niet kunnen doen om onze genegenheid voor het dier tot uiting te laten komen. Op duidelijke wijze wordt de jeugd en de ouderen door deze film het streven van de dierenbescher ming bijgebracht. Men moet de dieren hun vrijheid laten, hen geen pijn doen en hen helpen door voe dering enz. De heer Nieuwenhuysen toonde er slag van te hebben zijn publiek liefde voor het dier bij te brengen. Met eenvoudige en daardoor juist zoo overtuigende woorden vertelde hij bij de film hoe de jeugd de dieren vaak leed kan doen zonder dat te beseffen. Him moet het besef bijgebracht wor den dat ze niet moeten hengelen, geen vogeltjes in kooien en konijnen in bedompte hokjes moeten houden, ook niet met jonge dieren moeten sollen ol nestjes uithalen. Integendeel jongens en meisjes, en ook de ouderen moeten de dieren helpen wan neer deze in nood verkeeren en hen liefhebben. Tot slot van de voorstellingen werd op de wijze van „Wij willen Holland houen" het clublied van de jeugdgroepen der dierenbescherming, getiteld „Dc daad" gezongen, waarvan wij citeeren: Wij willen het beschermen En helpen waar het kan! Wij trekken ons zijn lijden En hulpeloosheid an! Eén doel staat ons voor oogen, Eén naam bindt groot en klein: Wij zullen dierenvrienden In woord en daden zijn! De werkloosheid te Haarlem. Weer een goede week. Het blijft goed gaan op de Haarlemsche arbeidsmarkt. Wel steeg het aantal werk loozen, maar die vermeerdering was slechts 4, terwijl anders om dezen tijd het aantal met sprongen omhoog gaat. Dezelfde week van 1938 gaf een verhooging van 85, zoo dat het gunstige verschil niet minder dan 81 is. Het aantaj werkloozen te Haarlem is nu 4682, dat zijn er minder dan in 1938: 1094; 1937: 1401; 1936: 1780, 1935: 848; 1934: 111 en 1933: 397. De gemeente Haarlem heeft op dit moment geen werkloozen te werk gesteld aan het groote rioleeringswerk. Verwacht wordt dat binnen eenige weken weer werkloozen kunnen worden aangesteld omdat dan het rioleeringswerk be gint op de Voldersgracht en aangrenzende stra ten. Thans is ook aanbesteed het graven van de sporthaven in Haarlem-Noord, ook een project dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd. voor afwerking.... VAKKLEDINCMACAZIJN PAARLAARSTEEG 1 'Adv ingez aiea.j VERSTOPPING en slechte spijsvertering veroorzaken hoofdpijn, lusteloosheid, gemelijkheid^ hartwater, maagpijn enz. Foster's Maagpillen zijn het probate laxeermiddel en dragen zorg voor een volkomen normale ontlasting, doordat zij zoo zacht werken. Prijs f 0.65 FOSTER'S MAAGPILLEN (Adv ingez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit voor het candidaatsexamen geschiedenis mej. C. W. S. Basman. Machinisten. Geslaagd voor het voorloopig diploma de hee ren Th. J. van der Linden te Overveen, STRAATBELASTING TE 's-GRAVENHAGE WORDT VERHOOGD. De Haagsche gemeenteraad heeft Maandag na middag het voorstel van B. en W. om den factor voor de berekening der straatbelasting van f 2.225 op f 2.50 te brengen, waarvan een meerdere op brengst van f 300.000 ten bate van de gemeente kas noodig om de begrooting sluitend te ma ken wordt verwacht, met 31 tegen 10 stemmen aangenomen. Een kenner die brood zegt, zegt „FRANKEN". Ze hooren bijeen die twee klanken Aan de fijne kwaliteit Zoo zorgvuldig bereid Is die goede bekendheid te danken HAARLEM HEEMSTEDE BLOEMENDAAL (Adv Ingez Med.j PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 22 NOVEMBER. Programma I: Jaarsveld en Hilversum I. Programma II: Hilversum II. Programma ni: 8.00 Keulen 9.30 Diversen en/of Gramofoon- rnuziek. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Danmarks Ra dio. 3.20 Keulen. 4.30 Deutschlandsender. 5.20 Ned. Brussel. 7.05 Fransch Brussel; 7.20 Keulen. 7.35 Deutschlandsender e.a., 9.20 Keu len. 9.30 Ned. Brussel, 11.20 Breslau e.a. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 En geland. 11.20 Danmarks Radio. 12.20 Fr. Brus sel. 1.20 Engeland. 2.20 Motala of Diversen. 3.20 Engeland. 5.20 Fransch Brussel6.20 Enge land. 6.35 Fransch Brussel; 7.05 Engeland. 7.50 Ned. Brussel, 8.20 Engeland of diversen. 9.30 Beromunster. 9.50 Engeland of diversen. Programma V; 8.007.00 Diversen. 5.005.09 Berichten van het departement van Justitie. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcer.t Dansmuziek. 1. Mascerade is over, Ambrose-Denny Den nis; 2. Ten little miles from town, Organ, danceband me; 3. Just a kid named Joe, Nat Gonella; 4. Deep in a dream. Lew Stone; 5. Them there eyes, Quintette du Hot Club de France; 6. You must have beenu a beautiful baby, Tommy Dorsey; 7. Is that the way to treat a sweetheart, Victor Silvester; 8. On the sunny side of the street, Nat Gonella; 9. Fare well Blues, Joe Venuti; 10. Little Sir Echo, Am broseDenny DennisVera Lynn; 11. Home at sundown, Organ, Danceband and me; 12. Jee- pers creepers, Nat Gonella; 13. Tears on my pillow, Lew Stone. 14. Swing from Paris, Quin tette du Hot Club de France; 15. Let's break the good news, Terry Shand. 16. Stop Beatin' round the muberry bush, Tommy Dorsey; 17. Got Gra titude, Nat Gonella; 18. Someday sweetheart, Joe Venuti; 19. Cinderella sweetheart, Victor Silvester. 800—12.00 Diversen. Het Antivoord door ELSA KAISER OKTER", zei het kleine dienstmeisje, dat den gebruikelijken naam van «d li „daghit" droeg, „dokter, de huis- eigenaar is vandaag zelf hier ge weest. Hij heeft gezegd, dat hij morgen de huur moet hebben, hij wacht geen dag langer! En hier zijn twee kwitanties van het gas en het licht en dan wacht er nog een mijnheer, die zegt, dat hij een termijnafbetaling op de inrichting komt ha len". „Het veulen", zooals de jonge dokter Olga, haar dienstmeisje noemde, snoof door haar neus en keek schattend de spiksplinternieuwe spreek kamer'rond. „Ik zal hier maar niet meer stof zuigen", zeide zij en stak haar neus in de lucht, „het is niet noodig, d'r is niemand geweest, mis schien wordt de boel wel gauw weggehaald". „Goed, goed", dokter Olga wuifde met de hand, „ga maar naar de keuken, ik zal het wel in orde maken". Het veulen snoof verachtelijk en trok zich daar na in de kleine, moderne keuken terug. Dokter Olga zette haar ellebogen op de tafel en steunde het hoofd in de handen. Zij was dood moe van het wachten op patiënten die niet kwa men. Alle meest denkbare en ondenkbare men- schen kwamen, maar de patiënten bleven weg! En dat in zoo'n groote stad waar toch zeker meer zieken waren dan de bestaande dokters konden behandelen. Olga keek haar nieuwe spreekkamer rond en dacht aan de trotsche vreugde waarmee zij deze kamer had ingericht en de voorstellingen die zij zich daarbij had gemaakt. Nu schaamde zij zich tegenover deze kamer, zij verbeeldde zich dat de instrumenten haar honend bekeken en zij kreeg het gevoel dat zij zich tegenover deze dingen moest verontschuldigen. Hiervoor had zij dus geploeterd en gespaard en onaangenaamheden met haar ouders gehad: al leen om te zitten en te wachten totdat men alles terughaalde. Olga sprong op, het spreekuur was voorbij. Zij zette in de slaapkamer haar hoedje op en trok haar witte doktersjas uit. Dokter Olga langen ver anderde zichzelf in een elegante jongedame en gebruikte daar zelfs een lippenstift voor. De win keliers. in de korte straat, stonden op dit uur voor hun deuren en groetten. Zij groetten op een zon derlinge manier, meende Olga, hun groet was spottend. Ja. het was werkelijk zoo en dokter Olga begreep, dat niets zoo spoedig bekend wordt als gebrek aan succes! De geheele straat wist dat dokter Olga Langen op haar eersten patient wachtte en de geheele straat wachtte met haar mede. „Zij zal het niet volhouden", zeide de vrouw van den loodgieter tot de vrouw van den melk boer. „De huisbaas heeft al met uitzetten dreigd". De buurvrouw lachte smalend. „Ja, die meisjes van tegenwoordig hebben het zoo hoog in d'r lui hoofd, moest dokter worden, nou, of het maar niks is. Olga was allang uit de straat verdwenen toen daar nog steeds over haar werd geroddeld. Zij wandelde in het bosch, dat in vollen herfsttooi stond en dacht aan de toekomst en aan een drukke praktijk. Op de eerste de beste bank ging zij zitten en staarde somber voor zich uit. Wat zou zij kunnen doen? Adverteeren? Als dokter? Dat ging niet! Een fondspraktijk, dat was wellicht het begin. Men moest dat alles eens goed over denken en zich dan laten inschrijven. Ja, dacht zij en hief het hoofd op, dat was wellicht de weg, vele collega's waren zoo begonnen. Maar het was toch niet heelemaal wat zij zich had voorgesteld, doch als het moest, dan moest het! Na dit besluit genomen te hebben keek zij rond. Daar kwam iemand aan. Dat was natuurlijk niets ongewoons, maar de wijze waarop de wandelaar liep trok Olga's aandacht. Hij wankelde letterlijk voort en zijn gezicht was grauwbleek. Onwillekeurig sprong Olga op en ging den vreemde eenige schreden tegemoet. Zonder een woord sloeg zij haar arm om hem heen en bracht hem naar de bank waarop zij zelf had gezeten. Zij haalde een doosje uit haar taschje en gaf den man een pastille. „Slikt u dit door, dan zult u zich dadelijk wel beter voelen", zeide zij op haar bevelenden dokterstoon. De man gehoorzaamde haar en zat daarna pruimen tijd met gesloten oogen doodstil. Al dien tijd controleerde Olga den pols van den lijder, doch tenslotte liet zij dezen los en slaakte een zucht van bevrediging. In dit oogenblik sloeg de man de oogen op. „Wie bent u?" vroeg hij. Olga zag de kleur langzaam terug- keeren in zijn gezicht. „Ik ben dokter", ant woordde zij kalm, „hebt u meer last van deze aanvallen?" De man knikte. „Het zijn duizelingen, het over valt mij soms geheel plotseling. In langen tijd had ik er geen last van en ik dacht al dat het beter was en nu opeens begint het weer". Olga kuchte peinzend. Dan zeide zij: „Ik zal een taxi voor u halen en u thuisbrengen. U gaat dadelijk naar bed en morgen verwacht ik u op mijn spreekuur, hier is mijn adres". De man glimachte, hij scheen nu weer geheel beter te zijn. Hij zat rechtop en keek de jonge dokter geamuseerd aan. „U is wel een beetje erg vlug om van mij af te komen", zeide hij. Olga zag nu, dat hij jonger was dan zij in het eerst had gedacht, zijn oogen waren grijs en doordringend en zijn haar dik en donker van kleur. Zij bloosde plotseling. Zooals ik u al zei, ben ik dokter, ik moet u dit voorschrift geven! Morgen hoop ik u op mijn Dinges pakte den Vlaming bp den boven sten knoop van z'n jas en riep: „Menne- ke, menneke. zegt U?" „Ja, zjuust", zei de Belg „Kalm maar aon, menneke, kalm maar aon!" De luchtvaarder, die al zoo veel meegemaakt had, liet zich ook nu weer niet van de wijs brengen, zelfs al deed de passagier nogal raar. „Zeker erg geschrokken, hè menneke? Kalm maor, kalm maor! Ga-de-gij maor rustig zitten", zei de ballonvaarder. „Zitten?", riep Dinges verontwaardigd, „zitten zal jy! Wij arresteeren je „IJs op oe kop, menneke!" antwoordde de Vlaming, terwijl hy den gasklep van den ballon opentrok. U ZOUDT HET DOCH? HEEI HAARLEM KUNNEN AANPLAK KEN NATUURLIJK, OAT U EEN STOFZUIGER, EEN AUTO OF IETS ANDERS TE KOOP HEEFT. SPAAR U DIE LAST spreekuur te zien, dan zal ik u vertellen wat doen hebt om uw kwaal te overwinnen. Blijf hier nu even zitten, terwijl ik een taxi haal", zonder antwoord af te wachten liep zij haa; weg. Den volgenden middag verscheen de man het bosch in de Lindenstraat 30 en drukte op schel naast het wit geëmailleerde bord. De heele Lindenstraat was getuige, men keek ai dachtig toe hoe de eerste patient werd binnen laten, daarna begon men het geval te besprek Na dezen eenen keer verscheen de patient t gelijks in de Lindenstraat en dokter Olga's re; tatie steeg meters. Doch op een goeden dag bl de patient weg en zond in zijn plaats een bri Olga scheurde haastig het couvert open, verw derd haalde zij het velletje papier te voorset en begon te lezen: „Beste dokter Langen. Voordat ik u mijn 1 kentenis doe. moet ik u eerst bedanken voor medische hulp. Ik was na veertien dagen al! ter. maar bleef daarna den zieke spelen, om: Ik die bezoeken bij u niet meer missen kon, alles was een levensbehoefte voor mij. Neemi mij niet kwalijk? Dat ik er nu een einde i maak is, omdat ik u niet langer voor den gek houden. Ik ben gezond en u, als dokter, hebt misschien al gemerkt. Ik weet werkelijk niét v ke pijn ik nog zal verzinnen om langer bij u kunnen komen. Ik schaam mij en ik vraag u nt maals om vergeving. Tenslotte heb ik den mo gevonden u een vraag te doen waarbij u tevi mijn gedrag zult kunnen motiveeren. Ik moet iets vragen, dat niet op medisch terrein ligt, nu dat toch met mijn hart te maken heeft. Wilt mijn vrouw worden? Ik zal u zoo gelukkig maï als mij dit maar mogelijk is. Wij zullen reizen, zal u de wereld laten zien. Ik bezit in Limbi een kleine buitenplaats, waarbij een park I hoort, dat men een ideaal heeft genoemd en i zal het uwe zijn! Ik wil mijn leven aan u wijd! ik kan u alles geven wat u verlangt want (1 klinkt profaan) ik ben rijk. Doch ik heb bij m aanzoek een enkele voorwaarde, namelijk dat uw dokterspraktijk neerlegt. Het is geen bert voor een vrouw en zeker niet voor de mijne! schrijf u dit alles, ik had er ook met u over ku nen praten, maar ik geef de voorkeur aan e brief, omdat u dezen een paar maal op uw i mak kunt doorlezen en uw antwoord kunt ovi wegen. Indien u er niets op tegen hebt. kom vandaag over een week uw antwoord vragen ik hoop en wensch met mijn geheele hart, c het een gunstig antwoord mag zijn. In gedac ten druk ik uw kleine, moedige hand en ben g heel de uwe. John Rolland". Dokter Olga Langen snoot haar neus en las brief daarna nog eens over. Toen zij hem nei legde vroeg zij overluid: „Strijdt men nu verd of geeft men zich over? Neen, ging zij energi voort, „men zou zich overgeven als men werkeli lief had! Aangezien dit niet zoo is, strijdt m verder! Ik heb immers gisteren juist mijn aa stelling bij de „Algemeene Ziekenkas" gekrege ik kan het niet met mijn eer overeenbrengen nu weer ongedaan te maken. Wat doet men d: met zijn eersten patient., en huwelijksaanzoe! Men antwoordt". Mijnheer John Rolland behoefde geen week t het antwoord te wachten. Reeds den anderi morgen bracht- de post een brief voor hem. Z! nuwachtig opende hij het couverten de uitdru! king van zijn gezicht was niet bepaald intelligei te noemen toen hij zijn oogen over het papier lii glijden. Verbijsterd las hij: „Voor het verleent van medische hulp in het eerste kwartaal: „vi en twintig gulden". John Rolland begreep, dit wi haar antwoord op zijn voorwaarde. Zij had he: dus niet lief! En toen hij de cheque uitschrei was er toch. naast zijn diepe teleurstelling, ee vaag gevoel van vreugde in zijn hart om ha; moed en oprechtheid. Met een sierlijken zwaai landde ballon buiten het stadje. Van alle zijden kwamen de men^hen aanhollen en ze juichten Dinges geestdriftig toe. De voor zitter van de feestcommissie trad met een enorme worst naar voren en hing die, ais huldeblijk, om den hals van Dinges. DINSDAG 21 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Ruys' Ensembl met „Tour de France", 8.15 uur. Willielminastraat 22: Voordracht Dr. phil. I Leiste, 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Wie is de vader??' el .Docter Sijn", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Juarez" geprolongeerd. 0: het tooneel: de zanger Bob Scholtc. 2.30, 7 en 9.15 x Frans Hals Theater: „Rue Michel No. 8, het hui der geheimen", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uui Luxor Theater: „Tarzan's verbanning" gepro longeerd, 2.39, 7 én 9.15 uur. Moviac Theater: Jubileumfilm der Spoorwegen 2.30 en doorloopend na 7.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopeni behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en va: 79 uur. Beverwijk: Vergadering van den gemeente raad, 7.30 uur. WOENSDAG 22 NOVEMBER Gemeentelijke Concertaal: Ledenconcert H.O.V. Heemstede: Gebouw Ned. Protestantenbond! Concert Kunstkring „Heemstede", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en van 79 uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6